13/2006. (II. 7.) FVM rendelet
a 2004. évi nemzeti hatáskörben nyújtott agrár- és vidékfejlesztési támogatások igénybevételének feltételeiről szóló 25/2004. (III. 3.) FVM rendelet módosításáról
Az agrárgazdaság fejlesztéséről szóló 1997. évi CXIV. törvény 10. §-a (2) bekezdésének ba) pontjában kapott felhatalmazás alapján a következőket rendelem el:
1. §
(1) A 2004. évi nemzeti hatáskörben nyújtott agrár- és vidékfejlesztési támogatások igénybevételének feltételeiről szóló 25/2004. (III. 3.) FVM rendelet (a továbbiakban: FVM rendelet) 5. §-a (2) bekezdésének a) és b) pontjai helyébe a következő rendelkezések lépnek:
[A támogatást]
"a) az erdészeti hatóság által határozatban megállapított befizetési kötelezettségeit teljesítette, nyilatkozott, hogy egyéb lejárt határidejű köztartozása nincs, valamint
b) az erdőről és az erdő védelméről szóló 1996. évi LIV. törvény (a továbbiakban: Evt.) 14. §-ában foglaltak szerint kijelölés alapján az erdőgazdálkodási tevékenységet ellátja, költségvetés készítési és elszámolási kötelezettségének eleget tesz."
(2) Az FVM rendelet 5. §-a a következő (3)-(4) bekezdésekkel egészül ki:
"(3) A támogatási kérelmek benyújtásának határideje jogvesztő hatályú.
(4) A II. Fejezet I. Az erdészeti feladatok támogatás jogcímen adható támogatások jogosságát és összegét - valamennyi határidőn belül beküldött kérelem beérkezését követően - az erdészeti hatóság állapítja meg és intézkedik a támogatás összegének kiutalásáról. A támogatási forráshiány esetén az erdészeti hatóság az igényelt támogatásokat arányosan csökkenti."
2. §
Az FVM rendelet 7. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"7. § A 6. § a) pontjában foglalt támogatás elnyerése és elszámolása érdekében az erdőgazdálkodónak - a jóváhagyott éves erdőgazdálkodási terv alapján - költségvetést kell készítenie. A költségvetést legkésőbb e rendelet hatálybalépését követő harminc napon belül - elemi károk esetén, valamint új erdőgazdálkodó belépésekor az éves erdőgazdálkodási tevékenység megkezdésének tervezett vagy szükséges időpontja előtt harminc nappal - kell elkészíteni, és az erdészeti hatósághoz elbírálásra és jóváhagyásra négy példányban benyújtani. Az éves terv évközi változása esetén a kérelemhez módosított költségvetést is mellékelni kell. A költségvetés határidőn túli benyújtása esetén támogatás nem folyósítható, illetve a felvett támogatás jogosulatlanul igénybe vett támogatásnak minősül."
3. §
Az FVM rendelet 11. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2) A támogatás az erdészeti hatósághoz 2006. február 10-ét követő harminc napon belül benyújtott kérelemre, a felújítás során egy alkalommal, befejezéskor vehető igénybe. A támogatás igénybevételének rendjét az e rendelet 2. számú melléklete tartalmazza. A támogatás igénybevételénekjogosságát, valamint összegét az erdészeti hatóság állapítja meg, és intézkedik a támogatás összegének a kiutalásáról."
4. §
Az FVM rendelet 12. §-ának (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(4) A támogatás az erdészeti hatósághoz 2006. február 10-ét követő harminc napon belül benyújtott kérelemre, erdőrészletenként egy alkalommal vehető igénybe. A 2005/2006-os tenyészeti évben szakszerűen elvégzett és legalább hetven százalék sikerességű erdősítés műszaki átvételét követően a támogatás kifizethető tárgyévet követő év március 31-ig."
5. §
Az FVM rendelet 13. §-ának (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(4) A kijelölt erdőgazdálkodó kizárólag a kijelölt területre vonatkozó erdőgazdálkodási tervet és költségvetést legkésőbb 2006. február 10-ét követő tizenöt napon belül köteles megküldeni az erdészeti hatóság részére. Az erdészeti hatóság a terv és költségvetés jóváhagyását követően azokat a támogatás, illetve a visszafizetési kötelezettség előjegyzése céljából tizenöt napon belül továbbítja a minisztériumhoz."
6. §
Az FVM rendelet 18. § (1) bekezdése b) pontjának bc)-bf) alpontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[A magán-erdőgazdálkodók működésének költségeire támogatást igényelhet:]
"bc) legalább ötven hektár fahasználati és/vagy erdőművelési (fakitermelés, erdősítés és ápolás alá vont terület) munkára vonatkozó szerződése van,
bd) nettó árbevétele az ötszázmillió forintot nem haladja meg, melynek legalább hetvenöt százaléka erdőgazdálkodásból (TEÁOR 02.0), vadgazdálkodásból (TEÁOR 01.5) és fűrészárúgyártásból (TEÁOR20.1) származik, és erről a kérelem és a tevékenységenként részletezett árbevételi terv benyújtásával egyidejűleg nyilatkozott,
be) határozat alapján ellátja a miniszter által kijelölt erdőgazdálkodói megbízást abban az erdőtervezési körzetben, amelyikben gazdálkodik vagy szakirányítást végez,
bf) tagja a Magánerdő-tulajdonosok és Gazdálkodók Országos Szövetségének, vagy a Fagazdasági Országos Szövetségnek, vagy a Magyar Erdőgazda Szövetségnek, amelyről igazolást kell csatolni."
7. §
Az FVM rendelet 19. §-ának b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[A támogatás mértéke:]
"a) a 18. § (1) bekezdés b) pontja szerinti integrátor a szakirányítási szerződés alapján a tárgyévben szakirányított terület után hektáronként kettőezer forintot, az erdészeti hatóságnál nyilvántartott üzemi területe után hektáronként ezer forintot igényelhet támogatásként. Évközi szerződéskötés esetén a támogatás időarányosan vehető igénybe. Az időarányos támogatás kezdő időpontja nem lehet korábbi, mint a szerződés erdészeti hatósághoz történt benyújtásának időpontja."
8. §
(1) Az FVM rendelet 20. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2) Integrátorok egymással kötött szakirányításra, integrált erdőgazdálkodó szervezet vezetőjének, szakszemélyzetének az integrátornál végzett szakirányítói tevékenységére vonatkozó szerződése nem támogatható."
(2) Az FVM rendelet 20. §-a a következő (3) bekezdéssel egészül ki:
"(3) Az integrátor nem igényelhet támogatást az integráltak erdészeti szakszemélyzetével kötött szakirányítási szerződés után."
9. §
Az FVM rendelet 22. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"22. § (1) A támogatás igénybevételének jogosságát -az integráltak részére végzett munkák elvégzését - az erdőterület fekvése szerint illetékes erdészeti hatóság állapítja meg. A kérelemhez az integrátor köteles csatolni a más erdészeti hatóság illetékességi területén lévő integrált területhez kapcsolódó igazolást.
(2) Amennyiben az integrált területen végzett szakmai munkát az erdészeti hatóság kifogásolja, és az integrátor nem dokumentálja, hogy az integrált a szakirányítási tanácsadása ellenére végezte el a munkát, a kifogásolt területre folyósított integrátori támogatás jogosulatlanul igénybe vett támogatásnak minősül.
(3) Amennyiben az integrátor saját üzemi és integrált területén végzett munkáját az erdészeti hatóság szakmailag nem fogadja el, úgy az érintett területre igénybe vett integrátori támogatás jogosulatlanul igénybe vett támogatásnak minősül.
(4) Amennyiben az integrátor munkáját az erdészeti hatóság az integrált területen ismételten és sorozatosan nem fogadja el, úgy az integrátor az e jogcímen igényelhető támogatásból kizárható.
(5) A támogatási kérelem elfogadása esetén a támogatást az integrátor székhelye szerint illetékes erdészeti hatóság utalja át."
10. §
Az FVM rendelet 23. §-ának a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[Az erdőbirtokossági társulat, valamint egyéb, a gazdálkodói együttműködést segítő szervezetek megalakulásához, működési költségeihez támogatást vehetnek igénybe]
"a) a tárgyévet megelőző év november 1-jét követően megalakult erdőbirtokossági társulatok, illetőleg az erdőtulajdonos tagokból álló és kizárólag erdőgazdálkodási, valamint ahhoz kapcsolódó tevékenységet végző szövetkezetek, amelyek megfelelnek a társult erdőgazdálkodás külön jogszabály szerinti feltételeinek."
11. §
Az FVM rendelet 24. §-ának b)-c) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[A támogatás mértéke:]
"b) az erdőbirtokossági társulat, erdőszövetkezet forgóeszköz-feltöltéséhez és működési költségeinek részbeni megtérítéséhez igénybe vehető támogatás összege hektáronként ötezer forint, legfeljebb ötmillió forint, de nem haladhatja meg a számlával igazolt, ténylegesen elszámolt erdészeti szakszemélyzet foglalkoztatásának támogatásával csökkentett működési közvetlen költségeinek ötven százalékát,
c) az erdőgazdálkodási integrátor - az erdőbirtokossági társulatot és az erdőszövetkezetet kivéve - forgóeszköz-feltöltéséhez és működése közvetlen költségeinek részbeni megtérítéséhez igénybe vehető támogatás összege a tárgyév január 1-jét követően integrált terület után hektáronként ötezer forint, legfeljebb tízmillió forint, de nem haladhatja meg az erdőgazdálkodási tevékenységből származó nettó árbevétel tíz százalékát. Évközi szerződéskötés esetén a támogatás időarányosan vehető igénybe."
12. §
Az FVM rendelet 25. §-a a következő új (4)-(6) bekezdéssel egészül ki:
"(4) Az integrátor részére a tárgyév január 1-jét követően integrált terület után a 24. § c) pontja alapján folyósított támogatáson felül a 19. § b) pontja szerinti támogatás nem folyósítható.
(5) A működési költségekhez igénybe vett támogatások felülvizsgálatához a tárgyévi éves beszámolót, mellékelve a tevékenységenkénti árbevétel részletezését, annak jóváhagyását követően az illetékes erdészeti hatóság részére 15 napon belül meg kell küldeni.
(6) A jogosulatlanul igénybe vett támogatás visszafizetését az erdészeti hatóság rendeli el."
13. §
Az FVM rendelet 29. §-ának (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(4) A támogatás felhasználásával kapcsolatos elszámolást - a támogatási okiratban foglaltak szerint - a gazdálkodó legkésőbb a tárgyév december 1-jéig köteles beterjeszteni az erdőterület fekvése szerint illetékes erdészeti hatósághoz. Az elszámolásokat a felülvizsgálatot követően legkésőbb december 10-éig kell megküldeni a minisztérium részére."
14. §
(1) Az FVM rendelet 33. §-ának (3) és (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(3) Az erdőgazdálkodó az erdőterület fekvése szerint illetékes erdészeti hatóságtól a tárgynegyedévet követő hó 20-áig kérheti a támogatás folyósítását. A támogatás igénybevételének jogosságát, valamint összegét az erdészeti hatóság állapítja meg, és gondoskodik a támogatás folyósításáról.
(4) Az erdőkárok elhárításának támogatására rendelkezésre álló pénzösszegből évenként legalább a keret ötven százalékát az erdővédelmi mérő- és megfigyelőhálózat tevékenységével összefüggésben felmerült költségek fedezetére lehet fordítani. A minisztérium az erdővédelmi mérő- és megfigyelőhálózatot működtető állami szerv részére támogatási okiratot állít ki, és a támogatási okiratban meghatározott időpontokban intézkedik a támogatás átutalásáról."
(2) Az FVM rendelet 33. §-ának (7)-(8) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(7) A támogatást a 10032000-01220191-52000001 számú Erdészeti közcélú feladatok előirányzat-felhasználási keretszámláról kell teljesíteni.
(8) A jogosulatlanul igénybe vett támogatást az illetékes erdészeti hatóság által határozatban megjelölt számlára kell visszafizetni."
15. §
Az FVM rendelet 39. §-a (1) bekezdésének b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép, és a c) ponttal egészül ki:
[Pályázat alapján támogatást vehet igénybe a termőföldtulajdon szerzésére jogosult, mezőgazdasági termeléssel foglalkozó gazdálkodó, vállalkozói vagy őstermelői igazolvánnyal rendelkező magánszemély, illetőleg az erdészeti hatóság által nyilvántartásba vett egyéni erdőgazdálkodó, ha a meglévő és a támogatás alapját képező termőföldterülete együttes nagysága a termőföldről szóló 1994. évi LV. törvény 5. § (1) bekezdése által meghatározott termőföldszerzési korlátokat nem haladja meg, és]
"b) nem erdő művelési ágú termőföld esetén - a település határától függetlenül - azonos vagy egymáshoz közvetlenül csatlakozó dűlőben van."
16. §
(1) Az FVM rendelet 40. §-a (1) bekezdésének e) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[Támogatás igénybevételére - a 39. §-ban foglalt feltételeken túl - az a vásárlás időpontjában már legalább egy hektár, szőlő és gyümölcsös művelési ágú termőföldből legalább ötezer négyzetméter nagyságú termőföldtulajdonnal rendelkező belföldi magánszemély jogosult]
"e) akinek termőföldtulajdona a vásárlás révén tulajdonába kerülő termőfölddel együtt erdő művelési ágú termőföld esetén a hat hektárt, szőlő és gyümölcsös művelési ágú termőföld esetében pedig a két hektárt, egyéb művelési ág esetén pedig a kettőszáztíz aranykoronát meghaladja, és"
(2) Az FVM rendelet 40. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(3) Egy pályázó a 2006. évben legfeljebb két pályázatot nyújthat be."
17. §
Az FVM rendelet 41. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) A pályázatot az adásvételi szerződés keltétől számított 90 napon belül, és e határidő betartásával legkésőbb 2006. szeptember 30-áig lehet a minisztériumhoz benyújtani."
18. §
Az FVM rendelet 49. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"49. § A normatív támogatás 2006. január 1-jétől 2006. december 31-éig elvégzett tevékenységről kiállított igazolás alapján 2007. március 10-ig igényelhető."
19. §
Az FVM rendelet 59. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"59. § A támogatási igényt az 55. § a) pontja esetében a Felügyelőség bírálja el és a döntést követően ellenjegyzésével előkészíti a támogatási szerződést a kedvezményezettel. A támogatási szerződést a kedvezményezettel a minisztérium köti meg. Az 55. § b) pontja esetében a támogatási igényt a minisztérium bírálja el és a döntést követően szerződést köt a kedvezményezettel. A nyertes pályázatok esetében a támogatás összegét és mértékét a Felügyelőség, illetve a minisztérium a pályázatban megjelöltektől eltérően, a rendelkezésre álló keret függvényében, attól alacsonyabb mértékben és összegben is megállapíthatja. A támogatás folyósításáról a minisztérium gondoskodik."
20. §
Az FVM rendelet 61. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"61. § Az agrártámogatások keretében évente meghirdetett pályázati rendben - pályázat útján - a teljesítést követően utólagos finanszírozással, vissza nem térítendő állami támogatás vehető igénybe a vadászható állatfajok természetes állománya és azok élőhelye megőrzésének, valamint védelmének érdekében."
21. §
Az FVM rendelet 64. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"64. § Támogatást igényelhet a támogatási cél megvalósításában érintett vadászterület vadászatra jogosultja."
22. §
Az FVM rendelet 65. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"65. § A támogatás mértéke évenként, pályázónként - azonos vadászatra jogosult esetében vadászterületenként -és pályázatonként az ötmillió forintot nem haladhatja meg. A támogatás feltétele ötven százalék saját forrás biztosítása."
23. §
Az FVM rendelet 66. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"66. § A pályázatot a vadászatra jogosult az érintett vadászterület elhelyezkedése szerint illetékes vadászati hatósághoz (a továbbiakban: vadászati hatóság) kell benyújtani."
24. §
Az FVM rendelet 72. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"72. § A vadgazdálkodással összefüggő kutatás, ismeretterjesztés támogatására évente meghirdetett pályázati rendben - pályázat útján - a teljesítést követően utólagos finanszírozással, vissza nem térítendő állami támogatás vehető igénybe."
25. §
Az FVM rendelet 78. §-a a következő (2) bekezdéssel egészül ki, egyidejűleg az eredeti rendelkezés (1) bekezdésre változik:
"(2) Központi költésvetésből működő oktatási intézmény nyertes pályázata esetében a támogatás a Magyar Államkincstáron keresztül az Oktatási Minisztérium közreműködésével kerül átcsoportosításra előirányzat átadással. A minisztérium az Oktatatási Minisztériummal kötendő tárcaközi megállapodás együttes aláírását követően tizenöt napon belül intézkedik a Magyar Államkincstár felé a költségvetési támogatási előirányzat módosítására. A nyertes pályázatot benyújtó központi költségvetésből működő oktatási intézmény költségvetési előirányzatának a pályázaton elnyert támogatási összeggel való megemeléséről az Oktatási Minisztérium gondoskodik."
26. §
Az FVM rendelet 79. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"79. § Nem központi költségvetésből működő oktatási intézmények esetében a támogatást a nyertes pályázó elszámolásának beérkezését követő 60 napon belül a 10032000-01220191-56000003 számú Vadgazdálkodási tevékenységek előirányzat felhasználási keretszámla terhére kell folyósítani."
27. §
Az FVM rendelet 81. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"81. § A különleges rendeltetésű vadászterületek természetes vadállománya genetikai értékének megőrzéséhez, valamint az ehhez kapcsolódó oktatási feladatok ellátásához évente meghirdetett pályázati rendben - pályázat útján - a teljesítést követően utólagos finanszírozással vissza nem térítendő állami támogatás vehető igénybe."
28. §
(1) Az FVM rendelet 113. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) A minisztérium a 2006. évi közösségi agrármarketing program megvalósítására hétszázhúsz millió forint keretösszegben meghatározott támogatást biztosít."
(2) Az FVM rendelet 113. §-ának (3) és (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(3) A minisztérium az AMC Kht. 2006. évi működésének biztosítására az (1) bekezdésben meghatározott összegen felül kettőszáznyolcvan millió forint keretösszegű fedezetet biztosít.
(4) Az AMC Kht. szakmai szempontok és a rendelkezésre álló támogatási összeg figyelembevételével javaslatot készít a szakmai keretprogramra, amit jóváhagyás végett felterjeszt a minisztérium felé. Az éves marketing keretprogramot a miniszter hagyja jóvá."
29. §
Az FVM rendelet 114. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"114. § (1) Támogatás nyújtható:
a) jogi személyek és jogi személyiség nélküli gazdasági társaságok, egyéni vállalkozók, továbbá természetes személyek részére,
b) az AMC Kht. által megkötött támogatási szerződésekre, a 113. § (4) bekezdése által jóváhagyott keretprogram, illetve egyedi döntés alapján.
(2) Az (1) bekezdésben meghatározottakra támogatást az AMC Kht. 2006. évi közösségi agrármarketing programjában a miniszter által jóváhagyott alapítási célok megvalósítására lehet igényelni.
(3) Forrás biztosítható továbbá az AMC Kht. saját szervezete által alapítási céljainak megvalósítása érdekében felmerülő működési költségeire."
30. §
Az FVM rendelet 115. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"115. § Az AMC Kht. 2006. évi közösségi marketing programja megvalósításának érdekében felmerülő működési költségek általános forgalmi adóval növelt fedezetét a minisztérium biztosítja. Az ehhez szükséges forrást a minisztérium által kiállított, az R. 1. számú melléklete szerint kiállított igazolás alapján az AMC Kht. a 136. §-ban meghatározott folyószámláról, negyedévente arányos részletekben, legkorábban a tárgynegyedévet megelőző hónap első napjától igényelheti."
31. §
Az FVM rendelet 116. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) Az AMC Kht. alapítási céljainak megvalósítása érdekében vállalkozási, megbízási és támogatási szerződéseket köt, illetve egyéb jogviszonyok alapján (pl. megrendelések, költségtérítési megállapodások) jár el, továbbá a programokkal kapcsolatos házi pénztári kifizetéseket eszközöl."
32. §
Az FVM rendelet 117. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"117. § (1) Az AMC Kht. - mint támogató - a 113. § (1) bekezdésében meghatározott keretösszegen belül -szakmai és jogszabályi szempontok alapján - támogatási szerződéseket köthet. Az igénylő a támogatásra való jogosultságát, a támogatni kívánt célt, a megvalósítás tervezett módját a támogatási szerződés megkötésével egyidejűleg igazolni köteles. Továbbá az igénylőnek nyilatkoznia kell arról, hogy a kérelemben megjelölt cél megvalósítására tárgyévben milyen jogcímű és összegű költségvetési vagy önkormányzati támogatásban részesül.
(2) A támogatási jogviszony az AMC Kht., mint támogató és a programot megvalósító partner, mint támogatott között jön létre, amelynek keretében a támogatott a támogatást az elszámoláshoz szükséges bizonylatok benyújtását és elbírálását követően közvetlenül a támogatótól kapja meg. Indokolt esetben lehetőség van a támogatási szerződésben meghatározott keretösszeg legfeljebb 30 százalékáig előleg igénylésére, amennyiben arról a támogatási szerződés rendelkezik. Az előleggel történő elszámolás támogató által történő elfogadásáig a támogatás fennmaradó része nem folyósítható.
(3) A támogatás alapjának kiszámításakor az áfával növelt költségek abban az esetben vehetők figyelembe, amennyiben a támogatott nyilatkozik, hogy az adott program támogatással fedezett költségeivel kapcsolatban Áfa visszaigénylési jogot nem érvényesít."
33. §
(1) Az FVM rendelet 122. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) A támogatás mértéke a vágósertés esetében vágóhídon átvett élőállat-darabonként, az elvégzett vizsgálatok után kiadott számlán szereplő költségekből legfeljebb százhúsz forint, amely legfeljebb 3,5 millió darab vágósertés után igényelhető. A támogatható mennyiséget a Baromfi Terméktanács (a továbbiakban: BTT) javasolja."
(2) Az FVM rendelet 122. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(3) A támogatás mértéke a vágóbaromfi és baromfihús esetében a levágott és az MSZ 6918/1997 vágóbaromfi szabvány alapján a vágóüzemi, ún. szalagon történő minősítés során L, illetve II. minőségi osztályba sorolt és az e rendelet 14. számú mellékletének táblázatában felsorolt vágóbaromfi élőtömege, valamint a továbbfeldolgozó üzem által az előállításra kerülő termékbe való bedolgozás céljából megvásárolt, az e rendelet 14. számú mellékletében szereplő vágóbaromfiból előállított baromfihús után 1,32 Ft/kg, amely mindösszesen legfeljebb négyszáz millió kilogramm vágóbaromfi és baromfihús után igényelhető."
34. §
(1) Az FVM rendelet 124. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) A 122. §-ban meghatározott támogatást az a húsfeldolgozást végző belföldi székhelyű természetes és jogi személy, jogi személyiség nélküli gazdasági társaság, egyéni vállalkozó veheti igénybe, aki/amely
a) az élelmiszerek előállításainak és forgalmazásának élelmiszer-higiéniai feltételeiről szóló 90/2003. (VII. 30.) FVM-ESZCSM együttes rendelet (a továbbiakban: ÉEF) előírásainak megfelelő létesítménnyel rendelkezik,
b) a vágósertés és szarvasmarha vágását és feldolgozását végző vállalkozások kivételével, az adott termékpályán a miniszter által elismert terméktanácsnak igazolt tagja,
c) a hatályos jogszabályokban, illetve a vonatkozó szabványokban meghatározott vágóállat-minősítési előírásoknak eleget tesz,
d) tevékenysége megfelel az ISO 9000 szabványsorozat és/vagy a Magyar Élelmiszerkönyv 1-2-18/93. számú előírásában meghatározott HACCP élelmiszer-biztonsági rendszer előírásainak, és ezt nyilatkozattal és/vagy tanúsítvánnyal, igazolással vagy a felkészítő-tanácsadó céggel kötött szerződéssel dokumentálja,
e) a vizsgálati díj kifizetését igazoló bizonylattal rendelkezik, és a vágási mennyiséget az állat-egészségügyi hatóság igazolta."
(2) Az FVM rendelet 124. §-ának (3) és (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(3) Az e rendelet 15. számú melléklete szerinti támogatási kérelmet a benyújtást megelőző negyedévre vonatkozóan az MVH részére személyesen vagy postai úton, a negyedévet követő hónap 30. napjáig kell eljuttatni vagy megküldeni, az alábbi nyilatkozatok és igazolások csatolásával:
a) az ÉEF előírásainak megfelelő létesítmény meglétéről szóló igazolás vagy nyilatkozat annak meglétéről,
b) a hatósági vizsgálati díj(ak) ról szóló számla és annak kifizetését igazoló bizonylat másolata,
c) a minőségirányításra és a minőségbiztosításra vonatkozó ISO 9000 szabványsorozat és/vagy a Magyar Élelmiszerkönyv 1-2-18/93. számú előírásában foglaltaknak megfelelő HACCP élelmiszer-biztonsági rendszer előírásainak való megfelelőség dokumentálását szolgáló tanúsítvány, igazolás vagy a felkészítő-tanácsadó céggel kötött szerződés másolata, illetve nyilatkozat ezek meglétéről.
(4) Az MVH a támogatási kérelmet a beérkezésétől számított harminc munkanapon belül bírálja el és állítja ki az igazolást, amennyiben a kérelemben foglaltak megfelelnek az e rendeletben, valamint az egyéb jogszabályokban előírt feltételeknek. Az MVH a kiadott igazolásokról havonta tájékoztatja a minisztériumot."
(3) Az FVM rendelet 124. §-a a következő (6) bekezdéssel egészül ki:
"(6) Az MVH az e rendelet 122. § (1), illetve (3) bekezdésben foglalt mennyiségi keret kimerülését követően, illetve a (3) bekezdés szerinti határidő után benyújtott támogatási kérelmeket elutasítja. A támogatás kimerülésének napján benyújtott kérelmek alapján jóváhagyható támogatás a fennmaradt támogatási keret arányában visszaosztásra kerül. A keret kilencvenszázalékos, majd teljes kimerülését követően az MVH tájékoztatja a minisztériumot."
35. §
Az FVM rendelet 127. §-a (1) bekezdésének a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[A támogatást az veheti igénybe, aki]
"a) a 126. § a) és b) pontjaiban, illetve a 127-134. §-ok-ban előírt részletes feltételeknek megfelel,"
36. §
(1) Az FVM rendelet 129. §-ának (1) bekezdésében meghatározott táblázat helyébe a következő táblázat lép:
"
BTO termékszám | Vágóbaromfi megnevezése a BTO szerint | Ft/élőtömeg kg | Kezelési és gyógyszerköltség számla elfogadható legkorábbi kelte |
012410 1220 | – – – – Növendék csirke vágásra (vágócsirke) | 2,00 | 2005. XI. 1. |
012410 2212 | – – – – Pecsenyeliba, legfeljebb 9 hetes, intenzív tartásban | 2,00 | 2005. XI. 1. |
012410 2220 | – – – Növendék liba, 3 hónapos és idősebb | 2,00 | 2005. IV. 1. |
012410 2222 | – – – – Fiatal liba (9 héttől 9 hónapig), vágásra | 2,00 | 2005. IV. 1. |
012410 2223 | – – – Hízott liba, töméssel hizlalt | 2,00 | 2005. XII. 1. |
012410 3210 | – – – Növendék pulyka, 3 hónaposnál fiatalabb | 2,00 | 2005. XI. 1. |
012410 3220 | – – – Növendék pulyka, 3 hónapos és idősebb | 2,00 | 2005. VIII. 1. |
012410 4212 | – – – Pecsenyekacsa, legfeljebb 2 hónapos, intenzív tartásban | 2,00 | 2005. XI. 1. |
012410 4222 | – – – Hízott kacsa, töméssel hizlalt | 2,00 | 2005. XII. 1. |
"
(2) Az FVM rendelet 129. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2) Az (1) bekezdésben megnevezett támogatás mindösszesen legfeljebb háromszáznegyvenöt millió kilogramm vágóbaromfi után igényelhető. A program betartását a kezelő állatorvossal igazoltatni kell. Az (1) bekezdésben szereplő táblázatban megnevezett fiatal, illetve hízott liba, valamint a hízott kacsa támogatás igénybevétele eseténnem vehető igénybe a 130. §-ban rögzített támogatás."
37. §
(1) Az FVM rendelet 130. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2) Az (1) bekezdésben megnevezett támogatás igénybevétele esetén nem vehető igénybe a 129. §-ban rögzített támogatás. Az (1) bekezdésben megnevezett támogatás mindösszesen legfeljebb 2,2 millió darab növendék liba és 1,8 millió darab növendék kacsa után igényelhető."
(2) Az FVM rendelet 130. §-ának (3) bekezdése szerinti táblázat helyébe a következő táblázat lép:
"
BTO termékszám | Vágóbaromfi megnevezése a BTO szerint | Ft/db | Kezelési és gyógyszerköltség számla elfogadható legkorábbi kelte |
012410 2210 | - - - - Növendék liba, 3 hónaposnál fiatalabb | 34 | 2005.X. 1. |
012410 2220 | - - - - Növendék liba, 3 hónapos és idősebb | 34 | 2005. IV. 1. |
012410 4210 | - - - - Növendék kacsa, 3 hónaposnál fiatalabb | 20 | 2005.X. 1. |
012410 4220 | - - - - Növendék kacsa, 3 hónapos és idősebb | 20 | 2005. IX. 1. |
"
(3) Az FVM rendelet 130. §-a (5) bekezdésének bevezető szövegrésze helyébe a következő rendelkezés lép:
"(5) Az e rendelet 129. § és az (1) bekezdésében meghatározott támogatások igénylésekor a 44. számú melléklet szerinti támogatási kérelmet a benyújtást megelőző negyedévre vonatkozóan az MVH részére személyesen vagy postai úton, a negyedévet követő hónap 30. napjáig lehet benyújtani, amelyhez csatolni kell:"
(4) Az FVM rendelet 130. §-ának (6) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(6) Az MVH a támogatási kérelmet a beérkezésétől számított harminc munkanapon belül bírálja el és állítja ki az igazolást, amennyiben a kérelemben foglaltak megfelelnek az e rendeletben, valamint az egyéb jogszabályokban előírt feltételeknek. Az MVH a kiadott igazolásokról havonta tájékoztatja a minisztériumot."
(5) Az FVM rendelet 130. §-a a következő új (8) bekezdéssel egészül ki:
"(8) Az MVH a 129. § (2) bekezdésében és a 130. § (2) bekezdésében foglalt mennyiségi keret kimerülése, illetve az (5) bekezdés szerinti határidő után benyújtott támogatási kérelmeket elutasítja. A támogatás kimerülésének napján benyújtott kérelmek alapján jóváhagyható támogatás a fennmaradt támogatási keret arányában visszaosztásra kerül. A keret kilencvenszázalékos, majd teljes kimerülését követően az MVH tájékoztatja a minisztériumot."
38. §
(1) Az FVM rendelet 131. §-ának(1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) Étkezési tyúktojástermelő telepek esetében:
a) a beólazáskor (a növendék átminősítése után) a beállított, a BTT és a kezelő állatorvos által igazolt tojó darabszám után tizenöt forint/db tojójérce (BTO 012410 1212) támogatás - az áfát nem tartalmazó költségek térítésére -vehető igénybe, legfeljebb 4 millió darab tojójérce után. Kezelési és gyógyszerköltség számla elfogadható legkorábbi kelte 2005. július 1-je;
b) a támogatás vásárolt (húsz hetesnél fiatalabb) jér-cékre is igénybe vehető, ha a kezelő állatorvos igazolást ad ki arról, hogy a mellékelt költségszámlák a pályázó által felvásárolt jérceállományra vonatkoznak, amelynek a felvásárlásról szóló számlán szereplő darabszáma meg kell, hogy egyezzen a pályázati lapon feltüntetett darabszámmal. Kezelési és gyógyszerköltség számla elfogadható legkorábbi kelte 2005. július 1-je."
(2) Az FVM rendelet 131. §-a (2) bekezdésének felvezető szövegrésze helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2) Az e rendelet 17. számú melléklete szerinti támogatási kérelmet a benyújtást megelőző negyedévre vonatkozóan az MVH részére személyesen vagy postai úton a negyedévet követő hónap 30. napjáig lehet eljuttatni vagy megküldeni, amelyhez csatolni kell:"
(3) Az FVM rendelet 131. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(3) Az MVH az igazolást a kérelem beérkezésétől számított harminc munkanapon belül bírálja és állítja ki. Az MVH a kiadott igazolásokról havonta tájékoztatja a minisztériumot."
(4) Az FVM rendelet 131. §-a a következő új (5) bekezdéssel egészül ki:
"(5) Az MVH az (1) bekezdés a) pontjában foglalt mennyiségi keret kimerülése, illetve a (2) bekezdés szerinti határidő után benyújtott támogatási kérelmeket elutasítja. A támogatás kimerülésének napján benyújtott kérelmek alapján jóváhagyható támogatás a fennmaradt támogatási keret arányában visszaosztásra kerül. A keret kilencvenszázalékos, majd teljes kimerülését követően az MVH tájékoztatja a minisztériumot."
39. §
(1) Az FVM rendelet 132. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(3) Az (1) és (2) bekezdések szerint felhasználható és igényelhető támogatás a számlákon szereplő költségekből legfeljebb kettőszáz forint/élőállat egyed/év, amely legfeljebb 3 millió darab vágósertés után igényelhető."
(2) Az FVM rendelet 132. §-a (4) bekezdésének felvezető szövegrésze helyébe a következő rendelkezés lép:
"(4) Az e rendelet 18. számú melléklete szerinti támogatási kérelmet a benyújtást megelőző negyedévre vonatkozóan az MVH részére személyesen vagy postai úton a negyedévet követő hónap 30. napjáig lehet megküldeni, amelyhez csatolni kell:"
(3) Az FVM rendelet 132. §-a a következő új (6) bekezdéssel egészül ki:
"(6) Az MVH a támogatási kérelmet a beérkezésétől számított harminc munkanapon belül bírálja el és állítja ki az igazolást, amennyiben a kérelemben foglaltak megfelelnek az e rendeletben, valamint az egyéb jogszabályokban előírt feltételeknek. Az MVH a kiadott igazolásokról havonta tájékoztatja a minisztériumot."
(4) Az FVM rendelet 132. §-a a következő új (8) bekezdéssel egészül ki:
"(8) Az MVH a (3) bekezdésében foglalt mennyiségi keret kimerülése, illetve a (4) bekezdés szerinti határidő után benyújtott támogatási kérelmeket elutasítja. A támogatás kimerülésének napján benyújtott kérelmek alapján jóváhagyható támogatás a fennmaradt támogatási keret arányában visszaosztásra kerül. A keret kilencvenszázalékos, majd teljes kimerülését követően az MVH tájékoztatja a minisztériumot."
40. §
Az FVM rendelet 139. §-ának b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[A támogatás igénybevételének feltételei:]
"b) a 137. § (2) bekezdésének ba) alpontjában szereplő esetben a kerületi főállatorvos által kiállított igazolás az állományok szalmonella mentességéről és az állományok betelepítéskori létszámáról, valamint a BTT tagság igazolása;"
41. §
Az FVM rendelet 150. §-a (2) bekezdésének b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[A támogatás igénybevételének további feltétele, hogy a jogosult]
"b) rendelkezik a sertés értékesítéséről szóló számlával, illetve felvásárlási jeggyel, saját vágás esetén a vágás végrehajtását igazoló belső bizonylattal; az (1) bekezdés b)-d) pontjaiban megjelölt jogosultak esetében az alapanyag-termelőktől történő felvásárlást igazoló bizonylattal."
42. §
(1) Az FVM rendelet 151. §-a (2) bekezdésének d) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[A vágóbaromfi termelési támogatása iránti kérelemnek tartalmaznia kell:]
"d) az integrátor/kereskedő kérelmező esetén nyilatkozatot arról, hogy a 149. § (6) bekezdésének megfelelően a termelő részére felvásárlási áron felül a vágóbaromfi termelési támogatást is megfizette, valamint a felvásárlást igazoló bizonylat, illetve számla másolatát."
(2) Az FVM rendelet 151. §-a (3) bekezdésének b) és d) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[A vágósertés támogatására vonatkozó támogatási kérelemnek tartalmaznia kell]
"b) integrátor, kereskedő, szövetkezet és termelői csoport esetén a Hivatal igazolását a nyilvántartásba vételről és arról, hogy a támogatást igényelheti,"
"d) a sertés értékesítéséről szóló számla, illetve felvásárlásijegy másolatát, saját vágás esetén a vágás végrehajtását igazoló belső bizonylat másolatát; a 150. § (1) bekezdés b)-d) pontjaiban megjelölt jogosultak esetében az alapanyag-termelőktől történő felvásárlást igazoló bizonylat másolatát is,"
43. §
Az FVM rendelet 152. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) Az MVH a támogatási kérelmeket folyamatosan fogadja a 148. § (1), illetve (2) bekezdésben foglalt mennyiségi keret kimerüléséig, de legkésőbb 2007. február 15-éig. E keretek kimerülése, illetve a határidő letelte után benyújtott támogatási kérelmeket az MVH elutasítja. A támogatás kimerülésének napján benyújtott kérelmek alapjánjóváhagyható támogatás a fennmaradt támogatási keret arányában visszaosztásra kerül. A keret kilencvenszázalékos, majd teljes kikerülését követően az MVH tájékoztatja a minisztériumot."
44. §
Az FVM rendelet 153. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"153. § (1) A támogatás a feltételeknek megfelelően előállított vágóbaromfi és vágósertés után az illetékes adóhatóságtól 2007. január 1-jét követően igényelhető a 152. § (2) bekezdésében meghatározott igazolás csatolásával. Az igénylésnél az Art. rendelkezéseit kell alkalmazni.
(2) A támogatás folyósítását a Magyar Köztársaság 2007. évi költségvetéséről szóló törvény hatálybalépését követően a 10032000-01850499 APEH Állatjóléti és haszonállat-tartási szabályok okozta többletköltségek támogatása lebonyolítási számláról kell teljesíteni."
45. §
Az FVM rendelet 154. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"154. § A vágóbaromfi és a vágósertés termelési támogatása esetében e rendelet rendelkezéseit a 2006. január 1-jét követő felvásárlásokra kell alkalmazni."
46. §
Az FVM rendelet 185. §-ának (2) és (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2) Az (1) bekezdés szerinti kérelmet egy példányban az OMMI-nak és három példányban összesítés céljából a HALTERMOSZ részére legkésőbb 2006. április 24-éig kell megküldeni.
(3) A HALTERMOSZ köteles az összesítéseket legkésőbb 2006. május 15-éig a minisztérium részére megküldeni."
47. §
Az FVM rendelet 187. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(3) A HALTERMOSZ az összesített, ellenőrzött elszámolásokat legkésőbb a 2006. október 3-áig a minisztérium részére megküldi."
48. §
Az FVM rendelet 209. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"209. § E jogcímen a vízkár-elhárítási feladatokhoz, vízilétesítmények üzemeléséhez, karbantartáshoz nyújtható támogatás."
49. §
Az FVM rendelet 210. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"210. § (1) A támogatási kérelem a vízgazdálkodási feladatokat szolgáló, továbbá a minisztérium feladatkörébe tartozó vizek és vízilétesítmények karbantartásával, üzemeltetésével a belvízkárok megelőzése, csökkentése, a mezőgazdasági termelés biztonsága érdekében szükséges vízgazdálkodási beavatkozások megvalósítására nyújtható be.
(2) A támogatás formája: a területi vízgazdálkodási művekre (vizek és vízilétesítmények) fordított üzemeltetési, karbantartási költség százalékában, vissza nem térítendő támogatás."
50. §
Az FVM rendelet 215. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"215. § A támogatási összeg a benyújtott pályázat alapján, figyelemmel a rendelkezésre álló keretösszegre, a feladatjellegétől függően - a 34. számú mellékletben meghatározott - normatíva szerint kerül meghatározásra. A támogatás mértéke nem haladhatja meg a vízitársulat tárgyévre fenntartásra tervezett saját forrás összegét."
51. §
Az FVM rendelet 220. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"220. § A pályázat benyújtásának határideje 2006. március 31. A határidő után érkezett, illetve a hiányos pályázatokat a Hivatal elutasítja."
52. §
Az FVM rendelet 221. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"221. § A pályázatokat a Hivatal véleményének figyelembevételével, a pályázat benyújtási határidőtől számított hatvan napon belül, a minisztérium bírálja el. A minisztérium döntéséről a Hivatal öt munkanapon belül tájékoztatja a pályázót."
53. §
Az FVM rendelet 225. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) A támogatást a minisztérium a 10032000-01220191-51000008 számú fejlesztési típusú támogatások fejezeti kezelésű előirányzat-felhasználási keret számláról teljesíti. A jogosulatlan igénybe vett támogatást ugyanezen számlára kell visszafizetni."
54. §
Az FVM rendelet 227. §-a (1) bekezdésének c) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[Támogatás adható az alábbi szaktanácsadással összefüggő feladatokra:]
"c) a farmgyakornoki- és külföldi szakmai tapasztalatszerzési programok szervezésének és megvalósításának támogatása."
55. §
Az FVM rendelet 229. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2) Az (1) bekezdés, valamint a megyei és a regionális hatáskörbe tartozó támogatási keretre vállalt kötelezettségek jogcímenkénti összegéről, a kötelezettségek szakmai tartalmáról, valamint a támogatások jogcímenkénti kifizetésére vonatkozó intézkedésekről a Hivatal, a tényleges kifizetések jogcímenkénti összegéről pedig a kifizető intézmény havi jelentésben tájékoztatja a minisztériumot."
56. §
(1) Az FVM rendelet 230. §-ának (1) és (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) Támogatás vehető igénybe a (2) bekezdésben felsorolt tevékenységekből származó kettőmillió forint éves árbevételt meghaladó és a szaktanácsadás támogatására jogosult igénylőnek nyújtott szaktanácsadás költségeinek részbeni támogatására.
(2) A támogatást a szolgáltatást igénybe vevő mezőgazdasági termelő - beleértve az élelmiszert előállító és az ag-roturizmus szolgáltatói tevékenységet végző termelőt is -kaphatja. Családi gazdaság esetében csak a családi gazdálkodó jogosult támogatásra, a családi gazdaság többi tagja támogatásra nem jogosult. A támogatás meghatározásánál a gazdaság egészének árbevételét kell figyelembe venni. Amennyiben a szaktanácsadást a közös őstermelői igazolvánnyal rendelkező őstermelők együtt, a tevékenységük egészére kérik, a teljes árbevételt kell figyelembe venni. Amennyiben a szaktanácsadást csak egy őstermelő, vagy a közös igazolvánnyal rendelkezők egy csoportja kéri, az árbevételt osztani, illetve arányosítani kell. Induló vállalkozás esetén a gazdaság mérete alapján kell vélelmezni a működő gazdaság várható árbevételét. A családi gazdaságok, őstermelők és induló vállalkozások szaktanácsadással kapcsolatos támogatási igényét a Hivatal a szaktanácsadásra irányuló szerződés belső tartalma és ahhoz kapcsolódóan benyújtott dokumentumokban foglaltak alapján bírálja el. Nem jogosult támogatásra az a mezőgazdasági termelő, aki a termelő tevékenységével azonos szakterületen szerepel a minisztérium Szaktanácsadói Névjegyzékében (a továbbiakban: Névjegyzék), a Névjegyzékben regisztrált szaktanácsadó a Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény szerinti közeli hozzátartozója, valamint az a társas vállalkozás, amelynek tagja a szaktanácsadó."
(2) Az FVM rendelet 230. §-ának (3) bekezdése a következő új f) ponttal egészül ki:
[A támogatásra jogosult igénylő olyan szerződés alapján vehet igénybe támogatást, amely]
"f) teljesítése a tárgyévet követő év március 31-éig megvalósul."
(3) Az FVM rendelet 230. §-ának (5) bekezdése szerinti táblázat helyébe a következő rendelkezés lép:
Kategória | Az éves árbevétel (ezer Ft) | Támogatás felső határa (Ft/év) | Támogatás mértéke (%) |
A | 2 000-20 000 | 100 000 | 80 |
B | 20 000-50 000 | 200 000 | 50 |
C | 50 000-100 000 | 300 000 | 50 |
57. §
(1) Az FVM rendelet 231. §-ának (3) bekezdése a következő új d) és e) pontokkal egészül ki:
[A Hivatalok hatáskörébe tartozik]
"d) szakképesítést nem adó tanfolyamok, előadások költségeinek,
e) bemutató üzemek által biztosított üzemlátogatások."
(2) Az FVM rendelet 231. §-ának (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(4) A minisztérium hatáskörébe tartozik
a) a szakmai kiadványok előállítási és megismertetési költségeinek, valamint
b) a 235. § (4) bekezdésben hivatkozott országos, regionális szaktanácsadási központokban, valamint a szakmai szaktanácsadási központokban folytatott koordinációs és/vagy szaktanácsadási tevékenység és az ahhoz szükséges feltételek megteremtésének,
c) szaktanácsadási és ismeretátadással összefüggő állami feladatok (szervezés, ellenőrzés, hazai és nemzetközi kapcsolatrendszer, és a szaktanácsadók kötelező továbbképzése) költségeinek,
d) szaktanácsadók szakmai továbbképzésének támogatása."
58. §
Az FVM rendelet 232. §-ának (2)-(4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2) A támogatás a 231. § (3) bekezdésének a) és c)-e), és a (4) bekezdés d) pontja szerinti célok esetében pályázat útján vehető igénybe.
(3) A támogatás a 231. § (3) bekezdésének b) pontja szerinti célra a Hivatal, a 231. § (4) bekezdésének b)-c) pontja szerinti célra a minisztérium megbízása alapján vehető igénybe.
(4) A támogatás a 231. § (4) bekezdésének a) pontja szerinti célra pályázat, valamint a minisztérium által létesített állami megbízás útján vehető igénybe."
59. §
Az FVM rendelet 233. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"233. § A pályázat benyújtásának részletes tartalmi és formai követelményeit a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Értesítőben, valamint a minisztérium és az FVM Képzési és Szaktanácsadási Intézet honlapján megjelenő pályázati felhívás tartalmazza."
60. §
(1) Az FVM rendelet 234. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) A támogatás mértéke a 231. § (3) bekezdésének a), c), d) és a 231. § (4) bekezdés a) és d) pontjai szerinti célok esetében a döntéshozó által elismert költségek ötven százalékáig, legfeljebb pályázatonként kettőmillió forintig terjedhet, kivéve a 234. § (2) és (4) bekezdésében foglaltakat."
(2) Az FVM rendelet 234. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(3) A 231. § (3) bekezdésének b) és e) pontja szerinti cél esetében a támogatás a Hivatal, a 231. § (4) bekezdésének b) és c) pontja szerinti cél esetében a minisztérium által elismert költségekig terjedhet, de nem haladhatja meg a támogatási szerződésben/állami megbízásban rögzített összeget."
61. §
(1) Az FVM rendelet 235. §-a a következő (2) bekezdéssel egészül ki:
"(2) A 231. § (3) bekezdésének b) pontja szerinti támogatásra agrárképzést folytató oktatási intézmény, agrárkutató intézet, valamint a teljesítés időpontjában a Névjegyzékben szereplő szaktanácsadó, Regionális- és Területi Szaktanácsadási Központ, valamint köztestület, érdekképviseleti és szakmai szervezet jogosult."
(2) Az FVM rendelet 235. §-ának (4)-(6) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(4) A 231. § (3) bekezdésének b) pontja szerinti térítésmentes csoportos szaktanácsadási programok megvalósítóját a program helye szerint a Hivatal jelöli ki azok közül a pályázók/ajánlattevők közül, akik nem végeznek az agrárgazdasággal összefüggő kereskedelmi és/vagy ügynöki tevékenységet, és az ajánlott szaktanácsadási programot a Névjegyzékben szereplő szaktanácsadó bevonásával valósítják meg. Amennyiben a falugazdász területi központ és/vagy a kistérségi menedzser olyan szaktanácsadási programot igényel, amelyhez nincs megfelelő regisztrált szaktanácsadó, vagy az adott időben és helyen regisztrált szaktanácsadó bevonása gazdaságosan nem oldható meg, a megyei programok megvalósításához a programok tervezett összidőtartam húsz százalékának mértékéig a Névjegyzékben nem szereplő szakember is alkalmazható, a program helye szerinti Hivatal vezetőjének döntése alapján.
(5) A 231. § (3) bekezdés e) pontja szerinti támogatásra a bemutató üzemek közül azok jogosultak, amelyek a "Bemutató Üzem" címmel rendelkeznek és a címet már a tárgyév előtti évben/években használták. A "Bemutató üzem 2006" elnyerésére irányuló pályázat részletes feltételeit nyilvános pályázati felhívás tartalmazza.
(6) A 231. § (3) bekezdés c) pontjai szerinti támogatásra a rendezvény szervezője jogosult pályázatot benyújtani."
(3) Az FVM rendelet 235. §-a a következő (8) és (9) bekezdésekkel egészül ki:
"(8) A 231. § (4) bekezdés b) pontja szerinti támogatásra Regionális-, Területi- és Szakmai Szaktanácsadási Központok jogosultak pályázatot benyújtani.
(9) A 231. § (4) bekezdésének b)-c) pontjai szerinti feladat végrehajtására a minisztérium által kijelölt szervezet jogosult."
62. §
Az FVM rendelet 236. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"236. § A 231. § (3) bekezdés a)-b), c)-e) és a 231. § (4) bekezdésének a) és d) pontjában meghatározott pályázatok benyújtásának helyét és idejét a jogcímenkénti pályázati felhívás tartalmazza."
63. §
Az FVM rendelet 238. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) Támogatás vehető igénybe a korszerű agrárismeretek elsajátítása céljából, a minisztérium megbízott intézménye által koordinált gyakornoki programokhoz és külföldi szakmai tapasztalatszerzéshez kapcsolódó költségek megtérítésére."
64. §
Az FVM rendelet 240. §-ának (1)-(3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) A 239. § a) pontja szerinti magyar gyakornokok külföldi programjai esetében a végső kedvezményezetteknek (gyakornokok) pályázatuk alapján megítélt támogatást, költségelszámolási kötelezettség mellett, a kiutazást szervező minisztériumi intézmény - mint közbenső kedvezményezett - állami megbízás formájában előlegként kapja.
(2) A 239. § a) pontja szerinti külföldi gyakornokok magyarországi programjai esetében a gyakornokok pályázata/támogatási kérelme, valamint a fogadó gazdaság kapcsolódó nyilatkozata alapján megítélt támogatást költségelszámolási kötelezettség mellett a programot szervező minisztériumi intézmény - mint közbenső kedvezményezett - állami megbízás formájában előlegként kapja.
(3) A 239. § b) pontjában foglaltak esetében a támogatást a minisztérium által kijelölt kiutazást koordináló szervezet, egyéb esetekben a feladat elvégzésére kijelölt FVM intézmény, az általa benyújtott és a minisztérium által elfogadott feladatterv alapján állami megbízás formájában előlegként kapja."
65. §
Az FVM rendelet 250. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"250. § (1) A támogatási forma célja
a) az agrártermelés biológiai alapjainak fejlesztése, különös tekintettel a molekuláris markerekkel támogatott nemesítésre, fajtaazonosításra és fajtavédelemre;
b) az agroökológiai potenciál kihasználásának agronó-miai optimalizálását megalapozó kutatások támogatása.
(2) A támogatás formája vissza nem térítendő fejlesztési célú juttatás, kutatás-fejlesztési támogatás.
(3) A támogatás mértéke a projekt teljes költségének legfeljebb nyolcvan százaléka, azzal a megkötéssel, hogy a kis- és középvállalkozásra jutó támogatási intenzitás maximum hatvan százalék lehet, egyéb vállalkozások esetében maximum ötven százalék lehet.
(4) A támogatási forma igénybevételére
a) azok az agrárkutatóhelyek - kincstári körbe tartozó agrár-kutatóintézetek, agrárkutatási-fejlesztési tevékenységet ellátó közhasznú társaságok -, amelyek tevékenységük döntő részében kutatással és fejlesztéssel foglalkoznak, valamint
b) az agrárkutatási-fejlesztési tevékenységet ellátó felsőoktatási intézmények
jogosultak."
66. §
Az FVM rendelet 274. §-ának b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[A címben foglaltak alapján támogatási kérelmet nyújthatnak be, melynek elbírálásától függően vissza nem térítendő támogatást vehetnek igénybe,]
"b) a Szövetkezeti Törvény előírásainak megfelelően alapított és működő szövetkezetek, amelyek a 2003-2006. évben alakultak, legalább három, de legfeljebb ötven tejelő szarvasmarhát tartó természetes, illetve jogi személyek részvételével egy-egy - a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Értesítő 2003. évi 8. számában meghatározott -tejtermelői körzetre kiterjedő hatáskörrel (a továbbiakban: tej szövetkezet) működnek;"
67. §
Az FVM rendelet 275. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"275. § A támogatás a BÉSZ-ek készletfeltöltéséhez és működési költségeinek részbeni megtérítéséhez, a tejszövetkezetek működtetésének elősegítéséhez, valamint a mezőgazdasági gépkörök működéséhez szükséges személyi és tárgyi feltételek biztosításához adható."
68. §
(1) Az FVM rendelet 276. §-a (1) bekezdése a) pontjának ac) alpontja és c) pontja helyébe a következő rendelkezés lép, egyidejűleg egy f) ponttal egészül ki:
[A támogatás mértéke:]
"ac) ötszázmillió forint fölötti része után öt százalék lehet;"
"c) azon BÉSZ-ek, melyek az előző évben támogatásban részesültek, az a) és b) pontok szerint számított támogatási mérték felére jogosultak;"
"f) BÉSZ-ek esetében a támogatás legfeljebb húszmillió forint lehet."
(2) Az FVM rendelet 276. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2) A támogatást a tárgyévet megelőző évre vonatkozó éves beszámoló adataival igazolt árbevétel alapján lehet igényelni, de az éves beszámoló adatai alapján megalapozatlanul igénybe vett támogatást külön felszólítás nélkül kell visszafizetni a tárgyévet követő év február 15-éig."
69. §
(1) Az FVM rendelet 277. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) A támogatási kérelmet a szövetkezetek és gépkörök a támogatás igénylése esetén a 40. számú melléklet, a tejszövetkezetek a 41. számú melléklet szerint nyújthatják be 2006. május 31-ig a Hivatalhoz."
(2) Az FVM rendelet 277. §-a (2) bekezdésének a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[A szövetkezeteknek és gépköröknek a támogatási kérelemhez mellékelni kell:]
"a) az alapszabályt vagy az alapító okiratot, a megalakulásra vonatkozó közgyűlési határozatot és a bejegyzési kérelmet,"
(3) Az FVM rendelet 277. §-a a következő (6) bekezdéssel egészül ki:
"(6) A támogatásban részesülő BÉSZ tárgyévben a Nemzeti Vidékfejlesztési Terv alapján a központi költségvetés, valamint az Európai Mezőgazdasági Orientációs és Garancia Alap Garancia Részlege társfinanszírozásában megvalósuló, a termelői csoportok létrehozásához és működtetéséhez nyújtott támogatás igénybevételének részletes szabályairól szóló 133/2004. (IX. 11.) FVM rendelet szerinti, illetőleg a zöldség-gyümölcs termelői értékesítő szervezetek nemzeti szabályozásáról szóló 60/2005. (VII. 1.) FVM rendelet szerinti támogatást nem veheti igénybe."
70. §
(1) Az FVM rendelet 278. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) A támogatások ellenőrzésével kapcsolatos feladatokat a területileg illetékes Hivatal látja el. A Hivatal a saját hatáskörben végzett ellenőrzésekről és az általa hozott intézkedésekről készített jelentést évenként június 30-áig megküldi a minisztériumnak. A jogosulatlanul igénybe vett támogatás visszafizetését a Hivatal kezdeményezi."
(2) Az FVM rendelet 278. §-a (3) bekezdésének d) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
[Mindazon szövetkezetek tekinthetők a támogatás szempontjából mezőgazdasági termékek beszerzését, raktározását és értékesítését, valamint mezőgazdasági termeléshez szükséges anyagok beszerzését, illetve a mezőgazdasági termeléshez szükséges szolgáltatások nyújtását végző szövetkezeteknek, amelyek]
"d) tagjaik kilencven százalékban a termelési és tulajdoni viszonyaik alapján a tárgyévben a regisztrációs rendelet szerint regisztráltak, mint mezőgazdasági termelők,"
71. §
Az FVM rendelet 280. §-a és az azt megelőző alcím helyébe a következő rendelkezés lép:
"9.3. Az előzetesen elismert termelői csoportok támogatása
280. § A termelői csoportokról szóló 85/2002. (IX. 18.) rendelet alapján előzetesen elismerési határozattal rendelkező termelői csoportok az elismerési tervben foglaltak szerint, működésük segítségéhez támogatási igényt nyújthatnak be, és annak elbírálásától függően vissza nem térintendő támogatást vehetnek igénybe."
72. §
Az FVM rendelet 281. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) A támogatás alapja a termelői csoport tárgyévet megelőző évre vonatkozó éves árbevétele. A támogatás mértéke:
a) az árbevétel másfél százaléka, de összességében legfeljebb ötmillió forint;
b) a szőlő-bor ágazatban előzetesen elismert termelői csoportok esetében az árbevétel három százaléka, de összességében legfeljebb hatmillió forint;
c) a nyúl, méz, gyógynövény, juh, kecske szakágakban előzetesen elismert termelői csoportok esetében az árbevétel négy és fél százaléka, de összességében legfeljebb hatmillió forint lehet."
73. §
Az FVM rendelet 282. §-ának (1) és (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(1) A támogatási kérelmet a 42. számú melléklet szerint 2006. május 31-éig lehet benyújtani a Hivatalhoz.
(2) A támogatási kérelemhez mellékelni kell másolatban a minisztérium általi előzetes elismerésről szóló határozatot és az árbevételt igazoló bizonylatokat."
74. §
Az FVM rendelet 283. §-ának (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(4) Jogosulatlan támogatásnak minősül az előzetes elismerési határozat visszavonása esetén a visszavonás időpontja előtt igénybe vett támogatási összeg."
75. §
Az FVM rendelet 284. §-ának (2)-(3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
"(2) Az (1) bekezdés szerinti tevékenységet végző a 2006. évi jégeső-elhárítási tevékenység támogatására a minisztériumhoz legkésőbb 2006. április 30-áig támogatási kérelmet nyújthat be, mely kérelem tartalmazza a jégeső-elhárítási tevékenység részletes leírását, a tevékenység területi kiterjedését, a rendszer hatókörében lévő mezőgazdasági vállalkozások számát, területét és egyéb adatait, a jégeső-elhárítási tevékenység hatékonyságának előző évi adatait, valamint az éves költségvetést.
(3) A benyújtott támogatási kérelmet a minisztérium a befogadást követő harminc napon belül elbírálja. A minisztérium a rendelkezésre álló költségvetési keretösszeg figyelembevételével dönt az igénybe vehető támogatás összegéről. A minisztérium a döntésről írásban tájékoztatja a pályázót és ezt követően támogatási szerződést köt a kedvezményezettel."
76. §
Az FVM rendelet 285. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
"285. § (1) A támogatást a minisztérium a 10032000-01220191-51200002 számú folyó kiadások támogatási előirányzat-felhasználási keretszámláról teljesíti a kedvezményezett részére.
(2) A 284. § szerinti támogatás felhasználásával kapcsolatos ellenőrzési feladatokat a minisztérium a területi szerveinek bevonásával látja el, a jogosulatlanul igénybe vett támogatás visszafizetését a minisztérium kezdeményezi."
77. §
(1) Az FVM rendelet 2. számú melléklete II. részének 2. pontja a következő h) ponttal egészül ki:
[2. Az integrátori szakirányítási szerződés legalább az alábbiakat tartalmazza:]
"h) fahasználati és/vagy erdőművelési munkák részletezése a rendelet 18. § (1) bekezdés bc) alpontjában foglaltak szerint erdőrészletenként."
(2) Az FVM rendelet 4. számú melléklete helyébe e rendelet 1. számú melléklete lép.
(3) Az FVM rendelet 6. számú melléklete helyébe e rendelet 2. számú melléklete lép.
(4) Az FVM rendelet 7. számú melléklete helyébe e rendelet 3. számú melléklete lép.
(5) Az FVM rendelet 15. számú melléklete helyébe e rendelet 4. számú melléklete lép.
(6) Az FVM rendelet 16. számú melléklete helyébe e rendelet 5. számú melléklete lép.
(7) Az FVM rendelet 17. számú melléklete helyébe e rendelet 6. számú melléklete lép.
(8) Az FVM rendelet 18. számú melléklete helyébe e rendelet 7. számú melléklete lép.
(9) Az FVM rendelet 25. számú melléklete helyébe e rendelet 8. számú melléklete lép.
(10) Az FVM rendelet 26. számú melléklete helyébe e rendelet 9. számú melléklete lép.
(11) Az FVM rendelet 30. számú melléklete helyébe e rendelet 10. számú melléklete lép.
(12) Az FVM rendelet 34. számú melléklete helyébe e rendelet 11. számú melléklete lép.
(13) Az FVM rendelet 40. számú melléklete helyébe e rendelet 12. számú melléklete lép.
(14) Az FVM rendelet 42. számú melléklete helyébe e rendelet 13. számú melléklete lép.
(15) Az FVM rendelet e rendelet 14. számú mellékletével egészül ki.
78. §
(1) E rendelet a kihirdetését követő 3. napon lép hatályba, egyidejűleg az FVM rendelet 2. § (1) bekezdése, 33. § (6) bekezdése, 93-101. §-ok, 125. §, 142-146. §-ok, 165-169. §-ok, 211-213. §, 224. §, 270-273. §-ok, 283. § (2) és (3) bekezdései, 286. §, valamint a 75/2005. (VIII. 22.) FVM rendelet 25. § (3) bekezdése hatályát vesztik.
(2)[1]
(3)[2] Az FVM rendelet 152. §-a alapján az évi állatjóléti és haszon-állattartási szabályok okozta többletköltségek támogatása jogcímre a 2005. évre vonatkozóan az MVH-hoz a kérelmeket legkésőbb 2006. február 15-éig és az MVH által erre az időszakra kiadott igazolásokat ezt követően folyamatosan lehet az adóhatósághoz benyújtani, és azt az adóhatóság az Art.-ban foglaltaknak megfelelően utalja ki.
(4)[3] Azok a termelők, akiknek az MVH a 2005. évre vonatkozó támogatási kérelmét a keret kimerülése miatt elutasította, vagy a támogatás összegét arányosan csökkentette, támogatási kérelmüket - az FVM rendelet 148. §-ának (2) bekezdése szerinti keret terhére - 2006. május 15-ig ismételten benyújthatják az eredeti kérelmek benyújtásakor hatályos jogszabályok szerint. Az igénylőnek az ismételten benyújtott kérelemhez mellékelni kell az elutasításról vagy arányos csökkentésről szóló határozatot. Azok az igénylők, akiknek a támogatását arányosan csökkentették, csak a támogatási összeg különbözetére jogosultak.
(5)[4] Az MVH által (4) bekezdés szerint kiadott igazolások alapján a támogatás 2007. január 1-jétől igényelhető az illetékes adóhatóságtól.
(6)[5] E rendelet a Magyar Köztársaság 2006. évi költségvetéséről szóló 2005. évi CLIII. törvény XII. Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium fejezet, 10. cím Fejezeti kezelésű előirányzatok, 5. alcím Nemzeti támogatások, 1. jogcím-csoport Központosított bevételéből működő támogatások, 2. jogcím-csoport Költségvetésből működő támogatások, 1. Jogcím Fejlesztési típusú támogatások, 2. jogcím Folyó kiadások és jövedelem-támogatások, 4. jogcím erdőtelepítés, erdőszerkezet-átalakítás, fásítás, 6. jogcím Nemzeti agrár kárenyhítési előirányzatainak, valamint az Agrárpiaci rendtartásról szóló 2003. évi XVI. törvény eszközrendszerének működtetéséből származó bevételéből képződött forrás felhasználására terjed ki.
Gráf József s. k.,
földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter
1. számú melléklet a 13/2006. (II. 7.) FVM rendelethez
[4. számú melléklet a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelethez]
Regisztrációs szám: |
Támogatási kérelem a magán-erdőgazdálkodók erdőgazdálkodási célú költségvetési támogatás igénybevételéhez |
Kiállító: ................................................................................................................................................................................................................... |
Név: ........................................................................................................................................................................................................................ |
Cím:............................................................................................. város/község ..................................................................... utca ..............hsz. |
Adóazonosító jel: ................................................................................................................................................................................................. |
Adószáma: ............................................................................................................................................................................................................. |
Pénzforgalmi jelzőszám: ....................................................................................................................................................................................... |
Gazdálkodási forma: ............................................................................................................................................................................................. |
1. Az erdészeti szakszemélyzettel kötött szakirányítási szerződés alapján a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelet 19. § a) pontja szerinti támogatás összegét ...............Ft-ot, azaz ................................. forintot részemre kifizetni szíveskedjenek. |
2. A 25/2004. (III. 3.) FVM rendelet 19. § b) pontja szerint az integrátori szakirányítási szerződések alapján - a szakirányított terület után ...................Ft, azaz .......................... forint, . ..................... ha* 2000 Ft/év - a saját üzemi terület után ...................Ft, azaz .......................... forint , ......................ha* 1000 Ft/év együtt: ...................Ft, azaz .......................... forint összegű támogatást kifizetni szíveskedjenek. |
3. Az alapítási költségekhez a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelet 24. § a) pontja szerinti támogatás összegét ...............Ft-ot, azaz ................................. forintot részemre kifizetni szíveskedjenek. |
4. A működési költségek részbeni megtérítéséhez a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelet 24. § b) pontja szerinti támogatás összegét ...............Ft-ot, azaz ................................. forintot részemre kifizetni szíveskedjenek. |
Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy lejárt határidejű köztartozásom nincs. |
Kelt: ................................,........... év .................... hó ........ nap |
P. H. |
………………………………………. igénylő |
A fenti összegű támogatás jogosságát igazolom, a támogatás kifizethető. |
Kelt: ................................,........... év .................... hó ........ nap |
P. H. |
………………………………………….. erdészeti hatóság igazgatója |
2. számú melléklet a 13/2006. (II. 7.) FVM rendelethez
[6. számú melléklet a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelethez]
1. Szarvasmarha-tenyésztés
Támogatás jogcíme | Megnevezés | Igénylő | Tételenként igényelhető támogatás |
Törzskönyvezés | a) Törzskönyvi nyilvántartás | tenyésztő szervezet | 900 Ft/egyed |
b) Dezoxiribonukleinsav (DNS) alapú származás-ellenőrzés | tenyésztő szervezet | 3000 Ft/vizsgálat | |
c) Mesterséges termékenyítési felelős hálózat működtetése | adatgyűjtő hálózat fenntartója | 47 Ft/adat | |
d) Mesterséges termékenyítési felelős hálózat által gyűjtött adatok feldolgozása | adatfeldolgozó | 27 Ft/adat | |
Teljesítményvizsgálat végzése | a) Tejtermelés-ellenőrzés | teljesítmény-vizsgálatot végző szervezet | 720 Ft/egyed |
b) Hústermelés-ellenőrzés | tenyésztő szervezet | 330 Ft/egyed | |
c) Tej ivadékvizsgálat (ITV) szervezése | tenyésztő szervezet | 510 Ft/adag | |
d) Húsvágási teszt szervezése | tenyésztő szervezet | 33 000 Ft/utód | |
e) Hús ivadékvizsgálat (ITV) szervezése | tenyésztő szervezet | 33 000 Ft/utód | |
f) Ivadékvizsgálati célú küllemi tel-jesítmény vizsgálat | tenyésztő szervezet | 2400 Ft/üsző borjú | |
g) Húshasznú ivadékvizsgálat | tenyésztő szervezet | 900 Ft/borjú | |
h) Küllemi bírálat | tenyésztő szervezet | 144 Ft/egyed | |
Tenyészérték megállapítása | Tenyészértékbecslés | tenyésztő szervezet | 15 Ft/egyed |
2. Sertéstenyésztés
Támogatás jogcíme | Megnevezés | Igénylő | Tételenként igényelhető támogatás |
Törzskönyvezés | a) Törzskönyvezés törzs- és szaporítótelepen | tenyésztő szervezet | 3400 Ft/koca |
b) Genetikai vizsgálat | tenyésztő szervezet | 900 Ft/vizsgálat | |
c) Dezoxiribonukleinsav (DNS) alapú származás-ellenőrzés | tenyésztő szervezet | 3000 Ft/vizsgálat | |
Teljesítmény- | a) Reprodukciós tesztadatok gyűjtése | tenyésztő szervezet | 180Ft/fialás |
vizsgálat végzése | b) Intramuszkuláris zsírvizsgálat | tenyésztő szervezet | 2100 Ft/vizsgálat |
c) EUROP üzemi sajátteljesítmény-vizsgálat (ÜSTV) | tenyésztő szervezet | 144 Ft/vizsgálat | |
d) Hízékonysági és vágóérték teljesítményvizsgálat (HVT) (egyedi, falkás) | tenyésztő szervezet | 18 000Ft/ivadék | |
e) Üzemi ivadék teljesítményvizsgálat (ÜITV) | tenyésztő szervezet | 180 Ft/egyed | |
f) Best linear unbiased prediction (BLUP) tenyészértékbecslés céljából végzett ivadék-vizsgálat | tenyésztő szervezet | 18 000 Ft/vizsgálat | |
Tenyészérték megállapítása | Tenyészértékbecslés | tenyésztő szervezet | 9 Ft/egyed |
3. Juhtenyésztés
Támogatás jogcíme | Megnevezés | Igénylő | Tételenként igényelhető támogatás |
Törzskönyvezés | a) Törzskönyvi nyilvántartás anyánként | tenyésztő szervezet | 360 Ft/egyed |
b) Törzskönyvi nyilvántartás jerkénként | tenyésztő szervezet | 420 Ft/egyed | |
c) Törzskönyvi nyilvántartás törzskosonként | tenyésztő szervezet | 1500 Ft/egyed | |
d) Dezoxiribonukleinsav (DNS) alapú származás-ellenőrzés és súrlókor rezisztencia vizsgálat | tenyésztő szervezet | 1800 Ft/vizsgálat | |
Teljesítmény- | a) Minősített anyák bárányozási teljesítménye | tenyésztő szervezet | 150 Ft/egyed |
vizsgálat | b) Anyák hústermelő-képessége ismert származású bárányok alapján | tenyésztő szervezet | 270 Ft/egyed |
c) Növendék jerkék sajátteljesítmény-vizsgálata | tenyésztő szervezet | 1200 Ft/egyed | |
d) Növendék kosok sajátteljesítmény-vizsgálata | tenyésztő szervezet | 6000 Ft/egyed | |
e) Tejelő anyák zárt laktációja | tenyésztő szervezet | 600 Ft/egyed | |
f) Tenyészkosok üzemi ivadékvizsgálata (gyapjú) | tenyésztő szervezet | 21 000 Ft/csoport | |
g) Tenyészkosok üzemi ivadékvizsgálata (hús-tej) | tenyésztő szervezet | 42 000 Ft/csoport | |
Tenyészérték megállapítása | Tenyészértékbecslés | tenyésztő szervezet | 90 Ft/egyed |
4. Kecsketenyésztés
Támogatás jogcíme | Megnevezés | Igénylő | Tételenként igényelhető támogatás |
Törzskönyvezés | a) Törzskönyvi nyilvántartás anyánként | tenyésztő szervezet | 360 Ft/egyed |
b) Törzskönyvi nyilvántartás gödölyénként | tenyésztő szervezet | 420 Ft/egyed | |
c) Törzskönyvi nyilvántartás törzsbakonként | tenyésztő szervezet | 1500 Ft/egyed | |
Teljesítmény-vizsgálat végzése | a) Minősített anyák szaporasági teljesítménye megszületett gidák után | tenyésztő szervezet | 150 Ft/született gida |
b) Anyák hústermelő-képessége ismert származású gidák alapján | tenyésztő szervezet | 270 Ft/egyed | |
c) Növendék gödölyék sajátteljesítményvizsgálata | tenyésztő szervezet | 1200 Ft/egyed | |
d) Növendék bakok sajátteljesítményvizsgálata | tenyésztő szervezet | 6000 Ft/egyed | |
e) Tejelő anyák zárt laktációja | tenyésztő szervezet | 600 Ft/egyed | |
f) Tenyészbakok ivadékvizsgálata (tej) | tenyésztő szervezet | 42 000 Ft/bak | |
Tenyészérték megállapítása | Tenyészértékbecslés | tenyésztő szervezet | 90 Ft/egyed |
5. Lótenyésztés
Támogatás jogcíme | Megnevezés | Igénylő | Tételenként igényelhető támogatás |
Törzskönyvezés | a) Állatazonosítás, nyilvántartás | törzskönyvező szervezet | 540 Ft/egyed |
b) Kancatenyésztési adattárolás | törzskönyvező szervezet | 420 Ft/kanca | |
c) Méntenyésztési adattárolás | törzskönyvező szervezet | 1 200 Ft/mén | |
d) Származás-nyilvántartás (kancafedeztetés-nyilvántartás) | törzskönyvező szervezet | 660 Ft/egyed | |
e) Törzskönyvben tartás (tenyész-kancák) | tenyésztő szervezet | 7200 Ft/egyed | |
f) Származás-ellenőrzés (vércsoportvizsgálattal nem kizárt ősök) | tenyésztő/törzskönyvező szervezet | 720 Ft/vizsgálat | |
g) Dezoxiribonukleinsav (DNS) alapú származás-ellenőrzés (DNS vizsgálattal nem kizárt ősök) | tenyésztő/törzskönyvező szervezet | 3 000 Ft/vizsgálat | |
Teljesítmény-vizsgálat végzése | a) Méncsikók központi sajátteljesítmény-vizsgálata | tenyésztő szervezet | 120 000 Ft/egyed |
b) Ló-teljesítményvizsgálat | tenyésztő szervezet | 12 000 Ft/egyed | |
Tenyészérték megállapítása | Tenyészkanca tenyészértékbecslés | tenyésztő szervezet | 1200 Ft/egyed |
6. Baromfi- és egyes kisállattenyésztés
Támogatás jogcíme | Megnevezés | Igénylő | Tételenként igényelhető támogatás |
Törzskönyvezés | a) Tyúk | ||
1. I törzskönyvi osztályban | tenyésztő szervezet | 1 000 Ft/betörzsesített nőivarú egyed | |
2. II. törzskönyvi osztályban | tenyésztő szervezet | 350 Ft/betörzsesített nőivarú egyed | |
b)Lúd | |||
1. I. törzskönyvi osztályban | tenyésztő szervezet | 3500 Ft/betörzsesített nőivarú egyed | |
2. II. törzskönyvi osztályban | tenyésztő szervezet | 1250 Ft/betörzsesített nőivarú egyed | |
c) Kacsa, pulyka | |||
1. I. törzskönyvi osztályban | tenyésztő szervezet | 2500 Ft/betörzsesített nőivarú egyed | |
2. II. törzskönyvi osztályban | tenyésztő szervezet | 1000 Ft/betörzsesített nőivarú egyed | |
d) Nyúl | tenyésztő szervezet | 900 Ft/tenyésznövendék | |
e) Prémes állat | tenyésztő szervezet | 900 Ft/egyed | |
f)Méh | tenyésztő szervezet | 7200 Ft/méhanya |
7. Fajtaelismerés keretében végzett teljesítményvizsgálat
Az Átv. hatálya alá tartozó állatfajok esetén a bejelentők és fajtafenntartók támogatásként a fajtaelismerés keretében végzett teljesítményvizsgálat - az Országos Mezőgazdasági Minősítő Intézettel (a továbbiakban: OMMI) kötött megállapodásban rögzített - ténylegesen felmerült költségének ötven százalékát igényelhetik.
SZAR VASMARHA-TENYÉSZTÉS
8. Törzskönyvezés
a) Törzskönyvi nyilvántartás: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet a tejtermelő fajta tenyésztő szervezetének tenyésztési programjában meghatározott törzskönyvi nyilvántartási feltételeknek megfelelő egyed után, illetve a húshasznú fajta tenyésztő szervezetének tenyésztési programjában megfogalmazott feltételeknek megfelelő, a fajta törzskönyvi nyilvántartásában szereplő induló élő tehén után (a törzskönyvi zárás alapján), valamint a tenyésztő szervezet törzskönyvi nyilvántartásába felvett, 16 hónaposnál idősebb élő üsző után, amelynek termékenyítése, vagy fedeztetése a tenyésztő szervezet által apaállattá nyilvánított, KPLSZ-mal rendelkező bikával történt és melynek szaporítási adatait (mesterséges termékenyítés és természetes fedeztetés) az OMMI a TER rendszerben regisztrálta.
Az igényjogosultságot az OMMI igazolja. Az igazolási kérelemhez csatolni kell a törzskönyvi nyilvántartásban szereplő egyedek listáját az ENAR azonosító feltüntetésével.
b) DNS alapú származás-ellenőrzés: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet, ha a származás-ellenőrzés érdekében az OMMI DNS vizsgálatot rendel el és a vizsgálat alapján a szülők nem zárhatók ki.
Az igényjogosultságot hivatalosan az OMMI igazolja, melyet a kiállított igénylőlaphoz csatolni kell.
c) Mesterséges termékenyítési felelős hálózat működtetése támogatást igényelhet az adatgyűjtő hálózat fenntartója a Szarvasmarha Információs Rendszerbe (SZIR) termékenyítésenként bejelentett, regisztrált és feldolgozott adatok után.
Az igényjogosultságot az OMMI által kiadott, iktatott igazolás igazolja.
d) Mesterséges termékenyítési felelős hálózat által gyűjtött adatok feldolgozása támogatást igényelhet az adatfeldolgozó a SZIR-be termékenyítésenként bejelentett, regisztrált és feldolgozott adatok után.
Az igényjogosultságot az érintett adatokról készített összesítővel kell igazolni.
9. Teljesítményvizsgálat végzése
a) Tejtermelés-ellenőrzés: támogatást igényelhet a teljesítményvizsgálatot végző szervezet (Állattenyésztési Teljesítményvizsgáló Kft.) tej- és kettőshasznú fajta esetében a tenyésztő szervezeti tagoknál, illetve a "B" típusú tejtermelés-ellenőrzésben részt vevőknél elvégzett tejtermelés-ellenőrzés után, ha a vizsgált tehénállomány a tárgyév január 1-jétől folyamatosan tejtermelés-ellenőrzésben van. A támogatás a laktációt zárt tehenek után igényelhető.
Az igényjogosultságot a tejtermelés-ellenőrző szervezet által kiállított és az OMMI által hitelesített, iktatott igazolással kell igazolni, melyet az igénylőlaphoz mellékelni kell. Az igazolásnak tartalmaznia kell a vizsgált tehenekhez tartozó tenyészetek tenyészetszámát.
b) Hústermelés-ellenőrzés: támogatást igényelhet az adott húshasznú fajta tenyésztő szervezete, ha tehénállományát hústermelés-ellenőrzésben tartja. A támogatás a Termékenyítési Ellenőrzési Rendszerben (TER) regisztrált, húshasznú, illetve magyartarka fajta esetében húshasznú apaságú és az Egységes Nyilvántartási és Azonosítási Rendszerben (a továbbiakban: ENAR) regisztrált, tárgyévben leellett elsőborjas üszők és tehenek után igényelhető, ha a tenyészet hústermelés-ellenőrzésének ténye a Tenyészet Információs Rendszerben (TIR) regisztrált.
Az igényjogosultságot a hústermelés-ellenőrzést végző szervezet által kiállított és az OMMI által hitelesített, iktatott igazolással kell igazolni, melyet az igénylőlaphoz mellékelni kell. Az igazolásnak tartalmaznia kell az adott fajta tenyésztő szervezetéhez tartozó tenyészetek tenyészetszámát.
c) Tejivadékteljesítmény-vizsgálat szervezése: támogatást igényelhet a tej- és kettőshasznú fajtát tenyésztő szervezet az általa szervezett és a Teljesítményvizsgálati Kódex szerint végrehajtott ivadékteljesítmény vizsgálatban indított apaállatok ivadékvizsgálati célú szaporítóanyag felhasználása után apaállatonként legfeljebb ezer párosított spermaadagig.
Az igényjogosultságot az adott fajta tenyésztő szervezete által elkészített, az OMMI által engedélyezett, nyilvántartásba vett és ellenjegyzett ivadékvizsgálati indítási terv nyilvántartási számával kell igazolni, melyet az igénylőlaphoz mellékelni kell.
d) Húsvágási teszt szervezése: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet, amely az OMMI fajtaelismerési szabályzatában leírtaknak megfelelően vágóhídi tesztre szállítja be a fajtához tartozó legfeljebb hat "A" törzskönyves tenyészbika két-két ismert származású és azonos génarányú egykorú ivadékát (két bika + két üsző) . Az utódok az országos adatbázisban regisztrált születési idő szerint legalább négyszázhúsz, legfeljebb négyszáznyolcvan naposak lehetnek. A támogatás mértéke vágóhídra szállított ivadékonként értendő, ha a vágási adatokat az országos adatbázis részére átadták.
Az igényjogosultságot a húsvágási teszt szervezését végző szervezet által kiállított és az OMMI által hitelesített, iktatott igazolással kell igazolni, melyet az igénylőlaphoz mellékelni kell.
e) Hús ITV szervezése: támogatást igényelhet az a tenyésztő szervezet, amely a Teljesítményvizsgálati Kódex szerint végrehajtott hús- és kettőshasznú bikák központi ivadékteljesítmény-vizsgálatát végzi. Legfeljebb tizenöt bika ivadékvizsgálata, kettőszázhuszonöt vizsgálatot zárt utóddal támogatható, az előzetesen a minisztérium részére benyújtott és elfogadott programterv alapján.
Az igényjogosultságot a hús ITV-t végző szervezet által kiállított és az OMMI által hitelesített, iktatott igazolással kell igazolni, melyet az igénylőlaphoz mellékelni kell.
f) Ivadékvizsgálati célú küllemi teljesítményvizsgálat: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet az ivadékvizs-gálatban indult tenyészbikák ivadékvizsgálati célú küllemi bírálata alapján, kizárólag az OMMI által regisztrált ITV terv szerint, a párosítástól számított százhúsz napon belül felhasznált szaporítóanyagból született, 2004. január 1. után küllemi bírálat és ENAR szerint regisztrált nőivarú állat után.
Az igényjogosultságot az OMMI által hitelesített, iktatott igazolással kell igazolni, melyet az igénylőlaphoz mellékelni kell.
g) Húshasznú ivadékvizsgálat: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet a már megszületett és választáskor mérlegelt borjú alapján, ha a borjú származásvizsgálata megtörtént.
Az igényjogosultságot az ivadékvizsgálatot végző szervezet által kiállított, az OMMI által hitelesített, iktatott igazolással kell igazolni, melyet az igénylőlaphoz mellékelni kell.
h) Küllemi bírálat: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet a tenyészbikák küllemi tenyészértékbecslését szolgáló küllemi bírálat után, a tenyészbikák elsőborjas leányivadékai alapján.
Az igényjogosultságot a tenyésztő szervezet - OMMI által ellenjegyzett - küllemi bírálati összesítőjével kell igazolni, melyet az igénylőlaphoz mellékelni kell.
10. Tenyészérték megállapítása
Tenyészértékbecslés: támogatást igényelhet a tenyész-értékbecslést végeztető tenyésztő szervezet évente egy alkalommal, egyszeri értékelést alapul véve az értékelésben részt vevő és tenyészértéket kapott tehenek és tenyészbikák után, szerződés alapján. Az igényjogosultságot az OMMI által kiadott, aláírt, iktatott kimutatás igazolja.
SERTÉSTENYÉSZTÉS
11. Törzskönyvezés
a) Törzskönyvezés törzs- és szaporítótelepen: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet az induló törzskönyvi nyilvántartásban szereplő kocalétszám után.
Az igényjogosultságot a tenyészetenként készített számítógépes jegyzékről készült, az OMMI által hitelesített, iktatott összesítőkkel kell igazolni, melyet az igénylőlaphoz mellékelni kell.
b) Genetikai vizsgálatok: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet a stresszérzékenység megállapításáért.
Az igényjogosultságot a vizsgálatot végző laboratórium iktatószámmal ellátott jelentésével és a számlával kell igazolni, melyet a kiállított igénylőlaphoz kell mellékelni.
c) Dezoxiribonukleinsav (DNS) alapú származás-ellenőrzés: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet a származás-ellenőrzés céljából végzett DNS vizsgálatokért.
Az igényjogosultságot a vizsgálatot végző laboratórium iktatószámmal ellátott jelentésével és a számlával kell igazolni, melyet a kiállított igénylőlaphoz kell mellékelni.
12. Teljesítményvizsgálat végzése
a) Reprodukciós tesztadatok gyűjtése: támogatást igényelhet az elismert tenyésztő szervezet a Sertés Teljesítményvizsgálati Kódex előírásai alapján reprodukciós tesztbe vont végtermék-előállító telepeken fajtakereszte-zési konstrukciónként - legfeljebb ezer kocáig - végzett adatgyűjtés után.
Az igényjogosultságot hivatalosan az OMMI igazolja, melyet a kiállított igénylőlaphoz mellékelni kell. Az igazolás kiadásának feltétele azonos a törzs- és szaporítótele-pek feltételeivel.
b) Intramuszkuláris zsírvizsgálat: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet a HVT vagy Hízékonysági és végtermékteszt (HVV) vizsgálatba vont sertések intramuszkuláris zsírszázalék megállapításáért.
Az igényjogosultságot a vizsgálatot végző laboratórium iktatószámmal ellátott jelentésével és a számlával kell igazolni, melyet csatolni kell a támogatási kérelemhez. A teljesítést az OMMI a támogatási kérelmen, iktatószámmal ellátva igazolja.
c) EUROP üzemi sajátteljesítmény-vizsgálat: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet, ha a Teljesítményvizsgálati Kódex előírásainak megfelelően végzett vizsgálati eredményeket (a vágóhídi minősítő technikának megfelelően szalonnavastagság és karajátmérő-mérés, színhús százalékszámítás) a tenyésztő szervezet rögzíti a számítógépes rendszerbe és átadja az OMMI részére.
Az igényjogosultságot igazolni az OMMI által hitelesített és iktatott, az adatok átvételéről kiadott listával kell, az igazolt ÜSTV rekordok számának megfelelően, melyet az igénylőlaphoz mellékelni kell. A hitelesítés feltétele a pontos, szabályos adatátadás.
d) Hízékonyság- és vágóérték-teljesítmény vizsgálat: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet a Teljesítményvizsgálati Kódex előírásainak megfelelően végzett egyedi és falkás (végtermékteszt) vizsgálatok végzése alapján, az adat központi adatbankba történő átadását követően.
Az igényjogosultságot hivatalosan az OMMI igazolja, melyet a kiállított igénylőlaphoz mellékelni kell.
e) Üzemi ivadékteljesítmény vizsgálat: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet a törzskönyvi ellenőrzésbe vont állományokból vágóhídra szállított egyedileg megjelölt állatok után, a vágótömeg és az EUROP minősítési eredmények egyedre vonatkozó teljesítményvizsgálat célját szolgáló visszajelzése esetén. Az adatokat számítógépen kell rögzíteni és feldolgozásra az OMMI-nek átadni.
Az igényjogosultságot az ellenőrzött, értékelésre alkalmas adatok alapján hivatalosan az OMMI igazolja, melyet a kiállított igénylőlaphoz kell mellékelni.
f) Best Linear Unbiased Prediction (BLUP) tenyészér-tékbecslés céljából végzett ivadékvizsgálat: támogatást igényelhet az a tenyésztő szervezet, amely a tenyésztő szervezet által vizsgálatra kijelölt apaállat spermáját a vizsgálatban részt vevő tenyésztőnek átadja és az OMMI-hez benyújtott ivadékvizsgálati tervnek megfelelően egy apától legalább négy ivadékot vizsgálatra a teljesítményvizsgáló állomásnak átad. A BLUP ivadékvizsgálati támogatás csak abban az esetben vehető igénybe, ha egy kantól három üzemből legalább tizenkettő ivadékot (három × négy) adnak át a teljesítményvizsgáló állomásnak.
Az igényjogosultságot az átvett ivadékok alapján az OMMI iktatószámmal ellátva igazolja. Az igazolást a támogatási kérelemhez kell csatolni.
13. Tenyészérték megállapítása
Tenyészértékbecslés támogatást igényelhet a tenyészér-tékbecslést végeztető tenyésztő szervezet évente egy alkalommal, negyedévenkénti becslést alapul véve az értékelésben részt vevő és tenyészértéket kapott kocák és tenyészkanok egyedei után, szerződés alapján.
Az igényjogosultságot az OMMI által kiadott, aláírt, iktatott kimutatás igazolja.
JUHTENYÉSZTÉS
14. Törzskönyvezés
a) Törzskönyvi nyilvántartás anyánként: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet az induló törzskönyvi nyilvántartásban szereplő anyalétszám, valamint leellett jerkék (első ellésű anyák) után.
Az igényjogosultságot a tenyészetenként készített számítógépes jegyzékről készült, az OMMI által hitelesített, iktatott összesítőkkel kell igazolni, melyet az igénylőlaphoz mellékelni kell.
b) Törzskönyvi nyilvántartás jerkénként: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet az induló törzskönyvi nyilvántartásban szereplő és az adott évben nyilvántartásba vett jerkék után.
Az igényjogosultságot a tenyészetenként készített számítógépes jegyzékről készült, az OMMI által hitelesített, iktatott összesítőkkel kell igazolni, melyet az igénylőlaphoz mellékelni kell.
c) Törzskönyvi nyilvántartás törzskosonként: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet az induló törzskönyvi nyilvántartásban szereplő törzskoslétszám és az év folyamán beállított törzskosok után.
Az igényjogosultságot a tenyészetenként készített számítógépes jegyzékről készült, az OMMI által hitelesített és iktatott összesítőkkel kell igazolni, melyet az igénylőlaphoz mellékelni kell.
d) Dezoxiribonukleinsav (DNS) alapú származás-ellenőrzés és súrlókór rezisztencia vizsgálat: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet, amennyiben a származás-ellenőrzési vizsgálatot a tenyésztő szervezet rendeli meg, illetve ha apaállattá minősített kos esetében végzik a súrlókór rezisztencia vizsgálatot.
Az igényjogosultságot az akkreditált laboratórium vizsgálati jegyzőkönyvei alapján készült, OMMI által hitelesített és iktatott összesítővel kell igazolni, melyet az igénylőlaphoz mellékelni kell.
15. Teljesítményvizsgálat végzése
a) Minősített anyák bárányozási teljesítménye: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet, ha a vizsgálatok a Teljesítményvizsgálati Kódex előírásai szerint kerülnek elvégzésre és kiértékelésre, egységes számítógépes feldolgozás mellett.
Az igényjogosultságot, a tárgyévi teljesítményvizsgálatok megtörténtét tenyészetenként és vizsgálatonként elkészített számítógépes listáról, területenként készített, az OMMI által hitelesített és iktatott összesítővel kell igazolni, melyet az igénylőlaphoz mellékelni kell.
b) Anyák hústermelő-képessége ismert származású bárányok alapján: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet, ha a vizsgálatok a Teljesítményvizsgálati Kódex előírásai szerint kerülnek elvégzésre és kiértékelésre, egységes számítógépes feldolgozás mellett.
Az igényjogosultságot, a tárgyévi teljesítményvizsgálatok megtörténtét tenyészetenként és vizsgálatonként elkészített számítógépes listáról, területenként készített, az OMMI által hitelesített és iktatott összesítővel kell igazolni, melyet az igénylőlaphoz mellékelni kell.
c) Növendék jerkék sajátteljesítmény-vizsgálata: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet az ismert származású (anya, apa) egyed után, ha a vizsgálatok a Teljesítményvizsgálati Kódex előírásai szerint kerülnek elvégzésre és kiértékelésre, egységes számítógépes feldolgozás mellett.
Az igényjogosultságot, a tárgyévi teljesítményvizsgálatok megtörténtét tenyészetenként és vizsgálatonként elkészített számítógépes listáról, területenként készített, az OMMI által hitelesített és iktatott összesítővel kell igazolni, melyet az igénylőlaphoz mellékelni kell.
d) Növendék kosok sajátteljesítmény-vizsgálata: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet, ha a vizsgálatok a Teljesítményvizsgálati Kódex előírásai szerint kerülnek elvégzésre és kiértékelésre, egységes számítógépes feldolgozás mellett.
Az igényjogosultságot, a tárgyévi teljesítményvizsgálatok megtörténtét tenyészetenként és vizsgálatonként elkészített számítógépes listáról, területenként készített, az OMMI által hitelesített és iktatott összesítővel kell igazolni, melyet az igénylőlaphoz mellékelni kell.
e) Tejelő anyák zárt laktációja: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet, ha a vizsgálatok a Teljesítményvizsgálati Kódex előírásai szerint kerültek elvégzésre és kiértékelésük legalább két befejési eredmény alapján történt.
Az igényjogosultságot a zárt laktációval rendelkező anyajuhokról tenyészetenkénti fülszám lista alapján készült, az OMMI által hitelesített és iktatott országos összesítővel kell igazolni, melyet az igénylőlaphoz kell mellékelni.
f) Tenyészkosok üzemi ivadékvizsgálata (gyapjú): támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet, ha a vizsgálatok a Teljesítményvizsgálati Kódex által előírt módszerrel és egyedszámmal kerültek elvégzésre és kiértékelésre.
Az igényjogosultságot a tenyészkosonként elkészített eredményértékelő lapokról készült, az OMMI által hitelesített és iktatott országos összesítővel kell igazolni, melyet az igénylőlaphoz mellékelni kell.
g) Tenyészkosok üzemi ivadékvizsgálata (hús-tej): támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet, ha a vizsgálatok a Teljesítményvizsgálati Kódex által előírt módszerrel és egyedszámmal kerültek elvégzésre és kiértékelésre.
Az igényjogosultságot a tenyészkosonként elkészített eredményértékelő lapokról készült, az OMMI által hitelesített és iktatott országos összesítővel kell igazolni, melyet az igénylőlaphoz mellékelni kell.
16. Tenyészérték megállapítása
Tenyészértékbecslés támogatást igényelhet a tenyészér-tékbecslést végeztető tenyésztő szervezet évente egy alkalommal, az értékelést alapul véve, az értékelésben részt vevő tenyészértéket kapott anyajuh és tenyészkos után, szerződés alapján.
Az igényjogosultságot az OMMI által kiadott, aláírt, iktatott kimutatás igazolja.
KECSKETENYÉSZTÉS
17. Törzskönyvezés
a) Törzskönyvi nyilvántartás anyánként: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet az induló törzskönyvi nyilvántartásban szereplő anyalétszám, valamint tárgyévben leellett első ellésű anyák után.
Az igényjogosultságot a tenyészetenként készített számítógépes jegyzékről készült, az OMMI által hitelesített, iktatott összesítőkkel kell igazolni, melyet az igénylőlaphoz mellékelni kell.
b) Törzskönyvi nyilvántartás gödölyénként: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet az induló törzskönyvi nyilvántartásban szereplő gödölyelétszám után.
Az igényjogosultságot a tenyészetenként készített számítógépes jegyzékről készült, az OMMI által hitelesített, iktatott összesítőkkel kell igazolni, melyet az igénylőlaphoz mellékelni kell.
c) Törzskönyvi nyilvántartás törzsbakonként: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet az induló törzskönyvi nyilvántartásban szereplő törzsbaklétszám után.
Az igényjogosultságot a tenyészetenként készített számítógépes jegyzékről készült, az OMMI által hitelesített, iktatott összesítőkkel kell igazolni, melyet az igénylőlaphoz mellékelni kell.
18. Teljesítményvizsgálat végzése
a) Minősített anyák szaporasági teljesítménye született gidák után: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet, ha a vizsgálatok a Teljesítményvizsgálati Kódex előírásai szerint kerülnek elvégzésre és kiértékelésre, egységes számítógépes feldolgozás mellett.
Az igényjogosultságot, a tárgyévi teljesítményvizsgálatok megtörténtét tenyészetenként és vizsgálatonként elkészített számítógépes listáról, területenként készített, az OMMI által hitelesített, iktatott és igazolt összesítővel kell igazolni, melyet az igénylőlaphoz mellékelni kell.
b) Anyák hústermelő-képessége ismert származású gidák után: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet, ha a vizsgálatok a Teljesítményvizsgálati Kódex előírásai szerint kerülnek elvégzésre és kiértékelésre, egységes számítógépes feldolgozás mellett.
Az igényjogosultságot, a tárgyévi teljesítményvizsgálatok megtörténtét tenyészetenként és vizsgálatonként elkészített számítógépes listáról, területenként készített, az OMMI által hitelesített, iktatott és igazolt összesítővel kell igazolni, melyet az igénylőlaphoz mellékelni kell.
c) Növendék gödölyék sajátteljesítmény-vizsgálata: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet az ismert származású (anya, apa) egyed után, ha a vizsgálatok a Teljesítményvizsgálati Kódex előírásai szerint kerülnek elvégzésre és kiértékelésre, egységes számítógépes feldolgozás mellett.
Az igényjogosultságot, a tárgyévi teljesítményvizsgálatok megtörténtét tenyészetenként és vizsgálatonként elkészített számítógépes listáról, területenként készített, az OMMI által hitelesített és iktatott összesítővel kell igazolni, melyet az igénylőlaphoz mellékelni kell.
d) Növendék bakok sajátteljesítmény-vizsgálata: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet, ha a vizsgálatok a Teljesítményvizsgálati Kódex előírásai szerint kerülnek elvégzésre és kiértékelésre, egységes számítógépes feldolgozás mellett.
Az igényjogosultságot, a tárgyévi teljesítményvizsgálatok megtörténtét tenyészetenként és vizsgálatonként elkészített számítógépes listáról, területenként készített, az OMMI által hitelesített és iktatott összesítővel kell igazolni, melyet az igénylőlaphoz mellékelni kell.
e) Tejelő anyák zárt laktációja: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet, ha a vizsgálatok a Teljesítményvizsgálati Kódex előírásai szerint kerülnek elvégzésre és kiértékelésre, egységes számítógépes feldolgozás mellett.
Az igényjogosultságot, a tárgyévi teljesítményvizsgálatok megtörténtét tenyészetenként és vizsgálatonként elkészített számítógépes listáról, területenként készített, az OMMI által hitelesített, iktatott és igazolt összesítővel kell igazolni, melyet az igénylőlaphoz mellékelni kell.
f) Tenyészbakok üzemi ivadékvizsgálata tejtermelésre: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet, ha a vizsgálatok a Teljesítményvizsgálati Kódex által előírt módszerrel és egyedszámmal kerültek elvégzésre és kiértékelésre.
Az igényjogosultságot a tenyészbakonként elkészített eredményértékelő lapokról készült, az OMMI által hitelesített, iktatott és igazolt országos összesítővel kell igazolni, melyet az igénylőlaphoz mellékelni kell.
19. Tenyészérték megállapítása
Tenyészértékbecslés támogatást igényelhet a tenyészér-tékbecslést végeztető tenyésztő szervezet évente egy alkalommal, az értékelést alapul véve, az értékelésben részt vevő és tenyészértéket kapott anya és tenyészbak után, szerződés alapján.
Az igényjogosultságot az OMMI által kiadott, aláírt, iktatott kimutatás igazolja.
LÓTENYÉSZTÉS
20. Törzskönyvezés
a) Állatazonosítás, nyilvántartás: támogatást igényelhet a törzskönyvező szervezet, ha elvégezte a lovak (csikók) egyedi azonosításáról felvett törzskönyvi nyilvántartási adatok számítógépes előfeldolgozását és az adatokat eljuttatta az állattenyésztési központi adatbankba (a továbbiakban: adatbank) .
Az igényjogosultságot hivatalosan az OMMI igazolja, az adatbankba átvett adatok száma alapján, mely igazolást a kiállított igénylőlaphoz mellékelni kell.
b) Kanca tenyésztési adattárolás: támogatást igényelhet a törzskönyvező szervezet, ha az állattenyésztési adatbank részére adattárolás céljára előkészíti és feldolgozza a tenyészkancák törzskönyvi adatait.
Az igényjogosultságot hivatalosan az OMMI igazolja, az adatbankba átvett adatok száma alapján, mely igazolást a kiállított igénylőlaphoz mellékelni kell. Amennyiben az OMMI az igénylő, a jogosultságot az érintett tenyésztő egyesület ellenjegyzi.
c) Fedezőmén tenyésztési adattárolás: támogatást igényelhet a törzskönyvező szervezet, ha az állattenyésztési központi adatbank részére adattárolás céljára előkészíti és feldolgozza fedezőmének törzskönyvi adatait.
Az igényjogosultságot hivatalosan az OMMI igazolja, az adatbankba átvett adatok száma alapján, mely igazolást a kiállított igénylőlaphoz mellékelni kell.
d) Származás-nyilvántartás (kancafedeztetés-nyilvántartás): támogatást igényelhet a törzskönyvező szervezet a kancafedeztetés nyilvántartásáért.
Az igényjogosultságot az OMMI által hitelesített, iktatott származás-nyilvántartással kell igazolni, az igazolást az igénylőlaphoz mellékelni kell. Amennyiben az OMMI az igénylő, a jogosultságot az érintett tenyésztő egyesület ellenjegyzi.
e) Törzskönyvben tartás (tenyészkancák): támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet a törzskönyvi nyilvántartások vezetéséért, a méneskönyv előkészítésért.
Az igényjogosultságot az OMMI által hitelesített, iktatott törzskönyvi adatokról kiadott igazolással kell igazolni, melyet az igénylőlaphoz mellékelni kell.
f) Származás-ellenőrzés: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet, valamint a törzskönyvi vizsgálatokkal megbízott szervezet, ha a származás-ellenőrzés érdekében az OMMI vércsoportvizsgálatot rendel el és a vizsgálat alapján a szülők nem zárhatók ki.
Az igényjogosultságot hivatalosan az OMMI igazolja, melyet a kiállított igénylőlaphoz mellékelni kell.
g) DNS alapú származás-ellenőrzés: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet, valamint a törzskönyvi nyilvántartások vezetésével megbízott szervezet, ha a származás-ellenőrzés érdekében az OMMI DNS vizsgálatot rendel el és a vizsgálat alapján a szülők nem zárhatók ki.
Az igényjogosultságot hivatalosan az OMMI igazolja, melyet a kiállított igénylőlaphoz mellékelni kell.
21. Teljesítményvizsgálat végzése
a) Méncsikók központi sajátteljesítmény-vizsgálata: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet a méncsikók Teljesítményvizsgálati Kódexben meghatározott központi méntelepi sajátteljesítmény-vizsgálatáért.
Az igényjogosultságot hivatalosan az OMMI igazolja, a kiállított igénylőlaphoz mellékelni kell.
b) Ló teljesítményvizsgálata: támogatást vehet igénybe a tenyésztő szervezet. A támogatás az adott fajta teljesítményvizsgálatainak elvégzése és számítógépes adatgyűjtő rendszerének működtetése esetén, azon ló után igényelhető, amely a Ló Teljesítményvizsgálati Kódex szabályainak megfelelő tenyészszemlén vagy központi kanca-teljesítményvizsgálaton a tárgyév január 31-e és november 10-e között került minősítésre, illetve az elismert lótenyésztő egyesület által meghatározott ivadék- és sajátteljesítmény szintet értékelhető eredménnyel teljesítette. A támogatás minősített egyedenként évente csak egy alkalommal igényelhető.
Az igényjogosultságot hivatalosan az OMMI igazolja, melyet a kiállított igénylőlaphoz mellékelni kell.
22. Tenyészérték megállapítása
Tenyészkanca tenyészértékbecslés:
támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet a tenyészkancák és mének te-nyészértékbecsléséért.
Az igényjogosultságot hivatalosan az OMMI igazolja, az ellenőrzött és hitelesített tenyészérték-becslési listák és
rangsorok alapján, mely igazolást kiállított igénylőlaphoz mellékelni kell.
BAROMFI- ÉS EGYES KISÁLLATTENYÉSZTÉS
23. Baromfi: támogatást igényelhet a tenyésztő szervezet a származási igazolással rendelkező állományok után, betörzsesített nőivarú egyedenként.
Az igényjogosultságot hivatalosan az OMMI igazolja, melyet a kiállított igénylőlaphoz mellékelni kell. Támogatás állományonként évente egy alkalommal igényelhető.
24. Nyúl: támogatást igényelhet a házinyúl- és angóra-nyúl-tenyésztő szervezet a hitelesített törzskönyvi nyilvántartásában szereplő, tetovált egyedi azonosítóval ellátott tenyésznövendék után.
Az igényjogosultságot hivatalosan az OMMI igazolja, melyet a kiállított igénylőlaphoz mellékelni kell. Támogatás évente egy alkalommal igényelhető.
25. Prémes állat: támogatást igényelhet a prémesállat-tenyésztő szervezet az egyedi bírálat alapján főtörzs-könyvbe vett és hitelesített törzskönyvi adatokkal rendelkező, tenyésztésbe állított egyedek után.
Az igényjogosultságot hivatalosan az OMMI igazolja, melyet a kiállított igénylőlaphoz mellékelni kell. Támogatás évente egy alkalommal igényelhető.
26. Méh: támogatást igényelhet a méhtenyésztő szervezet a törzskönyvezett és a szakintézet által rendszeresen vizsgált és minősített méhcsaládokkal rendelkező tagjaik által tartott, a vizsgált és minősített tenyészcsaládok után, a törzskönyvi nyilvántartás és a vizsgálati díj befizetését követően.
Az igényjogosultságot a Állattenyésztési és Takarmányozási Kutatóintézet igazolja, mely igazolást a kiállított igénylőlaphoz mellékelni kell. Támogatás évente egy alkalommal igényelhető, új anyanevelő esetében az első évben két alkalommal.
FAJTAELISMERÉS KERETÉBEN VÉGZETT TELJESÍTMÉNYVIZSGÁLAT
27. Támogatást igényelhet az a bejelentő fajtafenntartó, akinek a fajtája a fajtaelismerés keretében központi teljesítményvizsgálaton részt vesz. A folyamatban lévő vizsgálatok esetében a vizsgálat megkezdésekor érvényes támogatási feltételek szerint igényelhető támogatás. Az igényjogosultságot hivatalosan az OMMI igazolja, melyet a kiállított igénylőlaphoz mellékelni kell. Támogatás évente egy alkalommal igényelhető.
3. számú melléklet a 13/2006. (II. 7.) FVM rendelethez
[7. számú melléklet a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelethez]
Támogatási kérelem egyes állattenyésztési, tenyésztésszervezési támogatásokhoz |
Az igénylő |
a) megnevezése:.................................................................................................................................................................................................... |
b) székhelye (irányítószám, település, utca, házszám):.................................................................................................................................... |
c) levelezési címe, ha nem azonos a székhellyel (irányítószám, település, utca, házszám):........................................................................ .................................................................................................................................................................................................................................. |
d) társadalombiztosítási törzsszáma:.................................................................................................................................................................. |
e) az Európai Unió Közös Agrárpolitikája magyarországi végrehajtásában, illetve a nemzeti agrártámogatási rendszerben érintett ügyfelekkel összefüggő ügyfélregiszter létrehozásáról és az ezzel kapcsolatos nyilvántartásba vételről szóló 141/2003. (IX. 9.) Korm. rendelet szerinti regisztrációs száma:.................................................................................................................................................................. |
f) adószáma:............................................................................................................................................................................................................ |
g) bankszámla pénzforgalmi jelzőszáma:............................................................................................................................................................ |
h) bankszámláját vezető bank megnevezése:.................................................................................................................................................... |
i) általános forgalmi adó visszaigénylésre jogosult/nem jogosult:............................................................................................................... |
j) telefonszáma:...................................................................................................................................................................................................... |
k) ügyintézőjének neve, telefon- és faxszáma:.................................................................................................................................................. |
l) a tenyésztett fajta megnevezése:..................................................................................................................................................................... |
Az igényelt támogatás jogcíme | Igényelhető támogatás (Ft/tétel) | Összes tételszám (db) | Igényelt támogatás összesen (Ft) |
1. Szarvasmarha-tenyésztés | |||
1.1. Törzskönyvi nyilvántartás | 900 Ft/egyed | ||
1.2. Dezoxiribonukleinsav (DNS) alapú származásellenőrzés | 3000 Ft/vizsgálat | ||
1.3. Mesterséges termékenyítési felelős hálózat működtetése | 47 Ft/adat | ||
1.4. Mesterséges termékenyítési felelős hálózat által gyűjtött adatok feldolgozása | 27 Ft/adat | ||
1.5. Tejtermelés-ellenőrzés | 720 Ft/egyed | ||
1.6. Hústermelés-ellenőrzés | 330 Ft/egyed | ||
1.7. Tej ivadék teljesítményvizsgálat (ITV) szervezése | 510 Ft/adag | ||
1.8. Hús vágási teszt szervezése | 33 000 Ft/utód | ||
1.9. Hús ivadék teljesítményvizsgálat (ITV) szervezése | 33 000 Ft/utód | ||
1.10. Ivadékvizsgálati célú küllemi teljesítményvizsgálat | 2400 Ft/üsző borjú | ||
1.11. Húshasznú ivadékvizsgálat | 900 Ft/borjú | ||
1.12. Küllemi bírálat | 144 Ft/egyed | ||
1.13. Tenyészértékbecslés | 15 Ft/egyed | ||
2. Sertéstenyésztés | |||
2.1. Törzskönyvezés törzs- és szaporító telepen | 3400 Ft/koca | ||
2.2. Genetikai vizsgálat | 900 Ft/vizsgálat | ||
2.3. Dezoxiribonukleinsav (DNS) alapú származásellenőrzés | 3000 Ft/vizsgálat | ||
2.4. Reprodukciós tesztadatok gyűjtése | 180Ft/fialás | ||
2.5. Intramuszkuláris zsírvizsgálat | 2100 Ft/vizsgálat |
Az igényelt támogatás jogcíme | Igényelhető támogatás (Ft/tétel) | Összes tételszám (db) | Igényelt támogatás összesen (Ft) |
2.6. EUROP üzemi sajátteljesítmény-vizsgálat (ÜSTV) | 144 Ft/vizsgálat | ||
2.7. Hízékonysági és vágóérték teljesítményvizsgálat (HVT) (egyedi, falkás) | 18 000Ft/ivadék | ||
2.8. Üzemi ivadék teljesítményvizsgálat (ÜITV) | 180 Ft/egyed | ||
2.9. Best Linear Unbiased Prediction (BLUP) tenyészérték-becslés céljából végzett ivadékvizsgálat | 18 000 Ft/vizsgálat | ||
2.10. Tenyészértékbecslés | 9 Ft/egyed | ||
3. Juhtenyésztés | |||
3.1. Törzskönyvi nyilvántartás anyánként | 360 Ft/egyed | ||
3.2. Törzskönyvi nyilvántartás jerkénként | 420 Ft/egyed | ||
3.3. Törzskönyvi nyilvántartás törzskosonként | 1500 Ft/egyed | ||
3.4. Dezoxiribonukleinsav (DNS) alapú származás-ellenőrzés és súrlókor rezisztencia vizsgálat | 1800 Ft/vizsgálat | ||
3.5. Minősített anyák bárányozási teljesítménye | 150 Ft/egyed | ||
3.6. Anyák hústermelő-képessége ismert származású bárányok alapján | 270 Ft/egyed | ||
3.7. Növendék jerkék sajátteljesítmény-vizsgálata | 1200 Ft/egyed | ||
3.8. Növendék kosok sajátteljesítmény-vizsgálata | 6000 Ft/egyed | ||
3.9. Tejelő anyák zárt laktációja | 600 Ft/egyed | ||
3.10. Tenyészkosok üzemi ivadékvizsgálata (gyapjú) | 21 000 Ft/csoport | ||
3.11. Tenyészkosok üzemi ivadékvizsgálata (hús-tej) | 42 000 Ft/csoport | ||
3.12. Tenyészértékbecslés | 90 Ft/egyed | ||
4. Kecsketenyésztés | |||
4.1. Törzskönyvi nyilvántartás anyánként | 360 Ft/egyed | ||
4.2. Törzskönyvi nyilvántartás gödölyénként | 420 Ft/egyed | ||
4.3. Törzskönyvi nyilvántartás törzsbakonként | 1500 Ft/egyed | ||
4.4. Minősített anyák szaporasági teljesítménye megszületett gidák után | 150 Ft/született gida | ||
4.5. Anyák hústermelő-képessége ismert származású gidák alapján | 270 Ft/egyed | ||
4.6. Növendék gödölyék sajátteljesítmény-vizsgálata | 1200 Ft/egyed | ||
4.7. Növendék bakok sajátteljesítmény-vizsgálata | 6000 Ft/egyed | ||
4.8. Tejelő anyák zárt laktációja | 600 Ft/egyed | ||
4.9. Tenyészbakok ivadékvizsgálata (tej) | 42 000 Ft/bak | ||
4.10. Tenyészértékbecslés | 90 Ft/egyed | ||
5. Lótenyésztés | |||
5.1. Állatazonosítás, nyilvántartás | 540 Ft/egyed | ||
5.2. Kanca tenyésztési adattárolás | 420 Ft/kanca | ||
5.3. Mén tenyésztési adattárolás | 1200 Ft/mén | ||
5.4. Származás-nyilvántartás (kancafedeztetés nyilvántartás) | 660 Ft/egyed | ||
5.5. Törzskönyvben tartás (tenyészkancák) | 7200 Ft/egyed | ||
5.6. Származás-ellenőrzés (vércsoport-vizsgálattal nem kizárt ősök) | 720 Ft/vizsgálat |
Az igényelt támogatás jogcíme | Igényelhető támogatás (Ft/tétel) | Összes tételszám (db) | Igényelt támogatás összesen (Ft) |
5.7. DNS alapú származás-ellenőrzés (DNS vizsgálattal nem kizárt ősök) | 3000 Ft/vizsgálat | ||
5.8. Méncsikók központi sajátteljesítmény-vizsgálata | 120 000 Ft/egyed | ||
5.9. Ló-teljesítményvizsgálat | 12 000 Ft/egyed | ||
5.10. Tenyészkanca tenyészértékbecslés | 1200 Ft/egyed | ||
6. Baromfi- és egyes kisállattenyésztés | |||
6.1. Tyúk | |||
6.1.1. I. törzskönyvi osztályban | 1000 Ft/betörzsesített nőivarú egyed | ||
6.1.2. II. törzskönyvi osztályban | 350 Ft/betörzsesített nőivarú egyed | ||
6.2. Lúd | |||
6.2.1. I. törzskönyvi osztályban | 3500 Ft/betörzsesített nőivarú egyed | ||
6.2.2. II. törzskönyvi osztályban | 1250 Ft/betörzsesített nőivarú egyed | ||
6.3. Kacsa, pulyka | |||
6.3.1. I. törzskönyvi osztályban | 2500 Ft/betörzsesített nőivarú egyed | ||
6.3.2. II. törzskönyvi osztályban | 1000 Ft/betörzsesített nőivarú egyed | ||
6.4. Nyúl | 900 Ft/tenyésznövendék | ||
6.5. Prémes állat | 900 Ft/egyed | ||
6.6. Méh | 7200 Ft/méhanya | ||
7. Fajtaelismerés keretében végzett teljesítményvizsgálat | |||
Fajta megnevezése: | |||
Igényelt támogatás: | |||
IGÉNYELT TÁMOGATÁS ÖSSZESEN: | |||
Hozzájárulok, hogy a támogatási kérelemben szereplő adatokat a személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról szóló 1992. évi LXIII. törvény szerint kezeljék, továbbá amennyiben a kért támogatás jogtalan igénylésnek minősül, e tény nyilvánosságra hozható. Nyilatkozom, hogy az állattenyésztésről szóló 1993. évi CXIV. törvény 13. §-a előírásainak megfelelően a tenyésztési hozzájárulást - amennyiben erre kötelezett vagyok - 2005-ben befizettem/helyettem a felvásárló befizette, és ennek bizonylatával rendelkezem. | |||
Kelt: .................................,.......... év ...................... hó ........ nap | |||
P. H. | |||
…………………………………………. igénylő cégszerű aláírása |
4. számú melléklet a 13/2006. (II. 7.) FVM rendelethez
[15. számú melléklet a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelethez]
A01-06 Az állat-egészségügyi és élelmiszer-higiéniai vizsgálatok költségtámogatása | |||
TÁMOGATÁSI KÉRELEM a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelet 121-127. §-aihoz | |||
Benyújtás helye: a kérelmező lakhelye/székhelye szerint illetékes MVH megyei kirendeltsége Az ügyfél adatai: | |||
Ügyfél neve: ..................................................................................................................... Tel.:............................................................................ | |||
MVH Regisztrációs száma:ٱ ٱٱٱٱٱٱٱٱٱٱ | |||
Adószáma: ٱٱ ٱ ٱٱٱٱٱٱٱٱ | |||
Adóazonosító jele: ٱٱٱٱٱٱٱٱٱٱ | |||
Lakhely/székhely címe: ٱٱٱٱ ........................................................................ (helység) ............................. út/utca/tér ............ hsz. | |||
Levelezési címe: ٱٱٱٱ ..................................................................................... (helység) ............................. út/utca/tér ............ hsz. | |||
Felelős vezető neve:....................................................................................................................................................... Tel.: ............................. | |||
Felelős ügyintéző neve:................................................................................................................................................. Tel.: ............................. | |||
2. A támogatást az állat-egészségügyi és élelmiszer-higiéniai vizsgálati költségek alapján az alábbiak szerint kérem: | |||
Támogatás mértéke | Igényelt támogatás (Ft) | ||
Vágósertés | |||
Vágóbaromfi (BTO szám: ............................) | |||
Vágóbaromfi továbbfeldolgozásra (BTO szám: .........................) | |||
Összesen | |||
3. Nyilatkozatok
3.1.Nyilatkozom, hogy csőd-, felszámolási vagy végelszámolási eljárás alatt nem álló jogi személy, jogi személyiség nélküli gazdasági társaság vagy végrehajtási eljárás alatt nem álló egyéni vállalkozó vagyok.
3.2.Nyilatkozom, hogy adó-, vám-, egészség-, nyugdíj-, társadalombiztosítási járuléktartozásom nincs.
3.3.Nyilatkozom, hogy tevékenységem megfelel az ISO 9000 szabványsorozat és/vagy a HACCP élelmiszer-biztonsági rendszer előírásainak, és ezt tanúsítvánnyal, igazolással, illetve felmérő tanácsadó céggel kötött szerződéssel dokumentálni tudom.
3.4.Nyilatkozom, hogy az élelmiszerek előállításainak és forgalmazásának élelmiszer-higiéniai feltételeiről szóló 90/2003. (VII. 30.) FVM-ESZCSM együttes rendelet előírásainak megfelelő létesítménnyel rendelkezem.
3.5.Alulírott hozzájárulok ahhoz, hogy az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal, a Vám- és Pénzügyőrség, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság, illetve azok szervei, továbbá a Magyar Államkincstár Rt. az általam közölt adataimat felhasználják.
3.6.Nyilatkozom, hogy a kérelem benyújtásakor költségvetési támogatás jogosulatlan igénybevétele miatt jogerős határozattal megállapított köztartozással nem rendelkezem.
Összesítő kimutatás a csatolt bizonylatokról
Sorszám | Számlaszám | Kifizetési bizonylat száma | BTO szám (baromfi esetében) | Élőállat (kg) | Élőállat (db) | Igényelt támogatás (Ft) |
1. | ||||||
2. | ||||||
…. | ||||||
Összesen |
Nyilatkozom, hogy a támogatási kérelmen és a mellékleteken feltüntetett adatok a valóságnak megfelelnek. |
Dátum: .......................................... |
…………………………………………….. kérelmező (cégszerű) aláírása |
Mellékletek: A hatósági vizsgálati díj(ak)ról szóló számlák és azok kifizetését igazoló bizonylatok másolata. |
Igazolom, hogy a kérelmező a ............................. Terméktanács tagja és a tagságból eredő kötelezettségeinek eleget tett. |
A javasolt támogatás mértéke: ................ (db/kg) ...................... (Ft). |
Dátum: ........................................... |
………………………………………… Terméktanács |
5. számú melléklet a 13/2006. (II. 7.) FVM rendelethez
[16. számú melléklet a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelethez]
A02-06 |
Ikt. sz.: ...................... |
Vágóbaromi állat-egészségügyi prevenciós és gyógyszerköltségeinek támogatása TÁMOGATÁSI KÉRELEM a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelet 129. §-ához |
Benyújtás helye: a kérelmező lakhelye/székhelye szerint illetékes MVH megyei kirendeltsége |
1. Az ügyfél adatai: |
Ügyfél neve: ..................................................................................................................... Tel.:............................................................................ |
MVH Regisztrációs száma:ٱ ٱٱٱٱٱٱٱٱٱٱ |
Adószáma: ٱٱ ٱ ٱٱٱٱٱٱٱٱ |
Adóazonosító jele: ٱٱٱٱٱٱٱٱٱٱ |
Lakhely/székhely címe: ٱٱٱٱ ........................................................................ (helység) ............................. út/utca/tér ............ hsz. |
Levelezési címe: ٱٱٱٱ ..................................................................................... (helység) ............................. út/utca/tér ............ hsz. |
Felelős vezető neve:....................................................................................................................................................... Tel.: ............................. |
Felelős ügyintéző neve:................................................................................................................................................. Tel.: ............................. |
2. A támogatást az állat-egészségügyi prevenciós és gyógyszerköltségek alapján az alábbiak szerint kérem:
Támogatás mértéke (Ft/kg) | Igényelt támogatás (Ft) | |
Vágócsirke (növendék) | 2,00 | |
Pecsenyeliba (max. 9 hetes) | 2,00 | |
Növendék liba (min. 3 hónapos) | 2,00 | |
Fiatal liba (9 héttől 9 hónapig vágásra) | 2,00 | |
Hízott liba (töméssel) | 2,00 | |
Növendék pulyka (max. 3 hónapos) | 2,00 | |
Növendék pulyka (min. 3 hónapos) | 2,00 | |
Pecsenyekacsa (max. 2 hónapos intenzív tartásban) | 2,00 | |
Hízott kacsa (töméssel) | 2,00 | |
Összesen |
3. Nyilatkozatok
3.1.Nyilatkozom, hogy csőd-, felszámolási vagy végelszámolási eljárás alatt nem álló jogi személy, jogi személyiség nélküli gazdasági társaság vagy végrehajtási eljárás alatt nem álló egyéni vállalkozó vagyok.
3.2.Nyilatkozom, hogy adó-, vám-, egészség-, nyugdíj-, társadalombiztosítási járuléktartozásom nincs.
3.3.Nyilatkozom, hogy a 129. §-ban rögzített és a 130. § (1) bekezdése szerinti támogatást ugyanazon fiatal, illetve hízott liba, valamint hízott kacsa állományra nem igényelem.
3.4.Alulírott hozzájárulok ahhoz, hogy az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal, a Vám- és Pénzügyőrség, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság, illetve azok szervei, továbbá a Magyar Államkincstár Rt. az általam közölt adataimat felhasználják.
3.5.Nyilatkozom, hogy a kérelem benyújtásakor költségvetési támogatás jogosulatlan igénybevétele miatt jogerős határozattal megállapított köztartozással nem rendelkezem.
Összesítő kimutatás a csatolt bizonylatokról
Sorszám | Számlaszám | BTO szám | Vizsgált, kezelt baromfi (kg) | Igényelt támogatás (Ft) |
1. | ||||
2. | ||||
… | ||||
Összesen | ||||
Nyilatkozom, hogy a támogatási kérelmen és a mellékleteken feltüntetett adatok a valóságnak megfelelnek. | ||||
Dátum: ................................... | ||||
…………………………………….. kérelmező (cégszerű) aláírása | ||||
Igazolom, hogy a kérelmező a rendeletben előírt feltételeket teljesítette. Dátum: .................................. | ||||
……………………………… kezelő állatorvos | ||||
Igazolom, hogy a vágóbaromfit Baromfi Terméktanácsi tag vágóhídnak értékesítette. Igazolom, hogy a kérelmező a Baromfi Terméktanács tagja és a tagságból eredő kötelezettségeinek eleget tett. | ||||
Dátum: ................................... | ||||
………………………………… Baromfi Terméktanács | ||||
Melléklet: A gyógyszerköltségekről, valamint a hatósági vizsgálati díj(ak)ról szóló számlák és azok kifizetését igazoló bizonylatok másolata. |
6. számú melléklet a 13/2006. (II. 7.) FVM rendelethez
[17. számú melléklet a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelethez]
A04-06 Ikt.sz.: ................................ Étkezési tojástermelő baromfi állat-egészségügyi prevenciós és gyógyszerköltségeinek támogatása | |
TÁMOGATÁSI KÉRELEM a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelet 131. §-ához | |
Benyújtás helye: a kérelmező lakhelye/székhelye szerint illetékes MVH megyei kirendeltsége | |
Ügyfél neve: ..................................................................................................................... Tel.:............................................................................ | |
MVH Regisztrációs száma:ٱ ٱٱٱٱٱٱٱٱٱٱ | |
Adószáma: ٱٱ ٱ ٱٱٱٱٱٱٱٱ | |
Adóazonosító jele: ٱٱٱٱٱٱٱٱٱٱ | |
Lakhely/székhely címe: ٱٱٱٱ ........................................................................ (helység) ............................. út/utca/tér ............ hsz. | |
Levelezési címe: ٱٱٱٱ ..................................................................................... (helység) ............................. út/utca/tér ............ hsz. | |
Felelős vezető neve:....................................................................................................................................................... Tel.: ............................. | |
Felelős ügyintéző neve:................................................................................................................................................. Tel.: ............................. |
2. A támogatást a rendeletben rögzített állat-egészségügyi igazgatási szolgáltatási díjak, illetve a tojójérce-nevelés során alkalmazott baromfi állat-egészségügyi prevenció költségeinek részleges visszatérítésére kérem.
Igényelt támogatás összege: ..................Ft.
3. Nyilatkozatok
3.1.Nyilatkozom, hogy csőd-, felszámolási vagy végelszámolási eljárás alatt nem álló jogi személy, jogi személyiség nélküli gazdasági társaság vagy végrehajtási eljárás alatt nem álló egyéni vállalkozó vagyok (vonatkozó rész aláhúzandó) .
3.2.Nyilatkozom, hogy adó-, vám-, egészség-, nyugdíj-, társadalombiztosítási járuléktartozásom nincs.
3.3.Alulírott hozzájárulok ahhoz, hogy az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal, a Vám- és Pénzügyőrség, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság, illetve azok szervei, továbbá a Magyar Államkincstár Rt. az általam közölt adataimat felhasználják.
3.4.Nyilatkozom, hogy a kérelem benyújtásakor költségvetési támogatás jogosulatlan igénybevétele miatt jogerős határozattal megállapított köztartozással nem rendelkezem.
Összesítő kimutatás a csatolt bizonylatokról
Sorszám | Számlaszám | BTO szám | Vizsgált, kezelt tojójérce (db) | Igényelt támogatás (Ft) |
1. | ||||
2. | ||||
… | ||||
Összesen | ||||
Nyilatkozom, hogy a támogatási kérelemben feltüntetett adatok a valóságnak megfelelnek. | ||||
Dátum: .............................................. | ||||
……………………………………………. kérelmező (cégszerű) aláírása | ||||
Igazolom, hogy a kérelmező a rendeletben előírt feltételeket teljesítette, továbbá, hogy beólazáskor (növendék átminősítés után)..................db tojójérce került beállításra. Igazolom, hogy a mellékelt költségszámlák a kérelmező által nevelt vagy nevelés céljából vásárolt jérceállományra vonatkoznak. | ||||
Dátum: .............................................. | ||||
…………………………………… kezelő állatorvos | ||||
Igazolom, hogy a kérelmező a Baromfi Terméktanács tagja és a tagságából eredő kötelezettségeinek eleget tett. A javasolt támogatás összege ..........db beállított jérce után ..........Ft. | ||||
Dátum: .............................................. | ||||
……………………………………… Baromfi Terméktanács | ||||
Mellékletek: 1. Az állat-egészségügyi vizsgálati díjról kiállított számla másolata és ennek kifizetését igazoló bizonylat másolata. 2. Vásárolt állomány esetében a felvásárlásról szóló számlák másolata. |
7. számú melléklet a 13/2006. (II. 7.) FVM rendelethez
[18. számú melléklet a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelethez]
A05-06 |
Ikt.sz.: ............................. |
Vágósertés állat-egészségügyi prevenciós és gyógyszerköltségeinek támogatása TÁMOGATÁSI KÉRELEM a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelet 132. §-ához |
Benyújtás helye: a kérelmező lakhelye/székhelye szerint illetékes MVH megyei kirendeltsége |
1. Az ügyfél adatai: |
Ügyfél neve: ..................................................................................................................... Tel.:............................................................................ |
MVH Regisztrációs száma:ٱ ٱٱٱٱٱٱٱٱٱٱ |
Adószáma: ٱٱ ٱ ٱٱٱٱٱٱٱٱ |
Adóazonosító jele: ٱٱٱٱٱٱٱٱٱٱ |
Lakhely/székhely címe: ٱٱٱٱ ........................................................................ (helység) ............................. út/utca/tér ............ hsz. |
Levelezési címe: ٱٱٱٱ ..................................................................................... (helység) ............................. út/utca/tér ............ hsz. |
Felelős vezető neve:....................................................................................................................................................... Tel.: ............................. |
Felelős ügyintéző neve:................................................................................................................................................. Tel.: ............................. |
2. A támogatást vágósertés állat-egészségügyi prevenciós díjak, illetve a gyógyszeres kezelések költségeinek részleges visszatérítésére kérem. |
Igényelt támogatás összege: .....................Ft. |
3. Nyilatkozatok
3.1.Nyilatkozom, hogy csőd-, felszámolási vagy végelszámolási eljárás alatt nem álló jogi személy, jogi személyiség nélküli gazdasági társaság vagy végrehajtási eljárás alatt nem álló egyéni vállalkozó vagyok.
3.2.Nyilatkozom, hogy adó-, vám-, egészség-, nyugdíj-, társadalombiztosítási járuléktartozásom nincs.
3.3.Alulírott hozzájárulok ahhoz, hogy az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal, a Vám- és Pénzügyőrség, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság, illetve azok szervei, továbbá a Magyar Államkincstár Rt. az általam közölt adataimat felhasználják.
3.4.Nyilatkozom, hogy a kérelem benyújtásakor költségvetési támogatás jogosulatlan igénybevétele miatt jogerős határozattal megállapított köztartozással nem rendelkezem.
3.5.Nyilatkozom, hogy a vágósertést az élelmiszerek előállításainak és forgalmazásának élelmiszer-higiéniai feltételeiről szóló 90/2003. (VII. 30.) FVM-ESZCSM együttes rendelet előírásainak megfelelő létesítménynek, illetve export céljára értékesítettem.
Összesítő kimutatás a csatolt bizonylatokról
Sorszám | Számlaszám | Vizsgált, kezelt vágósertés (db) | Igényelt támogatás (Ft) |
1. | |||
2. | |||
Összesen | |||
Nyilatkozom, hogy a támogatási kérelmen és a mellékleteken feltüntetett adatok a valóságnak megfelelnek. Dátum: ......................................... | |||
……………………………………….. kérelmező (cégszerű) aláírása | |||
Igazolom, hogy a kérelmező a Vágóállat és Hús Terméktanács tagja és a tagságból eredő kötelezettségeinek eleget tett. | |||
Dátum: .......................................... | |||
………………………………………….. Vágóállat és Hús Terméktanács | |||
Melléklet: Az állat-egészségügyi vizsgálati díjról kiállított számla, illetve a gyógyszerköltségről kiállított számla másolata, valamint a kifizetést igazoló bizonylat másolata. |
8. számú melléklet a 13/2006. (II. 6.) FVM rendelethez
[25. számú melléklet a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelethez]
A06-06 |
Ikt.sz.:....................... |
TÁMOGATÁSI KÉRELEM a mezőgazdasági haszonállat tartás állatvédelmi szabályainak megfelelően előállított vágóbaromfi 2006. évi termelési támogatásának igényléséhez a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelet 149. §-ához |
Benyújtás helye: a kérelmező lakhelye/székhelye szerint illetékes MVH megyei kirendeltsége | ||||||
1. A kérelmező adatai | ||||||
Ügyfél neve: ..................................................................................................................... Tel.:............................................................................ | ||||||
MVH Regisztrációs száma:ٱ ٱٱٱٱٱٱٱٱٱٱ | ||||||
Adószáma: ٱٱ ٱ ٱٱٱٱٱٱٱٱ | ||||||
Adóazonosító jele: ٱٱٱٱٱٱٱٱٱٱ | ||||||
Lakhely/székhely címe: ٱٱٱٱ ........................................................................ (helység) ............................. út/utca/tér ............ hsz. | ||||||
Levelezési címe: ٱٱٱٱ ..................................................................................... (helység) ............................. út/utca/tér ............ hsz. | ||||||
Felelős vezető neve:....................................................................................................................................................... Tel.: ............................. | ||||||
Felelős ügyintéző neve:................................................................................................................................................. Tel.: ............................. | ||||||
A vágóbaromfit (csirke, pulyka, liba, kacsa, pecsenyegyöngyös) átvevő üzem export-ellenőrzési száma: …………………………….. | ||||||
2. Az igényelt támogatás adatai | ||||||
Vámtarifa termékszám | Árumegnevezés | MSZ szakasza | Vágóbaromfi megnevezése MSZ 6918:1997 szerint | I. min. osztályba sorolt mennyiség (tonna) | Igényelt támogatás összege (Ft) | |
ex 0105 92 00 99 ex 0105 93 00 99 | Vágócsirke | 1.2. | Pecsenyecsirke (brojler) | |||
0105 99 20 99 | Liba, egyéb | 1.13. | Pecsenyeliba (még nem tépett) | |||
0105 99 20 99 | Liba, egyéb | 1.14. | Húsliba (fiatal) | |||
0105 99 20 99 | Liba, egyéb | 1.15. | Zabon nevelt liba | |||
0105 99 20 99 | Liba, egyéb | 1.16. | Hízott liba (májra hízott liba) | |||
0105 99 30 99 | Pulyka, egyéb | 1.9. | Pecsenyepulyka (12-15 hetes) | |||
0105 99 30 99 | Pulyka, egyéb | 1.10. | Gigantpulyka (16-22 hetes) | |||
0105 99 10 99 | Kacsa, egyéb | 1.18. | Pecsenyekacsa | |||
0105 99 10 99 | Kacsa, egyéb | 1.20. | Hízott kacsa | |||
0105 99 10 99 | Kacsa, egyéb | 1.22. | Hízott mulard kacsa | |||
0105 99 10 99 | Kacsa, egyéb | 1.24. | Hízott pézsmakacsa (barbarie) | |||
0105 99 50 99 | Gyönytyúk, egyéb | 1.7. | ||||
Összesen: |
3. Nyilatkozatok 3.1. Nyilatkozom, hogy a támogatást a vágóbaromfi után: - alapanyag-termelőként ٱ - integrátorként/kereskedőként ٱ igényelem (tegyen X-et a megfelelő megnevezés mellé). 3.2. Nyilatkozom, hogy csőd-, felszámolási vagy végrehajtási eljárás alatt nem álló jogi személy, jogi személyiség nélküli gazdasági társaság, vagy végrehajtási eljárás alatt nem álló egyéni vállalkozó vagyok (vonatkozó rész aláhúzandó). 3.3. Nyilatkozom, hogy adó-, vám-, egészség-, nyugdíj-, társadalombiztosítási járulék tartozásom nincs. 3.4. Alulírott hozzájárulok ahhoz, hogy az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal, a Vám- és Pénzügyőrség, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság, illetve azok szervei, továbbá a Magyar Államkincstár az általam közölt adataim közül nevemet (megnevezésemet), lakóhelyemet (székhelyemet), adószámomat, adóazonosító jelemet, társadalombiztosítási azonosító jelemet (társadalombiztosítási folyószámlaszámomat) felhasználják. 3.5. Alulírott büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy az Európai Unió által elfogadott exporthigiéniai minősítésű baromfivágóhídnak értékesítettem a termékemet, mely hazai eredetű, BTT tag keltetőben keltetett és BTT tag baromfitelep által felnevelt vágóbaromfi. 3.6. Alulírott büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy a kérelem benyújtásakor költségvetési támogatás jogosulatlan igénybevétele miatt jogerős határozattal, köztartozással nem rendelkezem. 3.7. Alulírott kereskedő/integrátor büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy a 149. § (6) bekezdésnek megfelelően a termelőknek a felvásárlási ár felett a termelési támogatást is megfizettem. |
Dátum: ....................................................... |
………………………………………… kérelmező cégszerű aláírása |
4. A Baromfi Termék Tanács igazolása |
A javasolt támogatási összeg: ..........................Ft. |
Igazolom, hogy a kérelmező a Baromfi Termék Tanács tagja, a terméktanács alapszabályában előírt befizetési kötelezettségének eleget tett. |
Dátum: ....................................................... |
……………………………………. Baromfi Termék Tanács |
Melléklet: |
1. A vágóhíd által elvégzett, a vágóhídi hatósági állatorvos és a BTT által ellenjegyzett minősítési bizonylat másolata. 2. A vágóhídi értékesítésről szóló számla/felvásárlási jegy másolata. 3. Saját vágás esetén a minősítő bizonylat és mérlegelési jegy másolata. 4. A területileg illetékes hatósági állatorvos igazolása a Haszonállat rendeletnek megfelelő állattartásról. 5. A BTT igazolása a tagságról, a baromfi származásáról és javaslata az igénybe vehető támogatás összegéről. |
9. számú melléklet a 13/2006. (II. 7.) FVM rendelethez
[26. számú melléklet a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelethez]
N07-06 Ikt.sz.: ......................... | |||||||
TÁMOGATÁSI KÉRELEM a haszonállattartásra vonatkozó előírások betartása mellett előállított vágósertés 2006. évi termelési támogatásának igényléséhez a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelet 150. §-ához | |||||||
Benyújtás helye: a kérelmező lakhelye/székhelye szerint illetékes MVH megyei kirendeltsége | |||||||
1. A kérelmező adatai | |||||||
Ügyfél neve: ..................................................................................................................... Tel.:............................................................................ | |||||||
MVH Regisztrációs száma:ٱ ٱٱٱٱٱٱٱٱٱٱ | |||||||
Adószáma: ٱٱ ٱ ٱٱٱٱٱٱٱٱ | |||||||
Adóazonosító jele: ٱٱٱٱٱٱٱٱٱٱ | |||||||
Lakhely/székhely címe: ٱٱٱٱ ........................................................................ (helység) ............................. út/utca/tér ............ hsz. | |||||||
Levelezési címe: ٱٱٱٱ ..................................................................................... (helység) ............................. út/utca/tér ............ hsz. | |||||||
Felelős vezető neve:....................................................................................................................................................... Tel.: ............................. | |||||||
Felelős ügyintéző neve:................................................................................................................................................. Tel.: ............................. | |||||||
2. A támogatást a vágósertés után: | |||||||
- alapanyag-termelőként ٱ | |||||||
- integrátorként ٱ | |||||||
- kereskedőként ٱ | |||||||
- szövetkezetként ٱ | |||||||
- termelői csoportként ٱ | |||||||
kérem (tegyen X jelet a megfelelő megnevezés mellé). | |||||||
Vtsz | Megnevezés | Támogatás mértéke | Leadott vágósertés (db) | Igényelt támogatás (Ft) | |||
0103 | (92 19 00) | Élősertés (legalább 50 kg tömegű; másféle) | 1800 Ft/db | ||||
Dátum: ....................................................... | |||||||
………………………………………… kérelmező (cégszerű) aláírása | |||||||
3. Az alapanyag-termelői nyilatkozatok
3.1.1.Nyilatkozom, hogy a leadott vágósertések hizlalás céljából legalább hatvan napig a tulajdonomban voltak, és erről a területileg illetékes falugazdász igazolásával rendelkezem.
3.1.2.Nyilatkozom, hogy a Vágóállat és Hús Terméktanács tagja vagyok, és a tagságból eredő kötelezettségeimnek eleget tettem.
3.1.3.Nyilatkozom, hogy az általam leadott vágósertéseket a 32/1999. (III. 31.) FVM rendelet előírásainak megfelelően tartottam, és erről az illetékes hatósági állatorvos igazolásával rendelkezem.
3.1.4.Alulírott hozzájárulok ahhoz, hogy az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal, a Vám- és Pénzügyőrség, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság, illetve azok szervei, továbbá a Magyar Államkincstár az általam közölt adataim közül nevemet (megnevezésemet), lakóhelyemet (székhelyemet), adószámomat, adóazonosító jelemet, társadalombiztosítási azonosító jelemet (társadalombiztosítási folyószámlaszámomat) felhasználják.
3.1.5. Nyilatkozom, hogy a kérelem benyújtásakor költségvetési támogatás jogosulatlan igénybevétele miatt jogerős határozattal megállapított köztartozással nem rendelkezem.
Alulírott kijelentem, hogy a támogatási kérelmen és a mellékletekben feltüntetett adatok a valóságnak megfelelnek.
Dátum: .......................................................
alapanyag-termelő cégszerű aláírása
3.2.Az integrátor nyilatkozatai
3.2.1.Nyilatkozom, hogy az e rendelet alapján igénybe vett támogatást az általam integráltak részére legkésőbb a folyósítást követő harmadik munkanapon továbbadom.
3.2.2.Alulírott hozzájárulok ahhoz, hogy az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal, a Vám- és Pénzügyőrség, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság, illetve azok szervei, továbbá a Magyar Államkincstár az általam közölt adataim közül nevemet (megnevezésemet), lakóhelyemet (székhelyemet), adószámomat, adóazonosító jelemet, társadalombiztosítási azonosító jelemet (társadalombiztosítási folyószámlaszámomat) felhasználják.
3.2.3.Nyilatkozom, hogy a Vágóállat és Hús Terméktanács tagja vagyok, és a tagságból eredő kötelezettségeimnek eleget tettem.
3.2.4.Nyilatkozom, hogy a kérelem benyújtásakor költségvetési támogatás jogosulatlan igénybevétele miatt jogerős határozattal megállapított köztartozással nem rendelkezem.
3.2.5. Nyilatkozom, hogy rendelkezem a 150. § (1) bekezdés a) pontjában megjelölt személyek 3.1.1. pont és 3.1.4. pont szerinti nyilatkozatával.
Alulírott kijelentem, hogy a támogatási kérelmen és a mellékletekben feltüntetett adatok a valóságnak megfelelnek.
Dátum: .......................................................
integrátor cégszerű aláírása
3.3.A kereskedő nyilatkozatai
3.3.1.Nyilatkozom, hogy az e rendelet alapján igénybe vett támogatást az alapanyag-termelők részére legkésőbb a folyósítást követő harmadik munkanapon továbbadom.
3.3.2.Nyilatkozom, hogy vágósertés értékesítésből származóan alapanyag-termelő felé tartozásom nincs.
3.3.3.Nyilatkozom, hogy a Vágóállat és Hús Terméktanács tagja vagyok, és a tagságból eredő kötelezettségeimnek eleget tettem.
3.3.4.Nyilatkozom, hogy legalább egy éve folytatok vágósertés értékesítési tevékenységet.
3.3.5.Nyilatkozom, hogy a 150. § (1) bekezdés a) pontjában megjelölt személyek 3.1.1. pont és 3.1.4. pont szerinti nyilatkozatával rendelkezem.
3.3.6.Alulírott hozzájárulok ahhoz, hogy az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal, a Vám- és Pénzügyőrség, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság, illetve azok szervei, továbbá a Magyar Államkincstár az általam közölt adataim közül nevemet (megnevezésemet), lakóhelyemet (székhelyemet), adószámomat, adóazonosító jelemet, társadalombiztosítási azonosító jelemet, (társadalombiztosítási folyószámlaszámomat) felhasználják.
3.3.7.Nyilatkozom, hogy a kérelem benyújtásakor költségvetési támogatás jogosulatlan igénybevétele miatt jogerős határozattal megállapított köztartozással nem rendelkezem.
Alulírott kijelentem, hogy a támogatási kérelmen és a mellékletekben feltüntetett adatok a valóságnak megfelelnek.
Dátum: .......................................................
kereskedő cégszerű aláírása
3.4. A termelői csoport ( szövetkezet nyilatkozatai
3.4.1.Nyilatkozom, hogy az e rendelet alapján igénybe vett támogatást a termelői csoport (szövetkezet tagjai részére legkésőbb a folyósítást követő harmadik munkanapon továbbadom.
3.4.2. Nyilatkozom, hogy a kérelemben feltüntetett vágósertések a termelői csoport (szövetkezet tagjaitól származnak.
3.4.3.Nyilatkozom, hogy a Vágóállat és Hús Terméktanács tagja vagyok, és a tagságból eredő kötelezettségeimnek eleget tettem.
3.4.4.Nyilatkozom, hogy a szövetkezet tagjai a leadott vágósertéseket hizlalás céljából legalább 60 napig tartották.
3.4.5.Alulírott hozzájárulok ahhoz, hogy az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal, a Vám- és Pénzügyőrség, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság, illetve azok szervei, továbbá a Magyar Államkincstár az általam közölt adataim közül nevemet (megnevezésemet), lakóhelyemet (székhelyemet), adószámomat, adóazonosító jelemet, társadalombiztosítási azonosító jelemet (társadalombiztosítási folyószámlaszámomat) felhasználják.
3.4.6.Nyilatkozom, hogy a kérelem benyújtásakor költségvetési támogatás jogosulatlan igénybevétele miatt jogerős határozattal megállapított köztartozással nem rendelkezem.
3.4.7. Nyilatkozom, hogy rendelkezem a 150. § (1) bekezdés a) pontjában megjelölt személyek 3.1.1. pont és 3.1.3. pont szerinti nyilatkozatával.
Alulírott kijelentem, hogy a támogatási kérelmen és a mellékletekben feltüntetett adatok a valóságnak megfelelnek.
Dátum: .......................................................
termelői csoport vezetőjének /szövetkezet elnökének (cégszerű) aláírása
Melléklet:
1. A falugazdász igazolása a vágósertés hatvannapos tartásáról. [Ha az igénylő integrátor, kereskedő, termelői csoport vagy szövetkezet, akkor a 150. § (1) bekezdés a) pontjában megjelöltek erre vonatkozó nyilatkozata.]
2. A települési hatósági állatorvos igazolása az értékesített vágósertések 32/1999. (III. 31.) FVM rendelet szerinti tartásáról. [Ha az igénylő integrátor, kereskedő, termelői csoport vagy szövetkezet, akkor a 150. § (1) bekezdés a) pontjában megjelöltek erre vonatkozó nyilatkozata.]
3. A VHT tagsági igazolását, amennyiben a pályázati lapot a VHT nem ellenjegyezte.
4. A sertés értékesítéséről szóló számla, illetve felvásárlási jegy másolata, saját vágás esetén a vágás végrehajtását igazoló belső bizonylat másolata.
A Vágóállat és Hús Terméktanács igazolja, hogy a kérelmező a Vágóállat és Hús Terméktanács tagja, és tagságából eredő összes kötelezettségének eleget tett.
Dátum: .......................................................
Vágóállat és Hús Terméktanács
(Integrátor, kereskedő, termelői csoport, szövetkezet pályázó esetén)
Igazolom, hogy a kérelmező a rendeletben foglalt feltételeket teljesítette, e jogcímen támogatást igényelhet.
Dátum: .......................................................
Földművelésügyi Hivatal
10. számú melléklet a 13/2006. (II. 6.) FVM rendelethez
[30. számú melléklet a 3/2003. (I. 24.) FVM rendelethez]
Támogatási kérelem haltenyészanyag-telepítéshez igényelhető támogatáshoz |
1. Az igénylő: Neve:....................................................................................................................................................................................................................... |
Lakhelye/székhelye:.............................................................................................................................................................................................. |
Postai címe, telefonszáma:.................................................................................................................................................................................... |
Telephelye:............................................................................................................................................................................................................. |
Nyilvántartási (regisztrációs) szám:.................................................................................................................................................................... |
Adószáma (adóazonosító jele):........................................................................................................................................................................... |
Bankszámla pénzforgalmi jelzőszáma és a pénzintézet megnevezése:........................................................................................................... |
Őstermelői igazolványának száma: .................................................................................................................................................................... |
2. Az igénylő (vállalkozás) adatai a kérelem benyújtásakor: |
Teljes munkaidős létszám:.................................................................................................................................................................................... |
Saját tőke:............................................................................................................................................................................................................... |
Nettó árbevétel:..................................................................................................................................................................................................... |
Vállalkozás árbevétele:.......................................................................................................................................................................................... |
Vállalkozás minősítése: - mikro - kis - közép - egyéb........................................................................................................................................ |
3. A telepítendő haltenyészanyag származásának helye és fajtájának megnevezése: |
Szervezet neve: ..................................................................................................................................................................................................... |
Címe: ....................................................................................................................................................................................................................... |
Fajta megnevezése: .............................................................................................................................................................................................. |
4. A telepítendő halteny észanyag mennyisége: |
Egynyaras ponty:............................................................................................................................................................................................. kg. |
5. Az igényelt támogatás a telepítés után: |
Egynyaras ponty:…………………………………………………………… kg ........................................................................................... Ft. |
Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy a kérelemben és a mellékletekben közölt adatok a valóságnak megfelelnek. |
Kelt: ....................,..........év ................hó ......... nap |
………………………………….. igénylő (cégszerű) aláírása |
A támogatási kérelemhez csatolni kell: |
A pályázó részéről: |
1. Nyilatkozat a 2005. évi haltenyészanyag kihelyezés mennyiségéről (kg) és területéről (ha), a 2006. évi haltenyész-anyag kihelyezési területről (ha), valamint a 2005. és 2006. évi az étkezési ponty termelési területéről (ha). 2. Nyilatkozat a felszámolási, végelszámolási, illetve végrehajtási eljárás mentességről. 3. Vásárlás esetén a Származási Igazolás/ok, szállítójegyek és a számlák másolatai. 4. Az OMMI igazolása arról, hogy a telepítendő fajta elismert, illetve ideiglenesen elismert és az OMMI által hitelesített Származási Igazolással rendelkezik. |
Haltermelők Országos Szövetsége és Terméktanács részéről: 1. Igazolás a tagságról. 2. Igazolás a 2005. szeptemberi termésbecslésről. |
11. számú melléklet a 13/2006. (II. 6.) FVM rendelethez
[34. számú melléklet a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelethez]
A víz-kárelhárítási létesítmények fenntartásához 2006. évre érvényes (nettó) támogatások maximuma munkanemenként
Földmunkák: | ||
Iszaptalanítás rézsű kialakítással 0,5-1,5 m3/fm száraz mederből géppel | 440 Ft/m3 | |
Iszaptalanítás rézsű kialakítással 0,5-1,5 m3/fm víz alóli kitermelés géppel | 550 Ft/m3 | |
Depónia rendezés - géppel | 180 Ft/m3 | |
Földszállítás - földfelrakással 5 km-ig szállítva | 880 Ft/m3 | |
Járóút építés géppel | 67 Ft/m2 | |
Kézi iszaptalanítás | 2700 Ft/m3 | |
Irtási munkák: | ||
Gazkaszálás kézzel, sík terepe* | 11 Ft/m2 | |
Gazkaszálás kézzel, rézsűs felületen* | 17 Ft/m2 | |
Gazkaszálás géppel, sík felületen* | 8 Ft/m2 | |
Gazkaszálás géppel, rézsűs felületen * | 10 Ft/m2 | |
Nádkaszálás kézzel* | 46 Ft/m2 | |
Nádkaszálás géppel* | 20 Ft/m2 | |
Cserjeirtás kézi | 145 Ft/m2 | |
Cserjeirtás géppel | 67 Ft/m2 | |
Fakitermelés: nem fenntartási tevékenység | ||
Cserjézés utáni tuskózás (kivágás, szállítás, elásás stb.) 0,05 m3/m2 | 4300 Ft/m3 | |
Műtárgyak: | ||
Műtárgyak általános karbantartása 1 m3/sec vízszállításig | 25 000 Ft/db/év | |
Műtárgyak általános karbantartása 1 m3/sec vízszállítás felett | 57 000 Ft/db/év | |
Műtárgy nagy karbantartása 1 m3/sec vízszállításig | 115 000 Ft/db/év | |
Műtárgy nagy karbantartása 1 m3/sec vízszállítás felett | 220 000 Ft/db/év | |
Gépészet: | ||
Stabil elektromos szivattyútelep | 340 000 Ft/m3/sec/év | |
* A kaszálási munkák normatív költsége tartalmazza az anyag megsemmisítését. | ||
12. számú melléklet a 13/2006. (II. 7.) FVM rendelethez
[40. számú melléklet 25/2004. (III. 3.) FVM rendelethez]
Támogatási kérelem egyes termékek beszerzését, értékesítését, szolgáltatást nyújtó szövetkezések és gépkörök támogatásához Az igénylő: | ||
1. Neve:................................................................................................................................................................................................................... | ||
2. Lakhelye, székhelye:......................................................................................................................................................................................... | ||
3. Postai címe, telefonszáma:............................................................................................................................................................................... | ||
4. Az elnök neve és elérhetősége:...................................................................................................................................................................... | ||
5. Cégjegyzékszáma:............................................................................................................................................................................................. | ||
6. Adószáma (adóazonosító jele):....................................................................................................................................................................... | ||
7. Bankszámla pénzforgalmi jelzőszáma és a pénzintézet megnevezése:....................................................................................................... | ||
8. Igénylő számláját vezető pénzintézet megnevezése, számlaszáma:........................................................................................................... | ||
9. Az igénylő egyéb adatai (a tárgyévet megelőző évi beszámoló és a tárgyévi pénzügyi terv alapján):............................................... ................................................................................................................................................................................................................................. 9/a Tárgyévet megelőző év tényleges árbevétel teljesítés............................................................................................................................. 9/b A tárgyév december 31-ig termékértékesítési szerződéssel lekötött árbevételi terv............................................................................ | ||
A tárgyévet megelőző évi tény | Tárgyévi terv | |
a) Alkalmazottak száma | ||
b) Szövetkezeti tagok száma | ||
c) Saját tőke | ||
d) Jegyzett tőke | ||
e) Éves nettó árbevétel | ||
Kelt: .....................................,.......... év ................................... hó ............ nap | ||
P. H. | ||
………………………… igénylő | ||
A kérelemhez az alábbi nyilatkozatot kell csatolni: | ||
Nyilatkozat | ||
Alulírott ............................................................................. igénylő tudomásul veszem a 6/2004. (I. 22.) Korm. rendelet rendelkezéseit, és a támogatási kérelem benyújtásával egyben hozzájárulásomat adtam adataim közzétételéhez és a támogatás ellenőrzéséhez. | ||
Kelt: .....................................,.......... év ................................... hó ............ nap | ||
………………………………. igénylő |
13. számú melléklet a 13/2006. (II. 7.) FVM rendelethez
[42. számú melléklet a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelethez]
Támogatási kérelem az előzetesen elismert termelői csoportok támogatásához |
Az igénylő: |
1. Neve:................................................................................................................................................................................................................... |
2. Székhelye:........................................................................................................................................................................................................... |
3. Postai címe, telefonszáma:................................................................................................................................................................................ |
4. Az elnök/ügyvezető neve és elérhetősége:................................................................................................................................................... |
5. Cégjegyzékszáma:.............................................................................................................................................................................................. |
6. Adószáma: ......................................................................................................................................................................................................... |
7. Bankszámla pénzforgalmi jelzőszáma és a pénzintézet megnevezése:....................................................................................................... |
8. A termelői csoport megelőző évre vonatkozó nettó árbevétele:................................................................................................................ |
9. Ebből a tagi termék értékesítés nettó árbevétele:......................................................................................................................................... |
10. A kért támogatás összege:............................................................................................................................................................................. |
11. A működési költség várható mértéke:.......................................................................................................................................................... |
Kelt: .....................................,.......... év ................................... hó ............ nap |
P. H. |
………………………. igénylő |
A kérelemhez az alábbi nyilatkozatot kell csatolni: |
Nyilatkozat Alulírott pályázó tudomásul veszem az agrár- és vidékfejlesztési támogatások igénybevételének általános feltételeiről szóló 6/2004. (I. 22.) Korm. rendelet rendelkezéseit, és a támogatási kérelem benyújtásával egyben hozzájárulásomat adtam adataim közzétételéhez és a támogatás ellenőrzéséhez. A Nemzeti Vidékfejlesztési Tervben szereplő termelői csoportokra vonatkozó támogatási intézkedésben foglaltakat megismertem és kijelentem, hogy tárgyévben e támogatási jogcímre nem nyújtok be kérelmet. Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy a fenti adatok a valóságnak mindenben megfelelnek. |
Kelt: .....................................,.......... év ................................... hó ............ nap |
P. H. |
…………………………. igénylő |
14. számú melléklet a 13/2006. (II. 7.) FVM rendelethez
[44. számú melléklet a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelethez]
A03-06 | ||
Ikt.sz.: ...................... | ||
Növendék liba és növendék kacsa állat-egészségügyi prevenciós és gyógyszerköltségeinek támogatása TÁMOGATÁSI KÉRELEM a 25/2004. (III. 3.) FVM rendelet 130. §-ához | ||
Benyújtás helye: a kérelmező lakhelye/székhelye szerint illetékes MVH megyei kirendeltsége | ||
1. Az ügyfél adatai: | ||
Ügyfél neve:................................................................................................................................................................... Tel.: .............................. | ||
MVH Regisztrációs száma: ٱٱٱٱٱٱٱٱٱٱ | ||
Adószáma: ٱٱ ٱٱ ٱ ٱٱٱٱٱ | ||
Adóazonosító jele: ٱٱٱٱٱٱٱٱٱٱ | ||
Lakhely/székhely címe: ٱٱٱٱ ........................................................................... (helység) ........................ út/utca/tér ............. hsz. | ||
Levelezési címe: ٱٱٱٱ ......................................................................................... (helység) ........................ út/utca/tér ............. hsz. | ||
Felelős vezető neve: ...................................................................................................................................................... Tel.: .............................. | ||
Felelős ügyintéző neve: ............................................................................................................................................... Tel.: ............................... | ||
2. A támogatást az állat-egészségügyi prevenciós és gyógyszerköltségek alapján az alábbiak szerint kérem: | ||
Támogatás mértéke (Ft/db) | Igényelt támogatás (Ft) | |
Növendék liba (max. 3 hónapos) Töméshez előnevelt | 34 | |
Növendék liba (min. 3 hónapos) Töméshez előnevelt | 34 | |
Növendék kacsa (min. 3 hónapos) Töméshez előnevelt | 20 | |
Növendék kacsa (max. 3 hónapos) Töméshez előnevelt | 20 |
3. Nyilatkozatok
3.1.Nyilatkozom, hogy csőd-, felszámolási vagy végelszámolási eljárás alatt nem álló jogi személy, jogi személyiség nélküli gazdasági társaság vagy végrehajtási eljárás alatt nem álló egyéni vállalkozó vagyok.
3.2.Nyilatkozom, hogy adó-, vám-, egészség-, nyugdíj-, társadalombiztosítási járuléktartozásom nincs.
3.3.Nyilatkozom, hogy a 129. §-ban rögzített és a 130. § (1) bekezdése szerinti fiatal, illetve hízott liba, valamint a hízott kacsa támogatást ugyanazon állományra nem igényelem.
3.4.Alulírott hozzájárulok ahhoz, hogy az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal, a Vám- és Pénzügyőrség, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság, illetve azok szervei, továbbá a Magyar Államkincstár Rt. az általam közölt adataimat felhasználják.
3.5.Nyilatkozom, hogy a kérelem benyújtásakor költségvetési támogatás jogosulatlan igénybevétele miatt jogerős határozattal megállapított köztartozással nem rendelkezem.
Összesítő kimutatás a csatolt bizonylatokról
Sorszám | Számlaszám | BTO szám | Vizsgált, kezelt baromfi (db) | Igényelt támogatás (Ft) |
1. | ||||
2. | ||||
Összesen | ||||
Nyilatkozom, hogy a támogatási kérelmen és a mellékleteken feltüntetett adatok a valóságnak megfelelnek. | ||||
Dátum: ................................... | ||||
……………………………………… kérelmező (cégszerű) aláírása | ||||
Igazolom, hogy az előnevelt baromfi továbbtartási célra kihelyezésre került. | ||||
Dátum: ................................... | ||||
……………………………….. kezelő állatorvos | ||||
Igazolom, hogy a kérelemben feltüntetett hízott liba és hízott kacsa állomány után igényelt támogatás alapjául szolgáló állat-egészségügyi költségek az előnevelési fázisban merültek fel. Igazolom, hogy a kérelmező a Baromfi Terméktanács tagja, a baromfit érvényes májüzemi engedéllyel rendelkező vágóhídra adta le. Igazolom, hogy a kérelmező a Baromfi Terméktanács tagja és a tagságból eredő kötelezettségeinek eleget tett. | ||||
Dátum: ................................... | ||||
……………………………………… Baromfi Terméktanács | ||||
Melléklet: A gyógyszerköltségekről, valamint a hatósági vizsgálati díj(ak)ról szóló számlák és azok kifizetését igazoló bizonylatok másolata. |
Lábjegyzetek:
[1] Hatályon kívül helyezte a 14/2007. (III. 1.) FVM rendelet 56. § (1) bekezdése. Hatálytalan 2007.03.04.
[2] Megállapította a 23/2006. (III. 23.) FVM rendelet 10. § (3) bekezdése. Hatályos 2006.03.28.
[3] Beiktatta a 23/2006. (III. 23.) FVM rendelet 10. § (3) bekezdése. Hatályos 2006.03.28.
[4] Beiktatta a 23/2006. (III. 23.) FVM rendelet 10. § (3) bekezdése. Hatályos 2006.03.28.
[5] Számozását módosította a 23/2006. (III. 23.) FVM rendelet 10. § (3) bekezdése. Hatályos 2006.03.28.