Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

...Bővebben...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Bővebben...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Bővebben...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Bővebben...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Bővebben...

Mínusz jel keresésben

'-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából.                               

...Bővebben...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Bővebben...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Bővebben...

Egy bíró ítéletei

HANGGAL! A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!                    

...Bővebben...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Bővebben...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Bővebben...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni bennük a Jogkódex?

...Bővebben...

334/2006. (XII. 23.) Korm. rendelet

az állatvédelmi hatóság kijelöléséről

A Kormány az Alkotmány 35. § (2) bekezdésében megállapított eredeti jogalkotó hatáskörében, az Alkotmány 40. § (3) bekezdésében foglalt feladatkörében eljárva, valamint az állatok védelméről és kíméletéről szóló 1998. évi XXVIII. törvény (a továbbiakban: Ávt.) 49. §-a (3) bekezdésének b) pontjában kapott felhatalmazás alapján a következőket rendeli el:

1. §

(1)[1] Állatvédelmi hatóságként a Kormány a jegyzőt, illetve a fővárosi és megyei kormányhivatal járási (fővárosi kerületi) hivatalát (a továbbiakban: járási hivatal) jelöli ki.

(2)[2] Állatvédelmi hatóságként a Kormány az Ávt. 45/A. §-ában foglaltak tekintetében a jegyzőt, a járási hivatalt, valamint a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalt (a továbbiakban: NÉBIH) és az élelmiszerlánc-biztonsági és állat-egészségügyi feladatkörében eljáró megyei kormányhivatal (a továbbiakban: élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi hatóság) jelöli ki.

(3)[3] Állatvédelmi hatóságként a Kormány az Ávt. 29. § (4) bekezdésében és 31. § (1), (3) és (4) bekezdésében foglaltak tekintetében az élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi hatóságot jelöli ki.

(4)[4] Az Ávt. 43. § (2) és (3) bekezdésében foglaltak tekintetében állatvédelmi hatóságként a jegyző, a járási hivatal, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal, az élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi hatóság, valamint a környezetvédelmi és természetvédelmi feladatkörében eljáró megyei kormányhivatal jár el.

(5)[5]

(6)[6]

(7)[7]

2. §[8]

(1)[9] Az Ávt. 19/A. § (2) és 45. § (1) bekezdéseiben foglaltak tekintetében állatvédelmi hatóságként az élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi hatóság jár el.

(2)[10] Az Ávt. 30. § (1) és (6) bekezdéseiben, a 31. § (1) és (2) bekezdésében, 32. § (1)-(3) bekezdéseiben és a 33. § (1)-(3) bekezdéseiben foglaltak tekintetében állatvédelmi hatóságként az élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi hatóság jár el.

(3)[11] Az Ávt. 24/A. § (1), (2), (4) és (8) bekezdésében, valamint a 24/B. és 24/C. §-ában foglaltak tekintetében állatvédelmi hatóságként a megyei kormányhivatal állat-egészségügyi és élelmiszerellenőrző feladatkörében eljáró járási hivatala (a továbbiakban: állat-egészségügyi és élelmiszer-ellenőrző feladatkörében eljáró járási hivatal) jár el.

(4) Az Ávt. 24/A. § (7) bekezdésében foglaltak tekintetében állatvédelmi hatóságként a NÉBIH jár el.

(5)[12] Az Ávt. 41. § (1) bekezdésében foglaltak tekintetében az állatotthon létesítése iránti bejelentési eljárásban állatvédelmi hatóságként az állatotthon tervezett helye szerint illetékes járási hivatal jár el, aki egyúttal nyilvántartásba veszi az intézményt és a nyilvántartás tényét az összes adattartalommal együtt közli az élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi hatósággal.

(6)[13] Az Ávt. 43. § (9) bekezdésében foglaltak tekintetében állatvédelmi hatóságként a tartás helye szerint illetékes települési, a fővárosban a kerületi önkormányzat jegyzője, a Fővárosi Önkormányzat által közvetlenül igazgatott terület tekintetében a fővárosi főjegyző, az élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi hatóság, valamint a környezetvédelmi és természetvédelmi feladatkörében eljáró megyei kormányhivatal jár el.

(7)[14] Az Ávt. 43. § (10)-(12) bekezdésében foglaltak tekintetében állatvédelmi hatóságként a tartás helye szerint illetékes települési, a fővárosban a kerületi önkormányzat jegyzője, a Fővárosi Önkormányzat által közvetlenül igazgatott terület tekintetében a fővárosi főjegyző, valamint az élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi hatóság jár el.

(8)[15] Az Ávt. 43/B. §-ában foglaltak tekintetében állatvédelmi hatóságként a NÉBIH és az élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi hatóság jár el.

(9)[16] A Kormány az ország őshonos növény-, illetve állatvilágára ökológiai szempontból veszélyes, külön jogszabályban meghatározott állatok - tiltott kedvtelési célú tartása, szaporítása vagy forgalomba hozatala miatt történő - elkobzására, tulajdonának átruházására, végleges elhelyezésére, továbbá a végleges elhelyezésből eredő költségek viselésére kötelezésére, valamint az állat életének kioltására irányuló eljárás, valamint az Ávt. 48/B. §-ában foglaltak tekintetében állatvédelmi hatóságként a környezetvédelmi és természetvédelmi feladatkörében eljáró megyei kormányhivatalt jelöli ki.

2/A. §[17]

(1)[18] A Kormány az állatkísérletek folytatása szolgáltatási tevékenység tekintetében a szolgáltatási tevékenység megkezdésének és folytatásának általános szabályairól szóló 2009. évi LXXVI. törvény (a továbbiakban: Szolgtv.) szerinti szolgáltatás felügyeletét ellátó hatóságként az élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi hatóságot jelöli ki.

(2)[19] A Kormány az állatkert létesítése és üzemeltetése tekintetében a Szolgtv. szerinti szolgáltatás felügyeletét ellátó hatóságként a környezetvédelmi és természetvédelmi feladatkörében eljáró megyei kormányhivatalt jelöli ki.

(3)[20] A Kormány az Ávt. 41. §-a szerinti állatotthon létesítése és üzemeltetése tekintetében a Szolgtv. szerinti szolgáltatás felügyeletét ellátó hatóságként az állatotthon helye szerint illetékes járási hivatalt jelöli ki.

3. §[21]

A Kormány az állatvédelmi hatóságnak a természetvédelmi oltalom alatt nem álló, illetve nemzetközi természetvédelmi egyezmény hatálya alá nem tartozó veszélyes állat tartásának, szaporításának, országba való behozatalának engedélyezésére irányuló eljárásában, - az állat-gyógyászati és állat-egészségügyi szabályoknak, az állat-egészségügyi járvány mentesség, valamint az állati melléktermék élelmiszerláncból történő kizárása követelményeinek való megfelelés kérdésében -, első fokú eljárásban az állat-egészségügyi és élelmiszerellenőrző feladatkörében eljáró járási hivatalt, másodfokú eljárásban az élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi hatóságot szakhatóságként jelöli ki.

4. §[22]

Az Ávt. 45/B. § (1) és (2) bekezdésében foglaltak tekintetében állatvédelmi hatóságként a tartás helye szerint illetékes települési, a fővárosban a kerületi önkormányzat jegyzője, a Fővárosi Önkormányzat által közvetlenül igazgatott terület tekintetében a fővárosi főjegyző jár el.

5. §[23]

A Kormány az országos, illetve nemzetközi részvétellel tartott állatvásár, állatpiac és állatkiállítás tartásának engedélyezésére irányuló eljárásban - a nemzeti és közösségi élelmiszer-higiéniai követelményeknek, takarmányhigiéniai és más, a takarmányok előállítására, forgalomba hozatalára és felhasználására vonatkozó követelményeknek, a nem emberi fogyasztásra szánt állati melléktermékekre vonatkozó egészségügyi előírásoknak, az állat-egészségügyi szabályoknak és a mezőgazdasági haszonállatok tartása követelményeinek való megfelelés kérdésében -, első fokú eljárásban az élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi hatóságot, másodfokú eljárásban a a NÉBIH-et szakhatóságként jelöli ki.

5/A. §[24]

A járási hivatal az állatotthon létesítésének bejelentésével kapcsolatos eljárásban szakkérdésként vizsgálja, hogy az állatotthonban az állattartás körülményei megfelelnek-e az állatvédelmi és a járványügyi követelményeknek.

6. §[25]

Az Ávt. 48/A. § (3) és (4) bekezdésében foglaltak tekintetében állatvédelmi hatóságként a befogás helye szerint illetékes települési, a fővárosban a kerületi önkormányzat jegyzője, a Fővárosi Önkormányzat által közvetlenül igazgatott terület tekintetében a fővárosi főjegyző jár el.

6/A. §[26]

A Kormány a kísérlet során felhasznált vagy ilyen felhasználásra szánt állat természetes élőhelyre vagy állatkertbe történő kihelyezésére irányuló engedélyezési eljárásban - annak elbírálása kérdésében, hogy a tevékenység a természet védelmére vonatkozó nemzeti és közösségi jogi követelményeknek az akciótervben foglaltak szerint vagy további feltételek mellett megfelel-e - a környezetvédelmi és természetvédelmi feladatkörében eljáró megyei kormányhivatalt szakhatóságként jelöli ki.

7. §[27]

Az Ávt. 47. §-ában szereplő szakértői testületet a vidékfejlesztési miniszter hozza létre.

8. §

Ez a rendelet 2007. január 1-jén lép hatályba.

A miniszterelnök helyett:

Kiss Péter s. k.,

szociális és munkaügyi miniszter

Lábjegyzetek:

[1] Megállapította a 174/2012. (VII. 26.) Korm. rendelet 43. § (1) bekezdése. Hatályos 2013.01.01.

[2] Módosította a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 90. § (2) bekezdés a) pontja. Hatályos 2015.04.01.

[3] Módosította a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 90. § (2) bekezdés b) pontja. Hatályos 2015.04.01.

[4] Módosította a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 90. § (2) bekezdés c)-d) pontja. Hatályos 2015.04.01.

[5] Hatályon kívül helyezte a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 512. §-a. Hatálytalan 2009.10.01.

[6] Hatályon kívül helyezte a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 512. §-a. Hatálytalan 2009.10.01.

[7] Hatályon kívül helyezte a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 512. §-a. Hatálytalan 2009.10.01.

[8] Megállapította a 115/2012. (VI. 11.) Korm. rendelet 3. § (3) bekezdése. Hatályos 2012.08.01.

[9] Módosította a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 90. § (2) bekezdés c) pontja. Hatályos 2015.04.01.

[10] Módosította a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 90. § (2) bekezdés c) pontja. Hatályos 2015.04.01.

[11] Módosította a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 90. § (2) bekezdés e) pontja. Hatályos 2015.04.01.

[12] Megállapította a 441/2015. (XII. 28.) Korm. rendelet 82. §-a. Hatályos 2016.01.01.

[13] Módosította a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 90. § (2) bekezdés c)-d) pontja. Hatályos 2015.04.01.

[14] Módosította a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 90. § (2) bekezdés c) pontja. Hatályos 2015.04.01.

[15] Módosította a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 90. § (2) bekezdés c) pontja. Hatályos 2015.04.01.

[16] Módosította a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 90. § (2) bekezdés g) pontja. Hatályos 2015.04.01.

[17] Beiktatta a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 511. § (3) bekezdése. Hatályos 2009.10.01.

[18] Módosította a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 90. § (2) bekezdés b) pontja. Hatályos 2015.04.01.

[19] Módosította a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 90. § (2) bekezdés g) pontja. Hatályos 2015.04.01.

[20] Módosította a 174/2012. (VII. 26.) Korm. rendelet 43. § (2) bekezdése e) pontja. Hatályos 2013.01.01.

[21] Módosította a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 90. § (2) bekezdés b), h) pontja. Hatályos 2015.04.01.

[22] Módosította a 255/2013. (VII. 5.) Korm. rendelet 19. § - a. Hatályos 2013.07.20.

[23] Módosította a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 90. § (2) bekezdés b) pontja. Hatályos 2015.04.01.

[24] Módosította a 441/2015. (XII. 28.) Korm. rendelet 83. §-a. Hatályos 2016.01.01.

[25] Módosította a 255/2013. (VII. 5.) Korm. rendelet 19. § - a. Hatályos 2013.07.20.

[26] Módosította a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 90. § (2) bekezdés g) pontja. Hatályos 2015.04.01.

[27] Módosította az 527/2013. (XII. 30.) Korm. rendelet 42. § c) pontja. Hatályos 2014.01.01.