Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

7/1986. (VIII. 10.) EüM rendelet

a gyógy- és üdülőhelyekről szóló 62/1984. (XII. 19.) MT rendelet, és a gyógyfürdőintézményekről, valamint a természetes gyógytényezők hasznosításáról szóló 63/1984. (XII. 19.) MT rendelet végrehajtásáról[1]

A gyógy- és üdülőhelyekről szóló 62/1984. (XII. 19.) MT rendelet 13. § (4) bekezdésének a) pontjában, továbbá a gyógyfürdőintézményekről, valamint a természetes gyógytényezők hasznosításáról szóló 63/1984. (XII. 19.) MT rendelet 8. §-ában foglalt felhatalmazás alapján az érdekelt miniszterekkel és országos hatáskörű szervek vezetőivel, valamint a Szakszervezetek Országos Tanácsával egyetértésben a következőket rendelem:[2][3]

Gyógyhelyek

1. § (1) A gyógyhely határvonalán (védőterületén) belül a gyógyfürdőintézményben gondozott betegek nyugalma és a gyógyítás zavartalansága érdekében:

a)[4] a betegek nyugalmát zavaró rendezvény, sport- és egyéb verseny megtartásához a községi, a nagyközségi, a városi jogú nagyközségi, a városi, a megyei városi, a fővárosi kerületi tanács (a továbbiakban: helyi tanács) végrehajtó bizottsága egészségügyi feladatot ellátó szakigazgatási szervének egyetértése is szükséges:

b) a nem betegellátási intézmények házirendjének olyan rendelkezést kell tartalmaznia, amely biztosítja a gyógyhely csendjének és rendjének megóvását;

c) vendéglátóipari üzemekben, illetőleg egységekben zenei műsor közvetítése, továbbá a szeszesital kiszolgálása korlátozható;

d) a gépjárműforgalom korlátozható, illetőleg kitiltható, a maximális sebesség előírásával, egyes gépjárművek kitiltásával, illetve az adott területen "Lakó-pihenő övezet" tábla kihelyezésével.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott, valamint a gyógyhely rendeltetésszerű használatát szolgáló egyéb intézkedésekről, illetőleg ezek kezdeményezéséről (pl. levegőtisztaság-védelmi szempontból kiemelten védett kategóriába sorolás, köztisztaság fenntartása, fásítás, portalanítás) a helyi tanács végrehajtó bizottsága gondoskodik.

(3) A gyógyhely védőterületének határát a helyi tanács végrehajtó bizottsága "Gyógyhely, védőterület" táblával jelöli meg.

2. § (1) A gyógyhely éghajlatának és tájjellegének megóvása érdekében a gyógyhely területén nem tartható fenn olyan létesítmény és nem folytatható olyan tevékenység sem, amely az éghajlati viszonyokat és a tájjelleget hátrányosan befolyásolja, vagy a betegek nyugalmát, illetőleg gyógyulását zavarja.

(2) A gyógyhellyé nyilvánított településeken (településrészeken):

a) a bányatelepítéshez (korszerűsítéshez, bővítéshez), továbbá az ipari, a mezőgazdasági és a kommunális beruházásokhoz a Népjóléti Minisztérium szervezetében működő Országos Gyógyhelyi és Gyógyfürdőügyi Főigazgatóság (a továbbiakban: OGYFI) véleményét is ki kell kérni;

b) a gyógyhely határát és védőterületét feltüntető általános rendezési tervet az OGYFI-val is egyeztetni kell;

c) az OGYFI kezdeményezheti az éghajlati viszonyokat és a tájjelleget hátrányosan befolyásoló, valamint a betegek nyugalmát, illetőleg gyógyulását zavaró tevékenység megszüntetését.

(3)[5] Az erdő igénybevételére és az erdő művelési ág megváltoztatására az erdőre vonatkozó jogszabályok az irányadók.

3. § (1) A gyógyhellyé nyilvánítást a helyi tanács végrehajtó bizottsága határozattal kezdeményezi. A határozatban megjelöli a javaslat indokait és a gyógyhely határát, az esetleges védőterületet (az érintett ingatlan helyrajzi számának feltüntetésével, valamint az utak, utcák, terek megnevezésével).

(2)[6] A végrehajtó bizottság határozatához két példányban csatolni kell:

a) a "Törzskönyv a gyógyhelyekről" elnevezésű nyomtatványt, valamint az abban felsorolt iratokat,

b)[7] a megyei (fővárosi) állami közegészségügyi-járványügyi felügyelőség véleményét arról, hogy az engedélyezés közegészségügyi feltételei fennállnak,

c) az Országos Meteorológiai Szolgálat éghajlati szakvéleményét,

d) a gyógyhelynek javasolt területen érvényesülő gyógytényezők, illetőleg a gyógyeredmények elbírálásához szükséges orvosi vizsgálatok iratait. Az orvosi vizsgálatokat az OGYFI által előzetesen kijelölt vagy jóváhagyott egészségügyi intézmény végzi.

(3)[8] A helyi tanács végrehajtó bizottsága határozatát - az összes irattal együtt - a megyei (fővárosi) tanács végrehajtó bizottsága terjeszti fel a népjóléti miniszterhez. A megyei (fővárosi) tanács végrehajtó bizottsága a javaslatot csak akkor továbbítja, ha azt megalapozottnak tartja.

4. § (1) A gyógyhellyé minősítés a település egymással területileg össze nem függő részeire is történhet.

(2) A gyógyhelyet érintő erdők, fásítások védelmi rendeltetésének megállapítására, valamint az erdőgazdálkodás módjára külön jogszabályok az irányadók.

A gyógyfürdőintézmények

5. § (1) Gyógyfürdőintézmény: a gyógyfürdő, a gyógyfürdőkórház, mozgásszervi betegeket ellátó nappali kórház, az éghajlati gyógyintézet, a szanatórium, a gyógyüdülő, a gyógyvízivó-csarnok, a gyógybarlang, a gyógyszálló, a gyógyüdülőszálló.

(2) A gyógyfürdő egyéb (strand, uszoda, tisztasági) fürdőrészleggel együtt is üzemeltethető.

6. § (1) A gyógyfürdőintézményt külföldi részvétellel működő gazdasági társulás is létesíthet és fenntarthat.

(2) Gyógyfürdőintézmény létesítése vagy átalakítása esetén a beruházási program, illetve a kivitelezési tervdokumentáció elkészítése során be kell szerezni az OGYFI véleményét is.

(3) A gyógyfürdőintézmény létesítésénél vagy átalakításánál biztosítani kell az OGYFI által előírt gyógyászati és orvostechnikai feltételeket. Ennek megtörténtét az OGYFI ellenőrzi.

7. § (1) A gyógyfürdőintézményben a fenntartó, kezelő (a továbbiakban: fenntartó) biztosítja a gyógyító tevékenység személyi és tárgyi feltételeit, továbbá a működési költségeket.

(2)[9][10] -(5)

8. § (1) Az állami egészségügyi szolgálat keretébe nem tartozó gyógyfürdőintézményekben folyó megelőző, gyógyító és rehabilitációs tevékenység országos felügyeletét az OGYFI látja el. Ez a rendelkezés nem vonatkozik a fegyveres erők, fegyveres testületek és rendészeti szervek tevékenységére.

(2)[11] A Szakszervezetek Országos Tanácsa által fenntartott gyógyfürdőintézmények tekintetében az OGYFI a felügyeleti jogokat a Szakszervezetek Országos Tanácsával együttműködve gyakorolja.

9. § (1)[12] Ha a gyógyfürdőintézményt tanácsi szerv létesíti vagy tartja fenn, a tervezéshez, a létesítéshez, az átalakításhoz és a megszüntetéshez szükséges egyetértés iránti kérelmet a megyei (fővárosi) tanács végrehajtó bizottsága útján kell benyújtani.

(2) A kérelemhez két példányban csatolni kell:

a) az intézmény jellege szerinti "Törzskönyv a gyógyfürdőintézményekről" elnevezésű nyomtatványt, valamint az abban felsorolt iratokat,

b)[13] a megyei (fővárosi) közegészségügyi-járványügyi felügyelőség véleményét,

c) a vízügyi hatóság szakhatósági állásfoglalását,

d)[14] gyógybarlang esetén a Környezetvédelmi és Területfejlesztési Minisztérium (KTM) területileg illetékes felügyelősége, valamint a Központi Földtani Hivatal véleményét,

e) az Országos Meteorológiai Szolgálat éghajlati szakvéleményét.

(3) A kérelmet a megyei (fővárosi) tanács végrehajtó bizottsága a vízügyi hatóság és - mikroklimatikai kérdésekben - az Országos Meteorológiai Szolgálat meghallgatásával véleményezi, majd az iratokat a véleményét tartalmazó határozattal együtt felterjeszti az OGYFI-hoz.

10. § Ha nem tanácsi szerv a fenntartó, a gyógyfürdőintézmény létesítéséhez, átalakításához, megszüntetéséhez szükséges egyetértés iránti kérelmet közvetlenül az OGYFI-hoz kell benyújtani a 9. § (2) bekezdésében megjelölt iratok csatolásával. Ebben az esetben a 9. § (3) bekezdésében megjelölt iratokat az OGYFI szerzi be.

11. § (1) A gyógyfürdőintézmény megnevezését és gyógyászati célú használatba vételét az OGYFI - gyógybarlang esetében a KTM-mel egyetértésben - engedélyezi. A gyógyszálló és a gyógyüdülőszálló megnevezését az OGYFI ai Ipari és Kereskedelmi Minisztériummal egyetértésben engedélyezi.

(2) Tisztasági vagy üdülőfürdő gyógyfürdővé nyilvánítása esetén a megnevezést és a gyógyászati célú használatba vételt - a Környezetvédelmi és Vízgazdálkodási Minisztériummal egyetértésben - az OGYFI engedélyezi.

(3) A gyógyászati célú használatba vétel engedélyezése nem helyettesíti az építésügyi hatóság építési, illetőleg használatbavételi engedélyét.

(4) Az OGYFI a gyógyfürdőintézményeket országos, körzeti vagy helyi jellegűnek minősíti.

(5) A Szakszervezetek Országos Tanácsa által fenntartott gyógyfürdőintézményeket érintő intézkedéseket az OGYFI a SZOT Üdülési és Szanatóriumi Főigazgatóságával egyetértésben teszi meg.

12. § Ha a gyógyfürdőintézmény nem rendelkezik a megnevezés és a használatbavétel engedélyezéséhez megkívánt valamennyi feltétellel, de a betegellátás érdekei az engedély megadását indokolják, az OGYFI az engedélyt feltételek hiányában is megadhatja, de további intézkedéseket írhat elő.

Természetes gyógytényezők, az ásvány- és gyógyvíz, gyógyiszap, valamint gyógyforrástermék

13. § (1) Hévíz az a természetben előforduló (forrásból vagy fúrt kútból nyert) víz, amelynek hőmérséklete a kifolyásnál 30 °C-nál magasabb.

(2) Külső alkalmazás szempontjából ásványvíz az a természetben előforduló (forrásból vagy fúrt kútból nyert) víz, amely természetes állapotában literenként legalább 1 gramm oldott sót, vagy az e rendelet mellékletében meghatározott mennyiségben egyéb anyagot tartalmaz.

(3)[15] Belső alkalmazás szempontjából ásványvíz az a felszín alól származó, természetes állapotában egészségre ártalmatlan víz, amely az emberi szervezet biológiai vízigényének kielégítésére vagy pótlására szolgál. Ez az ásványvíz elismert ásványvízzé akkor minősíthető, ha megfelel a külön jogszabály erre vonatkozó előírásainak. A palackozott ásványvízre a külön jogszabály rendelkezései az irányadók.

(4) Gyógyvíz az olyan ásványvíz, amelynek bizonyított gyógyhatása van.

14. § (1) Ha az ásványvizet és a gyógyvíznek vélelmezhető ásványvizet, iszapot, forrásterméket szolgáltató forrást vagy kutat tanácsi szerv tartja fenn, az elismert ásvány-, illetőleg gyógyvízként, gyógyiszapként, gyógyforrástermékként való megnevezés iránti kérelmet a megyei (fővárosi) tanács végrehajtó bizottsága egészségügyi feladatot ellátó szakigazgatási szerve útján az OGYFI-hoz kell benyújtani.

(2) A kérelemhez két példányban csatolni kell:

a) a "Törzskönyv az elismert ásvány-, illetőleg gyógyvizekről" elnevezésű vagy a "Törzskönyv az elismert gyógyiszapokról, illetőleg gyógyforrástermékekről" elnevezésű nyomtatványt, valamint az abban megjelölt iratokat,

b) a megyei (fővárosi) közegészségügyi-járványügyi felügyelőség véleményét,

c) gyógyvíz esetében a gyógyhatás elbírálásához szükséges orvosi vizsgálatok iratait. Az orvosi vizsgálatokat az OGYFI által előzetesen kijelölt, illetőleg jóváhagyott egészségügyi intézmény végzi.

15. § Ha az ásványvizet és a gyógyvíznek vélelmezhető ásványvizet, iszapot, forrásterméket szolgáltató forrást vagy kutat nem tanácsi szerv tartja fenn, a 14. §-ban előírt - engedélyezési - eljárást a fenntartó közvetlenül az OGYFI-nál kezdeményezi.

16. §[16] Az elismert ásvány-, illetőleg gyógyvíz kitermelésére, a víz esetleges kezelésére (pl. szénsavval való telítés, vastalanítás), a felesleges és használt víz elvezetésére irányuló kérelmet a területileg illetékes vízügyi hatósághoz kell benyújtani. A kérelemhez csatolni kell a megyei (fővárosi) közegészségügyi-járványügyi felügyelőség véleményét.

17. §[17] Az elismert gyógyvíz palackozására, csomagolására, belföldön történő forgalomba hozatalára, továbbá az elismert gyógyiszap, gyógyforrrástermék kitermelésére, kezelésére, csomagolására, belföldön történő forgalomba hozatalára irányuló kérelmet a helyi tanács egészségügyi feladatot ellátó szakigazgatási szerve útján kell a megyei (fővárosi) egészségügyi feladatot ellátó szakigazgatási szervhez terjeszteni. A kérelemhez csatolni kell:

a) a megnevezést engedélyező okiratot vagy annak hiteles másolatát,

b) a kérelmező működési engedélyét,

c) a palackozás technológiai leírását,

d) a területileg illetékes közegészségügyi-járványügyi felügyelőség hozzájárulását.

18. §[18][19] A gyógyvíz palackozására szolgáló üzemet üzembe helyezés előtt közegészségügyi szempontból a megyei (fővárosi) állami közegészségügyi-járványügyi felügyelőség vizsgálja meg.

19. § Külföldi ásvány-, illetőleg gyógyvíz behozatalának és forgalomba hozatalának engedélyezéséhez az importálónak az OGYFI előzetes véleményét is be kell szereznie.

20. §[20] Az elismert ásvány-, illetőleg gyógyvíz, továbbá a gyógyászati célú hévíz gyógyászati célra történő felhasználását az OGYFI a Központi Földtani Hivatallal egyetértésben kezdeményezheti. Elismert gyógyvíz más célra tartósan csak az OGYFI engedélyével használható fel. A más célra felhasználás iránti kérelmet a 15. §-ban meghatározott módon kell az OGYFI-hoz felterjeszteni.

21. § Az OGYFI a gyógyfürdőintézményekkel, valamint az ásványvizek feltárásával, hasznosításával kapcsolatban kiadott engedélyét, illetve hozzájárulását visszavonhatja, vagy ennek további fenntartását egészségügyi érdekből szükséges intézkedések megtételéhez kötheti, ha az engedélyezés feltételei már nem állnak fenn.

Gyógy-idegenforgalom

22. § Az OGYFI végzi a gyógy-idegenforgalommal foglalkozó intézmények és szervek egészségügyi vonatkozású tevékenységének szakmai felügyeletét és ellenőrzését. Szakmai segítséget nyújt gyógy-idegenforgalmi szerződések kötéséhez és a gyógy-idegenforgalmi propaganda tevékenységhez.

23. § Az OGYFI kezdeményezi a gyógyfürdőintézményeknek és az állami egészségügyi szolgálat intézményeinek együttműködését a gyógy-idegenforgalom fejlesztése érdekében.

Záró rendelkezések

24. § (1) Az OGYFI a gyógyfürdőintézményekről, az egészségügyi szolgáltatást is nyújtó közfürdőkről, a gyógyhelyekről, az elismert ásvány- és gyógyvizekről, a gyógyiszapokról és gyógyforrástermékekről országos törzskönyvet vezet.

(2)[21] A törzskönyvi adatokban bekövetkezett változásokat gyógyhely esetében a területileg illetékes, a községi, nagyközségi szakigazgatási szerv, a városi, a fővárosi kerületi tanács végrehajtó bizottságának egészségügyi feladatot ellátó szakigazgatási szerve, illetőleg a megyei városi hivatal, a gyógyfürdőintézmények, elismert ásvány-, illetőleg gyógyvizek, gyógyiszapok és gyógyforrástermékek esetében a fenntartó köteles az év december hó 15. napjáig az OGYFI-nak bejelenteni.

(3) A gyógyhelyre, a gyógyfürdőintézményre, az egészségügyi szolgáltatást is nyújtó közfürdőre, az elismert ásvány- és gyógyvízre, gyógyiszapra és gyógyforrástermékre vonatkozó adatszolgáltatás rendjét a népjóléti miniszter állapítja meg.

25. §[22] Az ásvány- és gyógyvizekről, a gyógyiszapokról, a gyógyforrástermékekről a fenntartónak legalább ötévenként - a Fodor József Országos Közegészségügyi Központ - Országos Közegészségügyi Intézet által végzett - vegyelemzést kell készíttetnie, és az OGYFI-nak meg kell küldeni.

26. § (1) Ez a rendelet 1986. év szeptember hó 1. napján lép hatályba; rendelkezéseit a folyamatban levő ügyekben is alkalmazni kell. A gyógyfürdő- és üdülésügy, valamint az ásvány- és gyógyvizek feltárása és hasznosítása egyes kérdéseinek rendezéséről szóló 11/1965. (VII. 11.) Korm. rendelet végrehajtásáról szóló 4/1966. (VII. 6.) EüM rendelet, valamint az azt módosító 14/1970. (XII. 20.) EüM, a 3/1976. (II. 26.) EüM, valamint az 5/1979. (VI. 4.) EüM rendelet hatályát veszti.

(2) A gyógyhely megnevezés használatára adott engedélyt, annak módosítását, visszavonását a "Népjóléti Közlöny", az "Ipari és Kereskedelmi Értesítő" és a "Belügyi Közlöny", a gyógyfürdőintézmény, az elismert ásvány- és gyógyvíz, gyógyiszap és gyógyforrástermék megnevezés használatára kiadott engedélyeket, azok módosítását vagy visszavonását a "Népjóléti Közlöny", a "Belügyi Közlöny", az "Ipari és Kereskedelmi Értesítő" és a "Környezetvédelmi és Vízgazdálkodási Értesítő" című hivatalos lapban közzé kell tenni.

Melléklet a 7/1986. (VIII. 10.) EüM rendelethez

Az ásványvizek minősítő követelményei

Szabad szénsav, CO2legalább1000 mg
Lithiumion, Li+legalább1 mg
Stronciumion, Sr2+legalább10 mg
Báriumion, Ba2+legalább5 mg
Vasion, Fe2+, ha CO2 több mint 1000 mglegalább10 mg
Vasion, Fe2+, ha CO2 kevesebb mint 1000 mglegalább20 mg
Alumíniumion, Al3+legalább20 mg
Mangánion, Mn2+legalább10 mg
Bromidion, Br-legalább5 mg
Jodidion, J-legalább1 mg
Fluoridion, F-legalább2 mg
Hidrogénarzenát-ion, HaSO42-legalább1,3 mg
Hidrogénfoszfát-ion, HPO42-legalább1 mg
Szulfid vagy titrálható kén, S2-legalább1 mg
Metaborsav, HBP2legalább5 mg
Metakovasav, H2SiO3legalább50 mg
Rádiumemanáció, Rnlegalább37 Bq
Rádiumion, Ra2-legalább10-9 g

Lábjegyzetek:

[1] A 62/1984. (XII. 19.) MT rendeletet a 88/1990. (IV. 13.) MT rendelet hatályon kívül helyezte.

[2] A SZOT megszűnt.

[3] A 62/1984. (XII. 19.) MT rendeletet a 88/1990. (IV. 13.) MT rendelet hatályon kívül helyezte.

[4] Lásd az 1990. évi LXXXIII. törvény 2. és 3. §-át, valamint a helyi önkormányzatokról szóló 1990. évi LXV. törvényt.

[5] Lásd az 1996. évi LIV. törvényt.

[6] Lásd az 1990. évi LXXXIII. törvény 2. és 3. §-át, valamint a helyi önkormányzatokról szóló 1990. évi LXV. törvényt.

[7] Lásd az 1991. évi XI. törvény 15. §-ának (3) bekezdését.

[8] Lásd az 1990. évi LXXXIII. törvény 2. és 3. §-át, valamint a helyi önkormányzatokról szóló 1990. évi LXV. törvényt.

[9] A 7. § (2)-(5) bekezdését a 37/1996. (X. 18.) NM rendelet 12. §-ának (2) bekezdése hatályon kívül helyezte.

[10] A 7/1986. (VIII. 10.) EüM rendelet 7. § 2-5. bekezdése a 37/1996. (X. 18.) NM rendelet 12. § 2. bekezdésének megfelelően módosított szöveg

[11] A SZOT megszűnt.

[12] Lásd az 1990. évi LXXXIII. törvény 2. és 3. §-át, valamint a helyi önkormányzatokról szóló 1990. évi LXV. törvényt.

[13] Lásd az 1991. évi XI. törvény 15. §-ának (3) bekezdését.

[14] Lásd a 132/1993. (IX. 29.) Korm. rendelet 8. § (1) bekezdését.

[15] A 7/1986. (VIII. 10.) EüM rendelet 13. § 3. bekezdése a 97/1999. (XI. 18.) FVM-EüM-GM együttes rendelet 17. § 4. bekezdésének megfelelően módosított szöveg

[16] Lásd az 1991. évi XI. törvény 15. §-ának (3) bekezdését.

[17] A 7/1986. (VIII. 10.) EüM rendelet 17. §-a a 97/1999. (XI. 18.) FVM-EüM-GM együttes rendelet 17. § 5. bekezdés b) pontjának megfelelően módosított szöveg

[18] Lásd az 1991. évi XI. törvény 15. §-ának (3) bekezdését.

[19] A 7/1986. (VIII. 10.) EüM rendelet 18. §-a a 97/1999. (XI. 18.) FVM-EüM-GM együttes rendelet 17. § 5. bekezdés b) pontjának megfelelően módosított szöveg

[20] Lásd a 132/1993. (IX. 29.) Korm. rendelet 8. §-ának (1) bekezdését.

[21] Lásd az 1990. évi LXXXIII. törvény 2. és 3. §-át, valamint a helyi önkormányzatokról szóló 1990. évi LXV. törvényt.

[22] A 7/1986. (VIII. 10.) EüM rendelet 25. §-a a 6/1999. (IV. 2.) EüM rendelet 6. §-ának megfelelően módosított szöveg

Tartalomjegyzék