11/2001. (IV. 24.) MeHVM rendelet

az informatikai, távközlés-fejlesztési és frekvenciagazdálkodási célelőirányzat felhasználásának és kezelésének szabályairól[1]

A Magyar Köztársaság informatikai és hírközlési politikájának megvalósítása érdekében, a mindenkori éves központi költségvetésben meghatározott informatikai, távközlési-fejlesztési és frekvenciagazdálkodási feladatok fejezeti kezelésű előirányzat egységes szemléletű felhasználása és ellenőrzése céljából - figyelemmel az államháztartásról szóló 1992. évi XXXVIII. törvény (a továbbiakban: Áht.) 24. §-ának (4) és (5) bekezdésében, valamint az informatikai és hírközlési miniszter feladat- és hatásköréről szóló 141/2002. (VI. 28.) Korm. rendeletben (a továbbiakban: Stat.r.) foglaltakra is - a Magyar Köztársaság 1996. évi költségvetéséről szóló 1995. évi CXXI. törvény 69. §-ának (1) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, a pénzügyminiszterrel egyetértésben, a következőket rendelem el:[2]

ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK

A célelőirányzat kezelése, forrása és felhasználása

1. §

(1)[3] Az informatikai, távközlés-fejlesztési és frekvenciagazdálkodási feladatok fejezeti kezelésű előirányzatot (e rendelet alkalmazásában: Célelőirányzat) az informatikai és hírközlési miniszter (a továbbiakban: miniszter) kezeli.

(2)[4]

(3)[5]

(4)[6] A miniszter a koncessziós szerződések alapján a kötelezettek által fizetendő egyszeri és éves koncessziós díjak beszedéséhez szükséges számlák kibocsátásával és kezelésével (ideértve az ÁFA kötelezettség teljesítését is) a Nemzeti Hírközlési Hatóságot bízza meg.

2. §

(1) A célelőirányzat eredeti kiadási, bevételi és támogatási előirányzatát a Magyar Köztársaság költségvétéséről szóló törvény határozza meg.

(2) Az (1) bekezdésben foglaltakon túl a célelőirányzat bevételeit képezik:

a)[7] a bel- és külföldi gazdálkodó szervezetek és természetes személyek által, valamint külföldi segélyalapokból és kormánysegélyből a célelőirányzat javára teljesített önkéntes befizetések,

b) jogszabályban meghatározott befizetések,

c) egyéb bevételek.

(3) A célelőirányzat pénzügyi műveleteinek lebonyolítására a Magyar Államkincstár előirányzat-felhasználási keretszámlát vezet.

(4) A célelőirányzatból kell finanszírozni a célelőirányzat működtetésével, kezelésével, felhasználásával, nyilvántartásának egyes tárgyi és személyi feltételeivel és ellenőrzésével kapcsolatos költségeket is.

3. §[8]

3/A. §[9]

A célelőirányzat felhasználásának általános céljai

4. §[10]

4/A. §[11]

A TÁMOGATÁSOK ODAÍTÉLÉSÉNEK SZABÁLYAI[12]

A támogatásban részesíthetők és közreműködők köre[13]

5. §[14]

(1)[15] Támogatás - a (2) bekezdésben foglaltak kivételével - természetes személyeknek, valamint szervezeteknek nyújtható.

(2)[16] Nem nyújtható támogatás a 3/A. § (1) bekezdésének t) pontjában meghatározott támogatás kivételével:

a) csőd-, felszámolási vagy végelszámolási eljárás alatt álló szervezetnek;

b)[17] azon személy vagy szervezet részére, aki vagy amely a pályázat, illetve támogatási igény benyújtását megelőző három naptári éven belül a Magyar Köztársaság államháztartásának alrendszereiből, illetőleg az e rendelettel szabályozott célelőirányzatból juttatott támogatással összefüggésben a támogatási szerződésben vállalt kötelezettségének nem, vagy csak részben tett eleget;

c)[18] azon személy vagy szervezet részére, akinek vagy amelynek a magyar hatóságok felé 60 napot meghaladó, esedékessé vált és meg nem fizetett adó- vagy adók módjára behajtható köztartozása van, kivéve, ha annak megfizetésére fizetési könnyítést (halasztást, részletfizetést) kapott;

d)[19] azon szervezet mint foglalkoztató részére, amellyel szemben a magyar hatóságok a kérelem Benyújtását megelőző egy éven belül jogerősen munkaügyi vagy munkabiztonsági bírságot szabtak ki;

e)[20] azon személy vagy szervezet részére, aki vagy amely olyan tevékenységhez kéri a támogatást, amelyre a szükséges hatósági engedéllyel nem rendelkezik, illetve a Eht.-ben előírt bejelentési kötelezettségének nem tett eleget.

(3)[21] Az adott támogatásoknál a támogatásban részesíthető személyek és szervezetek körét az (1)-(2) bekezdésben meghatározott keretek között a miniszter állapítja meg.

(4)[22] Több szervezet, illetve személy együttesen is részesíthető támogatásban, feltéve, hogy mindegyikük megfelel az (1)-(3) bekezdésben foglalt feltételeknek. Ilyen esetben valamennyiüket az írásbeli megállapodásukban felhatalmazott személy vagy szervezet képviseli.

(5)[23] A miniszter a támogatási eljárás egyes részfeladatainak végrehajtására közreműködő szervezetként - külön szerződésben foglalt feltételek szerint - a Nemzeti Hírközlési Hatóságot, a Vállalkozói Támogatásközvetítő Zrt.-t, a Magyar Államkincstárat, a Magyar Posta Rt.-t, a Nemzetközi Technológiai Kht.-t, a Nemzeti Kollégiumi Közalapítványt, a Magyarországi Cigányokért Közalapítványt, a TEMPUS Közalapítványt, valamint az esetenként felkért egyéb szervezeteket (a továbbiakban együtt: közreműködő szervezet) veszi igénybe.

(6)[24] A közreműködő szervezet nem lehet kedvezményezett abban az eljárásban, amelyben közreműködik.

(7)[25] A 3/A. § (1) bekezdésének t) pontjában meghatározott támogatás nyújtása során a külön jogszabályban* meghatározott rendelkezéseket kell alkalmazni.[26]

A pályáztatás szabályai

6. §

(1)[27] A Célelőirányzatból támogatás - a 15. § (4) bekezdésben meghatározottak kivételével - pályázati úton nyújtható.

(2)[28]

(3) A rendeletben meghatározott különböző célokra egyidejűleg több pályázati eljárás is folytatható.

(4)[29] Egy pályázó-ha a pályázati felhívás lehetővé teszi, az abban foglalt feltételek szerint - több pályázatot is benyújthat, de egy pályázatban csak egy támogatási jogcím szerepelhet.

(5)[30] A miniszter határidő nélküli, folyamatosan benyújtható pályázatot is kiírhat.

7. §

(1)[31] A pályázati felhívásokat a Magyar Közlöny mellékleteként megjelenő Hivatalos Értesítőben, legalább egy országos terjesztésű napilapban, valamint az informatikáért, illetve az elektronikus hírközlésért felelős miniszter által vezetett minisztérium (a továbbiakban: minisztérium) honlapján közzé kell tenni.

(2) A pályázati felhívásnak, illetve a pályázati útmutatónak tartalmaznia kell a támogatási célt és az ennek megvalósítását szolgáló jogcíméket, a támogatás elnyerésének feltételeit, az elbírálási szempontokat, az eljárási szabályokat, az éves szinten felhasználható támogatás összegét, a támogatás folyósítására megkötendő szerződés követelményrendszerét, valamint a pályázat benyújtására előírt határidőt, a pályázat tartalmi és formai követelményeit, a benyújtandó okiratokat és dokumentumokat, adatlapokat és nyilatkozatokat.

(3)[32] A miniszter kivételesen indokolt esetben - legalább 5 nappal a határidő lejárta előtt - a pályázat beadási határidejét meghosszabbíthatja, illetve - a pályázók érdekeinek sérelme nélkül - a pályázati felhívásban, illetve a pályázati útmutatóban meghatározott feltételeket módosíthatja.

(4)[33]

(5)[34] A minisztérium a közreműködő szervezet részére a támogatandó célok és az egyes részfeladatok végrehajtására támogatási keretet különít el (a továbbiakban: keretszerződéses támogatási forma). A támogatási keret felhasználásáról, a támogatás folyósításának feltételeiről, a támogatási kerettel való elszámolás módjáról, a nem szerződésszerű teljesítés esetén alkalmazandó jogkövetkezményekről, a közreműködő szervezetnél a részfeladatok végrehajtásával kapcsolatosan felmerülő elismerhető költségek köréről, ezek éves legnagyobb mértékéről, megtérítésének módjáról - az államháztartás működési rendjéről szóló 217/1998. (XII. 30.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Ámr.) és e rendelet előírásaival összhangban - külön támogatási keretszerződésben kell rendelkezni.

(6)[35] A minisztérium a 3/A. § (2) bekezdésében meghatározott szervezettel a 7. § (5) bekezdésében meghatározott támogatási keretszerződést köt.

(7)[36] Több pályázó együttesen is benyújthat pályázatot. Az ilyen pályázat esetén meg kell jelölni, hogy egymás közötti megállapodás alapján mely pályázó jogosult képviseletre.

(8)[37] Amennyiben az elbírált pályázatok a pályázati felhívásban meghatározott támogatási keretet nem merítik ki, illetve amennyiben a nyertes pályázóval támogatási szerződés nem jön létre, az adott pályázati eljárás során fel nem használt támogatás újraelosztásáról illetve a pénzösszeg más, e rendeletben meghatározott célú félhasználásáról a miniszter dönt.

(9)[38] Ha a beérkezett és az elbírálás során támogatásra érdemesnek minősülő pályázatok nagy száma azt indokolja, a miniszter a pályázati kiírásban meghatározott támogatási keret összegét felemelheti.

A pályázat tartalmi követelményei

8. §

(1) A pályázatnak tartalmaznia kell:

a)[39] a pályázó azonosító adatait, valamint - szervezet esetében - a nyilvántartásba vételét igazoló okirat 30 napnál nem régebbi hiteles másolatát és a képviseleti jogosultság igazolását;

b)[40] a támogatási jogcím megnevezését, a támogatandó program (projekt) célját, megvalósítási helyét és időtartamát, a program (projekt) összköltségét és költségtervét, az igényelt támogatás összegét és felhasználásának tervezett ütemét, a megvalósítás rövid program indokolását és részletes leírását;

c) támogatás igénylése esetén általános forgalmi adót is tartalmazó összköltségét,

d) a saját forrás rendelkezésre állásának formáját és összegét,

e)[41]

f)[42] a pályázati felhívásban, illetve pályázati útmutatóban megjelölt egyéb adatokat, információkat;

g) jogszabályok alapján igényelt, kapott egyéb támogatások (ideértve a területfejlesztési tanácsok rendelkezési jogkörében eldöntött támogatásokat is), valamint az államközi szerződés alapján külföldi segélyekből kapott támogatások összegét,

h) az Országgyűlés, a Kormány, a miniszter, illetve költségvetési szerv által alapított és támogatott alapítványtól, közalapítványtól, köztestülettől, közhasznú társaságtól a pályázatban szereplő programhoz, projekthez igényelt, illetve kapott hozzájárulás összegét és formáját, e szervezetenként felsorolva.

(2) A pályázó külön írásbeli nyilatkozatot köteles csatolni:

a) a pályázatban foglalt adatok, információk és dokumentumok teljeskörűségéről, valódiságáról és hitelességéről, a saját források meglétéről;

b) a pályázat tárgyának megvalósításához más költségvetési előirányzatból igényelt vagy elnyert támogatásokról, az egyéb forrásból származó hozzájárulás mértékét, ezek rendelkezésre bocsátására vonatkozó ígérvényeket,

c) annak tudomásulvételéről, hogy a támogatás kedvezményezettjének megnevezése, a támogatás tárgya, a támogatás összege, a támogatott program (projekt) megvalósítási helye e rendeletben szabályozott módon nyilvánosságra hozhatók;

d) arról a hozzájárulásról, hogy a pályázat megvalósulásának szabályszerűségét, a támogatás rendeltetésszerű felhasználását a jogszabályban meghatározott szervek ellenőrizzék.

(3)[43] A pályázathoz csatolni kell

a) együttes pályázat esetén az erre, valamint a képviseletre vonatkozó megállapodást, továbbá

b) minden olyan egyéb dokumentumot, amely a program (projekt) szükségességét támasztja alá.

9. §

(1) A pályázatot a pályázati felhívásban megjelölt címzetthez a felhívásban megjelölt módon, szöveges indoklással, egy eredeti és a felhívásban meghatározott számú másolati példányban kell benyújtani.

(2)[44] A pályázatok hiányos benyújtása esetén - amennyiben a pályázati felhívás, illetve a pályázati útmutatóban lehetővé teszi - a Kormánybiztosság vagy a közreműködő szervezet a pályázót egy alkalommal hiánypótlásra hívja fel. A hiánypótlásra biztosított határidő elmulasztása a pályázónak a pályázat elbírálásából való kizárását eredményezi.

(3) A vissza nem térítendő támogatás igénybevételével beszerzett tárgyi eszközök kizárólag a támogatási szerződésben meghatározott céloknak megfelelően hasznosíthatók.

10. §[45]

11. §[46]

A pályázati díj mértéke

12. §

(1)[47] A pályázónak a pályázat benyújtásakor egyszeri pályázati díjat kell fizetnie, melynek mértékét a pályázati felhívás, illetve a pályázati útmutató tartalmazza.

(2)[48] A pályázati díjat átutalással kell teljesíteni, a Magyar Államkincstár által vezetett - a pályázati felhívásban, illetve a pályázati útmutatóban megjelölt - számlára. A pályázati díj befizetését igazoló okiratot a pályázat eredeti példányához csatolni kell.

(3) A pályázat elutasítása esetén a pályázati díjat a Kormánybiztosság az elbírálástól számított 60 napon belül köteles visszautalni, kivéve, ha a pályázó önhibájából hiúsul meg a pályázat

(4)[49] Nem kell pályázati díjat fizetni, ha a pályázatok feldolgozási költségeinek fedezésére regisztrációs díjat kell fizetni. A regisztrációs díj mértékét a pályázati felhívás, illetve a pályázati útmutató tartalmazza. A regisztrációs díj a pályázó számára nem fizethető vissza.

A pályázat elbírálása

13. §

(1)[50] A beérkezett pályázatokat - a jogszabályban, valamint a pályázati felhívásban, illetve a pályázati útmutatóban meghatározott formai és tartalmi feltételek meglétének ellenőrzését követően - a pályázati bíráló bizottság (a továbbiakban: bizottság) részére döntési javaslat megtétele céljából a minisztérium vagy a közreműködő szervezet készíti elő.

(2)[51] A minisztérium vagy a közreműködő szervezet a beérkezett pályázatokat a pályázat benyújtásától számított 30 napon belül köteles a bizottság elnöke részére eljuttatni. A bizottság a pályázatokkal kapcsolatos szakmai álláspontját és döntési javaslatát a pályázat beadási határidejétől számított 60 napon belül a pályázati felhívásban, illetve a pályázati útmutatóban megjelölt elbírálási szempontok alapján alakítja ki.

(3)[52] A folyamatosan beadható pályázatokat a beadásokat követő 120 napon belül kell elbírálni, a pályázati felhívásban, illetve a pályázati útmutatóban foglalt bírálati rendnek megfelelően.

(4)[53] A bizottság legalább három, legfeljebb kilenc főből áll. A bizottság tagjait a miniszter jelöli ki. A bizottság egy tagját a pénzügyminiszter jelöli ki. A bizottság tagjai közül elnököt választ. A bizottság ügyrendjét maga állapítja meg.

(5)[54] A bizottságnak a döntési javaslat megtételének részeként a pályázatok értékelését és az értékelés legfontosabb szempontjait tartalmazó; jegyzőkönyvet kell készíteni.

(6)[55] A pályázatokról, illetve a támogatás összegéről a bizottság javaslata alapján - annak előterjesztésétől számított 15 napon belül - a miniszter dönt. A miniszter döntése nem minősül közigazgatási határozatnak.

(7)[56] Az elbírálás eredményéről a pályázókat a döntés meghozatalától számítolt 15 napon belül értesíteni kell. A támogatási szerződés megkötéséhez szükséges dokumentumok benyújtására a nyertes pályázó számára 30 nap áll rendelkezésre. További 30 napon belül a támogatásban részesülőkkel szerződést kell kötni

A szerződéskötés

14. §

(1)[57] A Célelőirányzat felhasználása érdekében a miniszter vagy nevében az általa megbízott szervezet szerződést - támogatás esetén támogatási szerződést - köt.

(2)[58] A támogatási szerződésnek - a támogatás nyújtás feltételeitől függően, a (4) bekezdésben foglalt szerződés kivételével - tartalmaznia kell:

a) a felek megnevezését és aláírását, a szerződés keltét;

b) a támogatás összegét, a támogatott program vagy projekt támogatásának jogcímét; a felhasználás feltételeit és követelményeit;

c) a támogatás folyósításának módját, a kölcsönös teljesítések tárgyi és pénzügyi ütemezését;

d) az ellenőrzési jogosultság és az államháztartás működési rendjéről szóló 217/1998. (XII. 5.) Korm. rendelet 87. § (5)-(10) bekezdéseiben meghatározott bejelentési kötelezettség elfogadását;

e) az arra való figyelemfelhívást, hogy az Áht. 13/B. §-ának feltételei szerint a támogatási döntés kedvezményezettje az árubeszerzési, építési beruházási és szolgáltatás-megrendelési célra juttatott támogatás felhasználása tekintetében köteles közbeszerzési eljárást lefolytatni;

f) a vállalt kötelezettségek nem teljesítése vagy hibás teljesítése esetére irányadó jogkövetkezményeket;

g) az elállás jogát és feltételeit;

h) a szerződésszerű teljesítést biztosító mellékkötelezettségeket;

i) a pályázati felhívásban megjelölt és az ajánlati kötöttség folytán a támogatási szerződés részévé váló egyéb feltételeket és rendelkezéseket;

j) a támogatási szerződésben meghatározott feladat teljesítésével és az elszámolással kapcsolatos kötelezettségeket és kellékeket;

k)

(3)[59] Amennyiben a támogatási döntés kedvezményezettjének mulasztásából vagy neki felróható egyéb okból a támogatási szerződés megkötésére a Kormánybiztosság vagy a közreműködő szervezet által a szerződéskötésre meghatározott megfelelő határidő határnapjától számított 30 napon belül nem kerül sor, a miniszter támogatási döntése hatályátveszti.

(4)[60] A 3/A. § (1) bekezdésének t) pontjában meghatározott támogatás esetén ráutaló magatartással létrejövő szerződésnek tekintendő az a szerződés, amely a külön jogszabályban* meghatározott jogosult és a miniszter között jön létre, ha a jogosult által a határidőben benyújtott támogatás iránti kérelem alapján az egyetemes szolgáltató a jogosult előfizető részére a támogatási összeggel csökkentett számlát első ízben kiküldi.[61]

A támogatások folyósítása

15. §

(1)[62] A támogatás folyósítása utólagosan, a teljesítés igazolása mellett, a támogatási döntés kedvezményezettje által benyújtott számlákon, és a kifizetést igazoló okiratokon alapuló elszámolás alapján történik.

(2)[63] A támogatás igénybevétele - ha törvény, kormányrendelet vagy a támogatási szerződés másképp nem rendelkezik - teljesítményarányosan és utófinanszírozás formájában történhet. Az utalványozáskor biztosítani kell a támogatási szerződés és a támogatás folyósításának (kifizetésének) összhangját, továbbá a kifizetés alapjául szolgáló teljesítést igazoló okiratokon, így különösen a számla vagy számlát helyettesítő bizonylat meglétét.

(3)[64] A támogatás természetben (eszköz, illetve szolgáltatás átadásával) történő nyújtása a támogatás folyósításának minősül.

(4)[65] A Célelőirányzat felhasználása általános céljainak a megvalósítása érdekében a miniszter egyedi döntéssel - a 3/A. §-ban és a 4. § e) pontjában említett feladatokon és célokon túlmenően - a következő feladatokhoz nyújthat támogatást:

a) a felsőoktatási intézmények és az akadémiai intézetek informatikai tárgyú kutatásai és fejlesztési programjai;

b) a nemzetközi kapcsolatok építése, fejlesztése;

c) a minisztériumi hírközlési és informatikai feladatok megalapozásához szükséges információs rendszer működtetése és fejlesztése;

d) az információs társadalom megvalósításához szükséges szakmai és intézményi háttér megerősítése, hírközlési és informatikai programok megvalósíthatósági tanulmányainak elkészíttetése, szakmapolitikai programok, szabályozási koncepciók és tervezetek kidolgozása és előkészítése.

(5)[66] A miniszter egyedi döntése alapján nyújtott támogatásra is kell támogatási szerződést kötni, és a támogatás folyósítására az ilyen döntés esetében is irányadóak a jelen § (1)-(3) bekezdésében foglalt rendelkezések.

16. §[67]

A támogatások ellenőrzési rendszere

17. §

(1)[68] A támogatási szerződésből eredő kötelezettségek szerződésszerű teljesítését, a rendeltetésszerű és a támogatási szerződésnek megfelelő forrásfelhasználást a Kormánybiztosság és az általa a támogatási szerződésben megjelölt közreműködő szervezet, továbbá jogszabályban erre feljogosított egyéb szervek ellenőrzik.

(2) A támogatási döntés kedvezményezettje köteles á támogatás forrásainak felhasználását ellenőrzés céljából elkülönítetten és naprakészen nyilvántartani, az ellenőrzésre feljogosított szervek megkeresésére az ellenőrzés lefolytatásához szükséges tájékoztatást megadni.

(3) Ellenőrzésre a támogatás folyósításakor (előzetes ellenőrzés), a támogatás felhasználása során folyamatba épített módon (közbenső ellenőrzés) és a támogatás folyósításának megszűnését követő öt naptári éven belül utólagosan is (utóellenőrzés) sor kerülhet.

(4) A Kormánybiztosság az Áht. 92. §-ában foglaltak szerinti beszámolójának mellékletét képezi az adott időszakban elbírált pályázatok alapján történt költségvetési kötelezettségvállalásokról szóló összefoglaló jelentés.

17/A. §[69]

A Célelőirányzat felhasználására, kezelésére, működtetésére és ellenőrzésére, továbbá a rendelet alapján nyújtott támogatásokra, a rendeletben nem szabályozott kérdésekben az Áht.-ben, az Ámr.-ben, az Európai Közösséget létrehozó Szerződés 87. cikkének (1) bekezdése szerinti állami támogatásokkal kapcsolatos eljárásról és a regionális térképről szóló kormányrendeletben, valamint az állami támogatásokra vonatkozó közösségi szabályokban foglaltak az irányadók.

Átmeneti és záró rendelkezések

18. §

(1) Ez a rendelet a kihirdetését követő 5. napon lép hatályba.

(2) E rendelet hatálybalépését megelőzően benyújtott, de el nem bírált pályázatokat a pályázati kiírás közzététele napján hatályos rendelet rendelkezései és a közzétett pályázati felhívás feltételei szerint kell elbírálni. Az odaítélt támogatásokat az e rendelettel szabályozott célelőirányzat terhére kell finanszírozni.

(3)[70]

Dr. Stumpf István s. k.,

a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter

Lábjegyzetek:

[1] Ahol a rendelet Miniszterelnöki Hivatalt vagy Miniszterelnöki Hivatal Informatikai Kormánybiztosságot említ, azon Informatikai és Hírközlési Minisztériumot, ahol Miniszterelnöki Hivatalt vezető minisztert vagy informatikai kormánybiztost említ, azon informatikai és hírközlési minisztert kell érteni.

[2] Megállapította a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet preambuluma. Hatályos 2003.04.24.

[3] Megállapította a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 1. § -a. Hatályos 2003.04.24.

[4] Hatályon kívül helyezte az 1/2002. (VIII. 30.) IHM rendelet 3. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2002.09.01.

[5] Hatályon kívül helyezte az 1/2002. (VIII. 30.) IHM rendelet 3. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2002.09.01.

[6] Módosította a 1/2004. (II. 26.) IHM rendelet 5. § (2) bekezdése. Hatályos 2004.03.05.

[7] Módosította a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 17. § (4) bekezdése b) pontja. Hatályos 2003.04.24.

[8] Hatályon kívül helyezte a 6/2008. (III. 7.) GKM rendelet 25. § (6) bekezdése d) pontja. Hatálytalan 2008.03.15.

[9] Hatályon kívül helyezte a 6/2008. (III. 7.) GKM rendelet 25. § (6) bekezdése d) pontja. Hatálytalan 2008.03.15.

[10] Hatályon kívül helyezte a 6/2008. (III. 7.) GKM rendelet 25. § (6) bekezdése d) pontja. Hatálytalan 2008.03.15.

[11] Hatályon kívül helyezte a 6/2008. (III. 7.) GKM rendelet 25. § (6) bekezdése d) pontja. Hatálytalan 2008.03.15.

[12] Módosította a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 5. § (1) bekezdése. Hatályos 2003.04.24.

[13] Módosította a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 5. § (1) bekezdése. Hatályos 2003.04.24.

[14] Megállapította az 5/2002. (XI. 22.) IHM rendelet 3. § -a. Hatályos 2002.12.01.

[15] Megállapította a 1/2004. (II. 26.) IHM rendelet 1. §-a. Hatályos 2004.03.05.

[16] Módosította a 30/2004. (XII. 6.) IHM rendelet 2. § (1) bekezdése. Hatályos 2004.12.14.

[17] Megállapította a 1/2004. (II. 26.) IHM rendelet 2. §-a. Hatályos 2004.03.05.

[18] Megállapította a 1/2004. (II. 26.) IHM rendelet 2. §-a. Hatályos 2004.03.05.

[19] Megállapította a 1/2004. (II. 26.) IHM rendelet 2. §-a. Hatályos 2004.03.05.

[20] Módosította a 1/2004. (II. 26.) IHM rendelet 5. § (2) bekezdése. Hatályos 2004.03.05. (A módosító jogszabály valószínűleg tévesen (1) bekezdés e) pontot említ.)

[21] Beiktatta a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 5. § (3) bekezdése. Hatályos 2003.04.24.

[22] Beiktatta a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 5. § (3) bekezdése. Hatályos 2003.04.24.

[23] Módosította a 94/2006. (XII. 27.) GKM rendelet 4. § (2) bekezdése. Hatályos 2007.01.01.

[24] Beiktatta a 1/2004. (II. 26.) IHM rendelet 3. §-a. Hatályos 2004.03.05.

[25] Beiktatta a 30/2004. (XII. 6.) IHM rendelet 2. § (2) bekezdése. Hatályos 2004.12.14.

[26] *A szociálisan rászorult előfizetők részére az egyetemes elektronikus hírközlési szolgáltatás igénybevételéhez nyújtható támogatásra vonatkozó szabályokról szóló 19/2004. (VI. 12.) IHM rendelet.

[27] Megállapította a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 6. § (1) bekezdése. Hatályos 2003.04.24.

[28] Hatályon kívül helyezte a 1/2004. (II. 26.) IHM rendelet 5. § (1) bekezdése. Hatálytalan 2004.03.05.

[29] Megállapította a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 6. § (2) bekezdése. Hatályos 2003.04.24.

[30] Megállapította a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 6. § (2) bekezdése. Hatályos 2003.04.24.

[31] Megállapította a 41/2008. (XII. 31.) KHEM rendelet 5. §-a. Hatályos 2009.01.01.

[32] Beiktatta a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 7. § (1) bekezdése. Hatályos 2003.04.24.

[33] Számozását módosította a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 7. § (1) bekezdése, majd hatályon kívül helyezte a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 17. § (3) bekezdése. Hatálytalan 2003.04.24.

[34] Beiktatta az 5/2002. (XI. 22.) IHM rendelet 4. § (2) bekezdése. Hatályos 2002.12.01.

[35] Beiktatta a 1/2004. (II. 26.) IHM rendelet 4. §-a. Hatályos 2004.03.05.

[36] Számozását módosította a 1/2004. (II. 26.) IHM rendelet 4. §-a. Hatályos 2004.03.05.

[37] Számozását módosította a 1/2004. (II. 26.) IHM rendelet 4. §-a. Hatályos 2004.03.05.

[38] Számozását módosította a 1/2004. (II. 26.) IHM rendelet 4. §-a. Hatályos 2004.03.05.

[39] Megállapította a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 8. § (1) bekezdése. Hatályos 2003.04.24.

[40] Megállapította a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 8. § (1) bekezdése. Hatályos 2003.04.24.

[41] Hatályon kívül helyezte a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 17. § (3) bekezdése. Hatálytalan 2003.04.24.

[42] Megállapította a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 8. § (2) bekezdése. Hatályos 2003.04.24.

[43] Megállapította a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 8. § (3) bekezdése. Hatályos 2003.04.24.

[44] Módosította a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 17. § (4) bekezdése f) pontja. Hatályos 2003.04.24.

[45] Hatályon kívül helyezte a 6/2008. (III. 7.) GKM rendelet 25. § (6) bekezdése d) pontja. Hatálytalan 2008.03.15. A §-t megelőző alcímet hatályon kívül helyezte a 118/2008. (V. 8.) Korm. rendelet 33. § 47. pontja. Hatálytalan 2008.05.16.

[46] Hatályon kívül helyezte a 6/2008. (III. 7.) GKM rendelet 25. § (6) bekezdése d) pontja. Hatálytalan 2008.03.15. A §-t megelőző alcímet hatályon kívül helyezte a 118/2008. (V. 8.) Korm. rendelet 33. § 47. pontja. Hatálytalan 2008.05.16.

[47] Módosította a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 17. § (4) bekezdése g) pontja. Hatályos 2003.04.24.

[48] Módosította a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 11. § (1) bekezdése. Hatályos 2003.04.24.

[49] Megállapította a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 11. § (2) bekezdése. Hatályos 2003.04.24.

[50] Megállapította a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 12. § (1) bekezdése. Hatályos 2003.04.24.

[51] Megállapította a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 12. § (1) bekezdése. Hatályos 2003.04.24.

[52] Beiktatta a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 12. § (1) bekezdése. Hatályos 2003.04.24.

[53] Számozását módosította a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 12. § (1) bekezdése, valamint módosította a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 17. § (4) bekezdése h) pontja. Hatályos 2003.04.24.

[54] Számozását módosította a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 12. § (1) bekezdése. Hatályos 2003.04.24.

[55] Számozását módosította a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 12. § (1) bekezdése. Megállapította a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 12. § (2) bekezdése. Hatályos 2003.04.24.

[56] Számozását módosította a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 12. § (1) bekezdése. Módosította a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 12. § (3) bekezdése. Hatályos 2003.04.24.

[57] Megállapította a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 13. § -a. Hatályos 2003.04.24.

[58] Módosította a 30/2004. (XII. 6.) IHM rendelet 3. § (1) bekezdése. Hatályos 2004.12.14.

[59] Módosította a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 17. § (4) bekezdése i) pontja. Hatályos 2003.04.24.

[60] Beiktatta a 30/2004. (XII. 6.) IHM rendelet 3. § (2) bekezdése. Hatályos 2004.12.14.

[61] *A szociálisan rászorult előfizetők részére az egyetemes elektronikus hírközlési szolgáltatás igénybevételéhez nyújtható támogatásra vonatkozó szabályokról szóló 19/2004. (VI. 12.) IHM rendelet.

[62] Módosította a 3/2002. (X. 29.) IHM rendelet 4. § (1) bekezdése. Hatályos 2002.11.01.

[63] Módosította a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 14. § (1) bekezdése. Hatályos 2003.04.24.

[64] Beiktatta a 3/2002. (X. 29.) IHM rendelet 3. § -a. Hatályos 2002.11.01.

[65] Beiktatta a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 14. § (2) bekezdése. Hatályos 2003.04.24.

[66] Módosította a 1/2004. (II. 26.) IHM rendelet 5. § (1) bekezdése. Hatályos 2004.03.05.

[67] Hatályon kívül helyezte a 71/2007. (VIII. 2.) GKM rendelet 2. § (2) bekezdése b) pontja. Hatálytalan 2007.08.03. A §-t megelőző alcímet hatályon kívül helyezte a 118/2008. (V. 8.) Korm. rendelet 33. § 47. pontja. Hatálytalan 2008.05.16.

[68] Módosította a 7/2003. (IV. 16.) IHM rendelet 17. § (4) bekezdése j) pontja. Hatályos 2003.04.24.

[69] Megállapította a 85/2004. (IV. 19.) Korm. rendelet 38. § (2) bekezdése i) pontja. Hatályos 2004.05.01.

[70] Hatályon kívül helyezte a 118/2008. (V. 8.) Korm. rendelet 33. § 47. pontja. Hatálytalan 2008.05.16.

Tartalomjegyzék