Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

229/2007. (VIII. 31.) Korm. rendelet

egyes, a közoktatási területet érintő kormányrendeletek módosításáról

A Kormány a közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény 94. §-a (3) bekezdésének c), f), h) és n) pontjában foglalt felhatalmazás alapján és az Alkotmány 35. § (1) bekezdés b) pontjában meghatározott feladatkörben eljárva a következőket rendeli el:

A közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény végrehajtásáról szóló 20/1997. (II. 13.) Korm. rendelet módosítása

1. §

A közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény végrehajtásáról rendelkező 20/1997. (II. 13.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R1.) 12/B. § (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(4) A közoktatási intézménytörzsben nyilvántartott közérdekű adatok és a közoktatásról szóló törvény 37. §-ának (5) bekezdés a)-b) pontjában leírtak megváltozását a fenntartó vagy a fenntartó megbízásából az intézményvezető köteles - költségvetési szerv esetén a törzskönyvi nyilvántartásba történő bejegyzést követő - nyolc napon belül bejelenteni a KIR részére. Ha az adatváltozás az okiratok módosulását is maga után vonta, a bejelentéshez csatolni kell a módosítás alapjául szolgáló okiratok hitelesített másolatát is, továbbá a megszűnés nélküli átszervezéskor, feladatváltozáskor az (5) bekezdés c) pontjában meghatározott tájékoztatást. A hitelesítést a 11. § (6) bekezdés a) és c) pontja alapján kell elvégezni."

2. §

Az R1. 12/B. §-ának (5) bekezdése a következő c) ponttal egészül ki:

[A törlési kérelemhez csatolni kell:]

"c) feladatellátási helyenkénti, alaptevékenységenkén-ti és a 12/D. § (1) bekezdés szerinti bontásban tájékoztatást arról, hány álláshely megszüntetésére került sor, továbbá hány közalkalmazotti jogviszonyban, illetve munkaviszonyban történő foglalkoztatást, és milyen jogcím alapján szüntettek meg."

3. §

Az R1. 12/H. §-ának (2) bekezdés első és második mondata helyébe a következő rendelkezés lép:

"A szülők által - az adatszolgáltatás önkéntességére vonatkozó tájékoztatást követően - kitöltött, az e rendelet 7. számú mellékletének megfelelően elkészített adatlapok alapján a jegyző megállapítja, az önkormányzat illetékességi területén, ezen belül a kötelező felvételt biztosító iskolák felvételi körzetében hány halmozottan hátrányos helyzetű gyermek és tanuló él."

4. §

Az R1. 12/H. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(3) A jegyző az adott év május 31-én rendelkezésre álló adatok feldolgozása után, minden év június 15-éig - elektronikus formában - megküldi a KIR részére

a) a településen élő összes halmozottan hátrányos helyzetű gyermek és az összes halmozottan hátrányos helyzetű tanköteles tanuló létszámát,

b) az óvoda és az általános iskola felvételi körzetében élő halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek és tanköteles tanulók létszámát, továbbá

c) a feladatellátási hely megjelölésével az egyes óvodába, iskolába felvett valamennyi gyermek, valamennyi tanköteles tanuló létszámát, ezen belül az egyes óvodába, iskolába felvett halmozottan hátrányos helyzetű gyermek, tanuló létszámát."

5. §

Az R1. a következő 12/I. §-sal egészül ki:

"12/I. § Az iskolai feladatot ellátó intézmények az e rendelet 8. számú mellékleteként kiadott adatlapon adatot szolgáltatnak az iskolai tankönyvrendelésről. Az adatlapot - a 11. § (6)-(7) bekezdésében meghatározottak szerint -minden év február 28-áig meg kell küldeni a KIR részére."

6. §

Az R1. a következő 15/A. §-sal egészül ki:

"15/A. § Ha a fenntartónak a normatív hozzájárulás és támogatás vagy a kiegészítő hozzájárulás igénylésekor, illetve folyósításakor lejárt köztartozása van, a kifizetésre akkor kerülhet sor, ha az adóhatóság a köztartozás megfizetésére halasztást vagy részletfizetést engedélyezett. Halasztás vagy részletfizetés engedélyezése esetén az adóhatóság határozatában megjelölt összeget a kifizetésre kerülő összegből le kell vonni, és az adóhatóság által meghatározott számlára kell átutalni."

7. §

Az R1. 17/C. §-át követően a következő alcímmel és 17/D. §-sal egészül ki:

"A jegyző, főjegyző illetékessége a nem helyi önkormányzatok által fenntartott közoktatási intézményekkel kapcsolatos feladatok ellátásában

17/D. § (1) A nem helyi önkormányzatok által fenntartott közoktatási intézmények nyilvántartásba vételével kapcsolatos, a közoktatásról szóló törvény 37. § (2) bekezdésében meghatározott bejelentést a következők szerint kell teljesíteni: óvoda, általános iskola esetén a székhely szerint illetékes jegyzőnél; ha az óvoda, illetve az általános iskola székhelye többcélú kistérségi társulás területén van, a kistérségi társulás székhelye szerint illetékes jegyzőnél; alapfokú művészetoktatási intézmény, gimnázium, szakközépiskola, szakiskola, kollégium, gyógypedagógiai nevelésben, oktatásban részt vevő nevelési-oktatási intézmény, többcélú intézmény és a többi közoktatási intézmény esetén a székhely szerint illetékes főjegyzőnél.

(2) A nevelési-oktatási intézmény működésének megkezdéséhez szükséges, a közoktatásról szóló törvény 79. §-ának (3) bekezdésében meghatározott engedély kiadása iránti kérelmet óvoda és általános iskola esetén az intézmény székhelye szerint illetékes jegyzőhöz, ha az óvoda, illetve az általános iskola székhelye többcélú kistérségi társulás területén van, a kistérségi társulás székhelye szerint illetékes jegyzőhöz, alapfokú művészetoktatási intézmény, gimnázium, szakközépiskola, szakiskola, gyógypedagógiai nevelési-oktatási intézmény, többcélú intézmény nevelési-oktatási intézménye és kollégium esetén az intézmény székhelye szerint illetékes főjegyzőhöz kell benyújtani.

(3) A nevelési-oktatási intézmény telephelyére a közoktatásról szóló törvény 80. § (5) bekezdésében meghatározott működés megkezdéséhez szükséges engedély kiadása iránti kérelmet - az (2) bekezdésben meghatározottak szerint - a telephely szerint illetékes jegyzőhöz, főjegyzőhöz kell benyújtani.

(4) A közoktatásról szóló törvény 82. § (5) bekezdésében az országos kisebbségi önkormányzatok által fenntartott közoktatási intézmények tekintetében meghatározott jogköröket a székhely szerint illetékes főjegyző látja el."

8. §

Az R1. 3. számú melléklet OM 0012/140-es, OM 0012/190-es és az OM 0013-as adatlapjai helyébe az e rendelet 1. számú melléklet OM 0012/140-es, OM 0012/190-es és az OM 0013-as adatlapjai lépnek.

9. §

Az R1. 6. számú melléklet 3. pontja a következő d) ponttal egészül ki:

[3. Óvodai és iskolai körzethatárokkal kapcsolatban nyilvántartja az Iroda]

"d) a nem helyi önkormányzatok által fenntartott intézmények közérdekű adatait, a gyermek, tanuló létszámot."

10. §

Az R1. a következő 18/C. §-sal egészül ki:

"18/C. § A közoktatási feladatot ellátó intézmény birtokában lévő, még fel nem használt pedagógus igazolvány-nyomtatvány 2008. szeptember 1-jéig terjedő érvényességgel adható ki, a pedagógusnak átadott, további érvényesítésre alkalmas igazolvány 2008. szeptember 1-jéig érvényesíthető. A 2006. szeptember 1-jét megelőzően nyugállományba vonult pedagógus igazolványának érvényességét e rendelet nem érinti."

11. §

Az R1. 7. számú melléklete helyébe e rendelet 2. számú melléklete lép.

12. §

Az R1. - az e rendelet 3. számú mellékleteként kiadott -8. számú melléklettel egészül ki.

Az érettségi vizsga vizsgaszabályzatáról szóló 100/1997. (VI. 13.) Korm. rendelet módosítása

13. §

Az érettségi vizsga vizsgaszabályzatáról szóló 100/1997. (VI. 13.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R2.) 50. § (8) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(8) A kiadott érettségi bizonyítványokról, tanúsítványokról, valamint az előrehozott vizsgák és a rendes érettségi vizsga előtt letett szintemelő vizsgák minősítéseiről a vizsgabizottság jegyzője összesítő kimutatást készít, amelyet - az érettségi vizsga eredményének kihirdetését követő 5 munkanapon belül - nyomtatott formában hitelesítve és elektronikus úton megküld a Hivatalnak. A kimutatásban a vizsgabizottságot működtető intézmény nevét, címét, OM azonosítóját, a vizsgázó nevét, születéskori nevét, születési helyét és idejét, anyja születési nevét, tanulói azonosítóját, és vizsgatárgyanként a vizsga szintjét, az elért százalékos eredményt és az érdemjegyet, valamint a törzslap számát, az érettségi bizonyítvány, illetve tanúsítvány sorszámát és a vizsga időpontját kell feltüntetni. A tanúsítványokról készített kimutatásban fel kell tüntetni az érettségi bizonyítvány sorszámát is. A Hivatal a kiadott érettségi bizonyítványokról és tanúsítványokról, valamint az előrehozott vizsgák és a rendes érettségi vizsga előtt letett szintemelő vizsgák minősítéseiről évenként és ezen belül vizsgaidőszakonként központi nyilvántartást készít."

A pedagógus-továbbképzésről, a pedagógus-szakvizsgáról, valamint a továbbképzésben részt vevők juttatásairól és kedvezményeiről szóló 277/1997. (XII. 22.) Korm. rendelet módosítása

14. §

(1) A pedagógus-továbbképzésről, a pedagógus-szakvizsgáról, valamint a továbbképzésben részt vevők juttatásairól és kedvezményeiről szóló 277/1997. (XII. 22.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R3.) 2. §-a (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) Szakvizsgára a pedagógusképzést folytató felsőoktatási intézmények készíthetik fel a pedagógusokat."

(2) Az R3. 2. §-ának (3) bekezdésének első mondata helyébe a következő rendelkezés lép:

"A szakvizsgára történő felkészítésbe - a felsőoktatásról szóló 2005. évi CXXXIX. törvény (a továbbiakban: felsőoktatásról szóló törvény) 31. §-a szerint - a felsőoktatási intézménnyel kötött szerződés keretében bekapcsolódhat a továbbképzés szervezője."

15. §

Az R3. 5. § (2) bekezdés b) pont negyedik franciabekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"- az Európa Tanács Pestalozzi programjában, az Európa Tanács Élő Nyelvek Európai Központja programjában, az Európai Unió Egész életen át tartó tanulás programjában meghirdetett, valamint a kétoldalú kormányközi munkatervek alapján szervezett továbbképzésben való részvétellel."

16. §

Az R3. 9. § (3) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(3) A továbbképzéssel kapcsolatos feladatok ellátásában szakértő vesz részt. Szakértő az lehet, aki szerepel az Országos szakértői és az Országos szakmai szakértői névjegyzékben vagy az adott szakterületen tudományos fokozattal rendelkezik, továbbá részt vett az Oktatási Hivatal által szervezett bírálati tevékenységre történő felkészítésben."

17. §

Az R3. 10. § (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) A szakvizsgára történő felkészítés a felsőoktatásról szóló törvény szerinti szakirányú továbbképzés keretében történik."

18. §

Az R. 18. § (2)-(5) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) Az e rendeletben megállapított eljárási díjat az Oktatási Hivatal 10032000-00282637-00000000 számlájára kell befizetni.

(3) A befizetett eljárási díj az Oktatási Hivatal bevétele, melynek megállapodás szerinti részét az Oktatási és Kulturális Minisztériumnak köteles átutalni.

(4) A befizetett eljárási díj nem igényelhető vissza.

(5) Az eljárási díj az Oktatási Hivatal és az Oktatási és Kulturális Minisztérium - e rendeletben meghatározott engedélyek kiadásával, továbbá az ellenőrzési feladatok ellátásával összefüggő - feladatainak ellátására, a személyi és tárgyi kiadások fedezetére használható fel."

19. §

Az R3. 20. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A pedagógus által 2007. január 1-jétől az Egész életen át tartó tanulás programja keretében végzett pedagógus-továbbképzést a közoktatási intézmény vezetője 2007. szeptember 1-jétől - az 5. § (3) bekezdésére figyelemmel - számíthatja be a továbbképzés követelményeinek teljesítésébe."

20. §

Az R3. a következő 23/A. §-sal és azt megelőző címmel egészül ki:

"Az Európai Unió jogának való megfelelés

E rendelet az egész életen át tartó tanulás terén egy cselekvési program létrehozásáról szóló, az Európai Parlament és a Tanács 1720/2006/EK Határozata 3. cikk (1) bekezdésének való megfelelést szolgálja."

Záró rendelkezések

21. §

(1) Ez a rendelet - a (2)-(3) bekezdésekben foglaltak kivételével - 2007. szeptember 1-jén lép hatályba.

(2) Az e rendelet 1-2. §-ával megállapított R1. 12/B. § (4) bekezdése és (5) bekezdésének c) pontja a kihirdetését követő 5. napon lép hatályba.

(3) Az e rendelet 7. §-ával megállapított R1. 17/D. §-a 2008. január 1-jén lép hatályba.

(4) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg az R2. 50. §-a (7) bekezdésében az "Educatio Társadalmi Szolgáltató Kht. Közoktatási Információs Iroda (a továbbiakban: Közoktatási Információs Iroda) " szöveg helyébe a "Hivatal" szöveg lép.

(5) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg az R3.

a) 1. § (8) bekezdésében a "102. §-a (2) bekezdés c) pontja" szöveg helyébe "102. §-a (2) bekezdés d) pontja" szöveg,

b) 7. § (1) bekezdésében, 8. § (1) bekezdésében, 8. § (5) bekezdésében, 9. § (1) bekezdésében, 9. § (2) bekezdésében, 9. § (5) bekezdés felvezető szövegében, 9. § (6) bekezdésében, 9. § (7) bekezdésében az "oktatási miniszter" szöveg helyébe "oktatási és kulturális miniszter" szöveg,

c) 7. § (2) bekezdésében az "Oktatási Minisztérium" szöveg helyébe "Oktatási Hivatal" szöveg,

d) 8. § (4) bekezdésében, 9. § (4) bekezdésében, 1. számú mellékletének I. rész 1. a) pontjában, 1. számú mellékletének I. rész 5. pontjában, 1. számú mellékletének II. rész 2. pontjában az "oktatási miniszter" szöveg helyébe az "Oktatási Hivatal" szöveg,

e) 8. § (4) bekezdésében, 8. § (11) bekezdésében, 1. számú melléklet A továbbképzési programmal összefüggő engedélyezési eljárások cím, I. rész, Az alapítási engedély kiadása és visszavonása cím 3. c) pontjában, 2. számú melléklet Útmutató, A kérelem felépítése címet követő részben, 2. számú melléklet Útmutató, Útmutató a kérelem űrlap pontjainak kitöltéséhez 2.10 pontjában és 3. pontjában az "Oktatási Minisztérium" szöveg helyébe az "Oktatási és Kulturális Minisztérium" szöveg,

f) 8/A. § (3) bekezdésében "a Közoktatás-fejlesztési és Pedagógus-továbbképzési Kht.-nak" szöveg helyébe "az Oktatási Hivatalnak" szöveg,

g) 8/A. § (6) bekezdésében, 2. számú melléklet Útmutató, A kérelem felépítése címet követően, 2. számú melléklet Útmutató, Útmutató a kérelem űrlap pontjainak kitöltéséhez cím 3. pontjában a "Közoktatás-fejlesztési és Pedagógus-továbbképzési Kht." szöveg helyébe "az Oktatási Hivatal" szöveg,

h) 10. § (1) bekezdésében az "alapképzésben" szöveg helyébe "alap- és mesterképzésben" szöveg,

i) 1. számú melléklet A továbbképzési programmal összefüggő engedélyezési eljárások cím, I. rész, Az alapítási engedély kiadása és visszavonása 1. b) pontjában, 1. számú melléklet A továbbképzési programmal összefüggő engedélyezési eljárások cím, II. rész, Az indítási engedély kiadása és visszavonása 1. a) pontjában "a Közoktatás-fejlesztési és Pedagógus-továbbképzési Kht.-hoz" szöveg helyébe "az Oktatási Hivatalhoz" szöveg,

j) 1. számú melléklet A továbbképzési programmal összefüggő engedélyezési eljárások cím, I. rész, Az alapítási engedély kiadása és visszavonása 3. c) pontjában az "Oktatási Minisztériumnak" szöveg helyébe "Oktatási és Kulturális Minisztériumnak" szöveg,

k) 2. számú melléklet Útmutató, A kérelem felépítése címet követően "a Közoktatás-fejlesztési és Pedagógustovábbképzési Kht. Akkreditációs Irodája" szöveg helyébe "az Oktatási Hivatal" szöveg lép.

(6) A 4. számú mellékletben felsorolt kormányrendeletek e rendelet hatálybalépésével egyidejűleg hatályukat vesztik.

(7) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg hatályát veszti

a) az R2.

aa) 62. § (2) bekezdése,

ab) 64. §-a,

b) az R3.

ba) 1. § (1) bekezdésében az "(egyetemi, vagy főiskolai) " szöveg, valamint

bb) 10. §(4) bekezdése,

bc) 25. § (6) bekezdése,

bd) 26. § (2), (4) és a (12) bekezdése.

(8) Ez a rendelet 2008. január 2-án hatályát veszti.

Gyurcsány Ferenc s. k.,

miniszterelnök

1. számú melléklet a 229/2007. (VIII. 31.) Korm. rendelethez

[3. számú melléklet a 20/1997. (II. 13.) Korm. rendelethez]

OM-0012/140 Adatlap
Pedagógiai szakszolgálatok és fejlesztő iskolai feladatok ellátásáról
Lapszám:
Intézmény OM azonosítóia: DDDDDD
Jellemzők telephelyenkénti bontásban
Szék-helyenA székhelyen kívüli telephelyeken
DDDDDDDDDD
1. Ellátás helye-
1.1. Helyben
1.2. Közoktatási intézményeknél
1.3. Utazószakember-hálózat segítségével egyéb helyen
2. Ellátott feladatok-
2.1. Gyógypedagógiai tanácsadás, korai fejlesztés és gondozás-
2.1.1. Fogyatékosság típusa-
2.1.1.1. Testi
2.1.1.2. Értelmi
Jellemzők telephelyenkénti bontásban
SzékhelyenA székhelyen kívüli telephelyeken
����������
2.1.1.3. Érzékszervi
2.1.1.4. Beszéd
2.1.1.5. Autista
2.1.1.6. Súlyosan, halmozottan fogyatékos
2.1.1.7. Egyéb, éspedig......................................
2.1.1.8. Egyéb, éspedig......................................
2.1.1.9. Egyéb, éspedig.....................................
2.2. Fejlesztő felkészítés feladatainak ellátása-
2.2.1. Fogyatékosság típusa-
2.2.1.1. Súlyosan, halmozottan fogyatékos
2.4. Tanulási képességeket vizsgáló szakértői és rehabilitációs tevékenység
2.5. Nevelési tanácsadás
2.6. Logopédiai ellátás
2.7. Továbbtanulási, pályaválasztási tanácsadás
2.8. Konduktív pedagógiai ellátás
2.9. Gyógytestnevelés
3. Egységes pedagógiai szakszolgálatot ellátó intézmény-
3.1. Gyógypedagógiai tanácsadás, korai fejlesztés és gondozás
3.1.1. Fogyatékosság típusa-
3.1.1.1. Testi
3.1.1.2. Értelmi
3.1.1.3. Érzékszervi
3.1.1.4. Beszéd
3.1.1.5. Autista
3.1.1.6. Súlyosan, halmozottan fogyatékos
3.1.1.7. Egyéb, éspedig..................................
3.1.1.8. Egyéb, éspedig..................................
3.1.1.9. Egyéb, éspedig..................................
3.2. Fejlesztő felkészítés feladatainak ellátása
3.3. Logopédiai ellátás
3.4. Konduktív pedagógiai ellátás
3.5. Utazószakember-hálózat működtetése
3.6. Egyéb, éspedig..................................................
4. Egységes konduktív- és gyógypedagógiai módszertani intézmény-
4.1. Gyógypedagógiai tanácsadás, korai fejlesztés és gondozás
4.1.1. Fogyatékosság típusa-
4.1.1.1. Testi
4.1.1.2. Értelmi
4.1.1.3. Érzékszervi
4.1.1.4. Beszéd
4.1.1.5. Autista
Jellemzők telephelyenkénti bontásban
SzékhelyenA székhelyen kívüli telephelyeken
����������
4.1.1.6. Súlyosan, halmozottan fogyatékos
4.1.1.7. Egyéb, éspedig...................................
4.1.1.8. Egyéb, éspedig...................................
4.1.1.9. Egyéb, éspedig...................................
4.2. Fejlesztő felkészítés feladatainak ellátása
4.3. Logopédiai ellátás
4.4. Konduktív pedagógiai ellátás
4.5. Gyógytestnevelés
4.6. Utazószakember-hálózat működtetése
4.7. Óvodafeladatot ellátó intézményegység
4.8. Általános iskolai feladatot ellátó intézményegység
4.9. Szaktanácsadás
4.10. Pedagógiai tájékoztatás
4.11. Igazgatási, pedagógiai szolgáltatás
4.12. Pedagógusok képzésének, továbbképzésének és önképzésének segítése, szervezése
4.13. Tanulói tájékoztató, tanácsadó szolgálat
4.14. Fejlesztő iskolai feladatot ellátó intézményegység
Egyéb, éspedig
Egyéb, éspedig
Felelősségem tudatában kijelentem, hogy az adatlapon közölt adatok a valóságnak megfelelnek.
P. H.P. H.
Helység …………………………….. év ………………….. hó ……………. nap
………………………………..
intézményvezető
………………………………..
fenntartó képviselője
OM-0012/190 Adatlap
A korai fejlesztés, gondozás feladataiban részt vevő nem közoktatási intézmény működéséről
Lapszám: Intézmény ��
OM azonosítója: ������
1. FÉRŐHELY A SZÉKHELYEN ÉS A TÖBBI TELEPHELYEN ÖSSZESEN...............db
Jellemzők telephelyenkénti bontásban
SzékhelyenA székhelyen kívüli telephelyeken
_____
2. A KORAI FEJLESZTÉST, GONDOZÁST ELLÁTJA-
2.1. Bölcsőde
2.2. Fogyatékosok ápoló, gondozó otthona
2.3. Fogyatékosok rehabilitációs intézménye
2.4. Fogyatékosok nappali intézménye
2.5. Gyermekotthon
2.6. Egyéb, éspedig:.....................................................
3. Fogyatékosság típusa-
3.1. Testi
3.2. Értelmi
3.3. Érzékszervi
3.4. Beszéd
3.5. Autista
3.6. Halmozottan
3.7. Egyéb, éspedig..................................
3.8. Egyéb, éspedig..................................
3.9. Egyéb, éspedig..................................
Felelősségem tudatában kijelentem, hogy az adatlapon közölt adatok a valóságnak megfelelnek.

P. H. P. H.
Helység év hó nap
………………………….. …………………………………
intézményvezető fenntartó képviselője
OM-0013 Kiegészítő adatlap az intézményi feladatok ellátásáról
Intézmény OM azonosítója: ������
Kapcsolódó adatlap sorszáma:��
Jellemzők telephelyenkénti bontásban
SzékhelyenA székhelyen kívüli telephelyeken
_____
1. Általános feltételek szerinti nevelés-oktatás-
1.1. Szervezésének módja-
1.1.1. Önálló óvoda/iskola
1.1.2. Önálló óvodai/iskolai csoport/osztály
1.1.3. Vegyes csoport/osztatlan
1.1.4. Óvodai/iskolai csoport/osztály
1.1.4.1. Hátrányos, halmozottan helyzetű gyermekek, tanulók ellátása
1.1.4.2. Egyéb, éspedig................................
1.1.4.3. Egyéb, éspedig:..................................................
1.2. Szervezésének formája (de nem nemzeti, etnikai)-
1.2.1. Anyanyelvű óvoda/iskola
1.2.2. Kétnyelvű óvoda/iskola
1.2.3. Nemzetközi óvoda/iskola
1.2.4. Egyéb, éspedig:.....................................................
1.2.5. Egyéb, éspedig:.....................................................
1.3. Nevelés/oktatás nyelve (nemzeti, etnikai; nevelés nyelvét ne itt jelölje)-
1.3.1. Magyar
1.3.2. Nyelvi előkészítő évfolyam célnyelvének megnevezése:
1.3.3. A nyelv megnevezése:...............................................
1.3.4. A nyelv megnevezése:...............................................
1.3.5. A nyelv megnevezése:...............................................
1.3.6. A nyelv megnevezése:................................................
1.4. Emelt szintű oktatás-
1.4.1. A tantárgy megnevezése:.............................................
1.4.2. A tantárgy megnevezése:.............................................
1.4.3. A tantárgy megnevezése:.............................................
1.4.4. A tantárgy megnevezése:.............................................
2. Nemzeti, etnikai kisebbségi nevelés-oktatás-
2.1. Szervezésének módja-
2.1.1. Önálló óvoda/iskola
2.1.2. Önálló óvodai/iskolai csoport/osztály
2.1.3. Vegyes óvodai/iskolai csoport/osztály
2.1.4. Egyéb, éspedig:..........................................................
2.1.5. Egyéb, éspedig:..........................................................
2.2. Szervezésének formája-
2.2.1. Anyanyelvű (kisebbségi nyelvű) óvoda/iskola
Jellemzők telephelyenkénti bontásban
Szék-helyenA székhelyen kívüli telephelyeken
_____
2.2.2. Kétnyelvű kisebbségi óvoda/iskola
2.2.3. Nyelvoktató kisebbségi óvoda/iskola
2.2.3.1. Hagyományos
2.2.3.1. Bővített
2.2.4. Cigány kulturális nevelést folytató óvoda/iskola
2.2.5. Nyelvoktató kisebbségi iskola
2.2.6. Kiegészítő kisebbségi iskola
2.2.6. Nemzetközi óvoda/iskola
2.2.7. Egyéb, éspedig:..........................................................
2.2.8. Egyéb, éspedig:..........................................................
2.3. Nevelés/oktatás nyelve-
2.3.1. A kisebbségi nyelv megnevezése: .............................
2.3.2. Cigány kisebbségi nevelés
2.3.2.1. Kisebbség nyelvén (romani vagy beás)
2.3.2.2. Két nyelven (magyar és romani)
2.3.2.3. Két nyelven (magyar és beás)
2.3.2.4. Cigány kulturális nevelés/oktatás keretében,
magyar nyelven
2.3.3.5. Egyéb, éspedig:....................................................
3. Sajátos nevelési igényű gyermekek-
3.1. Szervezésének módja-
3.1.1. Önálló óvoda/iskola
3.1.2. Önálló óvodai/iskolai csoport/osztály
3.1.3. Integrált óvodai/iskolai csoport/osztály
3.1.4. Egyéb, éspedig:.........................................................
3.1.5. Egyéb, éspedig:..........................................................
3.2. Szervezésének formája-
3.2.1. Anyanyelvű óvoda/iskola
3.2.2. Kétnyelvű óvoda/iskola
3.2.3. Nemzetközi óvoda/iskola
3.2.4. Egyéb, éspedig:.........................................................
3.2.5. Egyéb, éspedig:..........................................................
3.3. Sajátos nevelési/oktatási igény típusa-
3.3.1. Fogyatékos
3.3.1.1. Testi fogyatékos
3.3.1.2. Értelmi fogyatékos
3.3.1.3. Érzékszervi fogyatékos
3.3.1.3.1. Látási
3.3.1.3.2. Hallási
3.3.1.4. Beszéd fogyatékos
3.3.1.5. Autista
3.3.1.6. Halmozottan
3.3.1.7. Egyéb, éspedig....................................
Jellemzők telephelyenkénti bontásban
Szék-helyenA székhelyen kívüli telephelyeken
3.3.2.2. Egyéb, éspedig....................................
3.3.2.2. Egyéb, éspedig.....................................
4. Nem magyar nyelvű, két tanítási nyelvű-
4.1. Két tanítási nyelvű oktatás-
4.1.1. Szervezésének módja
4.1.1.1. Önálló óvoda, iskola
4.1.1.2. Óvodai/iskolai tagozat
4.1.1.3. Óvodai/iskolai csoport/osztály
4.1.2. Nevelés, oktatás nyelve
4.1.2.1. Angol
4.1.2.2. Német
4.1.2.3. Francia
4.1.2.4. Egyéb, éspedig
4.1.2.5. Egyéb, éspedig
4.2. A nem magyar nyelvű oktatás-
4.2.1. Szervezésének módja
4.2.1.1. Önálló óvoda, iskola
4.2.1.2. Óvodai/iskolai tagozat
4.2.1.3. Óvodai/iskolai csoport/osztály
4.2.2. Nevelés, oktatás nyelve
4.2.2.1. Angol
4.2.2.2. Német
4.2.2.3. Francia
4.2.2.4. Egyéb, éspedig
4.2.2.5. Egyéb, éspedig
5. Speciális feltételek szerinti-
5.1. Szervezésének módja-
5.1.1. Önálló óvoda/iskola
5.1.2. Önálló óvodai/iskolai csoport/osztály
5.1.3. Integrált óvodai/iskolai csoport/osztály
5.1.4. Egyéb, éspedig:.....................................................
5.1.5. Egyéb, éspedig:....................................................
5.2. Szervezésének formája (de nem nemzeti, etnikai)-
5.2.1. Magyar óvoda/iskola
5.2.2. Kétnyelvű óvoda/iskola
5.2.3. Nemzetközi óvoda/iskola
5.2.4. Egyéb, éspedig:.....................................................
5.2.5. Egyéb, éspedig:...................................................
5.3. Nevelés/oktatás nyelve (nemzeti, etnikai nevelés nyelvét ne itt jelölje)-
5.3.1. Magyar
5.3.2. A nyelv megnevezése:..............................................
5.3.3. A nyelv megnevezése:..............................................
Jellemzők telephelyenkénti bontásban
Szé-helyenA székhelyen kívüli telephelyeken
5.3.4. A nyelv megnevezése:..............................................
5.3.5. A nyelv megnevezése:..............................................
5.4. Módszer-
5.4.1. Waldorf
5.4.2. Egyéb, éspedig:........................................................
5.4.3. Egyéb, éspedig:........................................................
6. Felzárkóztató szakiskola oktatás-
6.1. Szervezésének módja-
6.1.1. Önálló iskola
6.1.2. Önálló iskolai osztály
6.1.3. Integrált iskolai osztály
6.1.4. Egyéb, éspedig:.....................................................
6.1.5. Egyéb, éspedig:......................................................
6.2. Szervezésének formája-
6.2.1. Tíz hónapig tartó felzárkóztató oktatás
6.2.2. Húsz hónapig tartó felzárkóztató oktatás
6.2.3. Szakképzést előkészítő évfolyam
6.2.4. Egyéb, éspedig:......................................................
6.2.5. Egyéb, éspedig:.......................................................
6.3. Oktatás nyelve (nemzeti, etnikai nevelés nyelvét ne itt
jelölje)
-
6.3.1. Magyar
6.3.2. A nyelv megnevezése:.................................................
6.3.3. A nyelv megnevezése:................................................
6.3.4. A nyelv megnevezése:.................................................
6.3.5. A nyelv megnevezése:................................................
7. Iskolai rendszerű szakképzés-
7.1. Szervezésének módja-
7.1.1. Önálló iskola
7.1.2. Önálló iskolai osztály
7.1.3. Integrált iskolai osztály
7.1.3.1. Hátrányos, halmozottan helyzetű tanulók ellátása
7.1.3.2. Egyéb, éspedig
7.1.4. Egyéb, éspedig:...........................................................
7.1.5. Egyéb, éspedig:...........................................................
7.2. Szervezésének formája (de nem nemzeti, etnikai)-
7.2.1. Anyanyelvű iskola
7.2.2. Kétnyelvű iskola
7.2.3. Nemzetközi iskola
7.2.4. Egyéb, éspedig:...........................................................
7.2.5. Egyéb, éspedig:...........................................................
Jellemzők telephelyenkénti bontásban
Szék-helyenA székhelyen kívüli telephelyeken
7.3. Oktatás nyelve (nemzeti, etnikai nevelés nyelvét ne itt
jelölje)
-
7.3.1. Magyar
7.3.2. A nyelv megnevezése:...............................................
7.3.3. A nyelv megnevezése:...............................................
7.3.4. A nyelv megnevezése:...............................................
7.3.5. A nyelv megnevezése:...............................................
7.4. Szakmacsoportok-
7.4.1. A szakmacsoport kódja:.........
7.4.2. A szakmacsoport kódja:.........
7.4.3. A szakmacsoport kódja:.........
8. Hátrányos helyzetű gyermekek/tanulók ellátása-
8.1. Integráltan
8.2. Külön gyermek/tanulócsoportban, osztályban
8.3. Egyéni felkészítés
9. Alapfeladatként ellátott pedagógiai szakszolgálati feladatok-
9.1. Logopédiai ellátás
9.2. Konduktív pedagógiai ellátás
9.3. Gyógytestnevelés
Felelősségem tudatában kijelentem, hogy az adatlapon közölt adatok a valóságnak megfelelnek.
P. HP. H.
Helység év hó nap
intézményvezetőfenntartó képviselője

2. számú melléklet a 229/2007. (VIII. 31.) Korm. rendelethez

[7. számú melléklet a 20/1997. (II. 13.) Korm. rendelethez]

NYILATKOZAT

halmozottan hátrányos helyzet megállapításához

1. A nyilatkozat célja annak megállapítása, hogy a hátrányos helyzetű gyermek, tanuló halmozottan hátrányos helyzetű.

2. Ahhoz, hogy a hátrányos helyzetű gyermek, tanuló jogosultságát meg lehessen állapítani, ismerni kell azt az információt, amely a halmozottan hátrányos helyzet megítéléséhez szükséges. A gyermek, tanuló akkor minősül halmozottan hátrányosnak, ha a törvényes felügyeletet gyakorló szülő, illetve szülők legfeljebb az iskola nyolcadik évfolyamát fejezték be sikeresen.

3. Ilyen adat felvételére csak és kizárólag az érdekelt önkéntes, az erről szóló megfelelő, személyesen kapott tájékoztatás megadása után tett nyilatkozata alapján kerülhet sor.

Gyermek, tanuló adatai:

Gyermek, tanuló neveSzületési hely, időA gyermek,
tanuló lakhelye,
tartózkodási
helye
A gyermek,
tanuló
intézményének
OM
azonosítója
Intézmény
neve, ahol
a gyermek,
tanuló tanul,
vagy óvodai
elhelyezésben
részesül
Intézmény
székhelyének
címe
Amennyiben
a tanuló nem
a székhely
szerinti
iskolaépületben
tanul vagy
óvodába jár,
annak címe
(telephely)
Tankötelezettség megkezdésének idejeAz óvodába lépés ideje

1 A táblázat sorai a gyermekek, tanulók száma szerint bővíthetőek.

2 Az ügyintéző tölti ki a www.kir.hu honlapon található adatok figyelembevételével.

3 Amennyiben az adatlap kitöltésekor az iskolai tanév már befejeződött, azt az évfolyamot kell megjelölni, amelyre a tanuló szeptembertől járni fog.

Szülők adatai:

A)

Név:
Születési hely, idő:
Legmagasabb iskolai végzettség:8 általános iskolai végzettség vagy annál kevesebb4
Nem nyilatkozom.5

B)

Név:
Születési hely, idő:
Legmagasabb iskolai végzettség:8 általános iskolai végzettség vagy annál kevesebb4
Nem nyilatkozom.5

1 Idetartozik a 8 általános iskola elvégzését követően iskolarendszeren kívüli oktatás keretében szerzett szakképesítés (tanfolyam) is, pl. a nem szakiskolában (régebbi nevén szakmunkásképzőben) megszerzett OKJ-s szakvizsgák, tovább- és átképzések.

2 Statisztikai adat képzésekor, ha a szülő a "nem nyilatkozik" rovatot tölti ki, a gyermek, tanuló nem tekinthető halmozottan hátrányos helyzetűnek

Ha a törvényes felügyeletet a nyilatkozó szülő egyedül gyakorolja, a B) táblázatot nem kell kitölteni.

A nyilatkozatban közölt adatokat a jegyző kizárólag a halmozottan hátrányos helyzet meghatározására használhatja fel, illetve az óvodai, iskolai körzethatároknak a jogszabályban előírtak szerinti kialakításához.

Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy a fent leírt adatok a valóságnak megfelelnek.

Kelt: ...........................év.............hó.....nap

............................................

nyilatkozó szülő

............................................

ügyintéző"

3. számú melléklet a 229/2007. (VIII. 31.) Korm. rendelethez

[8. számú melléklet a 20/1997. (II. 13.) Korm. rendelethez]

Adatok az iskolai tankönyvmegrendelésről

A közoktatási intézmény neve:
Az OM azonosítója:
Az intézményvezető neve:

Az iskola a közoktatási tankönyvjegyzékre felvett tankönyvek közül az alábbiakat rendelte meg a...................tanévre

SorszámA tankönyv kiadói kódjaMegrendelt mennyiség (db)SorszámA tankönyv kiadói kódjaMegrendelt mennyiség (db)

Az iskola a közoktatási tankönyvjegyzékre fel nem vett tankönyvek, illetve könyvek közül az alábbiakat rendelte meg a...................tanévre

SorszámA tankönyv, illetve kiadói kódjaMegrendelt mennyiség (db)SorszámA tankönyv, illetve könyv kiadói kódjaMegrendelt mennyiség (db)

Kelt:............................

P. H.

............................................

intézményvezető aláírása

4. számú melléklet a 229/2007. (VIII 31.) Korm. rendelethez

Hatályukat vesztő kormányrendeletek

a) 54/1999. (III. 31.) Korm. rendelet a közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény végrehajtásáról rendelkező 20/1997. (II. 13.) Korm. rendelet módosításáról,

b) 185/1999. (XII. 13.) Korm. rendelet a pedagógustovábbképzésről, a pedagógus-szakvizsgáról, valamint a továbbképzésben részt vevők juttatásairól és kedvezményeiről szóló 277/1997. (XII. 22.) Korm. rendelet módosításáról,

c) 16/2000. (II. 11.) Korm. rendelet az érettségi vizsga vizsgaszabályzatának kiadásáról szóló 100/1997. (VI. 13.) Korm. rendelet módosításáról,

d) 273/2000. (XII. 27.) Korm. rendelet az oktatási ágazatot érintő egyes kormányrendeletek módosításáról,

e) 111/2001. (VI. 22.) Korm. rendelet az érettségi vizsga vizsgaszabályzatának kiadásáról szóló 100/1997. (VI. 13.) Korm. rendelet módosításáról,

f) 78/2002. (IV. 13.) Korm. rendelet az érettségi vizsga vizsgaszabályzata és más, a közoktatást érintő kormányrendeletek módosításáról,

g) 71/2003. (V. 27.) Korm. rendelet az érettségi vizsga vizsgaszabályzatának kiadásáról szóló 100/1997. (VI. 13.) Korm. rendelet módosításáról,

h) 232/2004. (VIII. 6.) Korm. rendelet a közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény végrehajtásáról rendelkező 20/1997. (II. 13.) Korm. rendelet módosításáról,

i) 80/2005. (IV. 28.) Korm. rendelet a közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény végrehajtásáról rendelkező 20/1997. (II. 13.) Korm. rendelet módosításáról,

j) 148/2005. (VII. 27.) Korm. rendelet az érettségi vizsga vizsgaszabályzatának kiadásáról szóló 100/1997. (VI. 13.) Korm. rendelet, valamint a Nemzeti alaptanterv kiadásáról, bevezetéséről és alkalmazásáról szóló 243/2003. (XII. 17.) Korm. rendelet módosításáról,

k) 239/2005. (X. 25.) Korm. rendelet a felsőoktatási intézmények felvételi eljárásainak általános szabályairól szóló 269/2000. (XII. 26.) Korm. rendelet, illetve a pedagógus-továbbképzésről, a pedagógus-szakvizsgáról, valamint a továbbképzésben részt vevők juttatásairól és kedvezményeiről szóló 277/1997. (XII. 22.) Korm. rendelet módosításáról,

l) 70/2006. (III. 28.) Korm. rendelet a közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény végrehajtásáról rendelkező 20/1997. (II. 13.) Korm. rendelet módosításáról,

m) 75/2006. (IV. 3.) Korm. rendelet az Országos Közoktatási Értékelési és Vizsgaközpontról szóló 105/1999. (VII. 6.) Korm. rendelet módosításáról,

n) 119/2006. (V. 15.) Korm. rendelet a közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény végrehajtásáról rendelkező 20/1997. (II. 13.) Korm. rendelet módosításáról.

Tartalomjegyzék