Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

15/1989. (IX. 7.) KeM rendelet

az egyes kereskedelmi tevékenységek gyakorlásáról

A belkereskedelemről szóló - az 1986. évi 18. törvényerejű rendelettel és az 1989. évi VI. törvénnyel módosított - 1978. évi I. törvény 40. §-ában foglalt felhatalmazás alapján, az érdekelt miniszterekkel egyetértésben, a nagykereskedelmi, kiskereskedelmi, az ügynöki tevékenység gyakorlásáról a következők szerint rendelkezem.[1]

1. §[2][3] A rendelet hatálya a belkereskedelmi tevékenységet folytató gazdálkodó szervezetre [Ptk. 685. § c) pont], egyéb jogi személyekre, valamint a külföldi székhelyű vállalkozások magyarországi fióktelepeire (a továbbiakban együtt: kereskedő) terjed ki.

2. §[4][5] (1)[6] A kereskedő a rendelet 1. számú mellékletében felsorolt termékekkel kereskedelmi, ügynöki és bizományosi, valamint bármely áruval csomagküldő kereskedést akkor folytathat, ha a nyilvántartásba vételére jogosult szerv a kereskedőt és üzletét vagy raktárát, tárolóját (a raktár és tároló továbbiakban együtt: telephely) nyilvántartásba vette.

(2)[7] A nyilvántartásba vételre jogosult szerv a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal (a továbbiakban: Hivatal) . A Hivatal e rendelet szerinti hatósági eljárásaiban első fokú hatóságként a Hivatal illetékes területi szerve jár el. A Hivatal területi szerve által hozott első fokú közigazgatási döntések ellen benyújtott fellebbezéseket másodfokon a Hivatal központi szerve bírálja el.

(3)[8] A nyilvántartásba vételhez mezőgazdasági termékek esetén a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium egyetértését be kell szerezni. Az egyetértés beszerzéséről a nyilvántartásba vételre jogosult szerv gondoskodik.

(4)[9] A nyilvántartásba vételre jogosult szerv a kereskedőt, illetve azt az üzletét(eit) vagy telephelyét(eit), ahol a tevékenység folytatására jogosult, akkor veszi nyilvántartásba, ha

a) állandó telephellyel, kiskereskedelmi és csomagküldő tevékenység esetén üzlethelyiséggel;

b) üzletenként, illetve telephelyenként a kereskedő vagy az alkalmazottja - a külön jogszabályban meghatározottak szerint - szakképesítéssel rendelkezik; valamint

c) a gazdasági társaság vezető tisztségviselői, illetve az egyéni vállalkozó büntetlen előéletű;

d) a kérelmezőnek az adózás rendjéről szóló 1990. évi XCI. törvény 97. §-ának q) pontjában meghatározott köztartozása nincs;

e) rendelkezik az e jogszabályban előírt feltételekkel.

(5) A (4) bekezdés által előírtakban bekövetkezett változásokat 30 napon belül a nyilvántartásba vételre jogosult szervhez be kell jelenteni, s azzal a nyilvántartást módosítani kell.

(6) A nyilvántartásba vétel iránti kérelemhez hitelesített másolatban csatolni kell

a) a gazdálkodó szervezet cégkivonatát, amely tanúsítja a gazdálkodó szervezetnek az e rendelet mellékletében meghatározott termékekkel való kereskedésre vonatkozó jogosultságát, illetve az egyéni vállalkozó vállalkozói igazolványának másolatát;

b)[10] a tevékenység folytatásához szükséges feltételek meglétét tanúsító okiratokat.

c) kis- és nagykereskedelmi tevékenység esetén az üzletre és a telephelyre vonatkozó - külön jogszabály szerint kiadott - működési engedélyt;

d) a szakképesítésről szóló bizonyítványt.

(7) A nyilvántartásba vétel iránti kérelemhez csatolni kell a külön jogszabályban meghatározott eljárási díj befizetését igazoló bizonylatot.

(8) A (4) bekezdés c) pontjában meghatározott feltételt 3 hónapnál nem régebbi eredeti hatósági erkölcsi bizonyítvánnyal, a d) pontban meghatározott feltételek közül eredeti hatósági igazolással kell tanúsítani, hogy az adóhatóság, a vámhatóság, a társadalombiztosítási szerv által jogerősen megállapított köztartozása nincs. Az egyéb köztartozások tekintetében a kereskedőnek nyilatkoznia kell, hogy jogerősen megállapított tartozása nincs.

2/A. §[11][12][13] Nemesfém ékszer és nemesfém díszműáru forgalmazása csak a bejelentett és nyilvántartásba vett üzletben, valamint csomagküldő kereskedelem útján történhet. Szakmai kiállításon és alkalmi, ünnepi rendezvényen csak egyébként üzlettel rendelkező kereskedő árusíthat.

2/B. § (1)[14][15]

2/C. §[16]

2/D. § (1) A 2. § (1) bekezdésében meghatározott tevékenység csak a nyilvántartásba vételről szóló értesítés kézhezvétele után kezdhető meg.

(2)[17][18] A nyilvántartásba vételre jogosult szerv a kereskedőt, illetve üzletét, telephelyét a nyilvántartásból törli, ha

a) az e rendeletben előírt feltételeknek nem felel meg;

b) tevékenységét a jogszabályokban előírt kötelezettségeinek megsértésével folytatja, és ezt az ellenőrzésre jogosult szerv megállapítja, és erről a nyilvántartásba vételre jogosult szervezetet értesíti.

(3)[19] A nyilvántartásba vételre jogosult szervnek a nyilvántartásból való törlésről a kereskedőn kívül a vállalkozói igazolványt kiállító szervet, cégjegyzékben szereplő fióktelep és gazdálkodó szervezet esetében a cégbíróságot, a működési engedélyt kiállító önkormányzat jegyzőjét és az ellenőrzésre jogosultakat értesíteni kell.

(4)[20] A nyilvántartásból törölt kereskedő a törlés napjától számított egy éven belül nem vehető nyilvántartásba.

A törlést a Gazdasági Minisztérium hivatalos lapjában közzé kell tenni.

3. §[21]

3/A. §[22][23] A begyűjtött, felvásárolt hulladékot oly módon kell dokumentálni, hogy a számvitelről szóló 1991. évi XCII. törvényben előírt bizonylat alkalmas legyen a hulladék származásának, eredetének igazolására és ellenőrzésére.

3/B. §[24]

4. §[25][26] (1)[27][28] Az új és használt személygépkocsik, valamint az új és használt motorkerékpárok és segédmotoros kerékpárok értékesítésével foglalkozó kereskedő nyilvántartásba vételének feltétele továbbá, hogy minden telephelyének rendelkeznie kell a rendelet 2. számú mellékletében megjelölt műszaki feltételekkel. A kereskedőnek az erre vonatkozó nyilatkozatát a kérelemhez csatolni kell. Amennyiben e műszaki feltételek biztosításához szükséges műszaki eszközök nem a kereskedő saját tulajdonát képezik, illetve nem a saját telephelyén állnak rendelkezésre, úgy a tulajdonossal kötött, a műszaki feltételek biztosításáról szóló szerződés hitelesített másolatát a nyilvántartásba vételi kérelemhez csatolni kell.

(2) A használt személygépkocsik, motorkerékpárok és segédmotoros kerékpárok értékesítésével foglalkozó kereskedő

a) a külföldről behozott használt vagy sérült alkatrészként történő értékesítés céljából vámkezelt gépjárművek a Vámhivatal által külön jogszabályban, az egyes használt vagy sérült gépjárművek vámkezelését megelőző vizsgálatról szóló 3/1999. (I. 18.) KHVM-KöM-PM együttes rendelet meghatározott záradékkal ellátott határozatával, illetőleg

b) a forgalomból végleg kivont járművet a hatóság által érvénytelenített okmányokkal vásárolhatja meg.

(3) Használt személygépkocsi csak abban az esetben értékesíthető, ha érvényes hazai forgalmi engedéllyel és környezetvédelmi igazolólappal rendelkezik. A kereskedőnek az értékesítésre kerülő személygépkocsi műszaki állapotáról az e rendelet 3. számú melléklete szerinti "Műszaki állapotlap"-ot kell kiállítania, és annak egy példányát meg kell őriznie.

(4) Használt motorkerékpár a közúti közlekedés rendőrhatósági igazgatásáról szóló 48/1997. (VIII. 26.) BM rendeletben meghatározottak szerint csak érvényes hazai forgalmi engedéllyel, vagy a közúti járművek műszaki megvizsgálásáról szóló 5/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendeletben meghatározott forgalomba helyezési engedéllyel értékesíthető. Segédmotoros kerékpár a jármű vázába beütött érvényes azonosítási jellel (CM és a hajtómotor cm3-ben meghatározott hengerűrtartalmát jelző szám) ellátva értékesíthető. A kereskedőnek az értékesítésre kerülő motorkerékpár és segédmotoros kerékpár műszaki állapotáról a 4. számú melléklet szerinti "Műszaki állapotlap"-ot kell kiállítania, és annak egy példányát meg kell őriznie.

(5) A csomagküldő kereskedő köteles katalógusában azonosítható módon megnevezni magát, feltüntetni székhelyét, üzletének címét, továbbá a tevékenység folytatására - ezen rendelet alapján - kapott nyilvántartási számát.

5-9. §[29]

10. § A rendelet alkalmazásában

a) ügynöki tevékenység a kereskedelmi forgalomban szokásos ügylet megkötésének közvetítése;

b) viszonteladó, aki a beszerzett terméket változatlan állapotban üzletszerűen viszonteladónak, fogyasztónak, termelőnek, felhasználónak értékesíti;

c) változatlan a termék állapota akkor is, ha azt csomagolják, adagolják vagy a kereskedelemben szokásos módon megmunkálják. A kereskedelemben szokásos megmunkálás körét - szükség esetén - az Ipari és Kereskedelmi Minisztérium határozza meg;

d) fogyasztó (felhasználó), aki a terméket szükségleteinek kielégítése érdekében vásárolja;

e) termelő, aki a terméket továbbfeldolgozás céljából vásárolja;

f) üzletszerű a tevékenység, ha gyakorlása rendszeres és haszonszerzés céljából történik;

g)[30]

h)[31][32] hulladékkal és melléktermékkel folytatott kereskedésnek minősül a begyűjtött, a felvásárolt hulladék viszonteladónak, fogyasztónak, felhasználónak további megmunkálás nélkül történő értékesítése; nem minősül megmunkálásnak a kereskedelmi célú válogatás,

i)[33] ékszerkereskedelmi tevékenység: fazonékszer változatlan állapotban történő értékesítése;

j) csomagküldő kereskedés: ha a kereskedő kizárólag az áru ismertetőjét (katalógusát) juttatja el a vásárlóhoz, vagy reklámban (hirdetésben) hívja fel az árura a figyelmet, és az ismertető, illetve reklám alapján kiválasztott és megrendelt árut szállítja (szállíttatja) a megjelölt címre. Megrendelés nélkül áru nem küldhető.

k)[34] ellenőrzésre jogosultak: a helyileg illetékes jegyző, a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága, az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal, a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség és területi szervei, a helyileg illetékes rendőrkapitányság, a nyilvántartásba vétel feltételeinek fennállása vonatkozásában a Hivatal.

11. §[35] E rendelet szempontjából nem minősül nagykereskedelmi tevékenységnek:

a) a gazdasági társaságok kizárólag tagjai részére végzett kereskedelmi tevékenysége,

b) a fogyasztási, értékesítő és beszerző szövetkezetek által a termelőktől vásárolt mezőgazdasági és erdészeti termékek értékesítése viszonteladók részére,

c) a külkereskedelmi tevékenységet folytató kereskedőnek, a külkereskedelmi szerződés teljesítése érdekében belföldön kifejtett gazdasági tevékenysége,

d) a kereskedő felesleges árukészletének - alkalomszerűen - viszonteladó részére történő értékesítése.

e)[36]

12. § (1) Ez a rendelet kihirdetése napján lép hatályba. Egyidejűleg hatályát veszti az egyes kereskedelmi tevékenységek gyakorlásáról szóló 8/1986. (X. 11.) BkM rendelet.

(2)[37]

(3)[38][39] A rendelet 3/B. § (1) bekezdésének b) pontjában meghatározott képesítési követelmény teljesítése alól 1992. december 31-ig mentesítést kapnak az e rendelet hatályba lépésekor már működő - a 3. számú mellékletben felsorolt nem vasfém-hulladék kis- és nagykereskedelmi forgalmazásával, továbbá egyéb hulladék- és melléktermék nagykereskedelmi forgalmazásával foglalkozó - kereskedők, akik e rendelet hatályba lépésétől számított 90 napon belül kérik nyilvántartásba vételüket. A 90 napos határidő lejártával azt a kereskedőt, aki a képesítési követelményeknek nem felel meg, a nyilvántartásból törölni kell.

(4) A rendelet előírásai nem érintik a tevékenység folytatásának más jogszabályban meghatározott engedélyezési vagy egyéb feltételeit.

1. számú melléklet a 15/1989. (IX. 7.) KeM rendelethez[40][41]

1. Hulladék kereskedelem (TEÁOR 51.57-ből)

Vtsz. 7204Vas- és acéltörmelék és hulladék; ingot újraolvasztott hulladékvasból vagy -acélból
Vtsz. 7404Rézhulladék és -törmelék
Vtsz. 7406Rézpor és -pehely
Vtsz. 7503Nikkelhulladék és -törmelék
Vtsz. 7602Alumíniumhulladék és -törmelék
Vtsz. 7603Alumíniumpor és -pehely
Vtsz. 7802Ólomhulladék és -törmelék
Vtsz. 7902Cinkhulladék és -törmelék
Vtsz. 8002Ónhulladék és -törmelék
Vtsz. 8101 91 90Wolframhulladék és -törmelék
Vtsz. 8102 91 90Molibdénhulladék és -törmelék
Vtsz. 8103 10 90Tantálhulladék és -törmelék
Vtsz. 8104 20Magnéziumhulladék és -törmelék
Vtsz. 8105 10 90Kobalthulladék és -törmelék
Vtsz. 8106 10Bizmuthulladék és -törmelék
Vtsz. 8107 10 90Kadmiumhulladék és -törmelék
Vtsz. 8108 10 90Titánhulladék és -törmelék
Vtsz. 8109 10 90Cirkóniumhulladék és -törmelék
Vtsz. 8110 00 19Antimonhulladék és -törmelék
Vtsz. 8111 00 19Magánhulladék és -törmelék
Vtsz. ex 8112Egyéb fel nem sorolt fémhulladék és -törmelék (króm, vanádium, hafnium stb.)
Vtsz. 8113 00 40Cermethulladék és -törmelék
Vtsz. 4707Visszanyert (hulladék és használt) papír vagy karton

2. Nemesfémből készült ékszerek, díszműáruk nagykereskedelme (TEÁOR 51.47-ből), kiskereskedelme (TEÁOR 52.48-ból) és ügynöki kereskedelme (TEÁOR 51.18-ból)

Vtsz. 7113Ékszer és részei nemesfémből
Vtsz. 7114Arany- és ezüstműves áru, ennek részei nemesfémből
Vtsz. 7115Más áru nemesfémből

3. Új és használt személygépkocsi kereskedelme (TEÁOR 50.10-ből)

Vtsz. 8703Gépkocsi és más gépjármű, elsősorban személyszállításra tervezett (a 8702 vtsz. alá tartozó kivételével), beleértve a kombi típusú gépkocsit és a versenyautót is

4. Új és használt motorkerékpár és segédmotoros kerékpár kereskedelme (TEÁOR 50.40-ből)

Vtsz. ex 8711Motorkerékpár (beleértve a segédmotoros kerékpárt is)

5. Tenyészállatok nagykereskedelme (TEÁOR 51.23-ból)

Vtsz. 0101 11 00Ló fajtiszta tenyészállat
Vtsz. 0101 20 10 01Szamár tenyésztési célra
Vtsz. 0102 10Szarvasmarha fajtiszta tenyészállat
Vtsz. 0103 10Sertés fajtiszta tenyészállat
Vtsz. 0104 10 10Juh fajtiszta tenyészállat
Vtsz. 0104 20 10Kecske fajtiszta tenyészállat

6. Vetőmagvak, szaporítóanyagok, gyógyszert tartalmazó takarmánykoncentrátum, takarmánykeverék nagykereskedelme (TEÁOR 51.21-ből)

Vtsz. 1001 10 00 01Keménybúza vetőmag
Vtsz. 1001 90 91 00Közönséges búza és kétszeres vetőmag
Vtsz. 1002 00 00 01Rozs vetőmag
Vtsz. 1003 00 10 00Árpa vetőmag
Vtsz. 1004 00 00 01Zab vetőmag
Vtsz. 1005 10Kukorica vetőmag
Vtsz. 1214Karórépa, marharépa, takarmányrépa, takarmánygyökér, széna, lucerna, lóhere, baltacim, takarmánykáposzta, csillagfürt, bükköny és hasonló takarmánynövény labdacs (pellet) alakban

8. Fűszerpaprika-őrlemény nagykereskedelme (TEÁOR 51.37-ből és/vagy 51.39-ből)

Vtsz. 0904 20 90 00Fűszerpaprika-őrlemény

9. Csomagküldő kiskereskedelem, termékre tekintet nélkül (TEÁOR 52.61)

2. számú melléklet a 15/1989. (IX. 7.) KeM rendelethez[42]

Személygépkocsik esetén:

- személygépkocsi és/vagy tehergépkocsi emelő berendezés,

- görgős fékhatásmérő berendezés,

- infravörös sugárzás elnyelésének elvén működő kipufogógáz mérő,

- fényszóró beállító készülék,

- kompresszió mérő,

- hűtőfolyadék, fagyálló folyadék vizsgáló műszer,

- levegőkompresszor,

- indító akkumulátor,

- akkumulátortöltő;

motorkerékpárok és segédmotoros kerékpárok esetén:

- motorkerékpár emelő berendezés

- kompresszió mérő,

- hűtőfolyadék, fagyálló vizsgáló műszer,

- levegőkompresszor,

- indító akkumulátor,

- akkumulátortöltő.

3. számú melléklet a 15/1989. (IX. 7.) KeM rendelethez[43]

4. számú melléklet a 15/1989. (IX. 7.) KeM rendelethez[44]

Műszaki állapotlap a ................. forgalmi rendszámú motorkerékpárhoz és segédmotoros kerékpárhoz

Gyártmány:

Típus:

Km-óra állás:

Motorszám:

Vázszám:

Hengerek száma, űrtartalom: cm3

Teljesítmény:

Legutolsó műszaki vizsga időpontja:

Következő vizsga időpontja:

Gyártási év (évjárat):

Eddigi tulajdonosok száma:

Magyarországi üzembe helyezés:

Meghatározó szín:

Eredeti Újrafestett

Szerkezeti jellemzőkMGyR-H
Első fék állapota
I. FékrendszerHátsó fék állapota
Kormánycsapágyak állapota
Első felfüggesztés
II. Futómű,Hátsó felfüggesztés
abroncsKerékabroncsok
Első gumiabroncs
Hátsó gumiabroncs
Kezelőszervek állapota
Visszapillantó tükrök
III. MűszerekSebességmérő műszerek
Egyéb műszer
Távolsági fényszóró
Tompított fényszóró
Helyzetjelzők
Féklámpa
IV. ElektromosIrányjelzők
berendezés, vilá-Akkumulátor
gításIndítómotor
Műszerek működése
Dinamó-generátortöltés
Motor általános állapota
Olajnyomás
Kipufogógáz bemérés CO%
V. Motor,Kipufogórendszer
tengelykapcsolóHűtési rendszer
Tengelykapcsoló
Váltó általános állapota
Lánc/kardán állapota
Váz állapota
VI. Kormány Javított elemek
Sérült elemek
Korrodált elemek
VII. VázEsztétikai hibák

Jelmagyarázat:

M = megfelelő

GY = gyenge (beállításra szorul)

R-H = rossz-hibás (javításra szorul

Dátum:...............

.....................

kereskedő aláírása

Egyéb észrevételek:...........................................................

Lábjegyzetek:

[1] A rendelet bevezető részéből a "nemzetközi utazásszerezői és közvetítési" szövegrészt a 2/1994. (I.14.) IKM rendelet 7. §-ának (2) bekezdése hatályon kívül helyezte.

[2] Az 1. § a 11/1995. (IV.27.) IKM rendelet 1. §-ával megállapított szöveg.

[3] Az 15/1989. (IX. 7.) KeM rendelet 1. §-a a 34/1998. (V. 22.) IKIM rendelet 1. §-ának megfelelően módosított szöveg

[4] A 2. § a 2/1994. (I.14.) IKM rendelet 1. §-ával megállapított szöveg.

[5] A 2 § (1) bekezdésének első mondata a 11/1995. (IV.27.) IKM rendelet 2. §-ának (1) bekezdésével megállapított, s az 1996. évi XLVIII. törvény 46. §-ának b) pontja szerint módosított szöveg.

[6] Az 15/1989. (IX. 7.) KeM rendelet 2. §-a a 34/1998. (V. 22.) IKIM rendelet 2. §-ának megfelelően módosított szöveg

[7] Megállapította a 87/2006. (XII. 26.) GKM rendelet 23. §-a. Hatályos 2007.01.01.

[8] Megállapította a 45/2005. (X. 21.) EüM-FVM-GKM-IHM-KvVMNKÖM-TNM együttes rendelet 2. § -a. Hatályos 2005.10.24.

[9] ( A 2. § (4) bekezdését a 11/1995. (IV.27.) IKM rendelet 2. §-ának (3) bekezdése iktatta szövegbe.

[10] Megállapította a 86/2005. (X. 21.) GKM rendelet 1. § -a. Hatályos 2005.11.01.

[11] A 2/A-2/D. §-okat a 2/1994. (I.14.) IKM rendelet 2. §-a iktatta a szövegbe.

[12] A 2/A. § (1) bekezdése a 11/1995. (IV.27.) Korm. rendelet 3. §-ának (1) bekezdésével megállapított és az 1996. évi XLVIII. törvény 46. §-a b) pontjának megfelelően módosított szöveg.

[13] Az 15/1989. (IX. 7.) KeM rendelet 2/A. §-a a 34/1998. (V. 22.) IKIM rendelet 3. §-ának megfelelően módosított szöveg

[14] A 2/B. § (1) bekezdése a 11/1995. (IV.27.) IKM rendelet 4. §-ával megállapított szöveg.

[15] Az 15/1989. (IX. 7.) KeM rendelet 2/B. §-át a 34/1998. (V. 22.) IKIM rendelet 9. § 2. bekezdése hatályon kívül helyezte

[16] A 2/C. §-t az 1996. évi XLVIII. törvény 46. §-ának b) pontja hatályon kívül helyezte.

[17] A 2/D. § (2) bekezdése a 11/1995. (IV.27.) IKM rendelet 5. §-ának (1) bekezdésével megállapított szöveg.

[18] Az 15/1989. (IX. 7.) KeM rendelet 2. § 2. bekezdése a 34/1998. (V. 22.) IKIM rendelet 4. § 1. bekezdésének megfelelően módosított szöveg

[19] Az 15/1989. (IX. 7.) KeM rendelet 2. § 3. bekezdése a 34/1998. (V. 22.) IKIM rendelet 4. § 2. bekezdésének megfelelően módosított szöveg

[20] Módosította a 24/2000. (VII. 26.) GM rendelet 3. § (2) bekezdése. Hatályos 2000.11.01.

[21] Az 15/1989. (IX. 7.) KeM rendelet 3. §-át a 34/1998. (V. 22.) IKIM rendelet 9. § 2. bekezdése hatályon kívül helyezte

[22] A 3/A-3/B. §-t a 31/1991. (XI.19.) IKM rendelet 1. §-a iktatta be a szövegbe. A 3/A. §-t újonnan megállapította a 2/1994. (I.14.) IKM rendelet 3. §-a.

[23] Az 15/1989. (IX. 7.) KeM rendelet 3/A. §-a a 34/1998. (V. 22.) IKIM rendelet 5. §-ának megfelelően módosított szöveg

[24] A 3/B. §-t a 2/1994. (I.14.) IKM rendelet 7. §-ának (2) bekezdése hatályon kívül helyezte.

[25] A 4. § a 2/1994. (I.14.) IKM rendelet 4. §-ával megállapított szöveg.

[26] A 4. § (1) bekezdése a 11/1995. (IV.27.) IKM rendelet 6. §-ával megállapított szöveg.

[27] Az 15/1989. (IX. 7.) KeM rendelet 4. § 1. bekezdése a 34/1998. (V. 22.) IKIM rendelet 6. §-ának megfelelően módosított szöveg

[28] Az 15/1989. (IX. 7.) KeM rendelet 4. §-a a 49/1999. (VIII. 6.) GM rendelet 1. §-ának megfelelően módosított szöveg

[29] Az 5-9. §-okat a 2/1992. (I.13.) IKM rendelet 9. §-ának (1) bekezdése hatályon kívül helyezte. Lásd még a § (2) bekezdését is.

[30] A 10. § g) pontját a 2/1992. (I.13.) IKM rendelet 9. §-ának (1) bekezdése hatályon kívül helyezte.

[31] A 10. § h) pontját a 31/1991. (XI.19.) IKM rendelet 2. §-a iktatta a szövegbe.

[32] Az 15/1989. (IX. 7.) KeM rendelet 10. § h) pontja a 34/1998. (V. 22.) IKIM rendelet 7. §-ának megfelelően módosított szöveg

[33] A 10. § i) és j) pontját a 2/1994. (I.14.) IKM rendelet 5. §-a iktatta a szövegbe.

[34] Megállapította a 127/2005. (XII. 29.) GKM rendelet 4. § (2) bekezdése. Hatályos 2006.01.01.

[35] A 11. § bevezető mondata a 2/1994. (I.14.) IKM rendelet 6. §-ával megállapított szöveg.

[36] A 11. § c) pontját a 2/1992. (I.13.) IKM rendelet 9. §-ának (1) bekezdése hatályon kívül helyezte.

[37] A 12. § (2) bekezdését a 2/1994. (I.24.) IKM rendelet 7. §-ának (2) bekezdése hatályon kívül helyezte.

[38] A 12. § (3) bekezdését beiktatta és a korábbi (3) bekezdés számozását (4) bekezdésre változtatta a 31/1991. (XI.19.) IKM rendelet 3. §-a.

[39] A 3/B. §-t a 2/1994. (I.14.) IKM rendelet 7. §-ának (2) bekezdése hatályon kívül helyezte.

[40] Az 15/1989. (IX. 7.) KeM rendelet 1. számú melléklete a 49/1999. (VIII. 6.) GM rendelet 1. számú mellékletének megfelelően módosított szöveg

[41] Módosította a 156/2002. (VII. 11.) Korm. rendelet 19. § (1) bekezdése. Hatályos 2002.07.26.

[42] Az 15/1989. (IX. 7.) KeM rendelet 2. számú melléklete a 49/1999. (VIII. 6.) GM rendelet 2. számú mellékletének megfelelően módosított szöveg

[43] A 3. számú melléklet a 31/1991. (XI.19.) IKM rendelet melléklete iktatta be, s újonnan megállapította a 2/1994. (I.14.) IKM rendelet 4. §-a és 2. számú melléklete.

[44] Az 15/1989. (IX. 7.) KeM rendelet 4. számú mellékletét a 49/1999. (VIII. 6.) GM rendelet 3. számú melléklete iktatta be

Tartalomjegyzék