215/2002. (X. 17.) Korm. rendelet

a mezőgazdasági termelők éven belüli lejáratú hiteleinek adósságrendezési programjáról

A Magyar Köztársaság 2001. és 2002. évi költségvetéséről szóló 2000. évi CXXXIII. törvény 109. §-a (1) bekezdése a) pontjának felhatalmazása alapján a Kormány a következőket rendeli el:

1. §

Az elsősorban aszálykárok, a Dunán és mellékfolyóin 2002 augusztusában kialakult árvízi károk miatt nehéz pénzügyi helyzetbe került mezőgazdasági termelők és integrátor szervezetek hitelintézeti adósságterheinek és egyéb meghatározott kötelezettségeinek csökkentése, valamint az európai uniós követelményeknek és a Nemzeti Agrár-környezetvédelmi Programnak megfelelő szerkezetváltás érdekében az e rendeletben meghatározott feltételekkel adósságrendezési program kerül meghirdetésre.

2. §

(1) Az adósságrendezési programban az agrártámogatások igénybevételének általános feltételeiről szóló 215/2001. (XI. 17.) Korm. rendelet 3. §-ának (1) bekezdésében (a továbbiakban: R.) meghatározott azon mezőgazdasági termelők és az integrált termelés finanszírozására az agrárgazdasági célok 2002. évi költségvetési támogatásáról szóló 102/2001. (XII. 16.) FVM rendelet (a továbbiakban: támogatási rendelet) szerint nyilvántartásba vett integrátor szervezetek (a továbbiakban: integrátor szervezetek) (a továbbiakban termelők és integrátor szervezetek együtt: igénylők) vehetnek részt, akik/amelyek

a) az adózás rendjéről szóló 1990. évi XCI. törvény 97. §-ának q) pontjában meghatározott köztartozással, valamint

b) az R. 4. §-a (5) bekezdésének a)-p) pontjai szerint lejárt határidejű, adók módjára behajtható befizetési kötelezettségek hátralékával nem rendelkeznek,

c) a mezőgazdasági termelők agrártámogatás igénybevételével összefüggő adatszolgáltatásáról és nyilvántartásba vételéről szóló 236/1998. (XII. 30.) Korm. rendelet előírásainak eleget tettek, valamint

d) nem állnak végrehajtási, csőd-, felszámolási vagy végelszámolási eljárás alatt.

(2) Az újonnan alakult vállalkozások akkor vehetnek részt az adósságrendezési programban, ha a rendelet kihirdetését megelőzően legalább egy éve a cégbíróság már nyilvántartásba vette és folyamatosan működik.

3. §

Az adósságrendezési eljárásba

a) az FVM költségvetési fejezetéből finanszírozott kamattámogatásban részesülő, a 8. számú mellékletben meghatározott jogszabályok alapján

aa) a közraktárjegy fedezete mellett nyújtott hitel kivételével a pénzügyi intézmény által adott éven belüli lejáratú forint és deviza hitel, valamint a tagi kölcsön (a továbbiakban együttesen: termelői hitelek), és

ab) a pénzügyi intézmény forrásából a támogatási rendelet 21. számú melléklete szerinti integrált termelés finanszírozására az integrátor szervezet által nyújtott éven belüli lejáratú hitel, valamint a legalább 150 napos, de legfeljebb 365 napos fizetési határidejű kölcsön (áruhitel), továbbá

b) az integrátor szervezet által saját forrásból nyújtott hitel vagy halasztott fizetési határidejű kölcsön (áruhitel)

vonható be.

I. Fejezet

A termelői hitelek adósságrendezése

4. §

(1) A termelői hitelek esetében az adósságrendezés alapja - a bevonható hitelállomány összege - a 3. § a) pontjának aa) alpontja szerinti hitel 2000. május 31-én, 2001. május 31-én és 2002. május 31-én fennálló állományának számtani átlaga (a továbbiakban: adósságrendezés alapja). Újonnan alakult vállalkozás esetén a számításnál a vállalkozás fennállásának éveit kell az átlagolásnál figyelembe venni.

(2) Az adósságrendezés alapját csökkenti az igénylő 2000. május 31-én, 2001. május 31-én és 2002. május 31-én fennálló alábbi gazdasági célú megtakarításainak számtani átlaga:

a) a tartós hitelviszonyt megtestesítő értékpapír,

b) 30 napon túl lekötött bankbetét, valamint

c) a 3. § szerinti hiteleknek a fenti időpontokban fedezetként szolgáló lekötött bankbetét, tartós vagy forgatási célú hitelviszonyt megtestesítő értékpapír

állománya.

(3) Az adósságrendezés alapját csökkenti továbbá az 1999. évi költségvetési törvényben jóváhagyott 16 milliárd forint összegű agrárhitelhez kapcsolódó kezességvállalás felhasználásáról, a szarvasmarha ágazat fejlesztéséről szóló 7/2000. (II. 29.) FVM rendelet 1. §-ának (3) bekezdése szerinti jogosultak részére a felszámoló által a korábbi szállítói tartozásokra adott ígérvényben szereplő vagy teljeskörűen kifizetett összeg.

5. §

(1) A termelői hitelek támogatásának alapja a 4. § (1) bekezdése szerinti adósságrendezés alapja csökkentve a 4. § (2) és (3) bekezdés szerinti megtakarításokkal (a továbbiakban: támogatás alapja). A támogatás mértéke a támogatás alapjának 40 százaléka.

(2)[1] Az R. 13. §-a alapján aszálykárral sújtottnak minősülő igénylők - amennyiben a hozamkiesés tényleges mértékét a 12. § szerint bejelentették - a földadóról szóló 1991. évi LXXIX. törvény 7. §-ában meghatározott hozam (árbevétel-) kiesés összes szántó területre vetített mértékétől függően az (1) bekezdésben foglaltak mellett további vissza nem térítendő támogatásra is jogosultak

a) 25,01-35,00% közötti hozamkiesés esetén a hozamkiesés 20%-ának,

b) 35,01% feletti hozamkiesés esetén a hozamkiesés 32%-ának megfelelő mértékben.

(3) A Dunán és mellékfolyóin 2002 augusztusában kialakult árvíz következtében károsult igénylők az illetékes megyei (fővárosi) földművelésügyi hivatal (a továbbiakban: Hivatal) által 2002. november 15-ig igazolt káruk (a továbbiakban: árvízkár) esetén a (2) bekezdés b) pont szerinti mértékű támogatásra jogosultak azzal, hogy az így kapott összegből hiteltörlesztési kötelezettségük nincs.

(4) Abban az esetben, ha a (2) bekezdés szerint aszálykárral sújtott igénylő által az (1) és (2) bekezdés szerint igénybe vehető támogatás összege meghaladja a támogatás igénylésének időpontjában fennálló hiteleinek összegét, az igénylő a különbözet kilencven százalékára jogosulttá válik.

(5) Az aszálykárral sújtott igénylő kivételével egyéb esetekben a támogatás kizárólag a támogatás igénylésének időpontjában fennálló, az FVM költségvetési fejezetből finanszírozott kamattámogatásban részesülő hitel tőketörlesztésére fordítható. Amennyiben a kiszámított támogatás összege meghaladja a támogatás igénylésének időpontjában fennálló hiteltartozások tőkeösszegét, úgy támogatásként csak a fennálló hitelösszegnek megfelelő mérték vehető igénybe. A támogatás nem fordítható olyan hitel törlesztésére, amely esetében állami kezesség beváltása folyamatban van, vagy a hitelintézet felbontotta az igénylővel a hitelszerződést.

(6) Az (1), (2) és (3) bekezdés szerinti támogatások együttes összege nem haladhatja meg a 300 millió forintot.

6. §

Az 5. § (1) bekezdése szerinti támogatás igénybevételének feltétele annak vállalása, hogy az adósságrendezéstől számított legalább 3 évig az igénylő

a) mezőgazdasági tevékenységet folytat,

b)[2] a 6. számú melléklet szerint számított átlagos éven belüli lejáratú hitelállományának (beleértve a 3. § szerinti összeget) és az éves nettó árbevételének/bevételének hányadosa nem érheti el az adósságrendezéssel érintett három év közül az általa választott év mutatóját, amely feltételt - a 2004. évben esedékes beszámoló értékelése során -a 2003. évi hitelmutató alapján nem kell érvényesíteni,

c) megfelel a vizek mezőgazdasági eredetű nitrátszennyezéssel szembeni védelméről szóló 49/2001. (IV. 3.) Korm. rendeletben megfogalmazott jó mezőgazdasági gyakorlatnak.

II. Fejezet

Az integrált termelés finanszírozására felvett hitelek adósságrendezése

7. §

(1) Az integrátor szervezet által nyújtott éven belüli lejáratú hitel vagy az általa nyújtott halasztott fizetési határidejű kölcsön (áruhitel) esetében az igénylő az integrátor szervezet. Az adósságrendezés alapját integrált termelőnként kell megállapítani. Az adósságrendezés alapja a 4. § (1) bekezdés szerinti időpontokban fennálló, a 3. § a) pontjának ab) alpontja és b) pontja szerinti kötelezettségek állománya.

(2) Az integrátor szervezet által az integrált termelés finanszírozására folyósított hitel és halasztott fizetési határidejű kölcsön (áruhitel) adósságrendezésének alapja megegyezik támogatás alapjával.

(3) Az R. 13. §-a alapján aszálykárral sújtottnak minősülő integrált termelők a földadóról szóló 1991. évi LXXIX. törvény 7. §-ában meghatározott hozam- (árbevétel-) kiesés összes területre vetített mértékétől függően az 5. § (1) bekezdésében foglalt támogatás mellett további vissza nem térítendő támogatásra is jogosultak az 5. § (2) bekezdés a)-b) pontjai, valamint az 5. § (3) bekezdése szerinti mértékben, amennyiben ez nem került részben vagy egészben elszámolásra az 5. § alapján.

(4) A (3) bekezdésben meghatározott mérték integrált termelőnként nem haladhatja meg az 5. § (6) bekezdése szerinti összeget.

8. §

(1) Az integrált termelés finanszírozása céljára nyújtott hitel, illetve halasztott fizetési határidejű kölcsön (áruhitel) esetében az integrátor szervezet a 7. § szerint számított támogatást az elszámolási kapcsolatok keretében, de legfeljebb 2002. december 31-ig köteles továbbadni külön költség felszámítása nélkül, a vele a 4. § (1) bekezdése szerinti bázisidőpontokban termeltetési szerződéses kapcsolatban álló mezőgazdasági termelőknek.

(2) A 7. § (3) bekezdése szerinti támogatást elsősorban az integrált termelő integrátor szervezettel szembeni tartozás állományának csökkentésére kell fordítani. Amennyiben a támogatás igénybevételekor az integrált termelőnek nem áll fenn integrátor szervezet felé a 7. § (3) bekezdése szerinti támogatásnak megfelelő összegű kötelezettsége, úgy a különbözet is az integrált termelőt illeti meg.

III. Fejezet

Aszálykárral sújtott, hitellel nem rendelkező mezőgazdasági termelők kárenyhítő támogatása

9. §

(1) Aszálykárral sújtott, hitellel nem rendelkező, de a 2. § szerinti egyéb feltételeknek megfelelő mezőgazdasági termelő is jogosult az 5. § (2) bekezdés a)-b) pont, valamint az 5. § (3) bekezdése szerinti támogatásra. A támogatás mértéke az egyes pontokban meghatározott mérték kilencven százaléka, de legfeljebb az 5. § (6) bekezdése szerinti összeg.

(2) A támogatásra való jogosultság feltétele a hozamkiesés tényleges mértékének a 12. §-ban foglaltak szerint történő bejelentése.

(3) A támogatás a Hivatal 7. számú melléklet szerinti igazolása alapján külön jogszabályban meghatározott folyósítási számláról igényelhető.

IV. Fejezet

Igénybevételi rend, ellenőrzés

10. §

(1) Az igénylő az adósságrendezés és a támogatás alapját, valamint támogatási igényét e rendeletben foglaltak szerint maga határozza meg termelői hitelek esetében az 1. számú melléklet szerinti, az integrátori szervezet által banki forrásból nyújtott hitel vagy halasztott fizetési határidejű kölcsön (áruhitel) esetében a 2. számú melléklet szerinti adatlapon. Amennyiben az igénylő integrátori szervezet és mint mezőgazdasági termelő is részt kíván venni az adósságrendezési programban, az erre vonatkozó igényét az 1. számú melléklet szerint nyújtja be. A hitelintézet(ek) az ügyfél kérésére nyilatkoznak

a) termelői hitelek esetében a 3. számú melléklet szerinti adatlapon a náluk lévő, a 4. § (1) bekezdése szerinti bázisidőpontokban fennálló hitel és a 4. § (2) bekezdése b) és c) pontja szerinti megtakarítás állomány összegéről,

b) integrátori szervezet által banki forrásból nyújtott hitel vagy halasztott fizetési határidejű kölcsön (áruhitel) esetében a 4. számú melléklet szerinti adatlapon a náluk lévő, a 4. § (1) bekezdése szerinti bázisidőpontokban fennálló hitelállomány összegéről.

(2)[3] Termelői hitelek esetében az igénylőnek a banki igazolással egyidejűleg megállapodást kell kötnie az érintett hitelintézet(ek)kel, hogy az igénybe vehető támogatást mely, a támogatás igénylésének időpontjában fennálló hitelének törlesztésére fordítja. A támogatást - a mezőgazdasági termelők kibontakozási hitelkonstrukciójáról és a gazdahitel programról szóló 30/2000. (III. 10.) Korm. rendelet alapján a kibontakozási hitelkonstrukcióban állami kezességvállalás mellett felvett hitelek kivételével - az FVM költségvetési fejezetéből finanszírozott kamattámogatásban részesülő hitelek törlesztésére a következő sorrendben kell fordítani: állami kezességvállalás mellett felvett éven belüli, egyéb éven belüli, állami kezességvállalás mellett felvett éven túli, egyéb éven túli lejáratú hitel. Több hitelintézet részvétele esetén a támogatást az előbbi sorrend szerint a hitelintézetek között a hitelállomány arányában kell megosztani. A törleszteni kívánt hiteleket az 1. számú melléklet szerinti adatlapon fel kell tüntetnie.

(3) Az igénylőnek annyi 1. és 2. számú melléklet szerinti adatlapot kell kitöltenie, ahány integrált termelővel állt fenn termeltetési szerződése, illetve ahány hitelintézettel volt hitelszerződése a 4. § (1) bekezdése szerinti bázisidőpontokban. Az igénylőnek az adatlapokat összesíteni szükséges annak érdekében, hogy a 3. és 4. számú mellékletek szerinti nyilatkozatok adataival megegyezzen. Az igénylő az összesített adatlapon nyilatkozik arról, hogy a feltüntetett megtakarításokon kívül nem rendelkezett egyéb 4. § (2) bekezdése szerinti megtakarítással.

(4) Az integrátori szervezet által saját forrásból nyújtott hitel vagy halasztott fizetési határidejű kölcsön (áruhitel) esetében a kötelezettség igazolása önbevallással, az 5. számú melléklet szerinti adatlap felhasználásával integrált termelőnként történik. Az adatlap felhasználásával az integrátor szervezetnek egy összesített adatlapot is el kell készítenie. Az aszálykárral sújtott, hitellel nem rendelkező termelők kárenyhítő támogatása a 7. számú melléklet szerinti igazolás alapján történik.

(5) Az igénylő 2002. november 29-ig nyújthatja be a Hivatal részére a mellékleteket ellenjegyzésre és a Hivatal eddig az időpontig adja ki a 7. számú melléklet szerinti igazolást. A rendelkezésre álló források korlátozott összegére tekintettel a támogatások tényleges igénybevételi lehetőségének százalékos mértékét a földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter (a továbbiakban: miniszter) külön rendeletben és közleményben határozza meg 2002. december 5-ig.

(6) A Hivatal ellenőrzi az igénylőnek az 1-2. §-ok szerinti feltételek alapján a támogatásra való jogosultságát és ellenjegyzi az 1., 2. és 5. számú melléklet szerinti adatlapot, és kiadja a támogatás igénybevételére jogosító 7. számú melléklet szerinti igazolást.

(7) Amennyiben az adósságrendezés alapjába állami vagy intézményi garanciával biztosított hitelek is bevonásra kerülnek, abban az esetben a garanciavállalás százalékos mértéke a maradványösszegre vonatkozik.

(8) Szervezeti átalakulás esetén az adósságrendezés és támogatás alapjának, valamint a támogatás mértékének megállapításánál a jogelőd vállalkozás hiteltartozásait és megtakarításait is figyelembe kell venni.

(9) A támogatás a 0211 számú "Bevallás az államháztartással szembeni egyes juttatások igényléséről" nyomtatvány felhasználásával, a miniszter (5) bekezdés szerinti rendelete figyelembevételével az illetékes adóhatóságtól igényelhető 2002. december 6-tól 2002. december 13-ig, és azt a külön jogszabályban meghatározott folyósítási számláról kell teljesíteni. Az igényléshez csatolni kell az 1., 2., 3., 4., 5. és 7. számú mellékleteket.

11. §

(1)[4] A termelői hitelek esetében az igénylő a 6. § b) pontja szerinti mutató teljesítéséről első esetben 2004. június 30-ig, illetve ezt követően évente (a tárgyévet követő év június 30-ig) köteles jelentést készíteni a hivatal részére. E mutató számítása során a 84/2003. (VII. 22.) FVM rendelet alapján végleges kárenyhítő támogatásra és/vagy kedvezményes középlejáratú hitel felvételére jogosultak esetében az adott évben a nettó árbevétel/bevétel a fagykár és/vagy aszálykár igazolt forint összegével módosítható.

(2)[5] A feltételek teljesítésének ellenőrzésére az adóhatóság és a Hivatal által végzett ellenőrzések keretében kerül sor. A jogosulatlanul igénybe vett támogatás visszafizetését az R. 11. §-ának (6) bekezdése szerint a Hivatal határozata alapján az adóhatóság rendeli el. A jogosulatlanul igénybe vett támogatást a 10032000-01905616 APEH Agrárfinanszírozás támogatása lebonyolítási számlára kell fizetni.

(3) A támogatás jogosulatlanul igénybe vett támogatásnak minősül:

a) ha igénylő a 6. § szerinti feltételeknek nem tesz eleget,

b) ha integrátor szervezet esetében nem a 8. § szerint jár el az integráltak vonatkozásában,

c) ha az igénylő nem valós adatokat szolgáltat,

d) ha az igénybe vevő nem felel meg a program futamideje alatt a 2. §-ban foglalt feltételeknek,

e) ha igénylő a 10. § (9) bekezdése szerinti bevallásában nem a miniszter 10. § (5) bekezdése szerinti rendeletében meghatározott módon számított összeget tünteti fel,

f) ha termelői hitelek esetében az igénylő a támogatást nem az 5. § (5) bekezdése, illetve a 10. § (2) bekezdése szerint használja fel.

V. Fejezet

Záró rendelkezések

12. §

(1) E rendelet kihirdetése napján az 1-4. §, 7. § (1)-(2) bekezdései, az 5. §, a 10. § (1)-(5) és (8) bekezdései, valamint a 12. § lép hatályba. A 6. §, 7. § (3)-(4) bekezdései, 8-9. §-ok, a 10. § (6)-(7) és (9) bekezdései, valamint a 11. §, a Magyar Köztársaság 2001. és 2002. évi költségvetésének 2001. évi végrehajtásáról szóló törvényben meghatározott az "agrárhitelek törlesztési támogatása és elemikár-enyhítés" alcímének hatálybalépésével egyidejűleg lép hatályba.

(2) E rendeletben foglalt támogatások igénybevételének feltétele, hogy az aszálykárt szenvedett igénylők a hozamkiesés tényleges, illetve előzetes mértékét a támogatási rendelet 6. számú melléklete szerinti nyomtatványon a Hivatalhoz a tárgyév október 31-éig bejelentsék. Amennyiben az előzetesen bejelentetthez képest a hozamkiesés mértéke módosul, és a tényleges hozamkiesésnél magasabb összegű támogatás igénylésére került sor, az igénylők a helyesbítést legkésőbb 2002. december 13-ig kötelesek bejelenteni a Hivatalhoz és az illetékes adóhatósághoz. Az integrált termelő az aszálykárról, árvízkárról szóló, a Hivatal által kiállított igazolást köteles az integrátor szervezet részére megküldeni.

(3) Felhatalmazást kap a miniszter, hogy a támogatás igényléséhez szükséges számlaszámot külön jogszabályban állapítsa meg.

Dr. Medgyessy Péter s. k.,

miniszterelnök

1. számú melléklet a 215/2002. (X. 17.) Korm. rendelethez

Adatlap az adósságrendezési program alapján a támogatás igénybevételéhez termelői hitel esetében
1. Az igénylő azonosító adatai:
— megnevezés/név,
— lakcím/székhely/telephely/megye,
— postai cím/telefonszám,
— nyilvántartási (regisztrációs) szám a támogatás igénylésének évében,
— adószám (adóazonosító jel),
— pénzforgalmi jelzőszám.
A 3. § (1) bekezdés a) pontja szerinti tagi kölcsön2000. május 31-én:
2001. május 31-én:
2002. május 31-én:
2. A támogatás kiszámítása aszálykárral, árvízkárral nem sújtott igénylő esetén:Forintban
a) adósságrendezés alapja
(2000., 2001., 2002. május 31-i hitelállomány, tagi kölcsön számtani átlaga)
b) a támogatás igénybevételének időpontjában várhatóan fennálló hitelállomány
c) 2000., 2001., 2002. május 31-i megtakarítások (bankbetét, értékpapír) számtani átlaga
d) támogatás alapja [a) pont szerinti összeg csökkentve a c) pont szerinti összeggel]
e) támogatás összege [d) pont szerinti összeg 40 százaléka, de nem lehet nagyobb, mint a b) pont szerinti összeg, illetve 300 millió Ft]
A támogatás kiszámítása aszálykárral, árvízkárral sújtott igénylő esetén:
Forintban
a) adósságrendezés alapja
(2000., 2001., 2002. május 31-i hitelállomány, tagi kölcsön számtani átlaga)
b) a rendelet kihirdetésének napján fennálló hitelállomány
c) 2000., 2001., 2002. május 31-i megtakarítások (bankbetét, értékpapír) számtani átlaga
d) támogatás alapja [a) pont szerinti összeg csökkentve a c) pont szerinti összeggel]
e) 5. § (1) bekezdése szerinti támogatás összege
f) 5. § (2) bekezdése szerinti további támogatás összege
g) 5. § (2) bekezdése szerinti kieg. támogatása
h) 5. § (4) bekezdése szerinti kieg. támogatása
i) összes támogatás összege [e) pont, f) pont, g) pont és a h) pont összege, de nem lehet több, mint 300 millió Ft]
3. A törleszteni kívánt hitelszerződések felsorolása (szerződésszám, dátum, törlesztendő összeg):

A feltüntetett megtakarításokon kívül más 4. § (2) bekezdése szerinti megtakarítási állománnyal nem rendelkezem.
.............................................................
igénylő aláírása
Ellenjegyzem:
.............................................................
FM hivatal
Melléklet: Banki nyilatkozat(ok)

2. számú melléklet a 215/2002. (X. 17.) Korm. rendelethez

Adatlap az adósságrendezési program alapján a támogatás igénybevételéhez banki hitel forrásból nyújtott hitel vagy halasztott fizetési határidejű kölcsön (áruhitel) esetében
(Az adatlapot integrált termelőnként kell kitölteni.)
1. Az integrátor szervezet(igénylő) azonosító adatai:
— megnevezés/név,
— lakcím/székhely/telephely/megye,
— postai cím/telefonszám,
— nyilvántartási (regisztrációs) szám a támogatás igénylésének évében,
— adószám (adóazonosító jel),
— pénzforgalmi jelzőszám.
2. Az integrált termelő azonosító adatai:
— megnevezés/név,
— lakcím/székhely/telephely/megye,
— postai cím/telefonszám,
— nyilvántartási (regisztrációs) szám a támogatás igénylésének évében,
— adószám (adóazonosító jel),
— pénzforgalmi jelzőszám.
3. A támogatás kiszámítása aszálykárral, árvízkárral nem sújtott integrált termelő esetén:
Forintban
a) adósságrendezés és a támogatás alapja
(2000., 2001., 2002. május 31-i kötelezettségállomány számtani átlaga)
b) támogatás összege [a) pont szerinti összeg 40 százaléka, de nem lehet nagyobb, mint 300 millió Ft]
A támogatás kiszámítása aszálykárral, árvízkárral sújtott integrált termelő esetén:
a) adósságrendezés és a támogatás alapja
(2000., 2001., 2002. május 31-i kötelezettségállomány számtani átlaga)
b) 7. § (3) bekezdése szerinti alaptámogatás összege [a) pont szerinti összeg 40%-a]
c) 7. § (3) bekezdése szerinti további támogatás összege aszálykár miatt
d) 7. § (3) bekezdése szerinti további támogatás összege árvízkár miatt
e) összes támogatás összege [b) pont, c) pont és d) pont összege, de nem lehet nagyobb mint 300 millió Ft]
.............................................................
integrátor szervezet (igénylő) aláírása
.............................................................
integrált termelő aláírása
.............................................................
FM hivatal aláírása
Melléklet: Banki nyilatkozatok(ok)

3. számú melléklet a 215/2002. (X. 17.) Korm. rendelethez

Nyilatkozat az adósságrendezési program alapján a hitel- és megtakarítási állományokról termelői hitel esetében
Az adósságrendezési eljárásban érintett hitelintézet adatai:
— neve:
— székhely) fiók helye:
— ügyintéző neve:
— telefonszáma:
Az igénylő azonosító adatai:
— megnevezés/név,
— lakcím/székhely/telephely/megye,
— postai cím/telefonszám,
— nyilvántartási (regisztrációs) szám a támogatás igénylésének évében,
— adószám (adóazonosító jel),
— pénzforgalmi jelzőszám.
Az ügyfél kérésére a bázisidőpontokban lévő hitelállományról és megtakarítási állományról az alábbi adatokat közöljük:
A 3. § a) pontja szerinti hitelállomány2000. május 31-én:
2001. május 31-én:
2002. május 31-én:
A 4. § (2) bekezdés b) és c) pontja szerinti megtakarítási állomány2000. május 31-én:
2001. május 31-én:
2002. május 31-én:
.............................................................
hitelintézet aláírása

4. számú melléklet a 215/2002. (X. 17.) Korm. rendelethez

Igazolás az adósságrendezési program alapján a hitel- és megtakarítási állományokról integrátori hitel esetében
Az adósságrendezési eljárásban érintett hitelintézet adatai:
— neve:
— székhely) fiók helye:
— ügyintéző neve:
— telefonszáma:
Az integrátor szervezet azonosító adatai:
— megnevezés/név,
— lakcím/székhely/telephely/megye,
— postai cím/telefonszám,
— nyilvántartási (regisztrációs) szám a támogatás igénylésének évében,
— adószám (adóazonosító jel),
— pénzforgalmi jelzőszám.

Az ügyfél kérésére a bázisidőpontokban lévő hitelállományról az alábbi adatokat közöljük:
A 3. § b) pontja szerinti hitelállomány2000. május 31-én:
2001. május 31-én:
2002. május 31-én:
.............................................................
hitelintézet aláírása

5. számú melléklet a 215/2002. (X. 17.) Korm. rendelethez

Adatlap az adósságrendezési program alapján a támogatás igénybevételéhez az integrátor szervezet saját forrásából nyújtott hitel vagy halasztott fizetési határidejű kölcsön (áruhitel) esetében
(Az adatlapot integrált termelőnként kell kitölteni.)
1. Az integrátor szervezet azonosító adatai:
— megnevezés/név,
— lakcím/székhely/telephely/megye,
— postai cím/telefonszám,
— nyilvántartási (regisztrációs) szám a támogatás igénylésének évében,
— adószám (adóazonosító jel),
— pénzforgalmi jelzőszám.
2. Az integrált termelő azonosító adatai:
— megnevezés/név,
— lakcím/székhely/telephely/megye,
— postai cím/telefonszám,
— nyilvántartási (regisztrációs) szám a támogatás igénylésének évében,
— adószám (adóazonosító jel),
— pénzforgalmi jelzőszám.
3. A 3. § b) pontja szerinti kötelezettségállomány2000. május 31-én:
2001. május 31-én:
2002. május 31-én:
4. A támogatás kiszámítása aszálykárral, árvízkárral nem sújtott integrált termelő esetén:
Forintban
a) adósságrendezés és a támogatás alapja
(2000., 2001., 2002. május 31-i kötelezettségállomány számtani átlaga)
b) támogatás összege [a) pont szerinti összeg 40 százaléka, de nem lehet nagyobb, mint 300 millió Ft]
A támogatás kiszámítása aszálykárral, árvízkárral sújtott integrált termelő esetén:
a) adósságrendezés és a támogatás alapja
(2000., 2001., 2002. május 31-i kötelezettségállomány számtani átlaga)
b) 7. § (3) bekezdése szerinti alaptámogatás összege [a) pont szerinti összeg 40%-a]
c) 7. § (3) bekezdése szerinti további támogatás összege aszálykár miatt
d) 7. § (3) bekezdése szerinti további támogatás összege árvízkár miatt
e) összes támogatás összege [b) pont, c) pont és d) pont összege, de nem lehet nagyobb mint 300 millió Ft]
.............................................................
integrátor szervezet (igénylő) aláírása
.............................................................
integrált termelő aláírása
.............................................................
FM hivatal aláírása

6. számú melléklet a 215/2002. (X. 17.) Korm. rendelethez

Átlagos hitelállomány kiszámítása kronologikus módszerrel

7. számú melléklet a 215/2002. (X. 17.) Korm. rendelethez

Kiállító:
IGAZOLÁS
Költségvetési támogatás állami adóhatóságtól történő igénybevételéhez
Név: ..........................................................................................................................................................................
Cím: ..........................................................................................................................................................................
Adószám: ..................................................................................................................................................................
Adóazonosító jel: .......................................................................................................................................................
Bankszámlaszám: .......................................................................................................................................................
Gazdálkodási forma: ..................................................................................................................................................
Regisztrációs szám: ....................................................................................................................................................

Igazolom, hogy a mezőgazdasági termelők éven belüli lejáratú hitelek adósságrendezési programjáról szóló rendelet alapján a benyújtott mellékleteket, nyilatkozatokat megvizsgáltam

..................................... Ft, azaz ............................................................................................... átutalása teljesíthető.

A támogatás tényleges igénybevételének összege a 10. § (5) bekezdésben foglalt felhatalmazás alapján módosulhat.

......................................................., 2002. ...............................................................
..................................................................
a kiállító Hivatal vezetője
Ellenjegyzem:
..................................................................
gazdasági vezető

8. számú melléklet a 215/2002. (X. 17.) Korm. rendelethez

Az adósságrendezési eljárás során figyelembe vehető jogszabályok

- Az agrárgazdasági célok 1999. évi költségvetési támogatásáról szóló 8/1999. (I. 20.) FVM rendelet;

- az agrárgazdasági célok 2000. évi költségvetési támogatásáról szóló 6/2000. (III. 26.) FVM rendelet;

- az agrárgazdasági célok 2001. évi költségvetési támogatásáról szóló 15/2001. (III. 31.) FVM rendelet;

- az agrárgazdasági célok 2002. évi költségvetési támogatásáról szóló 102/2001. (XII. 16.) FVM rendelet;

- a takarmánygabona-szükséglet megvásárlásának támogatásáról szóló 35/2000. (VII. 6.) FVM rendelet;

- a takarmánykukorica-szükséglet megvásárlásának támogatásáról szóló 100/1999. (XI. 24.) FVM rendelet;

- az 1999. évi költségvetési törvényben jóváhagyott 16 milliárd forint összegű agrárhitelhez kapcsolódó kezességvállalás felhasználásáról, a szarvasmarha ágazat fejlesztéséről szóló 7/2000. (II. 29.) FVM rendelet;

- az 1999. évi őszi vetéshez szükséges fémzárolt őszi kalászos vetőmag beszerzésének támogatásáról szóló 70/1999. (VIII. 26.) FVM rendelet.

Lábjegyzetek:

[1] Megállapította a 243/2002. (XI. 16.) Korm. rendelet 1. §-a. Hatályos 2002.11.21.

[2] Megállapította a 285/2004. (X. 27.) Korm. rendelet 1. §-a. Hatályos 2004.10.27.

[3] Megállapította a 243/2002. (XI. 16.) Korm. rendelet 3. §-a. Hatályos 2002.11.21.

[4] Megállapította a 149/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet 1. §-a. Hatályos 2003.09.22.

[5] Megállapította a 285/2004. (X. 27.) Korm. rendelet 2. §-a. Hatályos 2004.10.27.

Rendezés: -
Rendezés: -
Kapcsolódó dokumentumok IKONJAI látszódjanak:
Felület kinézete:

Visszaugrás

Ugrás az oldal tetejére