Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

30/2000. (III. 10.) Korm. rendelet

a mezőgazdasági termelők kibontakozási hitelkonstrukciójáról és a gazdahitel programról

A Magyar Köztársaság 2000. évi költségvetéséről szóló 1999. évi CXXV. törvény 91. §-a (1) bekezdésének f) pontjában kapott felhatalmazás alapján a Kormány a következőket rendeli el:

Kibontakozási hitelkonstrukció

1. § Az agrártermelők eladósodottságának csökkentése, a kívánatos gazdálkodási és termelési szerkezet pénzügyi feltételeinek megteremtése érdekében e rendeletben meghatározott feltételekkel kibontakozási hitelkonstrukció kerül meghirdetésre.

2. § A kibontakozási hitelkonstrukcióban az agrártámogatások igénybevételének általános feltételeiről szóló 273/1997. (XII. 22.) Korm. rendelet 3. §-ának (1) bekezdésében (a továbbiakban: R.) meghatározott azon igénylők (a továbbiakban: igénylők) vehetnek részt, akik/amelyek

a) éves árbevételének 50%-ot meghaladó része mezőgazdasági tevékenységből származik,

b) a mezőgazdasági termelők agrártámogatás igénybevételével összefüggő adatszolgáltatásáról és nyilvántartásba vételéről szóló 236/1998. (XII. 30.) Korm. rendelet előírásainak eleget tettek,

c) 1999. december 31-én éven túli lejáratú forgóeszköz, illetve agrárfejlesztési célú hitelállománnyal rendelkeznek.

3. § (1) Az igénylők a kibontakozási hitelkonstrukcióban az agrárpolitikáért felelős miniszter által vezetett minisztérium (a továbbiakban: minisztérium) által kiírt részletes pályázat alapján vehetnek részt. A pályázatnak tartalmaznia kell:[1]

a) kibontakozási tervet,

b) az 1999. december 31-i hitelállomány összegét, megoszlását és az átalakításra javasolt hitelösszeget hitelszerződésenként (a továbbiakban: bevont hitel),

c) a kibontakozási terv megvalósításához szükséges pótlólagos hitel nagyságát,

d)[2] a 2. § a) és b) pontjaiban előírt feltételek meglétét tanúsító földművelésügyi hatáskörében eljáró megyei kormányhivatal (a továbbiakban: megyei kormányhivatal) igazolását.

(2) A kibontakozási tervnek tartalmaznia kell:

a) a vállalkozás jelenlegi helyzetét jellemző információkat (termelési szerkezet, vagyon, tulajdonosi szerkezet, jövedelmezőség, kötelezettségek stb.),

b) a termelési szerkezet változtatására vonatkozó programot,

c) a megszüntetni vagy csökkenteni kívánt tevékenységek vagyoni helyzetre, illetve a pótlólagos tőkeforrásokra gyakorolt hatását,

d) a termelési szerkezetváltás termékminőségre gyakorolt hatását, a termékek piaci helyzetével kapcsolatos információkat,

e) a jövedelmezőség tervezett változását,

f) a foglalkoztatásra gyakorolt hatást,

g) a kapcsolódó likviditási tervet, a pótlólagos forrásigényt.

(3)[3]

4. § (1) Elfogadott pályázat esetén az igénylő a hitelintézet által nyújtott hároméves futamidejű kibontakozási hitelhez differenciáltan 80%-ig terjedő mértékben állami készfizető kezességvállalást és a támogatás igénylésének időpontjában érvényes jegybanki alapkamat legfeljebb 50%-ának megfelelő kamattámogatást vehet igénybe. A kibontakozási hitelt az igénylő a kibontakozási hitelkonstrukcióba bevont hitel törlesztésére köteles fordítani.

(2)[4] A hitelintézet csak az esetben élhet az állami kezességvállalás lehetőségével, ha az igénylő kibontakozási tervének megvalósításához szükséges pótlólagos hitelforrást a program idejére biztosítja. A kezességvállalás és a kamattámogatás tényleges mértékére vonatkozó döntést a hitelintézet javaslata alapján a minisztérium hozza meg.

(3) Az állami kezességvállalásért díjat fizetni nem kell.

(4) A pályázatok elbírálása során a szövetkezetekről szóló 1992. évi II. törvény szerint átalakult szövetkezetek esetében kiemelt szempontként kell kezelni, hogy a külső üzletrész-tulajdonosok szövetkezettel szemben fennálló követeléseit pénzben, illetve természetben a pályázat beadásáig rendezték-e, vagy kötelezettséget vállalnak-e ezek 2000. év végéig történő rendezésére.

(5) A pályázatban vállalt program teljesítése esetén az igénylő a hitelszerződésben meghatározott törlesztés ütemében évente a törlesztés éves összegének megfelelő támogatást vehet igénybe. A támogatás folyósítására először 2001-ben kerülhet sor.

(6)[5] A kibontakozási hitelhez nyújtott kamattámogatás összegét egyéb bevételként kell elszámolni, a kibontakozási hitelkonstrukció keretében visszafizetési kötelezettség nélkül kapott kibontakozási támogatás összegét tőketartalékba kell helyezni.

Gazdahitel program

5. §[6] A Kormány az életképes agrárvállalkozások megerősítésére, a családi és kisvállalkozások, valamint a termékek beszerzését, feldolgozását, értékesítését, szolgáltatást nyújtó szövetkezések tőkeellátásának hosszú lejáratú hitelen keresztül történő javítására, továbbá az agrárgazdasági vállalkozások reorganizációs célú kivásárlásának elősegítésére gazdahitel programot hirdet meg.

6. §[7] A gazdahitel programban a 2. § a) és b) pontjaiban előírt feltételek megléte esetén azok az igénylők vehetnek részt, akik megfelelnek az alábbi feltételeknek:

a) az általuk használt szántóterület nem haladhatja meg a háromszáz hektárt, nettó éves árbevételük az ötven millió forintot, az általuk foglalkoztatottak létszáma a tíz főt,

b) nem vesznek részt a kibontakozási programban,

c)[8] a pályázati felhívásban előírt feltételeknek megfelelő fiatal agrárvállalkozók és családi vállalkozások, vagy

d)[9] 1999-ben és 2000. évben alakult, de állami támogatásban korábban nem részesült zöldség-, gyümölcstermelői értékesítő szervezetek (TÉSZ) és termékek beszerzését, értékesítését, feldolgozását, szolgáltatást nyújtó szövetkezések, amennyiben legalább tizenöt taggal - a támogatás ideje alatt - folyamatosan rendelkeznek, erről évente nyilatkoznak, és vállalják, hogy működésüket legalább ötéves időtartamig fenntartják.

7. § (1) Az igénylő az általa felvett legfeljebb tízéves lejáratú hitelre a teljes futamidőre 80%-os állami készfizető kezességvállalást és a támogatás igénylésekor érvényes jegybanki alapkamat 100%-áig terjedő kamattámogatást vehet igénybe.

(2) Az állami kezességvállalásért díjat fizetni nem kell.

(3)[10] A gazdahitel program keretében felvett hitel első teljes negyedévre számított kamattámogatásának megfelelő összegű kamattámogatási előleg nyújtható - az éves kamatfizetési kötelezettség csökkenésével arányosan csökkenő mértékben - folyamatosan, a támogatás fennállásáig. A kamattámogatási előleg maradványértékével a kamattámogatás lejártakor a gazdálkodó köteles elszámolni az adóhatósággal.

8. § (1) Az igénylők a gazdahitel programban a minisztérium által kiírt pályázat alapján vehetnek részt. A pályázatnak tartalmaznia kell:

a) a vállalkozás üzleti tervét,

b)[11] a megyei kormányhivatal igazolását a 6. § a) és b) pontjaiban előírt feltételek meglétéről.

(2) Az üzleti terv részeként a gazdahitel programnak kiemelten tartalmazni kell:

a) működő vállalkozások esetén a fennálló kötelezettségeket, a jövedelmezőség javítása érdekében tervezett termelésszerkezeti és szervezeti változtatásokat,

b) induló vállalkozás esetén a tervezett induló termelési szerkezetet,

c) a vállalkozás piacait,

d)[12] az üzleti terv szerves részét képező ötéves likviditási tervet.

(3)[13]

(4)[14] A pályázatokat folyamatosan, de legkésőbb 2000. november 15-ig lehet benyújtani a finanszírozásban részt vevő hitelintézethez.

(5)[15] A kezességvállalás és a kamattámogatás tényleges mértékére vonatkozó döntést a hitelintézet javaslata alapján a minisztérium hozza meg.

Minőségi termelés segítése

9. §[16] (1) A minőségi termelés segítése és a talajerő-utánpótlás javítása céljából a Kormány támogatja a jó minőségű vetőmagok és műtrágyák termesztéstechnológiai követelményeknek megfelelő felhasználását. E célok megvalósítása érdekében

a) a vetőmagtermelők és -forgalmazók,

b) a műtrágyagyártók,

c) a 236/1998. (XII. 30.) Korm. rendeletben meghatározott feltételeknek megfelelő és 1,00-300,00 hektár szántóterületen gazdálkodó mezőgazdasági termelők (a továbbiakban: termelők), valamint

d) a mezőgazdasági termékek beszerzését, értékesítését, feldolgozását, raktározását, illetve a mezőgazdasági termeléshez szükséges szolgáltatások nyújtását végző szövetkezetek

legfeljebb tizenkét hónap lejáratra 80%-os állami készfizető kezességvállalás, valamint a hitelszerződés megkötésekor érvényes jegybanki alapkamat 100%-ának megfelelő mértékű kamattámogatás mellett hitelt vehetnek igénybe.

(2) a) Az (1) bekezdés a), b) és d) pontban foglalt jogosultak számára a kedvezményes hitel igénybevételének feltétele, hogy a fémzárolt vetőmagot, illetve a foszfor és kálium hatóanyagú (PK) műtrágyát az (1) bekezdés c) pontjában meghatározott termelők részére legfeljebb tizenkét hónap lejáratra kamatmentes áruhitellel értékesítsék, amennyiben a termelők a kedvezményes hitelt közvetlenül nem vették igénybe.

b) Az (1) bekezdés d) pontjában foglalt jogosultak számára a kedvezményes áruhitel igénybevételének további feltétele a vetőmag és műtrágya hazai termelőktől, gyártóktól történő beszerzése.

(3) A kedvezményes áruhitel lehetősége kiterjed a 2001. évi tavaszi vetésű növények alá a 2000. év őszén alapműtrágyaként felhasználásra kerülő foszfor és kálium hatóanyagú (PK) műtrágyákra is.

(4) A Kormány a kezességvállalási díj megfizetésétől eltekint.

(5) A kedvezményes áruhitel, illetve az (1) bekezdés c) pontjában meghatározott termelők által felvett hitel összege vetőmag esetében hektáronként legfeljebb tizenötezer forint, műtrágya esetében legfeljebb tízezer forint lehet.

(6) E § rendelkezéseinek hatálya kiterjed a foszfor és kálium hatóanyagú (PK) műtrágyát is forgalmazó vetőmagtermelőkre és -forgalmazókra is.

Eljárási rend, ellenőrzés

10. § (1) Pályázatos eljárási rend esetén a pályázatot az igénylő a finanszírozó hitelintézethez nyújthatja be. A program hitelintézet által történő elfogadása esetén a pályázatot a benyújtást követően 30 napon belül kell elbírálni, és a kezességvállalásra, valamint a kamattámogatás mértékére vonatkozó javaslattal együtt a minisztériumhoz kell megküldeni.

(2)[17]

(3)[18]

(4) A kibontakozási hitelkonstrukcióban való részvétel további feltétele a hitelszerződések megfelelő módosítása.

11. § (1)[19] A kibontakozási program és a gazdahitel program teljesítéséről az igénylő évente köteles jelentést készíteni, és azt a minisztériumnak legkésőbb a beszámolási évet követő május 31-ig megküldeni. Amennyiben a minisztérium a jelentés és saját ellenőrzése alapján a beszámolási évben a kibontakozási program teljesítését eredményesnek minősíti, akkor az igénylő részére a 4. § (5) bekezdése szerinti támogatás igénybevételére a minisztérium engedélyt ad ki. Az igénylő az engedély alapján a támogatást a lakóhely/telephely szerinti illetékes adóhatóságtól igényelheti.

(2)[20] Az igénylő a kibontakozási hitelkonstrukció és a gazdahitel program alapján igénybe vehető kamattámogatást - a 7. § (3) bekezdésében foglalt kamattámogatási előleg kivételével - folyamatosan, a kamatterhelésnek megfelelő gyakorisággal, a kamatbefizetésről szóló hitelintézeti igazolás alapján az illetékes adóhatóságtól igényelheti.

(3) A kibontakozási program és a gazdahitel program végrehajtását, a vállalt kötelezettségek teljesítését a minisztérium az érintett hitelintézetekkel együttműködve köteles folyamatosan ellenőrizni. Az ellenőrzésre a minisztérium szakértőket bízhat meg, illetve a program ideje alatt állandó munkaszervezetet hozhat létre és működtethet.

(4) Ha az igénylő a vállalt kötelezettséget nem teljesíti, vagy a hitelintézet a kihelyezett hitelt a hitelszerződés futamidejének lejárta előtt az igénylő hibájából felmondja, az addig igénybe vett támogatást a jegybanki alapkamat kétszeresével növelten kell visszafizetni.

A kibontakozási támogatás igénybevételi rendje[21]

11/A. §[22] (1) A 4. § (5) bekezdésében meghatározott kibontakozási támogatás nyújtható azon igénylő részére, aki/amely

a) a 3. §-a alapján meghirdetett kibontakozási hitelkonstrukciós pályázat keretében 2000. szeptember 30-ig a finanszírozó hitelintézethez pályázatot nyújtott be;

b) a pályázatot a finanszírozó hitelintézet ígérvényével és támogatásával a minisztérium elfogadta, erről a pályázó részére igazolást adott ki;

c) a kibontakozási hitelszerződést a hitelígérvényt kibocsátó finanszírozó hitelintézettel megkötötte;

d) a minisztérium által meghatározott, illetve a pályázatban szereplő célkitűzéseket időarányosan megvalósítja, arról évente (a 2001., 2002., 2003. években) május 31-ig jelentést (önértékelést) készít - 2001-ben június 30-ig -, azt a kibontakozási hitelt nyújtó hitelintézetnek, valamint a minisztériumnak egyidejűleg megküldi, és az elfogadásra kerül.

(2)[23] A jogosultság további feltétele, hogy az igénylő

a)[24] az adózás rendjéről szóló törvény szerint - a pályázata benyújtásának időpontjában - köztartozásmentes adózónak minősül, és

aa) ezt 30 napnál nem régebben kiállított közokirattal igazolja, vagy

ab) szerepel a köztartozásmentes adózói adatbázisban;

b) ne rendelkezzen az R. 4. § (5) bekezdés a)-p) pontja szerint lejárt határidejű befizetési kötelezettségek hátralékával;

c) ne álljon egyéni vállalkozók és őstermelők esetében végrehajtás alatt;

d) ha társasági formában működik, vállalkozása törzstőkéjének mértéke feleljen meg a jogszabályi előírásoknak.

(3)[25] A program évei alatt történő átalakulás esetében az igénylőnek a támogatásra való jogosultság fenntartása érdekében az átalakulás tényét be kell jelentenie a minisztériumnak. A jogutódnak az átalakulást követő 30 napon belül nyilatkoznia kell a program továbbviteléről és be kell mutatnia a kibontakozási hitelt nyújtó hitelintézet igazolását a program további finanszírozásáról.

(4)[26] A kibontakozási hitelt a hitelintézetek - a program éveiben - szerződés alapján más hitelintézetekre engedményezhetik. Az erről szóló szerződés másolatát az ügylet lebonyolítását követő 30 napon belül a minisztériumnak meg kell küldeni.

(5)[27] Ha a (4) bekezdés szerinti engedményezés nem jön létre és a kibontakozási hitelszerződést nyújtó hitelintézet helyébe - a kibontakozási programban részt vevő vállalkozás kezdeményezésére - a kibontakozási hitelszerződés futamideje alatt más hitelintézet lép, a minisztérium e rendelet 4. § (1) és (5) bekezdései szerinti támogatásra való jogfolytonosságot - a támogatási feltételek változatlanul hagyása mellett - a vállalkozás írásbeli kérelmére az eredeti támogatási igazolás módosításával fenntartja.

(6)[28] A 2045/2001. (III. 14.) Korm. határozat 5. pontjában felsorolt mezőgazdasági részvénytársaságok által benyújtott és elfogadott pályázatokat a 2000. évről szóló jelentéssel egyidejűleg a minisztérium - a kibontakozási hitelt nyújtó pénzintézet, az ÁPV Rt. és a Magyar Fejlesztési Bank Rt. bevonásával - felülvizsgálja és szükség szerint módosítja.

11/B. §[29] (1)[30] Az igénylő a program egyes éveire a pályázatában vállalt, illetőleg részére a támogatási igazolásban előírt kötelezettségek teljesítéséről a naptári évre vonatkozóan készített jelentését minden év május 31-ig köteles megküldeni a kibontakozási hitelt finanszírozó hitelintézetnek és a minisztériumnak. 2001-ben a 2000. évről szóló jelentés elkészítésének és benyújtásának határideje június 30. A határidő túllépése vagy a beszámoló elkészítésének elmulasztása a programból történő kizárást vonja maga után. Ebben az esetben megszűnik az igénylőnek az állami kezességvállalásra, kamat- és kibontakozási támogatásra való jogosultsága. A megszűnés időpontjáig felvett kamattámogatást és kibontakozási támogatást az igénylő a jegybanki alapkamat kétszeresével számolt kamattal növelten köteles visszafizetni.

(2)[31] A program keretében az igénylőnek a jelentést első alkalommal 2001. június 30-ig kell elkészítenie a 2. számú melléklet szerinti tartalommal. A beszámolókat az (1) bekezdésben meghatározott szervek részére postán, ajánlott küldeményként egy-egy példányban, vagy elektronikus úton kell megküldeni. A benyújtás napjának igazolásául a felvevő posta által keletbélyegzővel ellátott feladóvevény szolgál. Azok az igénylők, akik/amelyek önhibájukon kívül a kibontakozási hitelszerződést 2001. június 30-ig nem kötik meg, jelentésüket a szerződés megkötését követő harmincadik napig kötelesek elkészíteni és az (1) bekezdésben meghatározott szervek részére megküldeni.

(3) A jelentéshez mind a hitelintézet, mind a minisztérium egy-egy alkalommal kiegészítést kérhet. A kiegészítésre vonatkozó igényt 15 napon belül kell teljesíteni.

11/C. §[32] (1)[33] Az igénylő által benyújtott jelentést a kibontakozási hitelt nyújtó hitelintézet a beérkezéstől számított harminc napon belül felülvizsgálja és az igénylő gazdálkodásának értékelésére, valamint az önértékelés elfogadására vagy elutasítására vonatkozó javaslatát a minisztériumnak megküldi. A hitelintézeti értékelésben tájékoztatást kell adni az igénylőnek a hitelszerződést kötött hitelintézetnél fennálló összes hitelre vonatkozóan a tőketörlesztési és kamatfizetési kötelezettségei teljesítéséről, illetőleg ezzel összefüggésben az igénylő fizetőképességének helyzetéről.

(2) A minisztérium a jelentéseket - a hitelintézeti javaslat és az elvégzett ellenőrzések figyelembevételével - folyamatosan bírálja el, és azok elfogadásáról vagy elutasításáról az igénylőt, valamint a finanszírozó hitelintézetet a tőketörlesztési határidőt figyelembe véve, de legkésőbb október 31-ig értesíti. A döntés ellen fellebbezésnek helye nincs.

(3) Amennyiben a kibontakozási hitelt nyújtó hitelintézet a jelentés elbírálásához pótlólagosan, kiegészítő adatokat kér az igénylőtől, a határidő számítása a kiegészítő adatok beérkezésétől kezdődik. Ha a támogatással kapcsolatos döntés, illetve az odaítélt esedékes támogatásnak az állami adóhatóság által történő kifizetése a hitelszerződés szerinti tőketörlesztési határidő után történik, a hitelintézet a kiegyenlítésig - a támogatásra való jogosultság sérelme nélkül - prolongálhatja a fizetési határidőt.

11/D. §[34] (1) Elfogadott jelentés alapján a kifizethető kibontakozási támogatás összege - a benyújtott kibontakozási hitelkonstrukciós pályázatban vállalt és jóváhagyott program, valamint a minisztérium által kiadott igazolásban előírt kötelezettségek időarányos teljesítése esetén - az 1. számú melléklet szerinti támogatási okiratban meghatározott kibontakozási hitelösszeg éves arányos előirányzatának felel meg.

(2) A kibontakozási hitel a pályázati kiírás szerint a hitelszerződés megkötésétől számított háromszor háromszázhatvanöt napig állhat fenn. A jelentés - amelyet első ízben a 2000. évi gazdálkodásra vonatkozóan kell elkészíteni - minden esetben naptári évre vonatkozik. A beszámolót tájékoztató jelleggel ki kell egészíteni a beszámolási évet követő év - beszámoló elkészítéséig terjedő - eseményeinek, tevékenységének, folyamatainak bemutatásával.

(3) Teljesítés esetén a kibontakozási támogatás igénybevételére jogosító igazolás kiadására, illetőleg a támogatás évente egy összegben történő kifizetésére a 2001., 2002. és 2003. években kerül sor, függetlenül attól, hogy a 2001. évben megkötött hitelszerződések esetében a hitelek lejárata - és így az utolsó tőketörlesztés is - a 2004. évben esedékes. A támogatásból történő tőketörlesztés legkésőbbi időpontja 2003. december 31. Az emiatt esetlegesen bekövetkező, a hitellejáratot megelőző teljesítés esetén az igénybe vett támogatások nem minősülnek jogosulatlan igénybevételnek és az igénylő mentesül az ezzel járó jogszabályi szankciók alól. Ebben az esetben a kibontakozási hitelhez kapcsolódó kamattámogatás csak a kibontakozási hitel utolsó tőketörlesztési időpontjáig vehető igénybe.

(4) A támogatásra jogosult a kibontakozási támogatást - annak folyósítását követő 15 napon belül - a kibontakozási hitel évente esedékes egyösszegű törlesztésére köteles felhasználni. Ennek elmulasztása az igénylő programból való kizárását vonja maga után.

(5) Az igénylő a vissza nem térítendő támogatást a minisztérium által kiadott 1. számú melléklet szerinti támogatási okirattal igényelheti az állami adóhatóság illetékes szervétől, a 10032000-01905609 számú Agrártermelési támogatások folyósítási számláról.

11/E. §[35] (1) A kibontakozási hitelszerződést kötött hitelintézet a program évei alatt minden év második és harmadik negyedévének végén ügyfelenkénti tájékoztatót küld a minisztériumnak, a tőketörlesztés teljesítéséről.

(2) Az az igénylő, akinek/amelynek beszámolóját a minisztérium a program valamelyik évében nem fogadja el, a programban való részvételre vonatkozó további jogosultságát csak abban az esetben biztosíthatja, ha az esedékes éves tőketörlesztési kötelezettségének a hitelszerződés szerinti eredeti időpontig eleget tesz, és az önértékelés elkészítését megelőző (beszámolási évben) évben felvett kamattámogatást külön felszólítás nélkül, a tőketörlesztési kötelezettség határidejéig visszafizeti. A teljesítésekről szóló igazolásokat (pénzintézeti igazolás a tőketörlesztés teljesítéséről, az adóhatóság igazolása a kamattámogatás visszafizetéséről) a minisztérium részére meg kell küldeni. Nem teljesítés esetén az igénylő jogosulatlanná válik a kibontakozási támogatásra és a beszámolási évben felvett kamattámogatásra is, amelyet köteles visszafizetni. A kibontakozási támogatásra való jogosultság megszűnéséről a minisztérium értesíti az állami adóhatóságot és kezdeményezi a támogatás visszavonását.

(3)[36] Amennyiben a minisztérium a jelentést nem fogadja el és a pályázó esedékes tőketörlesztési kötelezettségét az eredeti szerződés szerinti éves határidőig nem teljesíti, az igénylő a programból kizárásra kerül. Az igénylő kibontakozási hitelszerződését a hitelintézet felmondhatja és az ezt követő 61. napon - a mindenkor érvényes eljárási rend szerint - kezdeményezheti az állami kezesség beváltását a területileg illetékes adóhatóságnál a 10032000-01907010 számú NAV Agrárgazdasági kezesség beváltás folyósítási számla ellenében.

Gazdahitel programok ellenőrzése[37]

11/F. §[38] A 7. §-a alapján

a) a mezőgazdasági termelők gazdahitel programjában;

b) a fiatal agrárvállalkozók részére meghirdetett támogatási programban,

c) az új típusú mezőgazdasági szervezetek támogatási programjában

részt vevő igénylőnek, akinek/amelynek 2000. évben beadott pályázatát a minisztérium elfogadta, az általa felvett - legfeljebb tízéves lejáratú - hitel teljes futamidejére nyolcvan százalékos állami készfizető kezességvállalás és a támogatás igénylésekor érvényes jegybanki alapkamat száz százalékig terjedő kamattámogatás nyújtható.

11/G. §[39] (1) A 7. §-a alapján meghirdetett

a) a mezőgazdasági termelők gazdahitel programjában részt vevő igénylő a számára a minisztérium által kiadott Támogatási Okirat III/1., 2., 3., 4., 5., 6. pontjában meghatározott,

b) a fiatal agrárvállalkozók részére meghirdetett támogatási programban részt vevő igénylő a számára a minisztérium által kiadott Támogatási Szerződés 9. a), b), c), d), e), f), g) és h) pontjában meghatározott,

c) az új típusú mezőgazdasági szervezetek támogatási programjában részt vevő igénylők a Pályázati felhívás 13. pontjában, valamint a minisztérium által kiadott Igazolás 4. pontjában meghatározott

kötelezettségeket és feltételeket a kiadott dokumentumokban szereplő módon és határidőig tartoznak teljesíteni.

(2)[40] A kamattámogatást a hitel rendeltetéstől eltérő felhasználása esetén jogosulatlanul igénybe vett állami támogatásnak kell tekinteni, és teljes összegét vagy arányos részét minden esetben késedelmi kamattal növelve kell visszafizetni. A támogatás rendeltetéstől eltérő felhasználásának minősül, különösen ha a pályázó a pályázati felhívásban rögzített feltételektől és a pályázatban vállalt kötelezettségektől eltér, kivéve, ha az eltérést a minisztérium előzetesen engedélyezte, vagy jóváhagyta. A késedelmi kamat mértéke a visszafizetés elrendelésekor érvényes jegybanki alapkamat kétszerese. A támogatásra való jogosultság visszavonását a minisztérium kezdeményezi az állami adóhatóságnál.

11/H. §[41] (1) A 7. §-ban szereplő beszámolási kötelezettség részeként a pályázó a hitel felhasználásáról a fejlesztés megvalósulásáról szóló elszámolás benyújtását követő évig minden év május 31-ig köteles elkészíteni jelentését és azt postán ajánlott küldeményként

a) a gazdahitel program, valamint

b)[42] a fiatal agrárvállalkozók részére meghirdetett támogatási program esetén a hitelt nyújtó hitelintézethez és a minisztériumnak;

c)[43] az új típusú mezőgazdasági szövetkezetek támogatási programja esetén a hitelt nyújtó hitelintézethez és a megyei kormányhivatalhoz megküldeni.

(2)[44]

(3)[45] A hitelt nyújtó hitelintézet, illetve a megyei kormányhivatal a beszámolót véleményével ellátva 30 napon belül megküldi a minisztériumnak. A jelentéshez mind a hitelintézet, mind a minisztérium egy-egy alkalommal kiegészítést kérhet. A kiegészítésre vonatkozó igényt tizenöt napon belül kell teljesíteni.

(4) Amennyiben a gazdahitel keretében felhasználásra kerülő hitel más minisztérium által meghirdetett támogatási pályázathoz kapcsolódik, az elszámolás időpontja ezen támogatási okiratban szereplő határidőhöz igazodik.

(5) Az éves jelentésre vonatkozó előírásokat

a) a mezőgazdasági termelők gazdahitel programjára vonatkozóan a 3. számú melléklet,

b) a fiatal agrárvállalkozók részére meghirdetett támogatási programban a 4. számú melléklet;

c) az új típusú mezőgazdasági szervezetek támogatási programjára vonatkozóan az 5. számú melléklet

tartalmazza.

(6)[46] A minisztérium az éves jelentések, valamint a helyszíni ellenőrzések alapján javaslatot tehet a minisztérium részére a pályázó kedvezményének visszavonására, illetve a felvett támogatás 11/G. § (2) bekezdés szerinti visszafizetésére.

12. §[47] E rendeletben nem szabályozott kérdésekben az adózás rendjéről szóló 2017. évi CL. törvény és az állam által vállalt kezesség előkészítésének és a kezesség beváltásának eljárási rendjéről szóló 110/2006. (V. 5.) Korm. rendelet rendelkezéseit kell alkalmazni.

13. § (1) Ez a rendelet a kihirdetése napján lép hatályba.

(2)[48]

(3)[49] A 4. és 7. §-okban meghatározott kamattámogatás - a 7. § (3) bekezdésében foglalt kamattámogatási előleg kivételével - negyedévente igényelhető az illetékes adóhatóságtól a 10032000-01905616 számú NAV Agrárfinanszírozás támogatása lebonyolítási számláról.

Átmeneti rendelkezések[50]

14. §[51] E rendeletnek az egységes elektronikus ügyintézési rendszer kialakításával összefüggésben egyes kormányrendeletek módosításáról szóló 477/2016. (XII. 27.) Korm. rendelettel megállapított 11/B. § (2) bekezdését 2017. december 31-ig csak akkor kell alkalmazni, ha az érintett szerv az elektronikus ügyintézést az elektronikus ügyintézés és a bizalmi szolgáltatások általános szabályairól szóló 2015. évi CCXXII. törvény 108. § (2) bekezdése szerint 2018. január 1-jét megelőzően vállalta. Ezen vállalás hiányában 2017. december 31-ig az érintett szerv vonatkozásában az elektronikus kapcsolattartásra e rendelet 2016. december 31-én hatályos rendelkezéseit kell alkalmazni.

1. számú melléklet a 30/2000. (III. 10.) Korm. rendelethez[52]

FÖLDMŰVELÉSÜGYI MINISZTÉRIUM[53]

Iktatószám: ...........................

Támogatási Okirat a 30/2000. (III. 10.) Korm. rendelet alapján a kibontakozási hitelkonstrukció keretében ................. évben igénybe vehető kibontakozási támogatás igénybevételéhez

Név: .....................................................................................................................................................................

Cím/telephely:......................................................................................................................................................

Regisztrációs szám: .............................................................................................................................................

A konstrukció(k)ban történő részvételre jogosító igazolás száma:......................................................................

Adóazonosító szám: .............................................................................................................................................

Értesítem, hogy a mezőgazdasági termelők kibontakozási hitelkonstrukciója keretében ........... év ............... hó ......-én beérkezett beszámolóját, a .................................................... hitelintézet értékelése alapján elfogadtam. Ennek alapján .......................... évben kibontakozási támogatást vehet igénybe az alábbiak szerint:[54]

1. A kibontakozási hitelkonstrukcióba bevont hitel összege az FVM igazolása szerint:

2. Az igénylő részére a kibontakozási hitelszerződés szerint folyósított kibontakozási hitel összege:

3. A kibontakozási hitel éves, aktuális törlesztendő összege:

4. A kibontakozási hitelt folyósító hitelintézet:

A fentiek alapján .............. évben ................................... Ft összegű kibontakozási támogatás igénybevételére jogosult.

A támogatás az illetékes adóhatóságtól igényelhető, és azt az .................................NAV ............................... folyósítási számláról kell teljesíteni.[55]

Felhívom a figyelmét, hogy a kibontakozási támogatás folyósítását követő 15 napon belül eleget kell tennie a 3. pont szerinti hiteltörlesztési kötelezettségének. Ennek elmulasztása esetén a hitelintézet a kibontakozási hitelszerződést felmondhatja, melynek következtében a vizsgált évben folyósított támogatások jogtalan felhasználásnak minősülnek, azok visszavonásra kerülnek, a minisztérium a pályázót a kibontakozási hitelkonstrukciós programból kizárja, a beváltott kezesség állammal szembeni kötelezettséggé válik.

Budapest, ................ év ............................... hó ....... nap.

...................................................................................

Földművelésügyi Minisztérium[56]

2. számú melléklet a 30/2000. (III. 10.) Korm. rendelethez[57]

Segédlet a kibontakozási hitelkonstrukcióban részt vevő mezőgazdasági termelők éves jelentéséhez

1. A vállalkozás azonosító adatai:

- megnevezés/név;

- lakcím/székhely/telephely/megye;

- postai cím/telefonszám;

- nyilvántartási (regisztrációs) szám a támogatás igénylésének évében;

- adószám (adóazonosító jel);

- pénzforgalmi jelzőszám;

- támogatási igazolás száma;

- a folyószámlát vezető hitelintézet;

- a kibontakozási hitelkonstrukciót (kibontakozási hitel, pótlólagos hitel) finanszírozó hitelintézet;

- gazdálkodási forma (jogi személyiségű gazdasági társaság, jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet, szövetkezet, főfoglalkozású egyéni vállalkozó, nem főfoglalkozású egyéni vállalkozó, főfoglalkozású őstermelő, nem főfoglalkozású őstermelő);[58]

- a vállalkozás - e rendelet hatálybalépéséig megvalósuló - átalakulása esetén (amennyiben az FVM által kiadott igazolás az átalakulás előtti cég névre került kiállításra, és erről adatszolgáltatás még nem történt) mellékelni kell

= a jogutód vállalkozás cégbejegyzéséről szóló igazolást,

= a megyei kormányhivatal igazolását az átalakult cég regisztrációjáról,[59]

= a hitelintézet igazolását az átalakulás elfogadásáról, illetve a hitelállomány továbbviteléről,

= a jogutód cég nyilatkozatát a kibontakozási program vállalásáról.

2. A kibontakozási program éves ütemének teljesítéséről készített jelentés tartalmi követelményei:

a) a pályázó részére az FVM által kiadott "igazolás", a kibontakozási hitelszerződés, a pótlólagos hitelszerződés másolatainak bemutatása (ez utóbbi csak pótlólagos hitel igénybevétele esetén); e pontot csak az első önértékelés során, 2001-ben kell teljesíteni;

b) a megyei kormányhivatal igazolása a pályázónak a jelentés készítésének évében történt regisztrációjáról, az éves árbevétel megoszlásáról, amennyiben a pályázót a beszámolás évében elemi kár érte, az erre vonatkozó bejelentés, illetve a megyei kormányhivatal által kiállított igazolás, a kapcsolódó támogatást tartalmazó igazolás;[60]

c) a beszámolási évről szóló éves mérlegbeszámoló, pénztárkönyv kimutatás, illetve a társasági adó, SZJA bevallás vonatkozó igazolólapjai;

d) nyilatkozat az egyéb befizetési kötelezettségekről;[61]

e) a társasági formában működő vállalkozások esetében nyilatkozat arról, hogy a társaság törzstőkéjének mértéke a jogszabályi előírásoknak megfelel;

f) a fennálló hiteleinek állománya a hitelt folyósító hitelintézetenkénti felsorolásban, a hitelekhez kapcsolódó kedvezmények, illetve támogatások jogcímei, mértékei, a beszámolás évében igénybe vett támogatások összegei;

g) a kibontakozási program éves üteme szerinti feladatok teljesítésének és az elért eredményeknek az ismertetése;

ennek keretében

- a vállalkozás tevékenységének alakulása, változása, szerkezetmódosítása, termelési és termékfejlesztési tevékenysége,

- a megvalósított beruházások, ezek forrásai, a tartós forgóeszköz növekmény,

- a vállalkozás vagyoni, jövedelmezőségi és pénzügyi helyzetének, a kötelezettség állományának változása (nettó árbevétel, költségek, tőke, eredmény, tőke, eszközérték, az éven belüli és éven túli kötelezettségek). Ezen információkat 1999. évtől a beszámolás évéig terjedően a tényleges, illetve a vállalásban szereplő adatok egybevetésével, összehasonlításával kell bemutatni,

- egyéb tájékoztató információk (pl. a programban szereplő beruházások, fejlesztések eltérő megvalósítása, ezek indoklása, amennyiben a kibontakozási hitel 6 hónapnál rövidebb ideig állt az igénylő rendelkezésére, a tervezett beruházások, fejlesztések megvalósítása érdekében a beszámolás időszakában tett intézkedések stb.);

h) az igénylő értékelése a program várható teljesítéséről, gazdálkodási helyzetének várható alakulásáról a program következő éveiben;

i) ha a pályázó nem szerepel a köztartozásmentes adózói adatbázisban, a d) pont szerinti nyilatkozathoz 30 napnál nem régebben kiállított közokirati igazolást kell mellékelni arról, hogy a pályázó - a pályázata benyújtásának időpontjában - az adózás rendjéről szóló törvény szerint köztartozásmentes adózónak minősül.[62]

3. A bemutatott jelentés alapján kérem ......................... ezer forint kibontakozási támogatás megítélését.

Dátum: ............................................

..................................................

cégszerű aláírás

3. számú melléklet a 30/2000. (III. 10.) Korm. rendelethez[63]

Beszámoló jelentés a mezőgazdasági termelők gazdahitel program keretében nyújtott támogatásból eredő kötelezettségeinek teljesítéséről

1. Azonosító adatok

A támogatásban részesült neve és címe:

A támogatási okirat száma:

A hitelszerződés megkötésének időpontja (év, hó, nap):

Regisztrációs szám a beszámoló készítés évében:

A vállalkozás adószáma (adóazonosító jel):

Társaságok esetén a cégjegyzék száma:

2. A támogatások és kötelezettségek részletezése

A beszámolási időszakban folyósított hitel összege (E Ft):

Az összesen felvett hitel összege (E Ft):

A hitelfelvétel időpontja(i) (év, hó, nap):

A hitel futamideje (év):

A beszámolási időszakban felvett kamattámogatás összege (E Ft):

A tervezett fejlesztés ÁFA nélküli összege (E Ft):

A fejlesztés tervezett befejezési határideje (év, hó):

(A beszámolóhoz a 2001. évi beszámoló alkalmával mellékelni kell a hitelszerződés másolatát.)

3. A pályázat alapját képező üzleti terv időarányos teljesítésének értékelése

A fejlesztések, vásárlások rövid ismertetése, azok megvalósításának állapota, költségei (számlamásolatok becsatolásával), készültségi foka %:

Éves összes nettó árbevétel (E Ft):

Éves mezőgazdasági árutermelési tevékenységből származó bevétel (E Ft):

Adózott jövedelem (E Ft):

4. Egyéb tájékoztató információk: ............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Dátum: ...................................

..........................................................

cégszerű aláírás

4. számú melléklet a 30/2000. (III. 10.) Korm. rendelethez[64]

Beszámoló jelentés a fiatal agrárvállalkozók részére a gazdahitel program keretében nyújtott támogatásból eredő kötelezettségek teljesítéséről

1. Azonosító adatok

A támogatásban részesült neve és címe:

A támogatási szerződés száma:

A támogatási szerződés megkötésének időpontja (év, hó, nap):

Regisztrációs szám:

Vállalkozói adószáma (adóazonosító jel):

2. A támogatások és kötelezettségek részletezése

A hitel összege (E Ft):

A hitelfelvétel időpontja (év, hó, nap):

A hitel futamideje (év):

A felvett vissza nem térítendő támogatás összege (E Ft):

A felvett kamattámogatás összege (E Ft):

A tervezett fejlesztés ÁFA nélküli összege (E Ft):

A fejlesztés tervezett befejezési határideje (év, hó):

(A beszámolóhoz a 2001. évi beszámoló alkalmával mellékelni kell a hitelszerződés másolatát.)

3. A pályázat alapját képező üzleti terv időarányos teljesítésének értékelése

A fejlesztés készültségi foka %:

(A megvalósított fejlesztés összegének és a tervezett fejlesztés összegének aránya.)

Éves összes nettó bevétel (E Ft):

Éves mezőgazdasági árutermelési, tevékenységből származó bevétel (E Ft):

Adózott jövedelem (E Ft):

4. A fejlesztés megvalósításának helyzetéről rövid szöveges beszámoló:

..............................................................................................................................................................................

..............................................................................................................................................................................

..............................................................................................................................................................................

Dátum: ...................................

.............................................................

az igénylő aláírása

5. számú melléklet a 30/2000. (III. 10.) Korm. rendelethez[65]

Beszámoló jelentés az új típusú szövetkezetek, termelői értékesítő szervezetek (TÉSZ) részére a gazdahitel program keretében nyújtott támogatásból eredő kötelezettségek teljesítéséről

1. Azonosító adatok

A támogatásban részesült szervezet neve és címe:

A támogatási igazolás száma és dátuma:

A támogatásban részesült adószáma:

Cégjegyzék száma:

2. A támogatások és kötelezettségek részletezése

Az igazolásban szereplő hitel összege (E Ft):

A hitelintézeti szerződésben szereplő hitel összege (E Ft):

A hitelfelvétel időpontja (év, hó, nap):

A hitel futamideje (év):

A beszámolási időszakban folyósított forgóeszköz hitel összege (E Ft):

A beszámolási időszakban folyósított beruházási hitel összege (E Ft):

A felvett kamattámogatás összege (E Ft):

3. A pályázat alapját képező üzleti terv időarányos teljesítésének értékelése

A beruházás készültségi foka % (a beszámolási időszak végén):

Éves összes nettó árbevétel (E Ft):

Az éves összes nettó árbevételen belül a tagoktól származó termékek utáni nettó árbevétel (E Ft):

A taglétszám (fő):

A taglétszám változása a beszámolás évében:

4. Szöveges értékelés a szervezet működéséről és a hitelösszeg felhasználásáról:

..............................................................................................................................................................................

..............................................................................................................................................................................

..............................................................................................................................................................................

5. Nyilatkozat

Alulírott ................................................ szövetkezet (TÉSZ) elnöke nyilatkozom, hogy az általam vezetett szervezet a beszámolási időszakban a nyílt tagság elvét megtartotta, nonprofit jelleggel működött, és a tagság érdekeinek kifejeződéseként éves nettó árbevételének ................ %-a a tagság tevékenységével összefüggésben keletkezett.

Dátum: ..............................................

.........................................................................

az igénylő aláírása

A beszámolóhoz mellékelni kell:

- a hitelintézeti szerződés másolatát (csak 2001-ben),

- a megyei kormányhivatal igazolását a szövetkezeti tagok regisztrációjáról a beszámolási évben,[66]

- a közgyűlés által elfogadott éves beszámoló másolatát.

Lábjegyzetek:

[1] A felvezető szöveget módosította a 221/2014. (IX. 4.) Korm. rendelet 200. § a) pontja. Hatályos 2014.09.05.

[2] Módosította a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 41. § a) pontja. Hatályos 2015.04.01.

[3] Hatályon kívül helyezte a 118/2008. (V. 8.) Korm. rendelet 1. § 1181. pontja. Hatálytalan 2008.05.16.

[4] Módosította a 171/2010. (V. 13.) Korm. rendelet 1. § 12. pontja. Hatályos 2010.05.29.

[5] A 30/2000. (III. 10.) Korm. rendelet 4. § 6. bekezdését a 131/2000. (VII. 14.) Korm. rendelet 1. §-a iktatta be

[6] A 30/2000. (III. 10.) Korm. rendelet 5. §-a a 131/2000. (VII. 14.) Korm. rendelet 2. §-ának megfelelően módosított szöveg

[7] A 30/2000. (III. 10.) Korm. rendelet 6. §-ának bevezető szövegrésze a 37/2000. helyesbítésnek megfelelően módosított szöveg

[8] A 30/2000. (III. 10.) Korm. rendelet 6. §-ának c) pontja a 37/2000. helyesbítésnek megfelelően módosított szöveg

[9] A 30/2000. (III. 10.) Korm. rendelet 6. §-ának d) pontja a 37/2000. helyesbítésnek megfelelően módosított szöveg

[10] Beiktatta a 268/2000. (XII. 26.) Korm. rendelet 1. § -a. Hatályos 2000.12.26.

[11] Módosította a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 41. § b) pontja. Hatályos 2015.04.01.

[12] Megállapította a 32/2006. (II. 15.) Korm. rendelet 1. § -a. Hatályos 2006.02.18.

[13] Hatályon kívül helyezte a 32/2006. (II. 15.) Korm. rendelet 2. § -a. Hatálytalan 2006.02.18.

[14] Megállapította a183/2000. (XI. 8.) Korm rendelet 1. §a. Hatályos 2000.11.08.

[15] Módosította a 171/2010. (V. 13.) Korm. rendelet 1. § 12. pontja. Hatályos 2010.05.29.

[16] Megállapította a 268/2000. (XII. 26.) Korm. rendelet 2. § -a. Hatályos 2000.12.26.

[17] Hatályon kívül helyezte a 171/2010. (V. 13.) Korm. rendelet 1. § 12. pontja. Hatálytalan 2010.05.29.

[18] Hatályon kívül helyezte a 118/2008. (V. 8.) Korm. rendelet 1. § 1181. pontja. Hatálytalan 2008.05.16.

[19] Módosította a 171/2010. (V. 13.) Korm. rendelet 2. § (7) bekezdése a)-b) pontja. Hatályos 2010.05.29.

[20] Megállapította a 268/2000. (XII. 26.) Korm. rendelet 5. § (2) bekezdése. Hatályos 2000.12.26.

[21] Beiktatta a 85/2001. (V. 30.) Korm. rendelet 1. §-a. Hatályos 2001.05.30.

[22] Beiktatta a 85/2001. (V. 30.) Korm. rendelet 1. §-a. Hatályos 2001.05.30.

[23] Megállapította a 163/2009. (VIII. 6.) Korm. rendelet 34. § (1) bekezdése. Hatályos 2009.08.07.

[24] Módosította a 475/2017. (XII. 28.) Korm. rendelet 15. §-a. Hatályos 2018.01.01.

[25] Módosította a 171/2010. (V. 13.) Korm. rendelet 2. § (7) bekezdése b) pontja. Hatályos 2010.05.29.

[26] Módosította a 171/2010. (V. 13.) Korm. rendelet 2. § (7) bekezdése b) pontja. Hatályos 2010.05.29.

[27] Beiktatta a 82/2002. (IV. 15.) Korm. rendelet 1. § (1) bekezdése. Hatályos 2002.04.15.

[28] Számozását módosította a 82/2002. (IV. 15.) Korm. rendelet 1. § (1) bekezdése. Hatályos 2002.04.15.

[29] Beiktatta a 85/2001. (V. 30.) Korm. rendelet 1. §-a. Hatályos 2001.05.30.

[30] Módosította a 171/2010. (V. 13.) Korm. rendelet 2. § (7) bekezdése b) pontja. Hatályos 2010.05.29.

[31] Módosította a 477/2016. (XII. 27.) Korm. rendelet 16. § (2) bekezdése. Hatályos 2017.01.01.

[32] Beiktatta a 85/2001. (V. 30.) Korm. rendelet 1. §-a. Hatályos 2001.05.30.

[33] Módosította a 171/2010. (V. 13.) Korm. rendelet 2. § (7) bekezdése b) pontja. Hatályos 2010.05.29.

[34] Beiktatta a 85/2001. (V. 30.) Korm. rendelet 1. §-a. Hatályos 2001.05.30.

[35] Beiktatta a 85/2001. (V. 30.) Korm. rendelet 1. §-a. Hatályos 2001.05.30.

[36] Módosította a 486/2015. (XII. 29.) Korm. rendelet 4. § a) pontja. Hatályos 2016.01.01.

[37] Beiktatta a 85/2001. (V. 30.) Korm. rendelet 1. §-a. Hatályos 2001.05.30.

[38] Beiktatta a 85/2001. (V. 30.) Korm. rendelet 1. §-a. Hatályos 2001.05.30.

[39] Beiktatta a 85/2001. (V. 30.) Korm. rendelet 1. §-a. Hatályos 2001.05.30.

[40] Módosította a 475/2017. (XII. 28.) Korm. rendelet 16. §-a. Hatályos 2018.01.01.

[41] Beiktatta a 85/2001. (V. 30.) Korm. rendelet 1. §-a. Hatályos 2001.05.30.

[42] Módosította a 171/2010. (V. 13.) Korm. rendelet 2. § (7) bekezdése b) pontja. Hatályos 2010.05.29.

[43] Módosította a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 41. § c) pontja. Hatályos 2015.04.01.

[44] Hatályon kívül helyezte a 118/2008. (V. 8.) Korm. rendelet 1. § 1181. pontja. Hatálytalan 2008.05.16.

[45] Módosította a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 41. § b) pontja. Hatályos 2015.04.01.

[46] Módosította a 171/2010. (V. 13.) Korm. rendelet 2. § (7) bekezdése a) pontja. Hatályos 2010.05.29.

[47] Megállapította a 475/2017. (XII. 28.) Korm. rendelet 14. §-a. Hatályos 2018.01.01.

[48] Hatályon kívül helyezte a 118/2008. (V. 8.) Korm. rendelet 1. § 1181. pontja. Hatálytalan 2008.05.16.

[49] Módosította a 486/2015. (XII. 29.) Korm. rendelet 4. § b) pontja. Hatályos 2016.01.01.

[50] Az alcímet beiktatta a 477/2016. (XII. 27.) Korm. rendelet 16. § (1) bekezdése. Hatályos 2017.01.01.

[51] Beiktatta a 477/2016. (XII. 27.) Korm. rendelet 16. § (1) bekezdése. Hatályos 2017.01.01.

[52] Beiktatta a 85/2001. (V. 30.) Korm. rendelet 3. §-a. Hatályos 2001.05.30.

[53] Módosította a 221/2014. (IX. 4.) Korm. rendelet 200. § b) pontja. Hatályos 2014.09.05.

[54] Módosította a 171/2010. (V. 13.) Korm. rendelet 1. § 12. pontja. Hatályos 2010.05.29.

[55] Módosította a 486/2015. (XII. 29.) Korm. rendelet 4. § a) pontja. Hatályos 2016.01.01.

[56] Módosította a 221/2014. (IX. 4.) Korm. rendelet 200. § b) pontja. Hatályos 2014.09.05.

[57] Beiktatta a 85/2001. (V. 30.) Korm. rendelet 3. §-a. Hatályos 2001.05.30.

[58] Módosította az 57/2014. (III. 4.) Korm. rendelet 2. §-a. Hatályos 2014.03.15.

[59] Módosította a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 41. § d) pontja. Hatályos 2015.04.01.

[60] Módosította a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 41. § d) pontja. Hatályos 2015.04.01.

[61] Megállapította a 163/2009. (VIII. 6.) Korm. rendelet 34. § (2) bekezdése. Hatályos 2009.08.07.

[62] Módosította a 475/2017. (XII. 28.) Korm. rendelet 15. §-a. Hatályos 2018.01.01.

[63] Beiktatta a 85/2001. (V. 30.) Korm. rendelet 3. §-a. Hatályos 2001.05.30.

[64] Beiktatta a 85/2001. (V. 30.) Korm. rendelet 3. §-a. Hatályos 2001.05.30.

[65] Beiktatta a 85/2001. (V. 30.) Korm. rendelet 3. §-a. Hatályos 2001.05.30.

[66] Módosította a 70/2015. (III. 30.) Korm. rendelet 41. § e) pontja. Hatályos 2015.04.01.

Tartalomjegyzék