Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - tekintse meg kisfilmünket!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

38/2001. (V. 14.) FVM rendelet

a Szabolcs-Szatmár-Bereg megye, beregi térségében 2001. év tavaszán bekövetkezett árvíz és az árvíz következtében kialakult belvíz okozta agrárgazdasági károk enyhítéséhez és a gazdálkodás kockázatának csökkentéséhez támogatás nyújtásáról

A Magyar Köztársaság 2001. és 2002. évi költségvetéséről szóló 2000. évi CXXXIII. törvény 109. §-ának (5) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján-figyelemmel a 2001. évi tiszai árvíz során károsodott Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei települések helyreállítására és újjáépítéséről szóló 1033/2001. (IV. 12.) Korm. határozat rendelkezéseire, valamint az agrártámogatások igénybevételének általános feltételeiről szóló 273/1997. (XII. 22.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.) 7. számú mellékletének I/14. pontjára - a pénzügyminiszterrel egyetértésben a következőket rendelem el:

Az agráriumban keletkezett károk enyhítése

1. §

(1) A Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (a továbbiakban: minisztérium) a 2001. március 6. és március 23. között Szabolcs-Szatmár-Bereg megye beregi térségében bekövetkezett árvíz- és az árvíz következtében kialakult belvízkárok mérsékléséhez és a gazdálkodás kockázatának csökkentésére támogatást nyújt a károsult mezőgazdasági termelők, vad- és halgazdálkodók, valamint erdőgazdálkodók részére.

(2) Támogatásban azok az 1. számú mellékletben felsorolt települések közigazgatási területén gazdálkodó károsultak részesülhetnek, akiket

a) mezőgazdasági termelők esetében a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Földművelésügyi Hivatal (a továbbiakban: Hivatal),

b) vad- és halgazdálkodók esetében a Hivatal,

c) erdőgazdálkodók esetében az Állami Erdészeti Szolgálat Debreceni Igazgatósága (a továbbiakban: Igazgatóság)

a kárbejelentések alapján nyilvántartásba vett.

(3) A támogatásban részesíthető káreseményeket és az azok után igénybe vehető támogatások maximális mértékét, a 2. számú melléklet tartalmazza; a támogatás tényleges összegét a (2) bekezdésben felsorolt szervek és a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Növény- és Talajvédelmi Szolgálat (a továbbiakban: Szolgálat) a kármérték és a rendelkezésre álló forrás függvényében állapítja meg. A károsultak, amennyiben a kárbejelentés alapján erre jogosultak, egyidejűleg több, a 2. számú mellékletben felsorolt jogcím alapján is támogatásban részesülhetnek.

(4) A kárbejelentést a károsultak 2001. május 31-ig a 3. és a 3/a. számú mellékletek szerinti űrlapon nyújthatják be a (2) bekezdésben felsorolt szerveknél, amelyek 2001. június 11-ig a minisztérium részére jelentést adnak a határidőre beérkezett jogos kárigények összesítéséről.

(5) A 3. számú melléklet szerinti űrlapon bejelentett kárt mezőgazdasági termelők esetén a falugazdász, vad- és halgazdálkodók esetén a vadászati, illetve halászati felügyelő, erdőgazdálkodók esetén az Igazgatóság, a 3/a. számú melléklet szerinti űrlapon felsorolt káresemények bejelentését a Szolgálat igazolja.

(6)[1] Támogatásban részesülhetnek az 5. számú mellékletben felsorolt települések közigazgatási területén gazdálkodó károsultak, akik a (4) bekezdés szerinti kárbejelentést 2001. július 23-ig a 3. és a 3/a) számú mellékletek szerinti űrlapon nyújtják be a (2) bekezdésben felsorolt szerveknél, amelyek 2001. augusztus 1-jéig a minisztérium részére jelentést adnak a határidőre beérkezett jogos kárigények összesítéséről.

2. §

(1) Azok a károsult mezőgazdasági termelők, akik az agrárgazdasági célok 2000. évi költségvetési támogatásáról szóló 6/2000. (II. 26.) FVM rendelet 12. §-a alapján műtrágyára és vetőmagra kedvezményes áruhitel visszafizetési kötelezettséggel rendelkeznek, a 2. számú melléklet a), b) és e) pontjában megjelölt összegből kötelesek azt teljesíteni.

(2) A 2. számú melléklet g) és h) pontjában megjelölt összeg kizárólag az ültetvényben bekövetkezett, a 3. számú melléklet szerinti űrlapon felsorolt bejelentett károk helyreállítására, a vízborítás miatt elmaradt növényápolási munkák utólagos elvégzésére fordítható. A helyreállítási munkák elvégzése kifizetett számlákkal is igazolható. A helyreállítási, ápolási munkák elvégzését a Hivatal az illetékes szakhatóságok bevonásával ellenőrzi.

(3) A 2. számú melléklet i) pontja szerinti támogatás kizárólag a károk helyreállítására vehető igénybe, a támogatás felhasználását az Igazgatóság ellenőrzi.

(4) A 2. számú melléklet j), k), m) pont szerinti támogatás kizárólag a 3. számú melléklet szerinti űrlapon bejelentett, elpusztult állatok - beleértve a halakat is - pótlására, állatvásárlásra használható. Az állatvásárlást a károsult nevére szóló számlákkal és állatorvosi ellenjegyzéssel kell igazolni, amelyet a Hivatal ellenőriz.

(5) A 2. számú melléklet l) pontjában meghatározott káresemény utáni támogatás a mellékletben állatfajonként megállapított összeghatárig, takarmányvásárlásról szóló, kifizetett számla alapján, 2001. június 30-igvehető igénybe. A károsult takarmányvásárlás támogatására jogosító állatállományát a falugazdász igazolja.

(6) A Mezőgazdasági Fejlesztési Alap kezelésének és felhasználásának egyes szabályairól szóló 6/1993. (I. 30.) FM rendelet, a Mezőgazdasági Fejlesztési Alap kezelésének és felhasználásának egyes szabályairól szóló 6/1993. (I. 30.) FM rendelet módosításáról szóló 4/1994. (I. 18.) FM rendelet, a Mezőgazdasági és Erdészeti Alap felhasználásának részletes szabályairól szóló 9/1995. (IV. 28.) FM rendelet, a földművelésügyi alapoktól átvett feladatok 1996. évi költségvetési támogatásáról szóló 44/1995. (XII. 29.) FM rendelet, az agrárgazdasági célok 1997. évi költségvetési támogatásáról szóló 3/1997. (I. 18.) FM rendelet, az agrárgazdasági célok 1998. évi költségvetési támogatásáról szóló 109/1997. (XII. 30.) FM rendelet, az agrárgazdasági célok 1999. évi költségvetési támogatásáról szóló 8/1999. (I. 20.) FVM rendelet, az agrárgazdasági célok 2000. évi költségvetési támogatásáról szóló 6/2000. (II. 26.) FVM rendelet szerinti agrártámogatások igénybevételével végrehajtott ültetvénytelepítésekben bekövetkezett, helyrehozhatatlan károk esetén a beruházási támogatások igénybevételi kötelezettségeinek teljesítése alól az ültetvény tulajdonosa mentesül. A helyrehozhatatlan kár tényét a Hivatal szakhatóság bevonásával állapítja meg.

(7) Az igénybe vehető támogatásról a Hivatal, illetve az Igazgatóság az R. 1. számú melléklete szerinti igazolást 2001. június 30-ig állítja ki és küldi meg a károsultak részére.

(8)[2] Az 5. számú mellékletben felsorolt települések közigazgatási területén gazdálkodó károsultak esetén az igénybe vehető támogatásról a Hivatal, illetve az Igazgatóság az R. 1. számú melléklete szerinti igazolást 2001. augusztus 15-ig állítja ki és küldi meg a károsultak részére.

(9)[3] A támogatás a (7) bekezdés szerint kiállított igazolás alapján az állami adóhatóságtól igényelhető. A támogatást a 10032001905609 számú APEH Agrártermelési támogatások folyósítása számláról kell teljesíteni.

3. §

(1)[4] A 2. számú melléklet o) és q) pontjában meghatározott káresemények utáni helyreállításra csak akkor adható támogatás, ha a károsult nyilatkozik a helyreállítás 2001. évben - a Szolgálattal egyeztetett határidőben - történő elvégzéséről. A 2. számú melléklet p) pontjában meghatározott mélylazítás elvégzésének határideje 2002. november 30. A helyreállítást a Szolgálat ellenőrzi.

(2) A 2. számú melléklet s) pontjában meghatározott légi úton történő növényvédelmi munkát a tulajdonos vagy képviselőjének külön kérelme alapján, indokolt esetben a Szolgálat rendeli el, a szolgáltatást végrehajtóval szerződést köt, ellenőrzi a kárelhárítási munka elvégzését, annak megfelelő végrehajtása esetén fizeti ki annak díját. A számlákat a Hivatal igazolja. Az igazolás alapján a Földművelésügyi Költségvetési Iroda az azonnali beavatkozást igénylő, további kárelhárítást szolgáló légi növényvédelmi munkák többletköltségét a Szolgálat részére megtéríti. E kárenyhítési támogatás kizárólag az esetben vehető igénybe, ha a károsult e címen a 2. § (2) bekezdése alapján támogatásban nem részesült.

(3) A 2. számú melléklet r) pontjában meghatározott káresemények utáni helyreállítás támogatásához az (1) bekezdés szerinti feltételeken túl vizsgálatok elvégeztetése is szükséges. A szennyezettségre vonatkozó vizsgálatokat

a minisztérium rendeli el és végezteti el a következők szerint:

a) A Szolgálat talajvédelmi felügyelői az elöntött területen, az iszapból és a pangóvizekből talaj-, illetve vízmintát vesznek. A mintavételt legalább 200 ha-ként, jelentős iszapborítás esetén 100 ha-ként kell végrehajtani. Amennyiben az elöntött területen a Talajvédelmi Információs és Monitoring Rendszer mérőpontja található, a mérőpont szelvényét is mintázni kell.

b) A Szolgálat az a) pont szerinti mintákat vizsgálat céljára továbbítja a területileg illetékes regionális talajvédelmi, valamint analitikai laboratóriumba, ahol az alábbi paraméterekre kiterjedő vizsgálatot kell elvégezni:

ba) alapvizsgálatok,

bb) arzén és toxikus nehézfémek,

bc) növényvédőszer-maradék.

c) A vizsgálati adatok kiértékelését a Növény- és Talajvédelmi Központi Szolgálat (a továbbiakban: Központi Szolgálat) irányításával az illetékes megyei szolgálatok végzik el.

d) A c) pontban meghatározott kiértékelés eredménye alapján a területileg illetékes megyei szolgálat - szükség esetén a környezetvédelmi hatóság bevonásával - javaslatot tesz a kármentesítéshez szükséges intézkedésekre.

e) A vizsgálatokhoz kapcsolódó költségeket a Központi Szolgálat igazolja, és az elfogadott és igazolt számlákat megküldi a Földművelésügyi Költségvetési Iroda részére, aki a kézhezvételt követő 15 napon belül intézkedik a kifizetésről.

4. §

(1) A károsultak részére, a Hivatal által korábban nyilvántartásba vett igények alapján, a tavaszi vetésekhez szükséges vetőmagok természetbeni biztosítása céljából, a minisztérium a 6. § (1) bekezdésében meghatározott forrás terhére 36 millió Ft + áfa (összesen 39,6 millió Ft) keretet biztosít a Földművelésügyi Költségvetési Irodán keresztül, kedvezményes árú vetőmag beszerzéséhez.

(2) A vetőmag beszerzésénél előnyt élveznek azok a vetőmag-forgalmazók, akik 2001. április 30-ig már ingyenes vetőmag felajánlást tettek, a vetőmagot leszállították és további felkínált vetőmagtételeikhez a kereskedelmi árhoz képest legalább 40% árkedvezményt adnak.

(3) A (2) bekezdés szerinti vetőmag-forgalmazók által az e rendelet alapján felajánlott vetőmagvak szétosztásáról, bizonylatolásáról, cél szerinti felhasználásának ellenőrzéséről a Hivatal gondoskodik.

A mezőgazdasági célú állami vízkár-elhárítási létesítmények helyreállítása

5. §

(1) A minisztérium a felügyelete alá tartozó vízkár-elhárítási létesítményekben keletkezett károk helyreállítását a vízgazdálkodási társulatok részére megtéríti.

(2) A Hivatal a vízitársulattal a 9. számú melléklet szerint szerződést köt a helyreállítási munkák elvégzésére. Az elvégzett munkát a Hivatal - szükség esetén szakértők bevonásával - ellenőrzi és az elfogadott munkák számláit igazolja.

(3) Az elfogadott és igazolt számlákat a Hivatal megküldi a Földművelésügyi Költségvetési Iroda részére, aki a kézhezvételt követő 15 napon belül intézkedik a kifizetésről.

6. §

(1) A támogatás forrása a 2001. évi tiszai árvíz során károsodott Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei települések helyreállítására és újjáépítéséről szóló 1033/2001. (IV. 12.) Korm. határozatban meghatározott feladatok finanszírozásáról szóló 2087/2001. (IV. 20.) Korm. határozat rendelkezései szerint biztosított.

(2) A 2. számú mellékletben megnevezett káresemények után felvett támogatások 2-3. §-okban meghatározott rendeltetéseitől eltérő felhasználása jogosulatlanul igénybe vett támogatásnak minősül. Jogosulatlanul igénybe vett támogatás esetén az R. vonatkozó rendelkezéseit kell alkalmazni.

7. §

Ez a rendelet a kihirdetése napján lép hatályba.

Dr. Vonza András s. k.,

földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter

1. számú melléklet a 38/2001. (V. 14.) FVM rendelethez

Az árvízkárt szenvedett települések jegyzéke

Barabás

Beregsurány

Beregdaróc

Botpalád

Csaholc

Csaroda

Fehérgyarmat

Fülesd

Gelénes

Gulács

Hetefejércse

Jánd

Kisar

Kishódos

Kispalád

Kölcse

Kömörő

Lónya

Magosliget

Márokpapi

Mátyus

Milota

Nagyar

Nagyhódos

Sonkád

Szatmárcseke

Tákos

Tarpa

Tiszaadony

Tiszabecs

Tiszacsecse

Tiszakerecseny

Tiszakórod

Tiszaszalka

Tiszavid

Tisztaberek

Tivadar

Túristvándi

Túrricse

Uszka

Vámosatya

Vámosoroszi

Vásárosnamény

2. számú melléklet a 38/2001. (V. 14.) FVM rendelethez

KáreseményIgénybe vehető támogatás
a) szántóföldi növények vetései (beleértve a korábban vetett lucernát és vörösherét ismax. 60 000 Ft/ha
b) ászi vetésű zöldségfélékmax. 150 000 Ft/ha
c) gyep (rét, legelő), ha a tényleges igazolt kipusztulás 25% fölöttimax. 40 000 Ft/ha
d) őszi mélyszántásban részesített vetetlen területmax. 15 000 Ft/ha
e) őszi mélyszántásban részesített és műtrágyázott vetetlen területmax. 30 000 Ft/ha
f) tavaszi vetésre előkészített területmax. 45 000 Ft/ha
g) fiatal, még nem termő szőlő- és gyümölcsültetvénya tényleges károsodás mértékét figyelembe véve, legfeljebb károsodása 500 000 Ft/ha
h) termő szőlő- és gyümölcsültetvény károsodásaa tényleges károsodás mértékét figyelembe véve, legfeljebb 500 000 Ft/ha
i) erdősítés, erdőgazdálkodást szolgáló műszaki létesít mények károsodása– erdősítés károsodása esetén a 15/2001. (III. 3.) FVM rendelet 55. és 59. számú mellékletében foglalt hektáronkénti normatív támogatás,
– erdőgazdálkodást szolgáló műszaki létesítmények károsodása esetén a keletkezett kár felszámolásának számlával igazolt és ténylegesen elszámolt közvetlen költségeinek 50%-a
j) állatok elpusztulásaszarvasmarhamax.120 000 Ft/db
sertésmax.50 000 Ft/db
baromfimax.1 000 Ft/db
juh, kecskemax.30 000 Ft/db
egyéb apró (nyúl)max.2 000 Ft/db
szamármax.100 000 Ft/db
k) méhészetekben a méhcsaládok pusztulásaméhcsaládonként 20 000 Ft
l) takarmánykészlet megsemmisüléseszarvasmarha410 Ft/db/nap
sertés100 Ft/db/nap
baromfi7 Ft/db/nap
juh, kecske60 Ft/db/nap
egyéb apró10 Ft/db/nap
m) vadgazdálkodást folytató szervezetek vadállományát érintő kára vadgazdálkodók a katasztrófa bekövetkezésekor károsodott meglévő és nyilvántartott
– vadgazdálkodási berendezések könyv szerinti vagy megállapított értékéig,
– természetes vadállomány – jóváhagyásra benyújtott éves vadgazdálkodási tervben szerepeltetett – hasznosításának elmaradásából bekövetkezett tényleges kár; legfeljebb a külön jogszabály szerinti megelőző évről szóló 1261. statisztikai számú jelentésben megadott bérvadászati árbevétel erejéig
n) halgazdálkodást és tógazdasági tevékenységet folytató szervezeteket és magánszemélyeket érintő kártermészetbeni halpótlás, melyet a halvásárlást igazoló számlával, állatorvosi igazolással és a telepítésről a megyei halászati felügyelő igazolásával bizonyítanak
– halászati vízterületet hasznosítók esetében az Országos Halászati Adattár felé 1999. és 2000-ben jelentett telepítések átlagának 80 százalékának megfelelő mértékben,
– a halastavat üzemeltetők 400 kg/ha kétnyaras pontynak megfelelő mértékben
o) a tartós vízborítás miatt a drénrendszerek feliszapolódása, működőképességének csökkenésedréncsövek átmosása, dréngyűjtő árkok tisztítása esetén max. 120 000 Ft/ha
p) a tartós vízborítású területek talajainak fizikai tulajdonságaiban bekövetkezett degradációmélylazítás elvégzése esetében max. 55 000 Ft/ha
q) a táblán lévő vízelvezető árkok és talajvédelmi műtárgyak működésében bekövetkező károkmax. 2000 Ft/m
r) a tartós vízborítottság miatt keletkezett iszapszenynyezési károk (csak az árvíz előtt felszántott területekre vonatkozik)az iszap talajba forgatása esetében max. 25 000 Ft/ha
s) túlnedvesedett talajú szántó területeken, valamint ültetvényekben a növényvédelmi munkák elmaradásaaz aktuális növényvédelmi munkák légi úton való elvégzésének költsége (legfeljebb 5000 Ft/ha + 12% áfa kijuttatási díjat és 2500 Ft + 12% áfa helyszínre történő átrepülési díjat figyelembe véve)

3. számú melléklet a 38/2001. (V. 14.) FVM rendelethez

Kérelem kárenyhítési támogatáshoz

1.Név:
2.Lakcím:
3.Telephely
4.Adószám (adóazonosító jel)
5.Nyilvántartási (regisztrációs) szám:
6.Alulírott kijelentem, hogy 2001. .............................. hónapban az alábbi részletezés szerinti árvíz vagy árvíz következtében kialakult belvíz okozta károm volt:
7.Károsodott objektumTelepülésHrsz vagy vadászterület kódsz.A kár pontos megnevezéseKárosodott mennyiség (ha db)A kár mértéke
(%)
A károsodás értéke (Ft)
Őszi vetésű szántóföldi növény
Őszi vetésű zöldség
Gyep, rét, legelő
Mélyszántott vetetlen
Mélyszántott műtrágyázott vetetlen
Tavaszi vetésre előkészített
Fiatal szőlő, gyümölcs
Termő szőlő, gyümölcs
Erdősítés és erdőgazdálkodási műszaki létesítmény
Elhullott haszonállat faj
Vad-, halgazdasági kár
Takarmány

Kelt: ..................................., ........... év ......................... hó ....... nap.

P. H.

……………………………………..

igénylő

Falugazdász/Vadászati, Halászati Felügyelő/ Állami Erdészeti Szolgálat igazolása:

3/a. számú melléklet a 38/2001. (V. 14.) FVM rendelethez

Kérelem kárenyhítés támogatásához

1.Név:
2.Lakcím:
3.Telephely
4.Adószám (adóazonosító jel)
5.Nyilvántartási (regisztrációs) szám:
6.Alulírott kijelentem, hogy 2001. .............................. hónapban az alábbi részletezés szerinti árvíz okozta károm volt:
7.Művelési ágKözségHrszA kérnem megjelölése*
(az adatokat kárnemenként külön kell feltüntetni)
Károsodott terület (ha, fm)Igényelt támogatás (Ft)**
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.

Igényelt támogatás összesen: ................................................... (Ft)***

Kelt: ..................................., ........... év ......................... hó ....... nap.

P. H.

……………………………………..

igénylő

A Növény- és Talajvédelmi Központi Szolgálat igazolása:

* Kárnemek a rendelet 2. számú melléklet o), p), q), r), s) pontjai szerint. A q) pontban megjelölt kár alapján benyújtott kérelem elbírálása az iszap vizsgálati eredménye szerint a talajvédelmi hatóság szakvéleménye alapján történik.

** A rendelet 2. számú melléklet o), p), q), r) pontjai szerint.

* * * 8-29. sorok összege.

4. számú melléklet a 38/2001. (V. 14.) FVM rendelethez

Szerződés száma: ........................

Támogatási szerződés a 2001. évi vízgazdálkodási kárelhárítási feladatokra biztosított központi támogatás felhasználására

A vízgazdálkodási társulatok által működtetett állami tulajdonú forgalomképes közcélú vízgazdálkodási műveken a rendkívüli vízkárok okozta helyreállításokra a földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter döntése alapján a Társulat ..................................... E Ft állami támogatásban részesül.

A támogatás igénybevételére vonatkozólag a megyei FM hivatal és a .............................................................................. (a továbbiakban: Társulat) szerződést kötöttek az alulírott helyen és időben az alábbi feltételekkel:

1. A szerződő felek adatai

1.1. Társulat adatai:

1.1.1. Címe:
1.1.2. Cégjegyzékszáma:
1.1.3. Adószáma:
1.1.4. TB azonosító száma:
1.1.5. Bankszámlaszáma:
1.1.6. Felelős vezető neve:
1.1.7. Ügyintéző:
1.1.8. Telefonszáma:
1.1.9. Telefaxszáma:
1.1.10. E-mail címe:

1.2. A szerződéssel összefüggő kérdésekben eljáró FM hivatal adatai:

1.2.1. Címe:
1.2.2. Telefonszáma:
1.2.3. Telefaxszáma:
1.2.4. E-mail címe:

3. A szerződés tárgya

2.1. A helyreállítási munkák megnevezése:

A Társulat által az FM hivatalhoz benyújtott tételes ós részletes költségtervben felsorolt feladatok.

2.2. A helyreállítási munkák műszaki ellenőrzésével a Hivatal által megbízott műszaki ellenőr:

neve:
engedély száma:
címe:
telefonszáma:

2.3. A helyreállítás tervezett kezdési és befejezési időpontja:

2001. év ............................ hó ......... nap

2001. év ............................ hó ......... nap

3. A támogatás összege

3.1. A helyreállítási támogatás összege: ............... E Ft, azaz ...................................... forint.

3.2. A Társulat a támogatást kizárólag a szerződés mellékletét képező tételes és részletes költségvetésben felsorolt helyreállítási feladatok elvégzésére használhatja fel.

4. A támogatás folyósításának feltételei

A Társulat az elvégzett helyreállítási munkák után a támogatás összegét az FVM illetékes földművelésügyi hivatalához beadott, írásbeli megkereséssel legkésőbb .........................-ig igényelheti:

Az elfogadott és igazolt számlákat az FM hivatal - kifizetés céljából - megküldi a Költségvetési Irodának.

A támogatási igényhez csatolni kell:

- saját munkavégzés esetén a teljes önköltséget bemutató számlát helyettesítő bizonylatot;

- vállalkozó általi munkavégzés esetén a vízitársulat által kijelölt műszaki ellenőr által kollaudált, a Társulat által hitelesített számla másolatot;

- a Társulat által kijelölt műszaki ellenőr által leigazolt felmérési napló másolatot, továbbá a Támogató által megbízott utóellenőrzést végző által készített jegyzőkönyv egy példányát, melynek mellékletét kell képezze a Társulat által a helyreállítási feladat befejezése után 8 napon belül készített írásbeli beszámoló.

A Társulat a támogatást a ................................................ számon vezetett számláján keresztül veheti igénybe.

A támogatás összege visszaigényelhető általános forgalmi adót nem tartalmazhat.

Támogató a vízkárvédelmi feladatokra rendelkezésre álló forrásainak arányában jogosult és köteles teljesíteni.

5. Biztosítékok, garanciák, a szerződő felek nyilatkozatai

5.1. A szerződéskötés feltétele, hogy a szerződéstervezethez csatolják a felsorolt elválaszthatatlan mellékleteket.

5.2. A Társulat által benyújtott támogatási igény és írásbeli beszámoló alapján helyszíni utóellenőrzésre kerül sor, melyről "tárójegyzőkönyv" készül.

Az illetékes FM hivatal, továbbá megbízottja a támogatás felhasználását a tevékenység megvalósítása során folyamatosan ellenőrizheti, a Társulat az ellenőrzést a rendelkezésére álló eszközökkel segíti, biztosítja az ellenőrzés lehetőségét szervezeteinél, vállalkozóinál, alvállalkozóinál és beszállítóinál. A Támogató által kötött szerződés szerint megbízottja az utóellenőrzést a Társulat készre jelentését követő 10 napon belül tartozik elvégezni. A készre jelentést a megbízottnál kell megtenni.

5.3. Társulat tudomásul veszi, hogy

- amennyiben a helyreállítási feladat részben vagy egészben meghiúsul, tartós akadályba ütközik, vagy csak részben valósul meg, a Társulat haladéktalanul köteles bejelenteni az illetékes FM hivatalnak és köteles szerződésmódosítást kezdeményezni;

- amennyiben a szerződésben vállalt kötelezettség - a Társulatnak fel nem róható okból - csak részben, de legalább 75%-ot meghaladó arányban teljesül, az igénybe nem vett támogatás visszavonásra kerül;

- az illetékes FM hivatal a támogatás folyósítását újabb döntésig - beszüntetheti, ha az ellenőrzés megállapítása szerint a Társulat részéről szerződésszegés történt, illetve a szerződéses feltételek teljesítése veszélyeztetve van;

- ha a jelen szerződésben kikötött feltételeket a Társulat nem vagy csak részben teljesíti, illetve a szerződés egyéb lényeges feltételeit megszegi, az illetékes FM hivatal a támogatást részben vagy egészben visszavonhatja, amely esetben a Társulat a már igénybe vett támogatás összegét a döntésben meghatározott mértékben, lejárt követelésként tartozik a Támogató javára visszatéríteni, az átutalás(ok) napjától számított jegybanki alapkamat kétszeresének megfelelő összeggel növelve;

- meghatározott, de legfeljebb 5 éves időtartamra kizárható az FVM támogatási rendszeréből; ha

= a szerződésben rögzített kötelezettség megvalósítása egyáltalán nem, vagy 75%-ot el nem érő aranyban valósul meg,

= jelen szerződés mellékletéhen megfogalmazott feladatoktól eltérő munkát valósít meg,

= jelen szerződés mellékletében jelölt feladatok megvalósítása meghiúsul, tartás akadályba ütközik, vagy a végső befejezéshez képest késedelmet szenved és ezt a Társulat haladéktalanul nem jelenti az illetékes FM hivatalnak.

5.4. Támogató az elállás jogát kiköti, ha az alábbi feltételek közül legalább egy bekövetkezik:

- hitelt érdemlően bebizonyosodik, hogy valótlan, hamis adatot szolgáltatott, amennyiben a támogatott helyreállítási feladatok meghiúsulását vagy tartós akadályoztatását előidéző körülmény e Társulatnak felróható okból következett be,

- amennyiben a támogatott helyreállítási feladatok megvalósulása Társulatnak fel nem róható okból meghiúsul vagy tartós akadályba ütközik, és ennek bejelentése 30 napon belül nem történik meg,

- Társulat adólevonási jogosultságában bekövetkezett változásának bejelentése egy hónapon túli késedelmet szenved.

5.5. Társulat tudomásul veszi továbbá, hogy a támogatott program meghiúsulása vagy tartós akadályba ütközése esetén az igénybe nem vett támogatásról le kell mondani, ezen összeg törléssel visszavonásra kerül.

5.6. Társulat jelen megállapodással felhatalmazza az FM hivatalt, hogy a felmondással esedékessé váló támogatás és járulékai összegével, a pénzforgalomról és bankhitelről szóló - többször módosított - 39/1984. (XI. 5.) MT rendelet 5. § (2) bekezdésében megjelölt előnyösen rangsorolt fizetési megbízások teljesítésének sorrendjét követően, de minden más fizetési megbízást megelőzően Társulat bármelyik bankszámláját megterhelje, illetve azok összegét a jelen szerződésben megjelölt bármely bankszámlájáról azonnali beszedési megbízással lehívja.

5.7. A szerződő felek kötelezettséget vállalnak arra nézve, hogy ha a szerződésben felsorolt bármely adat módosul, úgy azt a másik fellel 8 napon belül közlik. Ezen közlés elmulasztása szerződésszegésnek minősül.

5.8. Szerződő felek jelen szerződésből eredő jogviták esetére a Fővárosi Bíróság illetékességét kötik ki.

5.9. Jelen szerződésben nem szabályozott kérdésekben a hatályos jogszabályok rendelkezései és az FVM hivatalos lapjában közzétett közlemények, tájékoztatók az irányadóak.

5.10. Jelen szerződést a szerződő felek, mint akaratukkal mindenben megegyezőt az alulírt helyen és időben írták alá.

Budapest, 2001. .............................

.............................

Támogató

Budapest, 2001. .............................

.............................

Társulat

Jelen szerződés elválaszthatatlan melléklete: 4/a. számú melléklet: Adatlap

4/a. számú melléklet a 38/2001. (V. 14.) FVM rendelethez

Adatlap

a .................................... -ról

Neve:
Címe:
Adószáma:
TB azonosító száma:
Számlavezető pénzintézet:
Pénzforgalmi bankszámla száma:
Képviseletre (aláírásra) jogosult neve:
Telefonszám:
Telefax-szám:
E-mail szám:
A költségvetést összeállító neve, címe, telefonszáma:
Műszaki ell. neve, címe, telefonszáma:

Kelt: ........................................., 2001. .....................

Az adatlap kitöltéséért felelős neve:

Az adatlap kitöltéséért felelős aláírása:

5. számú melléklet a 38/2001. (V. 14.) FVM rendelethez[5]

Az árvízkárt szenvedett települések jegyzéke

Aranyosapáti

Benk

Gyüre

Kisvarsány

Mezőladány

Nagyvarsány

Olcsva

Tiszamogyorós

Újkenéz

Zsurk

Lábjegyzetek:

[1] Beiktatta a 49/2001 (VII. 20.) FVM rendelet 1. §-a. Hatályos 2001.07.20.

[2] Beiktatta a 49/2001 (VII. 20.) FVM rendelet 2. §-a. Hatályos 2001.07.20.

[3] Számozását módosította a 49/2001 (VII. 20.) FVM rendelet 2. §-a. Hatályos 2001.07.20.

[4] Megállapította a 113/2001. (XII. 27.) FVM rendelet 1. § -a. Hatályos 2001.12.27.

[5] Beiktatta a 49/2001 (VII. 20.) FVM rendelet 3. §-a. Hatályos 2001.07.20.

Tartalomjegyzék