Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

8/1987. (IX. 1.) MÉM rendelet

a földről szóló 1987. évi I. törvény végrehajtásáról

A földről szóló 1987. évi I. törvény (a továbbiakban: Tv.) 70. §-ának (5) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján az érdekelt miniszterekkel és az országos hatáskörű szervek vezetőivel, valamint a szövetkezetek országos érdekképviseleti szerveivel egyetértésben a következőket rendelem:

1. §

A Tv.-ben és a végrehajtására kiadott 26/1987. (VII. 30.) MT rendeletben (a továbbiakban: R.) meghatározott fogalmakat e rendelet végrehajtása során is alkalmazni kell.

(Tv. 21. §-ához)

2. §

Mezőgazdasági szövetkezet felszámolása során a szövetkezet tulajdonából az állam tulajdonába és a helyi tanács végrehajtó bizottságának kezelésébe kerülő termőföldért fizetendő forintösszeget a föld fekvése szerinti településen a szövetkezetre megállapított átlagos AK érték alapulvételével kell meghatározni.

(Tv. 28. §-ához)

3. §

A csere jóváhagyása a tulajdonjogi változás ingatlannyilvántartási bejegyzésével, megtagadása pedig a jóváhagyás iránti kérelem elutasításával történik.

(Tv. 30. §-ához)

4. §

(1) A mezőgazdasági szövetkezet tulajdonjogának megváltás alapján történő bejegyzéséről szóló határozatnak tartalmaznia kell a megváltási ár kiszámításához és kifizetéséhez szükséges adatokat is.

(2) A mezőgazdasági szövetkezet a határozat kézhezvételétől számított harminc napon belül köteles a megváltási árat megfizetni.

(3) A külföldi személynek járó megváltási árat - a devizagazdálkodásra vonatkozó szabályok szerint - a mezőgazdasági szövetkezet a Pénzintézeti Központ számlájára fizeti be. Ennek teljesítéséről a Pénzintézeti Központ értesíti a külföldi személyt.

(Tv. 33. §-ához)

5. §

(1) A mezőgazdasági szövetkezet a határidő nélküli ingyenes használatában levő állami földre (részarány) vonatkozó megváltási igényéről szóló bejelentésében - az ingatlannyilvántartás alapján - meg kell jelölni:

a) a helyi tanács illetékességi területén fekvő állami föld (részarány) adatait (fekvés, terület, AK érték),

b) belterületi állami részarány megváltása iránti igény esetén a kérelemben a szövetkezet közös használatában levő összes belterületi föld adatait (hrsz, terület, stb.),

c) a megváltani kért föld nagyságát.

(2) A Tv. 33. § (3) bekezdés szerinti föld megváltása iránti igényről szóló bejelentésben meg kell jelölni a megváltani kívánt föld helyét, fekvését, helyrajzi számát, nagyságát.

6. §

(1) A mezőgazdasági szövetkezet tulajdonjogának bejegyzéséről szóló határozat tartalmára a 4. § (1) bekezdésében foglaltak az irányadók azzal, hogy az AK értéket a földhivatal a föld fekvése szerinti településre megállapított átlagos AK érték szerint határozza meg.

(2) A megváltási ár összegét a mezőgazdasági szövetkezet a határozat kézhezvételétől számított kilencven napon belül egy összegben köteles a Földvédelmi Alap javára befizetni.

(Tv. 41. §-ához)

7. §

(1) Ha a megszűnő mezőgazdasági szövetkezet volt tagja és a vele azonos jogállású személy földjét más mezőgazdasági szövetkezet, vagy állami szerv nem veszi át, a felszámoló méltányos határidő megjelölésével felhívja a tulajdonosok figyelmét a földkiadási kérelmek előterjesztésének lehetőségére.

(2) A kérelmeket a felszámoló a határidő elteltétől számított tizenöt napon belül a földkiadás engedélyezése céljából a mezőgazdasági és élelmezésügyi miniszterhez terjeszti fel.

(Tv. 44. §-ához)

8. §

A Tv. 44. § (1) bekezdés szerinti létesítmények elhelyezését úgy kell tervezni, hogy azok a lehető legkisebb mértékben akadályozzák a termőföld rendeltetés szerinti hasznosítását.

(Tv. 46. §-ához)

9. §

Az érdekelt mezőgazdasági nagyüzem a földrendezés elrendelését akkor kérheti, ha a kialakítani tervezett, nagyüzemi mezőgazdasági művelésre alkalmas területhez (nagyüzemi tábla) szükséges valamennyi földre megkísérelte az önkéntes földcserét.

(Tv. 47. §-ához)

10. §

(1) A földrendezés nem terjed ki a vízügyi létesítmények (töltések, csatornák, árvízvédelmi erdők, stb.) által elfoglalt földekre.

(2) Ha a földrendezés természetvédelmi területet érint, az eljárásban az illetékes természetvédelmi hatóság is részt vesz.

(Tv. 49. §-ához)

11. §

A földrendezés elrendelése iránti kérelemben az érdekelt mezőgazdasági nagyüzemnek

a) fel kell tüntetnie az eljárásba bevonni javasolt földek pontos adatait (fekvés, helyrajzi szám, terület, művelési ág) és a tulajdoni (kezelői, szövetkezeti közös használati) viszonyaira vonatkozó adatokat;

b) meg kell indokolni a földrendezés szükségességét;

c) utalnia kell a földrendezés előtti és a rendezés utáni tervezett elhelyezkedést tartalmazó és mellékelt egyszerű vázlatra;

d) ismertetnie kell az önkéntes földcserére tett ajánlatot és az elutasítás indokait;

e) nyilatkoznia kell arról, hogy a földrendezés során felmerülő értékkülönbözet, ellenérték és a földrendezés költségeinek megtérítéséhez szükséges fedezet rendelkezésre áll.

12. §

Az önkéntes földcsere ajánlat elutasítását a megyei földhivatal akkor fogadhatja el alaposnak, ha az méltányolható érdeket olyan mértékben sért, hogy az az értékkülönbözet vagy ellenérték megtérítésével sem szüntethető meg.

13. §

(1) A földrendezési eljárás megkezdésének és befejezésének időpontját úgy kell meghatározni, hogy a végrehajtás a folyamatos mezőgazdasági munkákban zavart ne okozzon.

(2) A földrendezést elrendelő határozatot meg kell küldeni valamennyi érintett mezőgazdasági nagyüzemnek és földhivatalnak. Az érintett helyi tanács végrehajtó bizottságának azzal a felkéréssel kell a határozatot megküldeni, hogy a földrendezés elrendeléséről a helyben szokásos módon tájékoztassa az érintett magánszemélyeket.

(Tv. 50. §-ához)

14. §

A földrendezés során a földhivatal - az érdekelt mezőgazdasági nagyüzem és az érintett tulajdonos (kezelő, szövetkezeti közös használó) bevonásával - cseretárgyalást tart. A tárgyalás során létrejött megállapodás önkéntes földcseremegállapodásnak minősül.

(Tv. 51. §-ához)

15. §

(1) Az érdekelteket a birtokbaadás helyéről és időpontjáról személyre szólóan írásban kell értesíteni. A birtokbaadáson az érintett mezőgazdasági nagyüzem és a helyi tanács végrehajtó bizottsága képviselőjének részt kell venni.

(2) A birtokbaadás tényét a cseretárgyaláson kötött megállapodáson, illetőleg a birtokbaadás során készült jegyzőkönyvben az érdekeltek aláírásával igazoltatni kell. Az érdekelt (megbízottja) távolmaradása esetén, - vagy ha a birtokbavételt megtagadta - a birtokbaadást nem kell megismételni. Ez esetben a csereföld helyszíni kijelölését a jegyzőkönyvben rögzíteni kell, amelyről az érdekeltet írásban kell értesíteni.

(Tv. 52. §-ához)

16. §

(1) A földek tulajdoni (kezelői, szövetkezeti közös használati stb.) viszonyaiban a földrendezés alapján bekövetkezett változásokról a birtokbaadás befejezését követő harminc napon belül a földhivatal határozatot hoz (földrendezési határozat). A földrendezési határozatban az értékkülönbözetek, az ellenértékek, valamint a költségek mértékéről, megfizetésének módjáról, továbbá a változások ingatlannyilvántartási bejegyzéséről is rendelkezni kell.

(2) Az érintett magánszemélyt a földrendezési határozat kivonatával kell értesíteni.

(Tv. 56. §-ához)

17. §

(1) A föld ideiglenes hasznosításának időtartamát a más célra történő felhasználás előrelátható időpontjának figyelembevételével kell meghatározni.

(2) A belterületi földeken az ideiglenes és a mellékhasznosítási kötelezettség zöldterület létesítésével is teljesíthető, ha a környezeti ártalmak vagy egyéb körülmények miatt más mezőgazdasági hasznosítás nem folytatható.

(Tv. 57. §-ához)

18. §

(1) Az R. 81. § (1) bekezdés esetén a művelési ág megváltoztatásának engedélyezése iránti kérelmet két példányban kell benyújtani.

(2) A kérelemben meg kell jelölni a település nevét, a földrészlet fekvését, helyrajzi számát és területét, az eredeti és a tervezett művelési ágát, a föld minőségét, (értékszámát), továbbá azt, hogy hol, mekkora területen kerül sor a művelési ág változtatására, valamint a változtatás indokait.

(3) A kérelemhez mellékelni kell:

a) a változással érintett területről a földmérési alaptérképpel beazonosítható vázlatot, ha a változás nem az egész földrészletre terjed ki;

b) nem erdő művelési ágba tartozó termőföldön megvalósítani kívánt erdőtelepítés esetén az illetékes erdőfelügyelőség hozzájárulását;

c) hullámtérben levő föld esetén az illetékes vízügyi hatóság hozzájárulását;

d) természetvédelem alatt álló föld esetén pedig az illetékes természetvédelmi hatóság hozzájárulását.

19. §

(1) A földhivatal a kérelemben megjelölt területet - a kérelmező bevonásával - a helyszínen megvizsgálja. A kérelmező távolmaradása nem akadálya az eljárásnak.

(2) A művelési ág megváltoztatását az építési és területfelhasználási korlátozással védett ásványvagyont tartalmazó területeken a Központi Földtani Hivatal hozzájárulásával szabad engedélyezni.

20. §

(1) A síkvidéki erdő felújításának engedélyezésekor is a 18-19. §-ban foglaltak szerint kell eljárni.

(2) Síkvidéki erdőnek kell tekinteni a tizenöt százaléknál kisebb lejtésű területen levő, -szántóföldi művelésbe adásra a 21/1965. (X. 24.) Korm. rendelet alapján - kijelölt erdőt.

21. §

Nagyüzemi mezőgazdasági művelésre alkalmas vagy hektáronként tizenkettő AK-nál jobb minőségű termőföldön termelési célú erdő nem telepíthető.

22. §

A termőföld hasznosításának elmulasztása nem minősül a művelési ág megváltoztatásának.

(Tv. 58. §-ához)

23. §

Nem jelenti a hasznosítási kötelezettség elmulasztását, ha a szántó művelési ágú termőföldet pihentetés céljából legfeljebb három éven át ugarolják.

(Tv. 59-66. §-ához)

24. §

A táj alaktani és helyi éghajlati jellegét meghatározó elemeit, így különösen a domborzatot és a jellegzetes felszíni alakzatokat, a természetes vízfelületeket és vizes élőhelyeket (tavak, vízfolyások, holt medrek, források), a kedvezőtlen termőhelyi adottságú területek természetes növényállományát, a kulturális vagy történeti szempontból jelentőséggel bíró tájértékeket (kunhalmok, földvárak, rommezők stb.) a termőföld hasznosítása, a meliorációs tervek készítése és végrehajtása, valamint egyéb tevékenységek végzése során a természetvédelmi szempontból védetté nyilvánított területeken meg kell őrizni, nem védett területeken törekedni kell megőrzésükre és a táj természeti értékekkel történő gazdagítására.

25. §

Melioráció esetén a termőföld más célú felhasználásával és a művelési ágának megváltoztatásával kapcsolatban a földhivatal előzetes véleményét már a terv készítése során be kell szerezni. Az előzetes vélemény nem minősül a föld termelésből való kivonásához és művelési ágának megváltoztatásához szükséges engedélynek.

26. §

A termőföld minőségének romlását okozó tevékenységet meg kell szüntetni és - ha van rá lehetőség - a termőföld minőségét az eredeti állapotba helyre kell állítani. Ha a termőföld eredeti minősége nem állítható helyre, a minőségromlás mértékét a földhivatal állapítja meg. A földhivatal - a kötelezett költségére - szakvélemény beszerzését rendelheti el.

27. §

(1) A termőföld termelésből való kivonása iránti kérelmet a földhivatalhoz kell benyújtani. A kérelemnek teljes területigényt tartalmaznia kell. A kérelemhez csatolni kell a kisajátítási terv elkészítéséről és felülvizsgálatáról szóló rendeletben előírt területkimutatást és térképet (tervrajzot).

(2) Ha a termőföldet igénybevevő élni kíván a Tv. 62. § (3) bekezdésében biztosított lehetőséggel, szándékát a termelésből való kivonás engedélyezésére, illetőleg - engedély nélküli kivonás esetén - a felmentés megadására irányuló kérelemben köteles közölni.

(3) Ha a termőföld termelésből való kivonása területfelhasználási engedélyhez kötött beruházás elhelyezéséhez szükséges, az arra vonatkozó szakhatósági hozzájárulás megadása iránti földhivatali megkereséshez a külön jogszabályban meghatározott mellékleteket kell csatolni. A megkeresésben a beruházás elhelyezésére -helyhez kötött beruházás és hófogó erdősáv kivételével - több helyet (változatot) kell megjelölni.

(4) Helyhez kötött beruházásnak kell tekinteni a meglevő létesítmény bővítését, közlekedési és közmű kapcsolatainak kiépítését, valamint a bányaüzemet és az egyéb természeti kincsek kitermeléséhez szükséges létesítményt.

28. §

(1) A földhivatal helyszíni vizsgálat alapján dönt a termelésből való kivonásról, illetve tesz előterjesztést az engedélyezésre jogosult hatósághoz.

(2) A termelésből való kivonás engedélyezésekor a következőket kell érvényesíteni:

a) kavics, homok, agyag, kő, tőzeg stb. külszíni bányászata céljára kijelölt területről a nyersanyagkészletet a gazdaságilag indokolt mélységig ki kell termelni és a terület újrahasznosítását a beruházási tervben meg kell tervezni;

b) a külszini bányászat befejezését követően visszamaradó gödröknek fertőző vagy más káros anyagokkal való feltöltését meg kell tiltani;

c) hulladéklerakó telepek céljára csak mezőgazdasági művelésre alkalmatlan, vagy gyenge minőségű területet szabad kijelölni.

(3) A határozatban előírt kötelezettségeket a beruházási tervek elkészítésekor érvényesíteni kell.

29. §

(1) A mezőgazdasági termelésből engedély nélkül kivont föld eredeti állapotba való helyreállítását a földhivatal - határidő megjelöléssel - köteles elrendelni.

(2) A helyreállítás elvégzését a használó harminc napon belül köteles bejelenteni a földhivatalnak. A bejelentés alapján helyszíni vizsgálattal ellenőrizni kell a helyreállítás végrehajtását és meg kell állapítani a földvédelmi járulék és bírság mértékét.

30. §

Ha a termőföld termelésből való kivonásának engedélyezésekor a földügyi hatóság szakhatóságként jár el, a földvédelmi járulék megállapításáról a földhivatal külön határozatban rendelkezik.

31. §

A művelési kötelezettség elmulasztása miatt kiszabott földvédelmi bírságról nyilvántartást kell vezetni.

32. §

(1) A járulékot, a földvédelmi bírságot és a 6. § (2) bekezdés szerinti megváltási árat a megyei földhivatal "Földmérési hozzájárulás zárolt bevételi számlá"-jára kell befizetni.

(2) A megyei földhivatalok a befizetett összegeket évente két alkalommal - január 31. és július 31. napjáig - összesítve kötelesek átutalni a Mezőgazdasági és Élelmezésügyi Minisztérium (a továbbiakban: minisztérium) MÉM 232-90174-3351 számú, "Földvédelmi Alap" elnevezésű számlára.

33. §

(1) Vissza nem térítendő támogatás adható a Földvédelmi Alapból:

a) a tanácstól átvett parlagterület,

b) művelés alól kivett terület,

c) kihasználatlan zárványterület,

d) gyepterület,

e) síkvidéki erdőterület szántó művelési ágú újrahasznosításához, valamint

f) a termőföld védelmét szolgáló feladatok végrehajtásához.

(2) Visszatérítendő támogatás adható a Földvédelmi Alapból:

a) önkéntes földcsere, földrendezés során felmerülő ellenérték, értékkülönbözet megtérítésének fedezetére,

b) nagyüzemi táblák kialakítása érdekében szükséges munkák tervezési és kivitelezési költségeire,

c) nagyüzemi mezőgazdasági művelésre alkalmatlan állami vagy szövetkezeti tulajdonban levő földek hasznosításának előkészítéséhez.

34. §

(1) Nem adható támogatás olyan föld termelésbe állításához, amelyre a Földvédelmi Alapból már adtak támogatást.

(2) A visszatérítendő támogatást kamatmentesen öt éven belül egyenlő részletekben kell visszafizetni.

35. §

Támogatásra az állami tulajdonban levő termőföld kezelője és mezőgazdasági szövetkezet (a továbbiakban együtt: pályázó) terjeszthet elő kérelmet. A kérelmet minden év január hó 31. napjáig lehet a megyei földhivatalhoz előterjeszteni.

36. §

(1) A pályázó vissza nem térítendő támogatás iránti kérelmének tartalmaznia kell:

a) az újrahasznosítani kívánt föld nagyságát,

b) a tervezett munkák megjelölését, megkezdésének és befejezésének határidejét,

c) a kivitelezés várható költségeit (hektáronként és összesen),

d) az igényelt támogatás összegét,

e) a föld tervezett minőségét,

f) a pályázó gazdálkodási színvonalának alapulvételével a ráfordítások visszatérülésének várható idejét, valamint azt, hogy

g) a kérelem teljesítése esetén a pályázó igényel-e és milyen összegű előleget.

(2) A pályázónak a vissza nem térítendő támogatás iránti kérelméhez mellékelni kell az érintett földterület ingatlannyilvántartási adatait tartalmazó kimutatást és a gazdaságossági számítást a ráfordítások visszatérüléséről.

(3) Visszatérítendő támogatás esetén a kérelemhez csak a költségszámításokat kell mellékelni.

37. §

(1) Az alaptalan kérelmeket a megyei földhivatal elutasítja; a megalapozott kérelmeket rangsorolja és kialakítja a támogatás mértékével kapcsolatos javaslatát.

(2) A megyei földhivatal a vissza nem térítendő támogatás iránti kérelmekről kimutatást készít. A kimutatásnak a 36. § (1) és (2) bekezdésében foglalt adatokat kell tartalmaznia.

(3) A visszatérítendő támogatás iránti kérelmekről készített kimutatásban csak a felhasználási célt és az igényelt összeget kell megjelölni.

(4) A megyei földhivatal a kimutatásokat és az (1) bekezdés szerinti javaslatát minden év április hó 30. napjáig - a megyei, fővárosi tanács végrehajtó bizottsága mezőgazdasági és élelmezésügyi feladatokat ellátó szakigazgatási szervének véleményével együtt - megküldi a minisztériumnak. Mezőgazdasági szövetkezet esetén a javaslathoz a területi szövetség véleményét is csatolni kell.

38. §

(1) A minisztérium a Földvédelmi Alapban rendelkezésre álló összeg, valamint az újrahasznosítás gazdaságosságának figyelembevételével állapítja meg a megyénként felhasználható összeg nagyságát és erről minden év június hó 30. napjáig tájékoztatja a megyei földhivatalokat. Egyidejűleg az általuk kezelt költségvetési elszámolási számlákra átutalja a teljesíthető kérelmek alapján megállapított előlegeket és a visszatérítendő támogatások kielégítéséhez szükséges összeget.

(2) A vissza nem térítendő támogatások összegét a minisztérium a következő év március hó 1. napjáig utalja át a megyei földhivatalokhoz.

(3) Előleg abban az esetben adható, ha a támogatás meghaladja az újrahasznosítás tervezett költségének ötven százalékát, vagy a támogatás összege ötszázezer forintnál nagyobb.

39. §

(1) A minisztérium által rendelkezésre bocsátott összeg alapján a megyei földhivatal a kérelmeket elbírálja és határozatot hoz.

(2) A kérelemnek egészében vagy részben helyt adó határozatban meg kell jelölni a munkák befejezésének határidejét, és rendelkezni kell az esetleges előleg folyósításáról is.

(3) Visszatérítendő támogatás esetén a határozatban meg kell jelölni a törlesztés megkezdésének és befejezésének határidejét is.

(4) A határozat jogerőre emelkedése után a visszatérítendő támogatás összegét a megyei földhivatal átutalja a kérelmező számláját vezető pénzintézethez és előjegyzi a visszafizetés határozat szerinti időpontját.

40. §

Vissza nem térítendő támogatásként az újrahasznosítás teljes költségeinek legfeljebb ötven százalékát lehet adni. A költségek ötven százalékát meghaladó mértékű támogatás csak kivételesen indokolt esetben adható.

41. §

(1) A határozatban megállapított vissza nem térítendő támogatást a föld szántó művelési ágú újrahasznosítását követően folyósíthatja a megyei földhivatal.

(2) A megyei földhivatal a terület szántó művelésbe vonásának végrehajtását és annak szántó művelési ágban történő további hasznosítását ellenőrzi. A szakértő kirendelése esetén felmerült költségek a pályázót terhelik.

(3) Ha a pályázó az újrahasznosítást a kérelemben foglaltaknál lényegesen (legalább két minőségi osztállyal) gyengébb minőségben végzi el, a megyei földhivatal határozattal megtagadja a támogatás folyósítását és kötelezi a pályázót az előleg visszafizetésére.

(4) A Földvédelmi Alapból adott támogatással újrahasznosított szántó terület művelési ágának tíz éven belüli megváltoztatása esetén a támogatást a Földvédelmi Alapba vissza kell fizetni.

42. §

(1) Ez a rendelet 1987. szeptember 1. napján lép hatályba; a már megindult, folyamatban levő eljárásokat azonban a korábbi jogszabályok szerint kell befejezni.

(2) E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg hatályát veszti:

- a mezőgazdasági rendeltetésű földek védelméről szóló 1961. évi VI. törvény és a 38/1977. (X. 12.) MT rendelet végrehajtására kiadott 33/1977. (X. 12.) MÉM rendelet, valamint az azt módosító 26/1979. (XII. 30.) MÉM és a 26/1981. (XII. 29.) MÉM rendeletek,

- a földrendezésekről szóló 1976. évi 23. sz. törvényerejű rendelet végrehajtására kiadott 29/1976. (IX. 2.) MÉM rendelet,

- a tanács kezelésében levő állami földek mezőgazdasági hasznosításáról szóló 28/1974. (VI. 22.) MT rendelet végrehajtására kiadott 14/1974. (VII. 4.) MÉM rendelet, valamint az azt módosító 3/1977. (I. 10.) MÉM, a 36/1977. (XI. 3.) MÉM, a 15/1983. (IX. 22.) MÉM és a 29/1983. (XII. 30.) MÉM rendeletek,

- a személyi földhasználattal kapcsolatos kérdésekről szóló 45/1968. (XII. 6.) Korm. rendelet végrehajtására kiadott 44/1968. (XII. 11.) MÉM rendelet,

- az illetményföldhasználatról szóló 12/1968. (III. 16.) MÉM rendelet, valamint

- a Földvédelmi Alapról szóló 17/1985. (XII. 31.) MÉM rendelet.

Váncsa Jenő s. k.,

mezőgazdasági és élelmezésügyi miniszter

Tartalomjegyzék