Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

326/2001. (XII. 30.) Korm. rendelet

a családi gazdaságok létrehozásáról, nyilvántartásba vételéről, működtetéséről, valamint kiemelt támogatásukról

Veszélyhelyzeti normák

Egyes veszélyhelyzeti II./járványügyi normák:[1]

688/2020. (XII. 29.) Korm. rendelet (különösen: 1. §)

A Kormány a termőföldről szóló 1994. évi LV. törvény (a továbbiakban: Tv.) 90. §-a (1) bekezdésének g) pontjában kapott felhatalmazás alapján a következőket rendeli el:

1. §[2]

(1) A rendelet hatálya kiterjed a Tv. 3. §-ában meghatározott családi gazdaságra, családi gazdálkodóra és gazdálkodó család tagjaira.

(2)[3] E rendelet alkalmazásában élethivatásszerűen végzett mezőgazdasági és mezőgazdasági kiegészítő tevékenységnek minősül a Tv. 3. §-ának k) és l) pontjaiban meghatározott tevékenység, ha az abból származó nettó árbevétel/bevétel, illetve jövedelem a tevékenységet végző összes nettó árbevételében/bevételében, illetve jövedelmében legalább az - az 5. számú melléklet szerint kiszámított - 50 százalékos arányt eléri.

A családi gazdaságok létrehozásáról, nyilvántartásba vételéről és működtetéséről

2. §[4]

(1)[5] A családi gazdaság nyilvántartásba vételével összefüggő feladatokat a Magyar Agrár-, Élelmiszergazdasági és Vidékfejlesztési Kamara (a továbbiakban: NAK) azon megyei ügyintéző szervezete látja el, amelynek illetékességi területén található a családi gazdaság központja.

(2) A családi gazdaságok nyilvántartása a következő adatokat tartalmazza:

a) a családi gazdálkodó természetes személyazonosító adatai, lakcíme, adóazonosító jele, adószáma, legmagasabb iskolai végzettsége és a végzettséget igazoló okirat száma,

b)[6] a gazdálkodó család tagjainak természetes személyazonosító adatai, lakcíme, adóazonosító jele, illetve rokoni jogviszonya kódja,

c) a családi gazdaság részét képező termőföldekhez kapcsolódó következő adatoknak a termőföld fekvése szerinti településenként való megjelölése:

ca) a termőföld helyrajzi száma,

cb) a termőföld művelési ága,

cc) a termőföld területe hektárban,

cd) a termőföld külterületi vagy belterületi fekvése,

d) a családi gazdaság részét képező termőföldek összterülete,

e) az igénylés benyújtásának és a nyilvántartásba vételének időpontja, a nyilvántartásba vételre irányuló eljárás ügyszáma, és

f) a módosítási kérelem benyújtásának és a nyilvántartásba vételének időpontja, a módosításra irányuló eljárás ügyszáma.

(3) A családi gazdaságok nyilvántartása - a (2) bekezdés a) és b) pontjában foglalt természetes személyazonosító és lakcím-azonosító adatok kivételével - közhiteles hatósági nyilvántartásnak minősül.

(4)[7] A (2) bekezdés szerinti adattartalmú közhiteles hatósági nyilvántartást a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (a továbbiakban: NÉBIH) az élelmiszerláncról és hatósági felügyeletéről szóló 2008. évi XLVI. törvény szerinti élelmiszerlánc-felügyeleti információs rendszerben vezeti.

3. §

A gazdálkodó család tagjai vagyoni, elszámolási viszonyukat szerződésben szabályozzák. A szerződésben a családtagok rendelkeznek

a)[8] a tulajdonukban és a használatukban lévő termőföldterületnek és az annak megműveléséhez szükséges vagyontárgyaknak legalább öt évre a családi gazdálkodó részére történő átadásáról,

b) a személyes közreműködés formájáról és a teljes foglalkoztatású családtag személyéről, valamint

c) azokról a mezőgazdasági és kiegészítő tevékenységekről, amelyet folytatni kívánnak.

d)[9] a családi gazdaság nyilvántartásba vételét megelőzően gazdálkodásuk folytatása érdekében vállalt kötelezettségek és megszerzett jogok családi gazdaság keretein belül történő továbbvitelének módjáról.

4. §

(1)[10] A családi gazdaság nyilvántartásba vételét a családi gazdálkodó a gazdálkodó család tagjai közös kérelmének benyújtásával a NÉBIH által az 1. melléklet szerinti adattartalommal rendszeresített és a NÉBIH honlapján közzétett formanyomtatványon kérheti a NAK-tól, vagy a Kormányablaktól.

(1a)[11] A kérelemhez mellékelni kell a gazdálkodó család tagjai által megkötött, a 3. § szerinti szerződés másolatát.

(2)[12] A NAK a családi gazdaságot akkor veszi nyilvántartásba, ha a családi gazdálkodó[13]

a)[14] a kitöltött kérelemhez nyilatkozatot csatol arról, hogy a Tv. szerint élethivatásszerűen mezőgazdasági, illetve mezőgazdasági kiegészítő tevékenységet kíván folytatni,

b) bemutatja a szakirányú, legalább középfokú képzettségét igazoló okiratot,

c)[15] a b) pontban foglalt okirat hiánya esetén - a (4) bekezdés figyelembevételével - a legalább 3 éven át folytatott mezőgazdasági termelő tevékenységet igazoló őstermelői igazolvány és az adóbevallás másolatát csatolja, vagy legalább 3 éve - a családi gazdálkodó által csatolt nyilvántartási szám alatt - mezőgazdasági termelő tevékenység tekintetében szerepel az egyéni vállalkozók nyilvántartásában és adóbevallása másolatát csatolja,

d) nyilatkozik arról, hogy lakóhelye legalább három éve a családi gazdaság központjaként megjelölt településen van,

e) nyilatkozik arról, hogy a 3. § szerinti szerződést a gazdálkodó család tagjai megkötötték,

f)[16] rendelkezik érvényes őstermelői igazolvánnyal, vagy a mezőgazdasági termelő tevékenység tekintetében szerepel az egyéni vállalkozók nyilvántartásában, és

g) nyilatkozik arról, hogy a 3. § alapján szerződést kötő családtagok által a családi gazdaság rendelkezésére bocsátott termőföldterületekre vonatkozó bejelentett adatok megegyeznek a nevükre szóló földhasználati lapokon szereplő adatokkal.

(3)[17]

(4)[18] Ha a családi gazdálkodó nem csatolja a (2) bekezdés c) pontjában meghatározott okiratokat, a NAK a kérelem benyújtását követően megkereséssel fordul az adatot nyilvántartó hatósághoz.

(5)[19] A nyilvántartásba vétel alapjául szolgáló és a 3. §-ban meghatározott szerződésben rögzített adatokban történt változást a családi gazdálkodó 15 napon belül köteles bejelenteni és igazolni a nyilvántartást vezető NAK-nál.

(6)[20] Amennyiben a NAK tudomására jut, hogy a nyilvántartásában szereplő adatok nem felelnek meg a valóságnak vagy a 6. § (1) bekezdésében foglalt megkeresés vonatkozásában hiányosak, hivatalból megkeresi a családi gazdálkodót az adatok helyesbítése érdekében.

5. §

(1)[21] A NAK törli a nyilvántartásból a családi gazdaságot, ha[22]

a) nem állnak fenn a nyilvántartásba vétel feltételei a 4. § (2) bekezdés d) pontjában foglaltak kivételével,

b) már nem felel meg azoknak a feltételeknek, amelyek alapján a Tv. 3. § h) pontja szerint családi gazdaságnak minősült,

c)[23] a családi gazdálkodó meghal, és a túlélő családtagok a halotti anyakönyvi kivonat kiállításától számított 60 napon belül nem jelentik be, hogy a családi gazdálkodást folytatni kívánják.

(2)[24] A családi gazdaságot ugyancsak törli a NAK a nyilvántartásból, ha a családi gazdálkodó[25]

a) az állami támogatás igénybevételéhez a támogatás nyújtása szempontjából lényeges körülmény tekintetében valótlan adatot szolgáltat,

b) nem tett eleget azon feltételnek, miszerint élethivatásszerűen mezőgazdasági és mezőgazdasági kiegészítő tevékenységet végez.

c)[26] a 4. § (5) és (6) bekezdésében előírt változás-bejelentési kötelezettségét határidőben, és az erre irányuló felszólítás ellenére, a felszólításban megjelölt határidő vagy határnap leteltét követően sem teljesíti.

(3)[27] A NAK a családi gazdálkodó kérelmére vagy hivatalból törli a nyilvántartásból a családi gazdaságot a 3. §-ban meghatározott szerződés megszűnésekor.

6. §[28]

(1)[29] Az agrár-vidékfejlesztésért felelős miniszter vagy a Magyar Államkincstár megkeresésére a NÉBIH a nyilvántartásba vett családi gazdaság adatairól - nyilvántartásba vétel, illetve törlés időpontjáról, a családi gazdálkodó, illetve a családtagok azonosító adatairól, illetve a 3. § szerinti szerződésben szereplő, a családi gazdaság részére átadott, jogszerűen használt termőföldterületek adatairól - adatot szolgáltat.

(2)[30] A NÉBIH a családi gazdaság nyilvántartásba vételéről, törléséről, valamint a tagok személyében bekövetkezett változásokról szóló végleges határozat adatait közli a Nemzeti Adó- és Vámhivatallal (a továbbiakban: adóhatóság) is.

(2a)[31] Az állami adóhatóság a családi gazdaságokról a (2) bekezdés alapján - azon adat kivételével, amelyet jogszabály más nyilvántartás részeként közhitelesnek minősít - közhiteles hatósági nyilvántartást vezet.

(3)[32] A NÉBIH a családi gazdaságok nyilvántartásához hozzáférést biztosít a NAK részére.

(4) A NÉBIH a családi gazdálkodó és a családi gazdaság tagjai földhasználatának jogszerűségét a földhasználati nyilvántartásban szereplő adatok alapján ellenőrizheti.

(5)[33] A Központi Statisztikai Hivatal megkeresésére a NAK a nyilvántartásba vett családi gazdaság adatairól - a nyilvántartásba vétel, illetve törlés időpontjáról, a családi gazdálkodó, illetve a családtagok azonosító adatairól, illetve a családi gazdaság részét képező termőföldek összterületéről - statisztikai célra, egyedi azonosításra alkalmas módon, térítésmentesen adatot szolgáltat.

7. §

Nem hozhat létre újabb családi gazdaságot

a) a gazdálkodó család tagja a családi gazdaság fennállása alatt,

b)[34] a családi gazdálkodó a családi gazdaság törlését követő 5 éven belül, ha a törlésre az 5. § (2) bekezdése alapján került sor.

8. §[35]

A családi gazdálkodók támogatására vonatkozó általános rendelkezések

9. §

(1) A családi gazdálkodó az alábbi támogatások igénybevételére jogosult:

a)[36]

b)[37] termőföld-, telephely vásárláshoz, korszerűsítéshez kapcsolódó külön jogszabály szerinti hitel után kamattámogatás,

c)[38]

d)[39] a mezőgazdasági termelők kibontakozási hitelkonstrukciójáról és a gazdahitel programról szóló 30/2000. (III. 10.) Korm. rendelet szerint a családi gazdaság nyilvántartásba vételéről szóló határozat kiadását megelőzően elfogadott program alapján a részére, valamint a gazdálkodó család tagjai részére biztosított kibontakozási támogatás.

(2)[40]

10. §

(1) A családi gazdálkodó akkor jogosult az e rendelet szerinti támogatások igénybevételére, ha

a)[41] a NAK a családi gazdaságot nyilvántartásba vette,

b)[42]

c)[43] legfeljebb tíz fő állandó alkalmazottat foglalkoztat.

d)[44]

(2)[45]

11. §[46][47]

12. §[48]

13. §[49]

14. §[50]

15. §[51]

16. §[52]

Záró rendelkezések[53]

17. §

Ez a rendelet 2002. január 1-jén lép hatályba.

17/A. §[54]

E rendeletnek a Nemzeti Földalapba tartozó rábízott földvagyonnal kapcsolatos éves beszámoló készítési és könyvvezetési kötelezettségről szóló 34/2011. (III. 17.) Korm. rendelettel (a továbbiakban: 34/2011. (III. 17.) Korm. rendelet) módosított 4. § (2) bekezdés c) és f) pontját a 34/2011. (III. 17.) Korm. rendelet hatálybalépésekor folyamatban lévő ügyekben is alkalmazni kell.

Orbán Viktor s. k.,

miniszterelnök

1. számú melléklet a 326/2001. (XII. 30.) Korm. rendelethez[55]

A családi gazdaság nyilvántartásba vétele iránti kérelem tartalmi elemei

1. A családi gazdálkodó természetes személyazonosító adatai, lakcíme, adóazonosító jele, adószáma, legmagasabb iskolai végzettsége és a végzettséget igazoló okirat száma.

2. A gazdálkodó család tagjainak természetes személyazonosító adatai, lakcíme, illetve rokoni jogviszonya kódja.

3. A családi gazdaság részét képező termőföldek településenként való megjelölése helyrajzi számmal.

4. A kérelem kelte.

5. Az ügyfél aláírása.

2. számú melléklet a 326/2001. (XII. 30.) Korm. rendelethez[56]

3. számú melléklet a 326/2001. (XII. 30.) Korm. rendelethez[57]

4. számú melléklet a 326/2001. (XII. 30.) Korm. rendelethez[58]

5. számú melléklet a 326/2001. (XII. 30.) Korm. rendelethez[59]

Családi gazdálkodók esetében az élethivatásszerűen végzett mezőgazdasági és mezőgazdasági kiegészítő tevékenységből származó nettó árbevétel/bevétel összegének kiszámítása

1. A rendelet alkalmazásában a mezőgazdasági tevékenység árbevétele/bevétele egyenlő a mezőgazdasági, az erdőgazdálkodási, a halászati, a vadászati tevékenység, növénytermelési, állattenyésztési szolgáltatás és a haszonállat-takarmány előállító tevékenységből származó (TEÁOR 01-02, 05, 15.71) nettó árbevétellel/bevétellel.

2. Az arányszám kiszámításánál

a) a kettős könyvvitelt vezető gazdálkodók esetében a mezőgazdasági tevékenység árbevételének kell tekinteni e tevékenységek feldolgozott termékeinek nettó árbevételét is, csökkentve az előállítás érdekében a tárgyévben felhasznált - az év közben induló (legalább egy negyedévi adattal nem rendelkező), bejegyzett vállalkozások esetében az üzleti tervben tervezett -, vásárolt alapanyagok, valamint a közvetített szolgáltatások beszerzési értékével. A számvitelről szóló 2000. évi C. törvény szerinti összes nettó árbevételt csökkenteni kell az eladott áruk beszerzési értékével és a közvetített szolgáltatások értékével, és növelni kell a nem önálló tevékenységből származó bérjövedelemmel. Nem kell a levonást elvégezni a jogutód gazdálkodó szervezetnél az átalakulás évében a jogelődtől átvett mezőgazdasági termékek értéke esetében;

b) az egyszeres könyvvitelt, valamint az Szja tv. hatálya alá tartozó pénzforgalmi nyilvántartást vezető vállalkozók esetében a mezőgazdasági tevékenység bevételének [a termékértékesítésből és szolgáltatás nyújtásából származó bevétel, valamint a végleges juttatásként kapott támogatás a 290/2002. (XII. 27.) Korm. rendelet 4. § (3) bekezdésében foglaltak szerint] tekintendő e tevékenységek feldolgozott termékeinek bevétele is, csökkentve az előállítás érdekében a tárgyévben - illetve a 2. pont a) alpontjában meghatározott induló vállalkozások esetében az üzleti tervükben tervezett - vásárolt alapanyagok és a közvetített szolgáltatások beszerzési értékével, valamint a tevékenységek végzése érdekében igénybe vett támogatások összegével. Az összes bevétel csökkentendő az eladott áruk beszerzési értékével és a közvetített szolgáltatások értékével, valamint a tevékenységek végzése érdekében igénybe vett támogatások összegével, és növelni kell a nem önálló tevékenységből származó bérjövedelemmel;

c) az egyszerűsített vállalkozói adóról szóló 2002. évi LXIII. törvény (eva) szerinti adózást választó adóalanyok esetében a tárgyévben vásárolt anyagok és a közvetített szolgáltatások beszerzési értékét nem kell figyelembe venni, illetve azokkal nem kell korrigálni a mezőgazdasági eredetű bevételt, de az összes bevételt növelni kell a nem önálló tevékenységből származó bérjövedelemmel.

3. A vásárolt alapanyagok beszerzési értéke azonos a tárgyévi alapanyagkészlet beszerzésére fordított - illetve a 2. pont b) alpontjában meghatározott induló vállalkozások esetében az üzleti tervben tervezett - kiadással, csökkentve a leltár szerinti záró alapanyagkészlet értékével, növelve a leltár szerinti nyitó alapanyagkészlet értékével.

4. Az eladott áruk beszerzési értéke egyenlő a tárgyévi árukészlet beszerzésére fordított - illetve a 2. pont b) alpontjában meghatározott induló vállalkozások esetében az üzleti tervben tervezett - kiadás összegével, csökkentve a leltár szerinti záró árukészlet értékével, növelve a leltár szerinti nyitó árukészlet értékével. Az így kiszámított árbevétel/bevétel összegének el kell érni a családi gazdálkodó nem önálló tevékenységből származó bérjövedelmével növelt összes éves árbevételének/bevételének legalább 50 százalékát.

Lábjegyzetek:

[1] 478/2020. (XI. 3.) Korm. rendelet a veszélyhelyzet kihirdetéséről

[2] Szerkezetét módosította a 100/2005. (V. 31.) Korm. rendelet 1. § - a. Hatályos 2005.06.03.

[3] Beiktatta a 100/2005. (V. 31.) Korm. rendelet 1. § - a. Hatályos 2005.06.03.

[4] Megállapította a 203/2013. (VI. 14.) Korm. rendelet 5. § (1) bekezdése. Hatályos 2013.07.01.

[5] Megállapította a 360/2019. (XII. 30.) Korm. rendelet 26. § (1) bekezdése. Hatályos 2020.01.01.

[6] Megállapította a 360/2019. (XII. 30.) Korm. rendelet 26. § (2) bekezdése. Hatályos 2020.01.01.

[7] Beiktatta a 360/2019. (XII. 30.) Korm. rendelet 26. § (4) bekezdése. Hatályos 2020.01.01.

[8] Módosította a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 265. §-a. Hatályos 2009.10.01.

[9] Beiktatta a 193/2002. (IX. 6.) Korm. rendelet 1. § (2) bekezdése. Hatályos 2002.09.06.

[10] Módosította a 360/2019. (XII. 30.) Korm. rendelet 26. § (5) bekezdés a) pontja. Hatályos 2020.01.01.

[11] Beiktatta a 189/2013. (VI. 7.) Korm. rendelet 2. § (2) bekezdése. Hatályos 2013.06.12.

[12] Módosította a 337/2007. (XII. 13.) Korm. rendelet 11. § c) pontja. Hatályos 2007.12.20.

[13] A nyitó szövegrészt módosította a 360/2019. (XII. 30.) Korm. rendelet 26. § (5) bekezdés b) pontja. Hatályos 2020.01.01.

[14] Megállapította a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 264. § (2) bekezdése. Hatályos 2009.10.01.

[15] Módosította a 31/2020. (II. 29.) Korm. rendelet 6. § a) pontja. Hatályos 2020.03.01.

[16] Módosította a 31/2020. (II. 29.) Korm. rendelet 6. § b) pontja. Hatályos 2020.03.01.

[17] Hatályon kívül helyezte a 23/2012. (II. 29.) Korm. rendelet 64. § (3) bekezdése a) pontja. Hatálytalan 2012.03.15.

[18] Módosította a 360/2019. (XII. 30.) Korm. rendelet 26. § (5) bekezdés b) pontja. Hatályos 2020.01.01.

[19] Módosította a 360/2019. (XII. 30.) Korm. rendelet 26. § (5) bekezdés c) pontja. Hatályos 2020.01.01.

[20] Módosította a 360/2019. (XII. 30.) Korm. rendelet 26. § (5) bekezdés b) pontja. Hatályos 2020.01.01.

[21] Módosította a 351/2010. (XII. 30.) Korm. rendelet 93. § b) pontja. Hatályos 2011.01.01.

[22] A nyitó szövegrészt módosította a 360/2019. (XII. 30.) Korm. rendelet 26. § (5) bekezdés b) pontja. Hatályos 2020.01.01.

[23] Megállapította a 189/2013. (VI. 7.) Korm. rendelet 2. § (5) bekezdése. Hatályos 2013.06.12.

[24] Módosította a 351/2010. (XII. 30.) Korm. rendelet 93. § a) pontja. Hatályos 2011.01.01.

[25] A nyitó szövegrészt módosította a 360/2019. (XII. 30.) Korm. rendelet 26. § (5) bekezdés b) pontja. Hatályos 2020.01.01.

[26] Beiktatta a 189/2013. (VI. 7.) Korm. rendelet 2. § (6) bekezdése. Hatályos 2013.06.12.

[27] Módosította a 360/2019. (XII. 30.) Korm. rendelet 26. § (5) bekezdés b) pontja. Hatályos 2020.01.01.

[28] Megállapította a 189/2013. (VI. 7.) Korm. rendelet 2. § (7) bekezdése. Hatályos 2013.06.12.

[29] Módosította a 328/2016. (X. 28.) Korm. rendelet 6. §-a. Hatályos 2017.01.01.

[30] Módosította a 457/2017. (XII. 28.) Korm. rendelet 109. §-a. Hatályos 2018.01.01.

[31] Beiktatta a 203/2013. (VI. 14.) Korm. rendelet 5. § (2) bekezdése. Hatályos 2013.07.01.

[32] Megállapította a 360/2019. (XII. 30.) Korm. rendelet 26. § (4) bekezdése. Hatályos 2020.01.01.

[33] Módosította a 360/2019. (XII. 30.) Korm. rendelet 26. § (5) bekezdés b) pontja. Hatályos 2020.01.01.

[34] Megállapította a 100/2005. (V. 31.) Korm. rendelet 3. § - a. Hatályos 2005.06.03.

[35] Hatályon kívül helyezte a 189/2013. (VI. 7.) Korm. rendelet 2. § (8) bekezdése. Hatálytalan 2013.06.12.

[36] Hatályon kívül helyezte a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 266. §-a. Hatálytalan 2009.10.01.

[37] Megállapította a 276/2002. (XII. 21.) Korm. rendelet 2. § -a. Hatályos 2003.01.01.

[38] Hatályon kívül helyezte a 276/2002. (XII. 21.) Korm. rendelet 3. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2003.01.01.

[39] Beiktatta a 193/2002. (IX. 6.) Korm. rendelet 4. § (1) bekezdése. Hatályos 2002.09.06.

[40] Hatályon kívül helyezte a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 266. §-a. Hatálytalan 2009.10.01.

[41] Módosította a 360/2019. (XII. 30.) Korm. rendelet 26. § (5) bekezdés b) pontja. Hatályos 2020.01.01.

[42] Hatályon kívül helyezte a 207/2004. (VII. 6.) Korm. rendelet 3. § -a. Hatálytalan 2004.07.14.

[43] Megállapította a 207/2004. (VII. 6.) Korm. rendelet 1. § -a. Hatályos 2004.07.14.

[44] Hatályon kívül helyezte a 193/2002. (IX. 6.) Korm. rendelet 9. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2002.09.06.

[45] Hatályon kívül helyezte a 207/2004. (VII. 6.) Korm. rendelet 3. § -a. Hatálytalan 2004.07.14.

[46] Hatályon kívül helyezte a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 266. §-a. Hatálytalan 2009.10.01.

[47] A jogalkotó a 292/2009. (XII. 19.) Korm. rendelet 244. § h) pontjával módosítani kívánta e rendelet - korábban hatáylon kívül helyezett - 11. §-át, 2010. január 1-jei időállapottal.

[48] Hatályon kívül helyezte a 276/2002. (XII. 21.) Korm. rendelet 3. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2003.01.01.

[49] Hatályon kívül helyezte a 276/2002. (XII. 21.) Korm. rendelet 3. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2003.01.01. A §-t megelőző alcímet hatályon kívül helyezte a 118/2008. (V. 8.) Korm. rendelet 1. § 985. pontja. Hatálytalan 2008.05.16.

[50] Hatályon kívül helyezte a 276/2002. (XII. 21.) Korm. rendelet 3. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2003.01.01.

[51] Hatályon kívül helyezte a 276/2002. (XII. 21.) Korm. rendelet 3. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2003.01.01. A §-t megelőző alcímet hatályon kívül helyezte a 118/2008. (V. 8.) Korm. rendelet 1. § 985. pontja. Hatálytalan 2008.05.16.

[52] Hatályon kívül helyezte a 276/2002. (XII. 21.) Korm. rendelet 3. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2003.01.01.

[53] Az alcímet beiktatta a 34/2011. (III. 17.) Korm. rendelet 11. § (3) bekezdése. Hatályos 2011.04.01.

[54] Beiktatta a 34/2011. (III. 17.) Korm. rendelet 11. § (4) bekezdése. Hatályos 2011.04.01.

[55] Megállapította a 457/2017. (XII. 28.) Korm. rendelet 108. §-a. Hatályos 2018.01.01.

[56] Hatályon kívül helyezte a 182/2009. (IX. 10.) Korm. rendelet 266. §-a. Hatálytalan 2009.10.01.

[57] Hatályon kívül helyezte a 276/2002. (XII. 21.) Korm. rendelet 3. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2003.01.01.

[58] Hatályon kívül helyezte a 276/2002. (XII. 21.) Korm. rendelet 3. § (2) bekezdése. Hatálytalan 2003.01.01.

[59] Beiktatta a 100/2005. (V. 31.) Korm. rendelet 4. § (2) bekezdése. Hatályos 2005.06.03.

Tartalomjegyzék