32016D1251[1]
A Bizottság (EU) 2016/1251 végrehajtási határozata (2016. július 12.) a halászati ágazatban az adatok gyűjtésére, kezelésére és felhasználására vonatkozó, a 2017-2019 közötti időszakra szóló többéves uniós program elfogadásáról (az értesítés a C(2016) 4329. számú dokumentummal történt)
A BIZOTTSÁG (EU) 2016/1251 VÉGREHAJTÁSI HATÁROZATA
(2016. július 12.)
a halászati és akvakultúra-ágazatban az adatok gyűjtésére, kezelésére és felhasználására vonatkozó, a 2017-2019 közötti időszakra szóló többéves uniós program elfogadásáról
(az értesítés a C(2016) 4329. számú dokumentummal történt)
1. cikk
A 199/2008/EK rendelet 3. cikke szerinti, a halászati ágazatban az adatok gyűjtésére, kezelésére és felhasználására vonatkozó, a 2017-2019 közötti időszakra szóló többéves uniós programot e határozat melléklete ismerteti.
2. cikk
A C(2013)5243 végrehajtási határozat 2017. január 1-jével hatályát veszti.
3. cikk
Ennek a határozatnak a tagállamok a címzettjei.
MELLÉKLET
I. FEJEZET
Fogalommeghatározások
E melléklet céljaira az 1224/2009/EK tanácsi rendelet ( 1 ), a 404/2011/EU bizottsági végrehajtási rendelet ( 2 ) és az 1380/2013/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet ( 3 ) fogalommeghatározásait kell alkalmazni. Ezen túlmenően az alábbi fogalommeghatározások alkalmazandók:
1.
aktív hajók : egy adott naptári év során bármely halászati műveletet (legalább 1 napig) végző hajók. Az a hajó, amely egy év során nem vett részt halászati műveletekben, inaktívnak tekintendő.
2.
anadrom fajok : olyan élő vízi erőforrások, amelyek életciklusa az édesvízben való kikeléssel kezdődik, majd elvándorolnak a tengerhez, végül ívás céljából visszatérnek az édesvízbe.
3.
katadrom fajok : olyan élő vízi erőforrások, amelyek életciklusa tengervízben való kikeléssel kezdődik, majd elvándorolnak az édesvízhez, végül ívás céljából visszatérnek a sós vízbe.
4.
fogásrész : a teljes fogás egy része, amely lehet a kirakodott fogás minimális állományvédelmi referenciaméret feletti vagy alatti része, az az alatti visszadobott mennyiség, a de minimis visszadobott mennyiség vagy a visszadobott mennyiség.
5.
tengeren töltött napok : bármely olyan, 24 órából (vagy annak egy részéből) álló folyamatos időszak, amelynek során egy hajó egy adott területen kikötőn kívül tartózkodik.
6.
halászati napok : bármely olyan, tengeren töltött naptári nap, amelyen halászati tevékenység zajlik az Unió és tagállamai nemzetközi kötelezettségeinek sérelme nélkül. Egy halászati út növelheti egyszerre a passzív eszközökre vonatkozó halászati napok számát és az aktív halászeszközökre vonatkozó halászati napok számát.
7.
halászterület : olyan földrajzi egység (vagy ezek csoportja), ahol halászat zajlik. A földrajzi egységekről a tengeri régiók szintjén kell megegyezni a regionális halászati gazdálkodási szervezetek vagy a tudományos testületek által meghatározott meglévő területek alapján.
8.
flottaszegmens : (a teljes hossz tekintetében) azonos hosszosztályba tartozó, az év során ugyanazt a fő halászeszközt használó hajók halmaza.
9.
tevékenységcsoport : hasonló fajokra (fajcsoportra) irányuló, hasonló halászeszközt ( 4 ) használó, az év ugyanazon időszakában és/vagy ugyanazon a területen végzett, hasonló kiaknázási módszert alkalmazó halászati műveletek csoportja.
10.
tengeren végzett kutatási felmérések : az 508/2014/EU rendelet 21. cikke alapján létrejött nemzeti munkaterv végrehajtásáért felelős szerv megbízásából kutatóhajón vagy kifejezetten az állományok és az ökoszisztémák megfigyelésére használt hajón megtett utak.
II. FEJEZET
Adatgyűjtési módszerek
Az adatgyűjtési módszereknek és az adatok minőségének meg kell felelniük az 1380/2013/EU rendelet 25. cikkében meghatározott céloknak, emellett a megfelelő tudományos testületek által támogatott legjobb gyakorlatokon és javasolt módszereken kell alapulniuk. Ezért e módszereket és azok alkalmazásának eredményét független tudományos testületeknek rendszeres időközönként meg kell vizsgálniuk abból a szempontból, hogy megfelelnek-e a közös halászati politika irányításával kapcsolatos céloknak.
III. FEJEZET
Adatszolgáltatási követelmények
1. Adatsorok
1.1. Az 508/2014/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet 21. cikke alapján létrehozott munkaterv keretében a tagállamoknak meg kell határozniuk, hogy mely adatokat kell gyűjteni az e fejezet 2-7. pontjában ismertetett alábbi adatsorokba:
a) biológiai adatok az uniós kereskedelmi halászat keretében az uniós vizeken és azokon kívül, a hobbihorgászat keretében pedig az uniós vizeken halászott állományokról fogásrészenként;
b) az uniós halászat által az uniós vizeken és azokon kívül a tengeri ökoszisztémákra gyakorolt hatások értékelését lehetővé tévő adatok;
c) az uniós halászhajók uniós vizeken és azokon kívül kifejtett tevékenységeivel kapcsolatos részletes adatok az 1224/2009/EK rendelet szerinti jelentésnek megfelelően;
d) a halászattal kapcsolatos társadalmi és gazdasági adatok ( 5 );
e) az akvakultúrával kapcsolatos társadalmi, gazdasági és környezeti adatok.
1.2. A gyűjtendő adatok körét a 199/2008/EK rendelet 3., 4. és 5. cikkével összhangban kell meghatározni, figyelemmel az e melléklet V. fejezetében előírt küszöbértékekre.
1.3. A gyűjtendő adatoknak lehetővé kell tenniük a tengeri régiók szintjén megállapított végfelhasználói szükségleteken alapuló megbízható becslések készítését a halászat típusai, az egyes időszakok és az egyes területek tekintetében. Az adatgyűjtés gyakoriságát a tengeri régiók szintjén kell összehangolni, hacsak e melléklet és annak táblázatai másként nem rendelkeznek.
2. Biológiai adatok a kereskedelmi halászat keretében az uniós vizeken és azokon kívül, a hobbihorgászat keretében pedig az uniós vizeken halászott állományokról
Ezek az adatok a következőkre terjednek ki:
a) a fogott mennyiség fajonként, valamint egyes példányok biológiai adatai, amelyek lehetővé teszik az alábbiak megbecslését:
i. kereskedelmi halászat esetén az 1A., 1B. és 1C. táblázatokban felsorolt állományok minden fogásrészének (beleértve a visszadobásokat és a nem szándékos fogásokat) volumene és hosszgyakorisága a 2. táblázatban ismertetett 6. aggregációs szinten jelentve. Az adatok időbeliségét a tengeri régiók szintjén össze kell hangolni a végfelhasználói szükségletek alapján;
ii. kereskedelmi halászat esetén az 1A., 1B. és 1C. táblázatokban felsorolt állományok fogásainak átlagos súlya és kormegoszlása. Azon állományok kiválasztását, amelyek adatait gyűjteni kell, valamint az adatok időbeliségét a tengeri régiók szintjén össze kell hangolni a végfelhasználói szükségletek alapján;
iii. kereskedelmi halászat esetén az 1A., 1B. és 1C. táblázatokban felsorolt állományok fogásaiban a nemek aránya, ivarérettségi és termékenységi adatok a tudományos tanácsadáshoz szükséges gyakorisággal. Azon állományok kiválasztását, amelyek adatait gyűjteni kell, valamint az adatok időbeliségét a tengeri régiók szintjén össze kell hangolni a végfelhasználói szükségletek alapján;
iv. hobbihorgászat esetén a 3. táblázatban felsorolt fajokból és/vagy a tengeri régiók szintjén a halászati gazdálkodás céljára szükségesként azonosított fajokból kifogott és szabadon eresztett példányok éves mennyisége (egyedszám és súly vagy hossz). A hobbihorgászat tekintetében a tengeri régiók szintjén kell értékelni a kor vagy más, az i-iii. pontokban említett biológiai adatok szükségességét a végfelhasználó szempontjából.
b) az a) pontnak megfelelően gyűjtött adatokon felül az 1E. táblázatban említett anadrom és katadrom fajok édesvízben ejtett kereskedelmi fogásai a halászat módjától függetlenül, a következők szerint:
i. az egyes állományokra vonatkozó adatok (konkrét egyedek adatai: kor, hossz, súly, nem, ivarérettség és termékenység életszakaszonként, de fajok és régiók szerint tovább bontva); valamint
ii. az éves fogás mennyisége életkori csoportonként vagy életszakaszonként.
c) mindezeken felül a következőkre vonatkozó adatok:
az angolna tekintetében angolnagazdálkodási egységenként legalább egy vízgyűjtőben éves gyakorisággal gyűjtött információ (adatok, becslések, trendek stb.) a következőkről:
i. az új egyedek abundanciája;
ii. az állandó állomány (sárga angolnák) abundanciája; és
iii. a távozó ezüst angolnák száma vagy súly és nem szerinti megoszlása;
továbbá a vadon élő lazacok tekintetében: hacsak a tengeri régió szintjén ettől eltérő megegyezés nem született, évente gyűjtött adatok az egyéves, a kétéves és az elvándorló egyedek abundanciájáról.
Az angolna és a lazac kapcsán megfigyelendő folyókról a régiók szintjén kell dönteni. Azon állományok kiválasztását, amelyek adatait gyűjteni kell, a régiók szintjén össze kell hangolni a végfelhasználói szükségletek alapján.
3. Az uniós halászat által az uniós vizeken és azokon kívül a tengeri ökoszisztémákra gyakorolt hatások értékelését lehetővé tévő adatok
Ezek az adatok a következőkre terjednek ki:
a) minden típusú halászat esetén az uniós jog és nemzetközi megállapodások értelmében védett madár-, emlős-, hüllő- és halfajok, valamint az 1D. táblázatban felsorolt fajok nem szándékos járulékos fogásai,, ideértve azt is, ha a halászhajón végzett tudományos megfigyelés során vagy a halászok fedélzeti naplóba bevezetett feljegyzései szerint a faj jelenlétét nem észlelték a fogásokban.
Amennyiben a halászati megfigyelők által tett utak során gyűjtött adatok nem tekinthetők elégségesnek a végfelhasználó szempontjából a nem szándékos járulékos fogások megismeréséhez, a tagállamoknak más módszereket kell alkalmazniuk. E módszereket a tengeri régiók szintjén össze kell hangolni a végfelhasználói szükségletek alapján.
b) az uniós vizeken és azokon kívül a tengeri élőhelyekre gyakorolt hatások értékelését lehetővé tévő adatok.
A halászat által a tengeri élőhelyekre gyakorolt hatások értékelését lehetővé tévő változók az 1224/2009/EK rendeletnek megfelelően gyűjtött adatok. Az adatokat 3. halászati tevékenységi szintre ( 6 ) kell lebontani, hacsak regionális szinten nem bizonyul szükségesnek ennél részletesebb bontás, különösen a védett tengeri területek kapcsán.
Amennyiben a tervezett tudományos felhasználás szempontjából az 1224/2009/EK rendelet értelmében gyűjtött adatok bontása, minősége vagy lefedettsége nem megfelelő, azokat más módon, megfelelő mintavételi módszerek alkalmazásával kell gyűjteni. Az 1224/2009/EK rendelet értelmében gyűjtött adatokat a megfelelő aggregációs szinten kell az adatgyűjtési munkatervet végrehajtó nemzeti intézmények rendelkezésére bocsátani.
c) a halászat szintjének, valamint a halászati tevékenységek által a tengeri biológiai erőforrásokra és a tengeri ökoszisztémákra gyakorolt hatások, így például a nem kereskedelmi fajokra, a ragadozók és zsákmányállatok viszonyára és a halfajok természetes elhullására gyakorolt hatások megbecslését tengeri régiók szintjén lehetővé tévő adatok.
Ezeket az adatokat először kísérleti tanulmányok keretében kell értékelni. A tagállamok a kísérleti tanulmányok eredményeinek függvényében, a tengeri régiók szintjén összehangolva és a végfelhasználói szükségletek alapján határozzák meg az egyes tengeri régiókra vonatkozó jövőbeni adatgyűjtési előírásokat.
4. Az uniós halászhajók uniós vizeken és azokon kívül kifejtett tevékenységeivel kapcsolatos, az 1224/2009/EK rendeletnek megfelelően gyűjtött részletes adatok ( 7 )
Az uniós halászhajók uniós vizeken és azokon kívül kifejtett tevékenységeinek értékelését lehetővé tévő adatok a 4. táblázatban szereplő változók. Az 1224/2009/EK rendelet értelmében gyűjtött, jelentett és továbbított adatokat primer adatok formájában kell az adatgyűjtési munkatervet végrehajtó nemzeti intézmények rendelkezésére bocsátani. Amennyiben a szóban forgó adatokat az 1224/2009/EK rendelet értelmében nem kell gyűjteni, illetve a tervezett tudományos felhasználás szempontjából az 1224/2009/EK rendelet értelmében gyűjtött adatok bontása, minősége vagy lefedettsége nem megfelelő, azokat más módon, megfelelő mintavételi módszerek alkalmazásával kell gyűjteni. E módszereknek lehetővé kell tenniük a 4. táblázatban szereplő változók megbecslését a legkisebb releváns földrajzi szinten flottaszegmensenként (5a. táblázat), valamint a 6. tevékenységszinten (2. táblázat).
5. A halászattal kapcsolatos társadalmi és gazdasági adatok, melyek lehetővé teszik az uniós halászati ágazat társadalmi és gazdasági teljesítményének értékelését
Ezek az adatok a következőkre terjednek ki:
a) az 5A. táblázatban szereplő gazdasági változók az 5B. táblázatban megadott ágazati bontás és az 5C. táblázatban meghatározott nagyrégiók szerint.
Alapsokaságként a 26/2004/EK bizottsági rendelet ( 8 ) szerinti uniós halászflotta-nyilvántartásban a jelentési év december 31-én szereplő aktív és inaktív hajók, továbbá a nyilvántartásban nem szereplő, de az adott jelentési évben legalább 1 napon halászatot folytató hajók összességét kell figyelembe venni.
Az inaktív hajók esetében csak a tőkeértéket és a tőkeköltségeket kell figyelembe venni.
Amennyiben fennáll a természetes és/vagy jogi személyek azonosíthatóságának veszélye, a statisztikák névtelenségének biztosítása érdekében megengedett a gazdasági változók összevont jelentése. Az összevonás akkor is megengedett, ha a mintavételi terv statisztikai megbízhatóságához szükséges. Az adatok összevonását az egyes időszakok közötti következetesség biztosításával kell végezni.
A gazdasági adatokat évente kell gyűjteni.
b) a 6. táblázatban szereplő társadalmi változók.
A társadalmi adatokat 2018-tól kezdve háromévenként kell gyűjteni.
A képzettségi szint és nemzetiség szerinti bontásban megadott foglalkoztatási adatokat lehet kísérleti tanulmányok alapján gyűjteni.
6. A tengeri és - önkéntes alapon - az édesvízi akvakultúrával kapcsolatos társadalmi, gazdasági és környezeti adatok, amelyek lehetővé teszik az uniós akvakultúra-ágazat társadalmi, gazdasági és környezeti teljesítményének értékelését
Ezek az adatok a következőkre terjednek ki:
a) a 7. táblázatban szereplő gazdasági változók a 9. táblázatban megadott ágazati bontás szerint.
Alapsokaságként a NACE (az uniós gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszere) ( 9 ) 03.21 és 03.22 kódjai alá tartozó fő tevékenységet végző, profitorientált vállalkozásokat kell figyelembe venni.
A gazdasági adatokat évente kell gyűjteni.
b) a 6. táblázatban szereplő társadalmi változók.
A társadalmi adatokat 2018-tól kezdve háromévenként kell gyűjteni.
A képzettségi szint és nemzetiség szerinti bontásban megadott foglalkoztatási adatokat lehet kísérleti tanulmányok alapján gyűjteni.
c) a 8. táblázatban szereplő, az akvakultúra környezeti teljesítménye egyes aspektusainak értékelését lehetővé tévő környezeti adatok.
A környezeti adatokat lehet kísérleti tanulmányok alapján gyűjteni, majd extrapolálni a tagállamban termelt teljes halmennyiségnek való megfeleltetés érdekében.
A környezeti adatokat kétévente kell gyűjteni.
IV. FEJEZET
Tengeren végzett kutatási felmérések
1. El kell végezni legalább a 10. táblázatban szereplő tengeri kutatási felméréseket, hacsak a felmérések áttekintéséből ki nem derül, hogy valamelyik felmérés már nem releváns az állományok értékelése és a halászati gazdálkodás szempontjából. A táblázat új felmérésekkel egészíthető ki a felmérések tudományos áttekintésére vonatkozó ugyanazon követelmények alapján.
2. Az 508/2014/EU rendelet 21. cikkében előírt munkatervben a tagállamoknak meg kell határozniuk az elvégzendő tengeri kutatási felméréseket, és felelőséget kell vállalniuk azokért.
3. Az egyes tengeri régiókon belül össze kell hangolni az egyes tagállamok hozzájárulását a nemzetközi kutatási felmérésekhez.
4. A tagállamoknak a nemzeti munkatervek keretében biztosítaniuk kell az előző felmérésekkel való koherenciát.
V. FEJEZET
Küszöbértékek
1. Ez a fejezet az uniós halászatra vonatkozik.
2. Nem kötelező biológiai adatokat gyűjteni egy faj vagy állomány vonatkozásában azon tagállamok számára:
a) amelyek részesedése az adott faj vagy állomány teljes kifogható mennyiségéből (TAC) kevesebb, mint 10 %, vagy
b) amennyiben nem került meghatározásra teljes kifogható mennyiség, amelyek teljes kirakodásai a fajból vagy állományból nem érik el a teljes uniós kirakodások előző három évi átlagának10 %-át, vagy
c) a melyek teljes éves kirakodása a fajból nem éri el a 200 tonnát. A különleges gazdálkodást igénylő fajoknál a tengeri régiók szintjén alacsonyabb küszöbértékek is megállapíthatók.
Amennyiben a teljes kifogható mennyiségből (TAC) kevesebb mint 10 %-ban részesedő tagállamok kvótáinak összege meghaladja az adott állományra vonatkozó teljes kifogható mennyiség 25 %-át, az a) pontban említett 10/ %-os küszöb nem alkalmazható, és az érintett tagállamoknak gondoskodniuk kell arról, hogy a munkát regionális szinten megosztva elvégezzék az állomány adatainak gyűjtését a végfelhasználói szükségleteknek megfelelően.
Nem vonatkozik küszöbérték a nagyméretű nyílt tengeri fajokra, valamint az anadrom és a katadrom fajokra.
3. A regionális halászati gazdálkodási szervezetek keretében fennálló nemzetközi kötelezettségekre vonatkozó részletesebb rendelkezések sérelme nélkül nem kötelező biológiai adatokat gyűjteni azon, nemzetközi kiaknázás alatt álló halállományokról, amelyek fogásaiból az Unió részesedése nem éri el a 10 %-ot, kivéve a nagyméretű nyílt tengeri fajok és a nagy távolságra vándorló fajok esetét.
4. A tagállamoknak az e határozat hatálybalépésétől számított két éven belül meg kell adniuk a hobbihorgászat keretében ejtett fogásokra vonatkozó, már elvégzett felméréseken alapuló becsléseket, ideértve az adatgyűjtési keretrendszer vagy más kísérleti tanulmányok alapján végzett felméréseket. E felméréseknek lehetővé kell tenniük a hobbihorgászat keretében ejtett fogások viszonyítását a kereskedelmi halászat keretében ejtett fogásokhoz minden olyan faj esetében, amelynek az adott tengeri régióban ejtett szabadidős fogásait meg kell becsülni a többéves uniós program keretében. A hobbihorgászatra vonatkozó jövőbeni nemzeti felmérések szerkezetét és hatályát, valamint adott esetben az adatgyűjtési küszöbértékeket a tengeri régiók szintjén összehangolva és a végfelhasználói szükségletek alapján kell megállapítani.
Nem vonatkozik küszöbérték azon állományok szabadidős fogásaira, amelyek helyreállítási vagy többéves állománygazdálkodási terv hatálya alá tartoznak, például a nagyméretű nyílt tengeri fajok és a nagy távolságra vándorló fajok esetében.
5. Nem kötelező az akvakultúrával kapcsolatos társadalmi és gazdasági adatok gyűjtése azon tagállamok számára, melyek teljes termelése nem éri el a teljes uniós termelés volumenének és értékének 1 %-át. Nem kötelező az akvakultúrával kapcsolatos adatok gyűjtése azon fajok vonatkozásában, amelyek termelése a tagállamban nem éri el a teljes akvakultúrás termelés volumenének és értékének 10 %-át. Ezenfelül azon tagállamok, amelyek a teljes uniós akvakultúrás termelés volumenének és értékének kevesebb mint 2,5 %-át állítják elő, a saját akvakultúrás termelésük volumenének és értékének több mint 10 %-át kitevő fajokkal kapcsolatos adatok gyűjtése érdekében meghatározhatnak egyszerűbb adatgyűjtési módszereket, például végezhetnek kísérleti tanulmányokat, melyek eredményeit extrapolálják.
A referenciaadatok mindig a 762/2008/EK európai és tanácsi rendelet ( 10 ) értelmében a tagállamok által benyújtott legfrissebb adatok, valamint az Eurostat által azok alapján közzétett adatok.
6. Nem kötelező az akvakultúrával kapcsolatos környezeti adatok gyűjtése azon tagállamok számára, melyek teljes akvakultúrás termelése nem éri el a teljes uniós akvakultúrás termelés volumenének és értékének 2,5 %-át.
A referenciaadatok mindig a 762/2008/EK európai és tanácsi rendelet értelmében a tagállamok által benyújtott legfrissebb adatok, valamint az Eurostat által azok alapján közzétett adatok.
7. A 10. táblázatban szereplő tengeri kutatási felmérésekben való (fizikai és anyagi) részvétel nem kötelező azon tagállamok számára, melyek részesedése a felmérés tárgyát képező faj teljes uniós kifogható mennyiségéből nem éri el a 3 %-ot. Amennyiben nem került meghatározásra teljes kifogható mennyiség, a tengeri kutatási felmérésekben való (fizikai és anyagi) részvétel azon tagállamok számára nem kötelező, amelyeknek kirakodásai egy adott fajból vagy állományból nem érik el az előző három évi teljes uniós kirakodások 3 %-át. A több fajra irányuló felmérések és az ökoszisztéma-felmérések kapcsán alkalmazandó küszöbértékekről lehet határozni a tengeri régiók szintjén.
8. A 2-7. pontok ellenére egy adott tengeri régióban a tagállamok más küszöbértékeket is meghatározhatnak.
BIOLÓGIAI ADATOK
1A. táblázat
Az uniós vizekben élő állományok
Faj (közönséges név) | Faj (tudományos név) | Az állománynak otthont adó terület (ICES (1), IBSFC (2) vagy FAO (3) területkód)/az állomány kódja |
A Jeges-tenger keleti része, a Norvég-tenger és a Barents-tenger | ||
európai angolna | Anguilla anguilla | I, II |
norvég menyhal | Brosme brosme | I, II |
atlanti-skandináv hering | Clupea harengus | I, II |
közönséges tőkehal | Gadus morhua | I, II |
kapellán | Mallotus villosus | I, II |
foltos tőkehal | Melanogrammus aeglefinus | I, II |
kék puhatőkehal | Micromesistius poutassou | I–II |
norvég garnéla | Pandalus borealis | I, II |
fekete tőkehal | Pollachius virens | I, II |
grönlandi laposhal | Reinhardtius hippoglossoides | I, II |
lazac | Salmo salar | I, II |
makréla | Scomber scombrus | II |
vörös álsügér | Sebastes marinus | I, II |
mélyvízi vörös álsügér | Sebastes mentella | I, II |
fattyúmakréla | Trachurus trachurus | IIa |
A Skagerrak és a Kattegat | ||
homoki angolna | Ammodytidae | IIIa |
európai angolna | Anguilla anguilla | IIIa |
hering | Clupea harengus | IIIa/22–24, IIIa |
gránátoshal | Coryphaenoides rupestris | IIIa |
szürke morgóhal | Eutrigla gurnardus | IIIa |
piros morgóhal | Aspitrigla cuculus | IIIa |
közönséges tőkehal | Gadus morhua | IIIaN |
közönséges tőkehal | Gadus morhua | IIIaS |
vörös lepényhal | Glyptocephalus cynoglossus | IIIa |
közönséges lepényhal | Limanda limanda | IIIa |
foltos tőkehal | Melanogrammus aeglefinus | IIIa |
vékonybajszú tőkehal | Merlangius merlangus | IIIa |
szürke tőkehal | Merluccius merluccius | IIIa |
kék puhatőkehal | Micromesistius poutassou | IIIa |
norvég homár | Nephrops norvegicus | funkcionális egység |
norvég garnéla | Pandalus borealis | IIIa |
sima lepényhal | Pleuronectes platessa | IIIa |
fekete tőkehal | Pollachius virens | IIIa |
lazac | Salmo salar | IIIa |
nagy rombuszhal | Psetta maxima | IIIa |
makréla | Scomber scombrus | IIIa |
sima rombuszhal | Scophthalmus rhombus | IIIa |
közönséges nyelvhal | Solea solea | IIIa |
spratt | Sprattus sprattus | IIIa |
norvég tőkehal | Trisopterus esmarkii | IIIa |
minden kereskedelmi jelentőségű cápa- és rájafaj (4) | Selachii, Rajidae | IIIa |
A Balti-tenger | ||
európai angolna | Anguilla anguilla | 22–32 |
hering | Clupea harengus | 22–24/25–29, 32/30/31/Rigai-öböl |
vándormaréna | Coregonus lavaretus | IIId |
törpemaréna | Coregonus albula | 22–32 |
közönséges tőkehal | Gadus morhua | 22–24/25–32 |
közönséges lepényhal | Limanda limanda | 22–32 |
sügér | Perca fluviatilis | IIId |
érdes lepényhal | Platichtys flesus | 22–32 |
sima lepényhal | Pleuronectes platessa | 22–32 |
nagy rombuszhal | Psetta maxima | 22–32 |
lazac | Salmo salar | 22–31/32 |
tengeri pisztráng | Salmo trutta | 22–32 |
fogassüllő | Sander lucioperca | IIId |
sima rombuszhal | Scophthalmus rhombus | 22–32 |
közönséges nyelvhal | Solea solea | 22 |
spratt | Sprattus sprattus | 22–32 |
Az Északi-tenger és a La Manche csatorna keleti része | ||
homoki angolna | Ammodytidae | IV |
pásztás farkashal | Anarhichas spp. | IV |
európai angolna | Anguilla anguilla | IV, VIId |
ezüstlazac | Argentina spp. | IV |
szürke morgóhal | Eutrigla gurnardus | IV |
norvég menyhal | Brosme brosme | IV |
hering | Clupea harengus | IV, VIId |
homoki garnéla | Crangon crangon | IV, VIId |
farkassügér | Dicentrarchus labrax | IV, VIId |
szürke morgóhal | Eutrigla gurnardus | IV |
közönséges tőkehal | Gadus morhua | IV, VIId |
vörös lepényhal | Glyptocephalus cynoglossus | IV |
rózsás álsügér | Helicolenus dactylopterus | IV |
négypettyes rombuszhal | Lepidorhombus boscii | IV, VIId |
szárnyas rombuszhal | Lepidorhombus whiffiagonis | IV, VIId |
közönséges lepényhal | Limanda limanda | IV, VIId |
feketehasú ördöghal | Lophius budegassa | IV, VIId |
ördöghal | Lophius piscatorius | IV |
észak-atlanti gránátoshal | Macrourus berglax | IV |
foltos tőkehal | Melanogrammus aeglefinus | IV |
vékonybajszú tőkehal | Merlangius merlangus | IV, VIId |
szürke tőkehal | Merluccius merluccius | IV, VII |
kék puhatőkehal | Micromesistius poutassou | IV, VIId |
kisfejű lepényhal | Microstomus kitt | IV, VIId |
kék menyhal | Molva dypterygia | IV |
északi menyhal | Molva molva | IV |
vörösmárna | Mullus barbatus | IV, VIId |
sávos vörösmárna | Mullus surmuletus | IV, VIId |
norvég homár | Nephrops norvegicus | minden funkcionális egység |
norvég garnéla | Pandalus borealis | IVa East/IVa/IV |
közönséges fésűkagyló | Pecten maximus | VIId |
ezüstös tengericompó | Phycis blennoides | IV |
villás tőkehal | Phycis phycis | IV |
érdes lepényhal | Platichthys flesus | IV |
sima lepényhal | Pleuronectes platessa | IV |
sima lepényhal | Pleuronectes platessa | VIId |
fekete tőkehal | Pollachius virens | IV |
nagy rombuszhal | Psetta maxima | IV, VIId |
grönlandi laposhal | Reinhardtius hippoglossoides | IV |
lazac | Salmo salar | IV, VIId |
makréla | Scomber scombrus | IV, VIId |
sima rombuszhal | Scophthalmus rhombus | IV, VIId |
vörös álsügér | Sebastes mentella | IV |
közönséges nyelvhal | Solea solea | IV |
közönséges nyelvhal | Solea solea | VIId |
spratt | Sprattus sprattus | IV/VIId |
fattyúmakréla | Trachurus trachurus | IV, VIId |
morgóhal | Trigla lucerna | IV |
norvég tőkehal | Trisopterus esmarkii | IV |
Kakashal | Zeus faber | IV, VIId |
minden kereskedelmi jelentőségű cápa- és rájafaj (4) | Selachii, Rajidae | IV, VIId |
Az Atlanti-óceán észak-keleti része és a La Manche csatorna nyugati része | ||
Baird tarfejű hala | Alepocephalus bairdii | VI, XII |
homoki angolna | Ammodytidae | VIa |
disznófejű hal | Capros aper | V, VI,VII |
fésűkagyló | Pecten maximus | IV, VI, VII |
csíkos fésűkagyló | Aequipecten opercularis | VII |
nagy tengeripók | Maja squinado | V, VI,VII |
európai angolna | Anguilla anguilla | valamennyi terület |
abroncshal | Aphanopus spp. | valamennyi terület |
ezüstlazac | Argentina spp. | valamennyi terület |
sashal | Argyrosomus regius | valamennyi terület |
piros morgóhal | Aspitrigla cuculus | valamennyi terület |
tízujjú nyálkásfejűhalak | Beryx spp. | minden terület, kivéve X és IXa |
tízujjú nyálkásfejűhalak | Beryx spp. | IXa és X |
nagy tarisznyarák | Cancer pagurus | valamennyi terület |
hering | Clupea harengus | VIa/VIaN/ VIa S, VIIbc/VIIa/VIIj |
tengeri angolna | Conger conger | minden terület, kivéve X |
tengeri angolna | Conger conger | X |
gránátoshal | Coryphaenoides rupestris | valamennyi terület |
búvárcápa | Dalatias licha | valamennyi terület |
közönséges mérgesrája | Dasyatis pastinaca | VII, VIII |
madárcsőrű tüskéscápa | Deania calcea | V, VI, VII, IX, X, XII |
farkassügér | Dicentrarchus labrax | minden terület, kivéve IX |
farkassügér | Dicentrarchus labrax | IX |
karcsú nyelvhal | Dicologlossa cuneata | VIIIc, IX |
szardella | Engraulis encrasicolus | IXa (csak Cádiz) |
szardella | Engraulis encrasicolus | VIII |
bársonyoshasú lámpáscápa | Etmopterus spinax | VI, VII, VIII |
szürke morgóhal | Eutrigla gurnardus | VIId,e |
közönséges tőkehal | Gadus morhua | Va/Vb/VIa/VIb/VIIa/VIIe–k |
vörös lepényhal | Glyptocephalus cynoglossus | VI, VII |
rózsás álsügér | Helicolenus dactylopterus | valamennyi terület |
homár | Homarus gammarus | valamennyi terület |
atlanti tükörhal | Hoplostethus atlanticus | valamennyi terület |
villásfarkú abroncshal | Lepidopus caudatus | IXa |
négypettyes rombuszhal | Lepidorhombus boscii | VIIIc, IXa |
szárnyas rombuszhal | Lepidorhombus whiffiagonis | VI/VII, VIIIabd/VIIIc, IXa |
közönséges lepényhal | Limanda limanda | VIIe/VIIa,f–h |
közönséges kalmár | Loligo vulgaris | minden terület, kivéve VIIIc, IXa |
közönséges kalmár | Loligo vulgaris | VIIIc, IXa |
feketehasú ördöghal | Lophius budegassa | IV, VI/VIIb–k, VIIIabd |
feketehasú ördöghal | Lophius budegassa | VIIIc, IXa |
ördöghal | Lophius piscatorious | IV, VI/VIIb–k, VIIIabd |
ördöghal | Lophius piscatorious | VIIIc, IXa |
kapellán | Mallotus villosus | XIV |
foltos tőkehal | Melanogrammus aeglefinus | Va/Vb |
foltos tőkehal | Melanogrammus aeglefinus | VIa/VIb/VIIa/VIIb–k |
vékonybajszú tőkehal | Merlangius merlangus | VIII/IX, X |
vékonybajszú tőkehal | Merlangius merlangus | Vb/VIa/VIb/VIIa/VIIe–k |
szürke tőkehal | Merluccius merluccius | IIIa, IV, VI, VII, VIIIab/VIIIc, IXa |
karcsú nyelvhal | Microchirus variegatus | valamennyi terület |
kék puhatőkehal | Micromesistius poutassou | I–IX, XII, XIV |
kisfejű lepényhal | Microstomus kitt | valamennyi terület |
kék menyhal | Molva dypterygia | minden terület, kivéve X |
karcsú menyhal | Molva macrophthalma | X |
északi menyhal | Molva molva | valamennyi terület |
sávos vörösmárna | Mullus surmuletus | valamennyi terület |
csillagos cápa | Mustelus asterias | VI, VII, VIII, IX |
sima csillagos cápa | Mustelus mustelus | VI, VII, VIII, IX |
feketepettyes sima cápa | Mustelus punctulatus | VI, VII, VIII, IX |
norvég homár | Nephrops norvegicus | VI. funkcionális egység |
norvég homár | Nephrops norvegicus | VII. funkcionális egység |
norvég homár | Nephrops norvegicus | VIII. és IX. funkcionális egység |
közönséges polip | Octopus vulgaris | minden terület, kivéve VIIIc, IXa |
közönséges polip | Octopus vulgaris | VIIIc, IXa |
nagyszemű vörösdurbincs | Pagellus bogaraveo | IXa, X |
ostoros garnélák | Pandalus spp. | valamennyi terület |
piros ostorgarnéla | Parapenaeus longirostris | IXa |
ezüstös tengericompó | Phycis blennoides | valamennyi terület |
villás tőkehal | Phycis phycis | valamennyi terület |
sima lepényhal | Pleuronectes platessa | VIIa/VIIe/VIIfg |
sima lepényhal | Pleuronectes platessa | VIIbc/VIIh–k/VIII, IX, X |
sávos tőkehal | Pollachius pollachius | minden terület, kivéve IX, X |
sávos tőkehal | Pollachius pollachius | IX, X |
fekete tőkehal | Pollachius virens | Va/Vb/IV, IIIa, VI |
fekete tőkehal | Pollachius virens | VII, VIII |
roncssügér | Polyprion americanus | X |
nagy rombuszhal | Psetta maxima | valamennyi terület |
grönlandi laposhal | Reinhardtius hippoglossoides | V, XIV/VI |
óriás laposhal | Hippoglossus hippoglossus | V, XIV |
lazac | Salmo salar | valamennyi terület |
szardínia | Sardina pilchardus | VIIIabd/VIIIc, IXa |
spanyol makréla | Scomber colias | VIII, IX, X |
makréla | Scomber scombrus | II, IIIa, IV, V, VI, VII, VIII, IX |
sima rombuszhal | Scophthalmus rhombus | valamennyi terület |
vörös álsügér | Sebastes marinus | ICES V, VI, XII, XIV alterület és NAFO SA 2 + (1F + 3K körzet) |
mélyvízi vörös álsügér | Sebastes mentella | ICES V, VI, XII, XIV alterület és NAFO SA 2 + (1F + 3K körzet) |
közönséges tintahal | Sepia officinalis | valamennyi terület |
közönséges nyelvhal | Solea solea | VIIa/VIIfg |
közönséges nyelvhal | Solea solea | VIIbc/VIIhjk/IXa/VIIIc |
közönséges nyelvhal | Solea solea | VIIe |
közönséges nyelvhal | Solea solea | VIIIab |
tengeridurbincs-félék | Sparidae | valamennyi terület |
földközi-tengeri fattyúmakréla | Trachurus mediterraneus | VIII, IX |
kék fattyúmakréla | Trachurus picturatus | VIII, IX, X |
fattyúmakréla | Trachurus trachurus | IIa, IVa, Vb, VIa, VIIa–c, e–k, VIIIabde/X |
fattyúmakréla | Trachurus trachurus | VIIIc, IXa |
francia tőkehal | Trisopterus spp. | valamennyi terület |
Kakashal | Zeus faber | valamennyi terület |
minden kereskedelmi jelentőségű cápa- és rájafaj (4) | Selachii, Rajidae | IV, VIId |
A Földközi-tenger és a Fekete-tenger | ||
európai angolna | Anguilla anguilla | minden földközi-tengeri terület |
óriásgarnéla | Aristeomorpha foliacea | minden földközi-tengeri terület |
vörös garnéla | Aristeus antennatus | minden földközi-tengeri terület |
nagyszemű durbincs | Boops boops | 1.3, 2.1, 2.2, 3.1, 3.2 |
aranymakréla | Coryphaena equiselis | minden földközi-tengeri terület |
mahi-mahi | Coryphaena hippurus | minden földközi-tengeri terület |
farkassügér | Dicentrarchus labrax | minden földközi-tengeri terület |
északi pézsmapolip | Eledone cirrhosa | 1.1, 1.3, 2.1, 2.2, 3.1 |
pézsmapolip | Eledone moschata | 1.3, 2.1, 2.2, 3.1 |
szardella | Engraulis encrasicolus | minden földközi-tengeri terület |
szardella | Engraulis encrasicolus | Fekete-tenger GSA 29 |
szürke morgóhal | Eutrigla gurnardus | 2.2, 3.1 |
tintahalak | Illex spp., Todarodes spp. | minden földközi-tengeri terület |
vitorláskardoshal-félék | Istiophoridae | minden földközi-tengeri terület |
közönséges kalmár | Loligo vulgaris | minden földközi-tengeri terület |
feketehasú ördöghal | Lophius budegassa | 1.1, 1.2, 1.3, 2.2, 3.1 |
ördöghal | Lophius piscatorius | 1.1, 1.2, 1.3, 2.2, 3.1 |
vékonybajszú tőkehal | Merlangius merlangus | Fekete-tenger GSA 29 |
szürke tőkehal | Merluccius merluccius | minden földközi-tengeri terület |
kék puhatőkehal | Micromesistius poutassou | 1.1, 3.1 |
tengeripérhal-félék | Mugilidae | 1.3, 2.1, 2.2, 3.1 |
vörösmárna | Mullus barbatus | minden földközi-tengeri terület |
vörösmárna | Mullus barbatus | Fekete-tenger GSA 29 |
sávos vörösmárna | Mullus surmuletus | minden földközi-tengeri terület |
közönséges polip | Octopus vulgaris | minden földközi-tengeri terület |
norvég homár | Nephrops norvegicus | minden földközi-tengeri terület |
vörösdurbincs | Pagellus erythrinus | minden földközi-tengeri terület |
piros ostorgarnéla | Parapenaeus longirostris | minden földközi-tengeri terület |
éti ostorgarnéla | Penaeus kerathurus | 3.1 |
nagy rombuszhal | Psetta maxima | Fekete-tenger GSA 29 |
szardínia | Sardina pilchardus | minden földközi-tengeri terület |
makréla | Scomber spp. | minden földközi-tengeri terület |
közönséges tintahal | Sepia officinalis | minden földközi-tengeri terület |
közönséges nyelvhal | Solea vulgaris | 1.2, 2.1, 3.1 |
aranydurbincs | Sparus aurata | 1.2, 3.1 |
nyurgadurbincs | Spicara smaris | 2.1, 3.1, 3.2 |
spratt | Sprattus sprattus | Fekete-tenger GSA 29 |
éti sáskarák | Squillia mantis | 1.3, 2.1, 2.2 |
földközi-tengeri fattyúmakréla | Trachurus mediterraneus | minden földközi-tengeri terület |
földközi-tengeri fattyúmakréla | Trachurus mediterraneus | Fekete-tenger GSA 29 |
fattyúmakréla | Trachurus trachurus | minden földközi-tengeri terület |
fattyúmakréla | Trachurus trachurus | Fekete-tenger GSA 29 |
morgóhal | Trigla lucerna | 1.3, 2.2, 3.1 |
vénuszkagylók | Veneridae | 2.1, 2.2 |
üveggéb | Aphia minuta | GSA 9,10,16 és 19 |
kalászhal | Atherina spp | GSA 9,10,16 és 19 |
törpe tőkehal | Trisopterus minutus | minden régió |
minden kereskedelmi jelentőségű cápa- és rájafaj (4) | Selachii, Rajidae | minden régió |
(1) Nemzetközi Tengerkutatási Tanács. (2) Nemzetközi Balti-tengeri Halászati Bizottság. (3) Az Egyesült Nemzetek Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezete. (4) Az egyes fajok szintjén kell jelenteni. |
BIOLÓGIAI ADATOK
1 B. táblázat
Az Unió legkülső régióinak állományai
Faj (közönséges név) | Faj (tudományos név) |
Francia Guyana | |
piros csattogóhal | Lutjanus purpureus |
fűrészes garnéla | Farfantepenaeus subtilis |
acoupa weakfish | Cynoscion acoupa |
smalltooth weakfish | Cynoscion steindachneri |
green weakfish | Cynoscion virescens |
tengeriharcsa-félék | Ariidae |
atlanti háromfarkú hal | Lobotes surinamensis |
torroto grunt | Genyatremus luteus |
csendes-óceáni süllő | Centropomus spp. |
fűrészfogúsügér-félék | Serranidae |
tengeri pérek | Mugil spp. |
Guadeloupe és Martinique | |
csattogóhalak | Lutjanidae |
tigrissügerek | Haemulidae |
fűrészfogúsügér-félék | Serranidae |
oroszlán-tűzhal | Pterois volitans |
makrélafélék | Scombridae |
kormos marlin | Makaira nigricans |
mahi-mahi | Coryphaena hippurus |
Réunion és Mayotte | |
csattogóhalak | Lutjanidae |
fűrészfogúsügér-félék | Serranidae |
makrélafélék | Scombridae |
kardhal | Xiphias gladius |
egyéb vitorláskardoshal-félék | Istiophoridae |
mahi-mahi | Coryphaena hippurus |
nagyszemű érdesfarkú hal | Selar crumenophthalmus |
Az Azori-szigetek, Madeira és a Kanári-szigetek | |
atlanti makréla | Scomber colias |
szardinella | Sardinella maderensis |
fattyúmakrélák | Trachurus spp. |
szardínia | Sardina pilchardus |
pompás papagájhal | Sparisoma cretense |
csészecsigafélék | Patellidae |
BIOLÓGIAI ADATOK
1C. táblázat
Regionális halászati gazdálkodási szervezetek szabályozása alá tartozó és fenntartható halászati partnerségi megállapodások hatálya alá tartozó tengeri régiók állományai
Amerikaközi Trópusitonhal-bizottság (IATTC)
FAJ Az e melléklet III. fejezetében előírt biológiai adatok gyűjtésére szolgáló mintavételi tervek készítésekor figyelembe kell venni az illetékes regionális halászati gazdálkodási szervezet vagy regionális halászati szervezet által megállapított állomány-elterjedési határokat, és megfelelő mintavételi erőfeszítéseket kell tenni az egyes állományok tekintetében. | A biológiai változók gyűjtésének gyakorisága | |||
Tudományos név | Közönséges név | Földrajzi terület | Prioritás | Az adatgyűjtés évente történik, az adatok frissítését/feldolgozását pedig az állomány-értékelések időzítésének tiszteletben tartásával kell elvégezni. |
Thunnus albacares | sárgaúszójú tonhal | a Csendes-óceán keleti része | elsődleges | |
Thunnus obesus | nagyszemű tonhal | a Csendes-óceán keleti része | elsődleges | |
Katsuwonus pelamis | bonitó | a Csendes-óceán keleti része | elsődleges | |
Thunnus alalunga | germon | a Csendes-óceán keleti része | elsődleges | |
Thunnus orientalis | csendes-óceáni kékúszójú tonhal | a Csendes-óceán keleti része | elsődleges | |
Xiphias gladius | kardhal | a Csendes-óceán keleti része | elsődleges | |
Makaira nigricans (vagy mazara) | kormos marlin | a Csendes-óceán keleti része | elsődleges | |
Makaira indica | fekete marlin | a Csendes-óceán keleti része | elsődleges | |
Tetrapturus audax | sávos marlin | a Csendes-óceán keleti része | elsődleges |
Az Atlanti Tonhal Védelmére Létrehozott Nemzetközi Bizottság (ICCAT)
FAJ Az e melléklet III. fejezetében előírt biológiai adatok gyűjtésére szolgáló mintavételi tervek készítésekor figyelembe kell venni az illetékes regionális halászati gazdálkodási szervezet vagy regionális halászati szervezet által megállapított állomány-elterjedési határokat, és megfelelő mintavételi erőfeszítéseket kell tenni az egyes állományok tekintetében. | A biológiai változók gyűjtésének gyakorisága | |||
Tudományos név | Közönséges név | Földrajzi terület | Prioritás | Az adatgyűjtés évente történik, az adatok frissítését/feldolgozását pedig az állomány-értékelések időzítésének tiszteletben tartásával kell elvégezni. |
Thunnus albacares | sárgaúszójú tonhal | az Atlanti-óceán és az azzal szomszédos tengerek | elsődleges | |
Thunnus obesus | nagyszemű tonhal | az Atlanti-óceán és az azzal szomszédos tengerek | elsődleges | |
Katsuwonus pelamis | bonitó | az Atlanti-óceán és az azzal szomszédos tengerek | elsődleges | |
Thunnus alalunga | germon | az Atlanti-óceán és az azzal szomszédos tengerek | elsődleges | |
Thunnus thynnus | kékúszójú tonhal | az Atlanti-óceán és az azzal szomszédos tengerek | elsődleges | |
Xiphias gladius | kardhal | az Atlanti-óceán és az azzal szomszédos tengerek | elsődleges | |
Makaira nigricans (vagy mazara) | kormos marlin | az Atlanti-óceán és az azzal szomszédos tengerek | elsődleges | |
Istiophorus albicans | atlanti vitorláskardoshal | az Atlanti-óceán és az azzal szomszédos tengerek | elsődleges | |
Tetrapturus albidus | fehér marlin | az Atlanti-óceán és az azzal szomszédos tengerek | elsődleges | |
Prionace glauca | kékcápa | az Atlanti-óceán és az azzal szomszédos tengerek | elsődleges | |
Auxis rochei | harántsávos tonmakréla | az Atlanti-óceán és az azzal szomszédos tengerek | elsődleges | |
Sarda sarda | atlanti bonitó | az Atlanti-óceán és az azzal szomszédos tengerek | elsődleges | |
Euthynnus alleteratus | atlanti kis tonhal | az Atlanti-óceán és az azzal szomszédos tengerek | másodlagos | |
Thunnus atlanticus | feketeúszójú tonhal | az Atlanti-óceán és az azzal szomszédos tengerek | másodlagos | |
Orcynopsis unicolor | karcsú palamida | az Atlanti-óceán és az azzal szomszédos tengerek | másodlagos | |
Scomberomorus brasiliensis | fűrészes spanyolmakréla | az Atlanti-óceán és az azzal szomszédos tengerek | másodlagos | |
Scomberomorus regalis | karibi királymakréla | az Atlanti-óceán és az azzal szomszédos tengerek | másodlagos | |
Auxis thazard | tonmakréla | az Atlanti-óceán és az azzal szomszédos tengerek | másodlagos | |
Scomberomorus cavalla | királymakréla | az Atlanti-óceán és az azzal szomszédos tengerek | másodlagos | |
Scomberomorus tritor | nyugat-afrikai spanyolmakréla | az Atlanti-óceán és az azzal szomszédos tengerek | másodlagos | |
Scomberomorus maculatus | foltos királymakréla | az Atlanti-óceán és az azzal szomszédos tengerek | másodlagos | |
Acanthocybium solandri | wahoo | az Atlanti-óceán és az azzal szomszédos tengerek | másodlagos | |
Coryphaena hippurus | mahi-mahi | az Atlanti-óceán és az azzal szomszédos tengerek | másodlagos |
Észak-Atlanti Halászati Szervezet (NAFO)
FAJ Az e melléklet III. fejezetében előírt biológiai adatok gyűjtésére szolgáló mintavételi tervek készítésekor figyelembe kell venni az illetékes regionális halászati gazdálkodási szervezet vagy regionális halászati szervezet által megállapított állomány-elterjedési határokat, és megfelelő mintavételi erőfeszítéseket kell tenni az egyes állományok tekintetében. | A biológiai változók gyűjtésének gyakorisága | |||
Tudományos név | Közönséges név | Az RFMO által meghatározott állomány | Prioritás | Az adatgyűjtés évente történik, az adatok frissítését/feldolgozását pedig az állomány-értékelések időzítésének tiszteletben tartásával kell elvégezni. |
Gadus morhua | közönséges tőkehal | NAFO 2J 3KL | harmadlagos | |
Gadus morhua | közönséges tőkehal | NAFO 3M | elsődleges | |
Gadus morhua | közönséges tőkehal | NAFO 3NO | elsődleges | |
Gadus morhua | közönséges tőkehal | NAFO 3Ps | elsődleges | |
Gadus morhua | közönséges tőkehal | NAFO SA1 | elsődleges | |
Glyptocephalus cynoglossus | vörös lepényhal | NAFO 3NO | elsődleges | |
Glyptocephalus cynoglossus | vörös lepényhal | NAFO 2J3KL | harmadlagos | |
Hippoglossoides platessoides | érdes laposhal | NAFO 3LNO | elsődleges | |
Hippoglossoides platessoides | érdes laposhal | NAFO 3M | elsődleges | |
Limanda ferruginea | sárgafarkú lepényhal | NAFO 3LNO | másodlagos | |
Coryphaenoides rupestris | gránátoshal | NAFO SA0 + 1 | harmadlagos | |
Macrourus berglax | észak-atlanti gránátoshal | NAFO SA2 + 3 | elsődleges | |
Pandalus borealis | norvég garnéla | NAFO 3LNO | elsődleges | |
Pandalus borealis | norvég garnéla | NAFO 3M | elsődleges | |
Amblyraja radiata | csillagrája | NAFO 3LNOPs | elsődleges | |
Reinhardtius hippoglossoides | grönlandi laposhal | NAFO 3KLMNO | elsődleges | |
Reinhardtius hippoglossoides | grönlandi laposhal | NAFO SA1 | elsődleges | |
Hippoglossus hippoglossus | óriás laposhal | NAFO SA1 | harmadlagos | |
Sebastes mentella | vörös álsügér | NAFO SA1 | elsődleges | |
Sebastes spp. | álsügérek | NAFO 3LN | elsődleges | |
Sebastes spp. | álsügérek | NAFO 3M | elsődleges | |
Sebastes spp. | álsügérek | NAFO 3O | elsődleges | |
Urophycis tenuis | fehér villás tőkehal | NAFO 3NO | elsődleges | |
Mallotus villosus | kapellán | NAFO 3NO | elsődleges | |
Beryx sp. | tízujjú nyálkásfejűhalak | NAFO 6G | elsődleges | |
Illex illecebrosus | sebes kalmár | NAFO SA 3 + 4 | harmadlagos | |
Salmo salar | lazac | NAFO S1+ ICES XIV alterület, NEAF, NASCO | elsődleges |
FAO 34. tengeri terület - Kelet-közép-atlanti Halászati Bizottság (CECAF)
FAJ Az e melléklet III. fejezetében előírt biológiai adatok gyűjtésére szolgáló mintavételi tervek készítésekor figyelembe kell venni az illetékes regionális halászati gazdálkodási szervezet vagy regionális halászati szervezet által megállapított állomány-elterjedési határokat, és megfelelő mintavételi erőfeszítéseket kell tenni az egyes állományok tekintetében. | A biológiai változók gyűjtésének gyakorisága | |||
Tudományos név | Közönséges név | Földrajzi terület | Prioritás | Az adatgyűjtés évente történik, az adatok frissítését/feldolgozását pedig az állomány-értékelések időzítésének tiszteletben tartásával kell elvégezni |
Brachydeuterus spp. | dörmőgőhalak | 34.1.3., 34.3.1., 34.3.3-6. | elsődleges | |
Caranx spp. | tüskésmakrélák | 34.3.1., 34.3.3-6. | elsődleges | |
Cynoglossus spp. | nyelvhalak | 34.1.1., 34.1.3., 34.3.1., 34.3.3-6. | elsődleges | |
Decapterus spp. | érdesfarkú hal | 34.3.1., 34.3.3-6. | elsődleges | |
Dentex canariensis | kanári-szigeti fogasdurbincs | 34.1.1., 34.1.3., 34.3.1., 34.3.3-6. | másodlagos | |
Dentex congoensis | kongói fogasdurbincs | 34.1.1., 34.1.3., 34.3.1., 34.3.3-6. | másodlagos | |
Dentex macrophthalmus | nagyszemű fogasdurbincs | 34.1.1., 34.1.3., 34.3.1., 34.3.3-6. | elsődleges | |
Dentex maroccanus | marokkói fogasdurbincs | 34.1.1., 34.1.3., 34.3.1., 34.3.3-6. | másodlagos | |
Dentex spp. | fogasdurbincsok | 34.1.1., 34.1.3., 34.3.1., 34.3.3-6. | elsődleges | |
Engraulis encrasicolus | szardella | 34.1.1., 34.1.3., 34.3.1., 34.3.3-6. | elsődleges | |
Epinephelus aeneus | bronzsügér | 34.1.3., 34.3.1., 34.3.3-6. | elsődleges | |
Ethmalosa fimbriata | afrikai alóza | 34.3.1., 34.3.3-6. | elsődleges | |
Farfantepenaeus notialis | déli rózsaszín garnéla | 34.1.1., 34.1.3., 34.3.1., 34.3.3-6. | elsődleges | |
Galeoides decadactylus | kis afrikai cérnaúszójú hal | 34.1.3., 34.3.1., 34.3.3-6. | elsődleges | Az adatgyűjtés évente történik, az adatok frissítését/feldolgozását pedig az állomány-értékelések időzítésének tiszteletben tartásával kell elvégezni. |
Loligo vulgaris | közönséges kalmár | 34.1.1., 34.1.3., 34.3.1., 34.3.3-6. | elsődleges | |
Merluccius polli | trópusi hekk | 34.1.1., 34.1.3., 34.3.1., 34.3.3-6. | elsődleges | |
Merluccius senegalensis | szenegáli tőkehal | 34.1.1., 34.1.3., 34.3.1., 34.3.3-6. | elsődleges | |
Merluccius spp. | egyéb tőkehalak | 34.1.1., 34.1.3., 34.3.1., 34.3.3-6. | másodlagos | |
Octopus vulgaris | közönséges polip | 34.1.1., 34.1.3., 34.3.1., 34.3.3-6. | elsődleges | |
Pagellus acarne | spanyol durbincs | 34.1.1. | elsődleges | |
Pagellus bellottii | bíbor durbincs | 34.1.1., 34.1.3., 34.3.1., 34.3.3-6. | elsődleges | |
Pagellus bogaraveo | nagyszemű vörösdurbincs | 34.1.1. | másodlagos | |
Pagellus spp. | vörösdurbincs | 34.1.1., 34.1.3., 34.3.1., 34.3.3-6. | elsődleges | |
Pagrus caeruleostictus | kékpettyes tengerikeszeg | 34.1.1., 34.1.3., 34.3.1., 34.3.3-6. | elsődleges | |
Parapenaeus longirostris | piros ostorgarnéla | 34.1.1., 34.1.3., 34.3.1., 34.3.3-6. | elsődleges | |
Pomadasys incisus | hamis dörmögőhal | 34.1.1. | másodlagos | |
Pomadasys spp. | dörmőgőhalak | 34.1.1., 34.1.3., 34.3.1., 34.3.3-6. | elsődleges | |
Pseudotolithus spp. | árnyékhalak | 34.1.1. | elsődleges | |
Sardina pilchardus | szardínia | 34.1.1., 34.1.3. | elsődleges | |
Sardinella aurita | íveshasú szardinella | 34.1.1., 34.1.3., 34.3.1., 34.3.3-6. | elsődleges | |
Sardinella maderensis | tömzsi szardinella | 34.1.1., 34.1.3., 34.3.1., 34.3.3-6. | elsődleges | Az adatgyűjtés évente történik, az adatok frissítését/feldolgozását pedig az állomány-értékelések időzítésének tiszteletben tartásával kell elvégezni. |
Scomber japonicus | spanyol makréla | 34.1.1., 34.1.3., 34.3.1., 34.3.3-6. | elsődleges | |
Scomber spp. | egyéb makrélák | 34.1.1., 34.1.3., 34.3.1., 34.3.3-6. | elsődleges | |
Sepia hierredda | afrikai óriástintahal | 34.1.1., 34.1.3., 34.3.1., 34.3.3-6. | elsődleges | |
Sepia officinalis | közönséges tintahal | 34.1.1., 34.1.3., 34.3.1., 34.3.3-6. | elsődleges | |
Sepia spp. | tintahalak | 34.1.1., 34.1.3., 34.3.1., 34.3.3-6. | másodlagos | |
Sparidae | tengeridurbincs-félék | 34.1.1., 34.1.3., 34.3.1., 34.3.3-6. | elsődleges | |
Sparus spp. | tengeri durbincsok | 34.1.1. | elsődleges | |
Trachurus trachurus | fattyúmakréla | 34.1.1., 34.1.3., 34.3.1., 34.3.3-6. | elsődleges | |
Trachurus trecae | cunene-fattyúmakréla | 34.1.1., 34.1.3., 34.3.1., 34.3.3-6. | elsődleges | |
Umbrina canariensis | kanári umbrahal | 34.3.3-6. | másodlagos |
Délkelet-atlanti Halászati Szervezet (SEAFO)
FAJ Az e melléklet III. fejezetében előírt biológiai adatok gyűjtésére szolgáló mintavételi tervek készítésekor figyelembe kell venni az illetékes regionális halászati gazdálkodási szervezet vagy regionális halászati szervezet által megállapított állomány-elterjedési határokat, és megfelelő mintavételi erőfeszítéseket kell tenni az egyes állományok tekintetében. | A biológiai változók gyűjtésének gyakorisága | |||
Tudományos név | Közönséges név | Földrajzi terület | Prioritás | Az adatgyűjtés évente történik, az adatok frissítését/feldolgozását pedig az állomány-értékelések időzítésének tiszteletben tartásával kell elvégezni. |
Dissostichus eleginoides | chilei tengeri sügér | az Atlanti-óceán dél-keleti része | elsődleges | |
Beryx spp. | tízujjú nyálkásfejűhalak | az Atlanti-óceán dél-keleti része | elsődleges | |
Chaceon spp. | arany-tarisznyarákok | az Atlanti-óceán dél-keleti része | elsődleges | |
Pseudopentaceros richardsoni | páncélosfejű sügérek | az Atlanti-óceán dél-keleti része | elsődleges | |
Helicolenus spp. | rózsás sügerek | az Atlanti-óceán dél-keleti része | elsődleges | |
Hoplostethus atlanticus | atlanti tükörhal | az Atlanti-óceán dél-keleti része | elsődleges | |
Trachurus spp | fattyúmakréla | az Atlanti-óceán dél-keleti része | elsődleges | |
Scomber spp | makréla | az Atlanti-óceán dél-keleti része | elsődleges | |
Polyprion americanus | roncssügér | az Atlanti-óceán dél-keleti része | másodlagos | |
Jasus tristani | sziklahomár | az Atlanti-óceán dél-keleti része | másodlagos | |
Lepidopus caudatus | villásfarkú abroncshal | az Atlanti-óceán dél-keleti része | másodlagos | |
Schedophilus ovalis | ovális medúzahal | az Atlanti-óceán dél-keleti része | harmadlagos | |
Schedophilus velaini | lilás medúzahal | az Atlanti-óceán dél-keleti része | harmadlagos | |
Allocyttus verucossus | szemölcsös oreo | az Atlanti-óceán dél-keleti része | harmadlagos | |
Neocyttus romboidales | az Atlanti-óceán dél-keleti része | |||
Allocyttus guineensis | az Atlanti-óceán dél-keleti része | |||
Pseudocyttu smaculatus | az Atlanti-óceán dél-keleti része | |||
Emmelichthys nitidus | foki rubinthal | az Atlanti-óceán dél-keleti része | harmadlagos | |
Ruvettus pretiosus | olajhal | az Atlanti-óceán dél-keleti része | harmadlagos | |
Promethichthys prometheus | manga kígyómakréla | az Atlanti-óceán dél-keleti része | harmadlagos | |
Macrourus spp. | gránátoshalak | az Atlanti-óceán dél-keleti része | harmadlagos | |
Antimora rostrata | lila tőkehal | az Atlanti-óceán dél-keleti része | harmadlagos | |
Epigonus spp | izzószemű halak | az Atlanti-óceán dél-keleti része | harmadlagos | |
Merluccius spp | szürke tőkehal | az Atlanti-óceán dél-keleti része | harmadlagos | |
Notopogon fernandezianus | narancsszínű fújtatóhal | az Atlanti-óceán dél-keleti része | harmadlagos | |
Octopodidae és Loliginidae | polip- és tintahalfélék | az Atlanti-óceán dél-keleti része | harmadlagos |
Nyugat- és Közép-csendes-óceáni Halászati Bizottság (WCPFC)
FAJ Az e melléklet III. fejezetében előírt biológiai adatok gyűjtésére szolgáló mintavételi tervek készítésekor figyelembe kell venni az illetékes regionális halászati gazdálkodási szervezet vagy regionális halászati szervezet által megállapított állomány-elterjedési határokat, és megfelelő mintavételi erőfeszítéseket kell tenni az egyes állományok tekintetében. | A biológiai változók gyűjtésének gyakorisága | |||
Tudományos név | Közönséges név | Földrajzi terület | Prioritás | Az adatgyűjtés évente történik, az adatok frissítését/feldolgozását pedig az állomány-értékelések időzítésének tiszteletben tartásával kell elvégezni. |
Thunnus albacares | sárgaúszójú tonhal | a Csendes-óceán nyugati-középső része | elsődleges | |
Thunnus obesus | nagyszemű tonhal | a Csendes-óceán nyugati-középső része | elsődleges | |
Katsuwonus pelamis | bonitó | a Csendes-óceán nyugati-középső része | elsődleges | |
Thunnus alalunga | germon | a Csendes-óceán nyugati-középső része | elsődleges | |
Thunnus orientalis | csendes-óceáni kékúszójú tonhal | a Csendes-óceán nyugati-középső része | elsődleges | |
Xiphias gladius | kardhal | a Csendes-óceán nyugati-középső része | elsődleges | |
Makaira nigricans (vagy mazara) | kormos marlin | a Csendes-óceán nyugati-középső része | elsődleges | |
Makaira indica | fekete marlin | a Csendes-óceán nyugati-középső része | elsődleges | |
Tetrapturus audax | sávos marlin | a Csendes-óceán nyugati-középső része | elsődleges | |
Acanthocybium solandri | Wahoo | a Csendes-óceán nyugati-középső része | másodlagos | |
Coryphaena hippurus | mahi-mahi | a Csendes-óceán nyugati-középső része | másodlagos | |
Elagatis bipinnulata | szivárványos sárgafarkú hal | a Csendes-óceán nyugati-középső része | másodlagos | |
Lepidocybium flavobrunneum | olajhal | a Csendes-óceán nyugati-középső része | másodlagos | |
Lampris regius | tündöklőhal | a Csendes-óceán nyugati-középső része | másodlagos | |
Mola mola | holdhal | a Csendes-óceán nyugati-középső része | másodlagos | |
Istiophorus platypterus | amerikai vitorláskardoshal | a Csendes-óceán nyugati-középső része | másodlagos | |
Tetrapturus angustirostris | lándzsáshal | a Csendes-óceán nyugati-középső része | másodlagos | |
Ruvettus pretiosus | olajhal | a Csendes-óceán nyugati-középső része | másodlagos | |
Prionace glauca | kékcápa | a Csendes-óceán nyugati-középső része | elsődleges | |
Carcharhinus longimanus | óceáni fehérfoltú cápa | a Csendes-óceán nyugati-középső része | elsődleges | |
Carcharhinus falciformis | selyemcápa | a Csendes-óceán nyugati-középső része | elsődleges | |
Alopias superciliosus | nagyszemű rókacápa | a Csendes-óceán nyugati-középső része | elsődleges | |
Alopias vulpinus | közönséges rókacápa | a Csendes-óceán nyugati-középső része | elsődleges | |
Alopias pelagicus | kisfogú rókacápa | a Csendes-óceán nyugati-középső része | elsődleges | |
Figyelem: a WCPFC kapcsán a horogsoros hajók esetében az alábbi jelentéstételi követelmények is alkalmazandók: 1. Az úszók közötti mellékzsinórok száma. Az úszók közötti mellékzsinórok számát minden eszköz kapcsán jelenteni kell. 2. Az egyes eszközökkel fogott halak száma a következő fajok esetében: germon (Thunnus alalunga), nagyszemű tonhal (Thunnus obesus), bonitó (Katsuwonus pelamis), sárgaúszójú tonhal (Thunnus albacares), sávos marlin (Tetrapturus audax), kormos marlin (Makaira mazara), fekete marlin (Makaira indica) és kardhal (Xiphias gladius), kékcápa, selyemcápa, óceáni fehérfoltú cápa, makócápák, rókacápák, heringcápa (a d. sz. 20°-tól délre mindaddig, amíg a biológiai adatok alapján meg nem állapítható e földrajzi határ vagy egy másik helyessége), pörölycápák (szárnyas, csipkés, nagy, sima), cetcápa és a Bizottság által meghatározott más fajok. Amennyiben feljegyezték a halászati műveletenként fogott halak teljes tömegét vagy átlagos tömegét, akkor jelenteni kell a halászati műveletenként és fajonként fogott halak teljes tömegét vagy átlagos tömegét. Amennyiben nem jegyezték fel a halászati műveletenként fogott halak teljes tömegét vagy átlagos tömegét, akkor meg kell becsülni a halászati műveletenként és fajonként fogott halak teljes tömegét vagy átlagos tömegét, és a becsléseket kell jelenteni. A teljes tömeg vagy átlagos tömeg a halak feldolgozatlan tömegének felel meg. |
Nyugat- és Közép-atlanti-óceáni Halászati Bizottság (WCPFC)
FAJ Az e melléklet III. fejezetében előírt biológiai adatok gyűjtésére szolgáló mintavételi tervek készítésekor figyelembe kell venni az illetékes regionális halászati gazdálkodási szervezet vagy regionális halászati szervezet által megállapított állomány-elterjedési határokat, és megfelelő mintavételi erőfeszítéseket kell tenni az egyes állományok tekintetében. | A biológiai változók gyűjtésének gyakorisága | |||
Tudományos név | Közönséges név | Földrajzi terület | Prioritás | Az adatgyűjtés évente történik, az adatok frissítését/feldolgozását pedig az állomány-értékelések időzítésének tiszteletben tartásával kell elvégezni. |
Panulirus argus | karibi languszta | az Atlanti-óceán nyugati-középső része | elsődleges | |
Strombus gigas | óriás szárnyascsiga | az Atlanti-óceán nyugati-középső része | elsődleges | |
Cápaszerű Selachii-fajok, ráják (Rajidae) | cápák és ráják | az Atlanti-óceán nyugati-középső része | elsődleges | |
Coryphaena hippurus | mahi-mahi | az Atlanti-óceán nyugati-középső része | elsődleges | |
Acanthocybium solandri | wahoo | az Atlanti-óceán nyugati-középső része | elsődleges | |
Epinephelus guttatus | red hind | az Atlanti-óceán nyugati-középső része | elsődleges | |
Lutjanus vivanus | selymes csattogóhal | az Atlanti-óceán nyugati-középső része | elsődleges | |
Lutjanus buccanella | feketeúszójú sügér | az Atlanti-óceán nyugati-középső része | elsődleges | |
Lutjanus campechanus | piros csattogóhal | az Atlanti-óceán nyugati-középső része | elsődleges | |
Penaeus subtilis | déli barna garnélarák | Francia Guyana ZEE | elsődleges |
Indiai-óceáni Tonhalbizottság (IOTC)
FAJ Az e melléklet III. fejezetében előírt biológiai adatok gyűjtésére szolgáló mintavételi tervek készítésekor figyelembe kell venni az illetékes regionális halászati gazdálkodási szervezet vagy regionális halászati szervezet által megállapított állomány-elterjedési határokat, és megfelelő mintavételi erőfeszítéseket kell tenni az egyes állományok tekintetében. | A biológiai változók gyűjtésének gyakorisága | |||
Tudományos név | Közönséges név | Földrajzi terület | Prioritás | Az adatgyűjtés évente történik, az adatok frissítését/feldolgozását pedig az állomány-értékelések időzítésének tiszteletben tartásával kell elvégezni. |
Thunnus albacares | sárgaúszójú tonhal | az Indiai-óceán nyugati és keleti része | elsődleges | |
Thunnus obesus | nagyszemű tonhal | az Indiai-óceán nyugati és keleti része | elsődleges | |
Katsuwonus pelamis | bonitó | az Indiai-óceán nyugati és keleti része | elsődleges | |
Thunnus alalunga | germon | az Indiai-óceán nyugati és keleti része | elsődleges | |
Xiphias gladius | kardhal | az Indiai-óceán nyugati és keleti része | elsődleges | |
Makaira nigricans (vagy mazara) | kormos marlin | az Indiai-óceán nyugati és keleti része | elsődleges | |
Makaira indica | fekete marlin | az Indiai-óceán nyugati és keleti része | elsődleges | |
Tetrapturus audax | sávos marlin | az Indiai-óceán nyugati és keleti része | elsődleges | |
Istiophorus platypterus | amerikai vitorláskardoshal | az Indiai-óceán nyugati és keleti része | elsődleges | |
Auxis rochei | harántsávos tonmakréla | az Indiai-óceán nyugati és keleti része | másodlagos | |
Auxis thazard | tonmakréla | az Indiai-óceán nyugati és keleti része | másodlagos | |
Euthynnus affinis | keleti kis tonhal | az Indiai-óceán nyugati és keleti része | másodlagos | |
Thunnus tonggol | hosszúfarkú tonhal | az Indiai-óceán nyugati és keleti része | másodlagos | |
Scomberomorus guttatus | sávos makréla | az Indiai-óceán nyugati és keleti része | másodlagos | |
Scomberomorus commerson | keskenycsíkos spanyol makréla | az Indiai-óceán nyugati és keleti része | másodlagos | |
Prionace glauca | kékcápa | az Indiai-óceán nyugati és keleti része | elsődleges | |
Alopias superciliosus | nagyszemű rókacápa | az Indiai-óceán nyugati és keleti része | elsődleges | |
Carcharhinus falciformes | selyemcápa | az Indiai-óceán nyugati és keleti része | elsődleges | |
Carcharhinus longimanus | óceáni fehérfoltú cápa | az Indiai-óceán nyugati és keleti része | elsődleges | |
Alopias pelagicus | nyílttengeri rókacápa | az Indiai-óceán nyugati és keleti része | elsődleges | |
Sphyrna lewini | csipkés pörölycápa | az Indiai-óceán nyugati és keleti része | elsődleges |
Egyéb regionális halászati gazdálkodási szervezetek
FAJ Az e melléklet III. fejezetében előírt biológiai adatok gyűjtésére szolgáló mintavételi tervek készítésekor figyelembe kell venni az illetékes regionális halászati gazdálkodási szervezet vagy regionális halászati szervezet által megállapított állomány-elterjedési határokat, és megfelelő mintavételi erőfeszítéseket kell tenni az egyes állományok tekintetében. | A biológiai változók gyűjtésének gyakorisága | |||
Tudományos név | Közönséges név | Földrajzi terület | Prioritás | Az adatgyűjtés évente történik, az adatok frissítését/feldolgozását pedig az állomány-értékelések időzítésének tiszteletben tartásával kell elvégezni. |
Trachurus murphyi | chilei fattyúmakréla | az SPRFMO-egyezmény hatálya alá tartozó terület | elsődleges | |
Euphausia superba | krill | a CCAMLR-egyezmény hatálya alá tartozó terület | elsődleges | |
Dissostichus spp. (Dissostichus eleginoides és Dissostichus mawsoni) | fogashalak | a CCAMLR-egyezmény hatálya alá tartozó terület | elsődleges | |
Champsocephalus gunnari | csíkos jéghal | a CCAMLR-egyezmény hatálya alá tartozó terület | harmadlagos | |
A halak, puhatestűek, rákok és egyéb helyhez kötött fajok állományai az egyezmény hatálya alá tartozó területen, kivéve: i. az ENSZ 1982. évi Tengerjogi Egyezményének 77. cikke (4) bekezdése értelmében a parti államok halászati joghatósága alá tartozó helyhez kötött fajok és ii. az ENSZ 1982. évi Tengerjogi Egyezményének I. mellékletében felsorolt nagy távolságra vándorló fajok. | a SIOFA-egyezmény hatálya alá tartozó terület |
BIOLÓGIAI ADATOK
1D. táblázat
Uniós vagy nemzetközi előírások értelmében védelmi programok keretében megfigyelendő fajok
Közönséges név | Tudományos név | Régió/RFMO | Jogi keret |
Csontos halak | Teleostei | ||
Tokfélék | Acipenser spp. | a Földközi-tenger és a Fekete-tenger; a Balti-tenger; OSPAR II, IV | a barcelonai egyezmény (1) II. melléklete és a fekete-tengeri biológiai sokféleség és táj megőrzésére irányuló jegyzőkönyv IV. melléklete OSPAR (2); HELCOM (3) |
tarfejűhalfélék | Alecocephalidae | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns (4) |
Baird tarfejű hala | Alepocephalus Bairdii | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns |
kopaszhal | Alepocephalus rostratus | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns |
dunai hering | Alosa immaculata | a Fekete-tenger | a fekete-tengeri biológiai sokféleség és táj megőrzésére irányuló jegyzőkönyv IV. melléklete |
fattyúhering | Alosa alosa | OSPAR II, III, IV | OSPAR |
nagy maréna | Coregonus lavaretus | OSPAR II | OSPAR |
közönséges tőkehal | Gadus morhua | OSPAR II, III; a Balti-tenger | OSPAR; HELCOM |
hosszúorrú csikóhal | Hippocampus guttulatus (vagy: Hippocampus ramulosus) | OSPAR II, III, IV, V | OSPAR |
rövidorrú csikóhal | Hippocampus hippocampus | OSPAR II, III, IV, V | OSPAR |
fekete-tengeri hering | Alosa tanaica | a Fekete-tenger | a fekete-tengeri biológiai sokféleség és táj megőrzésére irányuló jegyzőkönyv IV. melléklete |
lila tőkehal | Antimora rostrata | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns |
fekete abroncshal | Aphanopus carbo | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns |
abroncshal | Aphanopus intermedius | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns |
rákok | Astacus spp. | a Fekete-tenger | a fekete-tengeri biológiai sokféleség és táj megőrzésére irányuló jegyzőkönyv IV. melléklete |
kis kalászhal | Atherina pontica | a Fekete-tenger | a fekete-tengeri biológiai sokféleség és táj megőrzésére irányuló jegyzőkönyv IV. melléklete |
tűcsőrű csuka | Belone belone euxini Günther | a Fekete-tenger | a fekete-tengeri biológiai sokféleség és táj megőrzésére irányuló jegyzőkönyv IV. melléklete |
tízujjú nyálkásfejűhalak | Beryx spp. | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns |
brotula | Cataetyx laticeps | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns |
törpemaréna | Coregonus albula | a Balti-tenger | A regionális koordinációs ülés Balti-tengerrel kapcsolatos ajánlása |
tengeri nyúlhal | Cyclopterus lumpus | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns |
gyűrűs durbincs | Diplodus annularis | a Földközi-tenger | 1967/2006/EK tanácsi rendelet (5) (minimális védelmi referenciaméret) |
hegyesorrú durbincs | Diplodus puntazzo | a Földközi-tenger | 1967/2006/EK rendelet (minimális védelmi referenciaméret) |
fehér durbincs | Diplodus sargus | a Földközi-tenger | 1967/2006/EK rendelet (minimális védelmi referenciaméret) |
kétsávos durbincs | Diplodus vulgaris | a Földközi-tenger | 1967/2006/EK rendelet (minimális védelmi referenciaméret) |
chilei tengeri sügér | Dissostichus eleginoides | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns |
antarktiszi fogashal | Dissostichus mawsoni | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns |
fűrészfogú sügérek | Epinephelus spp. | a Földközi-tenger | 1967/2006/EK rendelet (minimális védelmi referenciaméret) |
fekete kardinálhal | Epigonus telescopus | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns sebezhető fajok |
gébfélék | Gobiidae | a Fekete-tenger | a fekete-tengeri biológiai sokféleség és táj megőrzésére irányuló jegyzőkönyv IV. melléklete |
rózsás álsügér | Helicolenus dactylopterus | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns |
óriás laposhal | Hippoglossus hippoglossus | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns |
atlanti tükörhal | Hoplostethus atlanticus | minden régió; OSPAR I, V | a mélytengeri halászat esetében releváns sebezhető fajok |
csillagosszemű hal (rózsaszínű) | Hoplosthetus mediterraneus | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns |
villásfarkú abroncshal | Lepidopus caudatus | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns |
csíkos durbincs | Lithognathus mormyrus | a Földközi-tenger | 1967/2006/EK rendelet (minimális védelmi referenciaméret) |
tengeri aranypér | Liza aurata | a Fekete-tenger | a fekete-tengeri biológiai sokféleség és táj megőrzésére irányuló jegyzőkönyv IV. melléklete |
szökdöső tengeri pér | Liza saliens | a Fekete-tenger | a fekete-tengeri biológiai sokféleség és táj megőrzésére irányuló jegyzőkönyv IV. melléklete |
norvég farkasangolna | Lycodes esmarkii | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns |
gránátoshal-félék, kivéve a gránátoshalat és az észak-atlanti gránátoshalat | Macrouridae, de nem Coryphaenoides rupestris vagy Macrourus berglax | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns |
észak-atlanti gránátoshal | Macrourus berglax | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns |
vékonybajszú tőkehal | Merlangius merlangus | a Balti-tenger és a Fekete-tenger | A regionális koordinációs ülés Balti-tengerrel kapcsolatos ajánlása a fekete-tengeri biológiai sokféleség és táj megőrzésére irányuló jegyzőkönyv IV. melléklete |
európai angolna | Anguilla anguilla | OSPAR I, II, III, IV, Balti-tenger | OSPAR; HELCOM |
atlanti-óceáni lazac | *Salmo salar | OSPAR I, II, III, IV, Balti-tenger | OSPAR; HELCOM |
kékúszójú tonhal | *Thunnus thynnus | OSPAR V | OSPAR; HELCOM |
kék menyhal | Molva dypterygia | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns |
lágyhal | Mora moro | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns |
tengeri pérek | Mugil spp. | a Fekete-tenger | a fekete-tengeri biológiai sokféleség és táj megőrzésére irányuló jegyzőkönyv IV. melléklete |
fekete gyöngyhal | Nesiarchus nasutus | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns |
tüskéshátú hal | Notocanthus chemnitzii | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns |
viaszlazac | Osmerus eperlanus | a Balti-tenger | A regionális koordinációs ülés Balti-tengerrel kapcsolatos ajánlása |
spanyol durbincs | Pagellus acarne | a Földközi-tenger | 1967/2006/EK rendelet (minimális védelmi referenciaméret) |
nagyszemű vörösdurbincs | Pagellus bogaraveo | a Földközi-tenger | 1967/2006/EK rendelet (minimális védelmi referenciaméret) |
rózsaszínű durbincs | Pagrus pagrus | a Földközi-tenger | 1967/2006/EK rendelet (minimális védelmi referenciaméret) |
roncssügér | Polyprion americanus | a Földközi-tenger | 1967/2006/EK rendelet (minimális védelmi referenciaméret) |
roncssügér | Polyprion americanus | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns |
kéksügér | Pomatomus saltatrix | a Fekete-tenger | a fekete-tengeri biológiai sokféleség és táj megőrzésére irányuló jegyzőkönyv IV. melléklete |
kis álsügér | Sebastes viviparus | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns |
viza | Huso huso | a Fekete-tenger | a fekete-tengeri biológiai sokféleség és táj megőrzésére irányuló jegyzőkönyv IV. melléklete |
atlanti tüskésfejű hal | Trachyscorpia cristulata | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns |
aranyosfejű halak | Brama spp. | GSA 1.1, 1.2, 1.3 és Fekete-tenger GSA 29 | a 894/97/EK tanácsi rendelet (6) VIII. melléklete |
atlanti makréla | Scomber colias Gmelin | a Fekete-tenger | a fekete-tengeri biológiai sokféleség és táj megőrzésére irányuló jegyzőkönyv IV. melléklete |
kristálygéb | Crystallogobius linearis | a Fekete-tenger | nemzeti állománygazdálkodási tervek |
tengeri macska | Chimaera monstrosa | Balti-tenger | HELCOM |
fattyúhering | Alosa alosa | a Balti-tenger | HELCOM |
finta | Alosa fallax | Balti-tenger | HELCOM |
ősszel ívó hering | Clupea harengus subsp. | a Balti-tenger | HELCOM |
lapos keszeg | Abramis ballerus | a Balti-tenger | HELCOM |
szélhajtó küsz | Albumus albumus | a Balti-tenger | HELCOM |
balin | Aspius aspius | a Balti-tenger | HELCOM |
rózsás márna | Barbus barbus | a Balti-tenger | HELCOM |
fenékjáró küllő | Gobio gobio | a Balti-tenger | HELCOM |
garda | Pelecus cultratus | a Balti-tenger | HELCOM |
fürge cselle | Phoxinus phoxinus | a Balti-tenger | HELCOM |
szilvaorrú keszeg | Vimba vimba | a Balti-tenger | HELCOM |
vágócsík | Cobitis taenia | a Balti-tenger | HELCOM |
pisztráng | Salmo trutta | a Balti-tenger | HELCOM |
törpemaréna | Coregonus albula | a Balti-tenger | HELCOM |
vándormaréna | Coregonus balticus vagy Coregonus lavaretus, vándorló | a Balti-tenger | HELCOM |
nagy maréna | Coregonus maraena vagy Coregonus lavaretus, állandó | a Balti-tenger | HELCOM |
hegyesorrú maréna | Coregonus pallasii | a Balti-tenger | HELCOM |
tengeri viaszlazac | Osmerus eperlanomarinus | a Balti-tenger | HELCOM |
feketehasú ördöghal | Lophius budegassa | a Balti-tenger | HELCOM |
nyurga pikó | Spinachia spinachia | a Balti-tenger | HELCOM |
kígyótűhal | Entelurus aequoreus | a Balti-tenger | HELCOM |
cérnahal | Nerophis ophidion | a Balti-tenger | HELCOM |
gilisztahal | Nerophis lumbriciformis | a Balti-tenger | HELCOM |
közönséges tűhal | Syngnathus acus | a Balti-tenger | HELCOM |
keskenycsőrű tűhal | Syngnathus typhle | a Balti-tenger | HELCOM |
gránátoshal | Coryphaenoides rupestris | a Balti-tenger | HELCOM |
foltos tőkehal | Melanogrammus aeglefinus | a Balti-tenger | HELCOM |
sávos tőkehal | Pollachius pollachius | a Balti-tenger | HELCOM |
északi menyhal | Molva molva | a Balti-tenger | HELCOM |
snake blenny | Lumpenus lampretaeformis | a Balti-tenger | HELCOM |
vörös álsügér | Sebastes marinus | a Balti-tenger | HELCOM |
kis álsügér | Sebastes viviparus | a Balti-tenger | HELCOM |
botos kölönte | Cottus gobio | a Balti-tenger | HELCOM |
cifra kölönte | Cottus poecilopus | a Balti-tenger | HELCOM |
tengeri skorpióhal | Myoxocephalus scorpius | a Balti-tenger | HELCOM |
hosszútüskés skorpióhal | Taurulus bubalis | a Balti-tenger | HELCOM |
négyszarvú skorpióhal | Triglopsis quadricornis | a Balti-tenger | HELCOM |
tengeri nyúlhal | Cyclopterus lumpus | a Balti-tenger | HELCOM |
csíkos tengericsiga | Liparis liparis | a Balti-tenger | HELCOM |
Montagu tengericsiga | Liparis montagui | a Balti-tenger | HELCOM |
kakashal | Zeus faber | a Balti-tenger | HELCOM |
farkassügér | Dicentrarchus labrax | a Balti-tenger | HELCOM |
foltos ajakoshal | Labrus bergylta | a Balti-tenger | HELCOM |
kakukk ajakoshal | Labrus mixtus | a Balti-tenger | HELCOM |
ajakoshal | Symphodus melops | a Balti-tenger | HELCOM |
greater weever | Trachinus draco | a Balti-tenger | HELCOM |
pásztás farkashal | Anarhichas lupus | a Balti-tenger | HELCOM |
Raitt homokiangolna | Ammodytes marinus | a Balti-tenger | HELCOM |
kis homokiangolna | Ammodytes tobianus | Balti-tenger | HELCOM |
cifra géb | Pomatoschistus pictus | a Balti-tenger | HELCOM |
harántsávos tonmakréla | Auxis rochei | a Balti-tenger | HELCOM |
kis tonhal | Euthynnus alleteratus | a Balti-tenger | HELCOM |
karcsú palamida | Orcynopsis unicolor | a Balti-tenger | HELCOM |
makréla | Scomber scombrus | a Balti-tenger | HELCOM |
óriás laposhal | Hippoglossus hippoglossus | a Balti-tenger | HELCOM |
kardhal | Xiphias gladius | a Balti-tenger | HELCOM |
fekete békahalak | Centrolophus niger | a Balti-tenger | HELCOM |
Porcoshalak | Chondrichthyes | ||
késfogú fűrészesrája | Anoxypristis cuspidata | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
madárcsőrű tüskéscápa | Deania calcea | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
sima lámpáscápa | Etmopterus pusillus | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
törpe fűrészesrája | Pristis clavata | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
zöld fűrészesrája | Pristis zijsron | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
norvég rája | Raja (Dipturus) nidarosiensis | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
tüskés rája | Raja clavata | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás, OSPAR; HELCOM |
cifra rája | Raja undulata | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
kisfogú rókacápa | Alopias pelagicus | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
nagyszemű rókacápa | Alopias superciliosus | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
közönséges rókacápa | Alopias vulpinus | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás HELCOM |
csillagrája | Amblyraja radiata | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
izlandi macskacápák | Apristurus spp | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás, a mélytengeri halászat esetében releváns sebezhető fajok |
selyemcápa | Carcharhinus falciformis | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
galápagosi cápa | Carcharhinus galapagensis | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
óceáni fehérfoltú cápa | Carcharhinus longimanus | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
homokpadi cápa | Carcharhinus plumbeus | minden óceán+Földközi-tenger és Fekete-tenger | RFMO-k, elsődleges prioritás, a barcelonai egyezmény II. melléklete |
homoki tigriscápa | Carcharias taurus | minden óceán+Földközi-tenger és Fekete-tenger | RFMO-k, elsődleges prioritás, a barcelonai egyezmény II. melléklete |
nagy fehércápa | Carcharodon carcharias | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
nyelőcápa | Centrophorus granulosus | minden óceán és tenger | RFMO-k, elsődleges prioritás, a barcelonai egyezmény III. melléklete OSPAR |
tüskéscápa-félék | Centrophorus spp | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns |
érdes tüskéscápa | Centrophorus squamosus | minden óceán és tenger | RFMO-k, elsődleges prioritás OSPAR |
fekete tüskéscápa | Centroscyllium fabricii | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás, a mélytengeri halászat esetében releváns |
portugál tüskéscápa | Centroscymnus coelolepis | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás, a mélytengeri halászat esetében releváns OSPAR |
hosszúorrú tüskéscápa | Centroscymnus crepidater | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás, a mélytengeri halászat esetében releváns, sebezhető faj |
óriáscetcápa | Cetorhinus maximus | minden óceán és tenger | RFMO-k, elsődleges prioritás OSPAR; HELCOM |
tengeri macska | Chimaera monstrosa | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns |
galléros cápa | Chlamydoselachus anguineus | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás, a mélytengeri halászat esetében releváns, sebezhető faj |
búvárcápa | Dalatias licha | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás, a mélytengeri halászat esetében releváns, sebezhető faj |
mérgesrája | Dasyatis pastinaca | a Fekete-tenger | a fekete-tengeri biológiai sokféleség és táj megőrzésére irányuló jegyzőkönyv IV. melléklete HELCOM |
madárcsőrű tüskéscápa | Deania calcea | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás, a mélytengeri halászat esetében releváns |
közönséges rája | Dipturus batis | minden óceán és tenger | RFMO-k, elsődleges prioritás, a barcelonai egyezmény II. melléklete OSPAR; HELCOM |
fehér rája | *Rostroraja alba | OSPAR II, III, IV | OSPAR |
nagy lámspáscápa | Etmopterus princeps | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás, a mélytengeri halászat esetében releváns, sebezhető faj |
bársonyoshasú lámpáscápa | Etmopterus spinax | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás, a mélytengeri halászat esetében releváns HELCOM |
szárnyas pörölycápa | Eusphyra blochii | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
közönséges kutyacápa | Galeorhinus galeus | minden óceán+Földközi-tenger és Fekete-tenger | RFMO-k, elsődleges prioritás, a barcelonai egyezmény II. melléklete HELCOM |
foltos cápa | Galeus melastomus | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás, a mélytengeri halászat esetében releváns |
egércápa | Galeus murinus | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás, a mélytengeri halászat esetében releváns |
tüskés pillangórája | Gymnura altavela | minden óceán+Földközi-tenger és Fekete-tenger | RFMO-k, elsődleges prioritás, a barcelonai egyezmény II. melléklete |
hegyesorrú tehéncápa | Heptranchias perlo | minden óceán+Földközi-tenger és Fekete-tenger | RFMO-k, elsődleges prioritás, a barcelonai egyezmény III. melléklete |
hatkopoltyús szürkecápa | Hexanchus griseus | minden óceán+Földközi-tenger és Fekete-tenger | RFMO-k, elsődleges prioritás, a barcelonai egyezmény II. melléklete HELCOM |
nagyszemû tengeri macska | Hydrolagus mirabilis | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns |
lándzsafogú cápa | Isurus oxyrinchus | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
hosszúúszójú makócápa | Isurus paucus | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
heringcápa | Lamna nasus | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás, OSPAR; HELCOM |
sápadt rája | Leucoraja circularis | minden óceán+Földközi-tenger és Fekete-tenger | RFMO-k, elsődleges prioritás, a barcelonai egyezmény II. melléklete |
máltai rája | Leucoraja melitensis | minden óceán+Földközi-tenger és Fekete-tenger | RFMO-k, elsődleges prioritás, a barcelonai egyezmény II. melléklete |
Alfréd-ördögrája | Manta alfredi | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
atlanti ördögrája | Manta birostris | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
törpe ördögrája | Mobula eregoodootenkee | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
kis ördögrája | Mobula hypostoma | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
tüskésfarkú ördögrája | Mobula japanica | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
rövidúszójú ördögrája | Mobula kuhlii | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
óriás ördögrája | Mobula mobular | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
Munk-ördögrája | Mobula munkiana | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
guineai kis ördögrája | Mobula rochebrunei | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
chilei ördögrája | Mobula tarapacana | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
simafarkú ördögrája | Mobula thurstoni | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
csillagos cápa | Mustelus asterias | minden óceán+Földközi-tenger és Fekete-tenger | RFMO-k, elsődleges prioritás, a barcelonai egyezmény III. melléklete |
sima csillagos cápa | Mustelus mustelus | minden óceán+Földközi-tenger és Fekete-tenger | RFMO-k, elsődleges prioritás, a barcelonai egyezmény III. melléklete |
feketepettyes sima cápa | Mustelus punctulatus | minden óceán+Földközi-tenger és Fekete-tenger | RFMO-k, elsődleges prioritás, a barcelonai egyezmény III. melléklete |
foltos cápa | Galeus melanostomus | a Balti-tenger | HELCOM |
kis macskacápa | Scyliorhinus canicula | a Balti-tenger | HELCOM |
csillagrája | Amblyraja radiata | a Balti-tenger | HELCOM |
érdes rája | Leucoraja fullonica | a Balti-tenger | HELCOM |
márványos zsibbasztó rája | Torpedo marmorata | a Balti-tenger | HELCOM |
vitorlás disznócápa | Oxynotus paradoxus | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás, a mélytengeri halászat esetében releváns, sebezhető faj |
nagy fűrészesrája | Pristis pectinata | minden óceán+Földközi-tenger és Fekete-tenger | RFMO-k, elsődleges prioritás, a barcelonai egyezmény II. melléklete |
közönséges fűrészhal | Pristis pristis | minden óceán+Földközi-tenger és Fekete-tenger | RFMO-k, elsődleges prioritás, a barcelonai egyezmény II. melléklete |
krokodilcápa | Pseudocarcharias kamoharai | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
nyílt-tengeri tüskésrája | Pteroplatytrygon violacea | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
Fylla-rája | Raja fyllae | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns |
sarki rája | Raja hyperborea | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns |
norvég rája | Raja nidarosiensus | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns |
foltos rája | Raja montagui | OSPAR I, II, III, IV | OSPAR; HELCOM |
cetcápa | Rhincodon typus | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
feketeállú hegedűrája | Rhinobatos cemiculus | minden óceán+Földközi-tenger és Fekete-tenger | RFMO-k, elsődleges prioritás, a barcelonai egyezmény II. melléklete |
közönséges hegedűrája | Rhinobatos rhinobatos | minden óceán+Földközi-tenger és Fekete-tenger | RFMO-k, elsődleges prioritás, a barcelonai egyezmény II. melléklete |
hosszúorrú tengeri macska | Rhinochimaera atlantica | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns |
fehér rája | Rostroraja alba | minden óceán+Földközi-tenger és Fekete-tenger | RFMO-k, elsődleges prioritás, a barcelonai egyezmény II. melléklete |
spanyol tüskéscápa | Scymnodon ringens | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás, a mélytengeri halászat esetében releváns |
egyéb cápák | Selachimorpha (vagy Selachii), Batoidea (A kirakodási, felmérési vagy a fogási adatok alapján fajonként kell meghatározni.) | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás HELCOM |
grönlandi cápa | Somniosus microcephalus | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás, a mélytengeri halászat esetében releváns HELCOM |
csipkés pörölycápa | Sphyrna lewini | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
nagy pörölycápa | Sphyrna mokarran | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
közönséges pörölycápa | Sphyrna zygaena | minden óceán | RFMO-k, elsődleges prioritás |
közönséges tüskéscápa | Squalus acanthias | minden óceán+Földközi-tenger és Fekete-tenger | RFMO-k, elsődleges prioritás, barcelonai egyezmény II. melléklete, OSPAR HELCOM |
tarajoshátú angyalcápa | Squatina aculeata | minden óceán+Földközi-tenger és Fekete-tenger | RFMO-k, elsődleges prioritás, a barcelonai egyezmény II. melléklete |
simahátú angyalcápa | Squatina oculata | minden óceán+Földközi-tenger és Fekete-tenger | RFMO-k, elsődleges prioritás, a barcelonai egyezmény II. melléklete |
angyalcápa | Squatina squatina | minden óceán+Földközi-tenger és Fekete-tenger | RFMO-k, elsődleges prioritás, barcelonai egyezmény II. melléklete, OSPAR HELCOM |
tengeri ingola | Petromyzon marinus | OSPAR I, II, III, IV | OSPAR; HELCOM |
folyami ingola | Lampetra fluviatilis | Balti-tenger | HELCOM |
Emlősök | Mammalia | ||
cetfélék – minden faj | cetfélék – minden faj | valamennyi terület | a Tanács 92/43/EGK irányelve (7) |
csukabálna | Balaenoptera acutorostrata | a Földközi-tenger | GFCM/36/2012/2. sz. ajánlás (8) és a barcelonai egyezmény II. melléklete |
grönlandi bálna | Balaena mysticetus | OSPAR I | OSPAR |
kék bálna | Balaenoptera musculus | valamennyi OSPAR-egyezmény | OSPAR |
északi simabálna | Eubalanea glacialis | valamennyi OSPAR-egyezmény | OSPAR |
tőkebálna | Balaenoptera borealis | a Földközi-tenger | GFCM/36/2012/2. sz. ajánlás és a barcelonai egyezmény II. melléklete |
közönséges barázdásbálna | Balaenoptera physalus | a Földközi-tenger | GFCM/36/2012/2. sz. ajánlás és a barcelonai egyezmény II. melléklete |
közönséges delfin | Delphinus delphis | a Földközi-tenger | GFCM/36/2012/2. sz. ajánlás és a barcelonai egyezmény II. melléklete |
északi simabálna | Eubalanea glacialis | a Földközi-tenger | GFCM/36/2012/2. sz. ajánlás és a barcelonai egyezmény II. melléklete |
hosszúszárnyú gömbölyűfejű delfin | Globicephala melas | a Földközi-tenger | GFCM/36/2012/2. sz. ajánlás és a barcelonai egyezmény II. melléklete |
Risso-delfin | Grampus griseus | a Földközi-tenger | GFCM/36/2012/2. sz. ajánlás és a barcelonai egyezmény II. melléklete |
törpe ámbráscet | Kogia simus | a Földközi-tenger | GFCM/36/2012/2. sz. ajánlás és a barcelonai egyezmény II. melléklete |
hosszúszárnyú bálna | Megaptera novaeangliae | a Földközi-tenger | GFCM/36/2012/2. sz. ajánlás és a barcelonai egyezmény II. melléklete |
Blainville-féle csőröscet | Mesoplodon densirostris | a Földközi-tenger | GFCM/36/2012/2. sz. ajánlás és a barcelonai egyezmény II. melléklete |
kardszárnyú delfin | Orcinus orca | a Földközi-tenger | GFCM/36/2012/2. sz. ajánlás és a barcelonai egyezmény II. melléklete |
barna delfin | Phocoena phocoena | a Földközi-tenger OSPAR II, III | GFCM/36/2012/2. sz. ajánlás és a barcelonai egyezmény II. melléklete; a 92/43/EGK irányelv OSPAR |
nagy ámbráscet | Physeter macrocephalus | a Földközi-tenger | GFCM/36/2012/2. sz. ajánlás és a barcelonai egyezmény II. melléklete |
kis kardszárnyú delfin | Pseudorca crassidens | a Földközi-tenger | GFCM/36/2012/2. sz. ajánlás és a barcelonai egyezmény II. melléklete |
csíkos delfin | Stenella coeruleoalba | a Földközi-tenger | GFCM/36/2012/2. sz. ajánlás és a barcelonai egyezmény II. melléklete |
barázdásfogú delfin | Steno bredanensis | a Földközi-tenger | GFCM/36/2012/2. sz. ajánlás és a barcelonai egyezmény II. melléklete |
palackorrú delfin | Tursiops truncatus | a Földközi-tenger | GFCM/36/2012/2. sz. ajánlás és a barcelonai egyezmény II. melléklete |
Cuvier-féle csőröscet | Ziphius cavirostris | a Földközi-tenger | GFCM/36/2012/2. sz. ajánlás és a barcelonai egyezmény II. melléklete |
mediterrán barátfóka | Monachus monachus | valamennyi terület | GFCM/35/2011/5. sz. ajánlás és a barcelonai egyezmény II. melléklete; a 92/43/EGK irányelv |
Saimaa-tavi gyűrűsfóka | Phoca hispida saimensis | valamennyi terület | a 92/43/EGK irányelv |
kúpos fóka | Halichoerus grypus | valamennyi terület | a 92/43/EGK irányelv |
borjúfóka | Phoca vitulina | valamennyi terület | a 92/43/EGK irányelv |
balti-teneri gyűrűsfóka | Phoca hispida bottnica | valamennyi terület | a 92/43/EGK irányelv |
Madarak | Aves | ||
északi vészmadár | Calonectris borealis | valamennyi terület | az Európai Parlament és a Tanács 2009/147/EK irányelve (9) |
nagy kárókatona | Phalacrocorax carbo | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
szula | Morus bassanus | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
lunda | Fratercula arctica | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
baleári vészmadár | Puffinus mauretanicus | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
dankasirály | Larus ridibundus | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
fekete réce | Melanitta nigra | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
üstökös kárókatona | Phalacrocorax aristotelis | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
nagy vészmadár | Ardenna gravis | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
atlanti vészmadár | Puffinus puffinus | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
északi sirályhojsza | Fulmarus glacialis | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
mediterrán vészmadár | Calonectris diomedea | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
szürke vészmadár | Ardenna grisea | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
bukosó vészmadár | Puffinus yelkouan | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
korallsirály | Larus audouinii | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
izlandi kerceréce | Bucephala islandica | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
szalagos szerecsenhojsza | Bulweria bulwerii | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
kerceréce | Bucephala clangula | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
ezüstsirály | Larus argentatus | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
jeges sirály | Larus hyperboreus | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
dolmányos sirály | Larus marinus | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
nagy halfarkas | Catharacta skua | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
hegyi réce | Aythya marila | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv; a fekete-tengeri biológiai sokféleség és táj megőrzésére irányuló jegyzőkönyv IV. melléklete |
barátréce | Aythya ferina | a Fekete-tenger | a fekete-tengeri biológiai sokféleség és táj megőrzésére irányuló jegyzőkönyv IV. melléklete |
heringsirály | Larus fuscus | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
alkabukó | Alle alle | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
nyílfarkú halfarkas | Stercorarius longicaudus | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
alka | Alca torda | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
ékfarkú halfarkas | Stercorarius parasiticus | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
sarki búvár | Gavia arctica | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
Audubon-vészmadár | Puffinus lherminieri | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
fekete lumma | Cepphus grylle | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
fekete réce | Melanitta americana | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
feketenyakú vöcsök | Podiceps nigricollis | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
sztyeppi sirály | Larus cachinnans | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
pehelyréce | Somateria mollissima | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
lumma | Uria aalge | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
jeges búvár | Gavia immer | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
nagy bukó | Mergus merganser | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
búbos vöcsök | Podiceps cristatus | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
tarka réce | Histrionicus histrionicus | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
füles vöcsök | Podiceps auritus | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
sarki sirály | Larus glaucoides | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
cifra pehelyréce | Somateria spectabilis | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
jegesréce | Clangula hyemalis | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
szerecsensirály | Larus melanocephalus | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
viharsirály | Larus canus | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
örvös bukó | Mergus serrator | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
vörösnyakú vöcsök | Podiceps grisegena | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
északi búvár | Gavia stellata | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
vékonycsőrű sirály | Larus genei | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
Steller-pehelyréce | Polysticta stelleri | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
szélesfarkú halfarkas | Stercorarius pomarinus | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
vastagcsőrű lumma | Uria lomvia | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
füstös réce | Melanitta fusca | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
fehércsőrű búvár | Gavia adamsii | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
sárgalábú sirály | Larus michahellis | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
madeirai viharmadár | Pterodroma madeira | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
halászsirály | Larus ichthyaetus | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
csüllő | Rissa tridactyla | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
rózsás gödény | Pelecanus onocrotalus | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
villás viharfecske | Oceanodroma leucorhoa | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
laposcsőrű víztaposó | Phalaropus fulicarius | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
vékonycsőrű víztaposó | Phalaropus lobatus | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
Wilson-viharfecske | Oceanites oceanicus | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
sarki csér | Sterna paradisaea | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
madeirai viharfecske | Hydrobates castro | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
kormos szerkő | Chlidonias niger | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
lócsér | Hydroprogne caspia | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
kacagócsér | Gelochelidon nilotica | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
küszvágó csér | Sterna hirundo | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
Deserta viharmadár | Pterodroma deserta | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
hósirály | Pagophila eburnea | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
bengáli csér | Thalasseus bengalensis | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
kis sirály | Hydrocoloeus minutus, Larus minutus | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
kis csér | Sternula albifrons | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
Monteiro-viharfecske | Hydrobates monteiroi | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
rózsás csér | Sterna dougallii | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
rózsás sirály | Rhodostethia rosea | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
fecskesirály | Xema sabini | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
kenti csér | Thalasseus sandvicensis | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
Theyer-sirály | Larus thayeri | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
fehérarcú viharfecske | Pelagodroma marina | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
európai viharfecske | Hydrobates pelagicus | valamennyi terület | a 2009/147/EK irányelv |
heringsirály | Larus fuscus fuscus | OSPAR I | az OSPAR-egyezményhez csatolt, a veszélyeztetett és csökkenő állományú fajokat felsoroló jegyzék |
hósirály | Pagophila eburnea | OSPAR I | az OSPAR-egyezményhez csatolt, a veszélyeztetett és csökkenő állományú fajokat felsoroló jegyzék |
Steller-pehelyréce | Polysticta stelleri | OSPAR I | az OSPAR-egyezményhez csatolt, a veszélyeztetett és csökkenő állományú fajokat felsoroló jegyzék |
kis vészmadár | Puffinus assimilis baroli (auct.incert.) | OSPAR V | az OSPAR-egyezményhez csatolt, a veszélyeztetett és csökkenő állományú fajokat felsoroló jegyzék |
baleári vészmadár | Puffinus mauretanicus | OSPAR II, III, IV, V | az OSPAR-egyezményhez csatolt, a veszélyeztetett és csökkenő állományú fajokat felsoroló jegyzék |
csüllő | Rissa tridactyla | OSPAR I, II, | az OSPAR-egyezményhez csatolt, a veszélyeztetett és csökkenő állományú fajokat felsoroló jegyzék |
rózsás csér | Sterna dougallii | OSPAR II, III, IV, V | az OSPAR-egyezményhez csatolt, a veszélyeztetett és csökkenő állományú fajokat felsoroló jegyzék |
lumma | Uria aalge – Ibériai állomány (más néven: Uria aalge albionis, Uria aalge ibericus) | OSPAR IV | az OSPAR-egyezményhez csatolt, a veszélyeztetett és csökkenő állományú fajokat felsoroló jegyzék |
vastagcsőrű lumma | Uria lomvia | OSPAR I | az OSPAR-egyezményhez csatolt, a veszélyeztetett és csökkenő állományú fajokat felsoroló jegyzék |
Hüllők | Reptilia | ||
atlanti fattyúteknős | Lepidochelys kempii | valamennyi terület | a 92/43/EGK irányelv; GFCM/35/2011/4. sz. ajánlás és a barcelonai egyezmény II. melléklete |
álcserepesteknős | Caretta caretta | valamennyi terület | a 92/43/EGK irányelv; GFCM/35/2011/4. sz. ajánlás és a barcelonai egyezmény II. melléklete OSPAR |
kérgesteknős | Dermochelys coriacea | valamennyi terület | a 92/43/EGK irányelv; GFCM/35/2011/4. sz. ajánlás és a barcelonai egyezmény II. melléklete OSPAR |
közönséges cserepesteknős | Eretmochelys imbricata | valamennyi terület | a 92/43/EGK irányelv; GFCM/35/2011/4. sz. ajánlás és a barcelonai egyezmény II. melléklete |
közönséges levesteknős | Chelonia mydas | valamennyi terület | a 92/43/EGK irányelv; GFCM/35/2011/4. sz. ajánlás és a barcelonai egyezmény II. melléklete |
afrikai lágyhéjúteknős | Trionyx tringuis | a Földközi-tenger | GFCM/35/2011/4. sz. ajánlás és a barcelonai egyezmény II. melléklete |
Puhatestűek | Mollusca | ||
sávos vénuszkagyló | Chamelea gallina | a Fekete-tenger | a fekete-tengeri biológiai sokféleség és táj megőrzésére irányuló jegyzőkönyv IV. melléklete |
banded wedge shell | Donacilla cornea | a Fekete-tenger | a fekete-tengeri biológiai sokféleség és táj megőrzésére irányuló jegyzőkönyv IV. melléklete |
Eledone fajok | Eledone spp. | valamennyi terület | nemzeti állománygazdálkodási tervek |
mediterrán kagyló | Mytilus galloprovincialis | minden földközi-tengeri terület | nemzeti állománygazdálkodási tervek |
mediterrán kagyló | Mytilus galloprovincialis | a Fekete-tenger | a fekete-tengeri biológiai sokféleség és táj megőrzésére irányuló jegyzőkönyv IV. melléklete |
csészecsigák | Patella spp. | a Földközi-tenger | a barcelonai jegyzőkönyv II. melléklete |
öblöscsiga | Rapana venosa | a Fekete-tenger | a fekete-tengeri biológiai sokféleség és táj megőrzésére irányuló jegyzőkönyv IV. melléklete |
csomós szívkagyló | Acanthocardia tuberculata | valamennyi terület | nemzeti állománygazdálkodási tervek |
tüskés bíborcsiga | Bolinus brandaris | valamennyi terület | nemzeti állománygazdálkodási tervek |
barna vénuszkagyló | Callista chione | valamennyi terület | nemzeti állománygazdálkodási tervek |
csonkakagyló | Donax trunculus | valamennyi terület | nemzeti állománygazdálkodási tervek |
sellőkagyló | Arctica islandica | OSPAR II | OSPAR |
azori tengerimakk | Megabalanus azoricus | OSPAR V mindenütt, ahol előfordul | OSPAR |
északi bíborcsiga | Nucella lapillus | OSPAR II, III, IV | OSPAR |
éti osztriga | Ostrea edulis | OSPAR II | OSPAR |
azori csészecsiga | Patella ulyssiponensis aspera | Minden OSPAR-terület, ahol előfordul | OSPAR |
Rákfélék | Crustacea | ||
homár | Homarus gammarus | a Földközi-tenger | 1967/2006/EK rendelet (minimális védelmi referenciaméret) |
mélytengeri vörös tarisznyarák | Chaceon (Geryon) affinis | minden régió | a mélytengeri halászat esetében releváns |
barna garnéla | Crangon crangon | a Fekete-tenger | a fekete-tengeri biológiai sokféleség és táj megőrzésére irányuló jegyzőkönyv IV. melléklete |
ostoros garnéla | Palaemon adspersus | a Fekete-tenger | a fekete-tengeri biológiai sokféleség és táj megőrzésére irányuló jegyzőkönyv IV. melléklete |
sziklagarnéla | Palaemon elegans | a Fekete-tenger | a fekete-tengeri biológiai sokféleség és táj megőrzésére irányuló jegyzőkönyv IV. melléklete |
languszta-félék | Palinuridae | a Földközi-tenger | 1967/2006/EK rendelet (minimális védelmi referenciaméret) |
Csalánozók | Cnidaria | ||
vörös korall | Corallium rubrum | a Földközi-tenger | GFCM/36/2012/1. és GFCM/35/2011/2. sz. ajánlás |
(1) A Földközi-tenger tengeri környezetének és partvidékének szennyezés elleni védelméről szóló barcelonai egyezmény. (2) Az Atlanti-óceán észak-keleti körzete tengeri környezetének védelméről szóló egyezmény. (3) A Balti-tenger térsége tengeri környezetének védelméről szóló egyezmény. (4) A Tanács 2002. december 16-i 2347/2002 rendelete a mélytengeri állományok halászatára vonatkozó különleges hozzáférési követelmények és kapcsolódó feltételek megállapításáról (HL L 351., 2002.12.28., 6. o.). (5) Az Európai Parlament és a Tanács 2006. december 21-i 1967/2006/EK rendelete a földközi-tengeri halászati erőforrások fenntartható kiaknázásával kapcsolatos irányítási intézkedésekről, a 2847/93/EGK rendelet módosításáról és az 1626/94/EK rendelet hatályon kívül helyezéséről (HL L 409., 2006.12.30., 11. o.). (6) A Tanács 1997. április 29-i 894/97/EK rendelete a halászati erőforrások megóvását biztosító egyes technikai intézkedésekről (HL L 132., 1997.5.23., 1. o.). (7) A Tanács 1992. május 21-i irányelve a természetes élőhelyek, valamint a vadon élő állatok és növények védelméről (HL L 206., 1992.7.22., 7. o.). (8) Földközi-tengeri Általános Halászati Bizottság. (9) Az Európai Parlament és a Tanács 2009. november 30-i 2009/147/EK irányelve a vadon élő madarak védelméről (HL L 20., 2010.1.26., 7. o.). |
A tiltott fajok esetében csak a befogás előtt elpusztult példányokat szabad használni. A mérések után ezeket vissza kell dobni. Az adatgyűjtés évente történik, az adatok frissítését/feldolgozását pedig az állomány-értékelések időzítésének tiszteletben tartásával kell elvégezni.
BIOLÓGIAI ADATOK
1E. táblázat
Édesvízi anadrom és katadrom fajok
Faj (közönséges név) | Faj (tudományos név) | Tengeren kívüli területek, ahol az állomány megtalálható/állománykód |
európai angolna | Anguilla anguilla | az 1100/2007/EK tanácsi rendelettel összhangban megállapított angolnagazdálkodási egységek (1) |
lazac | Salmo salar | a természetes elterjedési terület egésze |
tengeri pisztráng | Salmo trutta | a Balti-tengert elhagyó minden szárazföldi víztest |
(1) A Tanács 2007. szeptember 18-i 1100/2007/EK rendelete az európai angolnaállomány helyreállítására vonatkozó intézkedések megállapításáról (HL L 248., 2007.9.22., 17. o.). |
2. táblázat
Halászati tevékenység ("tevékenységcsoport") régiók szerint
1. szint | 2. szint | 3. szint | 4. szint | 5. szint | 6. szint | Hosszúsági osztályok (m), (d) | |||||
Tevékenység | Eszközosztályok | Eszközcsoportok | Eszköz típusa | Célzott fajok (a) | A háló szembősége és egyéb szelektív eszközök | < 10 | 10-< 12 | 12-< 18 | 18-< 24 | 24-< 40 | 40 &+ |
Halászati tevékenység | kotróhálók | kotróhálók | hajóról működtetett kotróháló [DRB] | anadrom fajok (ANA) katadrom fajok (CAT) lábasfejűek (CEP) rákok (CRU) tengerfenéki fajok (DEF) mélytengeri fajok (DWS) úszós halak (FIF) édesvízi fajok (nincs kód) egyéb (MIS) lábasfejűek és tengerfenéki fajok vegyesen (MCF) rákok és tengerfenéki fajok vegyesen (MCD) mélytengeri és tengerfenéki fajok vegyesen (MDD) nyílt tengeri és tengerfenéki fajok vegyesen (MCD) puhatestűek (MOL) nagyméretű nyílt vízi halfajok (LPF) kisméretű nyílt vízi halfajok (SPF) nagyméretű nyílt vízi halfajok (LPF) és kisméretű nyílt vízi halfajok (SPF) | b) | ||||||
gépesített/szívó fenékkaparó hálók [HMD] | b) | ||||||||||
vonóhálók | fenékvonóhálók | feszítőlapos fenékvonóháló [OTB] | b) | ||||||||
többféle felszereléssel ellátott feszítőlapos fenékvonóháló [OTT] | b) | ||||||||||
páros feszítőlapos fenékvonóháló [PTB] | b) | ||||||||||
merevítőrudas vonóháló [TBB] | b) | ||||||||||
nyílt tengeri vonóhálók | vízközi feszítőlapos fenékvonóháló [OTM] | b) | |||||||||
vízközi páros vonóháló [PTM] | b) | ||||||||||
horgok és horogsorok | horgászbotok és horogsorok | kézi és horgászbotos horogsorok [LHP] [LHM] | b) | ||||||||
pergetett horogsorok [LTL] | b) | ||||||||||
horogsorok | sodortatott horogsorok [LLD] | b) | |||||||||
rögzített horogsorok [LLS] | b) | ||||||||||
csapdák | csapdák | rákcsapdák és csapdák [FPO] | b) | ||||||||
hálóvarsák [FYK] | b) | ||||||||||
rögzített fedetlen varsák [FPN] | b) | ||||||||||
kerítéseken és gátakon rögzített eszközök (kód szükséges) | b) | ||||||||||
hálók | hálók | tükörháló [GTR] | b) | ||||||||
rögzített kopoltyúháló [GNS] | b) | ||||||||||
eresztőháló [GND] | b) | ||||||||||
húzóhálók | kerítőhálók | erszényes kerítőháló [PS] | b) | ||||||||
lampara hálók [LA] | b) | ||||||||||
húzóhálók (c) | horgony nélküli kerítőháló [SSC] | b) | |||||||||
lehorgonyzott kerítőháló [SDN] | b) | ||||||||||
páros kerítőháló [SPR] | b) | ||||||||||
partról és hajóról működtetett kerítőháló [SB] [SV] | b) | ||||||||||
egyéb eszközök | egyéb eszközök | üvegangolna halászata (nincs kód) | üvegangolna | b) | |||||||
egyéb (adja meg) | egyéb (adja meg) | b) | |||||||||
halászaton kívüli egyéb tevékenység | halászaton kívüli egyéb tevékenység | ||||||||||
inaktív | inaktív | ||||||||||
Lábjegyzetek: a) a vonatkozó rendeletek kódjai szerint b) a vonatkozó rendeletek kódjai szerint c) halcsoportosulást előidéző eszközökkel (FAD-ok)/természetes rajokban d) a Földközi-tengeren < 6 m és 6–12 m |
3. táblázat
A hobbihorgászat keretében végzendő adatgyűjtéssel érintett fajok
Terület | Faj | |
1 | Balti-tenger (ICES 22–32 alkörzet) | lazac, angolna, tengeri pisztráng (édesvízben is), közönséges tőkehal |
2 | Északi-tenger (ICES IIIa, IV és VIId terület) | lazac és angolna (édesvízben is) farkassügér, közönséges tőkehal, sávos tőkehal és porcoshalak |
3 | a Jeges-tenger keleti része (ICES I és II alterület) | lazac és angolna (édesvízben is) közönséges tőkehal, sávos tőkehal és porcoshalak |
4 | az Atlanti-óceán északi része (ICES V–XIV alterület és NAFO-területek) | lazac és angolna (édesvízben is) farkassügér, közönséges tőkehal, sávos tőkehal, porcoshalak és az ICCAT kezelése alá tartozó nagy távolságra vándorló fajok |
5 | a Földközi-tenger | angolnák (édesvízben is), porcoshalak és az ICCAT kezelése alá tartozó nagy távolságra vándorló fajok |
6 | a Fekete-tenger | angolnák (édesvízben is), porcoshalak és az ICCAT kezelése alá tartozó nagy távolságra vándorló fajok |
4. táblázat
A halászati tevékenységek változói
Változók (1) | Egység | |
Kapacitás | ||
Hajók száma | Szám | |
BT, kW, a hajó kora | Szám | |
Erőkifejtés | ||
Tengeren töltött napok | Nap | |
Halászattal töltött órák (nem kötelező) | Óra | |
Halászati napok | Nap | |
kW * a halászati napok száma | Szám | |
BT * a halászati napok száma | Szám | |
Halászati utak száma | Szám | |
A halászati műveletek száma | Szám | |
A hálók száma/hosszúsága (1) | Szám/méter | |
A horgok száma, a horogsorok száma (1) | Szám | |
A rákcsapdák, csapdák száma (1) | Szám | |
Kirakodások | ||
A fogás értéke összesen és kereskedelmi fajonként | Euro | |
A fogás élőtömege összesen és fajonként | Tonna | |
Árak kereskedelmi fajonként | EUR/kg | |
(1) Minden változót a 3. és az 5B. táblázatban jelzett aggregációs szinten (tevékenységcsoportok és flottaszegmensek szerint), valamint az 5C. táblázatban megadott alrégiók/halászterületek szintjén kell jelenteni. (*1) Ezen adatok gyűjtéséről a 10 méternél rövidebb hajók esetében regionális szinten kell megegyezni. |
A FLOTTA GAZDASÁGI ADATAI
5A. táblázat
A flotta gazdasági változói
A változó csoportja | Változó | Egység |
Bevétel | A kirakodott áru bruttó értéke | Euro |
Kvóta vagy más halászati jogok bérbeadásából származó bevétel | Euro | |
Egyéb bevétel | Euro | |
Munkaerőköltségek | Személyzeti költségek | Euro |
A fizetetlen munkaerő értéke | Euro | |
Energiaköltségek | Energiaköltségek | Euro |
Javítási és karbantartási költségek | Javítási és karbantartási költségek | Euro |
Egyéb működési költségek | Változó költségek | Euro |
Állandó költségek | Euro | |
Kvóta vagy egyéb halászati jogok lízingjére/bérletére történő kifizetések | Euro | |
Támogatások | Működési támogatások | Euro |
Beruházások támogatása | Euro | |
Tőkeköltségek | Állóeszközök értékcsökkenése | Euro |
Tőkeérték | Állótőke értéke | Euro |
A kvóta és egyéb halászati jogok értéke | Euro | |
Beruházások | A tárgyi eszközökbe való beruházás nettó összege | Euro |
Pénzügyi helyzet | Hosszú/rövid távú tartozás | Euro |
Eszközök összesen | Euro | |
Foglalkoztatás | Foglalkoztatott legénység | Szám |
Fizetetlen munkaerő | Szám | |
Az egy évben ledolgozott órák száma összesen | Szám | |
Flotta | Hajók száma | Szám |
A hajók átlagos hossza | Méter | |
A hajók összesített tonnatartalma | BT | |
A hajók összesített teljesítménye | kW | |
A hajók átlagos kora | Évek | |
Erőkifejtés | A tengeren töltött napok | Nap |
Energiafogyasztás | Liter | |
Halászati vállalkozások/egységek száma | Halászati vállalkozások/egységek száma | Szám |
Termelési érték fajonként | A kirakodások értéke fajonként | Euro |
Átlagár fajonként | EUR/kg |
A FLOTTA GAZDASÁGI ADATAI
5B. táblázat
Flottaszegmensek
Hosszúsági osztályok (teljes hossz, LOA) (1) | |||||||
Aktív hajók | 0-< 10 m 0-< 6 m | 10-< 12 m 6-< 12 m | 12-< 18 m | 18-< 24 m | 24-< 40 m | 40 m vagy hosszabb | |
„Aktív” eszközöket használó hajók | Merevítőrudas vonóhálóval felszerelt halászhajók | ||||||
A tengerfenéken élő fajokra halászó vonóhálós és/vagy kerítőhálós hajók | |||||||
Nyílt tengeri vonóhálós hajók | |||||||
Erszényes kerítőhálós hajók | |||||||
Kotróhajók | |||||||
Egyéb aktív eszközöket használó hajók | |||||||
Kizárólag többfunkciós „aktív” eszközöket használó hajók | |||||||
„Passzív” eszközöket használó hajók | Horgot használó hajók | (2) | (2) | ||||
Eresztőhálókat és/vagy rögzített hálókat használó hajók | |||||||
Rákcsapdát és/vagy csapdát használó hajók | |||||||
Egyéb passzív eszközöket használó hajók | |||||||
Kizárólag többfunkciós „passzív” eszközöket használó hajók | |||||||
Többfunkciós eszközöket használó hajók | Aktív és passzív eszközöket használó hajók | ||||||
Inaktív hajók | |||||||
(1) A Földközi-tengeren és a Fekete-tengeren a 12 méternél rövidebb hajók esetében a hosszúság szerinti kategóriák 0-< 6 és 6-< 12 méter. Minden más régió esetében a hosszúság szerinti kategóriák 0-< 10 és 10-< 12 méter szerint kerülnek meghatározásra. (2) A Földközi-tengeren és a Fekete-tengeren a 12 méternél rövidebb, passzív eszközöket használó hajók a halászeszköz típusa szerint is csoportosíthatók. A flottaszegmens meghatározásakor jelezni kell a nagyrégiót, és lehetőség szerint egy olyan földrajzi jelzést, amellyel azonosíthatók a legkülső régiókban, illetve a kizárólag az Unió területén kívül halászó hajók. |
A FLOTTA GAZDASÁGI ADATAI
5C. táblázat
Földrajzi rétegzés régiók szerint
Alrégió/halászterület | Régió | Nagyrégió |
I | II | III |
Térbeli egységek csoportja a 3. szinten, a 3. táblázatnak megfelelően (NAFO körzet) | NAFO (FAO 21 teület) | a Balti-tenger; az Északi-tenger; a Jeges-tenger keleti része; NAFO; kiterjesztett északnyugati vizek (ICES V, VI és VII alterület) és délnyugati vizek |
térbeli egységek csoportja a 4. szinten, a 3. táblázatnak megfelelően (ICES alkörzet) | a Balti-tenger (ICES IIIb–d körzet) | |
térbeli egységek csoportja a 3. szinten, a 3. táblázatnak megfelelően (ICES körzet) | az Északi-tenger (ICES IIIa körzet és IV alterület) a Jeges-tenger keleti része (ICES I és II alterület) | |
északnyugati vizek (ICES Vb körzet (csak uniós vizek), VI és VII alterület) | ||
nem uniós északnyugati vizek (ICES Va és Vb alkörzetek, csak nem uniós vizek) | ||
térbeli egységek csoportja a 3. szinten, a 3. táblázatnak megfelelően (ICES/CECAF körzetek) | délnyugati vizek (ICES VIII, IX és X alterületek, az Azori-szigetek környéke) CECAF 34.1.1, 34.1.2 és 34.2.0 alterületek (Madeira és a Kanári-szigetek környéke) | |
térbeli egységek csoportja a 4. szinten, a 3. táblázatnak megfelelően (GSA) | a Földközi-tenger (a ny. h. 5°36′ vonalától keletre található földközi-tengeri vizek) a Fekete-tenger (a GFCM/33/2009/2 határozat szerinti GFCM földrajzi alterület) | a Földközi-tenger és a Fekete-tenger |
RFMO mintavételi alterületek (kivéve GFCM) | Egyéb olyan régiók, ahol európai uniós hajók halásznak olyan RFMO irányítása alatt, amelynek az Európai Unió a szerződő fele vagy amelynek munkájában megfigyelőként vesz részt (pl. ICCAT, IOTC, CECAF stb.) | Egyéb régiók |
6. táblázat
A halászati és akvakultúra-ágazat társadalmi változói
Változó | Egység |
Foglalkoztatás nemek szerint | Szám |
Teljes munkaidős egyenérték nemek szerint | Szám |
Fizetetlen munkaerő nemek szerint | Szám |
Foglalkoztatás korcsoportok szerint | Szám |
Foglalkoztatás képzettségi szint szerint | Szám képzettségi szint szerint |
Foglalkoztatás állampolgárság szerint | EU, EGT és nem EU/EGT számok |
Foglalkoztatás a munkaviszony jellege szerint | Szám |
Teljes munkaidős egyenérték állampolgárság szerint | Szám |
7. táblázat
Az akvakultúra-ágazatra vonatkozó gazdasági változók
A változó csoportja | Változó | Egység |
Bevétel (1) | Bruttó értékesítés fajonként | Euro |
Egyéb bevétel | Euro | |
Személyzeti költségek | Személyzeti költségek | Euro |
A fizetetlen munkaerő értéke | Euro | |
Energiaköltségek | Energiaköltségek | Euro |
Nyersanyagköltségek | Az állatállomány költsége | Euro |
Takarmányozási költségek | Euro | |
Javítás és karbantartás | Javítás és karbantartás | Euro |
Egyéb működési költségek | Egyéb működési költségek | Euro |
Támogatások | Működési támogatások | Euro |
Beruházások támogatása | Euro | |
Tőkeköltségek | Állóeszközök értékcsökkenése | Euro |
Tőkeérték | Teljes eszközérték | Euro |
Pénzügyi eredmények | Pénzügyi bevétel | Euro |
Pénzügyi kiadások | Euro | |
Beruházások | Nettó beruházások | Euro |
Adósság | Adósság | Euro |
Nyersanyagok súlya | A felhasznált állatállomány | kg |
A felhasznált haltakarmány | kg | |
Az értékesített mennyiség tömege | Az értékesített mennyiség tömege fajonként | Kg |
Foglalkoztatás | Foglalkoztatottak száma | Szám/teljes munkaidős egyenérték |
Fizetetlen munkaerő | Szám/teljes munkaidős egyenérték | |
Az alkalmazottak és a fizetetlen munkaerő által ledolgozott órák száma | Óra | |
Vállalkozások száma | Vállalkozások száma (a foglalkoztatott személyek száma alapján kategorizálva) | Szám |
(*1) Tartalmazza a közvetlen kifizetéseket, mint például a forgalmazás beszüntetésének ellentételezését, az üzemanyagadó-visszatérítéseket vagy a hasonló átalányösszegű ellentételezések kifizetéseit; azonban nem tartalmazza a szociális juttatásokat vagy a közvetett támogatásokat, például az anyagfelhasználásra, mint például az üzemanyagra vonatkozó csökkentett adót vagy beruházási támogatásokat. |
8. táblázat
Az akvakultúra-ágazatra vonatkozó környezeti változók
Változó | Leírás | Egység |
Felhasznált gyógyszerek vagy más kezelések (1) | típusonként | gramm |
Mortalitás (2) | Százalék | |
(1) A 852/2004/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet (HL L 139., 2004.4.30., 1. o.) I. mellékletének 8.b) pontja értelmében gyűjtött adatokból kell extrapolálni. (2) A 2006/88/EK tanácsi irányelv (HL L 382., 2006.11.24., 14. o.) 8. cikke (1) bekezdésének b) pontja értelmében gyűjtött adatokból kiszámított nemzeti termelés százalékaként kell extrapolálni. |
9. táblázat
Az akvakultúra-adatok gyűjtése kapcsán alkalmazandó szegmentálás (1)
Haltenyésztési technológiák (2) | Polikultúra | Halkeltetők és nevelőtelepek (3) | Kagylótenyésztési technológiák | |||||||||
Halastavak | Medencék és futómedencék | Rekeszek és karámok (6) | Recirkulációs rendszerek (5) | Egyéb módszerek | Ketrecek (7) | Minden módszer | Nem tengerfenéken | Tengerfenéken (4) | Egyéb | |||
Tutajok | Horogsor | |||||||||||
lazac | ||||||||||||
pisztráng | ||||||||||||
farkassügér és vörösdurbincs | ||||||||||||
ponty | ||||||||||||
tonhal | ||||||||||||
angolna | ||||||||||||
tokhal (emberi fogyasztásra szánt ikra) | ||||||||||||
egyéb édesvízi halak | ||||||||||||
egyéb tengeri halak | ||||||||||||
éti kagyló | ||||||||||||
osztriga | ||||||||||||
vénuszkagyló | ||||||||||||
rákfélék | ||||||||||||
egyéb puhatestűek | ||||||||||||
több faj | ||||||||||||
tengeri moszat | ||||||||||||
egyéb vízi élőlények | ||||||||||||
(1) A tenyésztési technológiák meghatározásait a 762/2008/EK rendelet tartalmazza. (2) A vállalkozásokat fő gazdálkodási technológiájuk szerint kell csoportosítani. (3) A keltetők és nevelőtelepek a vízi állatok korai életszakaszában alkalmazott mesterséges tenyésztő-, keltető- és nevelőhelyek. Statisztikai célokból a halkeltető telepek a megtermékenyült ikra termelésére korlátozódnak. Úgy kell tekintetni, hogy a vízi állatokat ivadék korukban nevelőtelepeken tenyésztik tovább. Ha a keltetők és a nevelőtelepek szorosan kapcsolódnak egymáshoz, a statisztikai adatok kizárólag a tenyészet utolsó ivadékkorára vonatkoznak. (COM(2006)864, 2007. július 19.) (4) A tengerfenéken alkalmazott technológiák az árapály területeken történő kagylótenyésztést is jelentik (közvetlenül a tengerfenéken vagy afelett). (5) A recirkulációs rendszerek olyan rendszerek, amelyekben a vizet valamilyen kezelés (pl. szűrés) alkalmazása után ismét felhasználják. (6) A rekeszek és karámok hálók és egyéb akadályok által határolt vízterületek, ahol biztosított a szabad vízcsere, és az elhatárolt vízterület a tengerfenéktől a felszínig a teljes vízoszlopot magában foglalja. A karámok és rekeszek általában viszonylag nagy víztömeget határolnak el. (COM(2006)864, 2007. július 19.) (7) A ketrecek nyitott vagy fedett, körülhatárolt szerkezetek, amelyek hálóból vagy más áteresztő anyagból készülnek, és lehetővé teszik a természetes vízcserét. Lehetnek úszó, felfüggesztett vagy a tengerfenékre rögzített szerkezetek, de az utóbbi esetben is lehetővé teszik az alulról történő vízcserét. (COM(2006)864, 2007. július 19.) |
10. táblázat
A tengeren végzett kutatási felmérések
A felmérés megnevezése | Rövidítés | Terület | Időszak | Főbb célfajok |
a Balti-tenger | ||||
Nemzetközi balti-tengeri vonóháló felmérés | BITS Q1 BITS Q4 | IIIaS, IIIb–d | 1. és 4. negyedév | tőkehal és egyéb tengerfenéken élő fajok |
nemzetközi balti-tengeri akusztikus felmérés (őszi) | BIAS | IIIa, IIIb–d | szept.–okt. | hering és spratt |
a rigai-öbölbeli heringállomány akusztikus felmérése | GRAHS | IIId | 3. negyedév | hering |
a sprattállomány akusztikus felmérése | SPRAS | IIId | május | spratt és hering |
rügeni heringlárva-felmérés | RHLS | IIId | március–június | hering |
az Északi-tenger és a Jeges-tenger keleti része (ICES I és II alterület) | ||||
nemzetközi fenékvonóhálós felmérés | IBTS Q1 IBTS Q3 | IIIa, IV | 1. és 3. negyedév | foltos tőkehal, közönséges tőkehal, fekete tőkehal, hering, spratt, vékonybajszú tőkehal, makréla, norvég tőkehal |
északi-tengeri merevítőrudas vonóhálós felmérés | BTS | IVb, IVc, VIId | 3. negyedév | sima lepényhal, közönséges nyelvhal |
tengerfenéki halivadék-felmérés | DYFS | az Északi-tenger partvidéke | 3. és 4. negyedév | sima lepényhal, közönséges nyelvhal, barna garnéla |
a közönséges nyelvhal hálós felmérése | SNS | IVb, IVc | 3. negyedév | közönséges nyelvhal, sima lepényhal |
északi-tengeri homokiangolna-felmérés | NSSS | IVa, IVb | 4. negyedév | homoki angolnák |
nemzetközi ökoszisztéma-felmérés az északi tengereken | ASH | IIa | május | hering, kék puhatőkehal |
vörösálsügér-felmérés a Norvég-tengeren és a kapcsolódó vizeken | REDNOR | II | augusztus–szeptember | vörös álsügér |
makrélaikra-felmérés (háromévente) | NSMEGS | IV | május–július | makréla ikratermelés |
heringlárva-felmérés | IHLS | IV, VIId | 1. és 3. negyedév | hering- és spratt-lárva |
az északi-tengeri heringállomány akusztikus felmérése | NHAS | IIIa, IV, VIa | június, július | hering, spratt |
norvég homár TV-felmérés (FU 3 és 4) | NTV 3 és 4 | IIIA | 2. vagy 3. negyedév | norvég homár |
norvég homár TV-felmérés (FU 6) | NTV 6 | IVb | szeptember | norvég homár |
norvég homár TV-felmérés (FU 7) | NTV 7 | IVa | 2. vagy 3. negyedév | norvég homár |
norvég homár TV-felmérés (FU 8) | NTV 8 | IVb | 2. vagy 3. negyedév | norvég homár |
norvég homár TV-felmérés (FU 9) | NTV 9 | IVa | 2. vagy 3. negyedév | norvég homár |
az Atlanti-óceán északi része (ICES V–XIV alterület és NAFO-területek) | ||||
nemzetközi vonóhálós és akusztikus vörösálsügér-felmérés (kétévente) | REDTAS | Va, XII, XIV; NAFO SA 1–3 | június/július | vörös álsügér |
a Flemish Cap térségben a tengerfenéken élő halakra vonatkozó felmérés | FCGS | 3M | július | tengerfenéken élő fajok |
grönlandi tengerfenéki halakra vonatkozó felmérés | GGS | XIV, NAFO SA1 | október/november | közönséges tőkehal, vörös álsügér és egyéb tengerfenéki fajok |
3LNO tengerfenéki halakra vonatkozó felmérés | PLATUXA | NAFO 3LNO | 2. és 3. negyedév | tengerfenéki fajok |
nyugati IBTS 4. negyedév (beleértve a Porcupine-pad felmérését) | IBTS Q4 | VIa, VII, VIII, IXa | 4. negyedév | tengerfenéki fajok |
Skócia nyugati IBTS | IBTS Q1 | VIa, VIIa | március | tőkehalfélék, hering, makréla |
ISBCBTS szeptember | ISBCBTS | VIIa, f, g | szeptember | közönséges nyelvhal, sima lepényhal |
WCBTS | VIIe BTS | VIIe | október | közönséges nyelvhal, sima lepényhal, ördöghal, kisfejű lepényhal |
kékpuhatőkehal-felmérés | VI, VII | 1. és 2. negyedév | kék puhatőkehal | |
nemzetközi makréla- és fattyúmakréla-ikra felmérés (háromévente) | MEGS | VIa, VII, VIII, IXa | január–július | makréla- és fattyúmakréla-ikratermelés |
szardínia, szardella, fattyúmakréla akusztikus felmérése | VIII, IX | március–április–május | szardínia, szardella, makréla, fattyúmakréla populációsűrűségi mutatók | |
szardínia DEPM (háromévente) | VIIIc, IXa | 2. és 4. negyedév | szardínia SSB és CUFES használata | |
heringek és disznófejű halak akusztikus felmérése ikrarakás alatt és előtt | VIa, VIIa–g | július, szeptember, november, március, január | hering, spratt | |
szardella biomassza | BIOMAN | VIII | május | szardella SSB (DEP) |
norvég homár UWTV-felmérés (part menti) | UWTV (FU 11–13) | VIa | 2. vagy 3. negyedév | norvég homár |
norvég homár UWTV Ír-tenger | UWTV (FU 15) | VIIa | augusztus | norvég homár |
a norvég homár UWTV-felmérése Aran Grounds | UWTV (FU 17) | VIIb | június | norvég homár |
a norvég homár UWTV-felmérése Kelta-tenger | UWTV (FU 20–22) | VIIg, h, j | július | norvég homár |
norvéghomár-felmérés a portugál partok mentén | UWTV (FU 28–29) | IXa | június | norvég homár |
A Földközi-tenger vizei és a Fekete-tenger | ||||
földközi-tengeri akusztikus felmérés | MEDIAS | GSA 1, 6, 7, 9, 10, 15, 16, 17, 18, 20, 22 | tavasz–nyár (2. és 3. negyedév) | kisméretű nyílt tengeri fajok |
fenékvonóhálós felmérés a Fekete-tengeren | BTSBS | GSA 29 | tavasz–nyár (2., 3. és 4. negyedév) | nagy rombuszhal |
nyílt vízi vonóhálós felmérés a Fekete-tengeren | PTSBS | GSA 29 | tavasz–nyár (2., 3. és 4. negyedév) | spratt és vékonybajszú tőkehal |
nemzetközi fenékvonóhálós felmérés a Földközi-tengeren | MEDITS | GSA 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 22, 23, 25 | tavasz–nyár (2. és 3. negyedév) | tengerfenéki fajok |
11. táblázat
A feldolgozó-ágazat önkéntesen gyűjthető gazdasági és társadalmi változói
A változó csoportja | Változó | Egység | |
GAZDASÁGI VÁLTOZÓK | |||
Bevétel | Forgalom | Euro | |
Egyéb bevétel | Euro | ||
Személyzeti költségek | Személyzeti költségek | Euro | |
A fizetetlen munkaerő értéke | Euro | ||
Külső ügynökségi munkavállalók fizetése (nem kötelező) | Euro | ||
Energiaköltségek | Energiaköltségek | Euro | |
Nyersanyagköltségek | Hal vagy más nyersanyag beszerzése | Euro | |
Egyéb működési költségek | Egyéb működési költségek | Euro | |
Támogatások | Működési támogatások | Euro | |
Beruházások támogatása | Euro | ||
Tőkeköltségek | Állóeszközök értékcsökkenése | Euro | |
Tőkeérték | Teljes eszközérték | Euro | |
Pénzügyi eredmények | Pénzügyi bevétel | Euro | |
Pénzügyi kiadások | Euro | ||
Beruházások | Nettó beruházások | Euro | |
Adósság | Adósság | Euro | |
Foglalkoztatás | Alkalmazottak száma | Szám | |
Teljes munkaidős egyenérték állampolgárság szerint | Szám | ||
Fizetetlen munkaerő | Szám | ||
Az alkalmazottak és a fizetetlen munkaerő által ledolgozott órák száma | Szám | ||
Vállalkozások száma | Vállalkozások száma | Szám | |
A nyersanyag súlya (nem kötelező) | A nyersanyag súlya fajonként és eredetenként (nem kötelező) | Kg | |
TÁRSADALMI VÁLTOZÓK | |||
Foglalkoztatás nemek szerint | Szám | ||
Foglalkoztatás korcsoportok szerint | Szám | ||
Foglalkoztatás képzettségi szint szerint | Szám képzettségi szint szerint | ||
Foglalkoztatás állampolgárság szerint | Az ország helyezése a világranglistán | ||
Teljes munkaidős egyenérték állampolgárság szerint | Szám |
( 1 ) A Tanács 2009. november 20-i 1224/2009/EK rendelete a közös halászati politika szabályainak betartását biztosító uniós ellenőrző rendszer létrehozásáról, a 847/96/EK, a 2371/2002/EK, a 811/2004/EK, a 768/2005/EK, a 2115/2005/EK, a 2166/2005/EK, a 388/2006/EK, az 509/2007/EK, a 676/2007/EK, az 1098/2007/EK, az 1300/2008/EK és az 1342/2008/EK rendelet módosításáról, valamint a 2847/93/EGK, az 1627/94/EK és az 1966/2006/EK rendelet hatályon kívül helyezéséről (HL L 343., 2009.12.22., 1. o.).
( 2 ) A Bizottság 2011. április 8-i 404/2011/EU végrehajtási rendelete a közös halászati politika szabályainak betartását biztosító közösségi ellenőrző rendszer létrehozásáról szóló 1224/2009/EK tanácsi rendelet végrehajtására vonatkozó részletes szabályok megállapításáról (HL L 112., 2011.4.30., 1. o.).
( 3 ) Az Európai Parlament és a Tanács 2013. december 11-i 1380/2013/EU rendelete a közös halászati politikáról, az 1954/2003/EK és az 1224/2009/EK tanácsi rendelet módosításáról, valamint a 2371/2002/EK és a 639/2004/EK tanácsi rendelet és a 2004/585/EK tanácsi határozat hatályon kívül helyezéséről (HL L 354., 2013.12.28., 22. o.).
( 4 ) A 404/2011/EU rendelet XI. mellékletében meghatározottak szerint.
( 5 ) A feldolgozóiparral kapcsolatos adatok gyűjtése önkéntes, adott esetben a 11. táblázat szerinti bontást és változókat kell használni.
( 6 ) Lásd a 2. táblázatot.
( 7 ) Beleértve az 1343/2011/EU rendelet szerint a regionális halászati gazdálkodási szervezetek esetében érvényes különleges követelményeket (HL L 347., 2011.12.30., 44. o.).
( 8 ) A Bizottság 2003. december 30-i 26/2004/EK rendelete a közösségi halászflotta-nyilvántartásról (HL L 5., 2004.1.9., 25. o.).
( 9 ) Az Európai Parlament és a Tanács 2006. december 20-i 1893/2006/EK rendelete a gazdasági tevékenységek statisztikai osztályozása NACE Rev. 2. rendszerének létrehozásáról és a 3037/90/EGK tanácsi rendelet, valamint egyes meghatározott statisztikai területekre vonatkozó EK-rendeletek módosításáról (HL L 393., 2006.12.30., 1. o.).
( 10 ) Az Európai Parlament és a Tanács 2008. július 9-i 762/2008/EK rendelete a tagállamok által benyújtandó, akvakultúrára vonatkozó statisztikákról és a 788/96/EK tanácsi rendelet hatályon kívül helyezéséről (HL L 218., 2008.8.13., 1. o.).
Lábjegyzetek:
[1] A dokumentum eredetije megtekinthető CELEX: 32016D1251 - https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/ALL/?uri=CELEX:32016D1251&locale=hu Utolsó elérhető, magyar nyelvű konszolidált változat CELEX: 02016D1251-20160801 - https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/ALL/?uri=CELEX:02016D1251-20160801&locale=hu