Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - tekintse meg kisfilmünket!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

32010D0093[1]

2010/93/: A Bizottság határozata ( 2009. december 18. ) a 2011-2013 közötti időszak vonatkozásában a halászati ágazatban az adatok gyűjtésére, kezelésére és felhasználására szolgáló többéves közösségi program elfogadásáról (az értesítés a C(2009) 10121. számú dokumentummal történt)

A BIZOTTSÁG HATÁROZATA

(2009. december 18.)

a 2011-2013 közötti időszak vonatkozásában a halászati ágazatban az adatok gyűjtésére, kezelésére és felhasználására szolgáló többéves közösségi program elfogadásáról

(az értesítés a C(2009) 10121. számú dokumentummal történt)

(2010/93/EU)

AZ EURÓPAI BIZOTTSÁG,

tekintettel az Európai Unió működéséről szóló szerződésre,

tekintettel a halászati ágazatban az adatok gyűjtésére, kezelésére és felhasználására szolgáló közösségi keretrendszer létrehozásáról, valamint a közös halászati politika tekintetében a tudományos tanácsadás támogatásáról szóló, 2008. február 25-i 199/2008/EK tanácsi rendeletre (1) és különösen annak 3. cikke (1) bekezdésére,

mivel:

(1) A 199/2008/EK rendelet 3. cikkének (2) bekezdése alapján a halászati ágazatban az adatok gyűjtésére, kezelésére és felhasználására szolgáló közösségi programot hároméves időszakokra kell kidolgozni. Ezért a 2011-2013 közötti időszakra szükség van közösségi program létrehozására.

(2) Az Európai Parlamenthez és a Tanácshoz intézett, a cápák védelmére és a velük való gazdálkodásra vonatkozó európai közösségi cselekvési tervről szóló, 2009. február 5-i bizottsági közlemény (2) a porcoshalakat (Chondrichthyes, a továbbiakban: cápák) érintő fogások kapcsán megbízható és részletes, fajspecifikus mennyiségi és biológiai adatok gyűjtését javasolta. A cápafajokat érintő, szabadidős horgászat keretében ejtett fogások rendszeres ellenőrzése szintén javasolt.

(3) A közlemény alapján a halászati tudományos, műszaki és gazdasági bizottság (HTMGB) azt javasolta, hogy az ilyen jellegű kereskedelmi és szabadidős horgászati tevékenységekre vonatkozó adatokat vegyék fel a régiók szerinti halászati tevékenységek listájára és azon biológiai változók listájára, amelyek kapcsán adatokat kell gyűjteni.

(4) A 2011-2013 közötti időszakra szóló többéves közösségi programnak ezért a 2008/949/EK bizottsági határozat (3) keretében a 2009-2010 közötti időszakra szóló programozási időszak tekintetében már előírt adatokon kívül a cápákra vonatkozó adatok gyűjtését, kezelését és felhasználását is biztosítania kell.

(5) A jogbiztonság érdekében a 2008/949/EK határozatot 2011. január 1-jével helyénvaló hatályon kívül helyezni.

(6) Az e határozatban előírt intézkedések összhangban vannak a Halászati és Akvakultúra-ágazati Irányítóbizottság véleményével,

ELFOGADTA EZT A HATÁROZATOT:

1. cikk

A 199/2008/EK rendelet 3. cikkének (1) bekezdése szerinti, az adatok gyűjtésére, kezelésére és felhasználására szolgáló, a 2011-2013 közötti időszakra szóló többéves közösségi programot a melléklet határozza meg.

2. cikk

A 2008/949/EK határozat 2011. január 1-jével hatályát veszti.

3. cikk

Ennek a határozatnak a tagállamok a címzettjei.

Kelt Brüsszelben, 2009. december 18-án.

a Bizottság részéről

Joe BORG

a Bizottság tagja

(1) HL L 60., 2008.3.5., 1. o.

(2) COM(2009) 40 végleges.

(3) HL L 346., 2008.12.23., 37. o.

MELLÉKLET

TÖBBÉVES KÖZÖSSÉGI PROGRAM

I. FEJEZET

Tárgy és fogalommeghatározások

1. E közösségi program alkalmazásában:

a) Aktív hajók: a naptári év során halászati műveletekben (több mint 0 napig) résztvevő hajók. Az a hajó, amely az év során nem vett részt halászati műveletekben, inaktívnak tekintendő.

b) Egyidejű mintavétel: a hajó fogásaiban vagy kirakodott zsákmányában található valamennyi faj vagy azok egy előre meghatározott csoportjának egyidejű mintavétele.

c) Tengeren töltött napok: bármely olyan, 24 órából (vagy egy részéből) álló folyamatos időszak, amelynek során a hajó egy adott területen és kikötőn kívül tartózkodik.

d) Flottaszegmens: az ugyanazon hosszosztályba (teljes hossz) tartozó és az év során ugyanazon fő halászeszköztípust használó hajók csoportja, a III. függelékkel összhangban. A hajók folytathatnak különböző halászati tevékenységeket a referencia-időszakban, de csak egy flottaszegmensbe sorolhatók.

e) Halászati napok: a napok ahhoz a területhez társíthatók, ahol az adott tengeren töltött napon a legtöbb halászati időt töltötték. Mindazonáltal a passzív halászeszközök tekintetében, ha egy nap során a hajóról semmiféle műveletet sem végeztek, miközben legalább egy (passzív) eszköz benn volt a tengerben, akkor ezt a napot ahhoz a területhez kell sorolni, ahol az adott halászati úton a halászeszköz legutolsó kivetése történt.

f) Halászati út: a halászhajók által egy szárazföldi helyszíntől a kirakodási helyig megtett bármely út, kivéve a nem halászati célú utakat (valamely halászhajó által egy adott helyszíntől a kirakodási helyig megtett olyan út, amely során a hajó nem végez halászati tevékenységet, és amely során a fedélzeten található bármely halászeszközt biztonságosan feltekerték és elrakták, és az közvetlen használatra nem áll rendelkezésre).

g) Tevékenységcsoport: hasonló fajokra irányuló, hasonló halászeszköz használatával, az év ugyanazon időszakában és/vagy ugyanazon területen folytatott, hasonló módszerrel jellemzett halászati műveletek csoportja.

h) Hajók sokasága: a 26/2004/EK bizottsági rendeletben (1) meghatározott közösségi halászflotta-nyilvántartásban szereplő valamennyi hajó.

i) Kiválasztott fajok: gazdálkodási szempontból releváns fajok, amelyekkel kapcsolatban valamely nemzetközi tudományos testület vagy regionális halászati irányítószervezet igényt jelentett be.

j) Merítési idő: a halászeszköz minden egyes részegységének kivetésétől egészen bevonásuk megkezdéséig számított idő.

2. A következő fogalmak tekintetében az ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezetének (www.fao.org/fi/glossary/default.asp) és a HTMGB fogalommeghatározásait kell alkalmazni: anadrom fajok, katadrom fajok, fogások, lábasfejűek, rákfélék, mélyvízi fajok, tengerfenéken élő halak, tengerfenéken élő fajok, kiaknázási módszerek, úszós halak, édesvízi fajok, halászeszközök, kirakodott mennyiségek, visszadobott halak, nagyméretű nyílt tengeri halak, kagylók, halászattól eltérő tevékenység, nyílt tengeri halak, kisméretű nyílt tengeri halak, célszervezetek.

II. FEJEZET

Tartalom és módszertan

A. A KÖZÖSSÉGI PROGRAM TARTALMA

A közösségi program a következő modulokat tartalmazza:

1. A halászati ágazat értékelésének modulja: A halászati ágazat adatgyűjtési programja a következő szakaszokat tartalmazza:

a) A gazdasági változók gyűjtésének szakasza

b) A biológiai változók gyűjtésének szakasza

c) A keresztváltozók gyűjtésének szakasza

d) A tengeren végzett kutatási felmérések szakasza

2. Az akvakultúra- és a feldolgozóipari ágazat gazdasági helyzete értékelésének modulja

a) Az akvakultúra-ágazat gazdasági adatai gyűjtésének szakasza

b) A feldolgozóipar gazdasági adatai gyűjtésének szakasza

3. A halászati ágazat tengeri ökoszisztémákra gyakorolt hatásai értékelésének modulja

4. Az adatgyűjtési keretrendszer hatálya alá tartozó adatok kezelésének és felhasználásának modulja

B. PONTOSSÁGI SZINTEK ÉS A MINTAVÉTELI GYAKORISÁG

1. Ha nem lehet mennyiségi célokat meghatározni a mintavételi programokhoz sem a pontossági szinteknek, sem a minta nagyságának a szempontjából, akkor statisztikai értelemben vett kísérleti felméréseket kell létrehozni. Ezek a kísérleti felmérések értékelik a probléma fontosságát, valamint a jövőbeli, részletesebb felmérések szükségességét és költséghatékonyságát is meg kell vizsgálni.

2. Ha meg lehet határozni mennyiségi célokat, ezeket akár közvetlenül a minta nagyságával vagy a mintavételi gyakorisággal, vagy a pontossági szintek és az elérendő megbízhatóság meghatározásával lehet részletezni.

3. Amennyiben a statisztikai szempontból meghatározott sokaságban a minta nagyságára vagy a mintavételi gyakoriságra történik utalás, a mintavételi stratégiáknak legalább olyan hatékonynak kell lenniük, mint az egyszerű szúrópróbaszerű mintavételnek. Ezeket a mintavételi stratégiákat a megfelelő nemzeti programokban kell bemutatni.

4. Amikor a pontosság/megbízhatóság szintjére történik utalás, a következő megkülönböztetés alkalmazandó:

a) 1. szint: lehetővé teszi egy paraméter ± 40 %-os pontossággal történő megbecslését 95 %-os konfidenciaszinten vagy a 20 %-os relatív szórás (CV) közelítő értékeként;

b) 2. szint: lehetővé teszi egy paraméter ± 25 %-os pontossággal történő megbecslését 95 %-os konfidenciaszinten vagy a 12,5 %-os relatív szórás (CV) közelítő értékeként;

c) 3. szint: lehetővé teszi egy paraméter ± 5 %-os pontossággal történő megbecslését 95 %-os konfidenciaszinten vagy a 2,5 %-os relatív szórás (CV) közelítő értékeként.

III. FEJEZET

A halászati ágazat értékelésének modulja

A. GAZDASÁGI VÁLTOZÓK GYŰJTÉSE

1. Változók

1. A gyűjtendő változókat a VI. függelék sorolja fel. Valamennyi gazdasági változót éves szinten kell gyűjteni, kivéve a VIII. függelékben megállapított keresztváltozókat, valamint a XIII. függelékben meghatározott, a halászat tengeri ökoszisztémákra gyakorolt hatásainak mérésére szolgáló változókat, amelyeket nagyobb bontási szint mellett kell gyűjteni a függelékben meghatározottak szerint. A sokaságba valamennyi olyan hajó beletartozik, amely január 1-jén szerepel a közösségi halászflotta-nyilvántartásban. Az aktív hajók tekintetében valamennyi gazdasági változót gyűjteni kell. Minden olyan hajó esetében, amelynél gyűjtik a VI. függelékben meghatározott gazdasági változókat, a VIII. függelékben meghatározott, megfelelő transzverzális változókat is gyűjteni kell.

2. Az inaktív hajók tekintetében csupán a tőkeértékre (VI. függelék), a flottára (VI. függelék) és a kapacitásra (VIII. függelék) vonatkozó adatokat kell gyűjteni.

3. A nemzeti pénznemeket át kell váltani euróra az Európai Központi Banknál (EKB) elérhető éves átlagárfolyam alapján.

2. Bontási szintek

1. A gazdasági változóknak minden egyes flottaszegmens (III. függelék) tekintetében és régiók feletti szinten (II. függelék) kell szerepelniük a jelentésben. Hat hosszosztályt határoznak meg (a "teljes hossz" mértéke - LOA alapján). A tagállamok azonban adott esetben tovább is bonthatják a hosszosztályokat.

2. A dominanciakritériumot kell alkalmazni az egyes hajók adott szegmensbe történő besorolására, az egyes halászeszközök használatával töltött halászati napok száma alapján. Ha egy adott halászeszközt többet használnak, mint az összes többit összesen (azaz a hajó halászati idejének több mint 50 %-ában e halászeszközt használja), a hajót abba a szegmensbe kell sorolni. Ettől eltérő esetben a hajót a következő flottaszegmensekbe kell sorolni:

a) "többfunkciós aktív halászeszközt használó hajók", ha csak aktív halászeszközt használ;

b) "többfunkciós passzív halászeszközt használó hajók", ha csak passzív halászeszközt használ;

c) "aktív és passzív halászeszközt használó hajók".

3. Amennyiben a hajó egynél több, a II. függelékben meghatározottak szerinti, régiók feletti területi egységben működik, a tagállamok nemzeti programjukban kifejtik, hogy a hajó melyik régiófeletti területi egységhez tartozik.

4. Amennyiben a flottaszegmensben kevesebb mint 10 hajó található:

a) csoportosítás lehet szükséges annak érdekében, hogy meghatározzák a mintavételi tervet, és jelentést tegyenek a gazdasági változókról;

b) a tagállamok jelentést tesznek arról, hogy mely flottaszegmenseket csoportosították nemzeti szinten, és statisztikai elemzés alapján indokolják a csoportosítást;

c) éves jelentésükben a tagállamok jelentést tesznek a mintavételben érintett hajókról minden egyes flottaszegmens tekintetében, függetlenül az adatgyűjtés vagy adatszolgáltatás céljából végzett bármilyen csoportosítástól;

d) a regionális koordinációs találkozókon meg kell határozni a régiófeletti szintre vonatkozó homogén csoportosítási módszert annak érdekében, hogy a gazdasági változók összehasonlíthatók legyenek.

3. Mintavételi stratégia

1. A tagállamok meghatározzák az egyes gazdasági változók becsléséhez használt módszereiket, beleértve nemzeti programjaik minőségi szempontjait.

2. A tagállamok biztosítják a gazdasági változók egységességét és összehasonlíthatóságát, amennyiben ezeket különböző forrásokból szerzik be (pl. felmérések, flottanyilvántartások, hajónaplók, értékesítési bizonylatok).

4. Pontossági szintek

1. A tagállamok éves jelentésükben megadják az adatok minőségére (pontosság és precizitás) vonatkozó információkat.

B. A BIOLÓGIAI VÁLTOZÓK GYŰJTÉSE

B1. A tevékenységcsoporthoz kötődő változók

1. Változók

1. A fogásokban található fajok hossz szerinti megoszlásának és a visszadobott halak mennyiségének értékelésére mintavételt kell végezni. Az adatokat a IV. függelékben (1-5) foglalt mátrix 6. szintjéig meghatározott tevékenységcsoportonként és a VII. függelékben felsorolt fajok tekintetében kell gyűjteni.

2. A szétválogatás nélkül kirakodott mennyiségek vonatkozásában adott esetben további biológiai mintavételi programok végrehajtására van szükség a következők megbecslése érdekében:

a) a különböző állományok aránya e kirakodott mennyiségekben külön-külön az ICES IIIa körzet északi részén (Skagerrak), az ICES IIIa körzet déli részén (Kattegat) és az Északi-tenger keleti részén halászott hering, illetve a balti-tengeri lazac tekintetében;

b) mekkora a különböző fajok aránya azon fajcsoportok tekintetében, amelyeket nemzetközi szinten vizsgálnak, ilyenek pl. rombuszhalak, ördöghalfélék és porcoshalak.

2. Bontási szint

1. A mintavételi programok optimalizálása érdekében a IV. függelékben (1-5) meghatározott tevékenységcsoportok összevonhatók. A tevékenységcsoportok összevonását (függőleges összevonás) statisztikailag bizonyítani kell. A hajók flottaszegmenseinek megfelelő szomszédos cellák összevonását (vízszintes összevonás) statisztikailag bizonyítani kell. E függőleges összevonást elsősorban a szomszédos LOA-hajóosztályok csoportosításával kell elvégezni - a domináns halászati technikáktól függetlenül - a különböző kiaknázási módszerek megkülönböztetése végett. A megfelelő regionális koordinációs találkozón regionális megállapodásra kell jutni az összevonásokat illetően, és azt a HTMGB-nek is jóvá kell hagynia.

2. Nemzeti szinten egy, a IV. függelékben (1-5) foglalt mátrix 6. szintjéig meghatározott tevékenységcsoport tovább bontható több, pontosabb rétegre, azaz a különböző célszervezetek megkülönböztetésével. Az ilyen további rétegezés során a következő elveket kell követni:

a) a nemzeti szinten meghatározott rétegek nem lehetnek átfedésben a IV. függelékben (1-5) meghatározott tevékenységcsoportokkal;

b) a nemzeti szinten meghatározott rétegeknek egészüket tekintve ki kell terjedniük a 6. szintig meghatározott tevékenységcsoport valamennyi halászati útjára.

3. A tevékenységcsoportokra vonatkozó mintavétel térbeli egységeit az I. függelék 3. szintje szerint kell meghatározni, valamennyi régióra tekintettel, a következő kivételekkel:

a) a Balti-tenger (ICES III b-d terület), a Földközi-tenger és a Fekete-tenger, ahol a felbontás a 4. szint lesz;

b) a regionális halászati gazdálkodási szervezetek egységei, feltéve, hogy tevékenységcsoport-alapúak (ilyen meghatározások hiányában a regionális halászati gazdálkodási szervezetek elvégzik a megfelelő összevonásokat).

4. Az adatok gyűjtése és összesítése céljából a térbeli mintavételi egységek a 665/2008/EK bizottsági rendelet (2) 1. cikkében említett régiók szerint csoportosíthatók a regionális koordinációs találkozókon létrejött megállapodást követően.

5. A III. fejezet B/B1. 1. 2. pontjában említett paraméterek tekintetében adatokat negyedévenként és a IV. függelékben (1-5) leírt, a flotta halászati tevékenységére vonatkozó mátrixszal összhangban kell szolgáltatni.

3. Mintavételi stratégia

1. A kirakodott mennyiségek tekintetében:

a) Az a tagállam, amelynek területén az első forgalomba hozatal megtörténik, felelős annak biztosításáért, hogy a biológiai mintavételre az e közösségi programban meghatározott előírásoknak megfelelően kerüljön sor. Ha szükséges, a tagállamok együttműködnek az EU-n kívüli harmadik országok hatóságaival olyan biológiai mintavételi programok meghatározásában, amelyek a harmadik ország lobogója alatt közlekedő hajók által végzett kirakodásokra vonatkoznak.

b) Mintavételi célból csak a nagyobb tevékenységcsoportokat kell figyelembe venni. A mintavételezési eljárásnak alávetendő tevékenységcsoportok azonosítása érdekében a tagállamoknak nemzeti alapon a következő rangsorolási rendszert kell alkalmazniuk a IV. függelék (1-5) mátrixának 6. szintjén, referenciaként az előző 2 év átlegértékeinek, valamint az alábbiak felhasználásával:

- a tevékenységcsoportokra vonatkozó cellákat először a kereskedelmi célú fogások kirakodott összmennyiségében képviselt arányuk szerint kell rangsorolni. Az arányokat ezután kumulálni kell, kezdve a legnagyobbal, amíg a 90 %-os szakadási pontot el nem érik. A felső 90 %-ba tartozó valamennyi tevékenységcsoportot ki kell választani mintavételre,

- ezt a tevékenységcsoportot ezután meg kell ismételni a kereskedelmi célú fogások kirakodott összmennyisége összértékének megfelelően, és harmadszor is meg kell ismételni a tengeren töltött napokban kifejezett összes erőkifejtésnek megfelelően. A felső 90 %-ban található olyan tevékenységcsoportokat, amelyek egy korábbi felső 90 %-ba nem tartoznak bele, szintén kiválasztják,

- a HTMGB a kiválasztáshoz olyan tevékenységcsoportokat is hozzáadhat, amelyeket a rangsorolási rendszerben nem választottak ki, de gazdálkodási szempontból különleges jelentőséggel bírnak.

c) A mintavételi egység a halászati út, a mintavétel tárgyát képező halászati utak számának pedig kellően le kell fednie a tevékenységcsoportot.

d) A pontossági értékeket és a rangsorolási rendszert a mintavételi programoknak megfelelő szinten kell megadni, azaz a nemzeti programok keretében gyűjtött adatok tekintetében nemzeti tevékenységcsoport-szinten, a regionálisan koordinált mintavételi programok keretében gyűjtött adatok tekintetében pedig regionális tevékenységcsoport-szinten.

e) A mintavétel gyakorisága legyen arányos az adott tevékenységcsoport relatív erőkifejtésével és fogási variabilitásával. A mintavételnek alávetendő utak legkisebb száma soha nem lehet kevesebb havi 1 útnál a halászati idényben azon halászati utak tekintetében, amelyek 2 hétnél rövidebb ideig tartanak, egyéb esetekben pedig negyedévenként 1 halászati útnál.

f) Egy adott halászati útra vonatkozó mintavétel során a fajokat egyidejűleg kell mintavételnek alávetni, a következőképpen:

Egy adott, a II. függelékben meghatározott régióban található minden egyes fajt csoportba sorolnak a következő szabályokkal összhangban:

- 1. csoport: A nemzetközi gazdálkodás tárgyát képező fajok, beleértve az EU-nak a 2371/2002/EK tanácsi rendeleten (3) alapuló gazdálkodási tervei vagy helyreállítási tervei, vagy hosszú távú többéves tervei vagy védelmi és gazdálkodási cselekvési tervei szerinti fajokat;

- 2. csoport: egyéb, nemzetközileg szabályozott fajok, és főbb, nem nemzetközileg szabályozott, járulékosan kifogott fajok;

- 3. csoport: minden egyéb, járulékosan kifogott faj (hal vagy kagyló). A 3. csoportba tartozó fajok listáját regionális szinten az illetékes regionális koordinációs ülés keretében kell összeállítani, és azt a HTMGB-nek jóvá kell hagynia.

g) A fajok 1. vagy 2. csoportba történő besorolását a VII. függelék határozza meg. A mintavevő rendszer megválasztása a mintavételnek alávetendő fajok sokféleségétől és a mintavétel üzemi körülményeitől függ. A tevékenységcsoportonkénti mintavételi tervnek mind a mintavételi események időszakosságát, mind az alkalmazandó mintavevő rendszert figyelembe kell vennie. A lehetséges mintavevő rendszerek, amelyeket a következő táblázat mutat be, magukban foglalják a következőket: - 1. rendszer: valamennyi fajra kiterjedő átfogó mintavétel, - 2. rendszer: a mintavételi eseményt minden idősávon belül két részre kell osztani. A mintavételi események egy része (x %) a partra rakodott összes faj mintavételére vonatkozik, másik részük (100 - x %) pedig csak az 1. csoportba tartozó összes faj mintavételét érinti, - 3. rendszer: a mintavételi eseményt minden idősávon belül két részre kell osztani. A mintavételi események egy része (x %) az 1. és 2. csoportba tartozó, partra rakodott összes faj mintavételére vonatkozik, másik részük (100 - x %) pedig csak az 1. csoportba tartozó összes faj mintavételét érinti. E rendszerben a 3. csoportba tartozó fajok mintavétele tengeren történik. 1. táblázat Az egyidejű mintavételhez alkalmazandó rendszerek összefoglalása

SZÖVEG HIÁNYZIK

h) Minden adott mintánál meg kell adni a mintavevő rendszert (1. táblázat), valamint a mintavétel mértékét:

Egy fajra vonatkozó mintavételekor a mért egyedek számának biztosítani kell az eredményül kapott hossz-gyakoriság minőségét és helyességét. A mintavételi terv statisztikai optimalizálásának hiányában, az egy mintán belüli hosszosztályok számát a mintán belüli, megközelítő hossztartományból kell megbecsülni, és ebből kiindulva, a mért halak száma első közelítésre a hosszosztályok 3-5-szöröse kell, hogy legyen.

i) Más mintavételi eljárások is használhatók, feltéve, hogy tudományos bizonyítékkal igazolható, hogy a 3.1.g) pontban ismertetett célok a szóban forgó eljárásokkal is elérhetők.

j) A tagállamok által elvégzett mintavételi protokollok összefoglalóját a nemzeti programokon keresztül a mintavételnek alávetett valamennyi tevékenységcsoport tekintetében a HTMGB rendelkezésére kell bocsátani.

1. A visszadobott halak tekintetében:

a) A visszadobott halak mennyiségének becslése érdekében a III. fejezet B/B1. 3. 1. b) pontjában említett rangsorolási rendszert kell alkalmazni a tevékenységcsoportok kiválasztására. Minden olyan esetben, amikor egy adott tevékenységcsoporton belül a visszadobott halak mennyisége a becslések szerint meghaladja a fogások összmenynyiségének 10 %-át, és ez a tevékenységcsoport nem kerül bele a rangsorolási rendszerbe, a szóban forgó tevékenységcsoportot mintavételnek kell alávetni.

b) A mintavételi egység a halászati út, a mintavétel tárgyát képező halászati utak számának pedig kellően le kell fednie a tevékenységcsoportot.

c) A pontossági értékeket és a rangsorolási rendszert a mintavételi programoknak megfelelő szinten kell megadni, azaz a nemzeti programok keretében gyűjtött adatok tekintetében nemzeti tevékenységcsoport-szinten, a regionálisan koordinált mintavételi programok keretében gyűjtött adatok tekintetében pedig regionális tevékenységcsoport-szinten.

d) A mintavétel gyakorisága legyen arányos az adott tevékenységcsoport relatív erőkifejtésével és/vagy fogási variabilitásával. A halászati utak mintavételnek alávetendő legkisebb száma negyedévenként nem lehet kevesebb 2 halászati útnál.

e) A III. fejezet B/B1/3. f) pontjában foglalt meghatározás szerinti 1., 2. és 3. csoportba tartozó fajok esetében nyomon kell követni a visszadobás gyakorlatát, annak érdekében, hogy meg lehessen becsülni a visszadobott halak negyedévenkénti átlagos tömegét. Továbbá:

- a visszadobott halak esetében a negyedévente meg kell becsülni a hossz szerinti megoszlást, amikor mennyiségük éves szinten meghaladja a tömeg szerinti teljes kifogott mennyiség 10 %-át vagy az 1. és 2. csoportba tartozó fajok fogásainál az egyedszám 15 %-át,

- amennyiben a visszadobás olyan fajonkénti hossztartományok vonatkozásában történik, amelyek nem fordulnak elő a kirakodott mennyiségekben, kormeghatározást kell végezni a VII. függelékben megállapított szabályoknak megfelelően.

f) Szükség esetén el kell végezni a II. fejezet B. 1. pontjában említett kísérleti felméréseket.

g) A tagállamok által elvégzett mintavételi protokollok összefoglalóját a nemzeti programokon keresztül a mintavételnek alávetett valamennyi tevékenységcsoport tekintetében a HTMGB rendelkezésére kell bocsátani.

2. A szabadidős horgászat tekintetében:

a) A IV. függelékben (1-5) felsorolt fajokra irányuló szabadidős horgászat tekintetében a tagállamok negyedévente értékelik a fogások tömegét.

b) Szükség esetén a 3.3.a) pontban említett szabadidős horgászat intenzitásának becslésére el kell végezni a II. fejezet B. 1. pontjában említett kísérleti felméréseket.

4. Pontossági szintek

1. A kirakodott mennyiségek tekintetében:

a) Mind az 1., mind a 2. csoportba tartozó fajok állományszintjén 2. pontossági szintet kell megcélozni. Ha szükséges, külön állományalapú mintákat is fel lehet venni, ha a tevékenységcsoport-alapú mintavétel az állományszintű, hossz szerinti megoszlás tekintetében nem nyújt megfelelő pontosságot.

2. A visszadobott halak tekintetében:

a) A visszadobott halaknál az 1. és 2. csoportba tartozó fajok hossz és kor szerinti összetételére vonatkozó negyedéves becsült értékekkel kapcsolatos adatok legyenek 1. pontossági szintűek.

b) Az 1., 2. és 3. csoportba tartozó fajok esetében a tömegbecslések legyenek 1. pontossági szintűek.

3. A szabadidős horgászat tekintetében:

a) A fogási mennyiségek éves becsült értékekeivel kapcsolatos adatok legyenek 1. pontossági szintűek.

5. Mentesítési szabályok

1. Amennyiben a tagállamok nem tudják elérni a III. fejezet B/B1/4. 2. pontjának a) és b) alpontjában, valamint 3. pontjának a) és b) alpontjában említett pontossági értékeket, illetve azokat csak túlságosan nagy költségek árán tudják elérni, a HTMGB ajánlása alapján eltérést kaphatnak a Bizottságtól a pontossági szint és a mintavételi gyakoriság csökkentésére vagy kísérleti felmérés elvégzésére, feltéve, hogy ezt a kérést teljes mértékben dokumentálják és tudományosan alátámasztják.

B2. Az állományokhoz kötődő változók

1. Változók

1. A VII. függelékben felsorolt állományok tekintetében a következő változókat kell gyűjteni:

a) a korra vonatkozó egyedi információ;

b) a hosszra vonatkozó egyedi információ;

c) a tömegre vonatkozó egyedi információ;

d) a nemre vonatkozó egyedi információ;

e) az ivarérettségre vonatkozó egyedi információ;

f) a termékenységre vonatkozó egyedi információ;

g) a VII. függelékben előírt mintavevő rendszer felhasználásával.

2. Az 1. pontban említett valamennyi egyedi információ gyűjtésének kapcsolódnia kell a térre és időre vonatkozó megfelelő információkhoz.

3. Az ICES által meghatározott, viszonyítási alapul szolgáló, a Balti-tenger ICES IIIb-d körzetébe torkolló folyók vadon élő lazacállománya tekintetében a következő változókat kell gyűjteni:

a) a kétéves lazacok populációsűrűsége;

b) az egyéves lazacok populációsűrűsége;

c) a folyón felfelé úszó egyedek száma.

2. Bontási szint

1. A szükséges bontási szinteket és az adatgyűjtés gyakoriságát minden változó tekintetében, és a mintavétel gyakoriságát a kor tekintetében a VII. függelék határozza meg. A mintavételi stratégiák és gyakoriságok tekintetében az II. fejezet B. részében (Pontossági szintek és a mintavételi gyakoriság) megállapított szabályokat kell alkalmazni.

3. Mintavételi stratégia

1. A kereskedelmi célú fogásokon lehetőség szerint kormeghatározást kell végezni a fajonkénti korösszetétel és adott esetben a növekedési paraméterek meghatározása érdekében. Amennyiben ez nem lehetséges, a tagállamok nemzeti programjukban megadják ennek indokait.

2. Ha a tagállamok közötti együttműködés biztosítja, hogy a VII. függelékben felsorolt paraméterek átfogó becslése elérje a szükséges pontossági szintet, valamennyi tagállam biztosítja, hogy a közös adathalmazhoz való hozzájárulása megfelelő legyen e pontossági szint eléréséhez.

4. Pontossági szintek

1. Azon fajok állományai tekintetében, amelyek kora megállapítható, az átlagos tömeget és hosszt minden életkorra meg kell becsülni 3. pontossági szinten, olyan életkorig, hogy az összesített kirakodott mennyiségek a megfelelő életkorok esetében az adott állományra vonatkozóan a nemzeti kirakodott mennyiségek legalább 90 %-át elérjék.

2. Az olyan állományok esetében, amelyeknél kormeghatározás nem lehetséges, de a növekedési görbét meg lehet becsülni, az átlagos tömeget és hosszt az egyes pszeudo-életkorokra (azaz a növekedési görbéből származtatott korokra) vonatkozóan a 2. pontossági szinttel kell megbecsülni, olyan életkorig, hogy az összesített kirakodott mennyiségek a megfelelő életkorok esetében az adott állományra vonatkozóan a nemzeti kirakodott mennyiségek legalább 90 %-át elérjék.

3. Az ivarérettségi, termékenységi és nemi arányok tekintetében választani lehet az életkorra vagy a hosszra történő hivatkozás között, feltéve, hogy azok a tagállamok, amelyeknek le kell folytatniuk a megfelelő biológiai mintavételt, megállapodtak a következőkben:

a) a kifejlett halak arányaként számított ivarérettség és termékenység tekintetében 3. pontossági szintet kell elérni az életkor- és/vagy hossztartományban, amelyek határai megfelelnek az ivarérett halak 20 %-ának, illetve 90 %-ának;

b) a kifejlett halak arányaként számított nemek arányára vonatkozóan 3. pontossági szintet kell elérni, olyan életkorig vagy hosszig, hogy az összesített kirakodott mennyiségek a megfelelő életkorok vagy hosszak esetében az ezen állományra vonatkozó nemzeti kirakodott mennyiségek legalább 90 %-át elérjék.

5. Mentesítési szabályok

1. Egy tagállam nemzeti programja kizárhatja az állományokhoz kapcsolódó változók becslését azon állományok tekintetében, amelyekre teljes kifogható mennyiségeket (TAC) és kvótákat határoztak meg, a következő feltételek mellett:

a) az adott kvóta legyen a közösségi TAC-részesedés kevesebb mint 10 %-a, vagy a megelőző három év átlagában 200 tonnánál kevesebb;

b) a 10 %-nál kisebb részesedéssel rendelkező tagállamok vonatkozó kvótáinak összege legyen kisebb mint a közösségi TAC-részesedés 25 %-a.

2. Ha a fenti 1. a) pontban megállapított feltétel teljesül, de az 1. b) pontban megállapított feltétel nem, az érintett tagállamok összehangolt programot készíthetnek az összes kirakodott mennyiségeik tekintetében közös mintavevő rendszer létrehozására, illetve a tagállamok egyenként is kidolgozhatnak külön-külön, de azonos pontosságú nemzeti mintavevő rendszereket.

3. Amennyiben szükséges, a nemzeti programok minden év február 1-jéig kiigazíthatók, hogy figyelembe lehessen venni a tagállamok közötti kvótacseréket:

4. Azon állományok esetében, amelyekre nem határoztak meg teljes kifogható mennyiségeket és kvótákat, valamint kívül esnek a Földközi-tenger térségén, ugyanazokat - az 5.1. pontban meghatározott - szabályokat kell alkalmazni a megelőző három év során kirakodott mennyiségek átlaga alapján, egy adott állomány tekintetében hivatkozva az összes közösségi kirakodott mennyiségre.

5. A Földközi-tengerben élő állományok esetében a földközi-tengeri tagállamok tömeg szerinti kirakodott mennyiségei az adott fajra vonatkozóan a Földközi-tenger térségéből az összes közösségi kirakodott mennyiség legfeljebb 10 %-ának vagy 200 tonnánál kevesebbnek felelnek meg, kivéve a kékúszójú tonhalat.

C. KERESZTVÁLTOZÓK GYŰJTÉSE

1. Változók

1. A gyűjtendő változókat a VIII. függelék sorolja fel. Az adatokat az abban a függelékben szereplő gyakoriságnak megfelelően kell szolgáltatni.

2. Elhanyagolható késedelem előfordulhat a flottaszegmentációról és a halászati erőkifejtésről szolgáltatott információ között.

2. Bontási szint

1. A bontási szintet a VIII. függelék adja meg, az V. függelékben meghatározott kritériumokkal összhangban.

2. Az aggregálás szintje megfelel az előírt legnagyobb bontású szintnek. E rendszerben sor kerülhet cellák csoportosítására, feltéve, hogy megfelelő statisztikai elemzés bizonyítja annak alkalmasságát. Ezeket az összevonásokat a megfelelő regionális koordinációs találkozón jóvá kell hagyni.

3. Mintavételi stratégia

1. Amikor csak lehetséges, a transzverzális adatokat kimerítően kell gyűjteni. Amennyiben ez nem lehetséges, a tagállamok nemzeti programjukban meghatározzák a mintavételezési eljárást.

4. Pontossági szintek

1. A tagállamok éves jelentésükben megadják az adatok minőségére (pontosság és precizitás) vonatkozó információkat.

D. TENGEREN VÉGZETT KUTATÁSI FELMÉRÉSEK

1. A IX. függelékben felsorolt valamennyi felmérés idetartozik.

2. A tagállamoknak biztosítaniuk kell nemzeti programjaikon belül az előző felmérési tervekkel való folyamatosságot.

3. Az 1. és 2. pont ellenére a tagállamok javaslatot tehetnek a felmérési erőkifejtési vagy a mintavételi terv módosítására, ha ez nem rontja az eredmények minőségét. Bármely módosítás Bizottság általi elfogadásának feltétele a HTMGB jóváhagyása.

IV. FEJEZET

Az akvakultúra- és a feldolgozóipari ágazat gazdasági helyzete értékelésének modulja

A. GAZDASÁGI ADATOK GYŰJTÉSE AZ AKVAKULTÚRA-ÁGAZAT TEKINTETÉBEN

1. Változók

1. A X. függelékben felsorolt valamennyi változót évente, szegmensenként kell gyűjteni, a XI. függelékben meghatározott szegmentációval összhangban.

2. A statisztikai egység a "gazdasági egység", amelyet a könyvelési szempontból legkisebb jogi egységként határoznak meg.

3. A sokaság olyan gazdasági egységeket jelent, amelyek elsődleges tevékenysége az EUROSTAT NACE 05.02. kódja szerinti meghatározással írható le: "Halgazdálkodás, haltenyésztés".

4. A nemzeti pénznemeket át kell váltani euróra az Európai Központi Banknál (EKB) elérhető éves átlagárfolyam alapján.

2. Bontási szint

1. Az adatokat fajonként és akvakultúra-technikánként kell szegmentálni, a XI. függelékben említettek szerint. A tagállamok szükség esetén további szegmentálást végezhetnek a gazdasági egység mérete vagy más vonatkozó kritérium alapján.

2. Az édesvízi fajokra vonatkozó adatgyűjtés nem kötelező. Amennyiben azonban gyűjtenek ilyen adatokat, a tagállamoknak a XI. függelékben meghatározott szegmentálást kell követniük.

3. Mintavételi stratégia

1. A tagállamok ismertetik a nemzeti programjaikban szereplő gazdasági változók becslésére alkalmazott módszerüket, a minőségi szempontokat is beleértve.

2. A tagállamok biztosítják a más forrásokból (pl. kérdőívekből, pénzügyi elszámolásokból) származtatott gazdasági változók konzisztenciáját és összevethetőségét.

4. Pontossági szintek

1. A tagállamok éves jelentésükben megadják az adatok minőségére (pontosság és precizitás) vonatkozó információkat.

B. A FELDOLGOZÓIPARRA VONATKOZÓ GAZDASÁGI ADATOK GYŰJTÉSE

1. Változók

1. A sokaságra vonatkozóan a XII. függelékben felsorolt valamennyi változót évente kell gyűjteni.

2. A sokaság olyan gazdasági egységeket jelent, amelyek fő tevékenysége az EUROSTAT NACE 15.20. kódja szerinti meghatározással írható le: "Halfeldolgozás (gyártás és tartósítás)".

3. Iránymutatásként a 852/2004/EK (4), 853/2004/EK (5) és 854/2004/EK tanácsi rendelet (6) szerint használt nemzeti kódokat ezen felül keresztellenőrzésekre, és a NACE 15.20. kód alá sorolt gazdasági egységek azonosítására is használják.

4. A nemzeti pénznemeket át kell váltani EUR-ra az Európai Központi Banknál (EKB) elérhető éves átlagárfolyam alapján.

2. Bontási szint

1. Az adatgyűjtés tekintetében a statisztikai egység a "gazdasági egység", amelyet a könyvelési szempontból legkisebb jogi egységként határoznak meg.

2. A halfeldolgozást nem főtevékenységként végző gazdasági egységek tekintetében a következő adatokat kell gyűjteni az egyes programozási időszakok első évében:

a) a gazdasági egységek száma;

b) a halfeldolgozásnak tulajdonítható bevétel.

3. Mintavételi stratégia

1. A tagállamok ismertetik a nemzeti programjaikban szereplő gazdasági változók becslésére alkalmazott módszerüket, a minőségi szempontokat is beleértve.

2. A tagállamok biztosítják a más forrásokból (pl. kérdőívekből, pénzügyi elszámolásokból) származtatott gazdasági változók konzisztenciáját és összevethetőségét.

4. Pontossági szintek

1. A tagállamok éves jelentésükben megadják az adatok minőségére (pontosság és precizitás) vonatkozó információkat.

V. FEJEZET

A halászati ágazat tengeri ökoszisztémákra gyakorolt hatásai értékelésének modulja

1. Változók

1. A XIII. függelékben felsorolt valamennyi mutató kiszámításának lehetővé tételére az e függelékben meghatározott adatokat évente gyűjtik, kivéve azokat az adatokat, amelyeket a meghatározás szerint nagyobb bontási szintnek megfelelően kell gyűjteni.

2. A XIII. függelékben meghatározott adatokat nemzeti szinten kell gyűjteni annak érdekében, hogy a végfelhasználók a II. függelékben megadott, vonatkozó földrajzi lépték szerint számíthassák ki a mutatókat.

2. Bontási szint

1. A XIII. függelékben megállapított előírásokban meghatározott bontási szint alkalmazandó.

3. Mintavételi stratégia

1. A tagállamok a XIII. függelékben megállapított előírásokban meghatározott ajánlásokat alkalmazzák.

4. Pontossági szintek

1. A tagállamok a XIII. függelékben megállapított előírásokban meghatározott ajánlásokat alkalmazzák.

VI. FEJEZET

Az adatgyűjtési keretrendszer hatálya alá tartozó adatok kezelésének és felhasználásának modulja

A. ADATKEZELÉS

1. Az e közösségi program hatálya alá tartozó adatok tekintetében ez a szakasz az adatbázis-fejlesztésre, adatbevitelre (tárolás), az adatok minőségének ellenőrzésére és hitelesítésére, valamint a 199/2008/EK rendelet 17. cikkének (1) bekezdésében említettek szerint a törzsadatok részletes vagy összesített adatokká történő átalakítására terjed ki.

2. Magában foglalja a társadalmi és gazdasági vonatkozású törzsadatoknak a 199/2008/EK rendelet 13. cikkének b) pontjában említett metaadatokká alakítását.

3. A tagállamok biztosítják, hogy a Bizottság kérelmére megadják a (2) bekezdésben említett átalakítási folyamatról szóló információt.

B. AZ ADATOK FELHASZNÁLÁSA

1. Ez a szakasz a 199/2008/EK rendelet 18. cikke (1) bekezdésének a) pontjában említettek szerint adatállományok előállítására és azoknak a halgazdálkodásra vonatkozó tanácsadás alapját képező tudományos elemzések támogatására történő felhasználására terjed ki.

2. Magában foglalja a VII. függelékben felsorolt állományok biológiai paramétereinek (kor, tömeg, nem, ivarérettség, termékenység) becslését, állományfelmérés és bioökonómiai modellezés céljából adatállományok készítését, valamint a megfelelő tudományos elemzést.

(1) HL L 5., 2004.1.9., 25. o.

(2) HL L 186., 2008.7.15., 3. o.

(3) HL L 358., 2002.12.31., 59. o.

(4) HL L 139., 2004.4.30., 1. o.

(5) HL L 139., 2004.4.30., 55. o.

(6) HL L 139., 2004.4.30., 206. o.

I. függelék

Földrajzi rétegzés a regionális halászati gazdálkodási szervezetek szerint

I.C.E.S.N.A.F.OI.C.C.A.TG.F.C.M.C.C.A.M.L.R.IOTCEgyéb
1. szintTerületTerületFAO-területTerület
pl. 37
Földközi-tenger és Fekete-tenger
Terület
pl. 48
FAO-területFAO-terület
2. szintAlterület
pl. 27.IV
Északi-tenger
Alterület
pl. 21.2
Labrador-tenger
FAO-alterületAlterület
pl. 37.1
Nyugati rész
Alterület
pl. 48.1
Antarktiszi-félsziget
FAO-alterületFAO-alterület
3. szintKörzet
pl. 27.IV c
Körzet
pl. 21.2 H
Körzet
5° × 5°
Körzet
pl. 37.1.2
Oroszlán-öböl
Körzet
pl. 58.5.1
Kerguélen-szigetek
Körzet
5° × 5°
Körzet
5° × 5°
4. szintAlkörzet
pl. 27.III.c.22
GSA
pl. GSA 1
5. szintTéglalap
30′ × 1°
TéglalapTéglalap
1° × 1°
Téglalap
30′ × 1°
Téglalap
1° × 1°
Téglalap
1° × 1°

II. függelék

Földrajzi rétegzés régiók szerint

Alrégió/Halászterület (1)RégióFelsőbb régió
Szint123
Térbeli egységek csoportja a 4. szinten, az I. függelékben meghatározottak szerint (ICES-alkörzetek)Balti-tenger (ICES IIIb–d terület)Balti-tenger (ICES IIIb–d terület), Északi-tenger (ICES IIIa, IV és VIId terület) és az Északi-sark keleti része (ICES I és II terület), valamint az Atlanti-óceán északi része (ICES V–XIV terület és NAFO- területek)
Térbeli egységek csoportja a 3. szinten, az I. függelékben meghatározottak szerint (ICES-körzet)Északi-tenger (ICES IIIa, IV és VIId terület) és a Jeges-tenger keleti része (ICES I és II terület)
Térbeli egységek csoportja a 3. szinten, az I. függelékben meghatározottak szerint (ICES/NAFO-körzet)Az Atlanti-óceán északi része (ICES V–XIV terület és NAFO-területek)
Térbeli egységek csoportja a 4. szinten, az I. függelékben meghatározottak szerint (GSA)Földközi-tenger és Fekete-tengerFöldközi-tenger és Fekete-tenger
RFMO mintavétel alterületek (kivéve GFCM)Egyéb régiók, ahol a halászat európai uniós hajókkal folyik és az irányítást az RFMO végzi, amellyel a Közösség szerződéses kapcsolatban van vagy megfigyelőként van jelen (pl. ICCAT, IOTC, CECAF…)Egyéb régiók

(1) Az alrégiókat, illetve a halászterületeket a tagállamok az első programozási időszakra (2009-2010) állapították meg; ezeket adott esetben a regionális koordinációs értekezletek módosíthatják és a HTMGB hagyja jóvá. Ennek a szintnek összhangban kell lennie a meglévő földrajzi körzetekkel.

III. függelék

Flottafelosztás régiók szerint

Hosszúság szerinti osztályok (teljes hossz (LOA)) (1)
0-< 10 m
0-< 6 m
10-< 12 m
6-< 12 m
12-< 18 m18-< 24 m24-< 40 m40 m vagy hosszabb
Aktív hajók
„Aktív” eszközöket használó hajókMerevítőrudas vonóhálóval felszerelt halászhajók
A tengerfenéken élő fajokra halászó vonóhálós és/vagy kerítőhálós hajók és/vagy kerítőhálós hajók
Nyílt tengeri fajokra halászó vonóhálós hajók
Erszényes kerítőhálós hajók
Kotróhajók
Egyéb aktív eszközöket használó hajó
Kizárólag többfunkciós „aktív” eszközöket használó hajók
„Passzív” eszközöket használó hajókHorgot használó hajók(2)(2)
Eresztőhálókat és/vagy rögzített hálókat használó hajók
Rákcsapdát és/vagy csapdát használó hajók
Egyéb passzív eszközöket használó hajók
Kizárólag többfunkciós „passzív” eszközöket használó hajók
Többfunkciós eszközöket használó hajókAktív és passzív eszközöket használó hajók
Inaktív hajók

(1) A Földközi-tengeren és a Fekete-tengeren a 12 méternél rövidebb hajók esetében a hosszúság szerinti kategóriák 0-< 6, 6-< 12 méter. Minden más régió esetében a hosszúság szerinti kategóriák 0-< 10, 10-< 12 méter szerint kerültek meghatározásra.

(2) A Földközi-tengeren és a Fekete-tengeren a 12 méternél rövidebb, passzív eszközöket használó hajók a felszerelés típusa szerint megbonthatók.

IV. függelék

Halászati tevékenység ("tevékenységcsoport") régiók szerint

1. Balti-tenger (ICES 22-32 alkörzet)

1. szint2. szint3. szint4. szint5. szint6. szintTeljes hosszúsági (LOA) osztályok (m)
TevékenységEszközosztályokEszközcsoportokEszköz típusaCélállomány (1)A háló szembősége és egyéb szelektív eszközök<1010 <1212 <1818- <2424-<4040 &+
Halászati tevékenységVonóhálókFenékvonóhálókFeszítőlapos fenékvonóháló [OTB]Rákfélék(2)
Tengerfenéken élő halak(2)
Kisméretű nyílt tengeri halak(2)
Édesvízi fajok(2)
Többféle felszereléssel ellátott feszítőlapos fenékvonóháló [OTT]Rákfélék(2)
Tengerfenéken élő halak(2)
Kisméretű nyílt tengeri halak(2)
Páros feszítőlapos fenékvonóháló [PTB]Tengerfenéken élő halak(2)
Kisméretű nyílt tengeri halak(2)
Édesvízi fajok(2)
Nyílt tengeri vonóhálókVízközi feszítőlapos fenékvonóháló [OTM]Tengerfenéken élő halak(2)
Kisméretű nyílt tengeri halak(2)
Édesvízi fajok(2)
Vízközi páros vonóháló [PTM]Tengerfenéken élő halak(2)
Kisméretű nyílt tengeri halak(2)
Édesvízi fajok(2)
Horgok és horogsorokHorgászbotok és horogsorokKézi és horgászbotos horogsorok [LHP] [LHM]Úszós halak(2)
HorogsorokSodortatott horogsorok [LLD]Kisméretű nyílt tengeri halak(2)
Anadrom fajok(2)
Rögzített horogsorok [LLS]Tengerfenéken élő halak(2)
Kisméretű nyílt tengeri halak(2)
Édesvízi fajok(2)
Anadrom fajok(2)
Katadrom fajok(2)
CsapdákCsapdákRákcsapdák és csapdák [FPO] (3)Tengerfenéken élő halak(2)
Kisméretű nyílt tengeri halak(2)
Édesvízi fajok(2)
Anadrom fajok(2)
Katadrom fajok(2)
Zsákhálók [FYK] (3)Tengerfenéken élő halak(2)
Kisméretű nyílt tengeri halak(2)
Édesvízi fajok(2)
Anadrom fajok(2)
Katadrom fajok(2)
Rögzített fedetlen varsák [FPN]Tengerfenéken élő halak(2)
Kisméretű nyílt tengeri halak(2)
Édesvízi fajok(2)
Anadrom fajok(2)
Katadrom fajok(2)
HálókHálókTükörháló [GTR]Tengerfenéken élő halak(2)
Kisméretű nyílt tengeri halak(2)
Édesvízi fajok(2)
Rögzített kopoltyúháló [GNS]Tengerfenéken élő halak(2)
Kisméretű nyílt tengeri halak(2)
Édesvízi fajok(2)
Anadrom fajok(2)
Katadrom fajok(2)
KerítőhálókKerítőhálókErszényes kerítőháló [PS]Kisméretű nyílt tengeri halak(2)
KerítőhálókHorgony nélküli kerítőháló [SSC]Tengerfenéken élő halak(2)
Édesvízi fajok(2)
Lehorgonyzott kerítőháló [SDN]Tengerfenéken élő halak(2)
Kisméretű nyílt tengeri halak(2)
Páros kerítőháló [SPR]Tengerfenéken élő halak(2)
Partról és hajóról működtetett kerítőháló [SB] [SV]Úszós halak(2)
Halászati tevékenység hiányzó információHalászati tevékenység hiányzó információ
Halászaton kívüli egyéb tevékenységHalászaton kívüli egyéb tevékenység
InaktívInaktív
Szabadidős horgászatKizárólag a következő fajokra: lazac, tőkehal, angolna, cápákTárgytalanMinden hajóosztály (ha van ilyen) kombinálva

Megjegyzés:

Adott esetben kísérleti tanulmányokat kell készíteni a belvízi angolnahalászat felügyeletére vonatkozó eljárások kidolgozásához.

2. Északi-tenger (ICES IIIa, IV és VIId terület) és a Jeges-tenger keleti része (ICES I és II terület)

1. szint2. szint3. szint4. szint5. szint6. szintTeljes hosszúsági (LOA) osztályok (m)
TevékenységEszközosztályokEszközcsoportokEszköz típusaCélállomány (4)Szembőség és egyéb szelektív eszközök<1010-<1212-<1818-<2424-<4040 &+
Halászati tevékenységKotróhálókKotróhálókHajóról működtetett kotróháló [DRB]Puhatestűek(5)
Gépesített/szívó fenékkaparó hálók [HMD]Puhatestűek(5)
VonóhálókFenékvonóhálókFeszítőlapos fenékvonóháló [OTB]Puhatestűek(5)
Rákfélék(5)
Tengerfenéken élő halak(5)
Rákfélék és tengerfenéken élő halak vegyesen(5)
Lábasfejűek és tengerfenéken élő halak(5)
Kisméretű nyílt tengeri halak(5)
Mélytengeri fajok(5)
Nyílt tengeri és tengerfenéken élő halak vegyesen(5)
Tengerfenéken élő és mélytengeri fajok vegyesen(5)
Többféle felszereléssel ellátott feszítőlapos fenékvonóháló [OTT]Puhatestűek(5)
Rákfélék(5)
Tengerfenéken élő halak(5)
Mélytengeri fajok(5)
Rákfélék és tengerfenéken élő halak vegyesen(5)
Nyílt tengeri és tengerfenéken élő halak vegyesen(5)
Páros feszítőlapos fenékvonóháló [PTB]Tengerfenéken élő halak(5)
Rákfélék(5)
Kisméretű nyílt tengeri halak(5)
Merevítőrudas vonóháló [TBB]Rákfélék(5)
Tengerfenéken élő halak(5)
Rákfélék és tengerfenéken élő halak vegyesen(5)
Nyílt tengeri vonóhálókVízközi feszítőlapos fenékvonóháló [OTM]Kisméretű nyílt tengeri halak(5)
Tengerfenéken élő halak(5)
Vízközi páros vonóháló [PTM]Kisméretű nyílt tengeri halak(5)
Tengerfenéken élő halak(5)
Horgok és horogsorokHorgászbotok és horogsorokKézi és horgászbotos horogsorok [LHP] [LHM]Úszós halak(5)
HorogsorokRögzített horogsorok [LLS]Tengerfenéken élő halak(5)
CsapdákCsapdák (6)Rákcsapdák és csapdák [FPO]Puhatestűek(5)
Rákfélék(5)
Úszós halak(5)
Zsákhálók [FYK]Katadrom fajok(5)
HálókHálókTükörháló [GTR]Tengerfenéken élő halak(5)
Rögzített kopoltyúháló [GNS]Kisméretű nyílt tengeri halak(5)
Tengerfenéken élő halak(5)
Rákfélék(5)
Vontatott kopoltyúháló [GND]Kisméretű nyílt tengeri halak(5)
Tengerfenéken élő halak(5)
KerítőhálókKerítőhálókErszényes kerítőháló [PS]Kisméretű nyílt tengeri halak(5)
KerítőhálókHorgony nélküli kerítőháló [SSC]Tengerfenéken élő halak(5)
Lehorgonyzott kerítőháló [SDN]Tengerfenéken élő halak(5)
Páros kerítőháló [SPR]Tengerfenéken élő halak(5)
Partról és hajóról működtetett kerítőháló [SB] [SV]Úszós halak(5)
Egyéb felszerelésEgyéb felszerelésÜvegangolna halászataÜvegangolna(5)
Egyéb (pontosítsa)Egyéb (pontosítsa)(5)
Halászaton kívüli egyéb tevékenységHalászaton kívüli egyéb tevékenység
InaktívInaktív
Szabadidős horgászatKizárólag a következő fajokra: tőkehal, angolna, cápákTárgytalanMinden hajóosztály (ha van ilyen) kombinálva

Megjegyzés:

Adott esetben kísérleti tanulmányokat kell készíteni a belvízi angolnahalászat felügyeletére vonatkozó eljárások kidolgozásához.

3. Az Atlanti-óceán északi része (ICES V-XIV terület és NAFO-területek)

1. szint2. szint3. szint4. szint5. szint6. szintTeljes hosszúsági (LOA) osztályok (m)
TevékenységEszközosztályokEszközcsoportokEszköz típusaCélállomány (7)Szembőség és egyéb szelektív eszközök<1010-<1212-<1818-<2424-<4040 &+
Halászati tevékenységKotróhálókKotróhálókHajóról működtetett kotróháló [DRB]Puhatestűek(8)
Gépesített/szívó fenékkaparó hálók [HMD]Puhatestűek(8)
VonóhálókFenékvonóhálókFeszítőlapos fenékvonóháló [OTB]Puhatestűek(8)
Rákfélék(8)
Tengerfenéken élő halak(8)
Rákfélék és tengerfenéken élő halak vegyesen(8)
Lábasfejűek és tengerfenéken élő halak(8)
Kisméretű nyílt tengeri halak(8)
Mélytengeri fajok(8)
Nyílt tengeri és tengerfenéken élő halak vegyesen(8)
Tengerfenéken élő és mélytengeri fajok vegyesen(8)
Többféle felszereléssel ellátott feszítőlapos fenékvonóháló [OTT]Puhatestűek(8)
Rákfélék(8)
Tengerfenéken élő halak(8)
Mélytengeri fajok(8)
Rákfélék és tengerfenéken élő halak vegyesen(8)
Nyílt tengeri és tengerfenéken élő halak vegyesen(8)
Páros feszítőlapos fenékvonóháló [PTB]Tengerfenéken élő halak(8)
Rákfélék(8)
Kisméretű nyílt tengeri halak(8)
Merevítőrudas vonóháló [TBB]Rákfélék(8)
Tengerfenéken élő halak(8)
Rákfélék és tengerfenéken élő halak vegyesen(8)
Tengerfenéken élő halak és lábasfejűek vegyesen(8)
Nyílt tengeri vonóhálókVízközi feszítőlapos fenékvonóháló [OTM]Kisméretű nyílt tengeri halak(8)
Tengerfenéken élő halak(8)
Vízközi páros vonóháló [PTM]Kisméretű nyílt tengeri halak(8)
Nagyméretű nyílt tengeri halak(8)
Tengerfenéken élő halak(8)
Horgok és horogsorokHorgászbotok és horogsorokKézi és horgászbotos horogsorok [LHP] [LHM]Úszós halak(8)
Lábasfejűek (Cephalopoda)(8)
Pergetett horogsorok [LTL]Nagyméretű nyílt tengeri halak(8)
HorogsorokSodortatott horogsorok [LLD]Nagyméretű nyílt tengeri halak(8)
Tengerfenéken élő halak(8)
Mélytengeri fajok(8)
Rögzített horogsorok [LLS]Mélytengeri fajok(8)
Tengerfenéken élő halak(8)
CsapdákCsapdák (9)Rákcsapdák és csapdák [FPO]Puhatestűek(8)
Rákfélék(8)
Úszós halak(8)
Zsákhálók [FYK]Katadrom fajok(8)
Tengerfenéken élő fajok(8)
Rögzített fedetlen varsák [FPN]Nagyméretű nyílt tengeri halak(8)
HálókHálókTükörháló [GTR]Tengerfenéken élő halak(8)
Rögzített kopoltyúháló [GNS]Kisméretű nyílt tengeri halak(8)
Tengerfenéken élő halak(8)
Rákfélék(8)
Mélytengeri fajok(8)
Vontatott kopoltyúháló [GND]Kisméretű nyílt tengeri halak(8)
Tengerfenéken élő halak(8)
KerítőhálókKerítőhálókErszényes kerítőháló [PS]Kisméretű nyílt tengeri halak(8)
Nagyméretű nyílt tengeri halak(8)
KerítőhálókHorgony nélküli kerítőháló [SSC]Tengerfenéken élő halak(8)
Lehorgonyzott kerítőháló [SDN]Tengerfenéken élő halak(8)
Páros kerítőháló [SPR]Tengerfenéken élő halak(8)
Partról és hajóról működtetett kerítőháló [SB] [SV]Úszós halak(8)
Egyéb eszközökEgyéb eszközökÜvegangolna halászataÜvegangolna(8)
Egyéb (pontosítsa)Egyéb (pontosítsa)(8)
Halászaton kívüli egyéb tevékenységHalászaton kívüli egyéb tevékenység
InaktívInaktív
Szabadidős horgászatKizárólag a következő fajokra: lazac, tengeri sügér, cápák, angolna (kizárólag az ICES-területekre)TárgytalanMinden hajóosztály (ha van ilyen) kombinálva

Megjegyzés:

Adott esetben kísérleti tanulmányokat kell készíteni a belvízi angolnahalászat felügyeletére vonatkozó eljárások kidolgozásához.

4. Földközi-tenger és Fekete-tenger

1. szint2. szint3. szint4. szint5. szint6. szintTeljes hosszúsági (LOA) osztályok (m)
TevékenységEszközosztályokEszközcsoportokEszköz típusaCélállomány (10)Szembőség egyéb szelektív eszközök<66-<1212-<1818-<2424-<4040 &+
Halászati tevékenységKotróhálókKotróhálókHajóról működtetett kotróháló [DRB]Puhatestűek(11)
VonóhálókFenékvonóhálókFeszítőlapos fenékvonóháló [OTB]Tengerfenéken élő fajok(11)
Mélytengeri fajok(11)
Tengerfenéken élő fajok és mélytengeri fajok vegyesen (12)(11)
Többféle felszereléssel ellátott feszítőlapos fenékvonóháló [OTT]Tengerfenéken élő fajok(11)
Páros feszítőlapos fenékvonóháló [PTB]Tengerfenéken élő fajok(11)
MerevítőrudasTengerfenéken élő fajok(11)
Nyílt tengeri vonóhálókVízközi feszítőlapos fenékvonóháló [OTM]Tengerfenéken élő és mélytengeri fajok vegyesen(11)
Nyílt tengeri páros vonóháló [PTM]Kisméretű nyílt tengeri halak(11)
Horgok és horogsorokHorgászbotok és horogsorokKézi és horgászbotos horogsorok [LHP] [LHM]Úszós halak(11)
Lábasfejűek (Cephalopoda)(11)
Pergetett horogsorok [LTL]Nagyméretű nyílt tengeri halak(11)
HorogsorokSodortatott horogsorok [LLD]Nagyméretű nyílt tengeri halak(11)
Rögzített horogsorok [LLS]Tengerfenéken élő halak(11)
CsapdákCsapdák (13)Rákcsapdák és csapdák [FPO]Tengerfenéken élő fajok(11)
Zsákhálók [FYK]Katadrom fajok(11)
Tengerfenéken élő fajok(11)
Rögzített fedetlen varsák [FPN]Nagyméretű nyílt tengeri halak(11)
HálókHálókTükörháló [GTR]Tengerfenéken élő fajok(11)
Rögzített kopoltyúháló [GNS]Kisméretű és nagyméretű nyílt tengeri halak(11)
Tengerfenéken élő fajok(11)
Vontatott kopoltyúháló [GND]Kisméretű nyílt tengeri halak(11)
Tengerfenéken élő halak(11)
KerítőhálókKerítőhálókErszényes kerítőháló [PS]Kisméretű nyílt tengeri halak(11)
Nagyméretű nyílt tengeri halak(11)
Lampara hálók [LA]Kisméretű és nagyméretű nyílt tengeri halak(11)
KerítőhálókHorgony nélküli kerítőháló [SSC]Tengerfenéken élő fajok(11)
Lehorgonyzott kerítőháló [SDN]Tengerfenéken élő fajok(11)
Páros kerítőháló [SPR]Tengerfenéken élő fajok(11)
Partról és hajóról működtetett kerítőháló [SB] [SV]Tengerfenéken élő fajok(11)
Egyéb eszközökEgyéb eszközökÜvegangolna halászataÜvegangolna(11)
Egyéb (pontosítsa)Egyéb (pontosítsa)(11)
Halászaton kívüli egyéb tevékenységHalászaton kívüli egyéb tevékenység
InaktívInaktív
Szabadidős horgászatKizárólag a következő fajokra: kékúszójú tonhal, angolna, cápákTárgytalanMinden hajóosztály (ha van ilyen) kombinálva

Megjegyzés:

Adott esetben kísérleti tanulmányokat kell készíteni a belvízi angolnahalászat felügyeletére vonatkozó eljárások kidolgozásához.

5. Egyéb régiók, ahol a halászat európai uniós hajókkal folyik és az irányítást az RFMO végzi, amellyel a Közösség szerződéses kapcsolatban van vagy megfigyelőként van jelen (pl. ICCAT, IOTC, CECAF ...)

1. szint2. szint3. szint4. szint5. szint6. szintTeljes hosszúsági (LOA) osztályok (m)
TevékenységEszközosztályokEszközcsoportokEszköz típusaCélállomány (14)Szembőség és egyéb szelektív eszközök<1010-<1212-<1818-<2424-<4040 &+
Halászati tevékenységVonóhálókFenékvonóhálókFeszítőlapos fenékvonóháló [OTB]Rákfélék(15)
Tengerfenéken élő halak(15)
Lábasfejűek és tengerfenéken élő halak(15)
Többféle felszereléssel ellátott feszítőlapos fenékvonóháló [OTT]Rákfélék(15)
Nyílt tengeri vonóhálókVízközi feszítőlapos fenékvonóháló [OTM]Kisméretű nyílt tengeri halak(15)
Horgok és horogsorokHorgászbotok és horogsorokKézi és horgászbotos horogsorok [LHP] [LHM]Nagyméretű nyílt tengeri halak(15)
Tengerfenéken élő halak(15)
HorogsorokSodortatott horogsorok [LLD]Nagyméretű nyílt tengeri halak(15)
Rögzített horogsorok [LLS]Tengerfenéken élő halak(15)
CsapdákCsapdákRákcsapdák és csapdák [FPO]Rákfélék(15)
Úszós halak(15)
HálókHálókTükörháló [GTR]Tengerfenéken élő halak(15)
Rögzített kopoltyúháló [GNS]Tengerfenéken élő halak(15)
Vontatott kopoltyúháló [GND]Tengerfenéken élő halak(15)
KerítőhálókKerítőhálókErszényes kerítőháló [PS]Kisméretű nyílt tengeri halak(15)
Nagyméretű nyílt tengeri halak(15)
Egyéb (pontosítsa)Egyéb (pontosítsa)(15)
Halászaton kívüli egyéb tevékenységHalászaton kívüli egyéb tevékenység
InaktívInaktív

(1) A fogás megtartott részét halászati utak vagy a halászati műveletek szintjén lehetőség szerint célállományonként (rákfélék, tengerfenéken élő halfajok stb.) kell osztályozni, az értékes fajok (pl. homárok és garnélák) esetében tömeg vagy összérték szerint szét kell válogatni. A mátrixba bejegyzendő célállománynak az első helyen szereplő célállományt kell tekinteni.

(2) A 88/98/EK (HL L 9., 1998.1.15., 1. o.) és a 2187/2005/EK tanácsi rendeletben (HL L 349., 2005.12.31., 1. o.) meghatározottak szerint.

(3) Beleértve az 1100/2007/EK tanácsi rendeletben (HL L 248., 2007.9.22., 17. o.) meghatározott gazdálkodási egységekben található angolnaegyedeket.

(4) A fogás megtartott részét halászati utak vagy a halászati műveletek szintjén lehetőség szerint célállományonként (rákfélék, lábasfejűek, tengerfenéken élő halfajok stb.) kell osztályozni, az értékes fajok (pl. homárok és tonhalfélék) esetében tömeg vagy összérték szerint szét kell válogatni. A mátrixba bejegyzendő célállománynak az első helyen szereplő célállományt kell tekinteni.

(5) Az 1899/85/EK (HL L 179., 1985.7.11., 2. o.), 1638/87/EK (HL L 153., 1987.6.13., 7. o.), 850/98/EK tanácsi rendeletben (HL L 125., 1998.4.27., 1. o.), a 2056/2001/EK (HL L 277., 2001.10.20., 13. o.), 494/2002/EK bizottsági rendeletben (HL L 77., 2002.3.20., 8. o.) és a 40/2008/EK tanácsi rendeletben (HL L 19., 2008.1.23., 1. o.) meghatározottak szerint.

(6) Beleértve az 1100/2007/EK rendeletben meghatározott gazdálkodási egységekben található angolnaegyedeket.

(7) A fogás megtartott részét halászati utak vagy a halászati műveletek szintjén lehetőség szerint célállományonként (rákfélék, lábasfejűek, tengerfenéken élő halfajok stb.) kell osztályozni, az értékes fajok (pl. homárok és tonhalfélék) esetében tömeg vagy összérték szerint szét kell válogatni. A mátrixba bejegyzendő célállománynak az első helyen szereplő célállományt kell tekinteni.

(8) A 850/98/EK, 2549/2000/EK (HL L 292., 2000.11.21., 5. o.) tanácsi rendeletben, 2056/2001/EK, 494/2002/EK, 1386/2007/EK tanácsi rendeletben (HL L 318., 2007.12.5., 1. o.) és a 40/2008/EK rendeletben meghatározottak szerint.

(9) Beleértve az 1100/2007/EK rendeletben meghatározott gazdálkodási egységekben található angolnaegyedeket.

(10) A fogás megtartott részét halászati utak vagy a halászati műveletek szintjén lehetőség szerint célállományonként (rákfélék, lábasfejűek, tengerfenéken élő halfajok stb.) kell osztályozni, az értékes fajok (pl. homárok és tonhalfélék) esetében tömeg vagy összérték szerint szét kell válogatni. A mátrixba bejegyzendő célállománynak az első helyen szereplő célállományt kell tekinteni.

(11) Az 1967/2006/EK tanácsi rendeletben (HL L 409., 2006.12.30., 11. o.) meghatározottak szerint.

(12) Hivatkozás kizárólag a vörös garnélarákra, Aristaeomorpha foliacea és Aristeus antennatus, a 2347/2002/EK tanácsi rendeletben (HL L 351., 2002.12.28., 6. o.) meghatározott mélytengeri fajok meghatározásában nem szereplő fajok.

(13) Beleértve az 1100/2007/EK rendeletben meghatározott gazdálkodási egységekben található angolnaegyedeket.

(14) A fogás megtartott részét halászati utak vagy a halászati műveletek szintjén lehetőség szerint célállományonként (rákfélék, lábasfejűek, tengerfenéken élő halfajok stb.) kell osztályozni, az értékes fajok (pl. homárok és tonhalfélék) esetében tömeg vagy összérték szerint szét kell válogatni. A mátrixba bejegyzendő célállománynak az első helyen szereplő célállományt kell tekinteni.

(15) A 600/2004/EK (HL L 97., 2004.4.1., 1. o.), 830/2004/EK (HL L 127., 2004.4.29., 31. o.), 115/2006/EK (HL L 21., 2006.1.25., 1. o.), 563/2006/EK (HL L 105., 2006.4.13., 33. o.), 764/2006/EK (HL L 141., 2006.5.29., 1. o.), 805/2006/EK (HL L 151., 2006.6.6., 1. o.), 1562/2006/EK (HL L 290., 2006.10.20., 1. o.), 1563/2006/EK (HL L 290., 2006.10.20., 6. o.), 1801/2006/EK (HL L 343., 2006.12.8., 1. o.), 2027/2006/EK (HL L 414., 2006.12.30., 1. o.), 450/2007/EK (HL L 109., 2007.4.26., 1. o.), 753/2007/EK (HL L 172., 2007.6.30., 1. o.), 893/2007/EK (HL L 205., 2007.8.7., 1. o.), 894/2007/EK (HL L 205., 2007.8.7., 35. o.), 1386/2007/EK (HL L 318., 2007.12.5., 1. o.), 1446/2007/EK (HL L 331., 2007.12.17., 1. o.), 31/2008/EK (HL L 15., 2008.1.18., 1. o.), 241/2008/EK (HL L 75., 2008.3.18., 49. o.) és 242/2008/EK tanácsi rendeletben (HL L 75., 2008.3.18., 51. o.) meghatározottak szerint.

V. függelék

Az adatgyűjtéshez használt bontási szintek

Alrégiók vagy halászterületekRégiókFelsőbb régiók
123
Tevékenységcsoport*Flottaszegmens (rovat)AA1A2A3
TevékenységcsoportBB1B2B3
FlottaszegmensCC1C2C3
Megjegyzés:
Figyelembe véve a halászati tevékenység folytatásának helyét a hivatkozás történhet alrégiókra, régiókra vagy felsőbb régiókra, a függelék összefoglalja az adatgyűjtésre vonatkozó különféle szinteket (vagy bontási szinteket).

VI. függelék

A gazdasági változók listája

SZÖVEG HIÁNYZIK

(1) A gazdasági változókat évente, a C3 szinten kell gyűjteni (V. függelék), kivéve a keresztváltozóként azonosított és nagyobb bontási szinten (a VII. függelékben meghatározottak szerint) és nagyobb gyakorisággal gyűjtött változókat.

(2) HL L 344., 1998.12.18., 49. o.

(3) Tartalmazza a közvetlen kifizetéseket, például a halászati tevékenység beszüntetésének ellentételezését, az üzemanyagadó-visszatérítéseket vagy a hasonló egyösszegű ellentételezések kifizetéseit. Nem tartalmazza a társadalmi juttatási kifizetéseket, a közvetett támogatásokat, például az anyagfelhasználásra, mint például az üzemanyagra vonatkozó csökkentett adót, beruházási támogatásokat.

(4) Tartalmazza a hajó használatából, például kedvtelési halászatból, turizmusból, olajfúrótorony-adóból stb. származó egyéb bevételeket, valamint az eszközök/hajó károsodása/elvesztése miatti biztosítási kártérítést is.

(5) A társadalombiztosítási költségeket is tartalmazza.

(6) Például a hajótulajdonos saját munkaereje. A választott módszert a tagállamnak Nemzeti Programjában meg kell magyaráznia.

(7) Kivéve a kenőolajat. Lehetőség szerint típusokra (benzin, dízel, bioüzemanyag stb.) osztva.

(8) A hajó és az eszközök bruttó karbantartási és javítási költségei.

(9) Az ESA az 1995-ös Integrált Nemzeti Számlák Európai Rendszerére utal (2223/96/EK tanácsi rendelet, 1267/2003/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet. Eurostat ESA 1995 kézikönyv).

(10) A halászati erőkifejtéssel és/vagy a fogással/halzsákmánnyal kapcsolatos valamennyi ráfordítást (árut és szolgáltatást) tartalmazza.

(11) Az erőkifejtéshez és vagy fogáshoz/halzsákmányhoz nem kapcsolódó ráfordításokat tartalmazza (a bérelt berendezéseket is beleértve).

(12) A (FISH/2005/03 tanulmány "IREPA Onlus Co-ordinator, 2006. A tőkeérték, a beruházások és a tőkebefektetési költségek értékelése a halászati ágazatban, a tanulmány száma FISH/2005/03, 203. o." tőkeértékelési jelentésében ajánlott PIM [folyamatos leltározási] módszer) szerint becsült. Az adatokkal és a becsléssel kapcsolatos eljárásokat a Nemzeti Programban meg kell magyarázni.

(13) A hajó, azaz a hajótest, a motor, valamennyi fedélzeti berendezés és az eszközök értéke. A (FISH/2005/03 tanulmány "IREPA Onlus Co-ordinator, 2006. A tőkeérték, a beruházások és a tőkebefektetési költségek értékelése a halászati ágazatban, a tanulmány száma FISH/2005/03, 203. o." tőkeértékelési jelentésében ajánlott PIM [folyamatos leltározási] módszer) szerint becsült. Az adatokkal és a becsléssel kapcsolatos eljárásokat a Nemzeti Programban meg kell magyarázni.

(14) Adott esetben. A becslési módszert a Nemzeti Programban meg kell magyarázni.

(15) Az adott évben a meglévő hajó/eszközök fejlesztése.

(16) %-os tartozás a teljes tőkeértékkel összefüggésben (a fenti meghatározás szerint).

(17) A fedélzeti munkahelyek száma, amely a hajó számára dolgozó és az általa fizetett személyek átlagos létszámának felel meg. Ebbe beletartozik az ideiglenes legénység és a cserélődő legénység is. (lásd a FISH/2005/14 tanulmány jelentését, "LEI WAGENINGENUR Co-ordinator, 2006. A teljes munkaidejű egyenértékest [FTE] is tartalmazó munkaerő számítása a halászati ágazatban, FISH/2005/14 számú tanulmány, 142. o.").

(18) Teljes munkaidős egyenérték (FTE) a hajó legénységének FTE munkaóráira (a pihenőidőt nem számítva) vonatkozó nemzeti hivatkozási szint és a szárazföldi munkaórák alapján. Amennyiben a legénység egy tagjára eső éves munkaórák száma meghaladja a referenciaszintet, az FTE értéke egy főre vonatkozóan 1. Ellenkező esetben az FTE a ledolgozott munkaórák és a referenciaszint közötti aránynak felel meg. (A módszernek összhangban kell lennie a FISH/2005/14 tanulmánnyal, "LEI WAGENINGENUR Co-ordinator, 2006. A teljes munkaidős egyenértékben [FTE] kifejezett személyi állományt is tartalmazó munkaerő számítása a halászati ágazatban, FISH/2005/14 számú tanulmány, 142. o." és az azt módosító SGECA 07-01 jelentéssel (2007. január 15-19., Salerno, 21. o. + mellékletek), és a nemzeti programokban azt meg kell magyarázni.).

(19) A 18. lábjegyzetben hivatkozott módszer használatával a 2 000 óra/FTE küszöbértéken alapuló teljes munkaidejű egyenérték (FTE).

(20) A flotta-nyilvántartásban meghatározottak szerinti, január 1-jei helyzet. A közös tulajdont - amely egynél több személyt érint - egy egységként kell figyelembe venni.

(21) Az árak EUR/kilogrammban meghatározott élőtömegre vonatkoznak.

VII. függelék

A biológiai változók listája a fajok mintavételezési előírásával

Y = évente; T = háromévente

Faj (magyar)Faj (latin)Terület/állományFajcsoport (1)Kor
db/1 000 t
TömegNemIvarérettségTermékenység
ICES I, II terület
AngolnaAnguilla anguillaI, IIG1(2)TTT
Norvég menyhalBrosme brosmeI, IIG2250TTT
ÓriáscápaCetorhinus maximusI,IIG1
HeringClupea harengusI, II,VG125YYY
Hegyes rájaDipturus oxyrinchusIIG1
Bársonyoshasú lámpáscápaEtmopterus spinaxIIG1
Közönséges tőkehalGadus morhuaI, IIG1125YYY
Fűrészfarkú cápaGaleus melastomusIIG1
KapelánMallotus villosusI, IIG2
Foltos tőkehalMelanogrammus aeglefinusI, IIG1125YYY
Kék puhatőkehalMicromesistius poutassouI-IX, XII, XIVG125YYY
Norvég garnélaPandalus borealisI, IIG1YYY
Fekete tőkehalPollachius virensI, IIG1125YYY
Kurtafarkú rájaRaja brachyuraI, IIG1
Tüskés rájaRaja clavataI, IIG1
KakukkrájaRaja naevusI,IIG1
CsillagrájaRaja radiataI,IIG1
Grönlandi laposhalReinhardtius hippoglossoidesI, IIG150YYY
LazacSalmo salarI, IIG1250TTT
MakrélaScomber scombrusII, IIIa, IV, V, VI, VII, VIII, IXG125YYY
Vörös álsügérSebastes marinus.I, IIG1125YYY
Mélyvízi vörös álsügérSebastes mentella.I, IIG1125YYY
AngyalcápaSquatina squatinaMinden terület
FattyúmakrélaTrachurus trachurusIIa, IVa, Vb, VIa, VIIa-c, e-k, VIIIabdeG225TTT
Skagerrak és Kattegat – ICES IIIa terület
Homoki angolnaAmmodytidaeIIIaG250
AngolnaAnguilla anguillaIIIaG1(2)TTT
ÓriáscápaCetorhinus maximusIIIaG1
HeringClupea harengusIV, VIId, IIIa/22-24, IIIaG125YYY
GránátoshalCoryphaenoides rupestrisIIIaG2100TTT
Szürke morgóhalEutrigla gurnardusIIIaG2250TTT
Közönséges tőkehalGadus morhuaIV, VIId, IIIaNG1250YYY
Közönséges tőkehalGadus morhuaIIIaSG1125YYY
Vörös lepényhalGlyptocephalus cynoglossusIIIaG2250TTT
Közönséges lepényhalLimanda limandaIIIaG2125
Foltos tőkehalMelanogrammus aeglefinusIV, IIIaG1125YYY
Vékonybajszú tőkehalMerlangius merlangusIIIaG2125TTT
Szürke tőkehalMerluccius merlucciusIIIa, IV, VI, VII, VIIIabG1125YYY
Kék puhatőkehalMicromesistius poutassouI-IX, XII, XIVG125YYY
Norvég homárNephrops norvegicusMűködési egységG1YYY
Norvég garnélaPandalus borealisIIIa, IVa keletG1YYY
Sima lepényhalPleuronectes platessaIIIaG1250YYY
Fekete tőkehalPollachius virensIV, IIIa, VIG1125YYY
Nagy rombuszhalPsetta maximaMinden területG2250TTT
Valódirája-félékRajidae (3)IIIaG1
MakrélaScomber scombrusII, IIIa, IV, V, VI, VII, VIII, IXG125YYY
Sima rombuszhalScophthalmus rhombusIIIaG2125TTT
Kis macskacápaScyliorhinus caniculaIIIaG1
CápákCápaszerű Selachii-fajok (3)IIIaG1
Közönséges nyelvhalSolea soleaIIIa, 22G1250YYY
SprattSprattus sprattusIIIaG1500YYY
Norvég tőkehalTrisopterus esmarkiIV, IIIaG225
Balti-tenger – (ICES 22–32 alkörzet)
AngolnaAnguilla anguillaIIIb-dG1(2)TTT
HeringClupea harengus22-24/25-29, 32/30/31/ Rigai-öbölG125YYY
Nagy marénaCoregonus lavaretusIIIdG2250TTT
CsukaEsox luciusIIIdG2250TTT
Közönséges tőkehalGadus morhua22-24/25-32G1125YYY
Közönséges lepényhalLimanda limanda22-32G2125TTT
SügérPerca fluviatilisIIIdG2250TTT
Érdes lepényhalPlatichtys flesus22-32G2250TTT
Sima lepényhalPleuronectes platessa22-32G2250TTT
Nagy rombuszhalPsetta maxima22-32G2250TTT
LazacSalmo salar22-31/32G1250YYY
Tengeri pisztrángSalmo trutta22-32G2250TTT
SüllőSander luciopercaIIIdG2250TTT
Sima rombuszhalScophthalmus rhombus22-32G2125TTT
Közönséges nyelvhalSolea solea22G1125YYY
SprattSprattus sprattus22-32G150YYY
Északi-tenger és Keleti-csatorna – ICES IV, VIId terület
Homoki angolnaAmmodytidaeIVG225
FarkashalAnarhichas spp.IVG2250
AngolnaAnguilla anguillaIV, VIIdG1(2)TTT
EzüstlazacArgentina spp.IVG250
Vörös morgóhalAspitrigla cuculusIVG2250TTT
Norvég menyhalBrosme brosmeIV, IIIaG2250TTT
Érdes tüskéscápaCentrophorus squamosusIVG1
Fekete tüskéscápaCentroscyllium fabriciiVIIdG1
Portugál cápaCentroscymnus coelolepisVIIG1
Hosszúorrú tüskéscápaCentroscymnus crepidaterVIIdG1
ÓriáscápaCetorhinus maximusIV, VIIdG1
HeringClupea harengusIV, VIId, IIIaG125YYY
Homoki garnélarákCrangon crangonIV, VIIdG2TTT
BúvárcápaDalatias lichaVIIdG1
Közönséges mérgesrájaDasyatis pastinacaVIIdG1
Madárcsőrű tüskéscápaDeania calceaVIIaG1
Tengeri sügérDicentrarchus labraxIV, VIIdG2125TTT
Bársonyoshasú lámpáscápaEtmopterus spinaxIV, VIIaG1
Szürke morgóhalEutrigla gurnardusIVG2250TTT
Közönséges tőkehalGadus morhuaIV, VIId, IIIaG1125YYY
Fűrészfarkú cápaGaleus melastomusVIIaG1
Vörös lepényhalGlyptocephalus cynoglossusIVG2250TTT
Rózsás álsügérHelicolenus dactylopterusIVG2250TTT
Négypettyes rombuszhalLepidorhombus bosciiIV, VIIdG250TTT
Szárnyas rombuszhalLepidorhombus whiffiagonisIV, VIIdG250TTT
Sápadt rájaLeucoraja circularisVIIdG1
Közönséges lepényhalLimanda limandaIV, VIIdG2125TTT
Feketehasú ördöghalLophius budegassaIV, VIIdG1125YYY
ÖrdöghalLophius piscatoriusIIIa, IV, VIG1125YYY
Hagymaszemű gránátoshalMacrourus berglaxIV, IIIaG2250TTT
Foltos tőkehalMelanogrammus aeglefinusIV, IIIaG1125YYY
Vékonybajszú tőkehalMerlangius merlangusIV, VIIdG1125YYY
Szürke tőkehalMerluccius merlucciusIIIa, IV, VI, VII, VIIIabG1125YYY
Kék puhatőkehalMicromesistius poutassouI-IX, XII, XIVG125YYY
Kisfejű lepényhalMicrostomus kittIV, VIIdG2100TTT
Kék menyhalMolva dypterygiaIV, IIIaG1125TTT
Északi menyhalMolva molvaIV, IIIaG2125TTT
Tengeri márnaMullus barbatusIV, VIIdG2125TTT
Csíkos tengeri márnaMullus surmuletusIV, VIIdG2125TTT
Sima cápákMustelus spp. (3)VIIaG1
Norvég homárNephrops norvegicusMinden működési egységG1YYY
Norvég garnélaPandalus borealisIIIa, IVa kelet/IVa/IVG1TTT
Közönséges fésűkagylóPecten maximusVIIdG2TTT
Ezüstös tengeri compóPhycis blennoidesIVG250TTT
Villás tőkehalPhycis phycisIVG250TTT
Érdes lepényhalPlatichthys flesusIVG2125TTT
Sima lepényhalPleuronectes platessaIVG150YYY
Sima lepényhalPleuronectes platessaVIIdG1125YYY
Fekete tőkehalPollachius virensIV, IIIa, VIG1125YYY
Nagy rombuszhalPsetta maximaIV, VIIdG2250TTT
Kurtafarkú rájaRaja brachyuraIVG1
Tüskés rájaRaja clavataIV, VIIdG1TTT
Pettyes rájaRaja montaguiIV, VIIdG1TTT
KakukkrájaRaja naevusIV, VIIdG1TTT
CsillagrájaRaja radiataIV, VIIdG1TTT
Egyéb valódirája-félékRajidae (3)IV, VIIdG1
Grönlandi laposhalReinhardtius hippoglossoidesIVG2250TTT
LazacSalmo salarIVG1250TTT
MakrélaScomber scombrusII, IIIa, IV, V, VI, VII, VIII, IXG125YYY
Sima rombuszhalScophthalmus rhombusIV, VIIdG2125TTT
Kis macskacápaScyliorhinus caniculaIV, VIIaG1
Mélyvízi vörös álsügérSebastes mentella.IVG1125YYY
Mélyvízi cápaCápaszerű Selachii-fajok (3)IVG1TTT
Kis cápaCápaszerű Selachii-fajok (3)IV, VIIdG1TTT
Közönséges nyelvhalSolea soleaIVG1250YYY
Közönséges nyelvhalSolea soleaVIIdG1250YYY
SprattSprattus sprattusIV/VIIdeG150TTT
TüskéscápaSqualus acanthiasIV, VIIdG1TTT
AngyalcápaSquatina squatinaMinden területG1
AngyalcápaSquatina squatinaVIIaG1
FattyúmakrélaTrachurus trachurus.IIa, IVa, Vb, VIa, VIIa-c, e-k, VIIIabde/IIIa, IVbc, VIIdG225TTTT
MorgóhalTrigla lucernaIVG2250TTT
Norvég tőkehalTrisopterus esmarkiIV, IIIaG225
KakashalZeus faberIV, VIIdG2250TTT
Az Atlanti-óceán északkeleti része és a Nyugati-csatorna – ICES V, VI, VII (kivéve VIId), VIII, IX, X, XII, XIV terület
Baird tarfejű halaAlepocephalus bairdiiVI, XIIG2TTT
Homoki angolnaAmmodytidaeVIaG225
AngolnaAnguilla anguillaMinden területG1(2)TTT
AbroncshalfélékAphanopus spp.Minden területG150YYY
EzüstlazacArgentina spp.Minden területG250TTT
SashalArgyrosomus regiusMinden területG250TTT
Vörös morgóhalAspitrigla cuculusMinden területG2250TTT
Tízujjú nyálkásfejűhalakBeryx spp.Minden terület, kivéve X és IXaG150YYY
Tízujjú nyálkásfejűhalakBeryx spp.IXa és XG1125TTT
Nagy tarisznyarákCancer pagurusMinden területG2TTT
NyelőcápaCentrophorus granulosusMinden területG1TTT
Érdes tüskéscápaCentrophorus squamosusMinden területG1TTT
Fekete tüskéscápaCentroscyllium fabriciiV, VI, VII, XIIG1
Portugál cápaCentroscymnus coelolepisMinden területG1TTT
Hosszúorrú tüskéscápaCentroscymnus crepidaterV, VI, VII, IX, X, XIIG1
ÓriáscápaCetorhinus maximusMinden területG1
HeringClupea harengusVIa/VIaN/
VIa S, VIIbc/VIIa/VIIj
G125YYY
Tengeri angolnaConger congerMinden terület, kivéve XG225TTT
Tengeri angolnaConger congerXG2125TTT
GránátoshalCoryphaenoides rupestrisMinden területG1100YYY
BúvárcápaDalatias lichaMinden területG1
Közönséges mérgesrájaDasyatis pastinacaVII, VIIIG1
Madárcsőrű tüskéscápaDeania calceaV, VI, VII, IX, X, XIIG1
Tengeri sügérDicentrarchus labraxMinden terület, kivéve IXG2125TTT
Tengeri sügérDicentrarchus labraxIXG2125TTT
Karcsú nyelvhalDicologoglosa cuneataVIIIc, IXG2100
Közönséges rájaDipturus batisV, VI, VII, VIIIG1
Hegyes rájaDipturus oxyrinchusV, VI, VII, VIIIG1
SzardellaEngraulis encrasicolusIXa (csak Cádiz)G1125TTTT
SzardellaEngraulis encrasicolusVIIIG1125YYYY
Bársonyoshasú lámpáscápaEtmopterus spinaxVI, VII, VIIIG1
Szürke morgóhalEutrigla gurnardusVIId,eG2250TTT
Közönséges tőkehalGadus morhuaVa/Vb/VIa/VIb/VIIa/VIIe-kG1125YYY
Fűrészfarkú cápaGaleus melastomusVI, VII, VIII, IX, XG1
Vörös lepényhalGlyptocephalus cynoglossusVI, VIIG250
Rózsás álsügérHelicolenus dactylopterusMinden területG2100
HomárHomarus gammarusMinden területG2TTT
Atlanti tükörhalHoplostethus atlanticusMinden területG150YYY
Lándzsafogú cápaIsurus oxyrinchusMinden területG1
HeringcápaLamna nasusMinden területG1
Villásfarkú abroncshalLepidopus caudatusIXaG2TTT
Négypettyes rombuszhalLepidorhombus bosciiVIIIc, IXaG1250YYY
Szárnyas rombuszhalLepidorhombus whiffiagonisVI/VII, VIIIabd/VIIIc, IXaG1125YYY
Sápadt rájaLeucoraja circularisVI, VII, VIIIG1
Érdes rájaLeucoraja fullonicaV, VI, VII, VIIIG1
Közönséges lepényhalLimanda limandaVIIe/VIIa,f-hG2125TTT
Közönséges kalmárLoligo vulgarisMinden terület, kivéve VIIIc, IXaG2
Közönséges kalmárLoligo vulgarisVIIIc, IXaG2TTT
Feketehasú ördöghalLophius budegassaIV, VI/VIIb-k, VIIIabdG1125YYY
Feketehasú ördöghalLophius budegassaVIIIc, IXaG1125YYY
ÖrdöghalLophius piscatoriousIV, VI/VIIb-k, VIIIabdG1125YYY
ÖrdöghalLophius piscatoriousVIIIc, IXaG1125YYY
KapelánMallotus villosusXIVG250
Foltos tőkehalMelanogrammus aeglefinusVa/VbG1125YYY
Foltos tőkehalMelanogrammus aeglefinusVIa/VIb/VIIa/VIIb-kG1125YYY
Vékonybajszú tőkehalMerlangius merlangusVIII/IX, XG225TTT
Vékonybajszú tőkehalMerlangius merlangusVb/VIa/VIb/VIIa/VIIe-kG1250YYY
Szürke tőkehalMerluccius merlucciusIIIa, IV, VI, VII, VIIIab/VIIIc, IXaG1125YYY
Karcsú nyelvhalMicrochirus variegatusMinden területG250
Kék puhatőkehalMicromesistius poutassouI-IX, XII, XIVG125YYY
Kisfejű lepényhalMicrostomus kittMinden területG2100TTT
Kék menyhalMolva dypterygiaMinden terület, kivéve XG1125TTT
Kék menyhalMolva dypterygiaXG1125TTT
Északi menyhalMolva molvaMinden területG2125TTT
Csíkos tengeri márnaMullus surmuletusMinden területG2125TTT
Csillagos cápaMustelus asteriasVI, VII, VIII, IXG1
Sima cápaMustelus mustelusVI, VII, VIII, IXG1
Feketepettyes sima cápaMustelus punctulatusVI, VII, VIII, IXG1
SasrájaMyliobatis aquilaMinden területG1
Norvég homárNephrops norvegicusVI működési egységG1YYY
Norvég homárNephrops norvegicusVII működési egységG1YYY
Norvég homárNephrops norvegicusVIII, IX működési egységG1YYY
Közönséges polipOctopus vulgarisMinden terület, kivéve VIIIc, IXaG2TTT
Közönséges polipOctopus vulgarisVIIIc, IXaG2
Nagyszemű vörösdurbincsPagellus bogaraveoIXa, XG1250TTT
Ostoros garnélákPandalus spp.Minden területG2
Mélyvízi garnélarákParapenaeus longirostrisIXaG2TTT
Ezüstös tengeri compóPhycis blennoidesMinden területG250TTT
Villás tőkehalPhycis phycisMinden területG250TTT
Sima lepényhalPleuronectes platessaVIIa/VIIe/VIIfgG1100YYY
Sima lepényhalPleuronectes platessaVIIbc/VIIh-k/VIII, IX, XG125YYY
Sávos tőkehalPollachius pollachiusMinden terület kivéve IX, XG225TTT
Sávos tőkehalPollachius pollachiusIX, XG2500TTT
Fekete tőkehalPollachius virensVa/Vb/IV, IIIa, VIG1125YYY
Fekete tőkehalPollachius virensVII, VIIIG2125TTT
RoncssügérPolyprion americanusXG2125
KékcápaPrionace glaucaMinden területG1
Nagy rombuszhalPsetta maximaMinden területG2250TTT
Kékpettyes rájaPteroplatytrygon violaceaMinden területG1
FehérrájaRaja albaIXG1
Kurtafarkú rájaRaja brachyuraVII, IXG1
Tüskés rájaRaja clavataMinden területG1TTT
Csíkos rájaRaja microocellataVII, IXG1
Barna rájaRaja miraletusIXG1
Pettyes rájaRaja montaguiMinden területG1TTT
KakukkrájaRaja naevusMinden területG1TTT
CsillagrájaRaja radiataVG1
Egyéb valódirája-félékRajidae (3)Minden területG1
Grönlandi laposhalReinhardtius hippoglossoidesV, XIV/VIG1250YYY
LazacSalmo salarMinden területG1250
SzardíniaSardina pilchardusVIIIabd/VIIIc, IXaG150YYYT
Spanyol makrélaScomber japonicusVIII, IXG225TTT
MakrélaScomber scombrusII, IIIa, IV, V, VI, VII, VIII, IXG125YYYT
Sima rombuszhalScophthalmus rhombusMinden területG2125TTT
Vörös álsügérSebastes marinusICES V, VI, XII, XIV alterület és NAFO SA 2 + (1F + 3K körzet)G1250YYY
Mélyvízi vörös álsügérSebastes mentellaICES V, VI, XII, XIV alterület és NAFO SA 2 + (1F + 3K körzet)G1250YYY
TintahalSepia officinalisMinden területG2TTT
Közönséges nyelvhalSolea soleaVIIa/VIIfgG1250YYY
Közönséges nyelvhalSolea soleaVIIbc/VIIhjk/IXa/VIIIcG1250YYY
Közönséges nyelvhalSolea soleaVIIeG1250YYY
Közönséges nyelvhalSolea soleaVIIIabG1250YYY
Tengeri durbincsfélékSparidaeMinden területG250
TüskéscápaSqualus acanthiasMinden területG1TTT
AngyalcápaSquatina squatinaMinden területG1
Márványozott elektromos rájaTorpedo marmorataVIIIG1
Földközi-tengeri fattyúmakrélaTrachurus mediterraneusVIII, IXG225TTT
Tarka fattyúmakrélaTrachurus picturatusXG225TTT
FattyúmakrélaTrachurus trachurusIIa, IVa, Vb, VIa, VIIa-c, e-k, VIIIabde/XG225TTTT
FattyúmakrélaTrachurus trachurusVIIIc, IXaG225TTTT
Francia tőkehalTrisopterus spp.Minden területG225
KakashalZeus faberMinden területG2250TTT
Földközi-tenger és Fekete-tenger
Nagyszemű rókacápaAlopias superciliosusMinden területG1
RókacápaAlopias vulpinusMinden területG1
AngolnaAnguilla anguillaMinden területG1(2)TTT
ÓriásgarnélaAristeomorpha foliaceaMinden területG1YYY
Vörös ostorgarnélaAristeus antennatusMinden területG1YYY
Nagy szemű durbincsBoops boops1.3, 2.1, 2.2, 3.1, 3.2G2TTT
ZátonycápaCarcharhinus plumbeusMinden területG1
Homoki cápaCarcharias taurusMinden területG1
NyelőcápaCentrophorus granulosusMinden területG1
ÓriáscápaCetorhinus maximusMinden területG1
AranymakrahalCoryphaena equiselisMinden területG2
AranymakrahalCoryphaena hippurusMinden területG2500 (4)TTT
BúvárcápaDalatias lichaMinden területG1
Tengeri sügérDicentrarchus labraxMinden területG2100TTT
Sima rájaDipturus batisMinden területG1
Hegyes rájaDipturus oxyrinchusMinden területG1
Északi pézsmapolipEledone cirrosa1.1, 1.3, 2.1, 2.2, 3.1G2TTT
PézsmapolipEledone moschata1.3, 2.1, 2.2, 3.1G2TTT
SzardellaEngraulis encrasicolusMinden területG150YYY
SzardellaEngraulis encrasicolusFekete-tengerG1TTT
Bársonyoshasú lámpáscápaEtmopterus spinaxMinden területG1
Szürke morgóhalEutrigla gurnardus2.2, 3.1G2250TTT
Közönséges kutyacápaGaleorhinus galeusMinden területG1
Fűrészfarkú cápaGaleus melastomusMinden területG1
Tüskés pillangórájaGymnura altavelaMinden területG1
Hegyesorrú hétkopoltyús tehéncápaHeptranchias perloMinden területG1
Szürke cápaHexanchus griseusMinden területG1
TintahalIllex spp., Todarodes spp.Minden területG2TTT
VitorláshalfélékIstiophoridaeMinden területG1TTT
Lándzsafogú cápaIsurus oxyrinchusMinden területG1
HeringcápaLamna nasusMinden területG1
Sápadt rájaLeucoraja circularisMinden területG1
Máltai rájaLeucoraja melitensisMinden területG1
Közönséges kalmárLoligo vulgarisMinden területG2TTT
Feketehasú ördöghalLophius budegassa1.1, 1.2, 1.3, 2.2, 3.1G2250TTT
ÖrdöghalLophius piscatorius1.1, 1.2, 1.3, 2.2, 3.1G2250TTT
Szürke tőkehalMerluccius merlucciusMinden területG1125YYY
Kék puhatőkehalMicromesistius poutassou1.1, 3.1G2250TTT
TengeripérfélékMugilidae1.3, 2.1, 2.2, 3.1G2
Tengeri márnaMullus barbatusMinden területG1125YYY
Csíkos tengeri márnaMullus surmuletusMinden területG1125YYY
Csillagos cápaMustelus asteriasMinden területG1
Csillagos cápaMustelus mustelusMinden területG1
Feketepettyes sima cápaMustelus punctulatusMinden területG1
SasrájaMyliobatis aquilaMinden területG1
Norvég homárNephrops norvegicusMinden területG1YYY
Közönséges polipOctopus vulgarisMinden területG2TTT
Kisfogú homoki tigriscápaOdontaspis feroxMinden területG1
DisznócápaOxynotus centrinaMinden területG1
Vörös durbincsPagellus erythrinusMinden területG2125TTT
Mélyvízi garnélarákParapenaeus longirostrisMinden területG1YYY
Éti ostorgarnélaPenaeus kerathurus3.1G2TTT
KékcápaPrionace glaucaMinden területG1
Nagy fűrészesrájaPristis pectinataMinden területG1
Közönséges fűrészhalPristis pristisMinden területG1
Nagy rombuszhalPsetta maximaFekete-tengerG1TTT
Kékpettyes rájaPteroplatytrygon violaceaMinden területG1
CsillagrájaRaja asteriasMinden területG1
Tüskés rájaRaja clavata1.3, 2.1, 2.2, 3.1G1TTT
Barna rájaRaja miraletus1.3, 2.1, 2.2, 3.1G1TTT
Cifra rájaRaja undulataMinden területG1
Feketeállú hegedűrájaRhinobatos cemiculusMinden területG1
Közönséges hegedűrájaRhinobatos rhinobatosMinden területG1
Fehér rájaRostroraja albaMinden területG1
Atlanti bonitóSarda sardaMinden területG250 (4)TTT
SzardíniaSardina pilchardusMinden területG150YYY
MakrélaScomber spp.Minden területG250TTT
Kis macskacápaScyliorhinus caniculaMinden területG1
NursehoundScyliorhinus stellarisMinden területG1
TintahalSepia officinalisMinden területG2TTT
CápákCápaszerű Selachii-fajok (3)Minden területG1TTT
Közönséges nyelvhalSolea vulgaris1.2, 2.1, 3.1G1250YYY
AranydurbincsSparus aurata1.2, 3.1G2TTT
Csipkés pörölycápaSphyrna lewiniMinden területG1
Nagy pörölycápaSphyrna mokarranMinden területG1
Kisszemű pörölycápaSphyrna tudesMinden területG1
PörölycápaSphyrna zygaenaMinden területG1
Közönséges nyurgadurbincsSpicara smaris2.1, 3.1, 3.2G2100TTT
SprattSprattus sprattusFekete-tengerG1TTT
Közönséges tüskéscápaSqualus acanthiasFekete-tengerG1TTT
TüskéscápaSqualus acanthiasMinden területG1
Szürke tüskéscápaSqualus blainvilleiMinden területG1
Tarajoshátú angyalcápaSquatina aculeataMinden területG1
Simahátú angyalcápaSquatina oculataMinden területG1
AngyalcápaSquatina squatinaMinden területG1
Éti sáskarákSquilla mantis1.3, 2.1, 2.2G2TTT
GermonThunnus alalungaMinden területG2125 (4)TTT
Kékúszójú tonhalThunnus thynnusMinden területG1125 (4)TTT
Márványozott elektromos rájaTorpedo marmorataMinden területG1
Földközi-tengeri fattyúmakrélaTrachurus mediterraneusMinden területG2100TTT
Földközi-tengeri fattyúmakrélaTrachurus mediterraneusFekete-tengerG1TTT
FattyúmakrélaTrachurus trachurusMinden területG2100TTT
FattyúmakrélaTrachurus trachurusFekete-tengerG1TTT
MorgóhalTrigla lucerna1.3, 2.2, 3.1G2TTT
Vénusz-kagylóVeneridae2.1, 2.2G2TTT
KardhalXiphias gladiusMinden területG1125 (4)TTT
NAFO-területek
Közönséges tőkehalGadus morhua2J 3KLG1125YYY
Közönséges tőkehalGadus morhua3MG1125YYY
Közönséges tőkehalGadus morhua3NOG1125YYY
Közönséges tőkehalGadus morhua3PsG2125TTT
Közönséges tőkehalGadus morhuaSA 1G1125YYY
Vörös lepényhalGlyptocephalus cynoglossus3NOG2TTT
Érdes laposhalHippoglossoides platessoides3LNOG1100YYY
Érdes laposhalHippoglossoides platessoides3MG1100TTT
Sárgafarkú lepényhalLimanda ferruginea3LNOG2TTT
GránátoshalakMacrouridaeSA 2 + 3G2250TTT
Ostoros garnélaPandalus spp.3LG1YYY
Ostoros garnélaPandalus spp.3MG1YYY
Valódirája-félékRaja spp.SA 3G1TTT
Grönlandi laposhalReinhardtius hippoglossoides3KLMNOG1200YYY
Grönlandi laposhalReinhardtius hippoglossoidesSA 1G1200YYY
LazacSalmo salarICES XIV alterület és 1. NAFO alterületG1500YYY
Mélyvízi vörös álsügérSebastes mentella.SA 1G1250YYY
Vörös álsügérekSebastes spp.3LNG1
Vörös álsügérekSebastes spp.3MG150
Vörös álsügérekSebastes spp.3OG1
Nagy távolságra vándorló fajok, Atlanti-óceán, Indiai-óceán, Csendes-óceán, Földközi-tenger és Fekete-tenger
Harántsávos tonmakrélaAuxis rocheiG2TTT
Selymes cápaCarcharhinus falciformisMinden területG1
Atlanti kis tonhalEuthynnus alleteratusG2TTT
VitorláshalfélékIstiophoridaeG1TTT
Lándzsafogú cápaIsurus oxyrinchusG1TTT
BonitóKatsuwonus pelamisG1TTT
HeringcápaLamna nasusG1TTT
KékcápaPrionace glaucaG1TTT
Atlanti bonitóSarda sardaG1TTT
CápákCápaszerű Selachii-fajok (3)G1TTT
Egyéb cápákSqualiformes (3)G1TTT
GermonThunnus alalungaG1TTT
Sárgaúszójú tonhalThunnus albacaresG1TTT
Nagyszemű tonhalThunnus obesusG1TTT
Kékúszójú tonhalThunnus thynnusG1TTT
KardhalXiphias gladiusG1TTT
CECAF FAO 34
Fekete abroncshalAphanopus carboMadeiraG1TTT
SzardellaEngraulis encrasicolusMarokkóG1TTT
Déli rózsaszín garnélaFarfantepenaeus notialisMinden területG1TTT
Villásfarkú abroncshalLepidopus caudatusMauritániaG2
Közönséges kalmárLoligo vulgarisMinden területG2TTT
Szürke tőkehalMerluccius spp.Minden területG1TTT
Közönséges polipOctopus vulgarisMinden területG1TTT
Piros ostorgarnélaParapenaeus longirostrisMinden területG1TTT
Nagy fűrészesrájaPristis pectinataMinden területG1
Közönséges fűrészhalPristis pristisMinden területG1
Kékpettyes tüskésrájaPteroplatytrygon violaceaMinden területG1
Egyéb valódirája-félékRajidae (3)Minden területG1
Feketeállú hegedűrájaRhinobatos cemiculusMinden területG1
Közönséges hegedűrájaRhinobatos rhinobatosMinden területG1
SzardíniaSardina pilchardusMinden területG1TTT
AlasaSardinella auritaMinden területG1TTT
Tömzsi alasaSardinella maderensisMinden területG1TTT
Földközi-tengeri makrahalScomber japonicusMadeiraG1
Földközi-tengeri makrahalScomber japonicusMinden terület kivéve MadeiraG1TTT
TintahalSepia hierreddaMinden területG1TTT
TintahalSepia officinalisMinden területG1TTT
CápákCápaszerű Selachii-fajok (3)Minden területG1
Tarajoshátú angyalcápaSquatina aculeataMinden területG1
Simahátú angyalcápaSquatina oculataMinden területG1
AngyalcápaSquatina squatinaMinden területG1
FattyúmakrélákTrachurus spp.Minden területG1TTT
WECAF
Vörös csattogóhalLutjanus purpureusFrancia guyanai kizárólagos gazdasági övezetG2TTT
Ostoros garnélákPenaeus subtilisFrancia guyanai kizárólagos gazdasági övezetG1YYY
Egyéb valódirája-félékRajidae (3)Minden területG1
CápákCápaszerű Selachii-fajok (3)Minden területG1

(1) Lásd a III. fejezet B/B1/3. szakasza (1) bekezdésének f) pontját.

(2) Az angolna (Anguilla anguilla) korelemzését legalább 5 egyed/cm hossztartományban kell meghatározni. A bronzangolna és az ezüstangolna tekintetében az 1100/2007/EK rendeletben meghatározott gazdasági egységenként legalább 100-100 egyedet kell elemezni.

(3) A kirakodási, felmérési vagy a fogási adatok alapján fajonként kell meghatározni.

(4) A kor tekintetében a becslés háromévente történik (az első év 2009-ben indul), és a tömegre, az ivarérettségre és a nemre vonatkozó becslésekkel együtt kell elvégezni.

VIII. függelék

A keresztváltozók listája mintavételezési előírással

TételVáltozóElőírásEgységEszközök (a mátrixban 2. szint)Bontási szint (1)Referencia-időszak
Űrtartalom
A hajók számaC3Évente
BT, kW, a hajó kora (2)C3Évente
Erőkifejtés
A hajók számaB1Havonta
A tengeren töltött napokLásd az I. fejezetben foglalt fogalommeghatározástNapMinden eszközB1 és C3Havonta
A halászati órák száma (3)ÓraKotróhálók és vonóhálókA1 (4)Havonta
A halászati napok számaLásd az I. fejezetben foglalt fogalommeghatározástNapMinden eszközMinden cella (4)Havonta
kW * a halászati napok számaKotróhálók és vonóhálókMinden cella (4)Havonta
BT * a halászati napok számaKotróhálók és vonóhálókMinden cella (4)Havonta
Az utak száma (3)DarabszámMinden eszközMinden cella (4)Havonta
Az eszközök száma (3)DarabszámTöbbféle eszköz (4. szint)A1 (4)Havonta
A halászati műveletek száma (3)DarabszámErszényes kerítőhálóA1 (4)Havonta
A hálók száma, hosszúság (3)Darabszám/méterHálókA1 (4)Havonta
A horgok száma, a horogsorok száma (3)DarabszámHorgok és horogsorokA1 (4)Havonta
A rákcsapdák, csapdák száma (3)DarabszámCsapdákA1 (4)Havonta
Merülési idő (3)ÓraMinden passzív eszközA1 (4)Havonta
Kirakodás
A fogás értéke összesen és kereskedelmi fajonként (5)EURB1 és C1Havonta
A fogás élőtömege összesen és fajonkéntTonnaA1 (4)Havonta
Árak kereskedelmi fajonként (6)EUR/kgB2 és C2Havonta, évente
Átváltási arány fajonkéntÉvenként frissítés

(1) A bontási szintek az V. függelékre vonatkoznak (megjegyzés: a tevékenységcsoportra vagy halászati tevékenységre való hivatkozás a IV. függelék 6. szintje (1-5)).

(2) A 26/2004/EK rendeletben meghatározottak szerint.

(3) A regionális koordinációs értekezletek módosításokra tehetnek javaslatokat.

(4) Bizonyos változók esetében az A bontási szint elegendő, mivel ... and (példa: halászati órák), egyéb esetekben, ... and (például azok a halászati napok, amikor ugyanazon a halászati napon két vagy több tevékenységcsoportot is végrehajthatnak, és amelyek többször is számításba vehetők).

(5) Amennyiben az egy útra vonatkozó fogás nem osztható fel közvetlenül tevékenységcsoportokra, akkor a felosztást a HTMGB által elfogadott szabályok alapján kell elvégezni.

(6) A fogás értékének ugyanazon a szinten történő azonnali kiszámítása érdekében az áradatokat lehetőség szerint az A1. szinten kell gyűjteni (lásd az V. függeléket).

IX. függelék

A tengerkutatási felmérések listája

A felmérés megnevezéseRövidítésTerületIdőszakFőbb célfajok stb.Felmérési erőkifejtés
Napok
(maximum)
Balti-tenger (ICES IIIb–d terület)
Nemzetközi balti-tengeri vonóháló felmérésBITS Q1
BITS Q4
IIIaS, IIIb–d1. és 4. negyedévTőkehal és egyéb tengerfenéken élő fajok160
Nemzetközi balti-tengeri akusztikai felmérés (őszi)BIASIIIa, IIIb–dSzept.–okt.Hering és spratt115
Rigai-öböli akusztikai hering felmérésGRAHSIIId3. negyedévHering10
Spratt akusztikai felmérésSPRASIIIdMájusSpratt és hering60
Rügeni heringlárva felmérésRHLSIIIdMárcius–júniusHering50
Északi-tenger (ICES IIIa, IV és VIId terület) és a Jeges-tenger keleti része (ICES I és II terület)
Nemzetközi fenékvonóháló felmérésIBTS Q1
IBTS Q3
IIIa, IV1. és 3. negyedévFoltos tőkehal, tőkehal, fekete tőkehal, hering, spratt, vékonybajszú tőkehal, közönséges makréla, norvég tőkehal315
Északi-tengeri merevítőrudas vonóháló felmérésBTSIVb, IVc, VIId3. negyedévSima lepényhal, közönséges nyelvhal65
Tengerfenéken élő halivadék felmérésDYFSÉszaki-tenger partjai3. és 4. negyedévSima lepényhal, közönséges nyelvhal, barna garnéla145
Nyelvhal nettó felmérésSNSIVb, IVc3. negyedévKözönséges nyelvhal, sima lepényhal20
Északi-tengeri homoki angolna felmérésNSSSIVa, IVb4. negyedévHomoki angolnák15
Nemzetközi ökológiai felmérés az északi tengerekenASHIIaMájusHering, kék puha tőkehal35
Vörös álsügér felmérés a Norvég-tengeren és a kapcsolódó vízterületekenREDNORIIAugusztus–szeptemberVörös álsügérek35
Makrélaikra felmérés
(háromévente)
NSMEGSIVMájus–júliusMakréla ikratermelés15
Heringlárva felmérésIHLSIV, VIId1. és 3. negyedévHering- és sprattlárva45
Ézsaki-tengeri hering akusztikai felmérésNHASIIIa, IV, VIaJúnius, júliusHering, spratt105
Norvég homár TV felmérés
(FU 3&4)
NTV3&4IIIA2. vagy 3. negyedévNorvég homár15
Norvég homár TV felmérés (FU 6)NTV6IVbSzeptemberNorvég homár10
Norvég homár TV felmérés (FU 7)NTV7IVa2. vagy 3. negyedévNorvég homár20
Norvég homár TV felmérés (FU 8)NTV8IVb2. vagy 3. negyedévNorvég homár10
Norvég homár TV felmérés (FU 9)NTV9IVa2. vagy 3. negyedévNorvég homár10
Az Atlanti-óceán északi része (ICES V–XIV terület és NAFO-területek)
Nemzetközi vörös álsügér vonóháló és akusztikai felmérés (kétévente)REDTASVa, XII, XIV; NAFO SA 1-3Június/JúliusVörös álsügérek30
A Flemish Cap térségben a tengerfenéken élő halakra vonatkozó felmérésFCGS3MJúliusTengerfenéken élő fajok35
Grönlandi tengerfenéken élő halakra vonatkozó felmérésGGSXIV, NAFO SA1Október/NovemberTőkehal, vörös álsügér és egyéb tengerfenéken élő fajok55
3LNO tengerfenéken élő halakra vonatkozó felmérésPLATUXA3LNO2. és 3. negyedévTengerfenéken élő fajok55
Nyugati IBTS 4. negyedév
(beleértve a Porcupine felmérést)
IBTS Q4VIa, VII, VIII, IXa4. negyedévTengerfenéken élő fajok215
Skócia nyugati IBTSIBTS Q1VIa, VIIaMárciusTőkehalak, hering, makréla25
ISBCBTS szeptemberISBCBTSVIIa f gSzeptemberKözönséges nyelvhal, sima lepényhal25
WCBTSVIIe BTSVIIeOktóberKözönséges nyelvhal, sima lepényhal, ördöghal, kisfejű lepényhal10
Kék puha tőkehal felmérésVI, VII1. és 2. negyedévKék puhatőkehal45
Nemzetközi makréla- és fattyúmakréla-ikra felmérés
(háromévente)
MEGSVIa, VII, VIII, IXaJanuár–júliusMakréla-, fattyúmakréla-ikratermelés310
Szardínia, szardella, fattyúmakréla akusztikai felmérésVIII, IXMárcius–április–májusSzardínia, szardella, makréla, fattyúmakréla populációsűrűségi mutatók95
Szardínia DEPM
(háromévente)
VIIIc, IXa2. és 4. negyedévSzardínia SSB és CUFES használata135
Heringek akusztikai felmérése ikrarakás alatt és előttVIa, VIIa–gJúlius, szeptember, november, március, januárHering, spratt155
Szardella biomasszaBIOMANVIIIMájusSzardella SSB (DEP)25
Norvég homár UWTV felmérés (part menti)UWTV
(FU 11-13)
VIa2. vagy 3. negyedévNorvég homár20
Norvég homár UWTV
Ír-tenger
UWTV
(FU 15)
VIIaAugusztusNorvég homár10
Norvég homár UWTV felmérés
Aran Grounds
UWTV
(FU 17)
VIIbJúniusNorvég homár10
Norvég homár UWTV felmérés
Kelta-tenger
UWTV
(FU 20-22)
VIIg, h, jJúliusNorvég homár10
Norvég homár TV felmérés
A portugál partok mentén
UWTV
(FU 28-29)
IXaJúniusNorvég homár20
A Földközi-tenger vizei és a Fekete-tenger
Földközi-tengeri nemzetközi fenékvonóháló felmérésMEDITS37(1, 2, 3.1, 3.2)2. és 3. negyedévTengerfenéken élő fajok410
Pán-mediterrán nyílt tengeri felmérésMEDIAS37(1.1, 1.2, 2.1, 2.2, 3.1)2., 3. és 4. negyedévKisméretű nyílt tengeri fajok185
Fenékvonóháló felmérésFekete-tenger2. és 4. negyedévNagy rombuszhal40
Nyílt tengeri vonóháló felmérésFekete-tenger2. és 4. negyedévSpratt és vékonybajszú tőkehal40

X. függelék

Az akvakultúra-ágazatra vonatkozó gazdasági változók listája

SZÖVEG HIÁNYZIK

(1) Tartalmazza a közvetlen kifizetéseket, mint például a forgalmazás beszüntetésének ellentételezését, az üzemanyagadó-visszatérítéseket vagy a hasonló egyösszegű ellentételezések kifizetéseit; nem tartalmazza a társadalmi juttatási kifizetéseket, valamint a közvetett támogatásokat, például az anyagfelhasználásra, mint például az üzemanyagra vonatkozó csökkentett adót vagy beruházási támogatásokat.

(2) Tartalmazza a társadalombiztosítási költségeket.

(3) A választott módszert a tagállamnak Nemzeti Programjában meg kell magyaráznia.

(4) A csomagolási költségek az egyéb operatív költségek részét képezik.

(5) A választott módszert a tagállamnak Nemzeti Programjában meg kell magyaráznia.

(6) Az ESA az 1995-ös Integrált Nemzeti Számlák Európai Rendszerére utal (2223/96/EK tanácsi rendelet, 1267/2003/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet. Eurostat ESA 1995 kézikönyv).

(7) A tőke kamatköltségei; az ötéves nemzeti államkötvények kamata használható a pénzügyi költségek helyett.

(8) Az év végén.

(9) Az év közbeni eszközvásárlás és -értékesítés.

(10) A pénzügyi év végén.

(11) A nyersanyagok mennyiségére vonatkozó változónak összhangban kell lennie a nyersanyagköltségre vonatkozó változóval.

(12) A termelés mennyiségére vonatkozó változónak összhangban kell lennie az árbevétel értékére vonatkozó változóval.

(13) A darabszámról tonnára történő átváltási tényezőt a Nemzeti Programban kell meghatározni.

(14) Az FTE nemzeti a nemzeti küszöbértékből becsült teljes munkaidejű egyenértékes száma.

(15) Nem kötelező.

XI. függelék

Az akvakultúra-adatok gyűjtésére alkalmazandó ágazati felosztás

Haltenyésztési technológiák (1)Kagylótenyésztési technológiák (1)
Szárazföldi gazdaságokHalketrecek
Halkeltetők és ivadéknevelők (2)TenyésztésKombinált (3)Halketrecek (4)TutajokHorogsorTengerfenék (5)Egyéb
Lazac
Pisztráng
Tengeri sügér és északi durbincs
Ponty
Egyéb édesvízi halak
Egyéb tengeri halak
Kagyló
Osztriga
Vénusz-kagyló
Egyéb kagylók

(1) A vállalkozásokat fő gazdálkodási technológiájuk szerint kell felosztani.

(2) A keltetők és ivadéknevelők a vízi állatok korai életszakaszában mesterséges tenyésztő-, keltető- és nevelőhelyek. Statisztikai célból a keltetők tevékenysége a megtermékenyített ikrák termelésére korlátozódik. A vízi állatokat ivadékkorban ivadéknevelőkben tenyésztik tovább. Ha a keltetők és az ivadéknevelők szorosan kapcsolódnak egymáshoz, a statisztikai adatok kizárólag a tenyészet utolsó ivadékkorára vonatkoznak. (COM(2006) 864).

(3) A kombinált meghatározás a keltetőket, ivadéknevelőket és a tenyésztési technológiákat használó vállalkozásokat jelenti.

(4) A halketrecek nyitott vagy fedett, körülhatárolt szerkezetek, amelyek a természetes vízcserét lehetővé tevő hálóból vagy áteresztő anyagból készülnek. Ezek lehetnek úszó, felfüggesztett vagy rögzített szerkezetek, de minden esetben lehetővé teszik az alulról történő vízcserét. (COM(2006) 864).

(5) A "tengerfenék" technológiák az árapály területeken történő kagylótenyésztést jelentik (közvetlenül a tengerfenéken vagy afeletti nevelés).

XII. függelék

A feldolgozóipari ágazatra vonatkozó gazdasági változók listája

SZÖVEG HIÁNYZIK

(1) Tartalmazza a közvetlen fizetéseket. Nem tartalmazza a társadalmi juttatási kifizetéseket és a közvetett támogatásokat.

(2) Tartalmazza a társadalombiztosítási költségeket.

(3) A választott módszert a tagállamnak Nemzeti Programjában meg kell magyaráznia.

(4) A csomagolási költségek az egyéb operatív költségek részét képezik.

(5) A választott módszert a Nemzeti Programban meg kell magyarázni.

(6) Az ESA az 1995-ös Integrált Nemzeti Számlák Európai Rendszerére utal (2223/96/EK tanácsi rendelet, 1267/2003/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet. Eurostat ESA 1995 kézikönyv).

(7) A tőke kamatköltségei; az ötéves nemzeti államkötvények kamata használható a pénzügyi költségek helyett.

(8) A vállalkozás valamennyi nettó beruházásának teljes halmozott értéke az év végén.

(9) Az év közbeni eszközvásárlás és -értékesítés.

(10) Az év végén.

(11) A módszer a FISH/2005/14 tanulmány jelentésében "LEI WAGENINGENUR Co-ordinator, 2006. A teljes munkaerő egyenértékeseket (FTE) is tartalmazó munkaerő számítása a halászati ágazatban, FISH/2005/14 számú tanulmány, 142. o." meghatározott módszer.

(12) Nem kötelező.

XIII. függelék

A halászat által a tengerek ökoszisztémájára gyakorolt hatás környezeti mutatóinak meghatározása

Kód előírásMutató (1)MeghatározásKötelező adatokPontossági szint
1A halfajok helyzete a fajmegőrzés tekintetébenA veszélyeztetett halfajok biológiai sokfélesége tekintetében a tendenciák összefoglalására, vizsgálatára és az ezekről szóló jelentésekre használt biodiverzitási mutatóFajok, hossz és populációsűrűség a vonatkozó tengeri régió tekintetében a halászati ágazattól független kutatási felmérés(ek)ből. E mutatók tekintetében a pontos jelentés a mutatóban szereplő fajok következetes és megbízható azonosítását igényli. A felméréshez használt fogásokat teljes egészében osztályozni kell (részmintavétel nélkül) annak érdekében, hogy a mutatóban szereplő minden egyes faj valamennyi egyede rögzítésre kerüljön, de részmintavétel a hosszmérésnél megfelelően indokolt esetben megengedett.A kutatási felmérésnek a tengeri régió lehető legnagyobb részét érintően a rendelkezésre álló lehető leghosszabb időszakra vonatkozóan kell kiterjednie. A mutató a felméréshez kapcsolódik. Az alkalmazott módszerek a felmérések évenkénti, ugyanazon a területen szabványos eszközzel történő lefolytatását igénylik.
2Nagy halak arányaAz állományban a tömeg szerinti nagy halak arányát jelző mutató, amely a halállomány méretszerkezetét és életciklus szerinti összetételét tükrözi.
3A halak átlagos maximális hosszaA halállomány életciklus szerinti összetételére vonatkozó mutató
4A kifogott halfajok mérete az ivaréretté váláskorA populációra ható lehetséges „genetikai hatásra” vonatkozó mutatóA kor, a hossz, a nem és az ivarérettség egyedi felmérése a vonatkozó tengeri régió tekintetében a halászati ágazattól független kutatási felmérés(ek)ből.Korosztályonként legalább 100 egyed, de ennél több hal a mutató pontosságát javítja.
5A halászati tevékenységek megoszlásaA halászati tevékenység térbeli kiterjedésére vonatkozó mutató. A mutató a „Halászati tevékenységek halmozódására” vonatkozó mutatóval együtt készül.A hajómegfigyelési rendszeren alapuló helyzet és hajólajstromozási adat
A helyzetjelentés kézhezvételétől számított két hónapon belül hozzáférhető, a tevékenységcsoport szerinti osztályozásra vonatkozó 6. szinthez kapcsolódó valamennyi pozícióval (lásd a IV. függelék 1–5. pontját). A 15 m alatti hajók nem tartoznak ide.
A félóránkénti helyzetjelentés preferált.
6A halászati tevékenységek halmozódásaA halászati tevékenységek halmozódási mértékének mutatója. A mutató a „Halászati tevékenységek megoszlására” vonatkozó mutatóval együtt készül.
7A tengerfenéken használt mobil eszközök által nem érintett területekA tengerfenék azon területére vonatkozó mutató, amelyen az előző évben nem használtak mobil halászeszközt. Ez megfelel a fogások ellenőrzéséből, az erőkifejtések ellenőrzéséből, illetve a technikai intézkedésekből (beleértve a fajmegőrzés támogatására vonatkozó jogszabályokban meghatározott védett tengeri területet) eredő, a tengerfenéken folyó halászati tevékenység megoszlásában tapasztalható változásoknak és minden egyéb, a halászati tevékenységet kiszorító emberi tevékenység (például a szélerőműparkok) fejlődésének.
8A kereskedelmi céllal hasznosított fajok visszadobott egyedeinek arányaA fogásokkal összefüggésben a kereskedelmi céllal hasznosított fajok visszadobott egyedeinek arányára vonatkozó mutató.A hajónaplón, illetve a külön bonyolított megfigyelői utak alapján a halászzsákmányban és a visszadobott halállományban lévő fajok, hosszuk és mennyiségük. A tevékenységcsoport szerinti osztályozásra vonatkozó 6. szinthez kapcsolódó adat (lásd a IV. függelék 1–5. pontját).E visszadobott halakra vonatkozó közösségi programban meghatározottak szerint
9A halfogás üzemanyag-fogyasztási hatékonyságaAz üzemanyag-fogyasztás és a kirakodott fogás értéke közötti arányra vonatkozó mutató. A mutató a különféle halászatok üzemanyag-fogyasztásának hatékonyságára vonatkozó tendenciák tekintetében nyújt információt.A fogások értéke és az üzemanyag költsége. A fajonkénti fogások és az árak szorzata alapján kiszámított érték. Az üzemanyag költsége az e közösségi programban meghatározottak szerint. A mutató kiszámítása valamennyi tevékenységcsoportra vonatkozóan régiónként, negyedévente és évente, a tevékenységcsoportok szerinti osztályozásra vonatkozó 6. szint alapján történik (lásd a IV. függelék 1–5. pontját).Az e közösségi programban meghatározottak szerint

(1) A mutatók meghatározásához és kiszámításához lásd a SEC 2008/449 bizottsági szolgálati munkadokumentumot.

Lábjegyzetek:

[1] A dokumentum eredetije megtekinthető CELEX: 32010D0093 - https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/ALL/?uri=CELEX:32010D0093&locale=hu

Tartalomjegyzék