Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

(KISFILM!)

...Tovább...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Tovább...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Tovább...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Tovább...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Tovább...

Mínuszjel keresésben

A '-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából. Kisfilmmel mutatjuk.

...Tovább...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Tovább...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Tovább...

Egy bíró ítéletei

A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!

...Tovább...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Tovább...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Tovább...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni benne a Jogkódex? (KISFILM)

...Tovább...

Változásfigyelési funkció

Változásfigyelési funkció a Jogkódexen - KISFILM!

...Tovább...

Módosult §-ok megtekintése

A „változott sorra ugrás” gomb(ok) segítségével megnézheti, hogy adott időállapotban hol vannak a módosult sorok (jogszabályhelyek). ...Tovább...

Iratminták a Pp. szövegéből

Kisfilmünkben bemutatjuk, hogyan nyithat meg iratmintákat a Pp. szövegéből. ...Tovább...

Döntvényláncolatok

Egymásból is nyithatók egy adott ügy első-, másodfokú, felülvizsgálati stb. határozatai. Kisfilmünkben megmutatjuk ezt a funkciót.

...Tovább...

32007R1386[1]

A Tanács 1386/2007/EK rendelete ( 2007. október 22. ) az Északnyugat-atlanti Halászati Szervezet szabályozási területén alkalmazandó védelmi és végrehajtási intézkedések megállapításáról

A TANÁCS 1386/2007/EK RENDELETE

(2007. október 22.)

az Északnyugat-atlanti Halászati Szervezet szabályozási területén alkalmazandó védelmi és végrehajtási intézkedések megállapításáról

AZ EURÓPAI UNIÓ TANÁCSA,

tekintettel az Európai Közösséget létrehozó szerződésre és különösen annak 37. cikkére,

tekintettel a Bizottság javaslatára,

tekintettel az Európai Parlament véleményére ( 1 ),

(1)

A Tanács az északnyugat-atlanti halászatban folytatandó jövőbeni többoldalú együttműködésről szóló egyezménynek az Európai Gazdasági Közösség általi megkötéséről szóló, 1978. december 28-i 3179/78/EGK rendelettel ( 2 ) jóváhagyta az északnyugat-atlanti halászatban folytatandó jövőbeni többoldalú együttműködésről szóló egyezményt (a továbbiakban: NAFO-egyezmény), amely 1979. január 1-jén lépett hatályba.

(2)

A NAFO-egyezmény megfelelő keretet biztosít a halászati erőforrások ésszerű védelmével és irányításával kapcsolatban az egyezmény által meghatározott térségben folytatott többoldalú együttműködéshez.

(3)

A NAFO a 2003. szeptember 15-19-én Halifaxban tartott 25. éves ülésén alapjaiban vizsgálta felül az egyezményben meghatározott térségben, de a szerződő felek nemzeti joghatóságának határain túli területeken működő halászhajókra alkalmazandó védelmi és végrehajtási intézkedéseket.

(4)

Ezek az intézkedések olyan rendelkezéseket is tartalmaznak, amelyek - a NAFO által elfogadott védelmi és irányítási intézkedések teljes körű tiszteletben tartásának biztosítása érdekében - elősegítik a védelmi és végrehajtási intézkedéseknek a nem szerződő felek hajói által történő betartását.

(5)

Az intézkedések előírják a szerződő felek lobogója alatt közlekedő és a NAFO-térségben működő hajókra alkalmazandó ellenőrző intézkedéseket, valamint rendelkeznek a tengeren és a kikötőkben elvégzendő ellenőrzésekről, amelyek tartalmazzák a szerződő felek által végrehajtandó ellenőrzési és felügyeleti eljárásokat, valamint a jogsértési eljárásokat.

(6)

Az intézkedések előírják a nem szerződő felek hajóinak kötelező ellenőrzését is, amennyiben ezek önkéntesen futnak be a szerződő felek kikötőibe, valamint a fogásoknak az ilyen ellenőrzések során történő ki- és átrakodásának tilalmát, ha megállapítják, hogy azokat a NAFO által elfogadott védelmi intézkedések megsértésével fogták ki.

(7)

A NAFO-egyezmény 11. és 12. cikke értelmében ezek az intézkedések 2004. január 1-jén lépnek hatályba és válnak kötelezővé a szerződő felek számára; a Közösségnek alkalmaznia kell ezeket az intézkedéseket.

(8)

A legtöbb rendelkezést az Északnyugat-atlanti Halászati Szervezet által elfogadott közös nemzetközi ellenőrzés rendszerének alkalmazására vonatkozó rendelkezések elfogadásáról szóló, 1988. június 9-i 1956/88/EGK tanácsi rendelet ( 3 ), az Északnyugat-atlanti Halászati Szervezet által elfogadott közös nemzetközi ellenőrzés rendszerének alkalmazására vonatkozó részletes szabályok megállapításáról szóló, 1988. szeptember 16-i 2868/88/EGK bizottsági rendelet ( 4 ), az Északnyugat-atlanti Halászati Szervezet által elfogadott egyes ellenőrző intézkedések alkalmazására vonatkozó rendelkezések elfogadásáról szóló, 1992. január 27-i 189/92/EGK tanácsi rendelet ( 5 ), az északnyugat-atlanti halászterületeken a jövőben folytatandó többoldalú halászati együttműködésről szóló egyezményben meghatározott szabályozási területen a halászati erőforrásokra vonatkozó egyes védelmi és gazdálkodási intézkedések megállapításáról szóló, 1993. december 20-i 3680/93/EK tanácsi rendelet ( 6 ), az Északnyugat-atlanti Halászati Szervezet (NAFO) szabályozási területén működő közösségi halászhajók esetében alkalmazandó európai közösségi megfigyelőrendszer létrehozásáról szóló, 1995. december 21-i 3069/95/EK tanácsi rendelet ( 7 ) és az Északnyugat-atlanti Halászati Szervezetet (NAFO) létrehozó szerződés nem szerződő feleinek lobogója alatt hajózó hajókra vonatkozó egyes ellenőrző intézkedések megállapításáról szóló, 2000. június 8-i 1262/2000/EK tanácsi rendelet ( 8 ) ültette át a közösségi jogba.

(9)

A NAFO által elfogadott, felülvizsgált védelmi és végrehajtási intézkedések hatékony végrehajtása érdekében e rendeleteket hatályon kívül kell helyezni és egy olyan rendelettel kell felváltani, amely egybefogja és kiegészíti a halászati tevékenységekkel kapcsolatos, a Közösségnek - mint az Egyezmény szerződő felének - a kötelezettségeiből származó valamennyi rendelkezést.

(10)

A NAFO által elfogadott egyes intézkedéseket a TAC-ról és a kvótákról szóló évenkénti rendeleteken - legújabban a bizonyos halállományokra és halállománycsoportokra vonatkozó, halfogási korlátozások alá tartozó vizeken tartózkodó közösségi hajókon és a közösségi vizeken alkalmazandó halászati lehetőségeknek és kapcsolódó feltételeknek a 2006. évre történő meghatározásáról szóló, 2005. december 22-i 51/2006/EK tanácsi rendeleten ( 9 ) - keresztül ültették át a közösségi jogba. Az ilyen, nem ideiglenes jellegű intézkedéseket az új rendeletben át kell venni.

(11)

A halászati erőforrások közös halászati politika alapján történő védelméről és fenntartható kiaknázásáról szóló, 2002. december 20-i 2371/2002/EK tanácsi rendeletet ( 10 ) 2002-ben fogadták el. E rendelet értelmében a tagállamoknak ellenőrizniük kell a lobogójuk alatt közlekedő hajók által a közösségi vizeken kívül végzett tevékenységeket.

(12)

A közös halászati politika ellenőrző rendszerének létrehozataláról szóló, 1993. október 12-i 2847/93/EK tanácsi rendelet ( 11 ) 2. cikkének (3) bekezdése előírja, hogy minden tagállamnak biztosítania kell, hogy megfelelően figyelemmel kísérje hajóinak tevékenységét a Közösség halászati övezetén kívül és - amennyiben léteznek ilyen közösségi kötelezettségek - ellenőrizze és felügyelje azokat annak érdekében, hogy biztosítsa az ezekre a vizekre vonatkozó közösségi szabályok betartását; ezért rendelkezni kell arról, hogy azok a tagállamok, amelyek hajói a NAFO szabályozási területén halászati engedéllyel rendelkeznek, a nyomon követést és felügyeletet végző ellenőröket jelöljenek ki, valamint hogy megfelelő eszközöket biztosítsanak az ellenőrzések végzéséhez.

(13)

A NAFO szabályozási területén végzett halászati tevékenységek nyomon követésének biztosítása érdekében a tagállamoknak ezen intézkedések alkalmazása során egymással és a Bizottsággal együtt kell működniük.

(14)

A tagállamok felelőssége annak biztosítása, hogy ellenőreiket a NAFO által megállapított ellenőrzési eljárások betartására kötelezzék.

(15)

Annak érdekében, hogy a NAFO által elfogadott, és a Közösség számára kötelezővé váló további védelmi és végrehajtási intézkedések a NAFO-egyezményben megállapított határidőn belül végrehajthatók legyenek, a Tanács a Bizottság javaslata alapján, minősített többséggel módosíthatja ezt a rendeletet,

ELFOGADTA EZT A RENDELETET:

I. FEJEZET

ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK

1. cikk

Tárgy

Ez a rendelet megállapítja az Északnyugat-atlanti Halászati Szervezet (NAFO) által megállapított védelmi és végrehajtási intézkedéseknek a Közösség által történő alkalmazására vonatkozó szabályokat.

2. cikk

Hatály

(1) Az e rendelet II-V. fejezetében szereplő rendelkezéseket a NAFO-egyezmény hatálya alá tartozó fajokat halászó közösségi halászhajók által a NAFO szabályozási területén végzett valamennyi kereskedelmi halászati tevékenységre alkalmazni kell.

(2) A halak kifogására - különösen a hálószembőségre, méretbeli korlátozásokra, zárt területekre és idényekre - vonatkozó védelmi és irányítási intézkedések nem vonatkoznak a NAFO szabályozási területén tevékenykedő kutatóhajókra.

3. cikk

Fogalommeghatározások

E rendelet alkalmazásában:

1. "Halászhajó" bármely olyan hajó, amely halászati tevékenységeket végez vagy végzett, beleértve a halfeldolgozó hajókat és az átrakodást, illetve bármely más, halászatot előkészítő vagy halászattal kapcsolatos tevékenységet - beleértve a kísérleti vagy felderítő halászatot - végző hajót.

2. "Kutatóhajó" bármely olyan állandó kutatóhajó vagy rendesen halászati tevékenységeket vagy halászati támogató tevékenységeket végző hajó, amelyet megfelelően bejelentett halászati kutatásra alkalmaznak vagy e célból bérelnek.

3. "Halászati tevékenységek" a halászat, halfeldolgozó műveletek, halak vagy halászati termékek átrakodása, illetve bármely más, halászatot előkészítő vagy halászattal kapcsolatos, a NAFO szabályozási területén végzett tevékenység.

4. "Ellenőr" a NAFO szerződő felei halászati ellenőrző szolgálatainak a NAFO közös ellenőrzési és felügyeleti rendszerében kijelölt ellenőre.

5. "Halászati út" a hajónak a NAFO szabályozási területére történő belépésétől a szabályozási területről való távozásáig, valamint fedélzeten lévő, a szabályozási területről származó fogás ki- vagy átrakodásáig eltelt idő.

6. "Nem szerződő fél hajója" olyan hajó, amelyet észleltek vagy más módon azonosítottak, és jelezték, hogy a NAFO szabályozási területén halászati tevékenységeket végez, továbbá

a) amely olyan tagállam lobogója alatt közlekedik, amelyik a NAFO-egyezménynek nem szerződő fele; vagy

b) amelyről okkal gyanítható, hogy nem rendelkezik honossággal.

7. "IUU-halászat" a NAFO szabályozási területén végzett jogellenes, szabályozatlan vagy nem bejelentett halászati tevékenységek.

8. "IUU-hajó" a nem szerződő felek jogellenes, szabályozatlan vagy nem bejelentett halászati tevékenységeket a NAFO szabályozási területén végző hajói.

9. "IUU-lista" azon hajók adatait tartalmazó lista, amely hajók vonatkozásában a NAFO megállapította, hogy IUU-halászatot végeznek.

10. "NAFO szabályozási terület" az északnyugat-atlanti halászterületeken a jövőben folytatandó többoldalú halászati együttműködésről szóló egyezmény (NAFO-egyezmény) I. mellékletében meghatározott térség.

11. "Alterület" a NAFO-egyezmény III. mellékletében meghatározott alterület.

12. "Körzet" a NAFO-egyezmény III. mellékletében meghatározott körzet.

13. "Egyéb kvóta" az a kvóta, amelyen a közösségi hajók a NAFO más szerződő feleinek lobogója alatt közlekedő hajókkal osztoznak.

14. "NAFO-rendszer" a NAFO által elfogadott közös ellenőrzési és felügyeleti rendszer.

15. "A NAFO védelmi és végrehajtási intézkedései" a Halászati Bizottság és a NAFO Általános Tanácsa által elfogadott védelmi és végrehajtási intézkedések.

16. "Halászati napló" a 2807/83/EGK bizottsági rendeletben ( 12 ) említett hajónapló, amelybe feljegyzik a halászati műveleteket és fogásokat.

17. "Termelési napló" az a hajónapló, amelybe feljegyzik a termék formájában lévő halakat.

18. "Kapacitási terv" a halászhajó fedélzetén lévő raktárak és más tárolóhelyiségek köbméterben kifejezett tárolókapacitását jelző tervrajz vagy leírás.

19. "Tárolási terv" az a tervrajz, amely azt a helyiséget tünteti fel, ahol a halakat a halászhajó fedélzetén lévő raktárakban és más tárolóhelyiségekben tárolják.

20) "átrakodás": a fedélzeten tartott halászati erőforrások vagy halászati termékek bármilyen mennyiségének egyik hajóról a másikra történő áthelyezése.

21. "fenékhalászati tevékenységek": olyan halászati tevékenységek, amelyek esetében a halászeszköz a halászati műveletek során érintkezésbe lép vagy várhatóan érintkezésbe lép a tengerfenékkel;

22. "meglévő fenékhalászati területek": olyan területek, amelyeken a VMS-adatok és/vagy más georeferencia-adatok szerint az 1987 és 2007 közötti referencia-időszakban legalább két évben fenékhalászati tevékenységekre került sor;

23. "új fenékhalászati területek": a meglévő fenékhalászati területektől eltérő olyan területek, amelyeken fenékhalászati tevékenység folyik.

II. FEJEZET

TECHNIKAI INTÉZKEDÉSEK

4. cikk

A hajón tárolt járulékos fogások

(1) A halászhajók a NAFO által szabályozott valamennyi olyan faj esetében, amelyből a Közösség nem részesült kvótában, járulékos fogásukat legfeljebb 2 500 kilogrammra vagy 10 %-ra - amelyik a kettő közül a nagyobb - korlátozzák.

(2) Abban az esetben, ha halászati tilalom van érvényben, vagy ha valamely "egyéb" kvóta már teljesen kimerült, az érintett fajokból álló járulékos fogás nem haladhatja meg az 1 250 kg-ot vagy az 5 %-ot, amelyik a kettő közül a nagyobb.

(3) Az (1) és (2) bekezdésben említett százalékos értékeket a fedélzeten tárolt teljes fogásban található valamennyi faj tömegének százalékában kell kiszámítani. A garnélarákfogásokat nem veszik figyelembe a tengerfenéken élő halfajok járulékos fogásainak kiszámításakor.

5. cikk

Járulékos fogás bármely fogási pozícióban

(1) Ha bármely fogási pozícióban a járulékos fogás százalékaránya meghaladja a 4. cikk (1) és (2) bekezdésében meghatározott százalékos értékeket, a hajónak haladéktalanul legalább 10 tengeri mérfölddel el kell távolodnia az előző hálókivetés helyétől, és a következő hálókivetés során végig legalább 10 tengeri mérföldes távolságot kell tartania az előző hálókivetés helyétől. Amennyiben a továbbhajózás után a következő fogás meghaladja az említett járulékos fogási korlátozásokat, a hajónak el kell hagynia a körzetet, és legalább 60 óráig oda nem térhet vissza.

(2) Amennyiben a garnélarák-halászat során a kvóta alá tartozó, tengerfenéken élő fajokból álló járulékos fogások teljes mennyisége a 3M körzetben meghaladja az 5 tömegszázalékot vagy a 3L körzetben a 2,5 tömegszázalékot, a hajónak haladéktalanul legalább 10 tengeri mérfölddel el kell távolodnia bármely előző hálókivetés helyétől, és a következő hálókivetés során végig 10 tengeri mérföldes távolságot kell tartania bármely előző hálókivetés helyétől. Amennyiben a továbbhajózás után a következő fogás meghaladja az említett járulékos fogási korlátozásokat, a hajónak el kell hagynia a körzetet, és legalább 60 óráig oda nem térhet vissza.

(3) A bármely fogási pozícióban engedélyezett járulékos fogások százalékarányát az adott fogási pozícióban halászott teljes fogásban található valamennyi faj tömegének százalékában kell kiszámítani.

6. cikk

Célzott halászat és járulékos fogás

(1) A közösségi hajók parancsnokai nem folytatnak célzott halászatot olyan fajokra, amelyekre járulékos fogási korlátozások vannak érvényben. Egy faj célzott halászatáról akkor beszélhetünk, ha bármely fogás legnagyobb tömegszázalékát az a faj alkotja.

(2) Ha az adott halászat tekintetében szabályszerű szemméretű hálóval, rájára célzott halászatot folytató hajó esetében első alkalommal fordul elő, hogy egy fogásban járulékos fogási korlátozás hatálya alá tartozó faj alkotja a teljes fogás legnagyobb tömegszázalékát, az ilyen fogás nem tekintendő szándékosnak. Ilyen esetben a hajónak haladéktalanul pozíciót kell váltania az 5. cikk (1) és (2) bekezdésével összhangban.

(3) A közösségi hajók parancsnokai, azt követően, hogy az 5. cikk (1) és (2) bekezdésének megfelelően legalább 60 órán át elkerülték az adott körzetet, próbahalászatot hajtanak végre, amelyet legfeljebb 3 órán át végezhetnek. Az e cikk (1) bekezdésétől eltérve nem tekintendő célzott halászatnak, ha az ilyen próbahalászatok során valamely fogásban járulékos fogási korlátozás hatálya alá tartozó fajok alkotják a teljes fogás legnagyobb tömegszázalékát. Ilyen esetben a hajónak haladéktalanul pozíciót kell váltania az 5. cikk (1) és (2) bekezdésével összhangban.

(4) A közösségi hajók parancsnokai feljegyzik a (3) bekezdésnek megfelelően végzett próbahalászat kezdetéhez és végéhez tartozó koordinátákat.

7. cikk

Hálószembőség

(1) A Sebastes mentella (3) bekezdésben említettek szerinti halászatának kivételével, a VII. mellékletben említett, tengerfenéken élő fajok célzott halászatában tilos az olyan vonóháló használata, amelynek bármelyik szakasza 130 mm-nél kisebb méretű hálószemeket tartalmaz. Ez a szembőség legfeljebb 60 mm-re csökkenthető a sebeskalmár (Illex illecebrosus) célzott halászata esetében. A rájafélék (Rajidae) célzott halászatában ezt a szembőséget legalább 280 mm-re kell növelni a zsákvégen, és 220 mm-re a vonóháló összes többi részén.

(2) A garnélarákra (Pandalus borealis) halászó hajók legalább 40 mm-es szembőségű hálót használnak.

(3) A 2 alterületen és az F és 3K körzetben Sebastes mentella fajra (mélyvízi vörös álsügér) halászó hajók legalább 100 mm-es szembőségű hálókat használnak.

(4) A 3O körzetben vízközi vonóhálóval vörös álsügérre halászó hajók legalább 90 mm-es szembőségű hálót használnak.

(5) Az e cikk (1), (2) és (3) bekezdésében említett fajoktól eltérő fajokra célzott halászatot folytató hajók számára engedélyezett a szabályozott fajoknak az említett bekezdésekben meghatározottnál kisebb szembőségű hálókkal végzett halászata, feltéve, hogy teljesülnek a járulékos fogásra vonatkozóan a 4. cikkben megállapított követelmények.

8. cikk

Hálók szállítása

(1) A NAFO által szabályozott egy vagy több faj célzott halászatakor a közösségi hajók nem szállíthatnak a 7. cikkben megállapítottnál kisebb szembőségű hálókat.

(2) A NAFO szabályozási területen kívüli területeken halászatot folytató közösségi hajók azonban tarthatnak a fedélzeten a 7. cikkben megállapítottnál kisebb szembőségű hálókat, feltéve, hogy e hálókat biztonságosan feltekerik és elrakják, és azok közvetlen használatra nem állnak rendelkezésre.

9. cikk

Hálótartozékok

(1) Tilos bármely olyan, az e cikkben leírtaktól eltérő eszköz használata, amely akadályt képez a háló szemeiben vagy csökkenti azok méretét.

(2) A rongálódás csökkentése vagy megakadályozása érdekében a zsákvég alsó oldalához vásznat, léhést vagy más anyagot lehet rögzíteni.

(3) A zsákvég felső oldalához kapcsolhatók olyan eszközök, amelyek nem képeznek akadályt a zsákvég szemeiben. A felső kopásvédők használata az V. mellékletben felsoroltakra korlátozódik.

(4) A garnélarákra (Pandalus borealis) halászó hajók használhatnak szelektáló ablakot vagy rácsot, ahol a rácsok közötti távolság legfeljebb 22 mm. A 3L körzetben garnélarákot halászó hajókat legalább 72 cm-es hosszúságú kampós lánccal is felszerelik, a VI mellékletben leírtak szerint.

10. cikk

Legkisebb kifogható halméret

(1) A III. mellékletben előírt méreteknek nem megfelelő, a NAFO szabályozási területéről származó halakat nem lehet feldolgozni, a hajón tartani, átrakodni, kirakodni, szállítani, tárolni, eladni, bemutatni vagy eladásra kínálni, ehelyett a hálóból való eltávolítást vagy a tengerből való kifogást követően haladéktalanul vissza kell engedni a tengerbe.

(2) Ahol az előírt méretnek nem megfelelő kifogott halak mennyisége meghaladja a teljes mennyiség 10 %-át, a hajónak a halászat folytatása előtt haladéktalanul legalább öt tengeri mérfölddel el kell távolodnia az előző fogási pozíciótól. Minden olyan, a legkisebb kifogható halméret követelményei alá tartozó feldolgozott halat, amely nem éri el a III. mellékletben megállapított megfelelő hosszúságot, a legkisebb kifogható méret alatti halból származónak kell tekinteni.

11. cikk

A 3L körzetben való garnélarák-halászatra vonatkozó különös rendelkezések

A 3L körzetben történő garnélarák-halászatot 200 métert meghaladó mélységben kell végezni.

12. cikk

Halászati korlátozás hatálya alá tartozó területek

(1) Tilos fenékhalászati tevékenységet végezni a következő területeken:

Terület1 koordináta2 koordináta3 koordináta4 koordináta
Orphan Knollé. sz. 50°00′30″
ny. h. 45°00′30″
é. sz. 51°00′30″
ny. h. 45°00′30″
é. sz. 51°00′30″
ny. h. 47°00′30″
é. sz. 50°00′30″
ny. h. 47°00′30″
Corner
fenékhegyek
é. sz. 35°00′00″
ny. h. 48°00′00″
é. sz. 36°00′00″
ny. h. 48°00′00″
é. sz. 36°00′00″
ny. h. 52°00′00″
é. sz. 35°00′00″
ny. h. 52°00′00″
Newfoundland
fenékhegyek
é. sz. 43°29′00″
ny. h. 43°20′00″
é. sz. 44°00′00″
ny. h. 43°20′00″
é. sz. 44°00′00″
ny. h. 46°40′00″
é. sz. 43°29′00″
ny. h. 46°40′00″
New England
fenékhegyek
é. sz. 35°00′00″
ny. h. 57°00′00″
é. sz. 39°00′00″
ny. h. 57°00′00″
é. sz. 39°00′00″
ny. h. 64°00′00″
é. sz. 35°00′00″
ny. h. 64°00′00″
Fogo
fenékhegy 1
é. sz. 42°31′33″
ny. h. 53°23′17″
é. sz. 42°31′33″
ny. h. 52°33′37″
é. sz. 41°55′48″
ny. h. 53°23′17″
é. sz. 41°55′48″
ny. h. 52°33′37″
Fogo
fenékhegy 2
é. sz. 41°07′22″
ny. h. 52°27′49″
é. sz. 41°07′22″
ny. h. 51°38′10″
é. sz. 40°31′37″
ny. h. 52°27′49″
é. sz. 40°31′37″
ny. h. 51°38′10″

(2) A NAFO 3O körzetben a következő koordinátákat (a sorszámozásnak megfelelő sorrendben, az utolsó koordinátától visszatérve az 1. koordinátához) összekötő vonallal határolt területen mindenfajta fenékhalászati tevékenység tilos.

Koordináta sorszámaSzélességHosszúság
1é. sz. 42°53′00″ny. h. 51°00′00″
2é. sz. 42°52′04″ny. h. 51°31′44″
3é. sz. 43°24′13″ny. h. 51°58′12″
4é. sz. 43°24′20″ny. h. 51°58′18″
5é. sz. 43°39′38″ny. h. 52°13′10″
6é. sz. 43°40′59″ny. h. 52°27′52″
7é. sz. 43°56′19″ny. h. 52°39′48″
8é. sz. 44°04′53″ny. h. 52°58′12″
9é. sz. 44°18′38″ny. h. 53°06′00″
10é. sz. 44°18′36″ny. h. 53°24′07″
11é. sz. 44°49′59″ny. h. 54°30′00″
12é. sz. 44°29′55″ny. h. 54°30′00″
13é. sz. 43°26′59″ny. h. 52°55′59″
14é. sz. 42°48′00″ny. h. 51°41′06″
15é. sz. 42°33′02″ny. h. 51°00′00″

IIa. FEJEZET

A VESZÉLYEZTETETT TENGERI ÖKOSZISZTÉMÁK VÉDELME

12a. cikk

A veszélyeztetett tengeri ökoszisztémák fogalmának meghatározása

E fejezet alkalmazásában a "veszélyeztetett tengeri ökoszisztémák":

a) az egyedi tengeri ökoszisztémák, illetve az olyan ritka fajoknak otthont adó tengeri ökoszisztémák, amelyek eltűnését hasonló területek vagy ökoszisztémák nem tudják pótolni. Ezek közé tartoznak:

i. az őshonos fajoknak otthont adó élőhelyek;

ii. ritka, fenyegetett vagy veszélyeztetett és csak elkülönülő területeken előforduló fajoknak otthont adó élőhelyek;

iii. ivadéknevelő helyek vagy elkülönülő táplálkozó-, tenyész-, illetve ívóhelyek;

b) azok a tengeri ökoszisztémák, amelyek a halállomány túléléséhez, életfunkcióihoz, ívásához/szaporodásához vagy az állomány helyreállításához szükségesek, az egyes életszakaszokban igénybe vett területek (pl. ivadéknevelő területek vagy tenyészterületek) vagy a ritka, fenyegetett vagy veszélyeztetett fajoknak otthont adó tengeri ökoszisztémák;

c) azok a tengeri ökoszisztémák, amelyek állapota könnyen romolhat az emberi tevékenység hatására;

d) azok a tengeri ökoszisztémák, amelyeken az alábbiak közül egy vagy több tulajdonsággal jellemzett populációk vagy fajok csoportjai élnek:

i. lassú növekedési ütem;

ii. kései ivarérés;

iii. alacsony vagy előre nem jelezhető pótlódási arány; vagy

iv. hosszú élettartam;

e) azok a tengeri ökoszisztémák, amelyeket biotikus és abiotikus tényezők jelentős koncentrációja által létrehozott, összetett fizikai képződmények jellemeznek. Ezekben az ökoszisztémákban az ökológiai folyamatok rendszerint nagymértékben ezektől a strukturált rendszerektől függenek. Ezeket az ökoszisztémákat emellett általában magas fokú sokféleség jellemzi, a struktúrát alkotó szervezetektől függően.

12b. cikk

A jelentős káros hatás fogalmának meghatározása

E fejezet alkalmazásában "jelentős káros hatás" minden olyan hatás, amely hátrányosan befolyásolja az ökoszisztéma felépítését vagy működését oly módon, hogy:

a) gátolja az érintett populációk reprodukciós képességét;

b) rontja az élőhelyek hosszú távú természetes termékenységét; vagy

c) több mint ideiglenes jelleggel jelentős veszteségeket okoz a fajgazdagságban, az élőhelyekben vagy a közösségek típusaiban.

12c. cikk

A veszélyeztetett tengeri ökoszisztémák indikátorfajai fogalmának meghatározása

E fejezet alkalmazásában "a veszélyeztetett tengeri ökoszisztémák indikátorfajai" a feketekorallok, szarukorallok, csőanemóna-telepek, lophelia-fajok és tollkorall-telepek.

12d. cikk

A veszélyeztetett tengeri ökoszisztémák felfedezése fogalmának meghatározása

E fejezet alkalmazásában "a veszélyeztetett tengeri ökoszisztémák felfedezése" a veszélyeztetett tengeri ökoszisztémák indikátorfajainak hálónként 100 kg élő korallt és/vagy 1 000 kg élő szivacsot meghaladó fogása.

12e. cikk

A fenékhalászat értékelése

(1) Azon tagállamok, amelyek hajói a NAFO szabályozási területén fenékhalászati tevékenységet szándékoznak folytatni, elvégzik az ezen tevékenységek által a veszélyeztetett tengeri ökoszisztémákra gyakorolt ismert és várható hatások értékelését. A tagállamok csak olyan esetekben engedélyezik a fenékhalászati tevékenységeket, amikor az értékelés azt állapítja meg, hogy e tevékenységek nem járnak jelentős káros hatásokkal a veszélyeztetett tengeri ökoszisztémákra.

(2) Az (1) bekezdésben említett értékelés elvégzése céljából a tagállamok a rendelkezésre álló legjobb tudományos és technikai ismeretekre támaszkodnak annak megválaszolására, hogy hol találhatók a veszélyeztetett tengeri ökoszisztémák azokon a területeken, ahol a halászhajóik tevékenykedni szándékoznak. Ezen ismeretek lehetőség szerint tartalmazzák azokat a tudományos adatokat, amelyek alapján valószínűsíthető az ilyen ökoszisztémák előfordulása.

(3) A veszélyeztetett tengeri ökoszisztémákra gyakorolt jelentős káros hatások kockázatának az (1) bekezdésben foglaltak szerinti értékelése során adott esetben figyelembe kell venni az új fenékhalászati területeken és a meglévő fenékhalászati területeken uralkodó eltérő körülményeket.

(4) A tagállamok a lehető leghamarabb, de legkésőbb 2009. június 30-ig benyújtják a Bizottság számára az (1) bekezdésben említett értékelést. Az értékeléssel együtt be kell nyújtani a veszélyeztetett tengeri ökoszisztémák jelentős károsodásának megelőzésére irányuló enyhítő intézkedések leírását is. A Bizottság ezt az információt haladéktalanul továbbítja a NAFO titkárságának.

12f. cikk

Az új fenékhalászati területeken folytatott fenékhalászati tevékenység

(1) Felderítő halászati tevékenységnek minősül az új fenékhalászati területeken valamennyi halászati tevékenység, vagy az érintett területen korábban nem használt fenékhalászati eszközzel végzendő halászati tevékenység, és az ilyen tevékenységet a (2) bekezdésben említett, a felderítő halászatról szóló jegyzőkönyvnek megfelelően kell végezni.

(2) Azon tagállamok, amelyeknek a hajói új fenékhalászati területeken vagy az érintett területen korábban nem használt fenékhalászati eszközzel szándékoznak halászati tevékenységet folytatni, a felderítő halászatról szóló jegyzőkönyvet készítenek a XVI. mellékletben szereplő minta alapján.

(3) A felderítő halászatról szóló jegyzőkönyv a következő információkat tartalmazza:

a) a célfajokat, időpontokat és területeket meghatározó halászati terv. Mérlegelni kell a területi és erőkifejtési korlátozások annak érdekében történő bevezetését, hogy egy behatárolt földrajzi területen a halászatra fokozatosan kerüljön sor;

b) a kárenyhítésre vonatkozó terv, beleértve az azon veszélyeztetett tengeri ökoszisztémákra gyakorolt jelentős káros hatások megelőzésére irányuló intézkedéseket, amelyeket a halászat folyamán felfedezhetnek;

c) fogás-nyomonkövetési terv, amely magában foglalja valamennyi fogott faj nyilvántartásba vételét és jelentését, továbbá a 100 %-os műholdas nyomkövetést és a 100 %-os megfigyelői jelenlétet. A nyilvántartásba vételnek és jelentésnek elég részletesnek kell lennie ahhoz, hogy szükség esetén el lehessen végezni a tevékenység értékelését;

d) adatgyűjtési terv annak elősegítésére, hogy azonosítsák a halászati tevékenység területén található veszélyeztetett tengeri ökoszisztémákat és fajokat.

(4) A tagállamok gondoskodnak róla, hogy a felderítő fenékhalászati tevékenységek a 12e. cikkben előírt értékelési eljárás tárgyát képezzék.

(5) A tagállamok a (2) bekezdésben említett felderítő halászatról szóló jegyzőkönyvet és a 12e. cikk (1) bekezdésében említett értékelést megküldik a Bizottságnak, a NAFO titkárságának történő továbbítás céljából. A tagállamok biztosítják, hogy a felderítő halászati tevékenységet ne engedélyezzék azt megelőzően, hogy a NAFO titkársága megkapja ezeket az információkat.

12g. cikk

Veszélyeztetett tengeri ökoszisztémák váratlan felfedezése a meglévő fenékhalászati területeken

(1) Amennyiben a halászati műveletek során meglévő fenékhalászati területeken halászati tevékenységet folytató halászhajó veszélyeztetett tengeri ökoszisztémára utaló indikátorfajokat fedez fel, a parancsnok számszerűsíti a veszélyeztetett tengeri ökoszisztémák kifogott indikátorfajainak mennyiségét.

(2) Ha a halászati művelet, mint például fenékvonóháló kivetése, kopoltyúháló- vagy horogsor-kihelyezés során kifogott veszélyeztetett tengeri ökoszisztéma indikátorfajok mennyisége meghaladja a 12d. cikkben meghatározott határértéket, az e cikk (3) és (4) bekezdésében meghatározott rendelkezéseket kell alkalmazni.

(3) A hajó parancsnoka jelenti az eseményt a lobogó szerinti tagállamnak, amely ezt az információt - a Bizottság közvetítésével - haladéktalanul továbbítja a NAFO ügyvezető titkárának. A Bizottság haladéktalanul értesíti erről azokat a további tagállamokat, amelyek hajói a területen folytatnak tevékenységet. Az adott tagállam haladéktalanul értesíti erről a területen a lobogója alatt közlekedő valamennyi halászhajót.

(4) A hajóparancsnok beszünteti a halászatot, és a hálókivetés/háló helyétől legalább 2 tengeri mérföld távolságra hajózik olyan irányba, ahol a legkisebb a valószínűsége a további felfedezésnek. A parancsnok az összes rendelkezésre álló információforrás alapján legjobb belátása szerint dönt.

12h. cikk

Veszélyeztetett tengeri ökoszisztémák váratlan felfedezése az új fenékhalászati területeken

(1) Amennyiben a halászati műveletek során új fenékhalászati területeken halászati tevékenységet folytató halászhajó veszélyeztetett tengeri ökoszisztémára utaló indikátorfajokat fedez fel, a parancsnok számszerűsíti a veszélyeztetett tengeri ökoszisztémák kifogott indikátorfajainak mennyiségét. Az alkalmazott megfigyelők a lehetséges legalacsonyabb rendszertani egységig azonosítják a korallokat, szivacsokat és más szervezeteket.

(2) Ha a kifogott ilyen fajok mennyisége hálónként - azaz fenékvonóháló-kivetésenként, illetve kopoltyúháló- vagy horogsor-kihelyezésenként - meghaladja a 12d. cikkben meghatározott határértéket, az e cikk (3), (4) és (5) bekezdésében meghatározott rendelkezéseket kell alkalmazni.

(3) A hajó parancsnoka jelenti az eseményt a lobogó szerinti tagállamnak, amely ezt az információt - a Bizottság közvetítésével - haladéktalanul továbbítja a NAFO ügyvezető titkárának. A Bizottság haladéktalanul értesíti erről azokat a további tagállamokat, amelyek hajói a területen folytatnak tevékenységet. Az adott tagállam haladéktalanul értesíti erről a területen a lobogója alatt közlekedő valamennyi halászhajót.

(4) A NAFO szerződő felének lobogója alatt közlekedő hajó által jelentett felfedezési helyet körülvevő kétmérföldes sugarú körben ideiglenes lezárás lép érvénybe. A jelentéstételi pozíció az a hajó által megadott hely, amely vagy a hálókivetés/háló végpontja, vagy pedig más olyan hely, amely a bizonyítékok alapján láthatólag a legközelebb van a felfedezés pontos helyéhez. Az ideiglenes lezárás addig marad érvényben, amíg a NAFO titkársága nem javasolja a terület újbóli megnyitását.

(5) A hajó beszünteti a halászatot, és a hálótól legalább 2 tengeri mérföld távolságra távolodik olyan irányba, ahol a legkisebb a valószínűsége a további felfedezésnek. A parancsnok az összes rendelkezésre álló információforrás alapján legjobb belátása szerint dönt.

III. FEJEZET

ELLENŐRZŐ INTÉZKEDÉSEK

1. SZAKASZ

A halászat nyomon követése

13. cikk

Engedély

Csak a lobogó szerinti tagállam által kiállított különleges halászati engedéllyel rendelkező, bruttó 50 tonnát meghaladó és a NAFO hajólajstromába felvett közösségi hajók számára engedélyezik - az engedélyben meghatározott feltételekkel -, hogy a NAFO szabályozási terület halászati erőforrásait halásszák, a hajón tárolják, átrakodják, illetve kirakodják.

14. cikk

A hajók listája

(1) Valamennyi tagállam létrehozza a lobogója alatt közlekedő és a Közösségben lajstromozott azon hajók listáját, amelyek számára engedélyezték a NAFO szabályozási területén történő halászatot, és ezt a listát - számítógéppel olvasható formában - megküldi a Bizottságnak. A Bizottság a listát haladéktalanul továbbítja a NAFO titkárságának.

(2) Valamennyi tagállam számítógéppel olvasható formában tájékoztatja a Bizottságot a lobogója alatt hajózó és a Közösségben lajstromozott, a NAFO szabályozási területen való halászatra feljogosított hajók jegyzékének bármilyen változásáról, legalább 15 nappal az új hajónak a NAFO szabályozási területre történő belépése előtt. A Bizottság ezt az információt haladéktalanul továbbítja a NAFO titkárságának.

(3) A (2) bekezdésben említett jegyzék a következőket tartalmazza:

a) adott esetben a hajó belső száma, a közösségi halászflotta-nyilvántartásról szóló, 2003. december 30-i 26/2004/EK bizottsági rendelet ( 13 ) I. mellékletében meghatározottak szerint;

b) nemzetközi rádióhívójel;

c) a hajó bérlője, adott esetben.

(4) Az ideiglenesen egy tagállam lobogója alatt hajózó hajók (személyzet nélküli hajóbérlet) esetében a továbbított információ továbbá a következőket tartalmazza:

a) az a nap, amelytől kezdve a hajó számára engedélyezték a tagállam lobogója alatti hajózást;

b) az a nap, amelytől kezdve a hajó számára a tagállam engedélyezte a halászati tevékenységet a NAFO szabályozási területen;

c) az állam neve, ahol a hajó lajstromban van vagy korábban lajstromozták, valamint az a nap, amelytől kezdve nem hajózik az említett állam lobogója alatt;

d) a hajó neve;

e) az illetékes nemzeti hatóságok által a hajóhoz rendelt hivatalos lajstromszám;

f) a hajó anyakikötője az átruházást követően;

g) a hajó tulajdonosának vagy bérlőjének neve;

h) nyilatkozat arról, hogy a hajóparancsnok másolatot kapott a NAFO szabályozási területen hatályban lévő rendeletekről;

i) a fő fajok, amelyeket a hajó a NAFO szabályozási területen halászhat;

j) azok az alterületek, ahol a hajó várhatóan halászni fog.

15. cikk

Közösségi hajók bérlése

(1) A tagállamok megengedhetik, hogy a lobogójuk alatt közlekedő, a NAFO szabályozási területen halászatra feljogosított valamely halászhajójuk bérleti megállapodás tárgyát képezze egy másik NAFO szerződő félnek kiosztott kvóta és/vagy a halászati napok részben vagy teljes mértékben történő felhasználása céljából. A bérleti megállapodások azonban nem engedélyezettek olyan hajók esetében, amelyeket a NAFO vagy bármely más regionális halászati szervezet IUU-halászatban részt vevő hajóként azonosított.

(2) A bérleti megállapodás megkötésének napján a lobogó szerinti tagállam elküldi a következő információkat a Bizottságnak, amely azokat továbbítja a NAFO ügyvezető titkárának:

a) a tagállam bérleti megállapodáshoz való hozzájárulása;

b) a bérlet hatályába tartozó fajok és a bérleti szerződéssel kiosztott halászati lehetőségek;

c) a bérleti szerződés időtartama;

d) a bérlő neve;

e) a szerződő fél, amely bérbe vette a hajót;

(3) A bérleti megállapodás lejártakor a lobogó szerinti tagállam tájékoztatja a Bizottságot, amely ezt az információt haladéktalanul továbbítja a NAFO ügyvezető titkárának.

(4) A lobogó szerinti tagállam biztosítja, hogy:

a) a bérbe adott hajó a bérleti időszakban nem halászhat a lobogó szerinti tagállamnak kiosztott halászati lehetőségek alapján;

b) a hajó ugyanabban az időszakban nem halászhat egynél több bérleti megállapodás alapján;

c) a bérbe adott hajó az értesítés tárgyát képező bérleti megállapodások keretében zsákmányolt valamennyi fogást és járulékos fogást a 18. cikk szerinti egyéb fogási adatoktól elkülönítve rögzíti a halászati naplóba.

(5) A tagállamok a (4) bekezdés c) pontjában említett valamennyi fogást és járulékos fogást a 21. cikk szerinti egyéb nemzeti fogási adatoktól külön jelentik a Bizottságnak. A Bizottság ezeket az adatokat haladéktalanul továbbítja a NAFO ügyvezető titkárságának.

16. cikk

A halászati erőkifejtés nyomon követése

(1) Valamennyi tagállam megteszi a szükséges intézkedéseket annak biztosítására, hogy hajóinak halászati erőkifejtése arányban álljon a NAFO szabályozási területen az említett tagállam rendelkezésére álló halászati lehetőségekkel.

(2) A tagállamok a NAFO szabályozási területen az érintett fajokra halászó hajóik halászati tervét minden évben legkésőbb január 31-ig, illetve azt követően az ilyen tevékenység megkezdése előtt legalább harminc nappal továbbítják a Bizottságnak. A halászati terv megjelöli többek között az ezekben a halászatokban részt vevő hajót vagy hajókat, és a NAFO szabályozási területen eltöltendő tervezett halászati napok számát.

(3) A tagállamok tájékoztató jelleggel értesítik a Bizottságot a hajóik által más területeken tervezett tevékenységekről.

(4) A halászati terv bemutatja a NAFO szabályozási területen alkalmazandó teljes halászati erőkifejtést, az értesítést küldő tagállam rendelkezésére álló halászati lehetőségekhez viszonyítva.

(5) A tagállamok minden évben legkésőbb január 31-ig jelentést tesznek a Bizottságnak halászati tervük végrehajtásáról. E jelentések magukban foglalják a NAFO szabályozási területen halászati tevékenységet végző hajók számát, minden egyes hajó fogási adatait, és az egyes hajók által az adott területen halászattal töltött napok számát. A 3M és 3L körzetben garnélát halászó hajók tevékenységeiről mindkét körzetre vonatkozóan külön-külön kell jelentést tenni.

17. cikk

Hajómegfigyelési rendszer (VMS)

(1) A tagállamok biztosítják, hogy a lobogójuk alatt közlekedő és a NAFO szabályozási területen halászó hajók vonatkozásában a 2244/2003/EK bizottsági rendeletnek ( 14 ) megfelelően a hajómegfigyelési rendszer (VMS) által megszerzett információkat elektronikus úton valós idő alapján továbbítsák a NAFO titkárságnak.

(2) Amennyiben egy ellenőr olyan halászhajót figyel meg a NAFO szabályozási területén, amely vonatkozásában nem kapott VMS-adatokat a NAFO védelmi és végrehajtási intézkedéseivel összhangban, erről haladéktalanul értesíti a hajóparancsnokot és a NAFO ügyvezető titkárát.

18. cikk

Átrakodás

(1) A közösségi hajók nem végezhetnek átrakodási műveleteket NAFO szabályozási területen, kivéve, ha a lobogó szerinti államuk illetékes hatóságaiktól erre előzetes engedélyt kaptak.

(2) A közösségi hajók nem rakodhatnak át halfogást nem szerződő felek valamely olyan hajójáról vagy hajójára, amelyet láttak vagy más módon azonosítottak a NAFO szabályozási területen folytatott halászat közben.

(3) A közösségi hajók minden egyes, a NAFO szabályozási területen végzett átrakodásról jelentést tesznek illetékes hatóságaiknak. E jelentést a rakományt átrakodó hajók az átrakodás előtt legalább huszonnégy órával, a rakományt fogadó hajók pedig a művelet után legkésőbb egy órával készítik el.

(4) A (3) bekezdésben említett jelentés tartalmazza az átrakodás időpontját, földrajzi helyzetét, a ki- vagy berakodásra szánt halzsákmány fajonkénti teljes felkerekített tömegét kilogrammban, valamint a műveletben részt vevő hajók rádióhívójelét.

(5) A fogadó hajó a fedélzetén lévő teljes fogáson és a kirakodásra szánt össztömegen kívül bármely kirakodás előtt legalább 24 órával jelenti a kikötő nevét és a kirakodás várható időpontját.

(6) A tagállamok a (3) és az (5) bekezdésben említett jelentést haladéktalanul elküldik a Bizottságnak, amely azt késedelem nélkül továbbítja a NAFO titkárságának.

19. cikk

Halászati és termelési napló és tárolási terv

(1) A 2847/93/EGK rendelet 6., 8., 11. és 12. cikkének betartása mellett a hajó parancsnoka a IV. mellékletben felsorolt információkat is bejegyzi a hajónaplóba.

(2) A közösségi hajó parancsnoka a 2847/93/EGK rendelet 15. cikkének (1) bekezdésében említett fajok fogásai tekintetében vezeti:

a) a termelési naplót, amelyben az összesített eredményt a fedélzeten tárolt fogások kilogrammban kifejezett terméktömegében, fajonkénti bontásban kell feltüntetni;

b) a tárolási tervet, fajonként feltüntetve a fogások elhelyezését a rakodótérben. Garnélarák esetében a hajók olyan tárolási tervet vezetnek, amely mutatja a 3L körzetben fogott garnéla és a 3M körzetben fogott garnéla elhelyezkedését a tárolóterekben, valamint a fedélzeten lévő garnéla mennyiségét körzetenként a termék tömegében, kilogrammban kifejezve.

(3) A (2) bekezdésben említett termelési naplót naponta frissíteni kell az előző - 00.00 órától (UTC) 24.00 óráig (UTC) számított - nap adataival, és a hajó teljes kirakodásáig a fedélzeten kell tartani.

(4) A közösségi hajó parancsnoka biztosítja a szükséges segítséget a termelési naplóban feltüntetett mennyiségek és a hajón tárolt feldolgozott termékek ellenőrzésének lehetővé tételéhez.

(5) A tagállamok kétévente tanúsítják valamennyi, a 14. cikknek megfelelően halászatra feljogosított hajó kapacitási tervének pontosságát. A hajóparancsnok gondoskodik arról, hogy e tanúsítvány másolata a fedélzeten legyen, és azt bármely ellenőrnek kérésre bemutatja.

20. cikk

A termékek címkézése és elkülönített tárolása

(1) Minden feldolgozott halat, amelyet a NAFO szabályozási területen fogtak ki, a halászati és akvakultúra-termékek piacának közös szervezéséről szóló, 1999. december 17-i 104/2000/EK tanácsi rendel ( 15 ) I. mellékletben szereplő 3-alfa kód, illetve e rendelet XIVb. mellékletében szereplő termékkódok alkalmazásával úgy kell felcímkézni, hogy az említett rendelet 1. cikkében említett valamennyi faj és termékkategória, valamint a garnélarák esetében a fogás időpontja azonosítható legyen.

(2) A 3L és a 3M körzetben fogott összes garnéla és minden, a 2. alterületen és a 3KLMNO körzetben fogott grönlandi laposhal csomagolásán fel kell tüntetni, hogy azt az adott területeken fogták.

(3) Figyelembe véve a hajó parancsnokának törvényes biztonsági és navigációs felelősségét, a következőket kell alkalmazni:

a) minden, a NAFO szabályozási területén belüli fogást az e területen kívül fogott fogásoktól elkülönítetten kell tárolni; az ilyen fogásokat jól látható módon el kell különíteni, például műanyag fólia, rétegelt lemez vagy háló segítségével;

b) az azonos fajból álló fogások tárolhatók a rakodótér több részében is, de a tárolás pontos helyét egyértelműen fel kell tüntetni a 19. cikkben említett tárolási terven.

21. cikk

Fogási jelentés

(1) A közösségi halászhajók parancsnokai a lobogójuk szerinti tagállam halászati felügyelő központjának (FMC) megküldik a (2) bekezdésnek megfelelő fogási jelentéseket.

(2) A fogási jelentések a következőket tartalmazzák:

a) a hajón tartott mennyiség, amikor a közösségi halászhajók belépnek a NAFO szabályozási területére. Ezeket a jelentéseket legkorábban 12 órával és legkésőbb 6 órával a NAFO szabályozási területére való belépés előtt továbbítják, és azok tartalmazzák a dátumot, időpontot, a hajó földrajzi elhelyezkedését, a felkerekített teljes tömeget fajonként, beleértve a célzott fajokat;

b) a 3L körzetben fogott garnélarák napi fogásai. Ezeket a jelentéseket legkésőbb a fogási nap másnapján 12.00 UTC óráig továbbítják;

c) az előző vasárnap éjfélkor véget érő kéthetes időszakban az álsügérnek a 2 alterületen és az 1F, 3K és 3M körzetben fogott mennyiségei. Amikor az összesített fogások elérik a teljes kifogható mennyiség (TAC) 50 %-át, a jelentéseket minden hétfőn kell elküldeni;

d) a hajón tartott mennyiség, amikor a közösségi halászhajók elhagyják a NAFO szabályozási területet. Ezeket a jelentéseket legkorábban 8 órával és legkésőbb 6 órával a NAFO szabályozási területének elhagyása előtt továbbítják, és azok tartalmazzák a dátumot, időpontot, a hajó földrajzi elhelyezkedését, a felkerekített teljes tömeget fajonként;

e) a hajó NAFO szabályozási területen való tartózkodása alatt a be- és kirakodott mennyiség minden egyes átrakodás tekintetében. Ezt a jelentést a rakodó hajók legalább 24 órával az átrakodás előtt továbbítják. A fogadó hajók e jelentést legkésőbb az átrakodás után egy órával továbbítják. E jelentések tartalmazzák a dátumot, időpontot, az átrakodás földrajzi helyét, és a lerakodásra szánt vagy felrakodott, felkerekített teljes tömeget fajonként kg-ban, valamint azon hajó hívójeleit, ahová vagy ahonnan a mennyiségeket átrakodták. A fogadó hajó bármely kirakodás előtt legalább 24 órával jelenti a fedélzeten lévő összes fogást és a kirakodásra szánt teljes tömeget, a kikötő nevét és a kirakodás várt időpontját;

f) fogásmennyiség a 3L körzetbe való be-, illetve kilépés előtt. Ezeket a jelentéseket a 3L körzetben garnélahalászatot folytató hajók készítik el, és azokat az említett körzet határának átlépése előtt egy órával kell elküldeni. A jelentés tartalmazza az előző fogási jelentés elküldése óta a fedélzetre emelt fogások körzetenkénti és fajonkénti (3 betűből álló kóddal jelölt), kilogrammban kifejezett és a legközelebbi 100 kg-ra felkerekített mennyiségét.

(3) A tagállamok a kézhezvételt követően számítógépes adatátvitel útján továbbítják a fogási jelentéseket a Bizottságnak, amely azokat megküldi a NAFO titkárságának.

(4) A tagállamok a fogási jelentésekben szereplő adatokat a 2847/93/EGK rendelet 19. cikkének (2) bekezdésében említett adatbázisban tartják nyilván.

(5) A (2) bekezdésben említett továbbításokra vonatkozó formanyomtatványok és előírások részletes szabályait a VII. melléklet határozza meg.

22. cikk

A fogásról és a halászati munkáról szóló átfogó jelentés

(1) A tagállamok minden hónap 15. napjáig számítógéppel olvasható formában értesítik a Bizottságot a következőkről:

a) a II. mellékletben meghatározott állományok kirakodott mennyisége;

b) az előző hónapban a 3M körzetben garnélarák-halászattal töltött halászati napok száma; és

c) bármely, a 2847/93/EGK rendelet 11. és 12. cikkével összhangban kapott információ.

(2) A Bizottság valamennyi tagállam vonatkozásában összeállítja az (1) bekezdésben említett adatokat és azokat a NAFO titkárságának azon naptári hónap végétől számított harminc napon belül továbbítja, amelyben a fogásokat végezték.

2. SZAKASZ

Megfigyelők

23. cikk

Megfigyelők kijelölése

(1) A tagállamok a NAFO szabályozási területén halászati tevékenységeket végző vagy végezni kívánó valamennyi halászhajójukra megfigyelőket jelölnek ki. A megfigyelők mindaddig azon a halászhajón tartózkodnak, amelyre őket kijelölték, amíg más megfigyelők fel nem váltják őket.

(2) A vis maior esetei kivételével a megfigyelővel nem rendelkező halászhajó számára nem engedélyezhető a NAFO szabályozási területén történő halászat megkezdése vagy folytatása.

(3) A megfigyelők megfelelően képzettek és megfelelő tapasztalattal rendelkeznek. A megfigyelők a következő képességekkel rendelkeznek:

a) elegendő tapasztalat a fajok és az eszközök felismeréséhez;

b) navigációs ismeretek;

c) a NAFO védelmi és a végrehajtást célzó rendelkezéseinek kielégítő ismerete;

d) kérés szerint bizonyos alapvető tudományos feladatok elvégzésére, pl. mintavételezésre, valamint pontos megfigyelésre és feljegyzések készítésére való képesség;

e) a megfigyelt hajó lobogó szerinti állama nyelvének kielégítő ismerete.

(4) A tagállamok megtesznek minden megfelelő lépést annak biztosítására, hogy a megfigyelőket a megfelelően megjelölt időpontban és helyen fogadják a halászhajók fedélzetén, továbbá elősegítik távozásukat a megfigyelési időszak lejártával.

(5) A tagállamok minden évben január 20-ig és azt követően minden új megfigyelő kijelölését követően azonnal továbbítják a Bizottságnak az (1) bekezdésnek megfelelően kijelölt megfigyelők listáját.

24. cikk

A megfigyelők főbb feladatai

(1) A megfigyelők fő feladata annak megfigyelése, hogy a halászhajó eleget tesz-e a NAFO megfelelő védelmi és a végrehajtást célzó intézkedéseinek.

(2) Minden megfigyelési feladat a NAFO szabályozási területére korlátozódik.

25. cikk

Az adatok feljegyzése

A megfigyelők:

a) napi rendszerességgel naplót vezetnek a hajók halászati tevékenységeiről, megadva legalább a VIII. mellékletben megadott formátum szerinti adatokat;

b) feljegyzik az eszközöket, a hálószembőséget és a parancsnok által használt tartozékokat.

26. cikk

A fogások nyomon követése

(1) A megfigyelők:

a) megfigyelik és megbecsülik a kivetésenkénti fogásokat (hely, mélység, az időtartam míg a háló a vízben van);

b) meghatározzák a fogás összetételét;

c) figyelemmel kísérik a visszaengedett mennyiségeket, a járulékos halfogásokat és a méreten aluli halak fogását;

d) ellenőrzik a hajónaplóba és a termelési hajónaplóba bevezetett feljegyzéseket; a termelési hajónapló ellenőrzését a parancsnok által alkalmazott átváltási arány segítségével kell elvégezni;

e) ellenőrzik a fogási közleményekkel kapcsolatos jelentéseket.

(2) A visszaengedett halállomány, a járulékos fogások és a méreten aluli halak fogásainak az (1) bekezdés c) pontja szerinti nyomon követése során a megfigyelők, amennyiben a körülmények megengedik, a következő mintavételi rendszert követve gyűjtenek adatokat a visszaengedett mennyiségekről és a megtartott méreten aluli halakról:

a) minden hálókiemelés esetében fel kell jegyezni a teljes kifogott mennyiség fajonkénti becsült tömegét, továbbá a visszaengedett mennyiség fajonkénti becsült tömegét;

b) minden tizedik kiemelésből fajonként részletes mintát kell venni, és a lemért minta tömegén kívül fel kell tüntetni a fogás partra kerülő, illetve visszaengedett részét képviselő részletes számadatokat is;

c) valahányszor a halászat helyszíne az 5. és 6. cikk alapján változik.

27. cikk

Egyéb különös feladatok

A megfigyelők:

a) ellenőrzik a hajónak a halászati tevékenység közbeni pozícióját;

b) felügyelik a 14. cikk szerinti bérleti megállapodás alá tartozó hajókról történő átrakodásokat, ha vannak ilyenek;

c) nyomon követik az automatikus távolsági helyzetmérő berendezések működését, amennyiben találhatók ilyenek a megfigyelt hajó fedélzetén, és azok használatban vannak;

d) tudományos munkát és mintavételezést végeznek, ha a NAFO Halászati Bizottsága vagy a megfigyelt hajó lobogó szerinti államának megfelelő hatóságai ezt kérik.

28. cikk

A megfigyelők jelentései

(1) A megfigyelők a halászati út befejezését követő húsz napon belül jelentést nyújtanak be a Bizottsághoz és az őket kijelölő tagállam illetékes hatóságaihoz. Amennyiben a megfigyelő kijelölése a halászati út vége előtt lejár, a kijelölési időszakról szóló jelentést a Bizottsághoz és a tagállam illetékes hatóságaihoz a kijelölés végét követő húsz napon belül kell benyújtani. A jelentés összefoglalja a megfigyelő főbb észrevételeit. A jelentést a Bizottságnak kell megküldeni, amely azt haladéktalanul továbbítja a NAFO titkárságának.

(2) A megfigyelők 24 órán belül jelentik bármely gyanított, súlyos jogsértés bizonyítékát. Ezeket a jelentéseket a NAFO szabályozási területén tartózkodó NAFO-ellenőrhajónak küldik, amely a gyanított jogsértést jelenti a NAFO ügyvezető titkárának. A megfigyelők az ellenőrhajóval folytatott kommunikáció során elfogadott kódot használnak.

29. cikk

Óvintézkedések

(1) A kijelölt megfigyelők minden megfelelő lépést megtesznek annak biztosítására, hogy jelenlétük a halászhajó fedélzetén ne hátráltassa vagy zavarja a hajók megfelelő működését, beleértve a halászati tevékenységet.

(2) A megfigyelő tiszteletben tartja a hajó fedélzetén lévő tulajdont és berendezéseket, beleértve az említett hajóval kapcsolatos összes dokumentum titkosságát is.

30. cikk

A hajóparancsnok kötelezettségei

(1) A közösségi halászhajók parancsnokai fogadják a kijelölt megfigyelőket és együttműködnek velük annak érdekében, hogy a hajók fedélzetén való tartózkodásuk során lehetővé váljon számukra feladataik elvégzése.

(2) A megfigyelő fogadására kijelölt hajó parancsnoka megtesz minden ésszerű lépést az említett megfigyelő érkezésének és távozásának elősegítésére. Amíg a kijelölt megfigyelő a fedélzeten tartózkodik, megfelelő szállást és munkakörülményeket kell biztosítani számára.

(3) A hajó parancsnoka engedélyezi a megfigyelő számára a hajó valamennyi dokumentumának (hajónapló, kapacitásterv, termelési hajónapló vagy rakodási terv) és a hajó különböző részeinek megtekintését, elősegítve ezzel a megfigyelő feladatainak teljesítését.

(4) A parancsnokot időben értesíteni kell a megfigyelők fogadásának időpontjáról és helyéről, valamint a megfigyelési időszak várható tartamáról.

(5) A megfigyelt hajó parancsnoka - saját kérésére - kaphat egy példányt a megfigyelőnek a 28. cikk (1) bekezdésében említett jelentéséből.

31. cikk

Költségek

A megfigyelők e szakasz szerinti tevékenységeinek valamennyi költségét a tagállamok viselik. A tagállamok e költségeket teljesen vagy részben a hajók működtetőire háríthatják.

32. cikk

Nyomon követés

(1) A megfigyelő jelentését a 28. cikkel összhangban fogadó tagállamok illetékes hatóságai értékelik a jelentés tartalmát és következtetéseit.

(2) Amennyiben a jelentés azt jelzi, hogy a megfigyelt hajó a NAFO védelmi és végrehajtási intézkedéseivel ellentétes halászati gyakorlatot folytatott, az (1) bekezdésben említett hatóságok az ilyen gyakorlat megismétlődésének elkerülése érdekében valamennyi megfelelő intézkedést megteszik az ügy kivizsgálására.

3. SZAKASZ

Megfigyelői program, műholdas követés és elektronikus úton küldött jelentés

33. cikk

Alkalmazási szabályok

(1) A 23. cikkben foglalt rendelkezésektől eltérve, a tagállamok az ebben a szakaszban megállapított feltételekkel engedélyezhetik a lobogójuk alatt hajózó halászhajók számára, hogy a NAFO szabályozási területén kijelölt megfigyelő nélkül kezdjenek és végezzenek halászati tevékenységeket.

(2) A hajók az alábbi követelmények teljesülése esetén végezhetnek az (1) bekezdésnek megfelelően, megfigyelő nélküli halászati tevékenységet:

a) a fedélzeten rendelkezésre állnak az elektronikus megfigyelői jelentések és fogási jelentések elküldéséhez szükséges technikai berendezések;

b) az a) pontban említett technikai berendezéseket 100 %-os megbízhatósággal, sikeresen kipróbálták a NAFO titkárságával és a NAFO szabályozási területén működő ellenőrhajókkal; valamint

c) a VMS-jelentéseket óránként továbbítják.

34. cikk

A tagállamok kötelezettségei

(1) A tagállamok a halászati idény kezdete előtt legalább harminc nappal jelentik a Bizottságnak azon hajók nevét, amelyek alkalmazni kívánják az e szakaszban megállapított rendelkezéseket. A Bizottság ezt az információt haladéktalanul továbbítja a NAFO titkárságának.

(2) A tagállamok folyamatosan tájékoztatják a Bizottságot az e szakaszban megállapított rendelkezéseket alkalmazó hajók nevéről, valamint arról, hogy mely időszakban nem tartózkodik a fedélzetükön kijelölt megfigyelő. A Bizottság ezt az információt haladéktalanul továbbítja a NAFO titkárságának.

(3) Az e szakaszban megállapított rendelkezéseket alkalmazó hajóval rendelkező tagállamok az év folyamán a hajó által a NAFO szabályozási területén halászattal töltött idő legfeljebb 75 %-ára engedélyezik a megfigyelő jelenléte nélkül végzett halászati tevékenységet.

(4) A tagállamok biztosítják, hogy a lobogójuk alatt hajózó, adott típusú halászatot folytató hajók esetében egyensúly legyen a megfigyelő jelenlétével és a megfigyelő nélkül működő hajók között.

35. cikk

A hajóparancsnok és a megfigyelő kötelezettségei

(1) Az e szakaszban megállapított rendelkezéseket alkalmazó hajóparancsnokok és megfigyelők körzetenkénti bontásban napi jelentést küldenek.

(2) A napi jelentéseket a lobogó szerinti állam halászati felügyelő központján keresztül legkésőbb 12 óráig kell megküldeni a NAFO titkárságának. A jelentési időszak az előző nap 00.01-től 24.00-ig tart.

(3) A hajóparancsnok napi jelentésében szereplő fogásnak meg kell egyeznie a halászati naplóba bevezetett fogással.

(4) A napi jelentésben adott esetben körzetenkénti bontásban fel kell tüntetni az alábbi mennyiségeket:

a) a fedélzeten tárolt napi fogás, fajonkénti bontásban;

b) a visszaengedett mennyiség;

c) a méreten aluli halak.

(5) A napi fogás (CAX) és a megfigyelői jelentés (OBR) formátuma a XIVa. mellékletben található.

(6) Az e szakaszban megállapított rendelkezéseket alkalmazó hajókon dolgozó megfigyelők a III. fejezet 2. szakasza szerinti feladataikon túlmenően naponta, elektronikus úton, a halászati felügyelő központon keresztül jelentést küldenek a NAFO titkárságának a 26. cikk (1) bekezdésében előírt feladataikról is.

36. cikk

Műszaki hiba

Amennyiben a halászati felügyelő központnak küldendő vagy onnan érkező napi jelentések továbbítására szolgáló elektronikus berendezés nem működik, a hajóparancsnok és a megfigyelő más módon továbbra is naponta megküldi a jelentését, és a fedélzeten írásbeli feljegyzést vezet a jelentések továbbításáról, amelybe az ellenőrök betekinthetnek.

37. cikk

Jogsértések

Amennyiben valamely megfigyelő nélküli hajót jogsértésen érnek, a IV. fejezet 5. szakaszában foglalt rendelkezéseket kell alkalmazni. Ha a hajó a jogsértést követően nem változtat irányt, haladéktalanul megfigyelőt kell küldeni a fedélzetére.

38. cikk

Végrehajtási jelentés

A tagállamok minden év legkésőbb február 15-éig az e szakaszban foglalt rendelkezések végrehajtásáról szóló jelentést nyújtanak be a Bizottságnak. A jelentésnek többek között tartalmaznia kell azt, hogy az érintett hajók általánosságban betartják-e az előírásokat, valamint a megfigyelővel és anélkül működő hajók összehasonlítását, az ágazat és a tagállami hatóságok által elérhető esetleges költségmegtakarításokat, az egyéb ellenőrző eszközökkel való kapcsolatot és az operatív rendszerek technikai működését és megbízhatóságát.

IV. FEJEZET

ELLENŐRZÉS ÉS FELÜGYELET A TENGEREN

1. SZAKASZ

Általános rendelkezések

39. cikk

Az ellenőrzés és felügyelet általános szabályai

(1) A Bizottság és/vagy a tagállamok ellenőröket jelölnek ki a NAFO védelmi és végrehajtási intézkedéseivel összhangban a NAFO szabályozási területén történő felügyelet és ellenőrzés elvégzése céljából. Az ellenőröket kísérő gyakornokokat is kijelölhetnek.

(2) A tagállamok és a Bizottság biztosítja, hogy az ellenőrök feladataikat a NAFO-rendszerben megállapított szabályokkal összhangban végezzék. Az ellenőrök illetékes hatóságaik operatív ellenőrzése alatt állnak, és e hatóságoknak felelnek.

(3) Minden egyes tagállam és a Bizottság biztosítja, hogy a közösségi ellenőrök által végzett ellenőrzések megkülönböztetéstől mentes módon és a NAFO védelmi és végrehajtási intézkedéseivel összhangban történjenek.

(4) Az ellenőrzések száma a szerződő feleknek a NAFO szabályozási területén jelen lévő flottájának méretétől függ, figyelembe véve a területen töltött időt, a fogások nagyságát és az előírások korábbi betartását.

(5) Az ellenőrök a NAFO védelmi és végrehajtási intézkedései szerinti feladataikon túlmenően a NAFO szabályozási területén tartózkodó közösségi hajókat a rájuk vonatkozó, más közösségi védelmi és ellenőrző intézkedések betartása tekintetében is ellenőrzik.

(6) Az ellenőrök bármely tagállamnak a NAFO szabályozási területén ellenőrzési feladatokat végző vagy majdan végző hajójára kiküldhetők.

(7) A NAFO szabályozási területén működő ellenőrök rendszeresen összehangolják tevékenységüket a NAFO szabályozási területen működő többi NAFO-ellenőrrel a megfigyelésekkel és a fedélzetre lépésekkel kapcsolatos, vagy más lényeges információk cseréje céljából.

40. cikk

Az ellenőrzés eszközei

A tagállamok vagy a Bizottság az ellenőrök rendelkezésére bocsátja a felügyeleti és ellenőrzési feladataik elvégzéséhez szükséges megfelelő eszközöket. E célból ellenőrhajókat jelölnek ki a NAFO-rendszerbe.

41. cikk

Programozás

(1) A Közösségi Halászati Ellenőrző Hivatal koordinálja a Közösség felügyeleti és ellenőrzési tevékenységeit. E célból az érintett tagállamokkal együttműködve közös operatív felügyeleti és ellenőrzési programokat hozhat létre. A NAFO szabályozási területén halászó hajókkal rendelkező tagállamok elfogadják az e programok végrehajtásának megkönnyítéséhez szükséges intézkedéseket, különösen a szükséges emberi és anyagi erőforrások, valamint azon időszakok és övezetek vonatkozásában, amelyekben e forrásokat használni kívánják.

(2) A közös operatív felügyeleti és ellenőrzési programok kialakítása során a Közösségi Halászati Ellenőrző Hivatal és a tagállamok biztosítják, hogy amennyiben bármely időpontban több mint 15 közösségi halászhajó végez halászati tevékenységet a NAFO szabályozási területén, egy közösségi ellenőrhajó jelen legyen a területen, vagy valamely másik szerződő féllel megállapodás legyen érvényben egy ellenőrhajó jelenlétének biztosítására.

(3) A tagállamok minden év október 15-éig tájékoztatják a Közösségi Halászati Ellenőrző Hivatalt azon ellenőrök és ellenőrhajók nevéről, akiket vagy amelyeket a következő évben be kívánnak vonni a NAFO-rendszerbe. Ez az értesítés tartalmazza a kijelölt ellenőrhajók nevét, rádióhívójelét és kommunikációs kapacitását. Ezen információ felhasználásával a Közösségi Halászati Ellenőrző Hivatal a tagállamokkal együttműködve tervet készít a Közösségnek a következő naptári évben a NAFO-rendszerben való részvételéről, és a tervet megküldi a NAFO titkárságának és a tagállamoknak.

(4) A tagállamok elektronikus úton tájékoztatják a Közösségi Halászati Ellenőrző Hivatalt az ellenőrhajók által végzett tevékenységek kezdeti és befejező dátumáról és időpontjáról.

2. SZAKASZ

Felügyeleti eljárás

42. cikk

Felügyeleti eljárás

(1) Az ellenőrök a halászhajók megfigyelésén alapuló felügyeletet a NAFO-rendszerbe kijelölt hajóról végzik. Amennyiben egy ellenőr a NAFO valamely szerződő felének hajóját figyeli meg, és az észlelés nem egyezik a számára rendelkezésre álló más információval, a XI. mellékletben meghatározott formanyomtatvány felhasználásával felügyeleti jelentést készít, és a jelentést továbbítja hatóságai részére. A jelentés tartalmazza a hajóról készült fényképeket, amely rögzíti a fényképek készítésének helyét, dátumát és időpontját.

(2) A tagállamok a felügyeleti jelentést elektronikus úton azonnal továbbítják a megfigyelt hajó lobogója szerinti államnak vagy az ezen állam által kijelölt és a NAFO titkárságához bejelentett hatóságoknak, a NAFO titkárságának és a Bizottságnak. Kérésre valamennyi felügyeleti jelentés eredeti példányát megküldik az érintett hajó lobogója szerinti államnak.

(3) A tagállamok a hajóikra vonatkozó felügyeleti jelentés kézhezvételekor haladéktalanul intézkednek, és elvégzik a megfelelő további intézkedések megállapításához szükséges egyéb vizsgálatokat.

(4) A tagállamok minden év február 15-ig jelentést tesznek a Bizottságnak a hajóikra vonatkozó előző évi felügyeleti jelentések tekintetében megtett intézkedésekről. Amennyiben a további intézkedések büntetés kiszabását eredményezték, a büntetéseket konkrétan meg kell jelölni. A Bizottság ezt az információt minden év március 1-jéig továbbítja a NAFO titkárságának.

3. SZAKASZ

Ellenőrzési eljárás

43. cikk

Általános rendelkezések

(1) A nappali órákban, rendes látási viszonyok között történő ellenőrzéskor az ellenőrhajók NAFO-jelzőlobogót tűznek ki annak jelzésére, hogy az ellenőrök a NAFO-rendszer keretében végeznek ellenőrzést. Az ellenőröket a halászhajókra átszállító hajók szintén jelzőlobogót helyeznek el, amely méretét tekintve feleakkora is lehet.

(2) A kutatást végző hajók ellenőrzése az arról való megbizonyosodásra korlátozódik, hogy a hajó nem kereskedelmi halászati műveletet végez.

(3) Az ellenőrök nem zavarják a hajó parancsnokát abban, hogy a fedélzetre lépés és az ellenőrzés során kapcsolatot tartson a lobogó szerinti tagállamának hatóságaival.

(4) Az ellenőrhajók a halászhajótól az előírás szerinti biztonságos távolságban manővereznek.

(5) Az ellenőrök kerülik az erőszak alkalmazását, amennyiben azt a személyes biztonságuk védelme a szükséges mértékben nem követeli meg. Halászhajók fedélzetén végzett ellenőrzés közben az ellenőrök nem viselhetnek lőfegyvert.

(6) Az ellenőrzést úgy végzik, hogy a hajót, annak tevékenységét és fogását a legkevesebb zavar és kényelmetlenség érje.

44. cikk

Fedélzetre lépés

(1) Az ellenőrök és a gyakornokok a halászhajó fedélzetére lépéskor a NAFO titkársága által kiállított személyazonossági okmányt hordanak maguknál és mutatnak fel.

(2) Az ellenőrök nem lépnek egy hajó fedélzetére anélkül, hogy rádión erről előzetesen értesítették volna azt, vagy a nemzetközi jelkódex használatával megfelelő jelzést adtak volna a hajónak, beleértve az ellenőrzést végző csoportra és az ellenőrhajóra vonatkozó adatok közlését is.

(3) Az ellenőrök halászat közben nem szólíthatják fel a hajót, amelynek a fedélzetére lépnek, irányváltoztatásra vagy megállásra, valamint a halászeszközök kivetésére vagy behúzására. Az ellenőrök elrendelhetik a halászeszközök kivetésének megszakítását vagy késleltetését arra az időre, amíg a hajó fedélzetére lépnek, de semmiképpen sem a (2) bekezdésben említett jelzés vételétől számított harminc percnél tovább.

45. cikk

A fedélzeten végzett tevékenységek

(1) Az ellenőrzést végző csoportok legfeljebb két ellenőrből állnak. Amennyiben a hajó körülményei ezt lehetővé teszik, az ellenőröket ellenőrzési gyakornok kísérheti, a gyakornok személyazonosságát pedig közlik a halászhajó parancsnokával. A gyakornok tevékenységei az ellenőrök által végzett ellenőrzés megfigyelésére korlátozódnak.

(2) Az ellenőrzés nem haladhatja meg a három órát vagy azt az időszakot, amíg a hálót és a fogást bevonják és megvizsgálják, attól függően, hogy melyik a hosszabb. Amennyiben jogsértést tárnak fel, az ellenőrök a 48. és 51. cikkben említett feladataik elvégzéséhez szükséges ideig a fedélzeten maradhatnak. Az ellenőr az eredeti ellenőrzés befejezését vagy adott esetben a 48. cikk szerinti feladatainak befejezését követő egy órán belül elhagyja a hajót.

(3) Óvintézkedéseket kell tenni a csomagolásban, védőcsomagolásban, kartonokban vagy más szállítótartályokban és a tartalomban történő károkozás elkerülése érdekében. A kartonokat és szállítótartályokat olyan módon kell felnyitni, amely megkönnyíti az újbóli lezárást, az újracsomagolást és az újbóli tárolást.

(4) Az ellenőrök átváltják a termelési naplókban szereplő termelési tömegekre vonatkozó bejegyzéseket élőtömegre annak érdekében, hogy lehetővé váljon a hajónaplóban élőtömegben megadott bejegyzések ellenőrzése. Az ellenőrök figyelembe veszik a hajóparancsnok által használt átváltási arányokat.

(5) Az ellenőrök megvizsgálhatják a halászhajó valamennyi olyan lényeges területét, fedélzeteit és helyiségeit, a feldolgozott és feldolgozatlan fogásokat, a hálókat és más eszközöket, berendezéseket és bármely dokumentumot, amely a NAFO védelmi és végrehajtási intézkedései betartásának ellenőrzéséhez szükséges.

(6) Az ellenőrzés végzése közben az ellenőrök bármilyen szükséges támogatást kérhetnek a parancsnoktól. A parancsnok észrevételt tehet az ellenőrzési jelentéssel kapcsolatban, amelyet az ellenőröknek a ellenőrzés befejezésekor alá kell írniuk. Az ellenőrzési jelentés egy példányát átadják a halászhajó parancsnokának.

46. cikk

Az ellenőrzési jelentések elkészítése

(1) Az ellenőrök a IX. mellékletben szereplő formanyomtatvány felhasználásával ellenőrzési jelentést készítenek és továbbítják azt hatóságaik számára.

(2) Az ellenőrök az adott halászati útra vonatkozóan a hajónapló bejegyzéseiből összegezik a hajó NAFO szabályozási területen végzett fogásait fajonként és körzetenként és ezen összegzést feljegyzik az ellenőrzési jelentés 14. pontjában.

(3) Amennyiben a bejegyzett fogások és az ellenőr becslései egymástól eltérnek, az ellenőr ismételten ellenőrizheti a számításokat, az eljárásokat, a vonatkozó dokumentációt és a fedélzeten lévő fogást. Bármely ilyen eltérést az ellenőrzési jelentés 18. pontjában tüntetnek fel.

47. cikk

A halászhajó parancsnokának kötelezettségei az ellenőrzés során

Azon közösségi halászhajó parancsnoka, amelynek fedélzetére lépnek és amelyet ellenőriznek:

a) a rendes tengerészgyakorlattal összhangban megkönnyíti a biztonságos és tényleges fedélzetre szállást, amikor a nemzetközi jelkódexben szereplő megfelelő jelet fogadja az ellenőrt szállító hajóról vagy helikopterről;

b) olyan hajólétrát biztosít, amelynek kialakítása és alkalmazási módja megfelel a NAFO védelmi és végrehajtási intézkedéseiben leírtaknak;

b)a amennyiben rendelkezésre áll révkalauz-felvonó, a hajóparancsnok gondoskodik arról, hogy annak segédberendezései a nemzeti közigazgatás által jóváhagyott típusúak legyenek. A felvonót úgy kell megtervezni és megépíteni, hogy biztosítsa az ellenőr biztonságos hajóraszállását, illetve partraszállását, ideértve a fedélzetnek a felvonó felőli biztonságos megközelíthetőségét, és fordítva. A fedélzeten a felvonó mellett legyen elhelyezve egy, a b) pontnak megfelelő hajólétra, amelyet azonnali használatra alkalmas állapotban kell tartani;

c) együttműködik és támogatást nyújt a halászhajónak az e rendeletben megállapított eljárások szerint végzett ellenőrzése során; gondoskodik az ellenőrök biztonságáról, nem akadályozza és nem félemlíti meg az ellenőröket, továbbá nem zavarja őket feladatuk végrehajtása során;

d) lehetővé teszi, hogy az ellenőrök kapcsolatot tartsanak a lobogó szerinti állam és az ellenőrző állam hatóságaival;

e) biztosítja, hogy az ellenőrök hozzáférjenek a halászhajók minden lényeges területéhez, fedélzeteihez, helyiségeihez, a feldolgozott és a feldolgozatlan fogáshoz, a hálóhoz és egyéb eszközökhöz és berendezésekhez, a lajstromozási dokumentumokhoz, a halak helyiségeinek tervrajzaihoz vagy leírásaihoz, a termelési naplókhoz és tárolási tervekhez és minden más lényeges dokumentumhoz, valamint minden lehetséges és ésszerű segítséget megad, hogy az ellenőrök megbizonyosodhassanak arról, hogy a tárolás megfelel a tárolási terveknek;

f) elősegíti, hogy az ellenőrök biztonságosan elhagyják a hajót;

g) kérésre megadja az ellenőrnek a 6. cikk (4) bekezdésnek megfelelően végzett próbahalászat kezdetének és végének helyét jelölő koordinátákat.

48. cikk

Az ellenőrzési jelentések továbbítása

(1) Az ellenőrzést végző tagállam az ellenőrhajónak a kikötőbe történő visszatérését követő húsz napon belül elküldi a 45. cikk (1) bekezdésével összhangban összeállított, eredeti NAFO ellenőrzési jelentést a Bizottságnak. A Bizottság az ellenőrhajónak a kikötőbe történő visszatérését követő harminc napon belül továbbítja a jelentést az ellenőrzött hajó lobogó szerinti államának, egy másolatot pedig a NAFO titkárságának.

(2) Jogsértés vagy a bejegyzett fogások és az ellenőröknek a fedélzeten lévő fogással kapcsolatos becslései közötti eltérés esetén az eredeti ellenőrzési jelentést az ezt tanúsító iratokkal együtt - beleértve a fényképek másolatait is - az ellenőrhajónak a kikötőbe történő visszatérését követően a lehető leghamarabb megküldik a Bizottságnak. A Bizottság az ellenőrhajónak a kikötőbe történő visszatérését követő tíz napon belül továbbítja ezt a dokumentációt az ellenőrzött hajó lobogó szerinti államának, egy másolatot pedig a NAFO titkárságának.

(3) Az ellenőr a (2) bekezdésben említett helyzetben a vélelmezett jogsértésről szóló előzetes értesítést képező nyilatkozatot is kiállít. A nyilatkozat tartalmazza az ellenőrzési jelentés 16., 18. és 20. pontjában szereplő információkat, és részletesen ismerteti azokat az indokokat, amelyeken a jogsértés vádja alapul, valamint az azt alátámasztó bizonyítékokat. A közösségi ellenőr az ellenőrzést követő munkanapon megküldi a nyilatkozatot a lobogó szerinti államnak és a Bizottságon keresztül a NAFO titkárságának.

(4) Az ellenőrök tíznaponta átadják a Bizottságnak az ellenőrzött hajók listáját. A Bizottság havonta létrehozza az ellenőrzött hajók listáját és e listát továbbítja a NAFO titkárságának.

4. SZAKASZ

Jogsértések

49. cikk

A jogsértések kezelésére irányuló eljárások

(1) Amennyiben az ellenőrök megállapítják a NAFO által elfogadott védelmi és végrehajtási intézkedések megsértését:

a) ellenőrzési jelentésükben feljegyzik a jogsértést, aláírják a bejegyzést és a hajóparancsnokkal is aláíratják;

b) a halászati naplóba vagy más megfelelő dokumentumba bejegyzik és aláírják a megállapítást, a bejegyzés tartalmazza a dátumot, a helyet és a megállapított jogsértés típusát. Az ellenőr a halászati naplóban vagy más megfelelő dokumentumban szereplő bármely vonatkozó bejegyzésről másolatot készíthet, és a parancsnokot felkérheti, hogy a másolat minden oldalán írásban tanúsítsa annak valódiságát;

c) szükség esetén a jogsértést az eszközökről és a fogásról készített fényképekkel dokumentálják. Ebben az esetben az ellenőr a fénykép egy másolatát átadja a parancsnoknak és a fénykép egy másik másolatát mellékeli a jelentéshez;

d) haladéktalanul megpróbálnak kapcsolatba lépni az ellenőrzött halászhajó lobogója szerinti állam valamely ellenőrével vagy kijelölt hatóságaival;

e) haladéktalanul továbbítják az ellenőrzési jelentést és a jogsértésre vonatkozó, a 47. cikk (3) bekezdésében említett előzetes értesítést saját hatóságaiknak.

(2) Az ellenőrök kérhetik, hogy a parancsnok távolítsa el a halászati eszközök NAFO védelmi és végrehajtási intézkedéseinek nem megfelelőnek tűnő bármely részét. Az ellenőr a X. melléklettel összhangban az eszközök nem megfelelőnek tűnő részét biztonságos NAFO ellenőrzési plombával látja el, és ezt a tényt feljegyzi az ellenőrzési jelentésben. Az eszközt a plombával együtt őrzik meg mindaddig, amíg a hajó szerinti szerződő fél illetékes hatóságai azt meg nem vizsgálják.

50. cikk

Jogsértések következményei

(1) Azon tagállam hatóságai, amelyet az egyik hajója által elkövetett jogsértésről értesítenek, azonnali és teljes körű vizsgálatot indít a jogsértést igazoló bizonyítékok megszerzése érdekében, amely - adott esetben - magában foglalja az érintett hajó fizikai vizsgálatát.

(2) A tagállami illetékes hatóságok, a nemzeti jogszabályokkal összhangban haladéktalanul intézkednek a bírósági vagy közigazgatási eljárás megindításáról a tagállam lobogója alá tartozó hajóért felelős állampolgárokkal szemben, amennyiben a NAFO által elfogadott intézkedéseket nem tartották be.

(3) A lobogó szerinti tagállam illetékes hatóságai gondoskodnak arról, hogy a (2) bekezdés szerint megindított eljárás, a nemzeti jog vonatkozó rendelkezéseivel összhangban alkalmas legyen olyan hathatós intézkedések foganatosítására, amelyek elegendő súlyúak, biztosítják az előírások betartását, megfosztják a jogsértőket az illegális tevékenységből származó gazdasági előnyöktől és hatékonyan tartanak vissza hasonló jogsértések jövőbeni elkövetésétől.

5. SZAKASZ

Súlyos jogsértések

51. cikk

A súlyos jogsértések listája

A következő jogsértések minősülnek súlyosnak:

a) az "Egyéb" kvóta terhére végzett halászat a NAFO ügyvezető titkárának előzetes értesítése nélkül, vagy több mint hét munkanappal a NAFO ügyvezető titkára által küldött azon értesítést követően, amelynek értelmében az "Egyéb" kvóta terhére az érintett állományra vagy fajra végzett halászatot lezárták;

b) olyan állományra irányuló halászat, amelyre moratórium vagy halászati tilalom van érvényben;

c) azt a dátumot követően egy adott állományra vagy adott fajokra irányulóan végzett halászat, amikor az ellenőrzött hajó lobogó szerinti állama értesítette az ügyvezető titkárt, hogy hajói befejezik az ezen állományokra vagy fajokra irányulóan végzett halászatot;

d) zárt területen vagy egy adott területen tiltott halászeszközzel történő halászat;

e) a hálószembőséggel kapcsolatos jogsértések;

f) a lobogó szerinti tagállam által kiadott érvényes engedély nélküli halászat;

g) eltérő fogási adatok feljegyzése;

h) a műholdas nyomonkövetési rendszer zavarása;

i) a fogásokra vonatkozó tájékoztatások megsértése;

j) az ellenőrök vagy megfigyelők feladatai elvégzésének megakadályozása.

52. cikk

Az ellenőrök tevékenységei

(1) Amennyiben az ellenőrök megállapítják, hogy egy hajó a 51. cikkben felsorolt súlyos jogsértések valamelyikét követte el, haladéktalanul tájékoztatják a lobogó szerinti államot, saját hatóságaikat, a Bizottságot és a NAFO titkárságát.

(2) Súlyos jogsértés esetén az ellenőrök minden szükséges lépést megtesznek a bizonyítékok biztonsága és megőrzése érdekében, beleértve adott esetben a hajó rakterének a következő kikötői ellenőrzésig történő leplombálását. Az ellenőr felszólítására a parancsnok minden olyan halászati tevékenységet beszüntet, amely az ellenőr szerint súlyos jogsértésnek minősül.

(3) Ameddig az ellenőr a fedélzeten tartózkodik, a parancsnok csak azt követően folytathatja a halászatot, hogy az ellenőr - akár a hajó parancsnoka által tett intézkedés, akár az ellenőr által az ellenőrzött hajó lobogója szerinti állam ellenőrével vagy illetékes hatóságával folytatott kommunikáció eredményeként - ésszerűen megbizonyosodott arról, hogy a súlyos jogsértés nem fog megismétlődni.

(4) Az ellenőrök a jogsértésre vonatkozó lényeges információk megszerzéséhez szükséges időtartam alatt a halászhajó fedélzetén tartózkodhatnak. Ez idő alatt az ellenőrök elvégzik az ellenőrzést, és ezt követően elhagyják a hajót. Az ellenőrök azonban a hajófedélzeten maradhatnak, ha sikeresen kapcsolatot létesítettek az ellenőrzött hajó szerinti szerződő fél illetékes hatóságaival, és azok ehhez hozzájárultak. Ha az ellenőrök ésszerű időn belül nem tudtak az illetékes hatóságokkal kapcsolatot létesíteni, elhagyják az ellenőrzött hajót, és amint lehetséges, kapcsolatba lépnek e hatóságokkal.

(5) Az ellenőrzést végző tagállam vagy a Bizottság a lobogó szerinti állam jóváhagyásával határoz arról, hogy az ellenőr a fedélzeten maradjon-e a hajónak a 54. cikk (1) bekezdésével összhangban más útvonalra való átirányítása során. Az ellenőrzést végző tagállam és a Bizottság arról is határoz, hogy az ellenőr jelen legyen-e a hajónak a 53. cikk (3) bekezdésével összhangban a kikötőben végzett alapos ellenőrzésekor. A tagállamok haladéktalanul értesítik a Bizottságot az e bekezdésnek megfelelően hozott határozataikról.

53. cikk

A lobogó szerinti tagállam által felhatalmazott ellenőr által végzett ellenőrzés

(1) Azokban az esetekben, amikor a lobogó szerinti tagállam azt az információt kapja egy ellenőrtől, hogy fennáll annak a gyanúja, hogy a lobogója alatt hajózó halászhajó súlyos jogsértést követett el, vagy amikor a Bizottság kap ilyen információt, a lobogó szerinti tagállam és a Bizottság erről haladéktalanul tájékoztatja egymást.

(2) A lobogó szerinti tagállam - miután egy másik szerződő fél értesítette valamely közösségi hajó által elkövetett súlyos jogsértésről - a Bizottsággal együttműködve biztosítja, hogy a hajót 72 órán belül egy megfelelően felhatalmazott ellenőr ellenőrizze.

(3) A megfelelően felhatalmazott ellenőr felszáll az érintett hajó fedélzetére, és megvizsgálja a vélt jogsértés bizonyítékát, és a lehető leggyorsabban továbbítja e vizsgálat eredményét a lobogó szerinti tagállam illetékes hatóságainak és a Bizottságnak.

54. cikk

Átirányítás

(1) Az eredmények közlését követően és azokban az esetekben, amikor a vélt jogsértés súlyos, az ellenőrzött hajó lobogó szerinti tagállama - amennyiben a helyzet úgy indokolja - 24 órán belül vagy saját maga, vagy egy megfelelően felhatalmazott ellenőrön keresztül felszólítja a hajót, hogy hajózzon egy kijelölt kikötőbe. Ez a kikötő a kanadai St. Johns-i vagy halifaxi kikötő, a franciaországi St. Pierre-i kikötő vagy a hajó anyakikötője, kivéve ha a lobogó szerinti tagállam más kikötőt jelöl ki.

(2) Az (1) bekezdésben említett 24 órás határidőt a Bizottság a lobogó szerinti tagállam írásbeli kérésére legfeljebb 72 órára meghosszabbíthatja.

(3) Amennyiben a lobogó szerinti tagállam nem rendeli el a hajó valamelyik kikötőbe való átirányítását, döntésének okairól haladéktalanul értesíti a Bizottságot. A Bizottság e döntésről és annak indoklásáról megfelelő időben értesíti a NAFO titkárságát.

55. cikk

Az átirányítást követő ellenőrzés a kikötőben

(1) A kijelölt kikötőbe való megérkezése után a hajót, amelyet jogsértés elkövetésével gyanúsítanak, a lobogó szerinti tagállama felügyelete alatt és bármely más, az ellenőrzésben részt venni kívánó szerződő fél ellenőrének jelenlétében alapos vizsgálatnak vetik alá. A XII. mellékletben szereplő kikötői ellenőrzési jelentést használják.

(2) A lobogó szerinti tagállam haladéktalanul tájékoztatja a Bizottságot az alapos ellenőrzés eredményéről és a jogsértés következtében hozott intézkedésekről, beleértve a jogsértések megismétlődésének megelőzésére hozott intézkedéseket is.

56. cikk

Súlyosabb jogsértéseket követő fokozott intézkedések

(1) Az e szakaszban és különösen az 54. és 55. cikkben meghatározott rendelkezések mellett, a lobogó szerinti tagállam e szakasz alapján intézkedéseket hoz, amennyiben a lobogója alatt közlekedő valamely hajó a következő súlyos jogsértések egyikét követte el:

a) moratórium vagy halászati tilalom hatálya alá eső állomány célzott halászata;

b) eltérő fogási adatok feljegyzése. E cikk értelmében ez abban az esetben tekinthető az ellenőrzés megindításának alapjául, ha a fedélzeten tárolt feldolgozott fogásnak az ellenőr által becsült fajonkénti vagy teljes mennyisége és a termelési naplóba bejegyzett adatok közötti eltérés 10 tonna vagy 20 %, a kettő közül a nagyobbik mennyiség, a termelési naplóban szereplő adatok százalékában számítva. A fedélzeten tárolt fogás becsült mennyiségének kiszámításához, a vizsgálatot tartó szerződő fél és a vizsgált hajó szerinti szerződő fél ellenőrei által közösen megállapított tárolási tényezőt kell használni;

c) a 51. cikkben említett, és a 52. cikk (4) pontja szerint megerősített, ugyanazon súlyos jogsértés megismétlődése száz napon belül vagy a hajóút során (a kettő közül a rövidebb időtartam).

(2) A lobogó szerinti tagállam gondoskodik arról, hogy a (3) bekezdésben említett vizsgálatot követően az érintett hajó minden halászati tevékenységet beszüntessen, és meginduljon a súlyos jogsértés vizsgálatára irányuló eljárás.

(3) Amennyiben a lobogó szerinti tagállam által, az (1) bekezdésben említett vizsgálat elvégzésére kijelölt ellenőr vagy más személy nem tartózkodik a szabályozási területen, a lobogó szerinti tagállam előírja a hajó számára, hogy haladéktalanul hajózzon egy olyan kikötőbe, ahol a vizsgálatot meg lehet indítani.

(4) A (1) bekezdés b) pontjában említett, eltérő fogási adatok feljegyzéséből álló súlyos jogsértés kivizsgálása során a lobogó szerinti tagállam gondoskodik arról, hogy felügyelete alatt az adott kikötői hatóság a fedélzeten tárolt teljes fogás fizikai vizsgálatát és számbavételét elvégezze. Az ellenőrzésen - a lobogó szerinti tagállam hozzájárulásával - az ellenőrzésben részt venni kívánó bármely másik szerződő fél ellenőre is jelen lehet.

(5) Amikor egy hajót a (2), (3) és (4) bekezdés szerinti kikötőbe irányítanak, fedélzetére egy másik szerződő fél ellenőre felszállhat és/vagy ott maradhat a kijelölt kikötő felé vezető úton, feltéve, hogy a vizsgált hajó szerinti tagállam illetékes hatósága nem szólítja fel az ellenőrt a hajó elhagyására.

57. cikk

Végrehajtási intézkedések

(1) A tagállamok végrehajtási intézkedéseket fogadnak el a lobogójuk alá tartozó azon hajók tekintetében, amelyek esetében a nemzeti törvényekkel összhangban megállapították, hogy a 56. cikkben említett súlyos jogsértést követett el.

(2) Az (1) bekezdésben említett intézkedések - a cselekmény súlyosságától függően és a nemzeti jogszabályok vonatkozó rendelkezéseinek megfelelően - különösen a következőket tartalmazhatják:

a) pénzbírságok;

b) a tiltott halászeszköz és fogás lefoglalása;

c) a hajó zár alá vétele;

d) a halászati engedély felfüggesztése vagy visszavonása;

e) a halászati kvóta csökkentése vagy visszavonása.

(3) Az érintett hajó lobogó szerinti tagállama haladéktalanul értesíti a Bizottságot az e cikk szerint elfogadott megfelelő intézkedésekről. Az értesítés alapján a Bizottság tájékoztatja a NAFO titkárságát az említett intézkedésekről.

58. cikk

Súlyos jogsértésekről szóló jelentés

(1) A 56. cikkben említett súlyos jogsértés esetén az érintett tagállam, a lehető leghamarabb, de minden esetben a jogsértésről szóló értesítés kézhezvételétől számított három hónapon belül jelentést készít a Bizottság számára a vizsgálat előrehaladásáról, amelyben minden, a jogsértéssel kapcsolatban elfogadott vagy elfogadásra javasolt intézkedést ismertet, majd a vizsgálat lezárását követően a vizsgálat eredményeiről újabb jelentést készít.

(2) A Bizottság a tagállamoktól kapott jelentések alapján közösségi jelentést állít össze. A jogsértésről szóló értesítés kézhezvételétől számított négy hónapon belül a Bizottság továbbítja a NAFO titkárságára a vizsgálat előrehaladásáról szóló jelentést, majd a lehető legrövidebb határidőn belül elküldi a vizsgálat lezárását követően készített, az vizsgálat eredményéről szóló jelentést is.

6. SZAKASZ

Jelentések

59. cikk

Az ellenőrzési jelentések kezelése

(1) A NAFO ellenőrei által összeállított ellenőrzési és felügyeleti jelentések elfogadható bizonyítékul szolgálnak bármelyik tagállam bírósági vagy közigazgatási eljárásaiban. Ezeket a jelentéseket a tények megállapítása érdekében a tagállamok a saját ellenőreik által készített ellenőrzési és felügyeleti jelentésekkel egyformán kezelik.

(2) A tagállamok együttműködnek a rendszer alapján egy ellenőr által benyújtott jelentésből eredő bírósági vagy egyéb eljárások elősegítése érdekében, figyelemmel a bizonyítékok elfogadhatóságára vonatkozó szabályokra a nemzeti igazságszolgáltatási és egyéb rendszerekben.

60. cikk

Jogsértésekről szóló jelentések

(1) A tagállamok minden év január 25-ig továbbítják a július 1-jétől december 31-ig terjedő, illetve augusztus 25-ig továbbítják a január 1-jétől június 30-ig terjedő időszakra vonatkozó, és a következő információkat tartalmazó jelentést a Bizottságnak:

a) a hajói által elkövetett jogsértések tekintetében megtett intézkedések eredménye; a jogsértéseket az intézkedés lezárásáig évente felsorolják;

b) a hajónaplóban szereplő fogási bejegyzések és az ellenőrnek a hajó fedélzetén lévő fogásokra vonatkozó becslései közötti bármely lényeges eltérés. Az eltérés akkor tekintendő jelentősnek, ha az ellenőr becslése öt vagy ennél nagyobb százalékban tér el a fogás hajónaplóban feljegyzett nagyságától;

c) az eljárás részletes eredményei, különös tekintettel arra, hogy az ügy folyamatban, fellebbezési szakaszban vagy vizsgálati szakaszban van-e;

d) a kirótt büntetések pontos ismertetése, amely tartalmazza különösen a pénzbírságok összegét, az elkobzott halak és/vagy eszköz értékét, az írásbeli figyelmeztetéseket stb.; és

e) magyarázat, ha nem történt intézkedés.

(2) A Bizottság a tagállamoktól kapott jelentések alapján közösségi jelentést állít össze. A közösségi jelentést minden év február 1-jéig és szeptember 1-jéig megküldi a NAFO titkárságának.

61. cikk

Az ellenőrzési és felügyeleti tevékenységek jelentése

(1) A tagállamok minden év február 15-ig az előző évre vonatkozóan jelentik a Bizottságnak a következőket:

a) a NAFO-rendszer keretében végzett ellenőrzések száma, megadva a mindegyik szerződő fél hajóján elvégzett ellenőrzések számát és - amennyiben jogsértést követtek el - az érintett hajó ellenőrzésének helyét és idejét, valamint a vélt jogsértés természetét;

b) az NAFO-felügyelet során repült órák számát, a megfigyelések számát, valamint azoknak a felügyeleti jelentéseknek a számát, amelyeket a jelentés alapján végzett nyomonkövetési eljárással együtt dolgoztak ki.

(2) A Bizottság a tagállamoktól kapott jelentések alapján közösségi jelentést állít össze. A közösségi jelentést minden év március 1-jéig megküldi a NAFO titkárságának.

V. FEJEZET

A KIKÖTŐ SZERINTI ILLETÉKES ÁLLAM ÁLTAL MÁS SZERZŐDŐ FÉL LOBOGÓJA ALATT KÖZLEKEDŐ HAJÓKON VÉGZETT ELLENŐRZÉS

62. cikk

Hatály

(1) Ez a fejezet a NAFO más szerződő felének lobogója alatt közlekedő halászhajók által a NAFO szabályozási területen fogott olyan hal, vagy az ilyen halból származó olyan halászati termékek tagállami kikötőkben történő kirakodására vagy átrakodására vonatkozik, amelyeket korábban nem rakodtak ki a partra és nem rakodtak be vagy ki egy kikötőben sem.

(2) Ezt a fejezetet a 2847/93/EGK és az 1005/2008/EK rendelet sérelme nélkül kell alkalmazni.

63. cikk

Kijelölt kikötők

A tagállamok kijelölik azokat a kikötőket, amelyeket a hajók kirakodás vagy átrakodás céljára igénybe vehetnek. A tagállamok a kijelölt kikötőket bejelentik a Bizottságnak, amely e kikötők listáját késedelem nélkül továbbítja a NAFO titkárságának. Az e listát érintő bármely későbbi változásról a változás hatálybalépését megelőzően legalább tizenöt nappal értesíteni kell a NAFO titkárságát.

63a. cikk

Az illetékes hatóság

(1) A tagállamok kijelölik azt az illetékes hatóságot, amely kapcsolattartó pontként jár el a 63b. cikk szerinti értesítések átvétele, az átvétel igazolása és az engedélyek 63c. cikknek megfelelően történő kiadása során.

(2) A tagállamok tájékoztatják a Bizottságot az illetékes hatóság nevéről és elérhetőségéről. A Bizottság ezt az információt továbbítja a NAFO titkárságának.

63b. cikk

A kikötőbe való belépésre vonatkozó előzetes értesítés

(1) A 2847/93/EGK rendelet 28e. cikkének (1) bekezdésétől eltérve, a valamely kikötőbe kirakodás vagy átrakodás céljából belépni szándékozó, e rendelet 62. cikk (1) bekezdésében említett halászhajó parancsnoka vagy annak képviselője legalább három munkanappal várható érkezésük előtt értesíti a kikötő szerinti tagállam e rendelet 63a. cikke szerinti illetékes hatóságát.

(2) Egy tagállam ugyanakkor más előzetes értesítési határidőről is rendelkezhet, figyelembe véve többek között a halászterületek és a kikötője közötti távolságot. A tagállamok értesítik a Bizottságot vagy az általa kijelölt szervet az előzetes értesítési határidőről. A Bizottság ezt az információt továbbítja a NAFO titkárságának.

(3) Az előzetes értesítéshez csatolni kell a következő formanyomtatványok megfelelően kitöltött A. részét:

a) a XV. melléklet A. részében foglalt PSC 1 formanyomtatvány használatos abban az esetben, ha a hajó saját fogásait szándékozik kirakodni vagy átrakodni;

b) a XV. melléklet B. részében foglalt PSC 2 formanyomtatvány használatos abban az esetben, ha a halászhajó olyan fogást szándékozik kirakodni vagy átrakodni, amely átrakodásból származik. Minden egyes átadó hajó tekintetében külön formanyomtatványt kell kitölteni;

c) a PSC 1 és a PSC 2 formanyomtatvány együttesen használatos abban az esetben, ha a halászhajó saját fogást és olyan fogást szándékozik kirakodni vagy átrakodni, amely átrakodásból származik.

(4) A hajók parancsnokai vagy képviselőik érvényteleníthetik az előzetes értesítést azáltal, hogy erről a megérkezés bejelentett várható időpontja előtt legkésőbb 24 órával értesítik az általuk használni kívánt kikötő illetékes hatóságait. A kikötő szerinti tagállam azonban más értesítési határidőről is rendelkezhet. Az értesítéshez mellékelni kell az eredeti PSC 1 vagy PSC 2 formanyomtatvány másolatát, amelyen fel kell tüntetni az »Érvénytelen« szót.

(5) A kikötő szerinti tagállam illetékes hatóságai haladéktalanul továbbítják a (3) és (4) bekezdésben említett formanyomtatvány egy példányát a kirakodást/átrakodást elvégezni szándékozó halászhajó lobogója szerinti szerződő állam számára, illetve, ha a hajó átrakodási műveletben kíván részt venni, az átadó hajók lobogója szerinti szerződő állam számára.

(6) A formanyomtatvány egy példányát meg kell küldeni a Bizottság vagy az általa kijelölt szerv számára, amely haladéktalanul továbbítja azt a NAFO titkárságára.

63c. cikk

Kirakodásra és átrakodásra vonatkozó engedély

(1) A kirakodás vagy átrakodás csak akkor kezdhető meg, ha arra a kikötő szerinti tagállam illetékes hatósága engedélyt adott. Az engedély csak azt követően adható ki, hogy a lobogó szerinti állam a 63b. cikk (5) bekezdése szerint továbbított PSC 1 és/vagy PSC 2 formanyomtatvány B. részének megfelelő kitöltésével és a nyomtatvány egy példányának visszaküldésével megerősítette, hogy:

a) a halfogást bejelentő halászhajó elegendő kvótával rendelkezett a bejelentett fajok halászatára;

b) a fedélzeten tárolt hal mennyiségét a szabályoknak megfelelően fajonkénti bontásban bejelentették, és azt figyelembe vették az adott esetben alkalmazandó fogási vagy erőkifejtési korlátozás kiszámításakor;

c) a halfogást bejelentő halászhajó a bejelentett területre vonatkozóan rendelkezett halászati engedéllyel; és

d) VMS-adatok alapján ellenőrizték, hogy a hajó a bejelentett fogás származási helyeként megadott területen tartózkodott.

(2) Az (1) bekezdéstől eltérve, a kikötő szerinti tagállam illetékes hatóságai az (1) bekezdésben említett megerősítés hiányában is adhatnak teljes vagy részleges kirakodási engedélyt. Ilyen esetekben azonban az érintett halfogást egy, a felügyeletük alatt álló raktárban kell tárolni. Az ilyen halakat csak az (1) bekezdésben említett megerősítés kézhezvétele és az illetékes hatóság általi ellenőrzése után lehet értékesíteni, átrakodni vagy elszállítani. Amennyiben a kirakodás időpontjától számított 14 napon belül nem érkezik meg a megerősítés, a kikötő szerinti tagállam illetékes hatósága a nemzeti szabályoknak megfelelően elkobozhatja a halat, és intézkedhet a megfelelő kezeléséről.

(3) A kikötő szerinti állam illetékes hatósága haladéktalanul értesíti a parancsnokot a kirakodási vagy átrakodási engedély megadására vagy megtagadására vonatkozó határozatáról a PSC 1 és/vagy PSC 2 formanyomtatvány megfelelően kitöltött C. része egy példányának visszaküldésével. A formanyomtatvány egy példányát haladéktalanul továbbítani kell a Bizottság vagy az általa kijelölt szerv számára, amely továbbítja az információt a NAFO titkárságára.

63d. cikk

Ellenőrzések

(1) Amennyiben a helyreállítási terv eltérően nem rendelkezik, a kikötő szerinti tagállam minden beszámolási évben az összes kirakodás vagy átrakodás legalább 15 %-át ellenőrzi.

(2) Az ellenőrzéseket az arra felhatalmazott nemzeti ellenőrök végzik, akik az ellenőrzés előtt bemutatják megbízólevelüket a hajó parancsnokának.

(3) A kikötő szerinti tagállam más szerződő felek ellenőreit is felkérheti arra, hogy csatlakozzanak saját ellenőreihez, és e fejezettel összefüggésben figyeljék meg a kirakodási vagy átrakodási műveletek ellenőrzését.

(4) Az ellenőrzés magában foglalja az adott kikötőben folytatott kirakodási vagy átrakodási művelet egészének nyomon követését, és a nemzeti ellenőrök legalább a következő feladatoknak tesznek eleget:

a) összehasonlító ellenőrzést végeznek a fajonként ténylegesen ki- vagy átrakodott mennyiségek, valamint az alábbiak között:

i. a naplóban rögzített mennyiségek fajonként;

ii. a fogási és tevékenységi jelentések; valamint

iii. a fogásokról az előzetes értesítésben (PSC 1 vagy PSC 2) megadott összes információ;

b) ellenőrzik és feljegyzik a kirakodás vagy átrakodás után a fogásból a hajó fedélzetén maradó mennyiséget, fajonkénti bontásban;

c) ellenőrzik a tengeren végzett ellenőrzésekből származó információkat;

d) ellenőrzik a fedélzeten lévő hálókat, és feljegyzik azok szembőségének méretét;

e) ellenőrzik, hogy a halak mérete megfelel-e a minimális méretre vonatkozó követelményeknek.

(5) A nemzeti ellenőrök minden tőlük telhetőt megtesznek a halászhajók indokolatlan feltartóztatásának elkerülése érdekében, illetve annak biztosítására, hogy a halászhajók a lehető legkisebb akadályoztatást és kényelmetlenséget szenvedjék el, valamint hogy a fogott hal minősége szükségtelenül ne romoljon.

(6) A halászhajó parancsnoka:

a) együttműködik és segítséget nyújt a halászhajó ezen eljárásoknak megfelelően végzett ellenőrzésében, és a kikötő szerinti állam ellenőreit feladataik ellátása közben nem akadályozza, nem félemlíti meg és nem zavarja;

b) hozzáférést biztosít minden területhez, fedélzethez, helyiséghez, fogáshoz, hálóhoz vagy egyéb halászeszközhöz és felszereléshez, és megad a kikötő szerinti állam ellenőrei által kért minden információt, ideértve a vonatkozó dokumentumok másolatát is.

63e. cikk

Súlyos jogsértések

(1) A következő jogsértések minősülnek súlyosnak:

a) az ellenőrök akadályozása feladataik végzésében;

b) a nem a kijelölt kikötőben történő kirakodás vagy átrakodás;

c) az érkezésről történő előzetes értesítésre vonatkozó rendelkezések be nem tartása;

d) a kikötő szerinti tagállam engedélye nélküli kirakodás vagy átrakodás.

(2) A kikötő szerinti minden tagállam végrehajtási intézkedéseket fogad el a lobogójuk alatt közlekedő azon halászhajók tekintetében, amelyek esetében nemzeti jogával összhangban megállapították, hogy az (1) cikkben említett súlyos jogsértést követett el. Az említett intézkedések - a szabálysértés súlyosságától függően és a nemzeti jogszabályok vonatkozó rendelkezéseivel összhangban - különösen a következőket foglalhatják magukban:

a) bírságok;

b) a tiltott halászeszköz és fogás lefoglalása;

c) a hajó elkobzása.

63f. cikk

Ellenőrzési jelentések

(1) Minden egyes ellenőrzést dokumentálni kell a XII. mellékletben meghatározott kikötői ellenőrzési jelentési formanyomtatvány kitöltésével.

(2) A hajó parancsnoka az ellenőrzési jelentésre vonatkozóan észrevételeket tehet, és a jelentést az ellenőrzés végén az ellenőr és a parancsnok írja alá. Az ellenőrzési jelentés egy példányát átadják a halászhajó parancsnokának.

(3) Az ellenőrzési jelentések egy-egy példányát haladéktalanul továbbítani kell az átvizsgált halászhajó lobogója szerinti állam számára, és - amennyiben a halászhajó átrakodási műveletet hajtott végre - az átadó hajók lobogója szerinti állam számára. A jelentés egy példányát továbbítani kell a Bizottságnak vagy az általa kijelölt szervnek, amely továbbítja az információt a NAFO titkárságára. Az ellenőrzési jelentések eredeti példányát vagy hiteles másolatát erre vonatkozó kérelem esetén meg kell küldeni az átvizsgált halászhajó lobogója szerinti államnak.

VI. FEJEZET

A NEM SZERZŐDŐ FELEK ÁLTAL VÉGZETT TEVÉKENYSÉGEK

64. cikk

A nem szerződő felek hajói által végzett IUU-tevékenységek

(1) A nem szerződő feleknek a NAFO szabályozási területén halászati tevékenységet végző hajóiról feltételezendő, hogy a NAFO védelmi és végrehajtási intézkedéseinek hatékonyságát aláásó IUU-tevékenységet végeznek.

(2) A NAFO szabályozási területén belül vagy kívül végzett olyan átrakodási tevékenységek esetében, amelyekben valamely nem szerződő fél megfigyelt és azonosított hajója is részt vett, a NAFO védelmi és végrehajtási intézkedéseinek aláásására vonatkozó feltételezés a nem szerződő felek minden más olyan hajójára is vonatkozik, amely a kérdéses hajóval e tevékenységet együtt végezte.

65. cikk

A nem szerződő felek hajóira vonatkozó információk

(1) Ha egy tagállam vagy a Bizottság ellenőre nem szerződő fél hajóját veszi észre, vagy másként azonosítja, megkísérli tájékoztatni a hajót, hogy feltételezik, hogy aláássa a NAFO védelmi és végrehajtási intézkedéseit, valamint hogy ezt az információt továbbítani fogják a NAFO szerződő feleinek, más regionális halászati szervezeteknek és a hajó lobogó szerinti államának.

(2) A tagállamok azonnal továbbítják a Bizottságnak a megfigyelésekre, a kikötőbe való belépés megtagadására, a kirakodásokra és átrakodásokra vonatkozó információkat, valamint a tengeren vagy a kikötőikben végzett valamennyi ellenőrzés eredményeit és minden további olyan intézkedést, amelyet az érintett hajóval kapcsolatban tettek. A Bizottság minden információt haladéktalanul továbbít a NAFO titkárságának.

(3) A (2) bekezdésben említett információ tartalmazza a nem szerződő fél hajójának nevét, a lobogója szerinti államot, a dátumot és az ellenőrzési kikötőt, a kirakodás és/vagy átrakodás ezt követő megtiltásának indokait vagy - amennyiben azt nem tiltották meg - a 67. cikk (3) bekezdésének megfelelően bemutatott bizonyítékot.

(4) A tagállamok a NAFO titkárságához való azonnali továbbítás céljából bármikor benyújthatnak a Bizottságnak bármely olyan további információt, amely lényeges lehet a nem szerződő feleknek a NAFO szabályozási területén esetlegesen IUU-halászatot végző hajóinak azonosítása tekintetében.

(5) A Bizottság minden évben értesíti a tagállamokat a nem szerződő feleknek a NAFO által elfogadott IUU-listán szereplő hajóiról.

66. cikk

Az átrakodások és közös halászati műveletek tilalma

Tilos a nem szerződő felek 63. cikkben említett hajóiról a közösségi halászhajókra halat átrakodni vagy azokra átrakni, valamint az ilyen hajókkal közös halászati műveleteket végezni.

67. cikk

Ellenőrzés a tengeren

Az ellenőrök adott esetben engedélyt kérnek arra, hogy a nem szerződő felek NAFO szabályozási területén halászati tevékenységeket végző megfigyelt vagy másként azonosított hajóinak fedélzetére lépjenek. Azokat a hajókat, amelyek engedélyezik az ellenőrök fedélzetre lépését, a IV. fejezet rendelkezéseivel összhangban vizsgálják meg.

68. cikk

Kikötőbe való belépés

(1) A 2847/93/EGK, az 1093/94/EK és az 1005/2008/EK rendeletek sérelme nélkül, a tagállamok biztosítják, hogy a nem szerződő felek hajóinak parancsnokai csak a 63. cikk szerint kijelölt kikötőkben köthessenek ki. A kijelölt kikötőben kikötni szándékozó parancsnok a 63b. cikk rendelkezéseinek megfelelően értesíti a kikötő szerinti tagállam illetékes hatóságát. A kikötő szerinti tagállam haladéktalanul megküldi ezeket az információkat a hajó lobogója szerinti államnak, valamint a Bizottságnak vagy az általa kijelölt szervnek, amely haladéktalanul továbbítja azt a NAFO titkárságára.

(2) A 63b. és 63c. cikk rendelkezéseit értelemszerűen kell alkalmazni. A kikötő szerinti tagállam megtiltja a kikötőibe való behajózást azon hajók számára, amelyek nem tették meg az (1) bekezdésben említett előzetes értesítést, és amelyekre vonatkozóan nem adták meg a 63c. cikk (1) bekezdésében említett, lobogó szerinti állam általi megerősítést.

(3) A ki- vagy átrakodást megtagadó tagállam erről a döntéséről tájékoztatja az érintett hajó parancsnokát.

68a. cikk

Kikötői ellenőrzés

(1) A tagállamok gondoskodnak arról, hogy az illetékes hatóságaik ellenőrizzenek minden olyan hajót, amely nem szerződő fél lobogója alatt közlekedik. Az ellenőrzés befejezéséig a hajó nem végezhet ki- vagy átrakodást. Ezek az ellenőrzések kiterjednek a hajó okmányaira, naplóira, halászeszközeire, fedélzeten lévő fogására és a hajó NAFO szabályozási területen végzett tevékenységéhez kapcsolódó minden más kérdésre.

(2) Amennyiben az ellenőrzés végeztével az illetékes hatóságok megállapítják, hogy a nem szerződő fél a hajóján a NAFO által szabályozott vagy az e rendelet II. mellékletében említett állományokat vagy állománycsoportokat szállít, az érintett tagállam megtiltja a fogásoknak a hajóról történő ki- és/vagy átrakodását.

(3) E tilalom azonban nem alkalmazható abban az esetben, ha az ellenőrzött hajó parancsnoka vagy annak megbízottja az érintett tagállam illetékes hatóságai számára kielégítően bizonyítja, hogy:

a) a hajón tartott fogást a NAFO szabályozási területén kívül fogták, vagy

b) a hajón tartott és a II. mellékletben szereplő fajokat a NAFO védelmi és végrehajtási intézkedéseivel összhangban fogták ki.

(4) A ki- vagy átrakodást megtagadó tagállam erről a határozatáról tájékoztatja az érintett hajó parancsnokát.

(5) Az ellenőrzést legalább a XII. mellékletben meghatározott kikötői ellenőrzési jelentési formanyomtatvány kitöltésével dokumentálni kell.

(6) A nem szerződő felek hajóinak vonatkozásában a tagállami kikötőkben végzett valamennyi ellenőrzés eredményeire és az azt követő intézkedésekre vonatkozó információkat haladéktalanul meg kell küldeni a hajó lobogója szerinti államnak, valamint a Bizottságnak vagy az általa kijelölt szervnek, amely haladéktalanul továbbítja azokat a NAFO titkárságára.

69. cikk

A jogellenes hajókkal szembeni intézkedések

(1) Az Északnyugat-atlanti Halászati Szervezet (NAFO) által az IUU-hajók XIII. mellékletben szereplő jegyzékébe felvett hajókkal szemben a következő intézkedéseket kell alkalmazni:

a) a valamely tagállam lobogója alatt közlekedő halászhajók, segédhajók, üzemanyagtöltő hajók, anyahajók és teherhajók semmiféle segítséget nem nyújtanak a jogellenes hajóknak, nem vesznek részt azok halfeldolgozó műveleteiben, továbbá semmilyen formában nem vesznek részt az IUU-hajók jegyzékében szereplő hajók átrakodási műveleteiben, és nem folytatnak velük közös halászatot;

b) az IUU-hajók számára a kikötőkben nem biztosítható élelmiszer, üzemanyag vagy egyéb szolgáltatás;

c) az IUU-hajók egyik tagállam kikötőjébe sem léphetnek be, kivéve vis maior esetén;

d) az IUU-hajók nem változtathatják meg legénységük összetételét, kivéve vis maior esetén;

e) az IUU-hajók számára nem engedélyezhető a közösségi vizeken folytatandó halászat, és meg kell tiltani e hajók bérbevételét;

f) a tagállamok megtagadják lobogójukat a jogellenes hajóktól, és arra ösztönzik az importőröket, fuvarozókat és más érintett ágazatok szereplőit, hogy e hajókkal ne folytassanak tárgyalásokat, valamint ne vegyenek részt az e hajók által fogott halak átrakodásában;

g) tilos az IUU-hajókról származó halak behozatala.

(2) Amint a NAFO új jegyzéket fogad el a jogellenes hajókra vonatkozóan, a Bizottság a NAFO jegyzékének megfelelően haladéktalanul módosítja a jogellenes hajók jegyzéket.

VII. FEJEZET

ZÁRÓ RENDELKEZÉSEK

70. cikk

Módosítási eljárás

A Tanács a Bizottság javaslata alapján, minősített többséggel módosíthatja e rendelet rendelkezéseit annak érdekében, hogy a NAFO által elfogadott, és a Közösség számára kötelezővé váló védelmi és végrehajtási intézkedéseket átültesse a közösségi jogba.

71. cikk

Hatályon kívül helyezés

Az 1262/2000/EK, a 3069/95/EK, a 3680/93/EK, a 189/92/EGK, az 1956/88/EGK és a 2868/88/EGK rendelet hatályát veszti.

72. cikk

Ez a rendelet az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetését követő huszadik napon lép hatályba.

Ez a rendelet teljes egészében kötelező és közvetlenül alkalmazandó valamennyi tagállamban.

I. MELLÉKLET

A FAJOK JEGYZÉKE

Közönséges névTudományos név3-alfa kód
Tengerfenéken élő halak
TőkehalGadus morhuaCOD
Foltos tőkehalMelanogrammus aeglefinusHAD
ÁlsügérekSebastes sp.RED
Vörös álsügérSebastes marinusREG
Mélyvízi vörös álsügérSebastes mentellaREB
A Sebastes fasciatus fajhoz tartozó álsügérSebastes fasciatusREN
Ezüstös csacsihalMerluccius bilinearisHKS
Atlanti menyétke (1)Urophycis chussHKR
Fekete tőkehalPollachius virensPOK
Érdes laposhalHippoglossoides platessoidesPLA
Vörös lepényhalGlyptocephalus cynoglossusWIT
Sárgafarkú lepényhalLimanda ferrugineaYEL
Grönlandi laposhalReinhardtius hippoglossoidesGHL
Óriás laposhalHippoglossus hippoglossusHAL
Téli lepényhalPseudopleuronectes americanusFLW
Nyári lepényhalParalichthys dentatusFLS
Átlátszó rombuszhalScophthalmus aquosusFLD
Félszegúszóhalak (n.m.)PleuronectiformesFLX
Amerikai ördöghalLophius americanusANG
Prionotus fajokPrionotus sp.SRA
Vándorló tőkehalMicrogadus tomcodTOM
Lila tőkehalAntimora rostrataANT
Kék puha tőkehalMicromesistius poutassouWHB
Amerikai ajakoshalTautogolabrus adspersusCUN
Norvég menyhalBrosme brosmeUSK
Grönlandi tőkehalGadus ogacGRC
Kék menyhalMolva dypterygiaBLI
Északi menyhalMolva molvaLIN
Tengeri nyúlhalCyclopterus lumpusLUM
Északi királyhalMenticirrhus saxatilisKGF
Északi gömbhalSphaeroides maculatusPUF
Farkasangolna-félék (n.m.)Lycodes sp.ELZ
Amerikai anyaangolnaMacrozoarces americanusOPT
Sarki tőkehalBoreogadus saidaPOC
GránátoshalCoryphaenoides rupestrisRNG
Hagymaszemű gránátoshalMacrourus berglaxRHG
Homoki angolnákAmmodytes sp.SAN
SkorpióhalakMyoxocephalus sp.SCU
Észak-amerikai tengeri keszegStenotomus chrysopsSCP
TautogaTautoga onitisTAU
CserepeshalLopholatilus chamaeleonticepsTIL
Fehér villás tőkehal (1)Urophycis tenuisHKW
Farkashalak (n.m.)Anarhicas sp.CAT
Pásztás farkashalAnarhichas lupusCAA
Pettyes farkashalAnarhichas minorCAS
Tengerfenéken élő halak (n.m.)GRO
Nyílt tengeri halak
HeringClupea harengusHER
MakrélaScomber scombrusMAC
Amerikai vajhalPeprilus triacanthusBUT
Atlanti menhadenBrevoortia tyrannusMHA
MakrélacsukaScomberesox saurusSAU
Északnyugat-atlanti szardellaAnchoa mitchilliANB
KékhalPomatomus saltatrixBLU
Jakab-halCaranx hipposCVJ
TonmakrélaAuxis thazardFRI
KirálymakrélaScomberomourus cavallaKGM
Foltos királymakrélaScomberomourus maculatusSSM
Amerikai vitorláshalIstiophorus platypterusSAI
Fehér marlinTetrapturus albidusWHM
Kormos nyársorrúhalMakaira nigricansBUM
KardhalXiphias gladiusSWO
GermonThunnus alalungaALB
PalamidaSarda sardaBON
Kis tonhalEuthynnus alletteratusLTA
Nagyszemű tonhalThunnus obesusBET
Nagy tonhalThunnus thynnusBFT
Csíkoshasú tonhalKatsuwonus pelamisSKJ
Sárgaúszójú tonhalThunnus albacaresYFT
Makrahalfélék (n.m.)ScombridaeTUN
Nyílt tengeri halak (n.m.)PEL
Gerinctelenek
Közönséges kalmár (Loligo)Loligo pealeiSQL
Sebeskalmár (Illex)Illex illecebrosusSQI
Valódi kalmárok (n.m.)Loliginidae, OmmastrephidaeSQU
Atlanti palloskagylóEnsis directusCLR
PénzkagylóMercenaria mercenariaCLH
SellőkagylóArctica islandicaCLQ
TátongókagylóMya arenariaCLS
Északi vájókagylóSpisula solidissimaCLB
VájókagylóSpisula polynymaCLT
Kagylók (n.m.)Prionodesmacea, TeleodesmaceaCLX
Amerikai fésűkagylóArgopecten irradiansSCB
Kalikó fésűkagylóArgopecten gibbusSCC
Izlandi fésűkagylóChlamys islandicaISC
Mélytengeri fésűkagylóPlacopecten magellanicusSCA
Fésűkagylók (n.m.)PectinidaeSCX
Amerikai osztrigaCrassostrea virginicaOYA
Ehető kékkagylóMytilus edulisMUS
KörtecsigákBusycon sp.WHX
Particsigák (n.m.)Littorina sp.PER
Puhatestűek (n.m.)MolluscaMOL
Atlanti sziklarákCancer irroratusCRK
Kék tarisznyarákCallinectes sapidusCRB
Parti tarisznyarákCarcinus maenasCRG
JónásrákCancer borealisCRJ
Jeges-tengeri pókChionoecetes opilioCRQ
Vörös tarisznyarákGeryon quinquedensCRR
Angol kőrákLithodes maiaKCT
Mászórákok (n.m.)ReptantiaCRA
Amerikai homárHomarus americanusLBA
Norvég garnélaPandalus borealisPRA
Rózsás garnélaPandalus montaguiAES
Ostoros garnélák (n.m.)Penaeus sp.PEN
GarnélákPandalus sp.PAN
Rákok (n.m.)CrustaceaCRU
Tengeri sünökStrongylocentrotus sp.URC
Soksertéjűek (n.m.)PolychaetaWOR
Patkórák (atlanti tőrfarkú)Limulus polyphemusHSC
Tengeri gerinctelenek (n.m.)InvertebrataINV
Egyéb halak
Amerikai fattyúheringAlosa pseudoharengusALE
Sárgafarkú fattyúmakrélákSeriola sp.AMX
Amerikai tengeri angolnaConger oceanicusCOA
Amerikai angolnaAnguilla rostrataELA
NyálkahalMyxine glutinosaMYG
Amerikai májusi halAlosa sapidissimaSHA
Ezüstlazacok (n.m.)Argentina sp.ARG
Atlanti árnyékhalMicropogonias undulatusCKA
Atlanti tűhalStrongylura marinaNFA
LazacSalmo salarSAL
Atlanti kalászhalMenidia menidiaSSA
Atlanti fonalheringOpisthonema oglinumTHA
Tarfejű halAlepocephalus bairdiiALC
Fekete dobhalPogonias cromisBDM
Fekete tengeri sügérCentropristis striataBSB
Kékhátú heringAlosa aestivalisBBH
KapelánMallotus villosusCAP
Szaibling fajok (n.m.)Salvelinus sp.CHR
KatonasügérRachycentron canadumCBA
Közönséges makrélaTrachinotus carolinusPOM
Fonalasszárnyú heringDorosoma cepedianumSHG
Dörmögőhalak (n.m.)PomadasyidaeGRX
Nyugat-atlanti heringAlosa mediocrisSHH
GyöngyöshalakNotoscopelus sp.LAX
Tengeripér-félék (n.m.)MugilidaeMUL
Észak-atlanti aratóhalPeprilus alepidotus (= paru)HVF
DisznóhalOrthopristis chrysopteraPIG
Szivárványos viaszlazacOsmerus mordaxSMR
Vörös árnyékhalSciaenops ocellatusRDM
Rózsaszínű durbincsPagrus pagrusRPG
Érdes fattyúmakrélaTrachurus lathamiRSC
Homoki sügérDiplectrum formosumPES
Birkafejű halArchosargus probatocephalusSPH
Pettyes árnyékhalLeiostomus xanthurusSPT
Foltos árnyékhalCynoscion nebulosusSWF
Szürke árnyékhalCynoscion regalisSTG
Csíkos sügérMorone saxatilisSTB
Tokfélék (n.m.)AcipenseridaeSTU
Atlanti tarponTarpon (= megalops) atlanticusTAR
Pisztrángfélék (n.m.)Salmo sp.TRO
Fehér sügérMorone americanaPEW
Tízujjú nyálkásfejű halak (n.m.)Beryx sp.ALF
TüskéscápaSqualus acantiasDGS
Tüskéscápafélék (n.m.)SqualidaeDGX
Homoki cápaOdontaspis taurusCCT
HeringcápaLamna nasusPOR
Lándzsafogú cápaIsurus oxyrinchusSMA
Kormos cápaCarcharhinus obscurusDUS
Kék cápaPrionace glaucaBSH
Nagy cápák (n.m.)SqualiformesSHX
Atlanti hegyesorrú cápaRhizoprionodon terraenovaRHT
Fekete tüskéscápaCentroscyllium fabriciiCFB
Grönlandi cápaSonmnousus microcephalusGSK
ÓriáscápaCetorhinus maximusBSK
Valódi rájafélék (n.m.)Raja sp.SKA
Kis rájaLeucoraja erinaceaRJD
Sarki rájaAmblyraja hyperboreaRJG
Barndoor rájaDipturus laevisRJL
Téli rájaLeucoraja ocellataRJT
CsillagrájaAmblyraja radiataRJR
Sima rájaMalcoraja sentaRJS
Tüskésfarkú rájaBathyraja spinicaudaRJO
Úszós halak (n.m.)FIN
(1) A STACRES által az 1970. évi éves közgyűlésen elfogadott ajánlással összhangban (ICNAF Redbook 1970., I. rész, 67. o.), az Urophycis nemhez tartozó villás tőkehalak tekintetében a következőképpen kell statisztikai jelentéseket készíteni: a) az 1, 2 és 3 alterületen és a 4R, S, T és V körzetben jelentett villás tőkehalat fehér villás tőkehalként (Urophycis tenuis) kell megjelölni; B) a horogsorral fogott tengeri csukát, vagy az 55 cm-es szabványméretnél nagyobb villás tőkehalat – a fogás módjától függetlenül – a 4W és X körzetben, az 5 alterületen és a 6 statisztikai területen fehér villás tőkehalként (Urophycis tenuis) kell megjelölni; c) a b) pontban meghatározottak kivételével, az Urophycis nemhez tartozó, a 4W és X körzetben, az 5 alterületen és a 6 statisztikai területen fogott egyéb villás tőkehalat atlanti menyétkeként (Urophycis chuss) kell megjelölni.

II. MELLÉKLET

A következő jegyzék azon állományok jegyzéke, amelyek fogását a 22. cikkel összhangban jelenteni kell.

ANG/N3NOLophius americanusAmerikai ördöghal
CAA/N3LMNAnarhichas lupusPásztás farkashal
CAP/N3LMMallotus villosusKapelán
CAT/N3LMNAnarhichas spp.Farkashalak m.n.j.
HAD/N3LNOMelanogrammus aeglefinusFoltos tőkehal
HAL/N23KLHippoglossus hippoglossusÓriás laposhal
HAL/N3MHippoglossus hippoglossusÓriás laposhal
HAL/N3NOHippoglossus hippoglossusÓriás laposhal
HER/N3LClupea harengusHering
HKR/N2J3KLUrophycis chussAtlanti menyétke
HKR/N3MNOUrophycis chussAtlanti menyétke
HKS/N3LMNOMerlucius bilinearisEzüstös csacsihal
RNG/N23Coryphaenoides rupestrisGránátoshal
HKW/N2J3KLUrophycis tenuisFehér villás tőkehal
POK/N3OPollachius virensFekete tőkehal
PRA/N3MPandalus borealisNorvég garnéla
RHG/N23Macrourus berglaxHagymaszemű gránátoshal
SKA/N2J3KRaja spp.Valódi ráják
SKA/N3MRaja spp.Valódi ráják
SQI/N56Illex illecebrosusSebeskalmár
VFF/N3LMNNem szétválogatott, nem azonosított halak
WIT/N3MGlyptocephalus cynoglossusVörös lepényhal
YEL/N3MLimanda ferrugineaSárgafarkú lepényhal

III. MELLÉKLET

LEGKISEBB HALMÉRET ( 16 )

FajKopoltyúzva és kibelezve, pucolva vagy pucolás nélkül;
frissen vagy hűtve, fagyasztva vagy sózva.
EgészFej nélkülFej és farok nélkülFej nélkül, kettévágva
Tőkehal41 cm27 cm22 cm27/25 cm ()
Grönlandi laposhal30 cmnincs adatnincs adatnincs adat
Érdes laposhal25 cm19 cm15 cmnincs adat
Sárgafarkú lepényhal25 cm19 cm15 cmnincs adat
(1) Friss sózott hal esetében a kisebb méret.

IV. MELLÉKLET

HALFOGÁSOK NYILVÁNTARTÁSA (HAJÓNAPLÓ-BEJEGYZÉSEK)

A HALÁSZATI NAPLÓ BEJEGYZÉSEI

AdatSzabványos kód
Hajó neve01
Hajó honossága02
Hajó lajstromszáma03
Lajstromozási kikötő04
Alkalmazott halászeszköz típusa (külön bejegyzés a különböző halászeszközökhöz)10
Eszköz típusaDátum – nap20
— hónap21
— év22
Helyzet – földrajzi szélesség31
— földrajzi hosszúság32
— statisztikai terület33
(1) Hálóbevonások száma a 24 órás időszakban40
(1) Halászeszköz használatával töltött órák száma a 24 órás időszakban41
Fajnevek (II. melléklet)
Napi fogás fajonként (a friss halak tömege egész tonnára kerekítve)50
Napi fogás fajonként, emberi fogyasztásra szánt fajok tekintetében61
Napi fogás fajonként állománycsökkentés céljából62
Napi visszaengedett mennyiség fajonként63
Átrakodás helye(i)70
Átrakodás napja(i)71
Hajóparancsnok aláírása80
(1) Ha ugyanabban a 24 órás időszakban két vagy több típusú halászeszközt használnak, a különböző halászeszköz-típusokat külön kell feltüntetni.

Halászeszközkódok

Halászeszköz kategóriáiSzabványos rövidítés
Kód
KERÍTŐHÁLÓK
Szorítózsinórral (erszényes kerítőhálók)PS
Egy hajóval működtetett erszényes kerítőhálókPS1
Két hajóval működtetett erszényes kerítőhálókPS2
Szorítózsinór nélkül (lampara)LA
HÚZÓHÁLÓKSB
Hajóról működtetett kerítőhálókSV
dán kerítőhálókSDN
skót kerítőhálókSSC
páros kerítőhálókSPR
Kerítőhálók (nem meghatározott)SX
VONÓHÁLÓK
RákcsapdákFPO
Fenékvonóhálók
merevítőrudas zsákhálókTBB
feszítőlapos vonóhálók ()OTB
páros vonóhálókPTB
norvég rák halászatára szolgáló vonóhálókTBN
garnélahalászatra szolgáló vonóhálókTBS
fenékvonóhálók (nem meghatározott)TB
Vízközi vonóhálók
feszítőlapos vonóhálókOTM
páros vonóhálókPTM
garnélahalászatra szolgáló vonóhálókTMS
vízközi vonóhálók (nem meghatározott)TM
Feszítőlapos ikervonóhálókOTT
Feszítőlapos vonóhálók (nem meghatározott)OT
Páros vonóhálók (nem meghatározott)PT
Egyéb vonóhálók (nem meghatározott)TX
KOTRÓHÁLÓK
Hajóról működtetett kotróhálókDRB
Kézi kotróhálókDRH
EMELŐHÁLÓK
Hordozható emelőhálókLNP
Hajóval működtetett emelőhálókLNB
Partról működtetett, rögzített emelőhálókLNS
Emelőhálók (nem meghatározott)LN
DOBÓHÁLÓK
PendelyhálókFCN
Dobóhálók (nem meghatározott)FG
KOPOLTYÚHÁLÓK ÉS ÁLLÍTÓHÁLÓK
Rögzített kopoltyúhálók (horgonyzott)GNS
EresztőhálókGND
Kerítő kopoltyúhálókGNC
Rögzített kopoltyúhálók (karókon)GNF
TükörhálókGTR
Kombinált kopoltyú-tükörhálókGTN
Kopoltyúhálók és állítóhálók (nem meghatározott)GEN
Kopoltyúhálók (nem meghatározott)GN
CSAPDÁK
Rögzített fedetlen varsákFPN
HálóvarsákFYK
Horgonyos merítőszákokFSN
Akadályok, kerítések, varsák stb.FWR
Légi csapdákFAR
Csapdák (nem meghatározott)FIX
HORGOK ÉS HOROGSOROK
Kézi horogsor és horgászbotos horogsor (kézi) ()LHP
Kézi horogsor és horgászbotos horogsor (gépi)LHM
Rögzített zsinórok (rögzített horogsor)LLS
Sodortatott horogsorokLLD
Horogsorok (nem meghatározott)LL
Pergetett horogsorokLTL
Horgok és horogsorok (nem meghatározott) ()LX
MEGRAGADÁS ÉS MEGSEBZÉS
SzigonyokHAR
HALÁSZATI BERENDEZÉSEK
SzivattyúkHMP
Gépesített kotrókHMD
Halászati berendezések (nem meghatározott)HMX
EGYÉB HALÁSZESZKÖZÖK ()MIS
SZABADIDŐS HALÁSZATHOZ HASZNÁLT ESZKÖZÖKRG
ISMERETLEN VAGY NEM MEGHATÁROZOTT HALÁSZESZKÖZÖKNK
(1) A halászati ügynökségek az oldal- és a tat-fenékvonóhálókra, illetve a vízközi oldal- és tatvonóhálókra az OTB-1 és OTB-2, illetve az OTM-1 és OTM-2 jelzésekkel utalhatnak.
(2) Beleértve az orsós horogsort is.
(3) A csónakról működtetett horogsorokra alkalmazott LDV-kódot adattárolási célból fenn kell tartani.
(4) Ez a rovat a következőket tartalmazza: merítőhálók, húzóhálók, összegyűjtés kézzel egyszerű kézi eszközökkel, búvárfelszereléssel vagy anélkül, mérgek és robbanóanyagok, betanított állatok, elektromos halászat.

Halászhajókódok

1. Fő hajótípusok

FAO-kódHajó típusa
BOVédőhajó
COHalászati oktatóhajó
DBSzakaszos kotróhálót működtető hajó
DMFolyamatos kotróhálót működtető hajó
DOKeretes fenékhálót működtető hajó
DOKotróhajó m.n.j.
FOHalszállító hajó
FXHalászhajó m.n.j.
GOEresztőhálós hajó
HOXAnyahajó m.n.j.
HSFFeldolgozó anyahajó
KOKórházhajó
LHKézi horogsoros hajó
LLHosszú horogsoros hajó
LOHorogsoros hajó
LPHorgászbotos hajó
LTPergető halászhajó
MOTöbbcélú hajó
MSNKerítőhálós-horogsoros hajó
MTGVonó- és eresztőhálós hajó
MTSVonó- és kerítőhálós hajó
NBEmelőhálós hajó segédhajója
NOEmelőhálós hajó
NOXEmelőhálós hajó m.n.j.
POSzivattyút használó hajó
SNFenéken vontatott kerítőhálót működtető hajó
SOKerítőhálós hajó
SOXKerítőhálós hajó m.n.j.
SPErszényes kerítőhálós hajó
SPEEurópai erszényes kerítőhálós hajó
SPTErszényes kerítőhálós tonhalhalászó hajó
TOVonóhálós halászhajó
TOXVonóhálós halászhajó m.n.j.
TSOldalvonóhálós hajó
TSFOldalvonóhálós hajó fagyasztóval
TSWOldalvonóhálós hajó friss hal partra szállítására
TTTatvonóhálós halászhajó
TTFTatvonóhálós hajó fagyasztóval
TTPTatvonóhálós feldolgozóhajó
TUIkervonóhálós hajó
WOCsapdakihelyező hajó
WOPRákcsapdarakó hajó
WOXCsapdakihelyező hajó m.n.j.
ZOHalászati kutatóhajó
DRNEresztőhálós hajó
m.n.j. = máshol nem jelzett

2. A hajók fő tevékenységei

Alfa-kódKategória
ANCHorgonyzás
DRIEresztés
FISHalászat
HAUVontatás
PROFeldolgozás
STEGőzölés
TRXÁtrakodás, be- vagy kirakodás
OTHEgyéb – meghatározandó

V. MELLÉKLET

ENGEDÉLYEZETT FELSŐ KOPÁSVÉDŐK

1. Az ICNAF típusú felső kopásvédő

Az ICNAF típusú felső kopásvédő egy négyszögletes hálódarab, amelyet a rongálódás csökkentése és megelőzése érdekében a vonóháló zsákvégének felső oldalához kell rögzíteni, amennyiben az ilyen háló megfelel a következő feltételeknek:

a) a háló szembősége nem lehet kisebb a zsákvég 5. cikkben meghatározott szembőségénél;

b) a hálót kizárólag a háló elülső és oldalsó szélei mentén lehet a zsákvéghez rögzíteni, és azt oly módon kell rögzíteni, hogy az osztó brágakötélen legfeljebb négy hálószemmel nyúljon túl és legalább négy hálószemmel a zsákkötél hálószemei előtt végződjön; amennyiben nem használnak osztó brágakötelet, a háló a zsákvég - a zsákkötél hálószemei előtt legalább négy hálószemtől mért - egyharmadán ne nyúljon túl;

c) a háló szélessége legalább másfélszer akkora legyen, mint a zsákvég azon területének a szélessége, amelyet beborít, és amely szélességet a zsákvég hossztengelyére merőlegesen kell mérni.

2. Többrétegű, libegő típusú felső kopásvédő

A többrétegű, libegő típusú felső kopásvédő több olyan hálódarabból áll, amelynek minden részén, függetlenül attól, hogy a hálódarabok nedvesek-e vagy szárazak, a szembőség nem kisebb a zsákvég szembőségénél, feltéve, hogy:

i. valamennyi hálódarab(ot)

a) kizárólag az elülső éle mentén, a zsákvégen keresztben, annak hossztengelyére merőlegesen rögzítenek;

b) szélessége legalább akkora, mint a zsákvég szélessége (amely szélességet a rögzítés pontjánál a zsákvég hossztengelyére merőlegesen kell mérni); és

c) nem hosszabb 10 hálószemnél; és

ii. az ily módon rögzített valamennyi hálódarab összesített hossza nem haladja meg a zsákvég hosszának kétharmadát.

VI. MELLÉKLET

A GARNÉLAHALÁSZATRA SZOLGÁLÓ VONÓHÁLÓ KAMPÓS LÁNCAI: NAFO-TERÜLET

A kampós láncok olyan láncok, kötelek vagy ezek kombinációi, amelyek különböző távolságokban összekötik az alínt a halászkötéllel vagy a bolch-kötéllel. A "halászkötél" és a "bolch-kötél" kifejezés felcserélhető. Néhány hajó csak kötelet használ; mások egyaránt használnak halászkötelet és bolch-kötelet, amint azt a vázlat mutatja. A kampós lánc hosszát az alínen átfutó lánc vagy huzal közepétől (az alín közepe) a halászkötél alsó oldaláig kell mérni.

A csatolt vázlat mutatja, hogyan kell mérni a kampós lánc hosszát.

VII. MELLÉKLET

A HALÁSZHAJÓK FOGÁSÁRA ÉS JELENTÉSEIRE VONATKOZÓ FORMÁTUM

1. "Belépési" jelentés

AdatokMezőkódKötelező/választhatóMegjegyzés
Feljegyzés kezdeteSRMRendszeradat; a feljegyzés kezdetét jelzi
HonnanFRMKüldő fél neve
CímADMÜzenetadat; rendeltetési hely, „XNW” a NAFO számára
SorozatszámSQMÜzenetadat; sorszám az adott évben
ÜzenettípusTMMÜzenetadat; üzenettípus „COE” mint belépési jelentés
RádióhívójelRCMHajólajstromozási adat; a hajó nemzetközi rádióhívójele
Út sorszámaTNOTevékenységadat; a halászati út sorszáma az adott évben
A hajó neveNAOHajólajstromozási adat; a hajó neve
A parancsnok neveMAMA hajó parancsnokának neve
Külső lajstromozási számXROHajólajstromozási adat; a hajó oldalán lévő sorszám
Földrajzi szélességLAMTevékenységadat; helyzet az adás időpontjában
Földrajzi hosszúságLOMTevékenységadat; helyzet az adás időpontjában
Az érintett területRAMAz a NAFO-körzet, amelybe a hajó belép
DátumDAMÜzenetadat; az adás dátuma
IdőpontTIMÜzenetadat; az adás időpontja
A fedélzetenOBMA halak felkerekített teljes tömege fajonként (3-alfa kód) a fedélzeten a NAFO szabályozási területére történő belépéskor kg-ban kifejezve, 100 kg-ra kerekítve. Az egyes mezők szóközökkel történő elkülönítésével több, a fajokból és + 9 tömegből álló mezőpár is bevehető pl.: //OB/fajok tömeg fajok tömeg fajok tömeg//
Célzott fajokDSMCélzott fajok. Az értékek szóközökkel történő elkülönítésével több fajt lehet bevinni, pl.: //DS/fajok fajok fajok//
Feljegyzés végeERMRendszeradat; a feljegyzés végét jelzi

2. "Belépési" jelentés

AdatokMezőkódKötelező/választhatóMegjegyzés
Feljegyzés kezdeteSRMRendszeradat; a feljegyzés kezdetét jelzi
HonnanFRMKüldő fél neve
CímADMÜzenetadat; rendeltetési hely, „XNW” a NAFO számára
SorozatszámSQMÜzenetadat; sorszám az adott évben
ÜzenettípusTMMÜzenetadat; üzenettípus „ENT” mint belépési jelentés
RádióhívójelRCMHajólajstromozási adat; a hajó nemzetközi rádióhívójele
Út sorszámaTNOTevékenységadat; a halászati út sorszáma az adott évben
A hajó neveNAOHajólajstromozási adat; a hajó neve
Külső lajstromozási számXROHajólajstromozási adat; a hajó oldalán lévő sorszám
Földrajzi szélességLAMTevékenységadat; helyzet az adás időpontjában
Földrajzi hosszúságLOMTevékenységadat; helyzet az adás időpontjában
Az érintett területRAMAz a NAFO-körzet, amelybe a hajó belépett
DátumDAMÜzenetadat; az adás dátuma
IdőpontTIMÜzenetadat; az adás időpontja
Feljegyzés végeERMRendszeradat; a feljegyzés végét jelzi

3. "Fogási" jelentés

AdatelemMezőkódKötelező (K)/Választható (V)Megjegyzés
Feljegyzés kezdeteSRKRendszeradat; a feljegyzés kezdetét jelzi
CímADKÜzenetadat; rendeltetési hely, „XNW” a NAFO számára
HonnanFRKKüldő fél neve
SorozatszámSQKÜzenetadat; üzenet sorszáma az adott évben
ÜzenettípusTMKÜzenetadat; üzenettípus, „CAT” mint fogási jelentés
RádióhívójelRCKHajólajstromozási adat; a hajó nemzetközi rádióhívójele
Út sorszámaTNVTevékenységadat; a halászati út sorszáma az adott évben
Hajó neveNAVHajólajstromozási adat; a hajó neve
Szerződő fél
Belső nyilvántartási szám
IRVHajólajstromozási adat; a szerződő fél hajójának egyedi sorszáma az ISO-3 lobogó szerinti állam kódját követő számként
Külső lajstromozási számXRVHajólajstromozási adat; a hajó oldalán lévő sorszám
Az érintett területRAKAz a NAFO-körzet, amelybe a hajó belép
SzélességLAK (1)Tevékenységadat; helyzet az adás időpontjában
HosszúságLOK (1)Tevékenységadat; helyzet az adás időpontjában
FogásCATevékenységadat; a fedélzeten tartott összesített fogás halfajonként, a szabályozott területen végzett halászat megkezdése vagy az előző „fogás” jelentése óta, szükség esetén párosítva
FajKFAO halfajkód
ÉlőtömegKÉlőtömeg kg-ban, 100 kg-ra kerekítve
Halászati napok számaDFKTevékenységadat; halászattal töltött napok száma a szabályozott területen a halászat megkezdése vagy az előző „fogás” jelentése óta
DátumDAKÜzenetadat; az adás dátuma
IdőpontTIKÜzenetadat; az adás időpontja
Feljegyzés végeERKRendszeradat; a feljegyzés végét jelzi
(1) Választható, ha a hajót műholdról követik.

4. "Átrakodási" jelentés

Adatok:MezőkódKötelező/választhatóMegjegyzés:
Feljegyzés kezdeteSRMRendszeradat; a feljegyzés kezdetét jelzi
HonnanFRMKüldő fél neve
CímADMÜzenetadat; rendeltetési hely, „XNW” a NAFO számára
SorozatszámSQMÜzenetadat; üzenet sorszáma az adott évben
ÜzenettípusTMMÜzenetadat; üzenettípus „TRA” mint átrakodási jelentés
RádióhívójelRCMHajólajstromozási adat; a hajó nemzetközi rádióhívójele
Út sorszámaTNOTevékenységadat; a halászati út sorszáma az adott évben
A hajó neveNAOHajólajstromozási adat; a hajó neve
A parancsnok neveMAOA hajó parancsnokának neve
Külső lajstromozási számXROHajólajstromozási adat; a hajó oldalán lévő sorszám
Be- vagy kirakodott mennyiségKGA fedélzetre vagy a fedélzetről a szabályozott területen átrakodott halmennyiség fajonként, szükség esetén párosítva
fajMFAO halfajkód
élőtömegMÉlőtömeg kg-ban, 100 kg-ra kerekítve
Átrakodva másik hajóraTTM ()Hajólajstromozási adat; a fogadó hajó nemzetközi rádióhívójele
Átrakodva másik hajórólTFM ()Hajólajstromozási adat; az átadó hajó nemzetközi rádióhívójele
Földrajzi szélességLAM ()Tevékenységadat; az a becsült földrajzi szélesség, ahol a parancsnok az átrakodást el kívánja végezni
Földrajzi hosszúságLOM ()Tevékenységadat; az a becsült földrajzi hosszúság, ahol a parancsnok az átrakodást el kívánja végezni
Előrejelzett dátumPDM ()Tevékenységadat; az a becsült UTC dátum UTC, amikor a parancsnok az átrakodást el kívánja végezni (ÉÉÉÉHHNN)
Előrejelzett időpontPTM ()Tevékenységadat; az a becsült UTC időpont, amikor a parancsnok az átrakodást el kívánja végezni (ÓÓPP)
DátumDAMÜzenetadat; az adás dátuma
IdőpontTIMÜzenetadat; az adás időpontja
Feljegyzés végeERMRendszeradat; a feljegyzés végét jelzi
(1) Amelyik a megfelelő.
(2) Választható az átrakodást követően a fogadó hajó által küldött jelentések esetében.

5. "Kilépéskori fogási" jelentés

AdatokMezőkódKötelező/választhatóMegjegyzés
Feljegyzés kezdeteSRMRendszeradat; a feljegyzés kezdetét jelzi
CímADMÜzenetadat; rendeltetési hely, „XNW” a NAFO számára
HonnanFRMKüldő fél neve
SorozatszámSQMÜzenetadat; üzenet sorszáma az adott évben
ÜzenettípusTMMÜzenetadat; „COX” mint kilépési jelentés
RádióhívójelRCMHajólajstromozási adat; a hajó nemzetközi rádióhívójele
Út sorszámaTNOTevékenységadat; a halászati út sorszáma az adott évben
A hajó neveNAOHajólajstromozási adat; a hajó neve
A parancsnok neveMAMA hajó parancsnokának neve
Külső lajstromozási számXROHajólajstromozási adat; a hajó oldalán lévő sorszám
Földrajzi szélességLAMTevékenységadat; helyzet az adás időpontjában
Földrajzi hosszúságLOMTevékenységadat; helyzet az adás időpontjában
Az érintett területRAMAz a NAFO-térség, amelyet a hajó el fog hagyni
FogásCATevékenységadat; fedélzeten tartott összesített fogás halfajonként, a szabályozott területen végzett halászat megkezdése vagy az előző „fogás” jelentése óta, szükség esetén párosítva
fajMFAO halfajkód
élőtömegMÉlőtömeg kg-ban, 100 kg-ra kerekítve
Halászati napok számaDFMTevékenységadat; halászattal töltött napok száma a NAFO szabályozott területén a halászat megkezdése vagy az előző „fogás” jelentése óta
DátumDAMÜzenetadat; az adás dátuma
IdőpontTIMÜzenetadat; az adás időpontja
Feljegyzés végeERMRendszeradat; a feljegyzés végét jelzi

6. "Kilépési" jelentés

AdatokMezőkódKötelező/választhatóMegjegyzés
Feljegyzés kezdeteSRMRendszeradat; a feljegyzés kezdetét jelzi
CímADMÜzenetadat; rendeltetési hely, „XNW” a NAFO számára
HonnanFRMKüldő fél neve
SorozatszámSQMÜzenetadat; üzenet sorszáma az adott évben
ÜzenettípusTMMÜzenetadat; „EXI” mint kilépési jelentés
RádióhívójelRCMHajólajstromozási adat; a hajó nemzetközi rádióhívójele
Út sorszámaTNOTevékenységadat; a halászati út sorszáma az adott évben
A hajó neveNAOHajólajstromozási adat; a hajó neve
A parancsnok neveMAMA hajó parancsnokának neve
Külső lajstromozási számXROHajólajstromozási adat; a hajó oldalán lévő sorszám
Földrajzi szélességLAMTevékenységadat; helyzet az adás időpontjában
Földrajzi hosszúságLOMTevékenységadat; helyzet az adás időpontjában
DátumDAMÜzenetadat; az adás dátuma
IdőpontTIMÜzenetadat; az adás időpontja
Feljegyzés végeERMRendszeradat; a feljegyzés végét jelzi

7. "Kirakodási kikötői" jelentés

AdatokMezőkódKötelező/választhatóMegjegyzés
Feljegyzés kezdeteSRMRendszeradat; a feljegyzés kezdetét jelzi
HonnanFRMKüldő fél neve
CímADMÜzenetadat; rendeltetési hely „XNW” a NAFO számára
SorozatszámSQMÜzenetadat; jelentés sorszáma az adott évben
ÜzenettípusTMMÜzenetadat; üzenettípus, „POR”
RádióhívójelRCMHajólajstromozási adat; a hajó nemzetközi rádióhívójele
Út sorszámaTNOTevékenységadat; a halászati út sorszáma az adott évben
A hajó neveNAOHajólajstromozási adat; a hajó neve
A parancsnok neveMAOA hajó parancsnokának neve
Külső lajstromozási számXROHajólajstromozási adat; a hajó oldalán lévő sorszám
7.1. Földrajzi szélességLAM ()Tevékenységadat; helyzet az adás időpontjában
Földrajzi hosszúságLOM ()Tevékenységadat; helyzet az adás időpontjában
Parti államCSMTevékenységadat; a kirakodási kikötő szerinti parti állam
A kikötő nevePOMTevékenységadat; a kirakodási kikötő neve
Előrejelzett dátumPDMTevékenységadat; az a becsült UTC dátum, amikor a parancsnok a kikötőbe kíván érni (ÉÉÉÉHHNN)
Előrejelzett időpontPTMTevékenységadat; az a becsült UTC időpont, amikor a parancsnok a kikötőbe kíván érni (ÓÓPP)
A kirakodásra szánt mennyiségKGMTevékenységadat; a kikötőben való kirakodásra szánt mennyiség fajonként, szükség esetén párosítva
fajFAO halfajkód
élőtömegÉlőtömeg kg-ban, 100 kg-ra kerekítve
A fedélzeten lévő mennyiségOBMTevékenységadat; a fedélzeten lévő mennyiség fajonként, szükség esetén párosítva
fajFAO halfajkód
élőtömegÉlőtömeg kg-ban, 100 kg-ra kerekítve
DátumDAMÜzenetadat; az adás UTC dátuma
IdőpontTIMÜzenetadat; az adás UTC időpontja
Feljegyzés végeERMRendszeradat; a feljegyzés végét jelzi
(1) Választható, ha a hajót műholdról követik.

VIII. MELLÉKLET

MEGFIGYELŐI ÖSSZEFOGLALÓ JELENTÉS

IX. MELLÉKLET

Ellenőrzési jelentés

X. MELLÉKLET

NAFO ellenőrzési plomba

A NAFO ellenőrzési plomba:

Név ... LOB TAG

Jelzés ... "NAFO hatjegyű ellenőrzési szám"

Anyag ... anyagában hasznosítható polietilén

Szín ... narancs

Olvadási mutató ... 6,70 0,60 (nemzetközi szabvány szerint)

Sűrűség ... 953 0,003 (nemzetközi szabvány szerint)

Töréspont (terhelési súly) ... min. 45 kg (to 20 oC)

XI. MELLÉKLET

Felügyeleti jelentés formanyomtatványa

XII. MELLÉKLET

A. "KIKÖTŐI ELLENŐRZÉSI JELENTÉS" FORMANYOMTATVÁNY

XIVa. MELLÉKLET

1. Napi fogási jelentés - VII. fejezet (CAX)

AdatokKódKötelező/választhatóMegjegyzés
Feljegyzés kezdeteSRMRendszeradat; a feljegyzés kezdetét jelzi
CímADMÜzenetadat; rendeltetési hely, „XNW” a NAFO számára
SorozatszámSQMÜzenetadat; üzenet sorszáma az adott évben
ÜzenettípusTMMÜzenetadat; üzenettípus, „CAX” mint fogási jelentés
RádióhívójelRCMHajólajstromozási adat; a hajó nemzetközi rádióhívójele
Út sorszámaTNOTevékenységadat; a halászati út sorszáma az adott évben
A hajó neveNAOHajólajstromozási adat; a hajó neve
Szerződő fél
Belső nyilvántartási szám
IROHajólajstromozási adat; a szerződő fél hajójának egyedi száma, a lobogó szerinti állam ISO-3 kódját követő számként
Külső lajstromozási számXROHajólajstromozási adat; a hajó oldalán lévő sorszám
Az érintett területRAMTevékenységadat; NAFO-körzet
Földrajzi szélességLAM ()Tevékenységadat; helyzet az adás időpontjában
Földrajzi hosszúságLOM ()Tevékenységadat; helyzet az adás időpontjában
Napi fogásCATevékenységadat; a fedélzeten tartott összesített fogás, halfajonként (a visszaengedések nélkül), a szabályozott területen végzett halászat megkezdése () vagy az előző fogási jelentés óta, szükség esetén párosítva
fajMFAO halfajkód
élőtömegMÉlőtömeg kg-ban, 100 kg-ra kerekítve
VisszaengedésRJMTevékenységadat; a visszaengedett mennyiség, halfajonként, a szabályozott területen végzett halászat megkezdése () vagy az előző fogási jelentés óta, szükség esetén párosítva
fajFAO halfajkód
élőtömegÉlőtömeg kg-ban, 100 kg-ra kerekítve
Méreten aluliUSMTevékenységadat; a méreten aluli halak mennyiség, halfajonként, a szabályozott területen végzett halászat megkezdése () vagy az előző fogási jelentés óta, szükség esetén párosítva
fajFAO halfajkód
élőtömegÉlőtömeg kg-ban, 100 kg-ra kerekítve
DátumDAMÜzenetadat; az adás dátuma
IdőpontTIMÜzenetadat; az adás időpontja
Feljegyzés végeERMRendszeradat; a feljegyzés végét jelzi
(1) Választható, ha a hajót műholdról követik.
(2) A szabályozott területen folytatott, jelenlegi halászati út első fogási jelentése.

2. Megfigyelői jelentés (OBR)

AdatokKódKötelező/választhatóMegjegyzés
Feljegyzés kezdeteSRMRendszeradat; a feljegyzés kezdetét jelzi
CímADMÜzenetadat; rendeltetési hely, „XNW” a NAFO számára
SorozatszámSQMÜzenetadat; üzenet sorszáma az adott évben
ÜzenettípusTMMÜzenetadat; üzenettípus, „OBR” mint megfigyelői jelentés
RádióhívójelRCMHajólajstromozási adat; a hajó nemzetközi rádióhívójele
HalászeszközökGEMTevékenységadat; halászeszköz FAO-kódja
Célfaj ()DSMTevékenységadat; FAO halfajkód
HálószembőségMEMTevékenységadat; átlagos hálószembőség, milliméterben
Az érintett területRAMTevékenységadat; NAFO-körzet
Napi fogásCAM
M
Tevékenységadat; a fedélzeten tartott összesített fogás, halfajonként (a visszaengedések nélkül), a szabályozott területen végzett halászat megkezdése () vagy az előző fogási jelentés óta, szükség esetén párosítva
fajFAO halfajkód
élőtömegÉlőtömeg kg-ban, 100 kg-ra kerekítve
VisszaengedésRJM ()Tevékenységadat; a visszaengedett mennyiség, halfajonként, a szabályozott területen végzett halászat megkezdése () vagy az előző fogási jelentés óta, szükség esetén párosítva
fajFAO halfajkód
élőtömegÉlőtömeg kg-ban, 100 kg-ra kerekítve
Méreten aluliUSM ()Tevékenységadat; a méreten aluli halak mennyiség, halfajonként, a szabályozott területen végzett halászat megkezdése () vagy az előző fogási jelentés óta, szükség esetén párosítva
fajFAO halfajkód
élőtömegÉlőtömeg kg-ban, 100 kg-ra kerekítve
HajónaplóLBMTevékenységadat; „igen” vagy „nem” ()
TermelésPRMTevékenységadat; a termelés kódja Lásd a XIVb. mellékletet
RádióüzenetekHAMTevékenységadat; a megfigyelő által végzett ellenőrzés arra vonatkozóan, hogy a kapitány jelentései helyesek-e, „igen” vagy „nem” ()
Nyilvánvaló jogsértésekAFMTevékenységadat; „igen” vagy „nem” ()
Megfigyelő neveONMÜzenetadat; a jelentést aláíró megfigyelő neve
DátumDAMÜzenetadat; az adás dátuma
Szöveges megjegyzésekMSO ()Tevékenységadat; a megfigyelő egyéb megjegyzései
IdőpontTIMÜzenetadat; az adás időpontja
Feljegyzés végeERMRendszeradat; a feljegyzés végét jelzi
(1) A célfaj az aznapi legnagyobb fogást kitevő faj.
(2) A szabályozott területen folytatott, jelenlegi halászati út első fogási jelentése.
(3) Adott esetben, ha érdemleges.
(4) „Igen” válasz, ha a megfigyelő jóváhagyja a kapitánynak a hajónaplóba tett bejegyzéseit.
(5) „Igen” válasz, ha a megfigyelő jóváhagyja a kapitány által küldött rádióüzeneteket.
(6) „Igen” válasz jogsértés megállapítása esetén.
(7) Kötelező megadni, ha „LB” = „Nem”, vagy „HA” = „Nem” vagy „AF” = „Igen”

XIVb. MELLÉKLET

Termékkódok

KódTermékforma
AHal egészben – fagyasztva
BHal egészben – fagyasztva (főzve)
CKibelezve, fejjel – fagyasztva
DKibelezve, fej nélkül – fagyasztva
EKibelezve, fej nélkül – tisztítva – fagyasztva
FBőr nélküli filé – szálkával – fagyasztva
GBőr nélküli filé – szálka nélkül – fagyasztva
HFilé bőrrel– szálkával – fagyasztva
IFilé bőrrel – szálka nélkül – fagyasztva
JFilé bőrrel – szálka nélkül – fagyasztva
KPácolt hal
LTartósított termék
MOlaj
NEgész halból előállított húsliszt
OBelsőségből előállított húsliszt
PEgyéb (adja meg)

XV. MELLÉKLET

A KIKÖTŐ SZERINTI ÁLLAM ÁLTAL VÉGZETT ELLENŐRZÉSRE VONATKOZÓ ÉRTESÍTÉSI FORMANYOMTATVÁNYOK

XVI. MELLÉKLET

MINTÁK AZ OLYAN ÚJ HALÁSZTERÜLETEKEN TÖRTÉNŐ FELDERÍTŐ HALÁSZATRÓL SZÓLÓ JEGYZŐKÖNYVHÖZ, AHOL A HALÁSZESZKÖZ VÁRHATÓAN ÉRINTKEZÉSBE LÉP A TENGERFENÉKKEL

I. A tagállam a Bizottságon keresztül bejelentést nyújt be a NAFO titkárságához a felderítő halászati tevékenység végzésének szándékáról

Halászati tervKárenyhítési tervA fogás nyomon követéseAdatgyűjtés
CélfajokA veszélyeztetett tengeri ökoszisztémákra gyakorolt jelentős káros hatások megelőzését célzó intézkedésekA fedélzetre vett valamennyi faj legalacsonyabb lehetséges rendszertani besorolási egységig történő azonosítása és feljegyzéseAz adatgyűjtés és a jelentés szabványos formában történik
Halászat napja100 %-os műholdas lefedettség
A halászat által érintett terület leírása100 %-os megfigyelői jelenlét
Tervezett erőkifejtés
A fenékhalászathoz használt eszközök típusa(i)

II. A tagállam a Bizottságon keresztül úti jelentést nyújt be a NAFO titkárságához

ELŐZETES BEJELENTÉS A FELDERÍTŐ HALÁSZATI TEVÉKENYSÉG VÉGZÉSÉNEK SZÁNDÉKÁRÓL ( 17 )

A HAJÓ NEVE:

A HAJÓ LOBOGÓ SZERINTI ÁLLAMA:

A FELDERÍTŐ HALÁSZATI TEVÉKENYSÉGEK TERVEZETT HELYSZÍNE(I) (SZÉLESSÉG/HOSSZÚSÁG MEGADÁSÁVAL):

A FELDERÍTŐ HALÁSZATI TEVÉKENYSÉGEK TERVEZETT IDŐPONTJAI:

FOLYT-E A SZOMSZÉDOS TERÜLETEKEN KORÁBBAN BÁRMIFÉLE HALÁSZATI TEVÉKENYSÉG? (HA IGEN, ADJA MEG AZ INFORMÁCIÓFORRÁST):

A FELDERÍTŐ HALÁSZATI TEVÉKENYSÉG SORÁN ELÉRNI TERVEZETT MÉLYSÉG:

VANNAK-E A TERÜLETRŐL ÉLŐHELYTÉRKÉPEK? (HA IGEN, ADJA MEG A FORRÁS(OKA)T):

RENDELKEZÉSRE ÁLLNAK-E A POTENCIÁLISAN VESZÉLYEZTETT FAJOK AZONOSÍTÁSÁT SZOLGÁLÓ RENDSZERTANI KÓDOK? (HA IGEN, ADJA MEG A FORRÁS(OKA)T):

A HALÁSZAT ÁLTAL ÉRINTETT TERÜLETEN ISMERT VESZÉLYEZTETETT TENGERI ÖKOSZISZTÉMÁK ( 18 ):

A VESZÉLYEZTETETT TENGERI ÖKOSZISZTÉMÁKRA FELFEDEZÉSÜK ESETÉN GYAKOROLT JELENTŐS KÁROS HATÁSOK MEGELŐZÉSÉT CÉLZÓ KÁRENYHÍTŐ INTÉZKEDÉSEK:

VANNAK-E A FELDERÍTÉSI TERÜLETRŐL TENGERMÉLYSÉG-TÉRKÉPEK? (HA IGEN, ADJA MEG A FORRÁS(OKA)T):

LÉTEZNEK-E A FELDERÍTÉSI TERÜLETRŐL HALÁSZATI TUDOMÁNYOS INFORMÁCIÓK? (HA IGEN, ADJA MEG A FORRÁS(OKA)T):

A KERESETT CÉLFAJOK:

MELYIK TERÜLETEN (ADJA MEG A SZÉLESSÉGET/HOSSZÚSÁGOT) MILYEN HALÁSZESZKÖZ-TÍPUS(OKA)T KÍVÁNNAK HASZNÁLNI? (KÉRJÜK MEGADNI):

III. A tagállam felderítő halászati tevékenységére ( 19 )vonatkozó úti jelentés benyújtása a NAFO tudományos tanácsa számára

A HAJÓ NEVE:

A HAJÓ LOBOGÓ SZERINTI ÁLLAMA:

A HALÁSZAT ÁLTAL ÉRINTETT TERÜLET(EK) ELHELYEZKEDÉSE (SZÉLESSÉG/HOSSZÚSÁG MEGADÁSÁVAL):

A HALÁSZATI TEVÉKENYSÉGEK IDŐPONTJAI:

A HALÁSZAT SORÁN ELÉRT MÉLYSÉGEK (LISTA MINDEN HÁLÓKIVETÉSRŐL, A SZÉLESSÉG/HOSSZÚSÁG MEGADÁSÁVAL):

A HALÁSZAT ÁLTAL ÉRINTETT EGYES TERÜLETEKEN A HALÁSZATTAL TÖLTÖTT ÓRÁK ÖSSZESÍTETT SZÁMA (LISTA MINDEN HÁLÓKIVETÉSRŐL A SZÉLESSÉG/HOSSZÚSÁG MEGADÁSÁVAL):

MELYIK TERÜLETEN (ADJA MEG A SZÉLESSÉGET/HOSSZÚSÁGOT) MILYEN HALÁSZESZKÖZ-TÍPUSOKAT HASZNÁLTAK? (KÉRJÜK MEGADNI):

A FELFEDEZETT VESZÉLYEZTETETT TENGERI ÖKOSZISZTÉMÁK ( 20 ) (LISTA MINDEN HÁLÓKIVETÉSRŐL, A SZÉLESSÉG/HOSSZÚSÁG MEGADÁSÁVAL):

A VESZÉLYEZTETETT TENGERI ÖKOSZISZTÉMÁKRA FELFEDEZÉSÜK ESETÉN GYAKOROLT JELENTŐS KÁROS HATÁSOK MEGELŐZÉSÉT CÉLZÓ KÁRENYHÍTŐ INTÉZKEDÉSEK:

A FEDÉLZETRE VETT (MEGTARTOTT, JÁRULÉKOS FOGÁS) VALAMENNYI SZERVEZET FELSOROLÁSA (A LEGALACSONYABB RENDSZERTANI BESOROLÁSI EGYSÉGIG AZONOSÍTVA):

A FEDÉLZETRE VETT POTENCIÁLISAN VESZÉLYEZTETT INDIKÁTORFAJOK ( 21 ) FELSOROLÁSA HELYSZÍNENKÉNT (A SZÉLESSÉG/HOSSZÚSÁG MEGADÁSÁVAL):

A BIOLÓGIAI MINTAVÉTELRE ESETLEGESEN MEGTARTOTT SZERVEZETEK LISTÁJA (PL. HOSSZ-TÖMEG, NEM, KOR):

Megjegyzés: az adatokat szabványos formában, pl. a tudományos megfigyelői program által elfogadott formában kell megadni.

( 1 ) 2007. június 7-i vélemény (a Hivatalos Lapban még nem tették közzé).

( 2 ) HL L 378., 1978.12.30., 1. o. A 653/80/EGK rendelettel (HL L 74., 1980.3.20., 1. o.) módosított rendelet.

( 3 ) HL L 175., 1988.7.6., 1. o. A legutóbb a 3067/95/EK rendelettel (HL L 329., 1995.12.30., 1. o.) módosított rendelet.

( 4 ) HL L 257., 1988.9.17., 20. o. A legutóbb a 494/97/EK rendelettel (HL L 77., 1997.3.19., 5. o.) módosított rendelet.

( 5 ) HL L 21., 1992.1.30., 4. o. A legutóbb az 1048/97/EK rendelettel (HL L 154., 1997.6.12., 1. o.) módosított rendelet.

( 6 ) HL L 341., 1993.12.31., 42. o. Az 1043/94/EK rendelettel (HL L 114., 1994.5.5., 1. o.) módosított rendelet.

( 7 ) HL L 329., 1995.12.30., 5. o. A legutóbb a 855/2004/EK rendelettel (HL L 161., 2004.4.30., 1. o.) módosított rendelet.

( 8 ) HL L 144., 2000.6.17., 1. o.

( 9 ) HL L 16., 2006.1.20., 1. o. A legutóbb a 2017/2006/EK rendelettel (HL L 384., 2006.12.29., 44. o.) módosított rendelet.

( 10 ) HL L 358., 2002.12.31., 59. o. A legutóbb a 865/2007/EK rendelettel (HL L 192., 2007.7.24., 1. o.) módosított rendelet.

( 11 ) HL L 261., 1993.10.20., 1. o. A legutóbb az 1967/2006/EK rendelettel (HL L 409., 2006.12.30., 11. o.) módosított rendelet.

( 12 ) HL L 276., 1983.10.10., 1. o.

( 13 ) HL L 5., 2004.1.9., 25. o. Az 1799/2006/EK rendelettel (HL L 341., 2006.12.7., 26. o.) módosított rendelet.

( 14 ) HL L 333., 2003.12.20., 17. o.

( 15 ) HL L 17., 2000.1.21., 22. o.

( 16 ) Tőkehal esetében a méret a farok tövéig mért hosszt jelenti, egyéb fajok tekintetében a teljes hosszt.

( 17 ) Felderítő halászati tevékenységnek minősül az új területeken vagy az érintett területen korábban nem használt fenékhalászati eszközzel végzett valamennyi fenékhalászati tevékenység.

( 18 ) Lásd a nyílt tengeren folytatott mélytengeri halászat kezelésére vonatkozó nemzetközi FAO-iránymutatást.

( 19 ) Felderítő halászati tevékenységnek minősül az új területeken vagy az érintett területen korábban nem használt fenékhalászati eszközzel végzett valamennyi fenékhalászati tevékenység.

( 20 ) Lásd a nyílt tengeren folytatott mélytengeri halászat kezelésére vonatkozó nemzetközi FAO-iránymutatást.

( 21 ) Lásd a nyílt tengeren folytatott mélytengeri halászat kezelésére vonatkozó nemzetközi FAO-iránymutatás 1. mellékletét.

Lábjegyzetek:

[1] A dokumentum eredetije megtekinthető CELEX: 32007R1386 - https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/ALL/?uri=CELEX:32007R1386&locale=hu Utolsó elérhető, magyar nyelvű konszolidált változat CELEX: 02007R1386-20090805 - https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/ALL/?uri=CELEX:02007R1386-20090805&locale=hu

Tartalomjegyzék