Tippek

Tartalomjegyzék nézet

Bármelyik címsorra duplán kattintva megjelenítheti a dokumentum tartalomjegyzékét.

Visszaváltás: ugyanúgy dupla kattintással.

...Bővebben...

Bíró, ügytárgy keresése

KISFILM! Hogyan tud rákeresni egy bíró ítéleteire, és azokat hogyan tudja tovább szűkíteni ügytárgy szerint.

...Bővebben...

Közhiteles cégkivonat

Lekérhet egyszerű és közhiteles cégkivonatot is.

...Bővebben...

PREC, BH stb. ikonok elrejtése

A kapcsolódó dokumentumok ikonjainak megjelenítését kikapcsolhatja -> így csak a normaszöveg marad a képernyőn.

...Bővebben...

Keresés "elvi tartalomban"

A döntvények bíróság által kiemelt "elvi tartalmában" közvetlenül kereshet. (KISFILMMEL)

...Bővebben...

Mínusz jel keresésben

'-' jel szavak elé írásával ezeket a szavakat kizárja a találati listából.                               

...Bővebben...

Link jogszabályhelyre

KISFILM! Hogyan tud linket kinyerni egy jogszabályhelyre, bekezdésre, pontra!

...Bővebben...

BH-kban bírónévre, ügytárgyra

keresés: a BH-k címébe ezt az adatot is beleírjuk. ...Bővebben...

Egy bíró ítéletei

HANGGAL! A KISFILMBEN megmutatjuk, hogyan tudja áttekinteni egy bíró valamennyi ítéletét!                    

...Bővebben...

Jogszabály paragrafusára ugrás

Nézze meg a KISFILMET, amelyben megmutatjuk, hogyan tud a keresőből egy jogszabály valamely §-ára ugrani. Érdemes hangot ráadni.

...Bővebben...

Önnek 2 Jogkódexe van!

Két Jogkódex, dupla lehetőség! KISFILMÜNKBŐL fedezze fel a telepített és a webes verzió előnyeit!

...Bővebben...

Veszélyhelyzeti jogalkotás

Mi a lényege, és hogyan segít eligazodni bennük a Jogkódex?

...Bővebben...

128/2000. (VII. 11.) Korm. rendelet

a gazdasági kamarák közigazgatási feladatainak átadásával kapcsolatos rendeletmódosításokról

A gazdasági kamarákról szóló 1999. évi CXXI. törvény 50. §-ában kapott felhatalmazás alapján a Kormány a következőket rendeli el:

1. § Az áruk, szolgáltatások és anyagi értéket képviselő jogok kiviteléről, illetőleg behozataláról szóló, többször módosított 112/1990. (XII. 23.) Korm. rendelet 11. §-ának (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(4) Az Engedélyezési Hivatal azon cégek és [az e rendelet 2. §-ának (2) bekezdésében meghatározott] természetes személyek tekintetében, akik az (1) bekezdésben említett nemzetközi megállapodásokat, a (2) bekezdésben említett tiltásokat vagy egyéb külpiaci előírásokat megszegve kárt, vagy más hátrányt okoznak a piac szereplőinek vagy a nemzetgazdaságnak,

a) a szükséges engedélyek kiadását megtagadhatja;

b) a kiadott engedélyeket visszavonhatja;

c) meghatározott időre, de legfeljebb egy évre a külkereskedelmi tevékenység folytatását felfüggesztheti, vagy a külkereskedelmi tevékenységtől eltilthatja."

2. § Az utazásszervező és -közvetítő tevékenységről szóló, a 36/1998. (II. 27.) Korm. rendelettel, valamint a 36/1999. (II. 26.) Korm. rendelettel módosított 213/1996. (XII. 23.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.) a következők szerint módosul:

(1) Az R. 2. §-a (1) bekezdésének bevezető szövegrésze helyébe a következő rendelkezés lép:

"Utazásszervező, illetőleg -közvetítő tevékenységet Magyarországon csak az a belföldi székhelyű utazási vállalkozó folytathat, aki az e rendeletben előírt feltételeknek megfelel és kérelme alapján a Gazdasági Minisztérium Engedélyezési és Közigazgatási Hivatala (a továbbiakban: GM EKH) által vezetett nyilvántartásba bejegyezték. A GM EKH az utazási vállalkozók nyilvántartását ellenőrzési célokra az utazási vállalkozó székhelye szerinti települési önkormányzat jegyzőjének rendelkezésére bocsátja. A GM EKH az utazási vállalkozót akkor veheti nyilvántartásba, ha"

(2)[1]

(3) Az R. 4. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"4. § A 2. §-ban meghatározott adatok megváltozását és a tevékenység megszüntetését az utazási vállalkozó 15 napon belül köteles a GM EKH-nak írásban bejelenteni."

(4) Az R. 12. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"12. § (1) Az utazási vállalkozó nyilvántartásból való törlését, illetve tevékenységének felfüggesztését a GM, a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség, a Magyar Utazási Irodák Szövetsége, valamint az utazási iroda (utazási ügynökség) helye szerint illetékes települési önkormányzat jegyzője kezdeményezheti.

(2) A GM EKH köteles az utazási vállalkozó tevékenységét felfüggesztő, illetve a vállalkozót a nyilvántartásból törlő határozatát haladéktalanul megküldeni a szervezet nyilvántartását vezető más szerveknek, a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőségnek, valamint az utazási vállalkozó utazási irodái szerint illetékes önkormányzatok jegyzőinek.

(3) A GM a Turisztikai Értesítőben rendszeresen közzéteszi a nyilvántartásba vett, illetve a tevékenységét felfüggesztett vagy a nyilvántartásból törölt utazási vállalkozóknak a jegyzékét."

(5)[2]

3. §[3]

4. § A vásárokról és piacokról szóló, az 5/1997. (I. 22.) Korm. rendelettel és a 103/1998. (V. 22.) Korm. rendelettel módosított 35/1995. (IV. 5.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.) a következők szerint módosul:

(1) Az R. 2. §-ának (6) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(6) A jegyző határozatban közli a vásár rendezőjével, illetve a piac fenntartójával a szakhatóságok által előírt kötelezettségeket."

(2) Az R. 8. §-ának (5) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(5) A nyilvántartásból való törlésről az érintetteken kívül a Cégbíróságot, egyéni vállalkozó esetén a vállalkozói igazolványt kiállító jegyzőt és az ellenőrzésre jogosult hatóságokat is értesíteni kell."

5. § Az ingatlanok időben megosztott használati jogának megszerzésére irányuló szerződésekről szóló 20/1999. (II. 5.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.) a következők szerint módosul:

(1) Az R. 17. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A rendelet hatálya alá tartozó szerződést gazdasági vagy szakmai tevékenysége körében csak az az értékesítő köthet, aki az e rendeletben előírt feltételeknek megfelel, és akit kérelme alapján a Gazdasági Minisztérium Engedélyezési és Közigazgatási Hivatala (a továbbiakban: GM EKH) által vezetett nyilvántartásba bejegyeztek."

(2) Az R. 18. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) A GM EKH az általa vezetett nyilvántartást statisztikai, illetve ellenőrzési célokra az erre feljogosított szervek rendelkezésére bocsátja."

(3) Az R. 19. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) A GM EKH határozatával legfeljebb három hónapi időtartamra felfüggesztheti annak az értékesítőnek a tevékenységét, ha az arra jogosított szerv határozatban megállapította, hogy az értékesítő a tevékenységet a jogszabályi rendelkezések megszegésével végzi vagy a fogyasztókat megtéveszti."

(4) Az R. 21. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) A GM EKH köteles az értékesítő tevékenységet felfüggesztő, illetve törlő határozatát az illetékes cégbíróságnak, az értékesítő nyilvántartását vezető más hatóságnak, a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőségnek, a Gazdasági Versenyhivatalnak, valamint az értékesítő székhelye szerint illetékes körzetközponti és települési önkormányzat jegyzőjének is megküldeni."

(5) Az R. 24. §-ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(1) E rendelet rendelkezéseinek megtartását a fogyasztóvédelmi ellenőrzésre feljogosított szervek, az értékesítő székhelye szerint illetékes települési önkormányzat jegyzője, valamint a nyilvántartásba vétel feltételeinek fennállása vonatkozásában a GM EKH ellenőrzi."

6. § A közúti közlekedési szolgáltatásokról és a közúti járművek üzemben tartásáról szóló, többször módosított 89/1988. (XII. 20.) MT rendelet (a továbbiakban: R.) a következők szerint módosul:

(1) Az R. 5/A. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) A vállalkozás a területi közlekedési felügyelet engedélyével (a továbbiakban: taxiengedély) végezhet személytaxi-szolgáltatást."

(2) Az R. 5/A. §-a (5) bekezdésének a) és b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[(5) A személyes megbízhatóság feltételeinek nem felel meg az a személy, aki]

"a) büntetett előéletű;

b) olyan vállalkozás szakmai vezetője volt, amelynél

- a szakmai érdekképviseletek, a települési önkormányzat (a fővárosban a Fővárosi Önkormányzat) megállapítása szerint a személytaxi-szolgáltatásra vonatkozó jogszabályokat - ideértve a települési önkormányzat (a fővárosban a Fővárosi Önkormányzat) által közterületen kijelölt taxiállomás (a továbbiakban: taxiállomás) használatára -,

- a járművezetők személyi feltételeire, az áralkalmazásra, a nyugtaadási kötelezettségre vonatkozó jogszabályokat megsértették, illetőleg a személytaxikra vonatkozó műszaki, biztonsági vagy igazgatási szabályokat megsértették,

és ezért az engedélyező szerv a vállalkozás személytaxi-szolgáltatás vagy személygépkocsis személyszállító szolgáltatás végzésére jogosító valamennyi engedélyét (14. bekezdés) visszavonta, a visszavonás időtartama alatt."

(3) Az R. 5/A. §-ának (12) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(12) A tevékenység folytatása során a vállalkozás 8 napon belül köteles a taxiengedély adataiban bekövetkezett változásokat a területi közlekedési felügyeletnél bejelenteni. A területi közlekedési felügyelet a bejelentés alapján az engedély adatait módosítja, vagy - a régi bevonása mellett - újat ad ki. A vállalkozás a tevékenység megszűnése esetén a taxiengedélyt a területi közlekedési felügyeletnek köteles visszaszolgáltatni, vagy a tevékenység szüneteltetése esetén a területi közlekedési felügyeletnél letétbe helyezni."

(4) Az R. 5/A. §-ának (13) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(13) A területi közlekedési felügyelet a taxiengedélyt legalább három hónapra, de legfeljebb öt évre bevonja, ha a vállalkozás az adott személytaxival

a) az engedélyezett tevékenységet tartósan - legalább egy éven át - nem gyakorolja, anélkül, hogy a szünetelést a területi közlekedési felügyeletnél megfelelő indokkal a taxi-rendszámtábla egyidejű letétbe helyezése mellett bejelentette volna,

b) a jogszabályban meghatározott szakmai követelményeket megsértette - így különösen ha a hatósági árat túllépte, az árat nem tüntette fel, a nyugtaadási kötelezettségét megszegte, a viteldíjkészüléket szabálytalanul működtette, illetve az utasokat más módon megkárosította, a taxiállomás használatára vonatkozó szabályokat megszegte, és emiatt a visszavonásra a működési terület szerint illetékes települési önkormányzat jegyzője (a fővárosban a Fővárosi Önkormányzat jegyzője), a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség, a területi fogyasztóvédelmi felügyelőség, a KKF vagy az illetékes érdekképviseleti szerv megfelelően alátámasztott javaslatot tett."

(5) Az R. 5/A. §-a (14) bekezdésének bevezető mondata helyébe a következő szövegrész lép:

"A területi közlekedési felügyelet a vállalkozás valamennyi taxiengedélyét"

(6) Az R. 5/A. §-a a következő (16) bekezdéssel egészül ki:

"(16) A kamara köteles a kiadott, és a még birtokában lévő, rendszámtáblákról vezetett nyilvántartásokat és kimutatásokat 2000. október 31-ig az illetékes rendőrkapitányságnak átadni."

(7) Az R. 9. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

"9. § A közúti közlekedési szolgáltatáshoz használt jármű jobb oldali első ajtajának külső részén - tehergépkocsi oldalfalán - jól látható méretben fel kell tüntetni az üzemben tartó nevét és telephelyét, vagy a területi közlekedési felügyelet által e célra rendszeresített jelet és az azonosítási számot."

(8) Az R. 12. §-a (1) bekezdésének b) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[(1) Személytaxiként]

"b) külön jogszabályban meghatározott színű, a személytaxit üzemeltető vállalkozás részére átadott taxi-rendszámtáblával felszerelt"

(személygépkocsi tartható üzemben.)

(9) Az R. 25. §-a (2) bekezdésének első mondata helyébe a következő rendelkezés lép:

"Az e rendeletben foglaltak megtartását - a hatáskörük gyakorlására vonatkozó szabályok szerint - a területi közlekedési felügyelet, a Központi Közlekedési Felügyelet, a Közlekedési Főfelügyelet, továbbá a személytaxi-szolgáltatás és a személygépkocsis személyszállító szolgáltatás esetén a települési önkormányzat jegyzője (a fővárosban a Fővárosi Önkormányzat főjegyzője), a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség, illetve a területi fogyasztóvédelmi főfelügyelőség is ellenőrzi."

7. § A telepengedély alapján gyakorolható ipari és szolgáltató tevékenységekről, valamint a telepengedélyezés rendjéről szóló, a 9/2000. (II. 2.) Korm. rendelettel módosított 80/1999. (VI. 11.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.) a következők szerint módosul:

(1) Az R. 7. §-ának (2) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

"(2) A jegyző a telepengedély megadására vonatkozó határozatáról a kérelmezőn kívül értesíti az eljárásban részt vevő hatóságokat és szervezeteket, valamint az Országos Munkabiztonsági és Munkaügyi Felügyelőség területi szervét."

(2) Az R. 8. §-a (3) bekezdésének d) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

"d) felszólítás ellenére sem teszi meg a szükséges intézkedéseket, a jegyző az észlelt hiányosságok megszüntetéséig, de legfeljebb 90 napra a tevékenység telephelyen történő gyakorlását felfüggesztheti, vagy korlátozhatja. A meghatározott időtartam elteltét követően a jegyző a telepengedély visszavonásáról határoz, amelyről értesíti a (2) bekezdésben megjelölt szervezeteket és az egyéni vállalkozói igazolványt kiadó körzetközponti jegyzőt is."

8. § Az utazási és utazást közvetítő szerződésről szóló, a 36/1998. (II. 27.) Korm. rendelettel módosított 214/1996. (XII. 23.) Korm. rendelet 3. §-a (1) bekezdésének a) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

[3. § (1) Ha az utazási vállalkozó az általa meghirdetett utazások feltételeit és programját (a továbbiakban: tájékoztató) közzéteszi, annak - úttípustól függően - egyértelműen és pontosan tartalmaznia kell:]

"a) az utazási vállalkozó nevét, székhelyét, a Gazdasági Minisztérium Engedélyezési és Közigazgatási Hivatala (a továbbiakban: GM EKH) által történt nyilvántartásba vétel számát, telefonszámát és adószámát,"

9. §[4]

10. § Az agrártámogatások igénybevételének általános feltételeiről szóló, a 237/1998. (XII. 30.) Korm. rendelettel és a 22/2000. (III. 8.) Korm. rendelettel módosított 273/1997. (XII. 22.) Korm. rendelet 6. §-a (1) bekezdésének bevezető mondatrésze helyébe a következő mondatrész lép:

"A hegyközségek, a terméktanácsok, a területfejlesztésről szóló 1996. évi XXI. törvény alapján létrehozott megyei területfejlesztési tanács, továbbá az elismert tenyésztő szervezetek az egyes támogatási célokról rendelkező jogszabályokban meghatározottak szerint"

11. § A gazdasági kamarák az e rendeletben megjelölt közigazgatási feladatokkal összefüggő ügyek iratait a gazdasági kamarákról szóló 1999. évi CXXI. törvény 51. §-ában foglaltak szerint kötelesek átadni. A befejezett ügyek iratainak, valamint a nyilvántartások és adatbázisok átadását - 2000. október 1-jei állapotban - 2000. október 1. napjával meg kell kezdeni és legkésőbb október 31. napján be kell fejezni. A folyamatban lévő, még el nem bírált ügyeket 2000. október 31-ei állapotban kell átadni az e rendeletben kijelölt szerveknek, amely eljárásra az államigazgatási eljárás általános szabályairól szóló 1957. évi IV. törvénynek a hatáskör és az illetékesség vizsgálatára vonatkozó 7. §-át kell megfelelően alkalmazni.

12. § Ez a rendelet - a 11. § kivételével - 2000. november hó 1. napján lép hatályba. A rendelet 11. §-a a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba.

13. § Felhatalmazást kap a gazdasági miniszter, hogy

a) a pénzügyminiszterrel egyetértésben a Gazdasági Minisztérium Engedélyezési és Közigazgatási Hivatal által lefolytatott egyes eljárások igazgatási szolgáltatási díjait,

b) a gázszerelők nyilvántartását

rendeletben szabályozza.

14. § (1) E rendelet hatálybalépésével egyidőben hatályát veszti

a) az egyes közigazgatási feladatoknak a gazdasági kamarák részére történő átadásáról szóló 36/1998. (II. 27.) Korm. rendelet ,

b) az egészségügyi és szociális vállalkozást folytató egyéni vállalkozók gazdasági kamarai tagsági viszonyának keletkezésével és megszűnésével összefüggő kérdésekről szóló 166/1994. (XII. 9.) Korm. rendelet ,

c) a gazdasági kamarák felett törvényességi felügyeletet gyakorló miniszter kijelöléséről szóló 63/1994. (IV. 26.) Korm. rendelet ,

d) a gazdasági kamarák elhelyezéséről szóló 58/1995. (V. 19.) Korm. rendelet , valamint az azt módosító 167/1995. (XII. 27.) Korm. rendelet ,

e) az egyes távközlési szolgáltatások engedélyezéséről szóló, a 232/1997. (XII. 12.) Korm. rendelettel, valamint a 164/1999. (XI. 19.) Korm. rendelettel módosított 48/1997. (III. 14.) Korm. rendelet 3. §-ának (4) bekezdése,

f) a mezőgazdasági őstermelői igazolványról szóló, többször módosított 228/1996. (XII. 26.) Korm. rendelet mellékleteiben szereplő Adatnyilvántartó Lap "kamarai nyilvántartási száma" szövegrész,

g) a kábítószerek tiltott gyártásához használt egyes vegyi anyagokkal végzett tevékenységek szabályozásáról szóló, a 12/1999. (II. 1.) Korm. rendelettel, valamint a 65/1999. (V. 5.) Korm. rendelettel módosított 100/1996. (VII. 12.) Korm. rendelet 4. §-a (5) bekezdésének k) pontja, valamint a rendelet 4. számú mellékletének Adatlapjaiban a "a gazdálkodó szervezet tevékenységi köre szerint illetékes területi gazdasági kamara hiteles, három hónapnál nem régebbi igazolása a gazdálkodó szervezet kamarai tagságáról" szövegrész,

h) az áruk, szolgáltatások és anyagi értéket képviselő jogok kiviteléről, illetőleg behozataláról szóló, többször módosított 112/1990. (XII. 23.) Korm. rendelet 11. §-ának (3) bekezdésében "az érdekelt országos gazdasági kamarák véleményének kikérésével, valamint" szövegrész,

i) az utazásszervező és -közvetítő tevékenységről szóló, a 36/1998. (II. 27.) Korm. rendelettel, valamint a 36/1999. (II. 26.) Korm. rendelettel módosított 213/1996. (XII. 23.) Korm. rendelet 11. §-ának (2) bekezdésének "a tevékenységét a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által elfogadott etikai kódex szabályait, illetve a szakmai szokásokat megsértve folytatja, így különösen" szövegrész, valamint a rendelet 1. számú mellékletének 5. pontja,

j) az üzletek működéséről és a belkereskedelmi tevékenység folytatásának feltételeiről szóló 4/1997. (I. 22.) Korm. rendelet 8/A. §-a, valamint a 102/1998. (V. 22.) Korm. rendelet 9. §-a,

k) az ingatlanok időben megosztott használati jogának megszerzésére irányuló szerződésekről szóló 20/1999. (II. 5.) Korm. rendelet bevezető mondatának "- a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával egyetértésben -" szövegrésze,

l) a közúti közlekedési szolgáltatásokról és a közúti járművek üzemben tartásáról szóló, többször módosított 89/1988. (XII. 20.) MT rendelet 1. számú mellékletének I. pont 1/a alpontjának hetedik francia bekezdése,

m) a telepengedély alapján gyakorolható ipari és szolgáltató tevékenységekről, valamint a telepengedélyezés rendjéről szóló, a 9/2000. (II. 2.) Korm. rendelettel módosított 80/1999. (VI. 11.) Korm. rendelet 5. §-a (2) bekezdésének l) pontja, valamint a 8. §-a (2) bekezdése második mondata "valamint a tagsági kör szerint illetékes területi gazdasági kamarának" szövegrésze,

n) az agrártámogatások igénybevételének általános feltételeiről szóló, a 237/1998. (XII. 30.) Korm. rendelettel és a 22/2000. (III. 8.) Korm. rendelettel módosított 273/1997. (XII. 22.) Korm. rendelet 8. § (1) bekezdésének b) pontja,

o) az államháztartás működési rendjéről szóló, a 217/1999. (XII. 27.) Korm. rendelettel módosított 217/1998. (XII. 30.) Korm. rendelet 87. § (2) bekezdése b) pontjának "gazdasági, illetve" szövegrésze.

(2) Az ingatlanok időben megosztott használati jogának megszerzésére irányuló szerződésekről szóló 20/1999. (II. 5.) Korm. rendelet 17. §-ának (2), (5), (6), (7) bekezdésében, a 18. §-ának (1) bekezdésében, a 19. §-ának (2) bekezdésében, a 20. §-ának (1) és (3) bekezdésében, a 22. §-ában, a 23. §-ának (2), (3) és (4) bekezdésében, valamint a 25. §-ának (2) bekezdésében a "KIK" szövegrész helyébe "GM EKH" szövegrész lép.

(3) A közúti közlekedési szolgáltatásokról és a közúti járművek üzemben tartásáról szóló, többször módosított 89/1988. (XII. 20.) MT rendelet a 5/A. §-a (4) bekezdésében, a (8) bekezdésének b) pontjában, a (9) és (10) bekezdésekben, továbbá az 5/B. § (1) és (3) bekezdésében, valamint az 5/C. §-ának (2), (4) és (5) bekezdéseiben a "kamara" szövegrész helyébe a "területi közlekedési felügyelet" szövegrész lép, valamint az 5/C. §-a (3) bekezdésének f) pontjában a "Magyar Kereskedelmi és Iparkamara" szövegrész helyébe a "Közlekedési Főfelügyelet" szövegrész lép.

(4) Az utazásszervező és -közvetítő tevékenységről szóló, a 36/1998. (II. 27.) Korm. rendelettel, valamint a 36/1999. (II. 26.) Korm. rendelettel módosított 213/1996. (XII. 23.) Korm. rendelet 8. §-ának (4) és (5) bekezdésében, 9. §-ában és 10. §-ának (2), (3) és (5) bekezdésében, a 11. §-ának (1), (2) és (3) bekezdésében, és a 15. §-ának (3) bekezdésében "KIK", illetve a "KIK-kel" szövegrész helyébe a "GM EKH", illetve "GM EKH-val" szövegrész lép.

Orbán Viktor s. k.,

miniszterelnök

Lábjegyzetek:

[1] Hatályon kívül helyezte a 20/2007. (II. 20.) Korm. rendelet 14. § (1) bekezdése. Hatálytalan 2007.04.06.

[2] Hatályon kívül helyezte a 20/2007. (II. 20.) Korm. rendelet 14. § (1) bekezdése. Hatálytalan 2007.04.06.

[3] Hatályon kívül helyezte a 133/2007. (VI. 13.) Korm. rendelet 23. § (1) bekezdése l) pontja. Hatálytalan 2007.07.13.

[4] Hatályon kívül helyezte a 337/2006. (XII. 23.) Korm. rendelet 2. § (2) bekezdés b) pontja. Hatálytalan 2007.01.01.